nooker: de magie van e verdwijnende ballen sportuitslagen Arnold Vanderlijde in finale wereldbeker Ook Sovjetunie naar eindronde VAN EYKELENBORG WINT LAATSTE KOERS DUINDIGT Sportwereld £etdóC<3ouuMtf DONDERDAG 29 OKTOBER 1987 PAGINA 11 luitse 'ckljeugd rhaalt Jong iele luRG Jong West- blijft met Nederland en ijlkandidaat voor deelne- i de Europese titelstrijd lenteams met spelers tot De voetbaljeugd van de ubliek won gisteren zijn ?§Wstrijd, in en tegen Lu- met 4-1. De Westduit en door deze overwin- siding in groep 8. Ze ver- Is evenals Nederland en zes punten in vier wed- maar beschikken over doelsaldo. Liverpool uitgeschakeld LONDEN Ever- ton heeft stadge noot en rivaal Li verpool gister avond de eerste nederlaag van dit seizoen toege bracht. De lands kampioen won het duel in de derde ronde van het League-bekertoer nooi met 1-0. Li verpool is houder van de League-be ker. De beslissing viel zes minuten voor het einde. Barcelona na verlies op achttiende plaats BARCELONA Barcelona heeft wederom een nederlaag geleden in de Spaanse competitie. Gister avond verloor de ploeg in eigen stadion met 1-2 van Atletico Ma drid. Het duel was opt 3 oktober in de zeventigste minuut gestaakt op de stand 1-1. Noodweer verander de het veld binnen enkele minu ten in een moeras. In de resteren de speelstijd slaagde Marina er voor de Madrilenen in de zege veilig te stellen. Door het verlies neemt Barcelona in de hoogste di visie de achttiende plaats in met vijf punten uit acht wedstrijden, één meer dan hekkesluiter Logro- Winst Aberdeen GLASGOW Eén week voor het tweede UEFA- bekerduel tegen Feye- noord heeft Aberdeen gis teravond in de Schotse competitie een overwin ning behaald. De tegen stander van de Rotterdam mers wonnen in en tegen Saint-Mirren met 3-1. Na veertien wedstrijden staat Aberdeen derde met twin tig punten. Celtic, de num mer twee van het klasse ment, won voor eigen pu bliek moeizaam van Fal kirk (3-2). Hearts kwam niet in actie, maar behield de leiding op de ranglijst Timman verslaat Short BELGRADO In de achtste ron de van het internationale schaak toernooi van Belgrado heeft Jan Timman gewonnen van de Brit Nigel Short. De Nederlandse kampioen deelt nu de leiding met Ljubomir Ljubojevic, die van de Russische grootmeester Salov won. Beiden hebben 5 1/2 punten. De zevende partij van de twee kamp om het wereldkampioen schap schaken tussen Kasparov en Karpov is een dag uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van ti telhouder Kasparov, wiens dele gatie-leider zich per brief richtte tot hoofd-scheidsrechter Geurt Gijssen. De stand is 3 1/2-2 1/2 in het voordeel van Karpov. ai- Over twee jaar Europese Spelen STRAATSBURG Lord Plumb, voorzitter van het Europese parlement, heeft gisteren in Straatsburg aangekondigd dat in 1989 de eerste spelen van de Eu ropese gemeenschap zullen worden gehouden. Het wordt een tweejaarlijks evenement. Volgens de plannen van een studiegroep zal elk van de twaalf lidstaten vanaf 21 april tot 1 mei 1989 on derdak bieden aan twee takken van sport in twee verschillende steden. „We willen dit evenement op zetten voor en door de sport. Met een privé financie ring onder bescherming van de Europese gemeen schap, waarvan de opbrengst ten goede moet komen aan de schoolsport", aldus een woordvoerder. De kos