Wilhelmus voor P Van der Schans sportuitslagen FC Utrecht verspeelt krediet voetballerlei Gemeentelijk experiment tegen voetbalvandalisme Koerstips Voetballers doen oproep aan publiek CiidaeSotmmt ZATERDAG 31 OKTOBER 1987 PAGINA 11 STAALD )ETBAL •edivisie laag LFC Groningen una S.-WV *(jen fb-AZ la Ita-Roda JC a 70 Volendam-FC Den 6.40 ;h iü hFeyenoord 8 so pen Haag-Willem II 200 Fwente-Haarlem 500 I 1 ite divisie daag ;ambuur-FC Wagenin- idam-Eindhoven ar-SC Heracles iagles-MVV ■NAC Ïraafschap-NEC ise-SC Heerenveen -Helmond Sport Dort op tv DAAG rland 1, 23.42 uur: Studio met Jumping Amsterdam, rland 2, 22.40 uur: Studio I Nederlands 1, 18.10 uur op sport; 22.20 uur: Sport terdag. i Nederlands 2, 14.55 uur tstreekse reportage van Tennistoernooi in Antwer- U 20.10 uur: Rechtstreekse tage van ECC-Tennistoer- i Antwerpen. and 1, 10.23 uur Die Reportage; 18.05 uur: schau met onder meer esliga-voetbal. land 2, 22.05 uur Das ak- Sport-Studio. land 3,16.00 uur WK scha- 87 Karpov-Kasparov; 20.15 >port im Westen. 1, 13.15 uur: Grandstand; uur Bowling. 2, 17.40 uur: Bowling. Channel, 14.50 uur: Davis Tennis; 15.50 uur: Interna- Motor Sports '87; 21.25 Superstars of wrestling; uur: Transworld of sport. IGEN irland 2, 16.00 uur: Studio met Jumping Amsterdam rand Prix Formule l-wagens apan; 19.00 uur: Studio i Nederlands 1, 20.05 uur: [weekend, Nederlands 2, 14.00 on, sportmagazine met meer rechtstreeks verslag •CC-Tennistoernooi in Ant- Frans 1, 18.30 iend-sport iland 1, 18.10 uur: Sport- 50 u; 19.50 uur: Sportschau- 30 iramm. X» (land 2, 17.30 •Reportage, and 3, 9.45 uur (NDR): Se- i Gymnastik; 17.30 uur: xjiechaken '87 Karpov-Kaspa- 19.00 uur (WDF): Aktuelle met onder meer Sport Westen. 21.45 uur (NDR): iÓÜprt III; 23.00 uur: WK scha- iO 1, 16.00 uur: Match of the Liverpool-Everton; 0.30 uur ling. 2, 8.15: Autosport. Grand Japan; 15.00 i Ok 15.40 en 17.35 uur: Bowling. Channel, 14.35 uur: Trans- ol Sport; 15.35 uur: Davis Tennis '87; 21.5o uur: Davis Tennis '87. frtou is weer de oude De Cyprische doel- ndreas Charitou is weer Ie. Charitou, die door de 5 pie in de Kuip een lichte ge- schadiging opliep, zal mor- ijwel zeker voor zijn club lia Nicosia uitkomen in het ititieduel tegen Ethnicos. i wordt verwacht dat hii woensdag beschikbaar zal 'x>r het Europa Cupduel te- iteaua Boekarest. Mecir langs John McEnroe ANTWERPEN Ivan Lendl heeft zich gister middag geplaatst voor de halve finales van het in ternationale tennistoer nooi in Antwerpen. De Tsjechoslowaak versloeg in de kwart-eindstrijden de Amerikaan Tim May- otte in twee sets: 6-3 en 6-3. De Australiër Pat Cash werd de tweede halve finalist door Woj- tek Fibak te verslaan. De partij vergde drie sets: 4- 6,6-3 en 6-4. Timman blijft alleen op kop BELGRADO Jan Timman heeft in de tien de en voorlaatste ronde van het internationale schaaktoernooi in de Joe goslavische hoofdstad Belgrado zijn eerste plaats behouden. De Am sterdammer versloeg de IJslander Johann Hjar- tarsson. Hij kwam daar door op zeven punten uit tien ontmoetingen. Tom Nijssen uitgeschakeld