reenpeace en Y00 eren samen actie D gekleurd gezien OIO/TELEVISIE EaidocSotrumt DINSDAG 27 OKTOBER 1987 PAGINA 15 •dewijn Büch ruziet lend met zijn gasten 'V krullen soms in je schoenen als je die ijjn Büch bezig ziet in het bescheiden genoemde Kunstmagazine van de 'ondag begon hij met een bezoekje aan >nstelling van landschapsschilders in nuseum, in gezelschap van een paar en dan denk je even: hé, dat is leuk, hij aardig - precies de goeie toon, de ïbnc/usies, een perfect item. Even later i dan een filmproducer en een scenario- x te gast en ziet kans daar binnen een Minuut ruzie mee te hebben. \d bestrijdt hij het betoogje van de sce- [rijver, ruziemakend over iets waaar- de gauwigheid niet eens doorhebt dat over gemaakt kan worden. Op zo'n geneer je je plaatsvervangend voor zo'n optreden. En Boudewijn, de vlerkerige in- terrumpant bij uitstek, ziet dan ook nog kans, als zijn twee gasten toevallig tegelijkertijd iets zeggen, de heren terecht te wijzen met: „Eén tegelijk, heren, alstublieft!" Je moet maar dur ven. De VARA leverde zondagavond met het forum „Welbeschouwd" een nieuwe bijdrage aan het fenomeen 'praattelevisie'. De show van Marcel van Dam was verrassend in die zin, dat daarin qua vormgeving alle clichés op dat gebied uit de kast waren gehaald. De voorzitter in het midden, aan elke kant twee gesprekspartners, een dame en een heer, alles keurig symme trisch; men sprak elkaar netjes aan met u en achternaam - het leek wel of we in de jaren vijftig terug waren. Ik wil niets beweren ten nadele van welke van de gesprekspartners ook, en de onderwerpen waren deskundig uit de actualiteit gekozen (de raketten, de beurs, de elektrische taxistoel), en er werd zinnig over gesproken. Alleen: wat de den die camera's erbij? Dit was nu typisch een rédioprogramma... Het was afgelopen zondag die ene zondag in de vier weken dat Sonja Barend een vrij weekend heeft, en we dus geen getuige kunnen zijn van haar praatprogramma (dat, met alle kritische kanttekeningen die je erbij kunt maken, wel degelijk 'televisie' is). Maar mevrouw Barend wist dat gemis afdoende te compenseren door een verrassende verschijning in 'Hints', dat spelletje van de KRO waarin twee teams uit ge barentaal gezegden en titels moet raden. Bete kent dit, dat we haar dit seizoen in haar show- loze weekends kunnen verwachten in allerlei spelletjesprogramma's bii de concurrentBij Robert Long, bij Fred Oster, bij Annette van Trigt, bij....? De meest besproken voetballer van de afgelo pen weken is ongetwijfeld Frank Rijkaard. U weet wel, die arme jongen die in zijn onschuld contracten tekende bij twee verschillende clubs, die eigenlijk naar Italië wil, misschien ook wel naar Portugal, en die alleen heel zeker schijnt te weten dat-ie niet onder Johan Cruijff kan 'functioneren' (zo heet dat tegenwoordig). Actualiteitenrubrieken, sportjournaals en schrijvende journalisten jagen alsmaar achter hem aan. Wie hem te pakken krijgt, ontlokt hem niet meer dan de gebruikelijke prietpraat die elke gemiddelde beroepsvoetballer te berde brengt. Of hij gelijk heeft, of Cruijff, en wat er zal gebeuren met dit onmiskenbare talent - de toekomst zal het leren. Maar Frank kan wel een aantal keren per week handenwrijvend constateren dat hij in elk geval nog steeds goed genoeg bevonden wordt om prominent te figu reren in het openingsfilmpje van Studio Sport scorend en juichend. In Ajax-tenue, dat wel. RENE DE COCQ ^RSUM De afgelopen •1 kwamen diverse be- Nederlanders in beeld 4en de Veronica-pro d's het kijkpubliek te ,ap het goede werk van |eu-organisatie Green- Het was de aanloop 5 marathon-uitzending, Vgen op zowel radio om 07.00 uur) als tele- led. 1 om 15.30 uur) ge- rijgt. Twee jaar na de (fcctie met de slogan góee, houdt Greenpeace I ondersteunt Veronica 1? de milieu-strijders, beurt onder de titel: »ren maken schoon J»ace, die zich al zestien 1 ral bezighoudt met mi- demen op het water, »ze keer de hulp van fen ingeroepen. Met irking van het ptv Weekjournaal", !i> uit de natuur" en