Lasten in Ter Aar omhoog OGB in Nieuwveen gaat niet omlaag LEIDEN OMGEVING CiidacSowuMtt dagpuzzel Remmen van vrachtauto weigeren Ef VEENSE SLAGER DEFINITIEF DICHT Nieuwkoop houdt vast aan opknappen dorpskei Nieuwbouw Madonna betalen uit winst energiebedri WOENSDAG 28 OKTOBER 1987 PAG1 aan tafel Gebakken ham, zuurkool met ananas en aardappelpuree - chokosvla Als u met zijn tweeën bent, dan heeft u nodig: 2 plak ken gekookte ham a 100 g, 1 ei, paneermeel, 15 g mar garine; 1 ui, 10 g margarine, 500 g zuurkool, Vx dl water, Vx dl ananassap, 2 schijven ana nas; Vx tot 1 kg aardappelen, zout, melk, 10 g margarine, peper, nootmuskaat; Vx liter melk, 20 g cacao, 45 g suiker, 25 g maizena (Vx liter chocoladevla), 2 le pels gemalen kokos. Wentel de plakken ham door het met een lepel water los geklopte ei en daarna door de paneermeel. Bak de ham m warme margarine bruin: draai de plakken voorzichtig om want het korstje stoot er gemakkelijk af. Fruit de grofgesneden ui lichtbruin in de margarine. Voeg de zuurkool met water en ananassap toe en kook de groenten in vijftien of twin tig minuten beetgaar. Warm de in blokjes gesneden ana nas nog even mee. Kook de geschilde aardappe len in circa twintig minuten gaar in weinig water met zout. Giet de aardappelen af. stamp ze fijn en roer er met de margarine en voldoende melk een soepele puree van. Maak die op smaak af met zout, peper en nootmuskaat. Maak van de ham, zuurkool en puree desgewenst één schotel. Leg de zuurkool middenop een voorverwarm de schaal met daarop de ham en daaromheen de puree. Zet de helft van de melk op. Meng cacao, suiker, maizena en weinig koude melk tot een papje. Schenk er al roe rende wat hete melk bij, doe hét mengsel in de pan en laat de vla een minuut koken. Voeg van het vuur de rest koude melk toe en laat de vla koud worden. Meng drie kwart van de kokos door de vla en strooi de rest er als garnering op. JEANNE |l H APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 30 ok tober waargenomen door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Lin naeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be- halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: dl. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSUEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging. Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te wor den ingevuld, waardoor zowel hori zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden. De tussen haakjes geplaatste ge tallen geven de plaats van verticale invulling aan. 2 (6) besmettelijke kippeziekte; 4 (4) priestermutsje; 6 (2) borstwering; 8 (1) het verzamelen van postzegels als liefhebberij; 9 (3) In een ongeduldige verlangen de toestand verkeren; 10 (5) kweken, verbouwen; 1J (7) metaal. OPLOSSING u» li ;ueiei oi lueiedod 6 'öiioieiu g UedeJBd 9 'iota* t :d|d z Functioneren ambtenaren niet openbaar ZOETERWOUDE Het college van B en W is, ondanks aandringen van de fractie van Progres sief Zoeterwoude, niet van plan het onderzoeks rapport ambtelijk en bestuurlijk functioneren openbaar te maken. Volgens het college is de amb tenaren toegezegd dat de informatie vertrouwelijk is en onder geheimhouding wordt verwerkt. Het organisatie-onderzoek is verricht door het Ac countantskantoor van de Vereniging Nederlandse Gemeenten. PZ vindt dat het rapport, in aange paste vorm. best openbaar zou kunnen worden. Het college denkt daar anders over. „Naar onze mening kunnen uit elk rapport (in welke aange paste vorm dan ook) zekere conclusies worden ge trokken, die naar onze stellige overtuiging kun nen worden aangemerkt als onevenredige benade ling van personen", zo schrijft het college aan de gemeenteraad. Voor 10.000 gulden sieraden gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Sieraden met een waarde van rond de 10.000 gulden zijn ge stolen uit een juwelierszaak aan de Aarhof. De vermissing van enkele dames- en heren- horloges en een ring werd gis teren ontdekt. De sieraden wa