HONGKONG Tom Nijssen heeft zich gisteren tijdens het Grand Prix-ten- nistoernooi van Hongkong niet voor de halve finales kun nen plaatsen. De Limburger verloor in de kwartfinales met tweemaal 4-6 van de Engelsman Jeremy Bates, die eerder deze maand in Tel Aviv nog een neder laag had geleden te gen Hagenaar Huub van Boeckel. Afgebroken partij in evenwicht SEVILLA Anatoli Karpov heeft een aardige kans in de ze vende partij van de tweekamp om de wereldtitel schaken zijn voorsprong te behouden. Uitdager Karpov brak gisteren de par tij tegen titelhouder Gary Kasparov na 41 zetten af. Volgens experts is de stelling in evenwicht, ondanks het mate riële overwicht dat Kasparov in de eerste sessie heeft verwor ven. De met wit spelende Karpov gaf zijn 42e zet onder couvert af. De stand is 3 1/2 tegen 2 1/2 punt in het voordeel van Kar pov. De partij wordt vanmiddag voortgezet. Karpov (wit)-Kasparov: 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pbl-c3, d7-d5; 4. c4 x d5, Pf6 x d5; 5. e2-e4, Pd5 x c3; 6. b2 x c3. Lf8-g7; 7. Lfl-c4. c7-c5; 8. Pgl-e2. Pb8-c6; 9. Lcl-e3. 0-0; 10. 0-0, Lc8-g4; 11. f2-f3, Pc6-a5; 12. Lc4 x f7 Tf8 x f7; 13. f3 x g4, Tf7 x fl+; 14. Kgl x fl. Dd8-d6; 15. e4-e5. Dd6-d5; 16. Le3-f2, Ta8- d8; 17. Ddl-el, Dd5-e4; 18. g4-g5, De4-f5; 19. h2-h4, Pa5-c4; 20. Kfl-gl, Df5- g4; 21. a2-a4, h7-h6; 22. Tal-a2, h6 x g5; 23. Del-bl, g5 x h4; 24. Dbl-b3, Dg4- e6; 25. Pe2-f4, De6-f7; 26. Pf4 x g6. Df7 x g6; 27. Db3 x c4 Kg8-h8; 28. Ta2- b2, c5xd4; 29. c3xd4. Dg6-g4; 30. Dc4-f7, Td8xd4; 31. Lf2xd4. Dg4xd4; 32. Tb2- f2. Dd4xe5; 33. Tf2-f5, De5-el+; 34. Tf5-fl, Del-e5; 35. Kgl-hl, b7-b6; 36. Df7- f4. De5-h5; 37. Df4-f5, Dh5-e2; 38. Tfl-cl, Lg7-f6; 39. Df5-g6, De2-e6; 40. Tcl- dl. De6-c8; 41. Tdl-fl, Dc8-d7; afgebroken. DEN HAAG De gemeente Den Haag wil door middel van een experi menteel welzijnsproject het voetbal vandalisme van FC Den Haag-suppor ters verminderen. Het gaat om de in dividuele begeleiding van supporters, versterking van de supportersvereni ging en begeleiding van supporters in sociaal-culturele centra. Het experi ment zal drie iaar duren en kost per jaar 355.000 gulden. Voor de kosten is aan het ministerie van WVC een bij drage gevraagd van 145.000 gulden per jaar. De gemeente financiert sa men met FC Den Haag het resterende bedrag. Uitgangspunt van de aanpak is jonge ren zelf sociale vaardigheden aan te leren onder begeleiding van andere supporters. Elke jongere krijgt zo zijn eigen „coach", professionele hulpver leners van het ambulant jongeren werk in Den Haag fungeren als coör dinator voor de „coaches". „De sup portersvereniging kan worden ver sterkt door een nieuw supportersho me te realiseren. Bovendien zal een speciale coördinator worden aange trokken om de vereniging tot een duurzame en gezaghebbende organi satie te maken", aldus een woordvoer der van de gemeente. AMSTERDAM Voor de Nederlandse paardesport- liefhebbers klonk het Wilhelmus, gespeeld voor Wout Jan van der Schans, in de Amsterdamse RAI als een hoopgevende me lodie. De nationaal kam pioen won op de tweede dag van Jumping