Ve rvroeg de organisatie polieren in Nederland .school dit najaar om te tot Greenpeace-actie- tj Tienduizenden scho- iijn de organisatie te '"ichoten. In de maan- imber en oktober zijn lizend scholen in Ne- Greenpeace-actiekan- •eest. Ruim vijftigdui- tolieren hebben gepro- ;n plaatselijk milieu- te onderzoeken en igelijk op te lossen, inolen heDben daarbij •nde resultaten ge- idere scholieren heb- inpeace weer gehol pen bij haar Noordzee-cam- pagne, door de actie zo veel mogelijk bekendheid te geven. Machtiging Gisteren zijn in totaal twee- en-een-half miljoen folders over Nederland verspreid met een eenmalige machtiging. Duizenden scholieren gaan morgen aan het werk om deze machtigingen op te halen. In de televisie-uitzending zal worden bekendgemaakt hoe veel donateurs de schoolkinde ren hebben geworven en hoe veel geld er werd ingezameld. De kijker die de machtiging niet heeft ontvangen kan zich alsnog opgeven als donateur op bankrekeningnummer 70.70.70.244 of gironummer 44. Er is tijdens de televisie-uit zending ook een aantal tele foonlijnen beschikbaar waarop de kijker kan reageren en vra gen stellen. De nummers worden tijdens de uitzending bekendgemaakt. Zoals bekend is Greenpeace niet alleen in Nederland actief. Ze probeert wereldwijd door middel van haar geweldloze acties te bena drukken dat er snel maatrege len moeten worden getroffen om ons milieu te beschermen. Vervuiling is tenslotte niet ge bonden aan grenzen. Momen teel heeft Greenpeace twintig kantoren in de wereld van waaruit de wereldwijde cam pagnes worden gevoerd. Er is veel geld nodig om dat werk te continueren. Het geld dat morgen wordt ingezameld, zal worden gebruikt om de vier Greenpeace actieschepen in de vaart te houden en bovendien hoopt de organisatie binnen kort over te gaan tot de aan schaf van twee nieuwe sche pen, een voor de Pacific en een voor de Pool-expedities. Met name de Antarctica-expe- dities vergen veel tijd en geld. Het zijn voornamelijk Green peace Nederland, Duitsland, Zweden en de U.S.A. die de Herman van Veen als de sprookjes- eend Alfred Jodocus Kwak. een edelmoedig dier, dat zijn uiterste best doet om in het zonder-water land een vijver te laten aanleggen. FOTO: VOO kar moeten trekken. De overi ge kantoren moeten nog finan cieel worden ondersteund met name de nieuwe kantoren in Spanje en Argentinië. Green peace Frankrijk - na de Rain bow Warrior-affaire praktisch verdwenen - zal opnieuw moeten worden opgebouwd. Kantoren in Mexico, India, Ja pan en Noorwegen zijn in de maak. Steuntje Veronica geeft Greenpeace een steuntje in de rug door tien uur lang radio-program ma's té verzorgen vanaf het actie-schip Sirius. Het schip vertrekt morgenochtend van uit de Rotterdamse Parkhaven waarna naar de Visafslag in Scheveningen worden ge koerst. Aan boord bevinden zich onder anderen Ron van Huizen, Henk Kersten en Eu- fene Stuik van Greenpeace, .ij komen in de diverse pro gramma's regelmatig aan het woord om achtergrond-infor matie te geven over de milieu problematiek. Daarnaast varen er vertegenwoordigers mee van vijf scholen die de afgelo pen maanden hebben meege daan aan de actie „Scholieren maken schoon schip". Zii heb ben een lokaal milieuprobleem onderzocht en brengen verslag uit van hun bevindingen. Zo praten drie scholieren van de Haagse school Moefwijk over park, bosen duin. Het aardigste onderdeel tijdens de tien uur durende radio-uit zending is de confrontatie tus sen de directie van OCS, die chemisch afval verbrandt op de Noorzee, en vertegenwoor digers van Greenpeace. Van de Ocean Combustion Service zijn op de Sirius aanwezig di recteur Heineman en adjunct- directeur Verdegaal. Van Greenpeace zijn de woord voerders voorzitter Ron van Huizen en Eugene Struik. An nette van Trigt leidt de discus- Op televisie wordt de Green- peace-dag gepresenteerd door Tineke de Nooy en Ruud Hen driks. Dat gebeurt vanaf de Visafslag in Scheveningen, waar ook programma's als „Countdown" vandaan komen. Aardigste onderdeel van de zeven uur durende