Periodetitel voor Rijnsburgse Boys MVKVis geen partij voor Voorschoten Noordwijk „overleeft" Excelsior Maassluis Quick Boys mazzelt tegen RKAVIC :3-3 Valken '68 gaat heel riant| aan leiding SPORTTRIBUNE Leiden pakt Zevenhoven Weer winst voor FC Lisse £cidó<2 Somatit MAANDAG 2 NOVEMBER 1987 PAGINA 'U LEIDEN In de vierde klasse B (zaterdag) be haalde SV Voorschoten een 1-4 zege tegen MVKV en bleef daardoor lijstaan voerder. De Sleutels (1-1) en Oegstgeest (1-1) deel den de punten tegen resp. Linschoten en De Jodan Boys. Koudekerk verraste Floreant met 2-1 en Ter Leede was te sterk (4-1) •voor Berkel. Blauw Zwart won in de vierde klasse A met 1-0 van SEV. MVKV - SV Voorschoten 1-4 (0-2) Na doelpunten van Hein de Graaf en Marcel Rosier stond koploper Voorschoten in de rust al op een riante 0-2 voor sprong. In de derde minuut van de tweede helft strafte De Graaf een fout van libero Jan Binnendijk af en bracht daar mee zijn ploeg definitief in veilig vaarwater. De Valken burgers scoorden nog wel een „lucky goal" (Voorschoten' s doelman Jos Loose beoordeel de een vrije trap verkeerd) maar De Graaf tekende kort voor tijd zijn derde en Voor schoten' s vierde treffer aan. Linschoten - De Sleutels 1-1 (1-1) De Vlietploeg speelde geen beste wedstrijd tegen de rode lantaarndrager. De beide doel punten vielen in de eerste helft toen het spel nog van een redelijk niveau was. De Leidse goal kwam op naam van Wim van Luyk, die een corner van Hans van Eijgen beheerst bin nenschoot. De tweede helft was zowel het spel van De Sleutels als van Linschoten ronduit slecht. Oegstgeest - De Jodan Boys 1-1 (1-0) Ondanks dat Oegstgeest aan trad zonder Koppenhol en De Rooy, had de ploeg van trainer Henk Swaak in de eerste helft het beste van het spel. Een ge weldige „twintigmeterknal" van Peter Hogewoning opende de score (1-0). Na rust drongen de Boys steeds meer aan, het geen uiteindelijk resulteerde in de gelijkmaker. Koudekerk - Floreant 2-1 (1- 0) De beste kansen in dit duel waren voor Koudekerk. Dirk Weijman, Ron Paling en Henk Griffioen hadden de goede kansen om hun ploeg op voor sprong te brengen. Het duurde tot de veertigste minuut voor dat Paling de openingstreffer aantekende. Griffioen breidde de score in het tweede part uit tot 2-0. In blessuretijd (Koude kerk' s doelman Cock Dorre- paal had eerder een strafschop gestopt) redde Floreant de eer. Ter Leede - Berkel 4-1 (0-0) Gezien het zeer zwakke ver weer van de opponent en het goede aanvallende spel van de thuisploeg, had er een hogere score voor de Sassemheimers uit de bus moeten komen. Nu bleef het bij treffers van Leon van Leeuwen, Ronald Vonk (2) en Johan Verloop. De enige Bérkel-goal (penalty) werd ge scoord door Jan van der Lugt. Blauw Zwart - SEV 1-0 (0-0) De Wassenaarders en SEV maakten er, hoewel er slechts één doelpunt viel, een aan trekkelijke partij van. Na een gelijkopgaande eerste helft, waarbij beide ploegen hard werkten, startte SEV in de tweede rondgang iets sterker. Blauw Zwart kwam echter na een kwartier op voorsprong via Frans van Leeuwen. De voorsprong kwam, ondanks verwoed aanvallen van de gas ten niet meer in gevaar. Zevenklapper voor ARC LEIDEN In de eerste klasse A behaalde ARC dit weekeinde een geflat teerde 7-2 overwinning tegen het voorlaatst ge plaatste Rozenburg. De Alphenaren scoorden za terdag, net als in de vorige wedstrijden opmerkelijk mak kelijk. Dit in tegenstelling tot Rozenburg, dat elke treffer „zaalvoetballend" binnen wil de lopen en dus vele kansen