Amster dam met Olympic Treffer een sterk bezet internatio naal springconcours en werd bovendien aan het front geflankeerd door zijn landgenoten Albert Voorn en Rob Ehrens. De prestatie van Van der Schans is, met de Olympische Spelen binnen een jaar in het vooruitzicht, een gunstige ont wikkeling. Temeer omdat ook internationaal erkende toprui- ters als Pierre Durand, Gail Greenough, Malcolm Pyrah, John Whitaker en Frederic Cottier zich onder de deelne mers aan de barrage hadden geschaard. Een aantal koos daarin welis waar voor de veilige route, het deed weinig af aan de presta ties van Van der Schans, Voorn en Ehrens. De eerste werd op het spoor gezet door Eric van der Vleuten. De be gaafde ruiter uit de stal van bondscoach Henk Nooren Hendrix winnaar van NHS-beker AMSTERDAM Emile Hendrix is gisteravond tijdens Jumping Amsterdam winnaar geworden van de NHS-beker. In de spannende finale hield de stalhouder uit Baarlo, die na vijf wedstrijden in den lande twee punten voorsprong had op Eric van der Vleuten, zijn belangrijkste concurrent ach ter zich. In de tweede barrage bleef Hendrix met Decision voor de derde keer foutloos. Hij was bovendien twee secon den sneller dan titelverdediger Van der Vleuten. Jan Tops en de Drentse amazone Ans Rouweler schoven in de eind rangschikking ook nog flink op. Bert Romp, die na vijf con coursen de eerste plaats bezette, werd in de finale door een springfout in de eerste omloop als lijstaanvoerder verdron gen. Tineke Bartels-De Vries won de finale van de strijd om de NHS-dressuurbeker. Met Olympic Duco won de Brabant se amazone het eerste onderdeel van de Grand Prix en werd tweede in de kür op muziek. Annemarie Sanders-Keijzer en haar negentien-jarige troefpaard Amon werd door de jury in deze laatste discipline het hoogst gewaardeerd. moest op For Ever als eerste de ring in voor de tweede ron de. Van der Vleuten drong vooral aan op snelheid en zocht de erg korte binnenweg op. Zijn tijd zou niet meer worden verbeterd, de spring fout wierp hem terug naar de twaalfde plaats. De uit Lunte- ren afkomstige Van der Schans deed er zijn voordeel mee en stippelde voor de schimmel Treffer, tot na Seoel dank zij de activiteiten van het NOP onverkoopbaar, de mid denweg uit. Met succes. Verrast was Van der Schans, die bij de Europese titelstrijd in St. Gallen twee maanden geleden zesde werd en het zware afsluitende springcon cours over twee manches zelfs won met Europees kampioen Durand, nauwelijks. „Het gaat momenteel uitstekend. Vorige week in Helsinki werd ik in de Grote Prijs ook al derde. Dat betekent toch vijftien we- reldbekerpunten", zei de enige Nederlandse deelnemer aan de World Cup-finale van vorig jaar tevreden. Om zich heen ziend naar collega's is er vol gens de 26-jarige uit Lunteren ook geen reden voor grote somberheid. Van der Schans ziet een duidelijke verbreding in de vaderlandse springsport. Spanning Bert Romp (met Renville) en Van der Vleuten (met For Ever en Fiorella) zitten dicht tegen de top aan. Van der Ham en Voorn, beiden ook in ternationaal ervaren, lijken