Benauwde winst voor Foreholte Flair niet blij roes naar winst Ceidae ©omont Gouden speld Joop Zoetemelk Ruime zeges LDG en RDC Pernix doet goede zaken LZ'86 sterkste bij Hutspottrofe ONDANKS RUIME WINST: MAANDAG 26 OKTOBER 198? PAGINA 18 LEIDEN Joop Zoetemelk nam in het kader van zijn uit gebreide afscheidstoernee zaterdag afscheid van de Leidse regio. De voormalig Tour de France-winnaar en wereld kampioen stond zaterdag aan de start in de dernykoers ach ter het Vijf Meiplein en bleef daarbij Gerrie Knetemann in de sprint voor. Jelle Nijdam eindigde op de derde plaats. Er stonden tien renners aan de start voor ae wedstrijd van een uur achter de dernies. Jelle Nijdam zorgde na enkele ron den al voor enige consternatie door in een bocht zijn achter band van het wiel af te rijden. Gelukkig voor hem waren er, buiten enkele schaafwonden, geen ernstige gevolgen aan het valpartijtje verbonden. Halfkoers raakten Zoetemelk, Knetemann en diezelfde Nij dam voorop en bleven dat ook tot het einde van de wed strijd. De poging van Katwijker Martin Schalkers en Henk Lubberding kwam te laat om de drie koplopers nog te kun nen bedreigen; de twee achtervolgers sloten in de laatste ronde aan, maar hadden toen hun beste kruit verschoten. "Joop" won de sprint vervolgens nipt van Knetemann en kon zo met een gerust hart afreizen naar de huldiging op het stadhuis. Jelle Nijdam eindigde als derde; "thuisrijder" Martin Schalkers en Henk Lubberding werden respectieve lijk vierde en vijfde. Op het stadhuis kreeg Joop Zoetemelk de Gouden Speld voor externe relaties van Burgemeester Goekoop aangebo den en vond er een korte huldiging plaats op het bordes. RICHARD IPPEL FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN In de derde ronde van de hoofdklassecompetitie behaalde RDC een ruime 4-12 overwinning in Gouda op het de reserves van het landelijk spelende Damlust. LDG won zonder Evert Bronstring, maar met de nieuwe aanwinst Hans Kolfoort, ruim van het altijd lastige Den Hoorn: 11-5. Kat wijk, de derde kandidaat voor de top van de ranglijst, had meer moeite dan verwacht met Boskoop, hoewel dat in het begin van de avond anders leek te gaan verlopen. Na een snelle 6-0 voorsprong maakten de mannen van Arend van Beelen het karwei nog maar net op tijd winnend af: 9-7. Sa men Sterk lijkt in de hoek te zitten waar dit jaar de klappen vallen. Na nederlagen tegen Rijnsburg en Den Hoorn was ook dit keer Krimpen te sterk voor Jan Fase c.s. Dat Damlust nog onder de Hazerswoudse dammers staat dankt Samen Sterk alleen maar aan de iets minder slechtere bordpunten (-16 tegen -22). In de hoofdklasse van de dam- competitie van de Dambond Midden Holland lijken de kaarten door deze resultaten al een beetje geschud. De kop wordt ingenomen door het Leids Dam Genootschap en de Rijnsburgse Dam Club, die beide ook in de derde ronde overtuigend wonnen. Onder aan de ranglijst bungelen Damlust 2 en Samen Sterk nog puntloos. In de volgende ronde treffen Samen Sterk en Damlust el kaar op 6 november zodat daarna in ieder geval een club de nul kan schrappen. In die vierde ronde staat ook de top per Katwijk-LDG op het pro gramma (2.11). LEIDEN Pernix heeft zich door een 10-9 zege op Antilopen opgewerkt van de achtste naar de vierde plaats. Ook Tempo moest in het in terland-weekeinde nog korf ballen en kwam met 11-11 tegen het laag geplaatste Thor (R) met de hakken over de sloot. „Gezien alle tegenslagen en handicaps zijn we nog rede lijk weggekomen", maakte