ten van een dergelijk evenement worden geschat op zes miljoen pond sterling (twintig miljoen gulden). De Europese gemeenschap heeft zich niet beperkt tot de Olympische takken van sport Zo staan onder meer rugby, badminton, rolhockey, waterski en de oriënta tie-loop op het lijstje van de ongeveer dertig sporten. Christa Kinshof er op een Duitse licentie DEN HAAG De Westduitse skister Christa Kinshofer komt komend seizoen niet meer uit voor de Nederlandse ploeg. De Westduitse. die sinds de Olympische Spelen van Lake Placid in ons land onderdak vond omdat zij in onge nade was gevallen bij de sportautoriteiten van haar land, heeft vorig seizoen voldoende pun ten verzameld om weer vooraan in het wereld- bekergebeuren te kunnen starten. De enige Nederlandse skiërs in de voorste rijen van het internationale circus zijn de veel in Amerika uitkomende Lody Pieters, Ronald Hoevenaars, Edwin Schenk en Harald de Man. Bij de dames is de enige vertegenwoordigster na het stoppen van Angelika van der Kraats en Katusha Esser de in Cortina d'Ampezzo wonende Nicole van Steenbeek. JOT INTERNATIONAAL TOERNOOI IN ROTTERDAM al ERDAM Snoo- i het kroegniveau gen. Dat is het oor- lan de spelers en organisatoren van aaijrécrea, die 28, 29 at oktober in Sportpa- djioy' wordt gehou- ^gDe vak- en infor- /er)eurs voor alle \'t\ en spelen die in jreca plaatsvinden en desalniettemin de 3dMding voor het eer- 'o Icrote internationale tteertoernooi van Ne- nvjd* e b nMnemers aan de eerste ati«Open Snooker zien er t stiet als kroeglopers uit. L middelde cafébezoeker ''eemd opkijken van al "i cyarte vestjes, de dito n en de witte strikken, -jukeboxen ook: het is in de zaal, waar vier us a tegelijk worden ge- Uj. Bier wordt er niet ge in en maar een enkele raar bedwingt de ze- met een sigaret. c ftr heeft veel weg van iarten, maar is specta culairder om te zien. De tafel is groter en de gaten waarin de ballen gespeeld moeten worden zijn kleiner. Door de grotere afmeting van de tafel zijn „hulpstukken" onmis baar. Als de armen tekort blijken, mag er een steun op de tafel worden gelegd, waarop de keu rust. De snookerhallen zijn niet ge nummerd; de kleuren verte genwoordigen een eigen waarde. De snookeraar kan alleen scoren als hij de ballen in een bepaalde volgorde „pot". Speelt hij een verkeer de bal in een van de gaten, of maakt hij een andere fout, dan gaan de punten naar de Testbeeld De introductie van de kleu rentelevisie speelde een hoofdrol bij de verandering van kroeg- naar topsportima go. Snooker wordt gespeeld met 22 ballen van acht ver schillende kleuren. Daar kon geen testbeeld tegenop. De in Engeland toen al zeer popu laire variant op het biljart spel, was en is nog steeds een van de grootste publiekstrek kers voor de BBC. Toen de kabeltelevisie haar intrede deed, ontdekte ook Nederland de snookersport. De grootste snookercentra zijn dan ook te vinden in de „bekabelde" steden. De Rot terdamse organisatoren wil len met dit eerste internatio nale toernooi, waaraan vier professionele spelers mee doen, de sport introduceren bij het grote publiek. Veel medewerking van de media hebben ze daarbij nog niet. Jan Michielsen: „Maar twee omroepen maken deze dagen opnamen, de andere nemen een afwachtende houding aan. Ik begrijp dat niet, want in Engeland trekt snooker meer kijkers dan de finale van de voetbalbeker. 