xeuw politiebureau Moord wijk in Vinkeveld I UITBREIDING KINDEROPVANG LEIDERDORP ^DEN OMGEVING COMBINATIE MET BRANDWEERGARAGE I; Postbestellers hebben nieuw, onderkomen Openbare school Noordwijk op dieren weide SaidóaQowumt ZATERDAG 31 OKTOBER 1987 PAGINA 15 Bnitief ■nwagenkamp ^enburg tENBURG Het huidi- onwagenkampje aan de «Ifrweg in Valkenburg Jpit kampje was aanvan- bedoeld als tijdelijke Pining in afwachting van jfinitieve lokatie in Val- te bg. De gemeente Val- irg kan nu de grond aan hterweg kopen. Na over- bolt{ de provincie bleek dat 1 impje aan de Achterweg »t en ook de definitieve j ul kan worden. De com- J ruimtelijke ordening ier dinsdag 3 november BOUW WIJKGEBOUW BOSCHGEEST KAN BEGINNEN VOORSCHOTEN Na een lange discussie heeft de meer derheid van de Voorschotense gemeenteraad gisteravond be sloten een krediet van ruim een miljoen gulden beschik baar te stellen voor de bouw van een multifuctioneel wijk- gebouw in Boschgeest. Zowel CDA, PvdA als D66 spraken hun vreugde uit over de uit voering van dit gebouw, waar over al jaren vele discussies zijn gevoerd. De bouw kan vrijwel direct beginnen, omdat de groene vlakte voor de Moe der Godskerk als bestemming heeft: bijzondere bebouwing. Massaal afscheid van Ricky Josten VOORHOUT In een stampvol parochiehuis heeft Ricky Josten gister avond afscheid genomen van de Bollenband, een muziekgroep voor geeste lijk gehandicapten. Ricky Josten was een van de op richters van de Bollen band en zij was ook een van de muzikanten. Josten werd bedankt met bloe men en de „taart van de maand". In het parochie huis werd gisteren samen gemusiceerd door muziek vereniging St. Cecillia en de Bollenband. Grote vertraging op rijksweg 4 LEIDSCHENDAM Een autobrand en een aanrijding hebben gisteravond rond zes uur voor zeer lange files ge zorgd op de rijksweg 4, in de richting Den Haag. Ter hoogte van het Prins Clausplein botste een 56-jarige Rot terdamse automobilist op een voor hem rijdende auto. De politie ver moedt dat hij heeft gedronken en daarom moest hij een bloedproef on dergaan. Bij de Vlietlanden vloog een auto spontaan in brand. In verband met het explosiegevaar heeft de poli tie de weg ruim 20 minuten afgeslo ten. De brandweer kon niet voorko men dat de auto geheel uitbrandde. Vrachtwagen in sloot WASSENAAR Een 23-ja- rige vrachtwagenchauffeur uit Delft is gisterochtend rond half tien gewond ge raakt nadat hij in een sloot naast de Katwijkseweg in Wassenaar was beland. Het ongeluk gebeurde doordat de chauffeur naar rechts uit week voor een hem tege moetkomende vrachtwagen. Daarbij verloor hij de macht over het stuur, raakte drie bomen en een lichtmast en schoot over het fietspad de sloot in. De man is met onbe kend letsel opgenomen in het Bethel ziekenhuis in Delft. De weg is ruim ander half uur afgesloten geweest. Het verkeer werd omgeleid. RDWIJK Het betaald door de gemeente iwe politiebureau in Noordwijk. Het Noord- dwijk komt op de wijkse college wil tegelijk Beeklaan/Vinken- naast het politiebureau de Het bureau kost 5,3 nieuwe brandweergarage ?n gulden. Daar bouwen. Daarmee den- t nog 1,5 miljoen bij ken B en W 500.000 tot onder meer grond- 650.000 gulden te kunnen ;n en wegen. Hier- besparen op de kosten moet uiteindelijk van de garagebouw. 