Nu halen, zomer '88 betalen. lakbonden verwachten dding Ruiten Troef Jagen op eiland Koudenhoorn noodzakelijk EN OMGEVING EeidaeSou/ui/ntdonderdag 29oktober i987 pagina 15 Buurt in verweer tegen buurthuis 'n Sterk aanbod! n Sterk succes! De sterke extra's! 'n Sterk nummer v.a.16.760,- •PfUKOT- 3> WARMOND Het recre atiegebied Koudenhoorn in Warmond wordt naast recreatiegebied tevens jachtgebied, als de ge meenteraad vanavond ak koord gaat. Volgens het college van burgemeester en wethouders is het afge ven van een jachtvergun ning noodzakelijk. De wildstand op het 145 hec tare grote eiland is on evenwichtig en er kunnen ziekten uitbreken. De ge bruikers van de moestui nen op Koudenhoorn on dervinden overlast van bijvoorbeeld hazen, fazan ten en wilde katten. Ove rigens wordt er ook al ge stroopt op Koudenhoorn. Om jacht en recreatie-activi teiten niet al te zeer te laten botsen, is in overleg met de di rectie faunabeheer van het mi nisterie van landbouw en vis serij een vergunning opgesteld met een flink aantal beper kende bepalingen. Voor de af deling Oegstgeest/Warmond van de dierenbescherming be staan hiertegen weinig bezwa ren, mits er door de gemeente voldoende controle wordt uit geoefend. „In zo'n geïsoleerd gebied kunnen inderdaad ziekten onder dieren uitbre ken. Daarom kan beperkt ja gen wel nodig zijn", aldus me vrouw Van Aalst, secretaris van de afdeling, die ook een kijkje op het eiland heeft ge nomen. Voor enkele leden van de die renbescherming uit Leiden liggen de zaken heel anders. Zij hebben met een vertegen woordiger van de stichting Kritisch Faunabeheer op Kou denhoorn rondgekeken en zijn tot de conclusie gekomen dat een hek om het moestuin-ge deelte voldoende moet zijn om de schade voor de tuinders binnen de perken te houden, er van uitgaande dat dat de voornaamste reden voor de jachtregeling is. Voorts vinden zij het een vreemde zaak dat er al gejaagd kan worden voordat het fau naplan gereed is. Dat de ge meente daarom een huurter mijn van zes jaar overeen wil komen, omdat dan geen toe stemming van het ministerie nodig is, vinden zij geen goede zaak. Temeer het college zelf in de aanbiedingsbrief van de begroting stelt dat die toestem ming in verband met de ver dere ontwikkeling van het faunaplan naar verwachting niet gegeven zal worden. De heer Verhoef uit War mond, aan wie het jachtrecht verleend zal worden, stelt zich neutraal op en heeft niet di rect behoefte zich in de discus sie te mengen. Voor hem staat het beheer van de wildpopula- tie voorop. Samen met de ge meente zal hij een beheersplan opstellen en in overleg met de moestuinvereniging bekijken hoe de wildscnade aan het complex kan worden inge perkt. Over het terugdringen van stropers in het gebied moet nog gepraat worden met de politie, die echter ook niet on verdeeld gelukkig is met de jacht op het recreatie-eiland. De politie stelt dat het een groot probleem zal zijn de vei ligheid van de bezoekers tij dens het jagen te garanderen. De commissie financien heeft een zeer verdeeld advies uitge bracht, maar er lijkt zich toch een raadsmeerderheid vóór het jagen op Koudenhoorn af te tekenen. Chemocar aan Zuidbuurtseweg ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse chemocar krijgt met ingang van november een standplaats aan de Zuidbuurtse weg. De chemocar is een ophaalauto voor klein chemisch af val. In april 1986 is men in de gemeente Zoeterwoude daar mee begonnen en de resultaten zijn bemoedigend. Éénmaal per maand stond de chemocar reeds aan de Nassaulaan én aan de Dr. Bouwdijkstraat. In principe kan klein chemisch afval op werkdagen worden ingeleverd bij de opslagplaats van gemeentewerken aan de Noordbuurtseweg, na telefonische afspraak, tel. 01715-9204, tst. 17. De chemocar biedt deze mogelijkheid dichter aan huis. De wagen zal op de eerste woensdag van de maand tus sen 10.00 en 12.00 uur nabii de hoek Pancratiusstraat/Nas saulaan staan en op de derde woensdag van de maand van 9.30 tot 