57% van de kijkers bestaat uit vrouwen. Als de man naar bed gaat, blijft zij tot diep in de nacht zitten kijken. Maar ze heeft de volgende dag dan ook natuurlijk niets te doen". Michielsen verwacht dat de snookersport zich ondanks de geringe belangstelling van de Nederlandse televisie snel zal uitbreiden. „Twee jaar gele den stonden er in Nederland tien tafels. Nu zijn dat er bij na vijfhonderd en ik ver wacht er aan het eind van dit iaar ongeveer duizend. En als het ons lukt om volgend jaar mei de Europese amateur kampioenschappen naar Den Haag te halen, is er helemaal geen houden meer aan. Het is fascinerend om te zien hoe snel de „pocketspelen", waar bij de ballen in ae gaten in de banden gespeeld moet worden, zich verbreiden". Oorlogvoering Dat snooker geen kroegsport meer is, blijkt ook uit de leef tijd van een aantal deelne mers aan de Dutch Open. Steve Lemmens bijvoorbeeld, na Mario Lannoye de beste speler van België, is veertien iaar. Hij beëindigde zijn op leiding sportwetenschappen voortijdig om zich volledig aan snooker te kunnen wij den. Lemmens bracht het niet tot de tweede ronde, een andere jonge snookeraar wel. De zeventienjarige Karl Pay ne versloeg de Nederlandse nummer één, René Dikstra. Ook Payne wijzigde zijn le ven rigoureus voor zijn favo riete sport. Hij verliet zijn ge boorteplaats Londen en woont in België, waar hij toernooien en demonstratie- partijen speelt. Payne blijkt overigens een meester in de andere concentratiesporten, Archieffoto van Pascal Houke, een van de jongere deelnemers aan het internationale snookertoernooi dat in Rotterdam gehouden WOrdt. FOTO. ARCHIEF een belangrijke rol speelt. Hij staat met een gezicht van „dat wordt niets al van zijn stoel op als de tegenstander aan stoot is; pakt hulpstuk ken als hij ze niet nodig,heeft en rolt voortdurend met de ogen. Niet alleen Payne maakte de overstap naar het vasteland. Het blijkt voor veel Engelsen lucratiever om in de „onont gonnen snookergebieden" te spelen, dan op te gaan in de hele grote massa van het Mekka van de snookersport De vier professionele Engel sen die meedoen aan het toernooi, waren een „ca deautje" van de leverancier van de speeltafels, Enbild. De firma verwacht een grote bloei van de sport in Neder land en was genegen voor ta fels en spelers te zorgen. Dat scheelt de organisatie onge veer een miljoen, want pro fessionals verdienen behoor lijk. In Rotterdam is het tota le prijzengeld, zestigduizend gulden, vergeleken Dij toer nooien in het buitenland nog bescheiden. In Australië, Ca nada en Engeland kan een prof, als alles meezit, met een goeie serie tachtigduizend gulden verdienen. De bookmakers zijn dus ook geïnteresseerd. Ladbroke, de hoofdsponsor van het toer nooi, heeft snooker bovenaan land nog niet op mensen ge wed mag worden, maar de aanvraag bij het Ministerie van WVC ligt er. Organisator Michielsen: „Snooker is ver slavend. Toen ik nog drie banden speelde, had ik moei te tegenstanders te vinden die er niet na een uurtje al genoeg van hadden. Diezelf de mensen staan nu tien uur achtereen te snookeren. Het geheim van snooker? Dat is de magie van de ballen die in die gaten verdwijnen. Daar om is het ook op het laagste niveau leuk; die ballen ver dwijnen. Altijd. Dat is de