211.000 gulden worden De lokatie voor een nieuw po litiebureau moet aan een aan tal eisen voldoen. Zo moet het bureau goed bereikbaar zijn voor het publiek en centraal in het dorp gelegen zijn. Het terrein moet groot genoeg en niet te duur zijn. De lokatie aan de Beeklaan/Vinkenlaan voldoet, volgens het college van B en W, aan alle eisen. Ruim voldoende, want het financieel haalbaar zijn, dan ministerie van binnenlandse wordt tegelijkertijd de nieuwe zaken eiste dat Noordwijk mi- brandweergarage op het per- nimaal een bouwlokatie van ceel in Vinkenveld gebouwd. 4.000 vierkante meter zou Ben W zien hier grote voor- aanwijzen. delen in. Op deze wijze kan geld bespaard worden op de Als de raad akkoord gaat met bouw-, grond- en exploitatie deze keuze, dan kan in 1988 kosten. Bovendien is bii hulp een voorbereidingskrediet be- verlening of rampenbestrij- schikbaar worden gesteld. In ding een goede samenwerking januari 1989 kan de architect tussen politie en brandweer aan het werk gaan. Mocht het gemakkelijk. teJERDORP De kin- ivang in Leiderdorp 'orden uitgebreid. Bij laffllststelling van de Lei- irpse begroting gis- e'r5ond werd duidelijk ir momenteel wordt kt aan een profes- [e opvang van kinde- samenwerking met llisabeth Ziekenhuis irdorp en verpleeg- jraii Leythenrode. Wet- 3®j?r mevrouw C. Hui- (VVD) van welzijn ;te verder duidelijk ip de kinderopvang, j£|eld door de Stichting ropvang Leider- in ieder geval niet irden bezuinigd. „Er accommodaties, zo- ,3C§oude schoollokalen, len aangepast. Ook we het gastouder- :t nieuw leven inbla- aldus de wethouder. 6$ngen op meer aandacht kinderopvang. „De ijsten voor het kinder- ~4rblijf en de peuterspeel- zijn schrikbarend lang den", aldus mevrouw C. lingerhout (CDA). „De is al tien keer zo groot }t aanbod en de verwach- dat in 1990 de vraag het 1 twintig keer zal over- lijkln. Het gemeentebestuur *>fle kwaliteit en de conti- ds!it van de kinderopvang moeten garanderen", stelde het CDA-raadslid. Mevrouw M. Holierhoek (PvdA) wilde dat ook het gemeentehuis zelf gaat zorgen voor kinderop vang voor het vrouwelijk per soneel. „Om te bevorderen dat er meer vrouwen bij de ge meente in dienst treden zou de gemeente kunnen adverteren met de toevoeging: voor kin deropvang wordt gezorgd", stelde ze. Wethouder J. Beze- mer (PvdA) van financiën wees op de kosten die dat met zich mee zou brengen. Wet houder Huigen zag niettemin wel een mogelijkheid dat de gemeente een paar plaatsen inkoopt bij de op te richten „bedrijfscrèche". Het college zal blijven streven naar het bouwen van goedko pe woningen in Leiderdorp, ook nu de rijkssubsdie op soci ale woningbouw steeds verder wordt verminderd. Wethouder J. Den Boeft (CDA) van wo ningbouw voelde wel wat voor de suggestie van de PvdA om daarvoor vermogen van het woningbedrijf te gebruiken. Ook zal aandacht worden be steed aan het bouwen van wo ningen voor ouderen. Me vrouw Huigen stelde zich voor dat op het beruchte „Palen dorp" naast Muzenhof aan de Engelendaal aanleunwoningen voor ouderen kunnen worden gebouwd, in relatie tot verzor gingstehuis De Dillenburg. Volgens CDA en PvdA zou Stichting de Werkwijzer, die activiteiten en vrijwilligers werk voor werklozen organi seert, beter opgeheven kunnen worden wegens gebrek aan belangstelling. Wethouder Huigen raadde het af de subsi die in te trekken, omdat er toch nog wel veel mensen worden geholpen. De Stichting gaat wel het te grote pand aan de Bernhardstraat verlaten. Dat zal waarschijnlijk worden aangekocht door de uit het Dorpshuis verdreven bridge club. V. Molkenboer, fractie-voor zitter van de PvdA deed in de algemene beschouwingen nog een