televisie uitzending is waarschijnlijk de kindermusical van Herman van Veen „Alfred Jodocus Kwak. Verder wordt door het „Nieuwslijn"-team onder meer de historie van Greenpeace belicht, zijn er reportages over de vervuiling van de Noord zee, Sellafield, Antarctica en de vuilverbrandingen. Muziek is afkomstig van groepen als Cock Robin, Mr. Mister, Level 42, Piet Veerman en Brian Ferry. De Greenpeace-dag wordt besloten met een discus- NEDERLAND 1 TROS Het erfgoed Guldenburg (Das Erbe Guldenburgs), Duitse tv-serie. Afl. 5: Het snelle geld. Bij de Gulden burgs voelt men de onder gang naderen. Maar voor dat er een familiecrisisver- gadering wordt belegd, neemt Thomas een eenza me beslissing, die tot grote gevolgen leidt .xMax Ha velaar, vierdelige tv-serie naar de gelijkna mige speelfilm van Fons Rademakers uit 1976. Deel 2: Benoeming Lebak. De assistent-resident Slote- ring besluit eindelijk tegen de afpersingspraktijken op te treden. Maar voordat het zover komt sterft hij onder geheimzinnige om standigheden. Als opvol ger van Slotering komt Max Havelaar ter sprake (fierh.) NOS 1A6-Joumaal TROS TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape-theater in Amster dam. Presentatie: Martljn Krabbé Kreatief met papier, acht- delige instructieve serie. Les 2: Het maken van di verse papieren TELEAC Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 1 TROS All, Amerikaanse comedy serie. Afl.: De ballade van Gilligan's Island. Alf droomt dat hij schipbreu keling Is en terechtkomt op Gilligan's Island 3!Mijn geheim, spelpro- gramma gepresenteerd door Robert Long NOS Journaal en weerover- zicht TROS ïDe Bananasplitshow, programma met de ver borgen camera. Presenta tie: Ralph Inbar De TROS-TV «how op reis. Ivo Niehe gaat op be zoek bij prominente per soonlijkheden TROS Aktua, actualitei tenrubriek TROS Telethriller Onze Ouwe (Der Alte), Duitse misdaadserie. Afl.: Moord voor sluitingstijd. Bij een 17.30 17.46 18.30 19.00 20.00 20.28 22.10 22.50 ES Ondertiteling via TeleTekst. Tweetalige of stereo-uitzen ding. EZwart/wit-uitzending. ■EZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. GS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KJ Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wit-ultzending in orginele versie met ondertitels. bankroof wordt Marlies Mender gedood. De politie vindt het zeer merkwaar dig dat de dader, die reeds een serie geweldloze over vallen op zijn naam heeft, nu plotseling een vuurwa pen heeft gebruikt NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuw# voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO Open Universiteit: Rijke begroting en miljoennota NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat EE Jeugdjournaal Journaal IKON De Groeipijnen van Adri- aan Mole (3), tv-serle naar de boeken van Sue Town- send, met o.a. Gian Sam- marco, Lindsay Stagg en Lulu. Regie: Peter Sasdy. De Moles gaan op vakantie naar zee, maar het weer zit niet mee en de stemming Is beneden peil. Wanneer George een telefoontje krijgt dat Doreen in het zie kenhuis ligt, moet hij aan Pauline vertellen dat hij de vader van Doreens baby is IKON-KRO/RKK Kenmerk, aktualiteiten- magazine waarin ditmaal een portret van oud-voor zitter Terhorst van Divosa, de vereniging van direc teuren van sociale dien sten. Terhorst neemt deze week afscheid als direc teur van de sociale dienst In Den Haag NOS Nieuwsspits. Actualiteiten voor de jeugd: Jouw draal aan de wereld, gepresen teerd door Frits Spits EEr kwam geen hand schoen an te pas, docu mentaire over drie vrou wen die in de Jaren twintig naar Nederlands-lndië gin- 21.00 Panoramiek, aktualiteiten- magazine rond de Interna tionale politiek. Vanavond een exclusief interview met president Reagan van de Verenigde Staten van Amerika. Aan de orde ko men de situatie in de Golf, de beurskrach en het uit blijven van een topont moeting met Gorbatsjov. Verder een beeld van Wall Street na de krach 21.30 Van eigen bodem, docu mentaireserie over agra risch Nederland. Afl. 