trainer Rob van Dort op de helft van de competitie de balans voor Pernix op. Deze kwam door de 10-9 winst op Antilopen met zeven uit ze ven precies in evenwicht, maar dat ging niet zonder veel inspanning. Geerten Breedveld moest halverwege de eerste helft zelfs een 1-3 achterstand wegwerken, voordat de score verder tot 8-8 gelijkop ging. De derde treffer van Breedveld luidde tien minuten voor tijd Leids rondspelen in, waarbij Carla Kuipers de beslissende tien de goal produceerde. Ook Janneke Mulder (3) en Kees Hortensius (2) scoorden voor de formatie van Van Dort, die als tweede meevaller Marco van der Lugt nu al zijn rentree zag maken. De aanval van Tempo kwam met elf doelpunten bij Thor (R) eindelijk tot een be hoorlijke produkti^ die ech ter onvoldoende was voor twee punten: 11-11. De Al- Khenaren lieten voor de rust un tegenstanders teveel ruimte, die hierdoor voortdu rend aan de leiding gingen, met 8-4 na de paal wisseling als grootste marge. Coach Janko Breedveld zette in het laatste kwartier Arjan Kolk man en Els Franke als verse aanvallers in en dit bleek een goede greep. Erik Pons, topscorer met vijf treffers, dichtte op 10-8 het gat en ook op de elfde goal van de thuisclub verschafte Ariane Verweij met nog drie minu ten te gaan een adekwaat antwoord. VOORHOUT Een topper was de door Da- tateam/Foreholte met 12-11 gewonnen wed strijd tegen het Heems- kerkse Odin bepaald niet. De dames van Jan Kecskémèthy wisselden daarmee de voorgaande drie goede wedstrijden, waaruit het maximale aantal punten werd be haald, af met een veel mindere. Een schande was dat overigens niet, het onderstreept slechts dat de Voorhoutse da mes in een leerfase ver keren. De punten ble ven in elk geval, na een spannend slot, bij de Gaasbak-bewoonsters. In de beginfase wees niets erop dat de thuisploeg in moeilijkheden zou komen. Via doelpunten van Elly Spreeuw (2), Ellen Warmer dam en Marian Mens kwam Foreholte overdonderend uit de startblokken en stond het binnen 7 minuten met 4-0 voor. De gasten uit Heemskerk kwamen in die fase niet verder dan de bal zonder dreiging rond te spe len. De weelde van de voor sprong bleek echter te groot. Oorzaak was de slor dige uitvoering van de 4-2 defensie, waardoor de door gelopen opbouwsters van Odin en de hoekspeelsters veel vrije kansen kregen. Na 4-4 kwam Foreholte nog op 6-4, maar door een ge lukkig doelpunt van Odin en het weggeven van kan sen door de ploeg van Kecs- kéméthy koesterden de Heemskerksen een 7-9 voorsprong. Foreholte speelde na rust met een 6-0 verdediging, wat een prima zet bleek te zijn. De opbouwrij van Odin kreeg veel minder loop- ruimte dan in de eerste rondgang en beperkte zich in het tweede bedrijf voor namelijk tot het schieten van afstand. Het leverde de gasten maar weinig twee doelpunten op in het twee de half uür. Aanvallend „compenseerden" de Voor- houtsen het defensieve suc ces echter met matig spel. De bal ging nauwelijks op snelheid rond, er werd te snel overgegaan tot indivi duele acties en er werden maar liefst drie strafworpen gemist. Vanaf 8-10 kroop Foreholte moeizaam nader bij. De thuisploeg nam na bijna een kwartier via een treffer van de linkshandige Skomorovski, die daarmee een aanval afrondde waar wél tempo in zat, een 11-10 voorsprong. Daarop maak ten de Voorhoutsen het zichzelf erg lastig. Marian Mens en Moniek van Dee- len misten elk een straf- worp. Odin benutte een toe gekende strafworp wel, waarop een aantal reddin gen van Karina Bruins