aantrekkingskracht". CORIEN BOTMAN aard in nigde Voor het eerst *jaar zal een renpaard - Sovjetunie zaterdag kn aan een wedstrijd rferenigde Staten. Dan ntsk in de Washington fcemational race op de 1 Laurel in Maryland. ±r van Gjatsk is Niko- jjov, die in 1966 voor JA in de Verenigde Sta- en toen als jockey met ^tweede werd in de btee. Nasibov (57) won 'Vfcche Derby acht keer, Ajhij zich terugtrok als feil zich op de training «eggen. Een door hem P] paard werd eveneens ir eerste in de Derby. 1 voor de eerste maal I grasbaan uitkomen. is desondanks opti- I „Toen ik hier in 1966 pen we maar vier of i om aan het gras te Nu namen we er drie tijd voor en de paar- al niet beter meer", deelnemersveld van dieren behoort ook de 1 geïnviteerde Omen. >mond. ~*Lemond in He van Amerika ■I GABLES Greg Le- il tijdens de Ronde van a van volgend jaar fe- Eijn comeback maken elangrijke profwieler- jd- Lemond (26), die zes n geleden ernstig ge- I aakte bij een jachtpar- l ?d in 1986 de eerste I aanse wielrenner, die ide van Frankrijk op am schreef. „Het was end voor me dit jaar de Ie France te moeten in", aldus Lemond tij- ïn persconferentie ter heid van de introductie Ronde van Amerika, n 20 tot en met 28 febru- k duren. „Maar er zat kiij niets anders op dan P nemen. Volgend jaar _-er alles aan doen om }prste te worden". Arnold Vanderlijde. BELGRADO Arnold Vanderlijde heeft gister avond in Belgrado de fi nale van het zwaarge wicht van het toernooi om de wereldbeker bereikt. De Europese kampioen won ruim op punten van de 22-jarige Nieuwzeelan- der Jim Peau, die volko men kansloos was tegen de Limburger. Vanderlij de boekte in zijn 123e par tij zijn 109e overwinning. In de finale van zaterdaga vond ontmoet Vanderlijde in het Pioneer sportpaleis in de Joegoslavische hoofdstad, waar woensdagavond 5000 toe schouwers zaten, de Cubaanse wereldkampioen Felix Savon. Vanderlijde krijgt dan de kans revanche te nemen voor de nederlaag op punten, die hij vorig jaar mei in Reno in de finale van de strijd om de we reldtitel tegen Savon leed. „Ik kijk uit naar die partij", ver telde Vanderlijde gisteravond. „Het was mijn laatste neder laag. Die wil ik uitwissen. Ik weet nu hoe ik Savon moet aanpakken." De Limburger zag Savon gis teren ook in actie tegen de Rus Sebijev, die op 6 juni in de Tu rijn van Vanderlijde op pun ten verloor in de finale van het toernooi om het Europees kampioenschap. „Savon moest tegen Sebijev drie ronden lang achteruit boksen maar hij won terecht met 5-0 op punten", al dus Vanderlijde. In het duel met Peau had Vanderlijde het gemakkelijk. De Nieuwzeelander, die 58 partijen op zijn naam heeft staan, had geen verweer tegen zijn veel langere rechtsvoor- staande tegenstander, die hem vlak voor het einde van de eerste ronde met een linkse di recte naar het canvas haalde. De zwaar aangeslagen Peau werd echter, nadat hij de bokshouding had aangenomen, door de gong gered. De Nieuwzeelander verschafte zich in de tweede drie minu ten vier tot vijf maal extra rust door zijn tandbeschermer uit te spuwen. Hij kreeg voor die overtreding van het regle ment tenslotte ook een open bare waarschuwing. In de der de ronde drong Vanderlijde niet meer aan teneinde ziin krachten te sparen voor de fi nale tegen Savon. De jury gaf met 60-54, 60-52, 60-54, 60-55 en 