verprutste. De Alphense tref zekerheid kan voor een groot gedeelte op rekening van Niek Oosterlee (9 treffers in 8 duels) worden geschreven. Ook in de „zevenklapper" tegen Rozen burg scoorde hij een zuivere hattrick en verzorgde hij tweemaal de assist. De eerste ARC-goal viel na een kwartier. Kees Bonefaas rondde een combinatie met Oosterlee keurig af. Terwijl Rozenburg de gehele eerste helft het initiatief had, maar de kansen weigerde af te ma ken, kwam ARC via een „voorzetschot" van Sjaak Key. dat door doelman Veluw verkeerd werd beoordeeld, op een 2-0 voorsprong. Na rust liep de score door twee gave doelpunten van Oosterlee op tot 4-0. Nadat Henk-Jan van der Gaag de bezoekers op 4-1 had gebracht, tekende Bone faas (op aangeven van Ooster lee) de vijfde Alphense treffer aan. Van der Gaag scoorde zijn en Rozenburg' s tweede doel punt, maar daarna wist alleen de ploeg van trainer Jan Kroese de weg naar het net nog maar te vinden. Oosterlee nam doelpunt nummer zes voor zijn rekening door een strafschop te benutten en Wil co van Leeuwen maakte in de allerlaaste minuut van het duel het septet Alphense tref fers vol. Eerste uitzege Quick Boys LEIDEN De regionale jeugd van Quick Boys heeft de ban doorbroken. Eindelijk boekte het een overwinning buiten de eigen poorten. Soest werd met 0-2 het slachtoffer. De streekderby tussen FC Lis- se en Roodenburg werd door de Leidse jeugd met 1-2 ge wonnen. UVS verdedigde te gen DWS lange tijd met succes een 0-1 voorsprong van 0-1, maar moest in de slotfase zwichten: 1-1. Quick Boys had tegen het zwakke Soest wel tien keer kunnen scoren, maar het hield de uitslag uiteindelijk „be schaafd": 0-2. Die stand was al bij rust bereikt. Pieter Haas noot opende uit een ingestu deerde corner de score, Martin Rog schoot de tweede voor de soepel spelende Katwiikers binnen. Lisse en Roodenburg hielden elkaar negentig minu ten in evenwicht. Roodenburg weigerde in het begin enkele foutjes in de Lisser defensie af te*straffen. Lisse profiteerde aan de overkant niet tijdens een mini-offensief dat onder andere drie hoekschoppen op rij opleverde. Erwin Hollebeek opende in de eerst helft voor Roodenburg de score (0-1) waarna Lisse in de tweede helft door Mark Ens gelijk kwam. Erwin Hollebeek be sliste de partij voor Rooden burg: 1-2. UVS-speler Alex Leeflang be kroonde tegen DWS goed veldspel door de bal uit een voorzet van links direkt in te schieten (0-1). Vanaf dat mo ment zijn de Schiedammers op jacht geweest naar de gelijk maker, dat resulteerde, zoals zo vaak, in de beste kansen voor de tegenpartij. Sjaak Ba- velaar faalde echter tweemaal oog in oog met de keeper.' Vlak voor tijd schoot DWS de gelijkmaker achter de uitste kend keepende Anton Marijt. DELFT De periodetitel werd uiteindelijk op ande re wijze veilig gesteld dan vooraf in Rijnsburgse kringen werd vermoed. Natuurlijk: cijfermatig klopte het geheel wel. Om dat ticket voor de betaal de bekerstrijd van vol gend seizoen zaterdag al te kunnen innen, moest IJsselmeervogels immers minimaal een punt ver spelen aan ACV, terwijl Rijnsburgse Boys in Delft Vitesse moest kloppen. Beide „gewenste" uitsla gen werden inderdaad een feit. Maar, tegenover die normaal ogende 1-1 deling waartoe IJssel meervogels en de rege rende zaterdagkampioen besloten, stond wel de zeer merkwaardige 3-5 zege van Rijnsburgse Boys. En die laatste uit slag nu, was vooraf duide lijk niet in het scenario opgenomen van de zo suc cesvol aan de competitie begonnen geelzwarte for