11.00 uur op de parkeerplaats aan de Dr. Bouwdijk straat. Vervolgens gaat de wagen naar de parkeerplaats voor de Sint Jans kerk aan de Zuidbuurtseweg, waar van 11.00 tot 12.00 uur chemisch afval kan worden gebracht. VOORSCHOTEN Drie en twintig bewoners uit de wijk Boschgeest hebben schriftelijk bezwaar gemaakt tegen de bouw van een buurthuis te genover de Moeder Godskerk. „Bewoners van de wijk Bosch geest hebben met verontrus ting kennis genomen van het voornemen een verenigingsge bouw te doen oprichten tegen over de Moeder Godskerk", schrijven ze. De buurtbewo ners zetten uiteen dat de situe ring van het verenigingsge bouw annex buurthuis niet juist is, omdat het merendeel van de bezoekers aan het buurthuis komt uit de Bloe- menwijk en niet uit Bosch geest. De bewoners menen overlast te mogen verwachten mede omdat er in het gebouw een „barruimte" is en „dat vraagt om overlast". De buurt vraagt zich af waarom niet eerst een inspraakavond is gehouden voor de omwonenden, die nu in hun woongenot beknot worden. De indieners van de brief verzoeken de gemeente raad om vrijdagavond geen beslissing te nemen. Mocht er toch besloten worden tot de bouw van een buurthuis dan zal dat moeten geschieden op het „Land van Eggink" en dat ligt tussen de Sixlaan/Douw van der Kraplaan en Veurse- weg. Het ziet er echter naar uit dat de gemeenteraad vrijdagavond in meerderheid zal besluiten tot bouw van het verenigings gebouw. Volgens de gemeente lijke woordvoerder heeft ie dereen vanaf het begin kun nen weten dat de groenstrook bestemd zou worden voor openbare bebouwing en „daar om kan het voornemen te ko men tot een noodzakelijk ver enigingsgebouw voor niemand een verrassing zijn". 'olg van voorpagina) DFARENDSVEEN |eel triest", dat is de van collega-con- Jifabrikanten in Roe- ndsveen op de pro- inclusief een fend faillissement, bij Troef. Maar hoe- Inkele van die con- iiten zeer nauwe |n hebben met Rui- (roef, zeggen ze niet die problemen mee- pt te worden. NQllijkt uit reacties bij de rvenfabrieken van H. (uiten aan het Zuideinde, tran Ruiten een naaste jan van Ruiten Troef en »ter aan de Langeweg. ^aam van Roelofarends- fjsn die van de verschil- takken van de familie tuiten is, zo blijkt alleen deze opsomming nauw ven met de produktie :onserven. De verschil- bedrijven zijn niet alleen rrenten, maar werken ook nauw samen als bijvoor beeld produktie moet worden uitbesteed. Het enorm gegroeide Ruiten Troef zou met verschillende Veense bedrijven samenwer kingen hebben lopen. H. van Ruiten spreekt zelfs van „hele nauwe banden" ook N.J. van Ruiten werkt veel samen met Ruiten Troef. Dat de bank Ruiten Troef deze week de wacht heeft aange-. zegd is bij het personeel niet als een volslagen verrassing aangekomen. Dat zegt een woordvoerder van de onder nemingsraad desgevraagd. „We voelden wel wat aanko men". verklaart hij wijzend op het de onrustige vaarwater waarin Ruiten Troef al enige maanden verkeert. Hij consta teert dat de situatie voor de werknemers vooral „vaag" is. Overleg met de directie moet meer helderheid brengen over het lot dat boven de Veense conservenfabr;ek hangt. Slechts een ding kan hij met zekerheid constateren: „Een maand is kort". Het was de ondernemingsraad die gisteren de ondankbare taak had de bijna 120 voor een belangrijk deel ongeschoolde werknemers die in de loop van de dag in ploegen aan het werk gingen, op de hoogte te stellen van de directiemedede ling dat dé bank de onderne ming een maand de tijd geeft om orde op zaken te stellen. Hoe dat moet gebeuren en welke eisen die bank stelt is voorlopig volslagen onduide lijk. Een woordvoerder van de Nederlandse Crediet Bank wilde gisteren geen commen taar geven. Interim-directeur G. Kievit zegt pas over details te willen spreken als het per soneel op de hoogte is gesteld. Inmiddels zijn verschillende mogelijke oplossingen bui ten een reorganisatie voor de huidige impasse gesugge reerd. Zo noemt vakbondsbe stuurder J. van Duynhoven