60-55 de partij aan Vander lijde. SIMFEROPOL Ook het na tionale voetbalelftal van de Sovjetunie heeft zich gisteren geplaatst voor hét toernooi om het Europees kampioenschap. Een sobere overwinning in de laatste groepswedstrijd, 2-0 te gen IJsland, leidde voor de ploeg van coach Lobanovski de deelneming aan het voet- balfeest in de Bondsrepubliek in. West-Duitsland is als orga- nisaterend land automatisch geplaatst voor het toernooi. De voetballers van de Sovjetu nie namen voor 25.000 toe schouwers in het milde Simfe ropol aan de Krim routinema tig afscheid van de kwalifica tieronde in groep 3. IJsland werd overspeeld, maar niet voor schut gezet. De vaak zo produktieve Sovjets namen ge noegen met twee treffers. Be- lanov, Europees voetballer van het jaar 1986, scoorde na een kwartier. Vijf minuten na de rust maakte topscorer Protas- sov 2-0. Roemenië Met een minimale zege op Al banië (1-0) heeft Roemenië gis teren uitzicht gehouden op kwalificatie voor de Europese titelstrijd. De 18.000 toeschou wers in het stadion van Fla- murtari Vlori in Tirana zagen Michael Klein in de 62e mi nuut scoren. Tegen de stug verdedigende Albanen kon Roemenië zijn doelsaldo niet vertier verbeteren. Roemenië kwam door de overwinning in troep 1 tm dezelfde hoogte als panje. Beide landenploegen hebben acht punten en moeten nog een keer spelen. Spanje ontmoet op 18 november Alba nië. Roemenië speelt tegelij kertijd de uitwedstrijd tegen het al uitgeschakelde Oosten rijk. Het doelsaldo van Roemenië is aanmerkelijk gunstiger: 13-3 tegen 9-6 voor Spanje. Karakteristieken en standen Groep 1: Albanlö-Roemenié 0-1 (0-0): 62. Klein 0-1. Stand: Roemeniö 5 4 0 1 8 13- 3 Spanje 5 4 0 1 8 9-6 Oostenrijk 5 2 0 3 4 6-9 Albanië 5 0 0 5 0 2-12 Groep 3: Sovjetunie-IJsland 2-0 (1-0) 15. Belanov 1- 0, 50. Protasov 2-0. Scheidsrechter: Llstko- vic (Pol). Toeschouwers: 25.000. Oost-Duitsland-Noorwegen 3-1 (2-1) 14. Kirsten 1-0,32. Fjaerestad 1-1,34. Thom 2- 1. 53. Kirsten 3-1. Toeschouwers: 10.000. Stand: Sovjetunie 8 5 3 0 13 14- 3 Oost-Duitsland 7 3 3 1 9 12- 4 Frankrijk 7 1 4 2 6 4-6 IJsland 8 2 2 4 6 4-14 Noorwegen 8 1 2 5 4 5-12 Handbalsters verslaan VS RAALTE De dameshand- balploeg heeft de eerste van twee oefenwedstrijden tegen de Verenigde Staten gewon nen. In Raalte werd het gister avond 20-14 voor Oranje. Bij de rust bedroeg de marge acht treffers (13-5). Topscorer bij Nederland werd Esther Hage- man van Swift met acht doel punten. Bij Nederland ontbra ken de basis-speelsters Bult, Kleintjes en Dekeling. Voetbal Spartak Moskou is op weg naar de „dubbel". De ploeg, die de nationale titel vrijwel niet meer kan ontgaan, plaatste zich voor de finale van de bekerstrijd. In de halve finales werd Jalgiris Vilna met 1-0 verslagen. De andere fina list is Metallist Charkov. WASSENAAR Met een to- talisatoromzet van ruim drie honderd duizend gulden sloot de Wassenaarse renbaan Duin- digt het seizoen 1987 af. Op 16 maart worden de toeschou wers weer terug verwacht op de baan van directeur Rob Milders. Tot die tijd neemt Hilversum de zondag van Duindigt over. Duindigt kan tevreden terug zien op het seizoen. Door de komst van de wedkantoren kwam er weliswaar wat min der publiek, maar door die zelfde wedkantoren ontstond een totalisator-omzet, die dui delijk hoger was dan vorige