no dig waren om de voor sprong tijdens de benauwde slotfase in stand te houden: 12-11. ERIK HUISMAN Doelpunten Foreholte: EUy Spreeuw (4), Marian Mens (4, allen strafworpen), Ellen Warmerdam (2), Moniek van Deelen en Nicole Skomorovski (beide 1). Marian Mens woredt aan de cirkel gestuit door de defensie van Odin. De Voorhoutse zou viermaal scoren uit een strafworp fqt0; anqré van haasteren Van onze zwemmedewerker. LEIDEN De zwemploe gen van De Zijlk/LGB kwamen dit weekeinde bij drie belangrijke wedstrij den in het water. Tijdens de zelf georganiseerde wedstrijden om de Nut- spottrofee bleek LZ'86 voor de ploegen van NZ PC en De Kwakel te sterk. Het team van De Zijl/LGB legde in het Hil- versumse bad De Lieberg beslag op een verdienste lijke vierde klassering, achter de sterkere teams van DZ PC, Oceanus en Torpedo. Verder kwamen de jeugdploe- gen van de beide Leidse vere nigingen aan de start voor we derom een Speedo voorronde. Belangrijkste feit bij de Hut spotwedstrijden was het beha len van de limiet voor de win terkampioenschappen door een team van m.o. 16 jr. op de 4x 100 m. wisselslag. Het kwartet Paulien Stastra (1.08.9 op de 100 m. rugslag!), Winny van Deelen, Nancy Kijk in de Vegte en Danny van Klink bracht een tijd van 4.42.5 op de klokken. In het verder totaal uit wisselslag nummers bestaande program ma mocht zeven maal een LZ- er het hoogste treetje van het ereschavot betreden. Karin Stastra, de tweeling Schoten, Antoine van Weerden, Nancy Kijk in de Vegte, Fleur Bak ker en Joachim de Ruysscher waren de ghelukkige win naars. Bij de allerjongsten, die slecht 100 i.p.v. 200 m. wissel zwommen vielen verder Na- tasca Sierag, Remco Singeling en Gijs Janssen in de prijzen. De Zijl/LGB-ers die tijdens het Najaarstoernooi aan de start verschenen presteerden goed tot zeer goed. Maaike Parrel bijvoorbeeld tikte op de 100 m. vrij m. o. 14 jr. aan in 1.03.1, goed voor een eerste plaats in de inschrijflimiet voor de winterkampioen schappen. Raymond van der Hoeven (j. o. 10 jr.), Brenda Ligtvoet (m. o. 12 jr.) en Niels Ouwerkerk (j. o. 16 jr.) vielen elk twee maal in de erenoteringen. Daarnaast veroderde ook In- grid van Veen tweemaal ere metaal. Opvallend waren de prestaties van Laurens van Kampen en Niels Joor op de 100 m. vlinmder j.o. 14 jr. Zij zweepten elkaar op tot tijden van resp. 1.08.6 en 1.08.8, goed voor zilver, brons en fl een persoonlijk reconf Op de 100 m. schoolslf ir. leverde ook Onnof Durg een goede pre: werd derde in 1.12.7.1 ge persoonlijke medai den door Hans Lalau f Blokpoel binnen geh| dens de Speedovoori vooral het goede van Bianca Hoeks op! de 100 m. rug en dX vrij, m. geb. '76, in f goed lijken voor een in de finale. Achter haalden ook Bianca S'fll en Olga Bouwmeester we persoonlijke recLj voorrondemedailles. Bakker zwom op da wisselslag ook een L« waarschijnlijk recht een finaleplaats. Van j. re Leidse deelnemen Natasch Sierag en Rei, geling tweemaal in df Anne de Haas (LZ) Prins (Zijl/LGB) weiL. pektievelijk derde o i vlinder, m. geb.. '78 t en tweede op hetzell mer bij de jongens in] ver_ - LEIDEN Ondanks de ruime 8-3 overwinning was Flair niet echt blij. Langzaam sluipt het dui veltje concentratiegebrek namelijk binnen. Vliet- wijk en Lisse pakten de draad weer op na de dis trictskampioenschappen met voor Vlietwijk op nieuw winst, voor Lisse helaas opnieuw verlies. In de lagere klassen werkte het vertrek van Nico van Egmond bij BC Leiden slechts voor diens opvol ger positief. Flair