4: De handel 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport extra. WK Schaken te Sevilla 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden in teletekst peuterprogramma :jestheater, kinderserie. Repelsteeltje '•ropeee voiksverhalen, serie Ir volksvertellingen uit Euro- ■J Afl.: De ondankbare slang, h volksvertelling uit Finland i kruisboog (The crossbow). lerikaans/Britse jeugdserie )d de legende van Wilhelm I. Mét Will Lyman. Jeremy ■(de. Robert Morley e.a. Afl. ■"De hertogen van Zah ringen '■plus. seniorenmagazine, 'ridaag: 60 jaar worden, jtn.v. Will Ferdy, Jo Leemans. Vandeloo e.a Presentatie: ;hnie Neefs en Denise Ma es '>gram ma-overzicht l-zaken i: De kloof van SDI, uit ing rond het onderzoek programma Strategie Defense tiative 'bus, praatshow waarin Jan 'n Rompaey de media door- it. Gastvrouw: Jessie de Ca- "tzsnding door derden '10 Nieuws en Coda: Fanta- I op een melodie, opus 39, W 2 van F. Schubert, uitge- erd door het Servais-Ensem- &'m: oen en Dochters (Sons and ughters), Australische tv-se- met Peter Phelps, Pat Mc- nald. Tom Richards, e.a. srmezzo: Waltz, van SJosta- vltsj. uitgevoerd door het ony-trlo (herh.) hin, Japanse tv-serie met ako Kobayashl en Shlro Ito >gram ma-overzicht MJWS 22.30 ECC-Tennistoemooi Antwerpen, rechtstreekse "irtage. Commentaar: Da- Mortier en Dirk de Weert documentaire deze kunststroming In de otlger jaren "Em, vacaturebank nouba, tekenfilms bonheur (The Cosby v). Amerikaanse comedy- i met Bill Cosby. Lisa Bo- Keshia Knight Pulliam e.a. •oir, regionaal journaal to an Joker at Flupfce, tekenfilm nard Perpète •a jeunea, vierdelige repor- •serie over jongeren. Afl.4: us, mol et les autres itsta nieuws >0 QCiné-Club de minuit: de sang (Bados de san- Spaanse speelfilm uit 1 van Carlos Saura. Met onio Gades. Christina Hoy- Juan Antonio Jimenez e.a. i moeder helpt har dochter het kleden, op de ochtend 1 de trouwdag van het meis- Ze ontdekt dat het meisje i mes draagt aan haar ceirv- DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Das bittere Wort Exil, vijfdeli ge documentaireserie over mensen in ballingschap. Afl. 1: Ewa Maria. 38. aus Polen. De laatste tijd hebben steeds meer Polen om politiek asiel gevraagd. In deze film een sunjectief' verslag van één van hen 16.45 Spass am Dienstag, kinder programma met o.a. Mickey Mouse, Tom en Jerry en Puck en zijn vrienden 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und haute, regionaal ma gazine 18.20 Das A-taam, Amerikaanse tv- serie met o.a. George Pep- pard, Dirk Benedict en Mr. T. Afl.: Haute couture 19.25 Diplomaten küsst man nicht, tv-serie. Afl.: Orden verpflich- tet 19.57 Programma-overzicht 20.00 fflTagesschau 20.15 Wortschützen, spelprogram- ma. Presentatie: Margarethe Schreinemakers 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie mot Barbara Bel Geddes, Pa trick Duffy. Linda Gray e.a. Afl.: Das 10%-Desaster 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Die literarische FilmerzSh- lung: Doppetstecker, blijspel van Richard Blank, met Irene Clarin en Eist Gulp. De kelner Fridolin wil een nieuw leven beginnen en de beschaving ontvluchten. Als hij Maria ont moet ontwikkelt zich een lief desaffaire en met deze ontwik keling wordt de 'vlucht uit de beschaving' een farce 00.25 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulerv kampff DUITSLAND 2 16.00 Haute 16.04 Die Fraggles, poppenserie met Jim Henson's Muppets. Afl.: Das neue Lied 16.30 Rühr meinen Kumpel nicht an: Harlem Desir - Ein Kampf gegen den Lindern, reportage 17.15 Hl Tele-lllustrierte, actualitei ten. sport en amusement 17.45 Schwarz auf Weiss: Die Jagd nech Schlagzeilen, quiz ge presenteerd door Dieter Tho mas Heek 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Phantom-Fie- ber, reportage over de oplei ding tot piloot door de Luft waffe 20.15 Wie tötet man eins Dame? Oostenrijks/Italiaanse speel film uit 1966 van Manfred R.Köhler. Met Karin Dor, Ste wart Granger, Curd Jürgens e.a Sandra Perkins, die een op eiland in