eindelijk ook weer over talent volle paarden te kunnen be schikken. De verkoop van Jogger, waarmee eerst Piet Raymakers floreerde en nu de Zwitser Thomas Fuchs, zet volgens Van der Schans de af vaardiging van een Olympi sche equipe naar Seoel niet vervelend op de tocht. „Naast de paarden van Ehrens en mij zelf hebben we toch ook Olympic Up to Date van Wil jan Laarakkers nog. En ver geet even Willy van der Ham niet. Die Night Fever Z is een bijzondere. Wembley van Al bert Voorn moet misschien nog groeien en meer inhoud krijgen, maar dat kan ook een grote worden. Het verdwijnen van Jogger naar het buiten land is misschien wel jammer, maar niet onoverkomelijk. Ik heb er veel vertrouwen in, dat Nederland in Seoel volgend jaar met een ploeg is vertegen woordigd. Dat lijkt me een on vergetelijke gebeurtenis. Ik heb begrepen dat er binnen kort gepraat gaat worden met het Nederlands Olympisch Co mité. We wachten met span ning af". Snookertitel voor Birch ROTTERDAM De Brit John Birch heeft vannacht in Rotterdam het open Neder lands kampioenschap snooker veroverd. Birch zegevierde in de eindstrijd met 6-2 over de Ierse oud-wereldkampioen Alex Higgins. Birch had in de halve finale zijn landgenoot John Parrot verslagen. Hig gins was te sterk voor de En gelsman Mark Rowing. DEN HAAG Elf draverijen staan er morgen op het pro gramma van de draversbaan in Hilversum. De eerste start is om 13.00 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. 3e koers: Alex di Tricia (3), Zarolien H (5), Zamajo Star (9). 4e koers: Wenri Princess (7), Whinny Promise (8), Yme K (6). 7e koers: Acajou K (10). Alfons (5), BZN (8). 8e koers: Yoboko du Bois (2), Ymond Boekelte (6), Roper Dan (1). UTRECHT FC Utrecht heeft de competitie gister avond waarschijnlijk voor de laatste keer onderge schikt kunnen maken aan het UEFA-bekertoernooi. Vijf dagen voor het twee de duel tegen Hellas Ve rona, waarin de kans groot is dat de winnaar van de na-competitie wordt uitgeschakeld, meende het elftal van Berger zich te kunnen permitteren het tegen PEC Zwolle één helft rus tig aan te doen. Die hou ding bleek misplaatst, maar niet funest: 2-2. PEC steeg door het gelijkspel naar de vijfde plaats in de eredivisie. De positie van FC Utrecht werd ook weer iets rooskleuriger. Dat was hard nodig, want het het verschil met DS' 79 en Volendam is bescheiden. De Utrechters waren duide lijk al met de gedachten bij de krachtmeting in de Noorditaliaanse stad en ver speelden opnieuw krediet bij de slinkende aanhang, giste ren slechts 4000 personen sterk. Met name in de eerste helft wist Utrecht geen raad met het gevarieerde spel van PEC. Vooral Yucedag zorgde voor problemen. Toen FC Utrecht vlak voor rust voor schut werd gezet door De Meijer (0-2), leek de wed strijd wel beslist. In het besef dat de competitie volgende week weer hoofdzaak zal zijn, liet de thuisclub zich na de rust van een betere kant zien. Met Van Ginkel voor de statische De Koek en Vër- roen als extra aanvaller voor Van der Meer liet de thuis club zien dat ook PEC in de fensief opzicht kwetsbaar is. Via Frëser (63) en Alflen (77) redde FC Utrecht zijn ge zicht en een punt. FC Utrecht-PEC Zwolle 2-2 (0-2): 18. Yucedag 0-1, 43. De Meiier 0-2, 63. Fraser 1-2, 77. Alflen 2-2. Scheids rechter: Luinge. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Kamstra (PEC Zwolle). FC Utrecht: Van Ede: Verrips, Fra ser. Plomp, Van der Meer (Verroen); Alflen. Pattinama, Young, Stein- mann; Van Loen, De Koek (Van Ginkel). PEC Zwolle: Abma; Leusink, Kam stra. Veldwijk, Duim; De Meijer. Yu cedag. Cooke; Patrick (Van Anke ren). Pelleboer (Post), Verschoor. Ronald Koeman spreekt het publiek toe tijdens FC Utrecht- PEC Zwolle. FOTO: ANP PSV10 10 0 0 20 45-10 FC Twente12 4 3 5 11 21-25 Fortune S12 7 2 3 16 26-18 FC Den Bosch 12 4 3 5 11 18-25 A|ax 11 7 1 3 15 30-19 FC Utrecht13 3 5 5 11 15-29 Feyenoord11 6 3 2 15 26-17 Haarlem11 4 2 5 10 15-20 PEC Zwolle 13 5 4 4 14 16-20 FC Den Haag,. 10 3 3 4 9 19-17 Willem II 12 6 1 5 13 23-20 FC Groningen12 3 3 6 9 19-24 WV11 4 4 3 12 14-12 AZ12 2 4 6 8 15-22 Sparta12 4 4 4 12 20.14 DS '7912 1 4 7 6 19-35 Roda JC12 5 2 5 12 20-16 Volendam 12 1 4 7 6 13-31 UTRECHT Uit naam van spelers, trainers en scheidsrechters in het betaald voetbal heeft international Ronald Koeman gister avond voor het begin van de wedstrijd FC Utrecht - PEC Zwolle een oproep gedaan aan het publiek mee te helpen aan de strijd tegen het voetbalvandalisme. Dezelfde verklaring zal dit weekein de worden voorgelezen bij alle overige wedstrijden in ere- en eer ste divisie. Koeman vroeg de voetballiefhebbers hun afkeuring uit te spreken over het gedrag van voetbalvandalen. „Wij doen een dringend beroep op iedereen die de voetbalsport een warm hart toedraagt ons te helpen het vandalisme te bestrijden. Tevens ver zoeken wij onze toeschouwers bij wedstrijden van het betaalde voetbal oren en ogen goed open te houden let een beetje op uw buurman s.v.p. zodat de schuldigen weten dat ze gepakt kun nen worden, bij voorvallen zoals afgelopen woensdag tijdens Ne derland - Cyprus. Een nieuwe periode van internationaal succes van het Nederlands elftal en Nederlandse profclubs mag niet door een enkeling verziekt worden", zo luidde de verklaring. De woorden van Koeman werden gisteren met applaus ontvangen. Voor het begin van het duel werd wel vuurwerk afgestoken. Ajax en Feyenoord, die elkaar morgen in Amsterdam ontmoeten, hebben het voornemen een actie ter verbroedering van de voet balverhoudingen te ondernemen. Het ligt in de bedoeling dat bei de teams niet zoals gebruikelijk gescheiden op het veld verschij nen, maar gemixed hun entree maken. lina naar Spelen it nationale voetbalelftal n de Chinese Volksrepu- ek heeft zich gekwalifi- voor de Olympische leien volgend jaar in Seoul, de beslissende wedstrijd in •kyo werd Japan met 2-0 rslagen. De kwalificatie eft in China tot een enorme eugde-uitbarsting geleid. Na zege trokken duizenden in- Dners van Peking de straten en vierden vele studenten est op de academies. De estgangers trokken voorna- elijk per fiets naar het plein an An'Men, het grootste ein ter wereld. ookmakers