speelde dit weekeinde thuis tegen het Haagse DKC en behaalde de verwachtte ruime (8-3) overwinning. Na de enkelspelen stond het 6-0 voor de Alphenaren, die toen de inspratie niet op konden brengen om naar de maximale 11-0 score door te stoten. Bij Vlietwijk, de andere regio club in eerste klasse, was er van gebrek aan concentratie niets te zien. De 6-5 winst kwam dan ook heel gelijkma tig tot stand, met een opval lende rol voor Dick Oostergo, die zijn single in drie sets won. Alfons van den Berg en San dra Kroon waren heel duide lijk niet opgewassen tegen het Rotterdamse geweld, wat zijn neerslag had in de dubbels die op de mixed na verloren gin gen. BC Lisse verloor weer. De blessure van Jaqueline van Ravensberg noopte de techni sche leiding tot het inzetten van „youngster" Brenda Co- nijn. Ook zij kon niet verhel pen dat de 6-5 nederlaag het team in de bedenkelijke zone van de ranglijst deed belan den. Prettige winst werd in, het Lisser kamp geboekt door de overwinningen van drie heren-enkel-spelen en de bei de herendubbels. „Toch wordt het nog lastig zeker nu Jaque line nog wel even geblesseerd zal blijven", aldus competitie leider Van Ravensberg. Bij de BC Leiden gaat het niet echt geweldig. Tegen koploper Van Zijder veld 4 werd een ge voelig verlies geleden: 7-1. Het enige Leidse punt kwam op naam van Stefan van Giezen, die moet trachten het talent Nico van Egmond te doen ver geten. Met het opstellen van Van Giezen in het eerste en trainer Guus de Vogel in het tweede team lijkt BC Leiden Van Egmond (die na een ruzie kwaad opstapte) snel te willen vergeten. Het tweede van BCL kwam tot een fraaie 7-1 over winning tegen het puntloze Onder Ons uit Den Haag. Het derde van BC Leider stand na een spann langdurige partij tege dan nog puntloze Watw evenwicht. Het twel Vlietijk lijkt nu defr weg naar een lageij Kon vorig jaar een nog net voorkomen^ dit jaar is er geen hoi Tegen NIVO werd 7-1 verloren. In de dt se ging Merenwiek in afdeling als BC LeidJ- deruit tegen koplopee 2, hoewel het verlie werd beperkt. Flair „een makkie" aan Rn Vlaardingen. SlechtST mesdubbel werd irpi Flair 3 boekte een r/1 overwinning op Var veld 8, de naaste cf aan de staart van de I Flair 4 tenslotte leed ste nederlaag in dj, klasse, maar verloor v eerste heer. John* moest met een armbr strijd in de herenduh! de mix opgeven zodal wedstrijd met 5-3 ging. Spotvogels nob eerste totale overgav^ werd uit van koplopik verloren. Zigo tens^ gaarde nog een pu^, strijd met Aristo 2: 4f' GERT VELx I LEIDEN De heren van Leython en Novo en de dames en heren van Ge- mini-Kaneroes behaalden de volle winst. In de pro motieklasse dames verlo ren alle teams, uitgezon derd Leython 2, dat aan staande vrijdag speelt. Do- nar en Gemini-Kangeroes 2 dolven in de herenpro motieklasse het onderspit. In de nationale kompetitie wonnen Leython en Novo bei de met 3-1 en Gemini-Kange roes met 3-0 van respectieve lijk PVC Blokkeer, Kalinko en PVC Blokkeer 2. Leython be haalde de winst in een niet zo beste en slordige wedstrijd. Het begin van de sets was wei nig aantrekkelijk en de stand ging redelijk gelijkop. Zodra echter het einde van de set na derde en de spanning erin kwam, werd er wel goed ge speeld. De setstanden waar mee uiteindelijk gewonnen werd, waren 15-10, 17-15, 9-15 en 15-8. Novo won vrij een voudig; alleen de 3e set werd onnodig verloren door het ont breken van concentratie, waardoor het spel rommelig en vol kleine foutjes verliep. Gemini-Kangeroes