Ajacieden wijzen Feyenoord op zwakke plekken Een cadeau van formaat mg over enkel Van Basten fi Quick Boys ortuinlijk Voorzitter stapt op bij Skivereniging Het is vijf over twaalf" Zoetemelk mag laatste koers niet winnen B' f hl l U - mdw&omamt )EN HAAG larco van Basten loet mogelijk reer onder het ies voor een bles- ure aan de enkel. forig seizoen, toen og in Ajax-dienst, jerd de internatio- al operatief gehol- en aan een sle- londerd gewonden bij oetbalgeweld in Bangladesh ACCA Bij gewelddadige uitbarstingen tijdens een voet- ilwedstrijd zijn in Bangladesh honderd personen gewond eraakt. Onder hen zijn veertig politie-agenten die ingezet dt. aren om het geweld van supporters te beteugelen. De inci- enten deden zich voor in de havenstad Chitagong. De club an die naam verloor met 1-0 van het bezoekende Customs, oeschouwers wierpen voorwerpen, waaronder rookbom- len, op het speelveld en lokten op de tribunes vechtpartij- j uit. Vrijdag was het in Faridpur, negentig kilometer ten lidwesten van de hoofdstad Dacca, reeds tot ongeregeldhe- pn gekomen. Bij een competitiewedstrijd vielen veertig ge- onden. MAANDAG 2 NOVEMBER 1987 PAGINA 11 pende blessure aan de linkerenkel. Bij de revalidatie heeft Van Basten het rechter enkelge wricht te zwaar be last. Doktoren heb ben de voor vele miljoenen aange trokken spits van AC Milan geadvi seerd zich ook aan dat gewricht te la ten opereren. Hij zou daardoor ech ter enkele maan den uitgeschakeld zijn. Vandaag wordt in Milaan beraadslaagd of Van Basten, die al een week op rust is, weer onder het mes gaat. Hachelijk Van Swieten staakt even AMSTERDAM Scheidsrechter Ignace van Swieten, die onlangs zijn FIFA-bad- ge ontving, staakte het duel Ajax-Feye- noord gisteren gedurende enige tientallen seconden. Toen de F-side in de 28e mi nuut de bal vasthield, die in hun vak te recht was gekomen, gaf Van Swieten het sein tot inrukken. Waarop het speeltuig natuurlijk pijlsnel op de grasmat werd gegooid en de scheidsrechter liet doorspe len. „Als je zo aanstalten maakt om te stoppen komt die bal vanzelf terug", al dus de arbiter over zijn actie. In de twee de helft moest Feyenoord-doelman Hiele zijn eigen aanhang toespreken om de wedstrijdbal terug te krijgen. De pil mag op Winterspelen CALGARY De deelneemsters aan de Olympische Winterspelen van Calgary in februari mogen aan de pil. Dat heeft dok ter Bob Baynton, voor het organisatieco mité in de Canadese stad verantwoorde lijk voor de dopingcontrole, gezegd. Het is voor het eerst, dat atletes van dit anti conceptiemiddel gebruik mogen maken bij Olympische Spelen. Volgens Baynton heeft de medische commissie van het IOC positief gereageerd op een verzoek van Amerikaanse deelneemsters. In het verleden mocht de pil niet worden ge slikt omdat die bepaalde stoffen bevat die voorkomen op de lijst van verboden mid delen. Bij de dopingcontrole met urine monsters zal, stelde Baynton, rekening worden gehouden met degenen die de pil gebruiken. Krommendijk niet naar PSV EINDHOVEN Ton Krommendijk van Wageningen gaat niet naar PSV. De medische staf van de Eindhoven- se eredivisieclub heeft hem welis waar niet afge keurd, maar licha melijk toch niet goed genoeg be vonden om hem een contract aan te bieden. De veelbe lovende eerste-di- visiespeler, die last heeft van een knie-blessure, re valideerde de afge lopen twee maan den bij PSV, waar hij de training volgde. Afgespro ken was, dat hij bij volledig herstel een contract zou krijgen. De medi sche commissie van PSV achtte dat niet het geval. Krom mendijk gaat nu terug naar FC Wa geningen. ^riodetitel lijnsburg IJNSBURG De im- ïer duidelijke Rijnsburg- rainer Arie Kurver liet na afloop van Vitesse lelft - Rijnsburgse Boys een twijfel over bestaan at zijn ploeg hem in het erste kwartier knap was Igengevallen. „Als je bo- enaan