Winst met één punt verschil tvaring van HYS geeft doorslag tegen Olympia fO is hsloos Overtuigende winst Zijl/LGB Winst en verlies Avantidames LMHC leeft weer op gjQRTTRIBUNE Willem Ravensbergen behaalt kampioenschap LEIDERDORP: EeidóeQowuwt MAANDAG 26 OKTOBER 1987 PAGINA 17 tor van der lellen overleden N Victor van der Capellen is *eek donderdag op 66-jarige leef- »rleden. De Leidse tenniswereld 'daardoor een markante figuur. Van der Capellen, vader van ten- li Arnold, Herman en Freek, vaak oorgrond trad, verre van dat. Zijn imste eigenschap was zijn enorme -jjenheid. Zonder zich op de voor at willen plaatsen, deed hij in de de jaren heel veel werk voor het bijennis. Hij was een bij ieder geliefd die op elk uur van de dag hulp n iedereen. Van der Capellen was ig teambegeleider bij Unicum. |e zijn verdiensten voor de Leidse; ub was hij erelid van Unicum. Echtpaar Lepelaar geridderd LEIDEN De heer en mevrouw Lepelaar van de Leidse Watervrienden zijn zaterdag geridderd. Beide werden benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau (zilver). Burgemeester Goekoop spelde de versierselen behorend bij de koninklijke onderscheiding op. Het echtpaar kreeg de versier selen vanwege hun vijftigjarig lidmaatschap van de Leidse Watervrienden en het vele werk dat ze voor de verenging verrichtten. De heer Lepelaar was gedurende dertig jaar bestuurslid. Zijn vrouw was gedurende die jaren lid van de Technische Commissie. De uitreiking had plaats tijdens een feestelijke receptie in zwembad De Zijl ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van de Leidse Watervrienden. De zeer geslaagde receptie werd bezocht door 150 mensen, waaronder tal van be stuurders uit de Nederlandse zwemwereld. De ver eniging kreeg tijdens de receptie van de leden, naast de gebruikelijke bloemen onder andere nieu we verlichting voor het clubhuis en stopwatches. LEIDEN De Bataafse veteraan Willem Ravensbergen heeft in Hilversum het nationaal kampioenschap 15 kilometer voor veteranen 2 (50-60 jaar) op zijn naam gebracht. De 58- jarige Leidenaar had op het parcours rond de Wereld omroep slechts 51.39 minuten nodig, een prestatie van wereldformaat. Ravensbergen's clubgenoot en mede-titelkandidaat Victor Zonneveld verzwikte zijn enkel vlak voor de start en moest krimpend van de pijn van deelname afzien. Arnold Schipper nam zijn honneurs waar en scoorde een verdienstelijke 54.42 minuten. Ge van Veen kwam bij de pré veteranen tot een tijd van 51.07 minuten. Aart Stigter (AAV'36) heeft gisteren in Dongen een wedstrijd over 10 kilometer gewonnen. De Alphenaar legde de afstand af in 32.51 minuten. Hij had op de finish 1.01 minuut voor sprong op nummer twee John van de Wansem uit Utrecht en twee minuten op Oosterhouter Cor van de Put. Na zeven vet- lijkt er een bijzon- 3V,agere periode op Onvoor BVO. Zater- ^rd er in eigen huis ii van hekkesluiter t met 58-76. In het gehaalden de heren JV een verrassende lining op DAS 2 U l°*Bakte afgelopen zater- matte indruk tegen "geinig imponerend gei De promotiedivisie trede te hoog voor de e ploeg die in deze lie tot nu toe al meer 4jen heeft moeten ver- IVidan in de vorige twee ndh- Utrecht kende wei- 1 lajden met de Alphena- oivon gemakkelijk met a a ki eren eerste divisie lie- aeren van Lisse tegen >elige nederlaag op. Bij deed forward Stein- ier mee. Een verster- de winstkansen voor inimaliseerde. Temeer jLissenaren zeer slecht ien er nauwelijks een pbound voor de ploeg den genoteerd. ASVU bovendien het beken- „tje, dat gebaseerd is op laag tempo en scores itVflen de 3 meter. Ook v((40-28) kon Lisse geen e\en betekenis maken ej zeiden bleef in de com mand op gelijke hoogte VU door in Beverwijk plaatselijke Racing te 'n (74-85). Leiden, dat sutechouwd als een po lerdegradant, legt de cri- kerlopig het