ren allen gestolen uit een la achter de toonbank. De eige naar van de zaak heeft een vermoeden wie de dader kan zijn. Op 24 oktober was er een man in de winkel die herhaal delijk vragen stelde over deze horloges en het winkelperso neel steeds heen en weer liet lopen. Zekerheid over een da der heeft men echter niet. BROMFIETSER BREEKT BEEN HAZERSWOUDE Een 27- jarige bromfietser uit Den Haag heeft gistermiddag zijn been gebroken bij een aanrij ding op de Rijndijk in Ha- zerswoude. De bromfietser kreeg geen voorrang van een tegemoetkomende automobi list, die de inrit van garage De Jong wilde inrijden. De bestuurder, een 28-jarige man uit Leiderdorp, werd het uitzicht belemmerd door een auto die het bedrijf juist verliet. De Hagenaar reed om die auto heen. Het slacht offer is overgebracht naar ziekenhuis Rijnoord in Al phen aan den Rijn. Bewoners willen Kerkweg veiliger TER AAR Omwonenden van de Kerkweg in Ter Aar willen dat er een voetgangersoverplaats met verkeerslichten en snelheidsremmende maatregelen in hun straat komen. Mevrouw Holwerda heeft hiervoor namens een aantal be woners gepleit. Zij maakte daartoe gisteravond gebruik van het spreekrecht tijdens ae vergade ring van de raadscommissie openbare werken van Ter Aar. Veel kinderen die op de basis school De Regenboog zitten moeten de Kerkweg oversteken. Omdat dit een vrij drukke weg is waar hard wordt gereden vinden de bewoners veiligheidsmaatregelen noodzakelijk. Bovendien parkeren veel automobilisten hun auto op het fietspad langs de Kerkweg, waardoor de situatie nog onveiliger wordt. Een oversteekplaats zou ter hoogte van de 's-Gravendijkstraat moeten komen, zo vinden de bewoners. TER AAR De tarieven voor de onroerend-goed- belasting, het rioolatvoer- recht, ae begrafenisrech ten en de hondenbelasting gaan volgend jaar in Ter Aar met vier procent om hoog. Dit maken B en W van Ter Aar bekend in de aanbiedingsnota bij de be groting voor 1988. Reden voor ae lastenverzwaring voor de Ter Aarse burgers is de extra vermindering van de algemene uitke ring uit net gemeente fonds, de onzekerheid over een aantal rijksbij dragen en het investe ringsprogramma voor de komende jaren. Voor 1988 heeft het college tal van plannen. Zo willen B en W de benodigde grond voor het fietspad langs de Geerweg verwerven, zodat de recon structie van die weg uitge voerd kan worden. Over de aankoop van grond voor een fietspad tussen de kern Aard- am en de grens met Woubrug- ge wordt nog onderhandeld. De aanleg van de centrale par keervoorziening voor vracht wagens moet ook in 1988 worden afgerond. Of er voor schriften nodig zijn om de ge luidsoverlast voor omwonen den te beperken wordt nog na der bekeken. Ook over het probleem van de begaanbaar heid door voetgangers van de Aardamseweg wil het college zich komend jaar buigen. De invoering van de minicon- tainers in Ter Aar is een groot succes, zo melden B en W in de aanbiedingsnota. Het opha len gebeurt efficiënter en het zwerfvuil is enorm afgeno men. Dankzij het nieuwe sy steem van ophalen konden een toename van het aanbod van huisvuil en enkele uitbrei dingen van wijken gemakke lijk door de reinigingsdienst opgevangen worden. Omdat het om financiële rede nen niet mogelijk is om meer woningwetwoningen te bou wen in de nieuwbouwwijk Middelland II, gaat het college onderzoeken of er in het be stemmingsplan Langeraar ruimte is voor dergelijke wo ningen. Omdat er met het af ketsen van de ontwikkeling van een nieuw glastuinbouw gebied in de Vierambachtspol- aer geen gebieden in Ter Aar meer zijn waar kwekers uit het reconstructiegebied of starters zich kunnen vestigen, willen B en W gaan bekijken of er alternatieve geschikte lo caties zijn. De Kroon heeft be gin dit jaar haar goedkeuring geweigerd aan de locatie in de Vierambachtspolder. Verder wordt er met enkele kwekers in de Geerpolder nog overleg gepleegd over de aan leg van een insteekweg vanaf de Geerweg. Het gemeentebe stuur wil voorts in 1988 na gaan