de mogelijkheid van een overna me door een groter concern in de levensmiddelenbranche. Hij merkt op dat er voor Ruiten Troef beslist gegadigden moeten zijn. Uiteindelijk is de omzet van de onderneming de afgelopen jaren constant ge groeid, waardoor Ruiten Troef nu de derde conservenfabri kant in Nederland is na Hak en Jonker Fris. Hij wijst ook op de gerenommeerde afne mers van de onderneming in het grootwinkelbedrijf. Vai Duynhoven: „Het bedrijf zoals het er staat heeft duidelijk be staansrecht. Maar er zal het nodige moeten gebeuren in de produktiesfeer, waardoor de marges verbeteren". Een andere mogelijkheid is een faillissement. Ook in dat geval ziet Van Duynhoven Ruiten Troef niet verdwijnen. „In die situatie is het mis schien mogelijk dat het bedrijf zonder schulden wordt voort gezet". Van Duynhoven merkt op dat de werkwijze van de bank een maand tevoren aan te kondigen dat de krediet- kraan dichtgaat vaker voor komt. „Het is een manier om een sociaal gezicht te tonen. Gedurende die periode zijn dan ook de salarissen gegaran deerd. En achteraf kan een bank zeggen niet van de een op de andere dag te hebben in gegrepen". igeot biedt iedereen die vóór 3 0 november 7 een nieuwe 205 personenauto koopt registreert) de keuze uit twee fantastische lanciële aanbiedingen; U kunt profiteren van een renteloze ig tot circa 70% van de aanschafprijs, een maximum van 10.000 gulden. 30% aan be taling rijdtu tot 1 juli'88 zonder te te betalen of zelfs maar iets af te lossen, aanbetaling kunt u in de meeste gevallen 1 simpel oplossen door uw huidige auto in ruil en. 1 Juli 1988 rekent u af. U kunt ook kiezen voor een lening Over 48 maanden met 'n lage rente v.a 7,9%. Beide leningen worden door Peugeot bot Financiering verstrekt onder de gebrui kelijke voorwaarden van huurkoopovereen- 2>y*uutU4cJt op. wet} komst, waarbij de Peugeot-organisatie de rente/ rente-reductie voor haar rekening neemt De Peugeot 205. Een successtory die tot de verbeelding spreekt Bijna 2 miljoen tevreden automobilisten rijden er in rond. Mooi, comfortabel, zuinig (1 op 22,2 bij 90 km/u constant!*) en met vinnige, ultraschone motoren, waardoor niet alleen de schadelijke uidaatgassen, maar ook de Bijzondere Verbruiks belasting vermindert In maar liefst 33 verschillende uitvoe ringen. Diesel, benzine, 3-deuis, 5-deurs, Automatic, Junior, GTI met 130 DIN pk (top van 208 km/u) en de exclusieve Cabriolet De Peugeot 205 Accent heeft een pittige 1.1 liter schone motor en een aantal sportieve extra's zoals: Een dakspoiler Zwarte antenne Brede stootstrips met een rode bies die doorloopt in de bumpers Speciale type-aanduiding op de flanken en op de achterzijde Aërodynamische wielplaten In hoogte verstelbare hoofd steunen Inbouwvoorziening voor radio en luidsprekers Binnenspiegel met dag en nachtstand Neerklapbare achterbank Voorruit van gelaagd glas. Kijk voor het adres van de dichtstbijzijnde Peugeot Talbot dealer in de Gouden Gids. oonster Duinzicht verwijt mob(enburg onbehoorlijk bestuur ^et^NBURG De gemeentelijke commissie ruimtelijke or- p 0en verkeer heeft gisteren 55 bezwaarschriften behandeld »mo4et plan van de gebroeders Van der Nagel kassen te bou- lint*]het J°ght-gebied. ,6W G. Vegt-Snel verweet het gemeentebestuur dat de be- 'van de straat Duinzicht bij de aanleg van de S4 wel, »ij de plannen voor kassenbouw niet ter harte zijn geno- Jitvoerig werden diverse nadelen voor de bewoners uit- et waarin de gemeente werd onbehoorlijk bestuur werd en. Vijf bewoners drongen onder verschillende motiva- run^i op een gunstige besluitvorming voor de bewoners. Ge- van, werd op het openbaar karakter van het gebied als wan- iratii fietsgebied. Een van de bewoners wees op de storende ldeiprlichting van kassen tijdens de avonduren. Verder merk- eenp dat R. Strikwerda, directeur gemeentewerken, bij aan- oniitón hun woning had verzekerd, dat hun uitzicht niet ver- jou gaan. De commissie zal B en W adviseren over de be- Ichriften, waarna