behaalde tegen PVC Blokker de duide lijkste overwinning. Het hele team van Gemini-Kangeroes draaide deze week beter dan voorgaande wedstrijden en won binnen het uur. In de promotieklasse heren kwam Donar op 5 verliespun- ten door een 3-0 verlies tegen het net iets beter spelende Ra dius. Gemini-Kangeroes 2 speelde een slechte wedstrijd tegen GSC, dat tot zaterdag eveneens puntloos was. Het begin van de wedstrijd was voorspoedig; een voorsprong in de eerste set (11-4) werd echter geheel uit handen gege ven (12-13) door een zeer slechte pass. Toch won Gemini nog met 15-13. Daarna kon er geen set meer gewonnen worden, waar met name de mentaliteit debet aan was. Novo 2 blijft door deze winst nog ongeslagen, evenals Ley thon 2. Novo 2 had het tegen Kalinko makkelijk. Concen tratieverlies leidde echter tot het verlies van één set. Ley thon 2 startte iets moeizamer, zij stonden tegen VOY binnen de kortste keren met 7-0 ach- ter. Na het inlopen van de achterstand waren er echter geen problemen meer en kon in de 2e en 3e set naar veel geëxperimenteerd worden. LUSv en Radius 3 speelden een slechte wedstrijd, waarbij LUSV al snel tegen een 2-0 achterstand aankeek. Het ge luk was de studenten echter gunstig gezind en de achter stand werd omgezet in een 3-2 overwinning. Ad van Elk door het midden en Dik van Elk over links stonden aan de ba sis van de beste wedstrijd tot nu toe door VCS gespeeld, waarvan Tornado het slachtof fer werd. Na de le set die na ruim een half uur spelen ge wonnen werd met 20-18, kwam VCS niet meer in de problemen. Bij de dames divisionisten won Gemini-Kangeroes met 3-1 van Riva/VSC. Al snel was er een achterstand van 4 punten (4-8), maar na een time-out van coach Brussee kwam de tegenstander er niet meer aan te pas: 15-8. De 2e set werd verloren met 15-7. Door het verbeteren van de verdediging werd de 3e set gewonnen met 15-6. De laatste set begon Ri va/VSC met een voorsprong van 5 punten, die door de Voorschotense dames rechtge zet werd tot een 8-8. Gemini- Kangeroes was net iets beter en sloot af met 15-13. De Ley thon dames verloren weer, ditmaal door problemen in de eindfase van de sets. De eerste set was er geen verweer tegen de service van Sliedrecht (8- 15). De 2e set werd gestart met de dit seizoen voor het eerst weer spelende Annemiek Oudshoorn, die lange tijd ge blesseerd is geweest. Toch ging de overwinning met 15-12 naar de tegenstander. De vol gende 2 sets kwam Leython voor met 10 punten. Ondanks deze voorsprong werd de 3e set bijna uit handen gegeven (16-14), maar kon de 4e set niet gewonnen worden: 13-15 en een 3-1 wedstrijd verlies. In de promotieklasse bij de kon SVC een eenvoudige 3-0 overwinning behalen doordat Gemini-Kangeroes 2 in zijn totaliteit slecht speelde. Novo 1 speelde in Stolwijk tegen Dosko; het team komt nog steeds lengte tekort en zal ze ker 2 maal in de week moeten blijven trainen om te leren hoe dit tekort te kompenseren. De le set werd na een 9-1 ach terstand gewonnen t maar daarna kon erj eer meer behaald Vfl 15, 6-15 en 4-15. No tegen het Riva-VS(, punten moeten bel voorsprong van 2 sj en 15-11) en een 14-F de 3e set werden ecl gedaan. De pass was] maar door te weinig gelijkheden werden ste sets allen met handen gegeve nog steeds een stijl De verdediging wasi maar het probleeflj steeds de aanval; het' nog te onervaren oml blok van Skania cj wijze te omzeilen: w| 0 verlies. ANGENIS VAN Cl

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18