felle aanval op de Stich ting Leefbaar Leiderdorp. „Het oprichten van een poli tieke partij is veel democrati scher dan een Stichting die zich permanent opstelt als een actiegroep. De Stichting Leef baar Leiderdorp zou hieruit de conclusie moeten trekken zich op te heffen", aldus Molken- boer. Overigens bestaan er plannen vanuit de Stichting de partij „Gemeentebelangen" op te richten. De begroting werd gisteravond goedgekeurd zonder dat de raad zich hoefde uit te spreken over moties. Plannen voor mo ties waren er wel, maar de po tentiële indieners zagen daar van af. Zo wilde D66 een mo tie indienen waarmee de ge meente zich expliciet zou moeten uitspreken tegen de storting van vliegas op de vuil stortplaats in het Leiderdorpse Doesgebied. Het college en de overige partijen vonden de motie overbodig, omdat het gemeenbestuur reeds kenbaar heeft gemaakt aan de provin cie dat vliegas niet welkom is in Leiderdorp. D66 stelde dat de provincie, die in de maag zit met deze giftige reststof van de vuilverbranding, zal blijven proberen om het as in Leiderdorp te laten storten omdat er geen alternatieven zijn. Andere moties hadden tot be doeling het roken tijdens de raadsvergadering en de com missies te verminderen (PvdA) of helemaal te verbie den (D66). De gemeenteraad besloot uiteindelijk deze zaak aan de orde te stellen in de eerstvolgende commissie be stuurszaken. De Voorschotense postbestellers hebben gistermiddag offi cieel de beschikking gekregen over een nieuw onderkomen aan de Zwaluwweg 2 in Voorschoten, tussen politiebureau en brandweerkazerne. Tot voor kort moesten de dertig postbo des in Voorschoten hun werk doen vanuit enkele barakken achter het hoofdkantoor aan de Voorstraat 21. De arbeids omstandigheden waren daar onaangenaam, en de verwerking van de post kon er niet erg efficiënt gebeuren. Vandaar dat naarstig werd gezocht naar een betere oplossing voor de postbestellers, die in de vorm van nieuwbouw in Bij dorp werd gevonden. Het nieuwe voorsorteercentrum werd gisteren door burgemeester P. Cannegieter geopend. Het zeer moderne en goed uitgeruste gebouw zal de postverwer king aanzienlijk verbeteren, hetgeen weer ten goede komt aan de inwoners van Voorschoten. De behuizing van de PTT in Voorschoten heeft geen gelijke tred gehouden met de aanzienlijke groei van de gemeente. Ook in het hoofdkantoor aan de Voorstraat, een monumen taal pand, is gebrek aan ruimte. Door de verplaatsing van het voorsorteercentrum kunnen de oude barakken worden ver wijderd en waarschijnlijk zal daar op den duur de uitbreiding van het kantoor worden gebouwd. FOTO: JEROEN OE JONG Gouden trouw in Noordwijkerhout De 82-jarige N.J. Meeuwenoord en de 77-jarige M.J. Kortekaas vierden gisteren hun vijftigjarig huwelijksfeest. Velen maakten van de gelegenheid gebruik het echtpaar tijdens een receptie in hotel Zeegers in Noordwijkerhout te feliciteren. Op de foto wenst pastoor L. Hooymans de twee echtelieden geluk. De trouwdag van het echtpaar vond officieel afgelopen woensdag plaats. De bruidegom is een geboren en getogen Noordwijkerhouter. Hij is altijd werkzaam geweest als bloembollenkweker. Op dit moment is hij nog koster van de St. Jozefkerk. De bruid komt oor spronkelijk uit Voorhout. Het echtpaar heeft acht kinderen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJK De nieu we openbare school voor voortgezet onderwijs in Noordwijk wordt ge bouwd op de dierenweide bij het Rederijkersplein. B en W