staat, weet je dat elke week weer tegen (eerstand oploopt. Elke loeg wil tegen de koplo- er nu eenmaal die stap arder lopen om er een errassing uit te halen. Lis je dat nu weet, is het och volstrekt onbegrijpe- ijk dat je als ploeg zo luw aan een wedstrijd Ègint als wij hier nu de en? In dat eerste kwar- er leek het wel alsof Vi- esse op de eerste plaats ond en wij vijfde. We adden toch helemaal iks te vertellen?". Het ep uiteindelijk allemaal och nog goed af voor de tijnsburgers. Na een 0-2 chterstand stond het na minuten voetbal 3-5 en rerd tevens de eerste pe- iodetitel binnengehaald. ATWIJK Quick oys-trainer Hans van er Zee kon vorige week et woord blessuretijd iet meer horen. Toen nmers vermorsteQuick oys geheel onnodig een unt bij Broekster Boys, at ver in de blessuretijd p 1-1 kwam. Zaterdag, a de wedstrijd tegen het mstelveense RKAVIC acht Van der Zee daar eslist anders over. We erom verloren de Kat- njkers namelijk een punt an een „kleintje", maar litmaal met de kantteke- ling, dat de thuisclub zélf Ie gelijkmaker, in de ex- ra-speeltijd produceer- Ivantidames «gaan door :eli - iEIDEN De dames 'an Dextro Avanti had- dat ten zaterdag, zoals ver in iracht, geen moeite om 'rankfurter TSG te ver- laan. In een duel zonder feel- spanning werd het *>k roor zo'n 125 toeschou wers 5-2 voor Europacup -houder uit Hazerswou- Ié: Bettine Vrieskoop en j lirjam Kloppenburg loegen de punten voor de lazerswoudse ploeg bij- ik K |)IOK gelijk iEIDEN Het is DIOK lijk ^et gelukt zich in de ere- iilasse rugby definitief af e scheiden van rivaal ïastricum. In een span- lend duel hield de rege- end landskampioen de feidse équipe op 12-12, odat de ploegen samen 3D lovenaan blijven staan, dc^él heeft DIOK nog een wedstrijd tegoed. De eer- te helft was voor het 'ijftiental van coach Theo nijders. Castricum toon- da rna niet voor niets 1 delhouder te zijn. Met joed tegenspel werd de tadelige ruststand van 2-3 volledig weggewerkt. AMSTERDAM In het schijnsel van de Europa Cup lantaarn hebben Ajax en Feyenoord gisteren een wa penschouw gegeven, waar aan de Amsterdammers meer positieve conclusies hebben overgehouden dan de Maas stedelingen. Met de returns van komende woensdag te gen respectievelijk Hambur ger SV en Aberdeen voor de boeg moeten daarom de coa ches Cruijff en Israel met een verschillend gevoel hun team op de belangrijke duels voorbereiden. Ajax kan dat na de zege van 3-1 en het daaraan gekoppelde spel met een redelijk gerust hart doen; Feyenoord daarentegen dient zich ernstig zorgen te maken of in de Kuip de achterstand van 2-1 als nog kan worden omgebogen. Daarvoor 'vertoonde de Rotter damse equipe gisteren te veel zwakke plekken, die vooral zicht baar waren in die linies waarvan het woensdag zal moeten komen, de middenveldbezetting en de voorhoede. Want Feyenoord, dat de ene tegentreffer in Schotland mag koesteren als een kostbaar kleinood, moet op zijn minst een maal scoren om een kans te heb ben op de derde ronde van het UEFA Cuptoernooi. Maar wie, er van uitgaande dat de ook gisteren betrouwbaar spelende Rotterdam se defensie de beroemde nul kan handhaven, dat doelpunt moet maken is. een raadsel. De ene tref fer van Hofman in de voorlaatste minuut van de matige middenmo ter ten spijt. Feyenoord miste gisteren op pijn lijke wijze een centrum-aanvaller- nu de Australiër Mitchell sinds de uitwedstrijd in Aberdeen, waarin hij ernstig geblesseerd het veld moest verlaten, ontbreekt. Rinus Israel hoopt sterk dat Mitchell er overmorgen bij is, want hoe groot de twijfel over de Australiër ook was toen hij plotsklaps in Rotter dam-Zuid neerstreek - sindsdien heeft hij zich wel onmisbaar ge maakt en verreweg de beste Rot terdamse aanvaller getoond. Maar het ontbreken van Mitchell was gisteren niet het enige euvel bij Feyenoord. Doordat Molenaar zich