de Middellandse Zee haar nieuwe betrekking wil aanvaarden, krijgt binnen kor te tijd verschillende moordaan slagen te verduren. Een myste rieuze organisatie, aangevoerd door het 'Oog' heeft het op haar gemunt. Gelukkig wordt zij beschermd door krachtpat ser Jimmy Vine 21.45 Heute-Journal, actualiteiten 22.10 Das kleine Fernsehspief: TV mecode, een internationaal vi deokunstmagazine met bijdra gen van Jaap Drupsteen (Ne derland), Brenda Miller (VS), Robert Cahen (Frankrijk) e.a. 23.00 Zeugen des Jahrhunderts. Sir Georg Solti in gesprek met Friedrich Muller 00.00 Heute DUITSLAND 3 18.00 Teiekolleg IL Mathematlk, cur sus wiskunde. Afl.6: Ablei- tungsregeln II 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma van de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandreporter, reportage vanuit Israël over het leven in een kibboets), door Klaus G. Siebecke 20.45 RQckblende. 'Vor 200 Jahren: Wie Johann Wolfgang von Goethe zum ganzen menschen wurde', filmportret van Goethe 21.00 Formel Eins, overzicht van de ARD-hltparade met Stefanie Tücking 21.45 Menscnen in NRW: Trade Un- ruh, reportage 22.15 Deutchlandbilden Ein deut- sches Jahr, reportage over rechts-extremlsme In West- Duitsland 23.00 Wie una die Nachbarn aehen: Giste oder Gastarbeider? Re portage over buitenlandse voetbalspelers In West-Dults- land 23.45 Laatste nieuws BBC 1 16.00 Valerie, Amerikaanse tv-serie met Valerie Harper. Jason Ba teman, Danny Ponce e.a. 16.25 The clothes show, modema gazine. Presentatie: SeJina Scott en Jeff Banks 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Henry's cat'. 'Sebastian the incredible drawing dog', 'Beat the teacher" en 'Record brea kers' 18.00 News round, jeugdjournaal 18.10 ZGrange Hill, jeugdserie 18.35 Masterteam, spelprogramma met Angela Rippon 19.00 Journaal an weerbericht 19.35 London plus, regionaal nieuwsmagazlne 20.00 rnNo place like home, come dyserie met William Gaunt, Pa tricia Garwood. Ann Penfold e.a. Afl.: Raymond's rotten luck 20.30 EEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chards. Susan Tully, e.a. 21.00 mLast of the summer wine, dertiendelige comedyserie met Bill Owen. Peter Dallis, Michael Aldrigde e.a. Afl. 8: Go with- the flow (herh.) 21.30 The Lenny Henry Show, sket ches met de komiek Lenny Henry 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 tSTruckers (slot), achtdelige tv-serie met James Hazeldine, Julie Shipley, Kenneth Cope e.a. Afl. 8: Going under 23.20 Woman of the year lunch 00.00 Pursuit, Amerikaanse speelfilm uit 1972 van Michael Crichton. Met Ben Gazarra, E.G. Mars hall. William Windom e.a. 01.10 Weerbericht BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht 16.03 The making of Vanity Fair, kijkje achter de schermen bij de vervaardiging van de tv-se rie 'Vanity Fair' naar het werk van Thackeray, die iedere zon dag op BBC 1 wordt uitgezon den 16.30 World about us, documentai reserie. Afl.: Lost Kingdom of the Kalash 16.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Zooweek (1), vierdelige serie vanuit de London Zoo 17.30 One in four 18.00 Glyn Christina's New Zealand, documentaireserie. Afl. 1: The land of the long white cloud 18.30 Film "87. filmrubriek (herh.) 19.00 No limits, jongerenprogramma met muziek en Informatie 20.00 Open to question, discussie programma 20.35 Rockschool (2). achtdelige In formatieve serie over rockmu ziek en Instrumenten 21.00 Food A Drink, culinair magazi ne 21.30 Brass Tacks, Informatieve se rie met een studiodebat 22.00 The Ronnie Corbett show, co rn edyshow 22.30 Footsteps, negendellge docu mentaireserie waarin de arche oloog David Drew op het spoor gaat van de 19e eeuwse ont- 'The Silk Cut Country Festival' vanuit Wembley 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35-01.10 One In four SKY CHANNEL 16.00 (3 The American Show, pop- programma 16.30 UK Despatch, popprogram- ma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The new Dick van Dyke show, comedyserie 19.30 The Invisible Man, eerste, ex tra lange