zwijgen op ^knappe, gedeelde der- eerste divisie in- ro$rik Paul van Weeren -doen 70%) en Ben de p en 17 rebounds) eis te verwijk de hoofdrol Hejj op. ers 'd damespromotiedivisie iaty weinig verrassingen xen dit weekeinde, ippers won thuis vrij ■rs%liik van Sea Devils w(raiensteliik speelde, ia*en het reboundgeweld r °sshoppers weinig in te "0 had (81-57). Lisse reneens wat van de )cht worden verwacht, tkke Racing werd in f lam eenvoudig opzij iet 50-64. Ook MSV geen misstap. De for- van coach Flapper een uitstekende wed- verdedigend imponeer- jpele ploeg, terwijl ook I" nd net team goed Ria Bröring (18), Jlieger (14) en Tineke scoorden in de dubbe- anj. Eindstand 76-55. sti Z. 'ren in de eerste klasse iel wel een verrassing 'uren. Het zeer sterk I) DAS 2 struikelde in onflk over MSV. De Takers hadden weder- ;t belangrijkste speler in ;n (idam met 30 punten, ihade Haas tekende voor leih. terwijl ook het tac- wfcdeel in de winst van irJenco Wiersema niet e md mag blijven. Eind- on)95. op Deh van Grasshoppers '*?in Utrecht met klein 2Van Midland (64-60). ecl LEIDEN Leider dorp versloeg zater dag in Op Dreef kop loper Early Bird uit Purmerend met 71- 70. Het was een ge weldige basketbal happening, waarbij de spanning tot zelfs na de reglementaire speeltijd bewaard bleef. Het eindsignaal viel bij 71-70 én bij een opzettelijke fout van Marcel Huybens. Early Bird speler Ruud Kroon miste echter de twee opge legde kansen om zijn ploeg de eerste neder laag te laten ontlo pen. Leiderdorp vier de alsnog feest. Het ging er erg warm aan toe in 'Op Dreef', waar zich zo'n 400 man publiek had verza meld voor deze topper. Een publiek dat zag hoe Early Bird het eerste kwartier nadrukke lijk het spel bepaalde. Met name Henk-Jan Piket slaagde er niet in zijn directe tegen stander Victor Sibilo af te stoppen. Sibilo raakte in die eerste helft op drift en bracht zijn ploeg met vier scores op rij naar een 10-21 voorsprong. Leiderdorp coach Peter Pauli- des, die Dij 8-17 zijn eerste time out nam, verbruikte bij 21-32 zijn tweede. Met nog 5 minuten te gaan haalde hij daarbij Piket en Moerer naar de kant ten gunste van Som- meling en De Ruiter. Wijzigin gen die samen met de komst van Boris Monckhorst binnen de lijnen, een positief effect hadden op de ploeg. De press- verdediging leverde de „Dor pers" belangrijke balwinst op terwijl Monkhorst zich sterk maakte in de aanvalsrebound. „Boris Monkhorst gaat wat goed maken, vanwege zijn fa len tegen ASVU vorige week", stond er hoopvol in het pro grammablad. Monkhorst slaag de volledig. Hij pakte even gauw 6 punten mee en bracht zijn ploeg naast Early Bird (32- 32). Paulides zag zijn woorden eens te meer onderstreept. Im mers waar zijn basis-vijf faal de, zette zijn bankspelers de zaken weer recht. En dat is juist wat Paulides als de groot ste kracht van zijn ploeg be schouwt. Na rust (34-32) liet Leiderdorp zich niet opnieuw verrassen. Integendeel, coach Chelius gunde zijn vedetten Ruud Erik Huybens (midden) wordt belaagd door Luclen Melchlor (4) en Ruud Kroon (7). Marcel Huybens (10) maakt zich op voor de rebound. FOTO: WIM VAN NOORT Kroon (ex-Zaandam) en Victor Sibilo de broodnodige rust en Early Bird haakte even af (44- 36). Juist in die fase lagen er voor Leiderdorp kansen om de zaak vroegtijdig te beslissen. De ploeg deed dit echter niet, het zichtbaar even adempauze en verslapte verdedigend. Ear ly Bird profiteerde daarvan met enkele makkelijke scores (44-41) en het heroptreden van Kroon en Sibilo gaf de „Pur- mers" toen boevendien vol doende moraal om een gelijke stand af te dwingen (50-50). Vervolgens zette Early Bird een zóne neer waartegen Lei derdorp met knap teamspel Marcel Huybens in scoringspo- sitie bracht. Bij 71-70 en balbe zit voor Leiderdorp leek de strijd beslist. Het