voortdurend moest bezighou den met de vijfvoudige Oranje- schutter, de ditmaal wel zeer be weeglijke Bosman, moest de Vo- lendammer zich voortdurend ach terin de eigen linies ophouden. Dat maakte de druk op de aan zijn slechtste wedstrijd van het seizoen bezig zijnde Been en Hoekstra onoverkomelijk groot. Ajax profiteerde er slechts gedeel telijk van. De Amsterdamse briga de, waarvan de (lage) gemiddelde leeftijd door Cruijff voortdurend en daardoor wat overdreven wordt gememoreerd, acteerde als een soepele machine. Met routi niers Spelbos voor de lange en meestal zuivere trap en Muhren voor het subtielere werk verover- ja unci' t m w mar i-i él Si aSr S Peter Barendse wordt door John van 't Schip onderuit gehaald FOTO: ANP de Ajax vanaf het begin een over wicht. Dat echter doordat vooral Meijer wel de bal goed afscherm de, maar ettelijke keren verzuim de in de richting van doelman Hiele te schieten pas laat in het over het geheel genomen wat matte duel tot de beslissing leidde. Nadat Hoekstra de beste Rotter damse mogelijkheid had zien uit eenspatten op de ledematen van de uitlopende Menzo nam (wie dan anders dan) Bosman de eerste treffer voor zijn rekening. Waar het zoals gezegd lange tijd bij bleef, omdat Hiele goed het oog had in pogingen van Roy en Mtlh- Na de pauze bouwde Ajax verder aan het overwicht, waaraan Feye noord nog had kunen tornen als Been zijn vanuit riante positie af gevuurde kopbal binnen in plaats van buiten ae palen had gemikt en de als centrumspits niet impo nerende Elstrup zijn enige kans niet had zien weggebokst door Menzo. Met Roos voor Barendse bracht Israel wel een echte cen trum-aanvaller in zijn ploeg, maar niet een die echt potten kon bre ken. Zeker niet meer nadat Ajax via Van 't Schip, die voor de wed strijd nog een oproep had gedaan tot goed gedrag van de supporters, voor 2-0 had gezorgd. „Dat was het breekpunt", oordeelde Israel later. De ploeg van Cruijff bleef een re delijk tempo hanteren, waarmee met name Wijnstekers het nogal te kwaad had. De meest gerouti neerde Feyenoorder moest het op nemen tegen Ajax' jongste loot, Roy, en werd (te) vaak op het verkeerde been gezet. Doordat Roy technisch vernuft niet paart aan een goede voorzet leverden die acties nauwelijks rendement op. Maar wat betreft deed Hof man het aan de andere kant nau welijks beter. De Limburger kreeg de bal niet één keer fat soenlijk voor de goal en dat hij de enige treffer van zijn ploeg nog voor zijn rekening nam maakte dat nauwelijks goed. Want op dat moment leidde Ajax dank zij een fraai uitgespeelde treffer van Winter al met 3-0 en had zelfs op een verschil van vier treffers kunnen staan als Spelbos zijn elf- metertrap secuurder had gemikt. Een gevolg wellicht van verslap ping, die Ajax zich ondanks de fraaie uitgangspositie van 1-0 bij Hamburger SV woensdag in het Olympisch Stadion niet kan ver oorloven. Maar dat zijn de puntjes op de i, waarmee Cruijff zich met „de taakstelling van de spelers" nog best bezig zal houden. Wat dat betreft heeft zijn collega Israel het wat moeilijker. Hij moet trachten voor woensdag een rede lijk werkende middenlinie en voorhoede te formeren. En waar schijnlijk zonder de bijna eeuwig geblesseerde Heus en de nog nau welijks fitte Mitchell zal dat niet meevallen. FRANK WERKMAN Ajax-Feyenoord 3-1 (1-0): 14. Bosman 1-0, 61. Van 't Schip 2-0, 67. Winter 3-0, 90. Hofman 3-1. Scheidsrechter: Van Swie ten. Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Van 't Schip (Ajax), Monkou, Barendse en Molenaar (Feyenoord). Ajax: Menzo; Blind, Spelbos, Winter, Rob Witschge; Van 't Schip, Bosman, Muhren; Bergkamp, Meijer, Roy. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Troost, Van Herpen, Monkou; Hoekstra, Mole naar, Been, Barendse (Roos); Hofman. El- trekt mes DEN HAAG Een scheidsrech ter die een mes trekt. Dat is het nieuwste in het (lagere) amateur voetbal. Het ge beurde in de wedstrijd in dis trict West II tus sen SVS '70 2 en De Jagers 2 in de reserve derde klasse C. Het duel werd giste ren gestaakt. Twintig minuten na aanvang van de wedstrijd werd er na een overtreding ge vochten en de scheidsrechter, lid van SVS '70, trok daarop een mes. De man heeft inmiddels bekend het mes bij zich te hebben gedragen. Het was de bedoeling het mes te ge bruiken om mee gebracht fruit te schillen, liet hij weten. De man is in verzekering van de politie van Wassenaar gesteld. Ook een tweede man zit nog vast op het bureau. Hij wordt ervan verdacht in het zelfde duel een cornervlag op het hoofd van een tegenstander kapotgeslagen te hebben. Nadat het slachtoffer door de EHBO van het Brono- vo-ziekenhuis was behandeld heeft hij aangifte gedaan. De ge broken corner- vlag is niet ge vonden. De re cherche heeft beide zaken in behandeling. Als gevolg van het incident kon het duel tussen de standaard teams van De Ja gers en Interna tional in de tweede klasse B van de afdeling Den Haag geen doorgang vinden. Vijf spelers van De Jagers waren namelijk gaan kijken bij de wedstrijd van het tweede team in het Oostersport park en werden door de politie verzocht op het bureau een ver klaring af te leg gen. De vijf spe lers waren niet op tijd terug, zo dat De Jagers feen team op de een kon bren gen. DEN HAAG De Neder landse Ski Vereniging zit plotseling zonder voorzit ter. Tijdens de algemene ledenvergadering, die za terdag in Den Haag werd gehouden, stelde de heer Gmelich-Meyling, die aan de beurt was om perio diek af te treden, zich na een escalerende discussie met de bestuursleden van de kringen Den Haag en Rijnmond niet meer her kiesbaar. Bij de discussie over de gang van zaken rond de Stichting Ski-internaat in Papendal werd de integriteit van de voorzitter, in het dagelijks le ven burgemeester van Den Helder, in twijfel getrokken. Daarop besloot de heer Gme lich-Meyling de vergadering te schorsen en zijn medebe stuursleden op de hoogte te brengen van zijn besluit de voorzittershamer neer te leg gen. Bij de passering van de Stich- tingsacte bleek buiten mede weten van het hoofdbestuur niet alleen de Nederlandse Ski Vereniging genoemd te zijn, maar bovendien twee be stuursleden van de NSV in het Stichtingsbestuur te zitten. Slechts de heer Hoolboom, te vens voorzitter van de Alpine Ski Commissie, had toestem ming gevraagd en gekregen om zitting te nemen in het be stuur van de Stichting Ski-In ternaat. De Stichtingsacte zou aan het hoofdbestuur zijn op gestuurd, maar nooit zijn aan gekomen. Bij de ter vergade ring ontstane discussie werd voorzitter Gmelich-Meyling niet op zijn woord geloofd, waarop hij zijn conclusies trok. Het resterende bestuur van de NSV (130.000 leden) zal zich vandaag over de ontstane situ atie beraden. De Algemene Ledenvergadering zal op een nader te bepalen tijdstip worden voortgezet. ROLHOCKEY- COMPETITIE METBELGEN OP KOMST DEN HAAG De kans is groot dat Nederland en België in het nieuwe rol- hockeyseizoen samen een eerste klasse gaan vormen met de sterkste vier uit Ne derland en de sterkste vier uit Belgie. Voor Nederland zijn dat landskampioen Re sidentie, Dennenberg uit Valkenswaard, De Licht stad en RC Den Haag. De bonden van ons land en onze zuiderburen gaan zich nu over het voorstel bui gen. Vogezen-rally eist twee levens STRAATSBURG Bij de in- ternationaal weinig bekende Vogezen-rally zijn zaterdag twee Franse autocoureurs om het leven gekomen. Volgens de politie van Straatsburg raakten René Heitzler en Phi lippe Gerhard in dichte mist met hun wagens van de weg. Hondepoep ENSCHEDE - De korf ballers van het Zwolse Sparta hebben zaterdag onverwacht een dagje vrij gehad. De wedstrijd tegen het Enschedese WIK werd afgelast om dat