aflevering van deze Amerikaanse avonturenserie, met o.a. David McCallum, Me- linda Fee en Jackie Cooper 20.50 A Country Practice, dramase rie. Afl.: Raking over the ashes 21.42 Europees weerbericht 21.45 Chuck Connors - Great Wes tern Theatre, westernseruie 22.15 Nederlands voetbal, met Mar tin Tyler en Jan Rietman 23.15 US College Football 1987/88 00.15 0 Monsters of rock, hardrock- programma met Mick Wall 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Countdown, popprogramma 18.00 Super Sonic, muziek, gasten en tekenfilms met Amanda Re- dlngton 19.00 Going for Gold, quiz met Hen ry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Q.E.D., documentaireserie. Afl.: The body in the bag 20.00 Benny Hill, comedyshow 21.00 The Professionals, misdaad serie met o.a. Gordon Jackson en Martin Shaw. Afl.: Old dog wtih new tricks 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Herbie Hancock, muziekspeci- al 00.30 The Buzz, met Simon Potter 01.30 Nino Firetto Totally Live 02.30-03.30 .Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 (3 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthllt. Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Saiewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. 19.00- 20.00 The Show, poppro gramma met een gastpresen- tator, 2200-2220 Reverb, waarin aandacht voor nieuwe boeken, films, platen en vide o's (herh.j NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 15.00 Aldus besloten (4) VOO 15.30 Greenpeace special (1). rechtstreeks vanaf de Scheveningse Visafslag. Presentatie: Tineke de Nooy en Ruud Hendriks 15.55 Alfred Jodokus Kwak, kindermusical met Herman van Veen 17.10 Greenpeace special (2) NOS 17.30 Vtt-Journaal VOO 17.46 Greenpeace special (3) BRT 1 15.00 Mik, Mak en Mon, science-fic- tionserie voor kinderen. Afl. 8: Super- mon 15.10 Kameleon, doe-program- ma voor kinderen 15.35 Meester— hij begint weer, satirisch jeugdprogram ma 16.05 Nils Holgersson, tekenfilm serie 16.30 Sprookjeetheater: De prinses op de erwt 17.15 De avontu ren van Teddy Ruxpin, tekenfilmserie DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 11.05 Diese Drombuechs 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.35 Tagesschau 15.45 Die Stadt, das Geld und die Zukunft: Frankfurt 2000, reportage 16.45 Moskito, nichts sticht besser, scholierenmagazine 17.30 Die Trick- filmschau 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 16.00 Heute 16.04 Bettkantgeschlchten 16.35 Heidi, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 [3 Tele-illustrieyte 17.45 Ein Heim fUr Here, tv-serie BBC 1 TV 5 16.05 Dispara Le 7 octobre, tv-fllm van Jacques Ertaud 17.35 La maison de TF1, knutselma- gazine 18.00 Récréation 18.40 Des Chiffres et des Lettres, spelprogramma 19.00 Panique sur le 16 20 00 Magazines 21.00 TV 5 Sports 22.00 Journaal 22.30-00.00 Poussiere d"Empire, Franse speelfilm uit 1983 van Lfim Lé Nieuws 10.05 Neighbours, tv-serie 10.25 Kilroy, discussieprogramma 11.00 Nieuws 11.05 Going for gold, spelprogramma 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws 12.05 Open air (2) 13.00 Nieuws 13.05 Daytime live, lunchma- gazine 14.00 Journaal 14.30 Neigh bours, tv-serie 14.50 Going for gold, ppelprogramma 15.15 Willie Wonka and the chocolate factory, speelfilm uit 1971 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat 8how 08.35 IS Sky Trax. popmuziek 13.05 Another world 14.00 The Best of Country Practice 15.00 Transformers 15.30 y 16.00 IS Pc I Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Super Sonic 09.00 Sons and Daughters 09.25 Floyd on Food 09.50 Follow me 10.05 The Body Show 10.30 The Taste of Health 11.00 The Buzz 12.00 Emmerdale Farm 12.30 David Attenborough Presents 13.00 Going for gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 The Outsider 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto Totally Live 17.00 Countdown RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS}l 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: De plantage. 