ppen Liverpool sterveling twijfelt er in dat Liverpool zich dit sei- en tot kampioen van Enge- ad mag laten kronen. De •okmakers van Mekka heb- in zelfs al besloten alleen I maar weddenschappen af sluiten voor de tweede aats, waarvoor Arsenal en Verton de grootste kansheb- T zijn. John Wark dreigt de emruchte club aan de Mer- y te verlaten. De 33-jarige iddenvelder staat in de be- t ling van Manchester ty! Watford, zijn oude vere- ging Ipswich Town en Lei ster City. Wark moet 10000 gulden opbrengen. rn andere middenvelder fan Liverpool, Ronnie Whe- lan, heeft zijn contract met vier jaar verlengd. Kenny Dalglish lijkt zich inmiddels volledig te hebben toegelegd op zijn functie van manager. De rechterspits meldde zich in '77 bij de roodhemden als opvolger van de vermaarde Kevin Keegan. Butcher Engeland stelt alles in het werk Terry Butcher te laten meespelen in het belangrijke kwalificatieduel voor het EK'88 in West-Duitsland in en tegen Joegoslavië op 11 no vember. De boomlange verde diger werd uit het veld ge stuurd tijdens de traditionele Schotse botsing tussen zijn ploeg Glasgow Rangers en Celtic. Het is in zulke geval len gebruikelijk dat de be trokken zondaar niet wordt opgesteld in wedstrijden van het nationale team. De bond wil daar dit keer een uitzon dering op maken. Voedselvergiftiging Vijf spelers van de Joegosla vische voetbalclub Rode Ster liggen als gevolg van voedsel vergiftiging op bed. De kans is zeer groot dat zij woensdag niet kunnen meedoen in de returnwedstrijd voor het toer nooi om de UEFA-beker te gen Club Brugge. Rode Ster won de eerste wedstrijd met 3-1. Volgens trainer Velibor Vasovic, in zijn actieve perio de laatste man bij Ajax, kre gen de spelers last van hevige buikpijn na het eten van ei gen gemaakt gebak, dat door supporters bij de club was ge bracht ter viering van het veroveren van de wereldtitel voor de jeugd door Joegosla vië in Chili. Rode ster heeft inmiddels om uitstel verzocht van de competitiewedstrijd morgen tegen Vardar Skopje. Drie spelers Napoli geschorst Landskampioen Napoli zal het in de competitiewedstrij den tegen Empoli en Como moeten stellen zonder drie ba sis-spelers. De tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond schorste het drietal Careca, Renica en Bagni voor twee bindende wedstrijden. Careca en Renica liepen de straf op voor de rode kaart van afge lopen zondag in de wedstrijd tegen AS Roma (1-1). Interna tional Bagni maakte tegen het einde van de wedstrijd een obsceen gebaar naar de arbi ter. Hij werd voor de tucht commissie gebracht door de rapporten van de grensrech ter en de waarnemer op de tribune. Ardiles ook trainer Terry Venables, sinds deze week manager van Totten- ham Hotspur, heeft Oswaldo Ardiles gepromoveerd tot speler-trainer. Doug Livermo- re, die als trainer werkzaam was voor het tweede elftal, wordt tijdelijk manager. Met ingang van 1 december is Ve nables verantwoordelijk voor het technisch beleid van de Londense eerste-divisieclub. Venables werd ontslagen bij FC Barcelona. De 35-jarige Ardiles, vroeger Argentijns