ja ren. Manus Bouwhuis heeft aan Bi- anca A een fijn paard. In de eerste koers maakte de drieja rige merrie een fout aan de start, maar had genoeg over om goed terug te komen en te winnen voor Beauty Starlet en Annabell Hanover. Bianca A won voor de vierde keer op rij en is daarmee in haar prille koersloopbaan nog ongeslagen. Eigenaar Christiaanse, die eni ge tijd geleden met Bonita de Queen van trainer verander de, doet met dit paard bij Ruud Pools goed mee voor de ere plaatsen. De merrie zegevierde nu voor Bella Crown en Astrid Marian over de mijl. Voor de derde achtereenvolgende keer won Zilver Ulandia. Nu in een koers voor amateurrijders met Fred Handelaar voor Arjen Enkhuizen en Adelheid Bos- zorg. De man, die op een meer dan uitstekend Duindigt-jaar kan terug zien, is de Westlander Gerard van Eykelenborg. Op deze baan boekte hij niet al leen zijn duizendste overwin ning, maar ook de honderste van het jaar. Hij besloot de meeting en het Duindigt sei zoen met een fraaie overwin ning van Ygor Peterhof. Ze nith Nora werd tweede voor Zally Ashton. Trainer Jo Jansen. FOTO: DUKSTRA Jo Jansen vertrekt bij Helmond Sport HELMOND Het bestuur van Helmond Sport en trainer Jo Jansen hebben in onderling overleg besloten per 1 januari 1988 uit elkaar te gaan. Het contract met Jansen zou eigen lijk pas aan het einde van het volgende seizoen aflopen. Vol gens Jansen staat het einde van zijn verbintenis los van het incident met Hans Kraay jr. die het vorige week op de training aan de stok kreeg met een medespeler. Voor het be stuur van Helmond Sport was dat naast de ergernis over de speelwijze van Kraay aanlei ding om de spgler te schorsen. Kraay heeft inmiddels een contract van twee en een half far getekend bij streekgenoot indjipven. PAARDESPORT Koersen van Duindigt Eerste koers, 2000 m: 1. Bianca A (Bouwhuis) 2.44,0-1.22,0, 2. Beauty Starlet, 3. Annabel Hanover. Niet ge start Appy de Sota. Toto: winnend 2,00, plaats 1,00, 1,20, 1,10. koppel 5,10, trio 21,40. Tweede koers, 1609 m: 1. Bonita de Queen (Pools). 2.08.8-1.20.0. 2. Bella Crown. 3. Astrid Marian. Toto: win nend 5.20. plaats 1.70, 1,30, 1,90, koppel 4.40. trio 48,60. Derde koers, 2000 m: 1. Zilver Ulan dia (Handelaar) 2.43.4-1.21,7, 2. Arjen Enkhuizen. 3. Adelheid Boszorg. Niet gestart Annemiek dAster. Toto: win nend 2,10, plaats 1.20, 1,20, 1,10, koppel 8.80, trio 46,70. Vierde koers, 1300 m: 1. Boxberger Rapide (Cain) 1.27,9, 2 Staten Jes- terboy. 3. Terrera. Toto: winnend 2,60. plaats 1,70, 2,70, 5,40, koppel 39.50. trio 510.90. Vijfde koers, 2600 m: 1. Zelma del Sol (Suykerbuyk) 3.33,8-1.22,2, 2. Adrienne. 3. Yackie Brogan. Toto: winnend 10,30. plaats 2.40. 8,80, 4.50. koppel 53,50. trio 1283,10. Zesde koers, 1609 m: 1. Brenda Uit huizen (Van Dooyeweerd) 2.11,5 - 1.21,7, 2. Barbara Fox, 3. Zanore- transs R. Niet gestart Boy de Bloom- erd. Toto: winnend 1,60, plaats 1,20, 3,00, 2.10. koppel 5.70. trio 46,10. Zevende koers, 2150 m: 1. Leutink Mau (Riley) 2.26.5, 2. Moon Boy, 3. Ototo. Niet gestart: Starting Point en Statenprojekt. Toto: winnend 3,20, plaats 1,40, 1,80, koppel 11,30, trio 74,70. Achtste koers, 1609 m: 1. Waterman (Roodenrijs) 2.06.0-1.18,3. 