Nog geen verbindingsweg Jagtlust-Warmonderdam re naam geweest. LEIDEN OMGEVING Sassenheim levert chemisch afval if- Said^aOowLont DONDERDAG 29 OKTOBER 1987PAGDN SASSENHEIM De ver bindingsweg tussen de War mond er weg en het bedrijventerrein Jagtlust wordt voorlopig nog niet aangelegd. Rijkswaterstaat heeft het plan, dat in fe bruari werd ingediend door een aantal bedrijven uit Jagtlust, afgekeurd. Deze weg voldoet niet aan de eisen die deze Rijks dienst aan de veiligheid van wegen stelt. De aan sluiting op de Warmon- derweg zou te gevaarlijk zijn omdat die gepland is in een S-bocht. Ook het hellingspercentage van de weg, nodig om de aanslui ting op de Warmonder- weg mogelijk te maken, zou voor problemen kun nen zorgen. W. Anemaat, hoofd dienst 's Gravenhage-Noord van Rijkswaterstaat: „Wij zijn he lemaal niet gelukkig met een nieuwe weg die uitkomt op de Warmonderweg. Het is al, een moeilijk kruispunt dat door een nieuwe weg alleen maar ingewikkelder wordt. We willen eventueel in prin cipe meewerken maar dan moet de aansluiting wel ver keersveilig zijn". Als de ge meente Sassenheim met an dere plannen komt dan toetst Rijkswaterstaat deze aan de zelfde eisen. „Men kan een flauwere helling maken of de aansluiting op een andere plaats plannen. Het wordt dan veel minder simpel dan het ingediende plan waarin een bestaand paadje, dat oor spronkelijk is besiemd voor landbouwverkeer, breder is gemaakt". Het huidige plan is ontwor pen op initiatief van bedrij ven uit Jagtlust. Zij wilden daarmee een snellere aan sluiting op de rijksweg A44 creëren. De gemeente Sas senheim heeft dit plan in fe bruari naar Rijkswaterstaat gestuurd voor advies. Wet houder van bedrijven en eco nomische aangelegenheden H. Drenth: „De gemeente staat in principe welwillend tegenover de aanleg van een weg. Alleen wisten we dat het niet op een dergelij] simpele wijze kon worden gerealiseerd. Rijkswaterstaat Stichting draagt vijfde orgel over LISSE/SASSENHEIM De M.G. van Zoen Orgelstichting draagt zaterdagavond 7 november een antiek pijporgel over aan de St. Agathaparochie. De overdracht heeft plaats in de kapel zaal van het voormalige St. Agathaklooster aan de Heereweg in Lisse. Het orgel stamt uit de achttiende eeuw en werd door de stich ting van een particulier gekocht. Het instrument is opgeknapt door het orgelrestauratiebedrijf S. de Wit te Nieuw-Vennep. Het orgel is uitstekend geschikt voor begeleiding van schola- en kin derkoren, alsmede voor de koffie-concerten van de Vrienden van het Adema-orgel. Ook kan het gebruikt worden door de Muziekschool Lisse en voor kerkelijke activiteiten. Dit is het vijfde orgel dat door de M.G. van Zoen Orgelstichting in gebruik wordt gegeven. Reeds eerder werden orgels overgedragen in Den Haag, Den Dolder, Lisse en Sassenheim. Ook in Voorschoten komt eenmalige uitkering later VOORSCHOTEN Voorschotenaren die in aanmerking komen voor een eenmalige uitkering, zullen die niet meer dit jaar ontvangen, maar in januari of februari. Dit komt doordat de beslissing over de eenmalige uitkering in het parlement dit jaar later is genomen dan in voorgaande jaren. Half november zullen de regeling en de aanvraagformulie ren bij de Sociale Dienst aanwezig zijn. Tot 31 januari 1988 kan men het ingevulde aanvraagformulier terugzenden. stelt, terecht, eisen aan de verkeersveiligheid. Ook het bedrag van vier ton was veel te laag. Rijkswaterstaat heeft twee jaar geleden al eens naar deze mogelijkheid geke ken. Toen is er uit de losse pols een berekening ge maakt. Bij een miljoen is men opgehouden met tellen terwijl toen alleen gekeken was naar de kosten van de aansluiting. De aanleg van de weg was nog niet eens meegerekend". Drenth gaat met het advies van Rijkswaterstaat in de hand opnieuw praten met de bedrijven. Daarbij staat een ding vast: de gemeente Sas senheim is op dit moment niet bereid geld in deze weg te investeren. „Gezien de verkeerssituatie op de Hoofdstraat heeft deze weg voor ons geen prioriteit. Mochten de bedrijven toch deze weg willen dan zullen ze die grotendeels, zo niet helemaal, moeten betalen", aldus de Sassenheimse wet houder. SASSENHEIM Het re sultaat van de inzameling van klein chemisch afval, die