welke monumenten er in aanmerking komen voor een opknapbeurt. Ter Aar telt drie beschermde monumenten; het pand Ringdijk 20, de rooms- katholieke ker in Langeraar en de hervormde kerk in Aardam. Voor volgend jaar is er een aanvraag ingediend voor twintig premie-A-wonin- gen en vijf vrije sectorwonin- gen. De Raad van State heeft de gemeente Ter Aar in het gelijk gesteld wat betreft de erken ning van de openbare biblfo- theek De Aarlezer. Door be zuinigingen van de rijksover heid dreigde de instelling niet erkend te worden met alle fi nanciële gevolgen vandien. Hoewel waarschijnlijk niet alle kosten van de bibliotheek nu zullen worden vergoed, kan de gemeente wel een forse bijdra ge in de personeelskosten en overige kosten vanaf het jaar 1983 tegemoet zien. Leiderdorpse reclamezuil wekt verbazing LEIDERDORP Een recla mezuil die niet mag branden, maar toch verlicht is. Voor deze verrassing werd gister avond de commissie beroep en bezwaarschrift geplaatst. De reclamezuil op de Engelen- daal die de weg naar het win kelcentrum Winkelhof moet wijzen is daar onder protest van de Stichting Leefbaar Lei derdorp geplaatst. De Stichting heeft weten te voorkomen dat de zuil verlicht zou worden. Echter, uitgerekend op de avond dat ae bezwaren van Leefbaar Leiderdorp tegen het kappen van de bomen, die de zuü aan het oog onttrekken, zouden worden behandeld, stond de zuil in volle glorie verlicht te pronken. Dat was toch in strijd met de afspraak die mhet het college van B. en W. was gemaakt, hield be stuurslid A. de Vrind de com missie voor. Wethouder J. den Boeft (CDA) bleek evenzeer verrast te zijn. Ook de mana ger van Winkelhof de heer De Wolf bleek van niets te weten. De wethouder zei toe een on derzoek te laten instellen. Met het kappen van de bomen blijkt het overigens wel mee te vallen. Den Boeft maakte dui delijk dat het alleen gaat om verplaatsen, naar een ander deel in Leiderdorp, vermoede lijk naar de nieuwe wijk Bui tenhof Midden-West. de ontvankelijkheid van Stichting in twijfel. ..Is de Stichting Leefbaar Leiderdorp wel direct belanghebbende zo vroeg hij zich af. Commis sievoorzitter mr. Van Viegen wilde daar niet direct op in- §aan. De commissie zal zich aarover, tegen de achter- §rond van bestaande iurispru- entie, nog over beraaen. Evenmin wilde Van Viegen ingaan op het standpunt van De Vrina, dat de reclamezuil illegaal is geplaatst. De bezwa ren tegen de plaatsing waren al eerder verworpen. Toch bleken de bezwaren tegen de reclamezuil de overhand te hebben. Commissielid me vrouw Meijer merkte op, dat men als natuurbeschermer toch moeilijk bezwaren kan heben tegen bomen die alleen maar worden verplaatst. De Vrind weigerde echter de vra- ten van mevrouw Meijer te eantwoorden. „Ik draai liever de vraag om. Waarom wordt de paal niet verplaatst. Waar kies je voor. Voor bomen of een reclame zuil", aldus De Vrind. De commissie zal binnenkort advies aan het college van B en W van Leiderdorp uitbren gen. Wethouder spreekt kinderen toe Wethouder J. den Boeft van ruimtelijke ordening had gistermor gen een aanzienlijk jeugdiger gehoor voor zich in de raadzaal van net gemeentehuis van Leiderdorp dan hij gewend is. De kinderen van groep 6. 7 en 8 van de RK basisschool De Schakel aan het Van Alphenplein in Leiderdorp kwamen hem aan de tand voelen over de ruimtelijke ordening en het wonen in Leiderdorp. Dat is een project geweest van de school, waaraan alle groepen heb ben deelgenomen. Het wonen in de eigen omgeving was een be langrijk onderdeel van het project, maar daarnaast was er ook aanaacnt voor het wonen in landen ais japan, inaonesie, Turkije en Marokko. Ook werd het Rijksmuseum voor Volkenkunde In Leiden bezocht. Het project werd enkele weken geleden op school afgesloten met een open avond, waarop de werkstukken werden getoond aan de ouders. Wethouder Den Boeft zorgde gisteren voor een goede gemeentelijke bijdrage. In duidelijke taal werden de kinderen wegwijs gemaakt in net gemeentelijk beleid. Dat werd echter niet allemaal voor zoete koek aangenomen: een vraag als „waarom wordt er groen opgeofferd om de gemeente helemaal vol te bouwen" had ook bij de begrotingsbehandeling binnenkort niet misstaan. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NIEUWVEEN „Het is niet mogelijk de onroerend- goed- belasting (OGB) te verlagen". Dat zei Burgemeester M. Boe len gisteravond tijdens de al gemene beschouwingen. De aanleg van een fietspad Uiter- buurtweg-Blokland, recon structie van de Oude Nieuw- veenseweg en het inrichten van een nieuw woonwagen kamp zorgen ervoor dat we de inkomsten niet kunnen mis sen, betoogde hij in antwoord op een pleidooi van de fractie Gemeentebelangen. „Bij de bijna jaarlijkse terugkerende overschotten komt net ons ireëel voor een belastingverla ging nog niet is doorgevoerd. Al jaren moet de Nieuwveense bevolking meer aan belasting opbrengen dan nodig is om de gemeente te runnen meende mevrouw J. van Amelunxen, fractievoorzitter van Gemeen tebelangen. Zij hield vast aan het voorstel de belasting met 5 procent te verlagen. Het CDA schaarde zich achter de me- nenauto en een vrachtauto zijn gistermiddag rond vier uur op de Rijksstraatweg te gen elkaar gebotst omdat de remmen van de vrachtauto weigerden. Ter hoogte van de kruising met de Rozen- weg stopte de 43-jarige be stuurder uit Leiden voor het rode verkeerslicht. De 29-ja- rige vrachtautobestuurder uit Katwijk, die hem van achter naderde wilde eveneens remmen. De remmen werk ten echter niet waardoor de vrachtauto met een flinke klap tegen de auto reed. Be halve scnade aan beide auto's klaagde de Leidenaar over pijn in zijn nek. Met de klap was de vergrendeling van zijn stoel gebroken waardoor de man achterdver viel. De man is onder doktersbehan deling gesteld. De vrachtauto is voor een technisch onder zoek naar het politiebureau overgebracht. ning van het college. De frac tie zag liever een bijdrage voor klein en achterstallig onder houd, verenigingen en een re constructie van de Oude Nieuwveense weg. Een recon structie die alleen voor het tweede deel van de Oude Nieuwveense weg al 2 miljoen moet gaan kosten. Voor de so ciaal zwakkeren in de ge meente wilde GB een Sociaal Hulpfonds oprichten. Geld hiervoor meende de fractie te kunnen vinden in de 20.000 gulden aanbouw- en verbouw kosten voor het gemeentehuis. Het college liet weten niet met deze opmerking uit de voeten te kunnen. Wethouder Fran sen (Welzijn) stelde dat er reeds voldoende alternatieve voorzieningen zijn en met de reden „zich niet bezig te wil len houden met inkomenspoli tiek", zag hij dit, evenals het CDA, als een rijkstaak. Nierstich ting De werkgroep Nierstichting Alkemade houdt morgen in café-bar 't Veen in Roe lofa- rendsveen een voorlichtings avond. Vertoond wordt de film „Niets is wat het lijkt". Hierin komen mensen aan het woord die een nierfunc- tievervangende therapie on dergaan. Vervolgens kan men vragen stellen. De bij eenkomst, die wordt verzorg door de Landelijke Vereni ging van Dialyserenden, be gint om acht uur. Kleding De kledinginzameling van Mensen in Nood heeft in Ze venhoven 3.500 kilo, nog goed te gebruiken kleding opgebracht. Bingo (1) De speeltuinvereniging Kin dervreugd uit het buurtschap De Engel houdt vrijdag in het speeltuingebouw een bin go-avond. Aanvang acht uur. Bingo (2) Voetbalvereniging Bernardus in Hazerswoude houdt vrij dag een bingo-avond in het clubhuis aan de Sweelinc- klaan. Leden en niet-leden zijn vanaf acht uur welkom. Concert De christelijk gemengde zangvereniging Zingt den Heere geeft vrijdagavond een concert in de Dorpskerk in Zoeterwoude. Op het pro gramma staan werken van Morley, Mendelssohn, Brahms en Bruckner. De or ganist Wim van der Reijden verleent medewerking. Het concert begint om kwart over acht. Antiekbeurs In de sporthal van het Hille- gomse Treslong wordt vrij dag. zaterdag en zondag een grote kunst- en antiekbeurs gehouden. De beurs is vrij dagavond van zeven tot