matie. Zoals ook het sco reverloop in Delft (2-0 achterstand na veertien minuten spelen) bepaald niet was geprogram meerd... Ron Carli: drie treffers tegen Vitesse Delft. De immer duidelijke Boys trainer Arie Kurver liet er na afloop dan ook geen twijfel over bestaan dat zijn ploeg hem in dat eerste kwartier te gen Vitesse Delft knap was te gengevallen. „Als je bovenaan staat, weet je dat je elke week weer tegen weerstand oploopt. Elke ploeg wil tegen de koplo per nu eenmaal die stap har der lopen om er een verrassing uit te halen. Als je dat nu weet, is het toch volstrekt on begrijpelijk dat je als ploeg zo lauw aan een wedstrijd begint als wij hier nu deden? In dat eerste kwartier leek het wel alsof Vitesse op de eerste plaats stond en wij vijfde. We Een gang van zaken die dus ook op het veld duidelijk werd. De strijd was precies vier minuten oud toen Mario Flips voor de eerste maal toe sloeg en tien minuten verder toen diezelfde Flips opnieuw, met dank aan het verder sla pende Rijnsburgse Boys, te slagvaardig bleek voor goalie Jan Blankespoor. Het pleit voor de geelzwarten toen nog met Hennie Koet als laat ste man, na de pauze nam de in een week „klaargestoomde" Jack Manuputty de plek van de vorige week zwaar gebles seerd weggevallen Huug Aan- dewiel over en ging Koet als LEIDEN In de derde klasse A won Leiden de topper tegen Zevenhoven met 2-1 en sleepte Katwijk twee punten in de wacht (1-2 winst) tegen Be Fair. Leiden, Katwijk en SVPTT gaan nu aan de leiding met 12 pun ten uit 8 duels. Leiden - Zevenhoven 2-1 ((H)) Volgens Zevenhoven-trainer Simon Duin liep het tegen Leiden tot aan het begin van de tweede helft allemaal op rolletjes. „De eerste helft wilden we de kat uit de boom kijken en hebben we zeer behoudend gespeeld. Die 0-0 met de rust was volgens plan. Daarna liep het niet meer. In de eerste tien minuten van de tweede helft kregen we twee doelpunten tegen en zaten we even stuk. Toch hebben we ons goed hersteld en een gelijkspel was gezien de kansen op z'n plaats geweest". Duin doelde dan vooral op de belegering die zijn mannen het laatste half uur op het Leidendoel uitvoerden. Behalve een doel punt van Leo Lips leverde dat beleg niet meer op dan enkele panieksituaties voor het doel van Leiden. De ploeg van Beeren- fenger daarentegen had de roos al tweemaal geraakt. Rik en Rob Bink brachten hun ploeg kort na rust op een 2-0 voorsprong en omdat Zevenhoven niet verder kwam dan die ene goal van Lips bleven de twee punten in Leiden. Be Fair - Katwijk 1-2 (0-1) Vanaf de aftrap scoren. Katwijk had woensdagavond naar Oranje gekeken en deed exact hetzelfde, met Wim Guyt als af maker in de hoofdrol. De ploeg uit Waddinxveen was daarop veel aan de bal maar werd, mede door het goede optreden van doelman Jaap Haasnoot, nooit echt gevaarlijk. Na rust scoorde Cees Guyt, die zijn schorsing achter de rug heeft, uit een vrij trap van Jan Verloop de tweede Katwijkse treffer. Be Fair ging op jacht naar de „aansluiter" maar kwam niet verder dan een benutte strafschop, zodat het team van trainer Peter Ciere nog steeds aan de kop van de ranglijst vertoeft. middenvelder (beter) door dat de ploeg zich weer snel in de wedstrijd vocht. Twee keer kreeg Ron Carli de gelegen heid aan te leggen, twee keer ook was het raak. Kurver, la ter: „Dan ben je er weer bij. Maar op het moment dat het 2-0 stond, lag het allemaal wat anders. Toen wisten we met z'n allen dat we er minimaal drie moesten gaan maken te gen een ploeg die in de eerste