gisteren in Sassenheim plaats had, is volgens een een woordvoerder van de gemeente overweldigend: „We hebben zoveel gekre gen. Er was ons van des kundige zijde meegedeeld dat we 400 kilo konden verwachten, er is echter 1140 kilo opgehaald". Door het grote aanbod kwam de ophaaldienst in tijdnood waardoor slechts de helft van het beoogde traject kon worden afge legd. Vandaag is de actie dan ook voortgezet. Wethouder H. Drenth van mi lieuzaken gaf gistermorgen Bk Wethouder H. Drenth van milieuzaken gaf gistermorgen rond half negen het startsein voor d^m toen hij van mevrouw M. van den Berg officieel het eerste afval in ontvangst nam. ^)n FOTO: HENK VAN DEJj^ kc P rond half negen het sUfie voor de actie toen hij tw Adelborst van Leeuwefle van mevrouw M. vaa^ti Berg officieel het eerster afgewerkte olie en verf" in ontvangst nam. Verv^— zette de chemo car ziji door Sassenheim voort i kielzog van een geluidsv Het gemeentebestuur vai senheim besloot onlangs werkelijk op te treden de toenemende milieuv reiniging. In een schrifl oproep huis aan hui! spreid werd de bevi opgeroepen mee te w aan de inzameling. merkt gooien wij tegen dig heel wat zaken we schade toebrengen aan oi lieu en onze gezond voerde het college aan. doeners zijn vooral batt< oude medicijnen, verfrest afgewerkte olie die maar vaak terecht komen ij vuilniszak, de gootsteen toiletpot Hoewel het verloop van haalactie in Sassenheim j ren zeker reden gaf tot t denheid bleken de organ ren toch hun bedenkif hebben tegen het plaats het chemisch afval openbare weg. „We liever zien dat de bew hun afval persoonlijk handigden bij de chemc| zoals de bedoeling was. f allerminst denkbeeldig gevaarlijke stoffen in vei| de handen komen, als aan de straat wordt gezl zijn veel oude medicijni en die zijn voor kidnereif aantrekkelijk". In Sassenheim is overigd dere maandag tussen 13i 16.00 uur g chemisch ar in een container aan haven. ASCONA TRAVELLER Riante limousine. Ruimte in overvloed voor vijf personen, inclusief bagage. Uitvoeringen met twee, vier of vijf deuren. Met getint glas rondom, 5-versnellings- bak, schone 1.8 Euronorm- motor, van binnen uit verstel bare buitenspiegel, afsluitbaar handschoenenkastje, centrale portiervergrendeling en mist- achterlicht Standaarduitrus ting. Alles. Luxe en komfort tot en met dus. Maar, daarmee is de koek nog niet op. De TVaveller is er ook met een 1.6 S-, 2.0 i- en 1.6 Diesel-motor. Al dan nietmetautomaat Bovendien is nog volop luxe extra lever baar. Een schuifdak, bij- voorbeeld. Hoe hij rijdt? Zoals u dat van Opel mag ver wachten. Veilig. En pittig. Forse top, rappe acceleratie, kunt u van op aan. Tij dens het dagelijks ver keer. En vooral op verre rei zen. 't Is en blijft de Ascona TVaveller. Van Opel. ASCONA TRAVELLER L8 EURONORM, VANAF f27.532,-. DAAR STAAT DE WERELD VAN GENERAL MOTORS ACHTER. Verkeerslichten in gebruik LISSERBROEK De keerslichteninstallatie bj brug over de Ringvaart ii se wordt officieel in ge gesteld op maandag 2 no oer. Dit gebeurt door de I se wethouder van opei werken, onderwijs en cu J. Meulemans en de we der van openbare we verkeer en nutsbedrijvei de Haarlemmermeer A. De officiële openings! vindt plaats om 15.30 uur Kettingbotsin op Clausplein LEIDSCHENDAM auto's waren gisteravon kwart over vijf betrokk een botsing op het Clausplein. vijf w moesten worden wej keld. Er vielen geen ge den. Het ongeluk ge» op de fly-over van Noo naar Rotterdam. Het ve uit de richting Zoeter moet aan het eind va fly-over kiezen tussei verschillende rijstri Daardoor stokte de verk stroom. Enkele automo ten hadden te laat doo er geremd werd en bo op elkaar. Direkteur HLS jubileert LISSE In De Voort» Lisse is gisteren het feil vierd dat de heer P. Tekst jaar werkzaam is bij het i triciteitsbedrijf HLS in 1 De heer Tekstra is afkol uit Friesland en is opgeï men tot directeur van ae I In de Voorhof werd ter genheid van het jubileum geanimeerde bijeenkomsl houden met onder de be stellenden vertegenwoord van de gemeentebesturen Sassenheim en Lisse. Geen krant ontvangen Bel l 18.00 en 19.00 uur, zaterdags I 14.00 en 15.00 uur, telefoon» 122248 en uw krant wordt nog' de avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16