er te veel hondepoep op het speelveld lag. EINDHOVEN „De Ne derlandse wetgever heeft zijn beurt voorbij laten gaan. Het is geen vijf voor twaalf meer, maar vijf over twaalf, dus te laat". Voorzitter C. Schreuders van de landelijke Federa tie van Supporters Vereni gingen (FSV) laat er geen twijfel over bestaan hoe hij denkt over de aanpak van het probleem van het voetbalvandalisme door de Nederlandse regering. „Minister Van Dijk roept dan na het gebeurde van woensdag wel uit dat er nu iets moet ge beuren", aldus de Eindhove- naar, die al 25 jaar voorzitter is van de supportersvereniging van PSV en het klappen van de supporterszweep zeer goed kent. „Maar dat heb ik al zo vaak gehoord. Het hele pro bleem speelt nu al jaren. Ik heb-thuis inmiddels al zoveel rapporten liggen van meneren met dure titels, dat de stapel net zo hoog is als mijn stoel. Alles is al een keer gezegd. Wat dat betreft zou ik er ook niets meer aan kunnen toevoe gen. In Nederland plegen we toch altijd zo makkelijk te zijn. Alles mag hier. Wel, nu wordt dit land de dupe van zijn eigen tolerantie. Er hadden woens dagavond wel doden kunnen vallen. Ineens raakt iedereen in paniek. Maar het probleem speelt natuurlijk al veel lan ger. Ik heb een paar weken geleden al in een blad geschre ven, dat het te laat is. Praten kunnen we als de beste, maar iets doen, dat is iedereen ken nelijk vergeten". Een bejaarde fan van Joop Zoetemelk nam de gelegenheid te baat de vlak voor zijn laatste koers staande wielrenner nog een keer aan te raken. FOTO: ANP TILBURG Bij Joop Zoetemelks afscheid van de weg heeft de wielersport zijn geheimzinnigheid bewaard. Op het ogenblik dat de hele wereld er van overtuigd was dat Joop zijn laatste koers wel zou mogen winnen, beslisten de coureurs anders. Jean-Paul van Poppel won in Tilburg de sprint van een ontvlucht kwartet. Zoetemelk moest zich tevreden stellen met de vierde plaats. „We konden het ons absoluut niet permitteren Zoetemelk te la ten winnen", stelde Steven Rooks (derde). „Iedereen zou zeggen dat het verkochte boel was. Met wat ons aan conditie restte heb ben we er een echte koers van gemaakt. Er werd hard gereden en de snelste heeft gewonnen". „Ik wilde hier graag winnen", vond Jean-Paul van Poppel. „In Tilburg heb ik voor het eerst op de racefiets gezeten. Ik kom hier vandaan en ik heb hier veel supporters". Zoetemelk zelf zat er niet mee. Hij nam met zijn breedste grijns vele kado's in ontvangst. Van het gemeentebestuur, staatssecre taris Dick Dees, de organisatoren, de renners (een jagersjas met jagershoed) en gewone supporters. Staatssecretaris Dees van WVC hield overigens een pijnlijke herinnering over aan een eindje fietsen met Zoetemelk in het kader van een trimactie. Door een manoeuvre van Zoetemelk kwam Dees te vallen en en liep hij een kras op zijn hoofd op. De uitslag werd mogelijk beïnvloed door gebeurtenissen vooraf. De initiatiefnemers gingen er vanuit dat de Nederlanders profs voor half startgeld wilden meerijden in de laatste wegkoers van Zoetemelk. Lang niet iedereen was daartoe bereid. „Volgend jaar willen ze ons voor iets anders voor de halve prijs", was een opmerking en, „rijdt Joop ook voor half startgeld?", en „wordt er niet door iemand aan verdiend?". Het draaide er op uit dat de renners gewoon betaald kregen en dat de helft van de renners niet werd geselecteerd. Ijle h en luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieuwe abonnee opgeeft De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Nol J Hem Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch betalen f 23,04 0 kwartaal acceptgiro f 68,93 Stuur als dank de handdoek aan: Naam:Voor Adres: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Yd Den Haag (postzegel betalen wij). CcicLe Commit

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11