B en W een besluit nemen. Bejaardenhuisvesting op plaats gemeentehuis VOORHOUT De Voorhoutse woning bouwvereniging wil bejaardenwoningen bouwen op de plaats van het huidige ge meentehuis. Dat stelde T. de Groot, voor zitter van de woningbouwvereniging, gis teravond tijdens de algemene ledenverga dering. Het ex-raadslid had ook ernstige kritiek op het college van B en W van Voorhout. De Groot noemde de lokatie van het ge meentehuis een unieke plaats om een al ternatief bejaardenhuis neer te zetten. De woningbouwvereniging is in principe be reid de technische en financiële begelei ding tijdens en het beheer en de exploita tie na de bouw van een dergelijk huisves tingsproject op zich nemen. De Groot be val een haalbaarheidsonderzoek aan. Daarvoor moet de gemeenteraad de grond eerst bestemmen voor ouderenhuisves ting. De woningbouwvereniging wacht verder het voorstel van de Voorhoutse ge meente af over het installeren van een of twee liften in de flat aan Beukenrode. Voordat tot installatie wordt overgegaan wil de woningbouwvereniging precies we ten wat de consequenties voor de huur zijn van deze twee ton kostende investe ring. Over het college van Ben W zei De Groot: „We kunnen slechts constateren dat dit college de toezichthoudende en in- formatieverstrekkende taken opvallend twijfelachtig uitoefent wanneer daarbij de belangen van de in Voorhout speculeren de project-ontwikkelaar zijn betrokken". De Groot doelde op de projectontwikke laar Noorlander die in Voorhout de wijk .Oosthout bouwt. URRENTEN RUITEN TROEF VERWACHTEN NIET MEEGESLEEPT TE WORDEN Vrouw geschept bij oversteken OUDE WETERING Een 19-ja- rige vrouw uit Oude Wetering is gisteravond rond negen uur ge schept door een automobilist. De dader die vermoedelijk door rood licht reed is doorgereden. Het ongeluk gebeurde op de kruising van, de Alkemadelaan met de Rembrandt van Rijnsin gel in Oude Wetering. De vrouw liep verschillende kneuzingen op en moest zich onder doktersbe handeling stellen. De politie van Alkemade verzoekt eventuele ge tuigen van het ongeluk zich met hen in verbinding te stellen via nummer 01713-4400. De automo bilist reed in een rode kleine auto. Fietser geschept LISSE Een 14-jarige jongen uit Lisse is gistermiddag om tien over vijf aangereden op de Ruishorn- laan. Hij stak met zijn fiets de weg over vanaf de brandweerka zerne. Daarbij zag hij een nade rende auto, bestuurd door een 55- jarige vrouw uit Lisse, over het hoofd. De fietser werd geschept en liep zere knieën en wat schaafwonden op. Hij werd door de dokter ter plaatse behandeld. De auto werd aan de voorzijde en op het dak licht beschadigd. Goud voor M. Ver boon De heer M. Verboon (60), directeur van de Rabobank Leiderdorp kreeg gistermiddag uit handen van burgemeester A.J.A.L. Bruggeman de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau. Dit in verband met zijn loopbaan bij het bankwezen, die meer dan 40 jaar in beslag heeft geno men. Verboon maakt per 1 november gebruik van de VUT-regeling. Gistermiddag nam hij afscheid op een drukbezochte receptie in gebouw Irene aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. De heer Verboon begon zijn loopbaan in 1945 bij de Boerenleenbank in Rijpwetering. In 1954 volgde hij notaris Karstens op bij de Raffeisenbank in Leiderdorp. Hij werd daar boekhouder/kassier. Later werd hij algemeen directeur. Toen het nieuwe hoofdkantoor van de Rabobank aan de Van Diepeningenlaan in 1984 werd geopend legde hij die functie neer en werd directeur van het kantoor Hoofdstraat. Verboon heeft diverse func ties vervuld in het gemeenschapsleven. Hij was onder meer secretaris-penningmeester van diverse polderbesturen en administrateur van de Nederlands Hervormde Gemeente in Leiderdorp. Vanaf 1982 is hij organist van de Nederlands Hervormde Kerk in Hoogmade. Zijn opvolger op het Rabobankkan- toor aan de Hoofdstraat is E.J. Sluzek. FOTO: henk van den ende

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15