tien uur geopend en zaterdag en zondag van elf tot zes uur. De toegangsprijs bedraagt zeven gulden per persoon. Houders van een CJP of Pas 65 beta len drie gulden vijftig. Kin deren tot en met 14 jaar heb ben onder begeleiding gratis toegang. Bazar De bazarcommissie van de Hervormde Kerk houdt vrij dag en zaterdag een bazar in het Trefpunt aan de Heren weg in Warmond. De op brengst is bestemd voor de renovatie van de oude kleu terschool. Het Rad van Avontuur draait, er zijn stands met boeken en platen, bloembollen en stekjes, curio sa en handwerken. ZabJ worden er tevens teken voor de kinderen gedi 1 De bazar is vrijdagavont zeven tot tien uur ged en zaterdag van elf to[/ uur. Vanaf acht uur is e d traditionele kaas- en s feest met de trekking v-, prijzen van de grote *jjr ting. je Excelsior (1) 'v Vereniging vrijdag het i in de Leiderdorpse Hp kerk aan de Hoofdstraa listen zijn de sopraan l a teld van Woerden en dP Rien Vis. Het Regionaal semble zorgt voor de iit mentale begeleiding, evj2 de organist Piet Hulsb concert begint over acht. Kaarten tien gulden (houders vai\ CJP of Pas 65 moeten gulden vijftig betalenet* verkrijgbaar aan de zaA via telefoonnummer 214165. j Excelsior (2) Het christelijk jeugd- enfo derkoor Klein Excelsior i vrijdagavond in 't TreL aan de Schoolstraat in L de jaarlijkse uitvoering koor staat onder leiding Pieter de Jong. Het prog£ ma bestaat uit geestelijk! spelliedjes, solo's van Be^ ven op dwarsfluit en de^ sical „De Beatboetiek'T Michel de Visser. De jj gangsprijs bedraagt een /l daalder, belangstellen van 17 iaar en ouder m<jt vijf gulden betalen. Dej( voering begint om half Achterkantjes x In jongerencentrum fiosi aan de Ruishornlaa Lisse kan vrijdagavond af negen uur worden swingd op muziek van ,n terkantjes". Achterkaki zijn de zogenoemde B-kajs van grammofoonplaten, ii worden maar weinig c draaid. Ook worden iv. mers van LP's gespeeld meestal nooit ten ge ri worden gebracht. Vlooienmarkt Met ingang van vrijdaF oktober wordt er elke t tien dagen een vlooienniï gehouden in de Beurshi Boskoop. Initiatiefnemë het organisatiebureau Flif in Hazerswoude. Zo'n zf standhouders zullen 17.00 tot 22.00 uur hun wt aanprijzen en verkopen- toegang is gratis. Meer iif ma tie is verkrijgbaar 01714-4535 of 5111. I Klaverjassen (1) Buurtvereniging Wilheln houdt vrijdag in De Voo in Lisse een klaverjas-av De eerste kaarten wordei acht uur geschud. Iederei welkom. Klaverjassen (2) Gemeenschapscen trum Poel in Lisse houdt vr ook een klaverjasav Plaats van handeling Poelhuys en ook hier w om acht uur begonnen. ROELOFARENDSVEEN Het pand van slagerij Van der Geest aan het Noordeinde in Roelofarendsveen is door het Alphense projectontwikke- lingsbedrijfe Maas-Dijken ge kocht. De projectontwikkelaar wil het pad betrekken bij het toekomstige winkelcentrum op het terrein van kweker Ron Huigsloot. De slagerij sluit daarom aan het einde van deze week definitief haar deu ren. De projectontwikkelaar heeft nog geen keuze gemaakt uit diverse mogelijkheden van verbouwing van het pand of sloop en nieuwbouw op dezelf de plaats. Zeker is wel dat er een of meer winkelunits zul len komen, die aansluiten op de oorspronkelijk geplande units. De heer Th. Sassen heeft de slagerij van Van der Geest meer dan 21 jaar ge rund. Het pand is ruim vijftig jaar geleden gebouwd door de toenmalige slagers Cor en Hugo van der Salm. De eerste paal van het nieuwe winkel centrum zal half februari vol gend jaar de grond in gaan, zo liet de voorzitter van de RAAK-winkeliersorganisatie, E. van Berkel, gisteravond we ten. De EDAH moet de groot ste „trekker" van het centrum worden. De eigenaar van het huidige Dagmarkt-pand, de heer C. Wijsman liet gister avond weten nog niet te kun nen zeggen wat er met het ge bouw gaat gebeuren. „Er zijn diverse liefhebbers voor. Voor het overige ben ik net de lood gieter: ik luister waar het lekt", aldus Wijsman. Voor de diverse winkelunits in het nieuwe winkelcentrum zijn