2. Yorkl Fortuna, 3. Zilvermaid. Niet gestart Ann Marshall en Wleneke K. Toto: winnend 18,40, plaats 3,10, 5,00, 1.90, koppel 87,90, trio 1810,60. Negende koers, 2000 m: 1. Ydeltuit B (Louwersheimer) 2.39.3-1.19,7, 2. Uwe, 3. Zilver prince. Niet gestart: Woensdag, Texas Filter, Urlan N. An glers Line. Toto: winnend 11,40, plaats 1.00. 1,00, 1,00, koppel 11,30, trio 120.60. Tiende koers, 2000 m: 1. Ygor Peter hof (Van Eykelenborg) 2.39.3-1.19.7, 2. Zenith Nora, 3. Zally Ashton. Toto: winnend 2.90, plaats. 1,20, 1,50, 1,70, koppel: 6,20. trio: 70.00. Totalisatoromzet: f. 304.387,00. SCHAKEN (Joe) 1/2-1/2. Nikolic (Joe)-Hjartars- son (Us) 1-0, Timman (Ned)-Short (Gbr) 1-0, Ljubojevic (JoebSalov (Sov) 1-0, Gligoric (Joe)-Marjanovic (Joe) 1-0, Kortsjnoi (Zwi)-lvanovic (Joe) afg. Stand: 1. Timman en Lju bojevic 5 1/2 pnt, Kortsjnoi 4 1/2 pnt en 1 afg. partij. 4 Hjartarsson, Popo- vic. Nikolic en Beljavski 4 1/2 pnt. 8. Ivanovic 3 1/2 pnt en 1 afg. partij. 9. Short 3 1/2 pnt. 10. Gligoric en Salov 3 pnt, 12. Marjanovic 1/2 pnt. TENNIS ECC-toernooi in Antwerpen Herenenkelspel, 2e ronde: Mecir (Tsj)-Fleurian (Fra) 6-1, 6-4; Gilbert (VSt>-Jarryd (Zwe) 6-2. 6-3; Mayotte (VSt>-Nyström (Zwe) 3-6, 6-3, 6-4. Fi- bak (Pol)-Noah (Fra) 6-3, 6-0. VOETBAL Engelse League Cup Derde ronde: Aston Villa-Tottenham 2-1. Leeds-Oldham 2-2, Liverpool- Everton 0-1, Manchester United- Crystal Palace 2-1, Oxford-Leicester 0-0, Peterborough-Reading 0-0. Swindon-Watford 1-1, Wimbledon- Newcastle 2-1. Schotse competitie Celtic-Falkirk 3-2, Dunfermline-Ran- gers 0-4, Dundee-Morton 1-0, Hiber nian-Dundee United 0-1. Saint-Mir- ren-Aberdeen 1-3, Motherwell-Hearts 0-3. Stand aan kop: 1. Hearts 13-22; 2. Celtic 15-21; 3. Aberdeen 14-20; 4. Rangers 14-17; 5. Dundee United 15- 17. Voorronde EK-jeugd Groep 8: Jong Luxemburg-Jong West-Duits land 1-4 (0-0). Stand: West-Duitsland 4 3 0 1 6 11- 5 Nederland 4 3 0 1 6 6-2 Bulgarije 4 3 0 1 6,3-2 Luxemburg 6 0 0 6 0 2-13 Resterende wedstrijden: 17/11: West-Ouitsland-Nederland, 2/12: Bulgarije-West-Duitsland, 15/12: Nederland-Bulgarije. VOLLEYBAL IJSHOCKEY Competitie Amsterdam-Assen 8-8 (2-2, 4-3. 2-3). Topscorers Amsterdam: Bielskle 2. Assen: Lokollo 2. McKenzie 2. Lotto De twee trekkingen in de Westduitse midlotto had den de volgende resultaten: Trekking A: 2- 4-13-38-39-44. Reservegetal: 42. Trekking B: 2-19-25-31-38-46. Reservegetal: 44. De uitslag van Spel 77 is: 5493615. Voetbal Het Deense olym pische elftal is gisteren een grote stap dichter bij Seoul ge komen door de uitwedstrijd te gen Polen met 2-0 te winnen. Vilfort maakte beide doelpun ten. Denemarken kwam daar door op acht punten uit vier duels. Voetbal In de derde ronde van het toernooi om de Engel se League beker zijn drie eer ste divisie clubs uitgeschakeld door lager spelende clubs. Bury versloeg Queens Park Rangers met 1-0, Manchester City was met 3-0 te sterk voor Nottingham Forest en Stoke City won met 2-1 van Nor wich. Boksen Het bestuur van de World Boxing Council (WBC) heeft tijdens zijn vergadering in Londen toestemming gege ven voor een gevecht om het wereldkampioenschap in het zwaargewicnt tussen Mike Ty- aan een zeer strenge medische keuring onderwerpt. Boksen De Mexicaan Jorge Vaca is gisteren in de Wem- bley-pool in Londen wereld kampioen in het welterge- wicht volgens de versie van de World Boxing Council gewor den.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11