van Noordwijk heb ben deze week voor deze lokatie gekozen, aldus on- derwijs-wethouder J. Be- dijn gisteren. Als vervangende plaats is een braakliggend terrein in het Middengebied-Noord, vlakbij de Witte School, aangewezen. Dit terrein kan worden ge bruikt voor het plaatsen van noodlokalen, zodat de nieuw bouw op de dierenweide niet wordt geblokkeerd en school al in augustus 1988 kan gaan draaien. De openbare school is het eer ste jaar een dependance van de Louise de Coligny Scholen gemeenschap uit Leiden. Op deze manier kan worden voor komen dat de school pas in au gustus 1989 van start kan gaan. Het stichten van een zelfstandige school is in negen maanden een bijna onmogelij ke zaak. Wanneer de school het eerste jaar een dependance is, dan hoeft Noordwijk zelf niet op zoek naar leerkrachten en een rector. Het enige pro bleem is dan nog een gebouw, maar volgens Bedijn zijn nood- lokalen snel geplaatst op het terrein bij de Witte school. Wereldwinkel viert eerste lustrum KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Wereldwinkel Hazerswoude/Koudekerk viert vandaag het eerste lu strum. De wereldwinkel werd vijf jaar geleden opge richt. Het vijf-jarig bestaan van de wereldwinkel wordt gevierd met de actie „Honger hoeft niet". De actie start met een expositie in de bi bliotheken in Hazerswoude. Op zaterdag 7 november wordt de actie afgesloten met een manifestatie in gebouw De Stek in Hazerswoude Vandaag zijn er vanaf half vier 's middags allerlei acti viteiten zoals een poppenr kastvoorstelling voor de kin deren (gratis toegankelijk) en het bereiden en verorberen van een Derde Wereldmaal tijd. Om half negen zal wet houder G. van der Lecq-de Knikker de opening verrich ten van een feestelijke mu ziekavond. Toegangskaarten kosten zeven gulden vijftig. t verhaaltje, dat op zater- 31 oktober 1925 in het eillustreerd Zondagsblad" hd afgedrukt, had best [et meisje van de zangver- png" kunnen heten. Al- i was het niet alleen „z'n $te", maar meteen ook laatste; het slachtoffer, meisjes val liep met moeder als makelaar, Jrd meteen tot levenslang foordeeld. Een fraaie in- dat wel. Anno Dazu- leefdheidshalve, na de •etitie van de zangveree- ing, brachten de heeren dames thuis. En 't was nu 'allig de tweede maal' dat jonkman dezelfde jonge ie thuis bracht". Zo be- het. de deur vroeg Marie wat de jongedames uit derde decennium van it£e eeuw beslist niet alle- il vroegen tegen de dat ze eigenlijk al op bed 'den moeten liggen 'gezien zij daardoor te ppr in opspraak konden ge- jken. Zeer wel, de jonge Jrie in kwestie vroeg dus Zij vroeg, aan de deur, 1 hij, de jonge man, niet binnen wilde komen op dit al vrij late uur. Hij, de onschuld zelve, gaf gevolg aan de uitnodiging: „Marie liet hem plaats ne men en ging de kamer uit, zonder iets te zeggen. Nau welijks was zij de deur uit, of haar moeder kwam bin nen. Met een vriendelijken glimlach ging zij naast den jonkman zitten en sprak: „Ik heb altijd gezegd, dat, als een brave jongen, al was hij ook zoo arm, Marie lief HANDTEKENING: „De Koninklijke Familie bracht onlangs een bezoek aan Limburg, dat door de geestdrift der bevolking een grootsch karakter verkreeg. Hier de handteekening door H.K.H.Prinses Juliana geplaatst op den muur in den St.Pietersberg". kreeg, ik hem mijn toestem ming zou geven. Daar zijn moeders, die het geluk harer dochters zouden opofferen voor rijkdom. Maar zoo ben ik niet!" De jonkman keek verbaasd op. Hij wist waarachtig