zeven wedstrijden maar zes te gendoelpunten had geïncas seerd...". Een opdracht waaraan Rijns burgse Boys uiteindelijk nogal gemakkelijk voldeed. Carli te kende na de pauze zelf nog met een schitterende lob voor FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN 2-3 en stelde vervolgens Hans Zwaan in staat de 2-4 in te koppen. Ook een laatste ople ving aan Vitesse-zijde (de 3-4 van invaller Riemens) werd onmiddellijk daarop (weer door Zwaan) beantwoord. Kurver, besluitend: „De ploeg heeft opnieuw veerkracht ge toond, dat is op zich een com pliment waard. Maar dat eer ste kwartier absoluut niet. Dat was toch een giller?" GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 4. Flips 1-0, 14. Flips 2- 0, 19. Carli 2-1, 24. Carli 2-2, 56. Carli 2-3, 61. Zwaan 2-4, 90. Riemens 3-4, 91. Zwaan 3-5. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Toet, Koet, Driebergen, De Kroon, Bodaan, Arroyo, Van Dijk, Carli, Zwaan, Van der Plas (Manuputty). RCL MIST GELUK LEIDEN In tegenstel ling tot RCL (tweede klas se A), dat ditmaal met 2-1 ten onder ging tegen 's- Gravenzandse SV, sprok kelt FC Lisse in de twee de klasse C wel wekelijks de puntjes bij elkaar. De Lissenaars, die dit week einde een 0-1 zege behaal den tegen Jonathan, staan met 12 punten uit 8 duels fier aan de leiding. Jonathan - FC Lisse 0-1 (04)) Een technisch sterker Jona than kreeg vooral in de eerste helft enkele goede kansen te gen een zwak spelend Lisse. De ploeg van coach Wim Ei lander kreeg in het eerste part welgeteld één kans. Henny van der Weijden sprong echter niet goed om met deze moge lijkheid. In de eerste vijf mi nuten van de tweede helft cre ëerde Lisse meer kansen dan de gehele eerste helft. Ook de resterende veertig minuten zou Lisse de betere ploeg blij ven. Dit overwicht resulteerde in de enige treffer van het duel die op naam kwam van rechterspits Rene Hensbergen. In de laatste fase van de match verrichtte Lisse-doelman Bart de Bruin nog enkele goede reddingen. 's-Gravenzandse SV - RCL 1- 2 (0-0) De Leiderdorpers waren voor de thee oppermachtig. Hoewel Peter Siera en Marcel van der Blom er enkele malen dicht bij zaten, kwamen de pupillen van trainer Ton Zoutendijk toch niet tot scoren. Ook de tweede rondgang werd er aan Leiderdorpse zijde keihard ge werkt. Het ontbrak de Bloe- merdploeg ook nu weer aan het broodnodige geluk bij het afmaken van de kansen. Na dat „de SV" door Arie Dobber op een 1-0 voorsprong was ge komen, teken4e Cisken Capri de gelijkmaker nog wel aan maar drie minuten voor tijd kopte Marco van der Wel alle Leiderdorps illusies aan flar den. Ronald van Wattum gaat er namens Leiden met de bal vandoor en geeft de Zevenhovenaren Cor Bons en Wim Zwaan het nakijken FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN In de eerste dertig minuten van het duel Excelsior Maassluis - Noordwijk legden de Noordwijkers goed voet bal op de mat. Omdat Ex celsior er voetballend niet aan te pas kwam, trachtte de ploeg uit Maassluis de opponent met grof spel uit het ritme te halen. De wedstrijd tegen de sterker spelende kustploeg ontaardde uiteindelijk in een schoppartij. De vele aanslagen op de Noordwijk-enkels leidden uit eindelijk tot drie boekingen en een uitsluiting (Cor van Hoe ven) aan Maasluis-zijde. Aan de kant van Noordwijk ver dwenen John Marijt en An- dries Wendt in het boekje van scheidsrechter Van de Herik. Na het eerste half uur was het gedaan met het goede voetbal. Door de te agressieve aanpak van Excelsior bleef het bij