international, neeft een con tract met de Spurs dat per week kan worden opgezegd. Ardiles ambieerde al geruime tijd een loopbaan als trainer in Engeland. Kowalik in Nigeria Janusz Kowalik wordt bonds coach van Nigeria. De Poolse ex-international, die onder meer bij Sparta en in Ameri ka speelde en later als trainer bij MVV, Vitesse en het Belgi sche Patro Eisden actief was, tekende een contract tot het einde van dit seizoen. Osvaldo Ardiles, trainer. FOTO: AP Beenhakker wordt best betaald Leo Beenhakker is op twee na de best betaalde trainer in de hoogste afdeling van het Spaanse voetbal. Dat blijkt uit een publicatie van het Madri- leense sportdagblad Marca. Volgens het blad ontvangt Beenhakker een salaris van 30 miljoen pesetas (ongeveer 540.000 gulden). Alleen Ho ward Kendall (Athletico de Bilbao) en Aragones, de op volger van Venables bij Bar celona verdienen meer. Bar celona spendeerde dit seizoen overigens al 105 miljoen pese tas aan oefenmeesters, aange zien Venables, die inmiddels werk heeft gevonden bij Tot tenham Hotspur, niet zonder zakcentje naar Engeland kon worden teruggestuurd: 70 mil joen. Weer aanpassing van reglement Formule 1 SUZUKA De strijd van Jean-Marie Balestre om zijn sport, het formule 1-racen, veiliger te maken duurt nog steeds voort. Bij de trainingen voor de Grote Prijs van Japan op het circuit in Suzuka, maakte de president van de FISA bekend dat hij op korte termijn, misschien volgende maand al, de reglementen wil aanpassen. Balestre wil dat wagens die op een oneffen weg met de carrosserie het wegdek beroeren, direct uit de strijd worden gehaald. Ook het gebruik van normale benzine wil Balestre propaganderen. PAARDESPORT Internationaal epringconcoure, tabel A, 1,50 meter, na barrage: 1. Van der Schans (Ned) Olympic Treffer 0- 33,45. 2. Voorn (Ned) Wembley 0- 34,09, 3. Ehrens (Ned) Olympic Sunri se 0-34.35. Nationaal epringconcoure, tabel A, 1,50 meter, finale NHS-beker, na twee barrage*: 1. Hendrix (Baarlo) Decision 0-31,80, 2. Tops (Valkens- waard) Gladness 0-33.90, 3. Van der Vleuten (Guttecoven) Wien 0-33,94. 4. Rouweler (De Wijk) Grey Arrow BB 4-36,53. Na eerete omloop: 5. Romp (Moergestel) River Rock en Busser (Vaassen) Fröhllch beiden 4-64,74. 7. Van Groesen (Mierlo) Expo Graphic 4-66.00. 8. Harmsen (Schoorl) Lando- lette 4-66,92, 9. Van der Ham (Lana- ken) Loretto Z 4-67.17. 10. Ebben (Naarden) Jumbo Design 4-69.72. Eindstand NHS-beker 1. Hendrix 112 punten, 2. Van der Vleuten 98. 3. Tops 96. 4. Romp 95. 5. Rouweler en Van den Broek (Sevenum) belden 81. 7. Lansink (Ootmarsum) 77. 8. Busser 75. 9. Ebben 72, 10. Van Groesen 70. NHS-dreeeuurcup in de Grand Prix- klaeee: 1. Bartels-De Vries met Olym pic Duco 10 punten, 2. Sanders-Keij zer met Amon 8. 3. Pen-Auberi met Olympic Mr. X 7. 4. Bontje met Picco lomini 5. 5. Atie Spijker met Nicara 2. Prix SL Georges: 1. Spijker met Du- palatin 10. 2. Sanders-Keijzer met Vincent 8. 3. Bouwmans met Thomas 8. 4. Van Balen met Natrial 6. 5. Smelt met Rockefeller 2. Klasse ZZ: 1. Vellenga met Wega 12. 2. Van Gent met Tabats 8. 