niet of hij van Marie hield of niet. Hij had nooit aan trou wen gedacht. Jonkman ging even verzitten en voelde eenige onrust in hem opko men. „Zij heeft mij bekend, ZWEEFSTAND: „Te Haarlem werd een nationale gymnastiek- wedstrijd gehouden. Een der deelnemende clubs in zweefs- tand". dat zij u lief heeft", ging de moeder voort; „en wat haar gelukkig maakt dat maakt mij ook gelukkig". Jonk man" (ik laat dat „de" er maar vanaf om de zaak wat actueel te maken, T.P.) „Jonkman stotterde: „Maar ik heb geen z..." „O, dat doet er niet toe, spreek daar maar niet van. Ge hebt geen geld, geen cent, maar na tuurlijk kom jelui bij mij in wonen. Wij zullen kamers verhuren en ge zult zien, dan zal alles heel goed gaan". „Ik dacht niet...", begon Jonkman; maar de moeder viel hem in de rede: „Ja, dat weet ik wel. Maar alles komt terecht. Met uw salaris en wat de commensalen be talen zullen wij heel netjes kunnen rond komen. Het eenige wat ik vraag is: wees goed voor haar. Marie heeft een teer hart en als je niet lief voor haar waart, zou het binnen een week gebroken zijn". De ogen van Jonkman puilden uit zijn hoofd. Hij stond op en trachtte iets te zeggen. Maar de moeder ging kalmpjes voort: „Nee, bedank mij maar niet! En weet je wat? Ik houd niet van lange vrijages. Den 1 len November ben ik jarig en het zou wel aardig zijn, als jelui trouwdet op dien dag". „Maar... maar...!", hijgde hij. „Kom, kom. ik verwacht geen toespraak van je, hoe dankbaar je ook bent!", riep mama lachend. „Je moet al les vanavond nog maar af spreken met, nu onze, Ma rie. Ik zal terstond, althans morgen, een advertentie plaatsen voor de kamers. En ik zal mijn best doen om een goede schoonmoeder voor je te zijn. Ik ben, geloof ik, op geruimd van humeur en goedhartig. Maar ik ben toch eens een andere Jonk man 4000 mijlen (dat is altijd nog zo'n ruim 6000 km.) na gereisd om op hem te schie ten, toen hij mijn dochter trouw had beloofd en het „Wat voert je kostganger toch uit?" „Hij is een van de grootste uitvinders van dezen tijd". „Heusch? Wat heeft ie dan uitgevon den?" „Wel, iedere maand vindt ie 'n ander smoesje uit waar om ie z'n kostgeld niet betalen kan". land was uitgegaan". Jonk man was perplex. Een maand later trouwde hij Ma rie". En dan om af te sluiten: „Spitsboef ('s nachts uit de kroeg komend): "Drommels, al twee uur! Dan moet ik nog gauw ergens inbreken om een alibi te hebben als mijn vrouw vraagt, waar ik zoolang gezeten heb!" „Dame (tot haar vriendin, die in korten tijd een be roemde schrijfster geworden GEWONDEN: „Stierengevecht te Parijs ten bate der ge wonden in Marocco..." is): „En wat doet nu eigen lijk uw man?" Schrijfster: „Mijn man? Wel, die rust op mijn lauweren". „Oude jongejuffrouw (die al les behalve mooi is en zich heel zonderling kleedt): „Denk eens aan, vanmorgen ging ik in het bosch wande len en plotseling stond er een woeste roover voor mij!" Bezoeker: „Zoo, en schrikte hij niet?" En altijd besloot de rubriek Het Damspel met de opwek king: „Gaarne houden wij ons aanbevolen voor proble men, lokzetten, slagzetten enz. die bij gebleken ge schiktheid geplaatst zullen worden". Deze moet ik ook nog kwijt, ook al was het oktober 1987. Op de zondagse Vogelen markt in Antwerpen las ik op een bordje bij een kraam met snuisterijen, annex oor bellen en hangers: „Bij dief stal bellen wij eerst de am bulance en dan de politie". Vlaanderen de Leeuw.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15