der tig minuten goed „Noord- wijks" voetbal. Dat de enige treffer van het duel in het eer ste halfuur viel, was zeker geen toeval. De Noordwijkse druk leidde in de twintigste minuut uiteindelijk tot een goal van Timo Gerlof, die een schot van Andries Wendt doelbewust van richting ver anderde. Doelman Marco van Eijk stond machteloos: 0-1. De tweede helft was identiek aan het laatste kwartier van de eerste helft en daarom het aanzien nauwelijks waard. Op twee „hoogtepunten" na dan: de rode kaart voor Van Hoe ven na slaande bewegingen richting Timo Gerlof en een officiële waarschuwing voor de Maassluise oefenmeester na belediging van de grensrech ter. RKAVIC BIJNA MET ZEGE AAN DE HAAL KATWIJK Quick Boys-trainer Hans van der Ze kon vorige week het woord blessuretijd niet meer ho ren. Toen immers vermorste Quick Boys geheel onn< dig een punt bij Broekster Boys, dat ver in de blessun tijd op 1-1 kwam. Zaterdag, na de wedstrijd tegen h< Amstelveense RKAVIC dacht Van der Zee daar beslii anders over. Wederom verloren de Katwijkers name lijk een punt aan een „kleintje", maar ditmaal met d kanttekening, dat de thuisclub zélf de gelijkmaker i de extra-speeltijd produceerde... Niets wees er in de eerste helft op, dat Quick Boys een moeizi^ me middag tegemoet zou gaan. Ondanks een behoudende stai- van RKAVIC kregen de Boys na de eerste tien minuten enkel aardige mogelijkheden. De grillige topschutter Martin van d< Plas kende echter weinig geluk met zijn afstandsschoten. Lei van der Plas en Floor van Duyn toonden binnen het strafscho gebied aan, dat er déér ook mogelijkheden lagen. Jaap va Duyn was het dichtst bij de openingstreffer, maar zijn schi werd op de lijn gekeerd door de sterke- libero Loek Settels. Gezien de druk van Quick Boys konden doelpunten niet uitbli ven. De blauw-witten werden na een half uur echter geholpi door RKAVIC-middenvelder Sander Toussaint, die zijn eigi doelman Remco de Jong verschalkte. Nauwelijks twee minut later werd de wedstrijd opgesierd door een schitterende voll van voorstopper Johan Jonker. Hij liet de bal, na een vrije tra van Hans van der Plas, in de uiterste hoek neerploffen: 2-0. De als „studenten" bekendstaande formatie van Dirk Spits een trainer uit de Ajax-school, die toegeeft dat het IQ van zi selectie hoger is dan die bij andere clubs en die zeer ambitieu; plannen heeft bewees onlangs tegen ACV en IJsselmeerv gels, dat het over een veerkrachtig team beschikt. Zo ook n Knullig balverlies van Cees Ruis leidde tot een prachtige go van Thieu Heuijerjans, op aangeven van uitblinker Jan-Alb Veldhuijsen. RKAVIC besefte vanaf dat moment dat er meer in zat dan h beperken van de nederlaag en de gasten kwamen na de pau r; als herboren het veld f De beste kans in de tweede ronde w - niettemin voor Gert /»andewiel, maar hij faalde alleen voor I Jong. Na enkele plaagstootjes over en weer kwam RKAV langszij. Vico Waas, excellerend als directe opponent van Flo van Duyn, rukte snel op aan de rechterkant, waarop Jan i Groot uit de perfecte voorzet gelijkmaakte: 2-2. j RKAVIC counterde daarna steeds vaker gevaarlijk en wa >j Veldhuijsen in de 61e minuut nog op Guyt strandde, kop Heuijerjans twee minuten daarna wèl raak uit een voorzet vï dezelfde Veldhuijsen. Quick Boys kroop dankzij de verder mat spelende Hans van der Plas in de 92e minuut door het oog vi de naald. Zijn vrije trap trof in één keer doel, waardoor Qüii 3 Boys en koploper Rijnsburgse Boys (vier punten voor) de eni| ongeslagen ploegen in de eerste klasse A zijn. Hans van der Zee zag na afloop geen overeenkomsten met wedstrijd tegen Broekster Boys: „Wij verloren vorige week o verdiend een punt in blessuretijd en nu pakken wij verdiei een punt. Vandaag speelden wij weer tegen de klok, maar li laatste kwartiertje van Quick Boys is inmiddels berucht gewo r den. De maand november gaat belangrijk voor ons worden m I' de toppers tegen Noordwijk, ACV en IJsselmeervogels voorl® boeg. Daarna weet je pas waar je staat". 