3. Laarakkers met Talis 6. Koersen van Schaesberg Eerste koers, 2100 meten 1. Boyo France (H. Grift) 2.54.4-1.23.0. 2. Ber- nice, 3. Bordeaux Cede. Toto: win nend 4.00. plaats 1,80, 4,40, 1,60, koppel 32,20, trio 211,90. Tweede koers, 2100 meten 1. Adiana Beroona (J. de Boer) 2.51,1-1.21,5, 2. Arno Oostland. 3. Bonny Westland. Niet gestart: Violette de Brus. Toto: winnend 2,50, plaats 1,90. 2,00, kop pel 8,10, trio 37,50. Derde koers, 1609 meten 1. Zarlna T (T. de Bruin) 2.07.6-1.19.3. 2. Bridal Arival, 3. Arabesk C. Niet gestart: Yvonne Dakota. Toto: winnend 25.80, plaats 3.60, 1,10, 1.40. koppel 25,70, trio 587,00. Vierde koers, 2100 meten 1. Yvette Nubar (W. Janssen) 2.49.4-1.20.7. 2. Yen R. 3. Zola Eik. Niet gestart: Umondale. Toto: winnend 6,30, plaats 1.50, 1.80. 1.20. Vijfde koers, 1609 meten 1. Zeddert- ranss R (A. van Schie) 2.09.9-1.20.7, 2. Zonnemaagd. 3. Yswlnd. Toto: win nend 2,70, plaats 1,00, 1,30, 1,10, koppel 11,70, trio 72.90. Zesde koers, 2100 meten 1. Jano Star (K. Verkest) 2 49.2-1.20,6. 2. Yranda, 3. Yviena Odilla. Toto: win nend 52.70. plaats 41.80. 7.10. 2,10. koppel 146.30. trio 15.006,00. Zevende koers, 1609 meter 1 Bian- ca Oostland (A. van Schle) 2.10,0- 1.20,8. 2. Wapaloh Topfok. 3. Amigo de Queen. Toto: winnend 2.00. plaats 1.10, 1.50. koppel 11.10, trio 36.20. Achtste koers, 2100 maten 1 Veric Brach (H. Grift) 2.46.2-1.29.1. 2. Tan tieme. 3. Valentin Melodie. Niet ge start: Uhlan O. Toto: winnen 1.20. plaats 1.20, 1,40. 1.60. koppel 4,70, trio 34.80. Negende koers, 2100 meten 1 Way Jewel Laren (F. Handelaar) 2,49,4- 1.20.7. 2. Yankee Right. 3. Wicardo Peter. Toto: winnend 3.50. plaats 2.30, 1,50. koppel 11.40. trio 64,40. Omzet totallsator: f. 202.851.00. SCHAKEN Internationaal toernooi In Belgrado 10e ronde: BeljaVstki (Sov>-Nikolic (Joe) afgebroken. Kortsjnol (Zwt>-Po- povic (Joe) afg.. Timman (Ned)-Hjar- tarsson (IJs) 1-0. Ljubojevtc (JoeHva- novic (Joe) 1-0. Gligoric (Joe>-Shor1 (Gbr) 0-1. Mar|anovic (JoeFSalov (Sov)0-1. Stand: 1 Timman 7, 2. Lju- bojevic 6 1/2+1 afgebroken. 3. Kortsjnol 5 2. 4. Nikolic en Popovic 5 1. 6. Hjartarsson 5, 7. BeljaVstki 4 1/2 2. 8. Short 4 1/2 1. 9 Sa- lov en Ivanovic 4 1,11, Gligoric 3 1, 12. Marjanovtc 1/2 1. TENNIS Toernooi van Antwerpen Lendl (Tsj)-Mayotte (Vstt)6-3. 6-3; Cash (AusFFIbak (Pol) 4-6. 6£. 6-4; Mecir-Mcenroe 7-5. 6-4. Toernooi van Honkong Kwartfinales: Bates (Gbr)-Nijssen (Ned) 6-4. 6-4. Fitzgerald (AusFSace- anu (Wdl) 6-1, 4-6, 6-2. Teltscher (Vstt)-Leach (Vstt) 4-6. 6-2. 6-3. Cahill (AusFRoss (Vstt) 6-4. 4-6, 6-4. Toernooi ven Zurich Kwartfinales: Mandhkova (TsjFWies- ner (Oos) 6-3. 7-5. Tauziat (FraFSin- ger (Wdl) 7-5, 6-4. Manuela Maleeva (BulFReggi (Ita) 6-2. 6-4. Graf (WdlF Katerina Maleeva (Bul) 6-2. 6-3. VOETBAL Bondsrepubliek Duitsland Werder Bremen-Eintracht Frankfurt IJSHOCKEY Nederlandse competitie Amsterdam-Heerenveen 6-2 (1-2, 6-0. 0-0), Rotterdam-Assen 11-2 (3-0. 3-0. 5-2). Nijmegen - Eindhoven 8-6 (0-3. 6-1. 2-2), Geteen-Tilburg 10-3 (1-1, 4- 1. 5-1).

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11