al veel liefhebbers. NIEUWKOOP De heer A. H. M. de Brouwer van de I fractie sprak gisteravond zijn teleurstelling uit tijdens de i dering van ae raadscommissie ruimtelijke ordening ovl plan voor de inrichting van de dorpskern. Het was oorspronkelijk de bedoeling zo'n tien jaar geled de dorpskern en met name het Regtnuysplein meer toegan te maken vanaf het plassengebied. Tevens was het de bed dat het gebied achter de Nederlandse Hervormde Kerk, g« aan het Regthuysplein, een wandelgebied zou worden, opd plassengebied meer toegankelijk zou worden voor de inw van Nieuwkoop. De voorzitter, burgemeester T. R. Seinstra, zei gisteren Nederlandse Hervormde Kerk nu eenmaal het standpunt ingenomen om geen medewerking te verlenen en dat er gezocht is naar een nieuwe oplossing. Dit betreft het gebied tussen de Nederlandse Hervormde en de jachthaven Akerboom. Om dit te bewerkstelligen er verschillende contracten opgesteld te worden, aanj meerdere eigenaren toestemming zouden moeten geven. T bestrijkt het gebied een gedeelte van het terrein bij de A bank, gelegen aan de Dorpsstraat. Eén van de eigenaren, de heer Bodegraven zei dat hij bei met de gemeente zaken te doen, maar dan dient de gen ook tegemoet te komen aan ziin lang gekoesterde wens e< iaif lijk en provinciaal niveau wordt bepaald teerde Staten niet met een „oplossing" komen, de gemeeni van geval tot geval zal proberen tot een legalisering v woonschepen te komen. De voorzitter zei verder dat hij het plan voor de ontsluitin het plassengebied zo snel mogelijk rond wil hebben. Geen Krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tusse en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfdt nabezorgd. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Alphens college van B en W wil een groot deel van de overwinst van het gemeentelij ke energiebedrijf (GEB) ge bruiken voor de nieuwbouw van het jongerencentrum Ma donna en de herhuisvesting van de gemeentelijke sociale dienst. Dit plan gaat in tegen het jaren geleden genomen be sluit van de Alphense gemeen teraad, dat het overgrote deel van de meerwinst terug moet vloeien naar de gebruikers. Het GEB maakt elk jaar een behoorlijke winst. Die winst werd vroeger gebruikt om de tekorten in de begrotingen te dekken of om andere zaken van te bekostigen. Maar een aantal iaren geleden werd be sloten dat dit niet meer dan een bedrag van 1,9 miljoen gulden mocht zijn. Het restant van de eventule winst moest terug naar de inwoners. De gemeen teraad heeft voor dit besluit moeten vechten omdat de wet houder van financiën van me ning was dat dit geld hard no dig was om Alphen financieel gezond te houden. In 1986 is een meerwinst van ruim 5,3 miljoen gulden ge maakt. Hiervan is al 2,4 mil joen in de gemeentebegroting opgenomen. Omdat de eenma lige verlaging voor de gastarie- ven in 1987 ook uit deze pot be taald moet worden, gaat er nog eens 1,8 miljoen vanaf. De kleinverbruikers in Alphen hebben over 1987 een eenmali ge verlaging van 0,03 cent per kubieke meter gehad. Een be drag van 1,2 miljoen gulden blijft over. Dit moet terug naar de ver bruikers, maar het college is van mening dat er nu van de tot nu toe gevolgde lijn moet worden afgeweken omdat zich in de nabije toekomst zaken aandienen die een andere be steding van de meerwinst rechtvaardigen. De gemeente heeft een lijst van noodzakelij ke investeringen voor de ko mende jaren die alles bij elkaar bijna 14 miljoen gulden kosten. Het college ziet geen oplossing om deze verplic noodzakelijke uitgaven i kostigen. Naast Madonna sociale dienst staan ook tv het prioriteitenlijstje de huisvesting of verbouwir de huidige huisvesting v muziekschool, het opzette een vastgoedsysteem, he korten van de uitruktijd i brandweer, de bouw va peuterspeelzaal in Riddi II en de uitbreiding va buurtcentrum Elckerlyc zaak rond de besteding i meerwinst wordt morgi vrijdag tijdens de begrotii handeling besproken.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14