2a04 Passages, passanten. 20.02 Borét. 214)2 EO: Samen zingen met Arte Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijp je wat je leest? 22.02 België totaal. 22 30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op mogen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 054)2-07JX) VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS}L 18.07 VPRO: Boeken. 19.00-0700 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondsplts. 19.02 VARA- Dubbeliisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 234)2 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Ued van de week. 18.15 Leger des Hellskwartler. 184J0 Muziek In vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV- Klassiek. 21.30 De vondelkwis. 22J30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van eigen tijd RADIO 5 18.10 NCRV: Uterama-Poëzie. 18^0 PP: Uitzending van de WD. 184» NOS: Taal en teken. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Personal Computer II. 21J0 Structuur In Basic. 224)0 De Supermachten REGIONAAL Radio Weet: 17.00-184» Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17J0 Vandaag de dag op dinsdag 194» Voorschoten Lokaal 204»-234» Pop wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 174)0-194» Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 184» De BRT Big Band. 18A5 Vakbondskroniek: ACV. 18J5 Bei aard muziek. 19.10 Actueel. 19J3 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora. Muzlekmagazine. 21.03 Jazz Middeiheim 224)5 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music 23-30-024» Twee tot twee. BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Het orgeltje van Yesterday. 19.10 Rock golf. 224» Je weet het maar nooit 23J0-024» Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18J0 Folkconcert. 19.00 Europalla Oostenrijk. 19.45 Interludium. 19J5 Jenufa. Leos Janacek. Koor en Orkest Nationale Opera. 234» Kamermuziek van Janacek. MORGEN 074)3 VARA Radio I woensdageditie 13.00 TROS: TROS Aktua 13J0 Het Journalistenforum. 144» Binnenlandse Zaken. •UJ0 TROS Klantenservice. 164» EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 074)3 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 114» Kletskop. 1203 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 154» Nederland Muziekland. 174» NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 114» Country trail. 1203 Ronduit op 3. 134» VPRO. Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 084)2 Hei levende Woord. 08.10 Platennieuws. 06A5 Te Deum laudamua 09.15 Onder de hoogtezon. 104» Orkestpalet. 11 AO 750 Jaar muziekleven In Berlijn 1215 Promenade. 134» Nieuws. 134» EO: Lunchconcert. 144» Songs of praise. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 174» Jacco's keus RADIO 5 09.00 Nieuws. 094» NOS sportlef. 09J5 Waterstanden. 09J0 RVU: Zo was het... 10.00 TROS: TROS - Postbus 27. 114» De duvel Is oud. NOS: 1200 Nieuws. .1205 IKON: Het oog van de naald. 134» Nieuws. 13.10 NOS: NOS Wereldwijzer. 14.05 Wijzer op 5. 15.00 Meer over minder. 164» TROS: TROS SchlagerfestlvM. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentle Radio 1) 07.15-084» Ochtendmagazine. 124)0-134» Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 074» Ochtendmagazine. 094» Hans van Vliet. 1200 Lunchpro gramma. 144» Tineke Speksnijder. 164)0-174» Rijnmond getapt. BRT 1 05J1 Met 1 wakker. 0820 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13J3 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 164» Neem je tijd. BRT 2 0520 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 0812 Serviceteiefoon. 104» Met de deur In huls. 1200 r 14.00 Dilemma. 174» Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0815 Ochtendvariatiee. 0815 Matinee. 104» Schoolradio. 114» Sibelius (8). 1220 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1320 The Musical Snuff-box. 144» Die Tote Stadt, opera van Erich Wolfgang Korngold. 1625 Kamermuziek. I Regioprogramma. I Made in Germany.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15