1 JELLE RAA? Scoreverloop: 30. Toussaint (e.d.) 1-0; 32. Jonker 2-0; 40. Heuijerjans 2-1; 54; Groot 2-2; 63. Heuijerjans 2-3; 92. H. van der Plas 3-3. g Opstelling Quick Boys: Guyt; T. van der Plas, Jonker, Ruis, H. van der PI A. van Duyn (Mieras), J. van Duyn, F. van Duyn; L. van der Plas, Aandew der Plas. "IC: Dé Jone: Swiitink.D, De Groot Van Tulder). LEIDEN De topper in de eerste afdelingsklasse (t terdag) tussen LSVV en Valken'68 is door de hard werkende ploeg gewonnen. LSVV kon zijn technisi r overwicht niet in winst omzetten: 0-2. Hazerswoudj n Boys zorgde met een 3-0 zege op het tot dan toe ongl Iè slagen Kagia voor de grootste verrassing. e' 1 :to LSVV-Valken'68 0-2 (04)) In Leiden was te zien dat er twee afdelingstoppers aan het we waren. LSVV schiep zich door technisch zeer verzorgd voetl eeen constant veldoverwicht, maar dwong tegen de stug ver^ digende Valkenburgers weinig kansen af. Frank Duyndam loonde het iets agresievere spel van Valken in de tweede hi met twee doelpunten: 0-2 Hazerwoudse Boys-Kagia 34) (2-0) Kagia-coach Suttorp was na het verlies van de ongeslagen stat t niet eens ontevreden over het vertoonde veldspel. Hazerswoud k Boys kwam echter gelukkig aan de leiding door een eigen doe i punt van Harry Mesman. Kees van Tol voor rust (0-2) en Edwir de Jong, erna, maakten het karwei verdiend af voor de Boji dat het Kaagse offensief met verve doorstond. ,5 TAW-KRV 1-2 (0-2) Eenrichtingsverkeer levert nog geen overwinning op. Dat oi dervond TAVV. KRV kwam uit twee strafschoppen met Of voor. De eerste was zeker een cadeautje, de tweede twijfelachtl 1£ Gerben Bouma en Dirk Klinkenberg waren de scherprechte! k Pierre van Eijk scoorde na twintig minuten in de tweede he het enige tegendoelpunt. KRV overleefde nog talloze hachelij situaties. Alphia-SVOW 2-2 (1-0) ei In een slechte wedstrijd had SVOW moeite met de door Wim il Pater genomen hoekschoppen. Teun de Pater en Leen Ba zorgden daarbij voor de afwerking. Alphia kwam zo tweemi p op voorsprong. De beide gelijkmakers kwamen in de twee helft van Arno van Santerse en een minuut voor tijd van Hi man Horsman. *1 SVLV-Woubrugge 1-2 (0-1) u Woubrugge besloot in de eerste twintig minuten een veldove^ wicht met een doelpunt van Peter Gosen, maar zakte daar wat weg. SVLV benutte de kansen niet en kwam in de twee - helft door een doelpunt van Dirk van Dorp zelfs met 0-2 acW Michel Zonneveld, die eerder al op de lat schoot, scoorde dirt daarop tegen, maar daarbij bleef het. >n -ei Tweede klasse jj GWS besliste de de topper tegen Meerburg door doelpunten y bc Wim van der Mey (2) en Percy Looman met 3-0. Halverwe ijj hadden de beter spelende GWS-ers al een 1-0 voorsprong. Zl t klom hierdoor, en door de 0-6 zege op SJZ, naar een twe« èr plaats. Sjaak Nefkens scoorde vier maal. HVZ profiteerde in a speltechnisch gelijkopgaand duel van enkele fouten in de Abj tai nes-defensie. HVZ won mede door drie doelpunten van Le 6t Ditmars met 1-4. rj en

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16