was evenwel diezelfde Marcel Huybens die de overwinning nog bijna aan Early Bird cadeau deed. Zijn 'swingende' elleboog honoreer de het arbitraire duo in de slotseconde met een opzettelij ke fout. Vedette Ruud Kroon toog naar de strafworplijn, verbleekte er tegenover een helse tribune, en miste. Lei derdorp voert door deze over winning nu samen met Early Bird de ranglijst aan. Alleen Zeemacht is voor Leiderdorp nog een onbekende tegenstan der. De kennismaking vindt aanstaande zaterdag plaats in Den Helder. LEIDEN De Zijl/LGB heeft ook de tweede com petitiewedstrijd in winst omgezet. VZC Veenen- daal, de kampioen van 1986, werd met 11-8 te ruggewezen. AZC haalde vernietigend uit tegen nieuweling Brandenburg: 16-2. De andere Leidse vertegenwoordiger in de hoofdklasse, LZ'86, moest in Ede met 13-8 het on derspit delven tegen Polar Bears. Vorige week was de hoofdoor zaak van de uitschakeling voor de Europacup het falen bij de man meer-situaties. Te gen VZC liet de Zijl/LGB zien wel degelijk uiterst koelbloe dig te kunnen zijn bij dit soort buitenkansjes. Werd er tegen Duisburg veel te gehaast ge schoten, nu speelde de Leidse ploeg de bal rustig rond en rondde zes van de negen mo gelijkheden doeltreffend af. Aanvankelijk had de Welling equipe geen antwoord op het mid voorspel van de VZC-ers Schoeman en Van Zeeland. Hans Nieuwenburg, stonden al na anderhalve periode met ie der twee persoonlijke fouten op scherp. De Zijl kwam in het tweede part echter sterk terug van een 3-1 achterstand. Mare van Belkum gaf ziin ploeg een morele opkikker door een se conde voor het verstrijken van de periode 5-4 binnen te knal len. In de laatste twee perio den was de Kooi-club heer en meester. Onder leiding van een opnieuw sterk keepende Martin Nederlof en een met scherp schietende Edwin Re- degeld liep De Zijl uit naar een beslissende 11-7 voorsprong. Vier seconden voor tijd be paalde Wagenaar (VZC) de eindstand op 11-8. Periodes tanden: 1-2; 5-4; 7-5; 11-8. Doelpuntenmakers: Edwin Re- degeld 4; Alex van Belkum 2; Hans Nieuwenburg 2; Mare van Belkum, Alex Verhoog en Gert-Jan Slobbe elk 1. AZC liet debutant Branden burg alle hoeken van het bad zien. Uiteindelijk mocht de Bilthovense ploeg nog blij zijn met twee doelpunten, want Ruud Misdorp hield zijn doel drie perioden lang schoon. Pas bij een 10-0 stand scoorde Brandenburg haar eerste goal. In het vierde part kreeg de naar Italië vertrekkende Stan van Belkum een verdiende ap- plauswissel. De Leidenaar, die vorig jaar met zijn ploeg zowel het landskampioenschap als de nationale beker won, speelde zaterdag zijn laatste wedstrijd voor AZC. Periodestanden: 4- 0; 7-0; 9-0; 16-2. Doelpunten makers: John Jansen 4; Ewout van Winsen 3; Arco Verboom 2; Stan van Belkum 2; Remco Pielstroom 2; Eric Noorder- graaf 2 en Ronald Schens 1. LZ'86 nam bij Polar Bears een verrassende 3-1 voorsprong. De ploeg van Hans Parrel kon deze weelde echter niet lang dragen, want voor het einde van de eerste periode hadden de Edenaren al orde op zaken gesteld: 4-3. In de rest van de wedstrijd kwam LZ'86 er niet meer aan te pas en kon Polar Bears de stand rustig uitbou wen. De Leidse doelpunten werden gescoord door Wilco van de Zeeuw (3), Bobbie Brebde (2), Frans van der Brink, Michel van der Zeeuw en Jan de Graaf. Vivax nestelde zich dankzij een 4-3 overwinning op De Ham alleen aan kop van de tweede klasse. In de nerveuze slotfase hield de Oegstgeestse formatie het hoofd koel en gaf ze de winst niet meer uit han den. Periodestanden: 2-2; 2-2; 4-2; 4-3. Doelpunten: Dick van de Bosch 2; Dick Langerhorst en Serge Dietz elk 1. In dezelfde klasse kwam het uit vorm zijnde Katwijk ook tot winst. Met pijn en moeite werd hekkesluiter DJK/ZAR met 10-8 verslagen. Periodes- tanden: 3-2; 6-4; 8-6; 10-8. Topscorers waren Hans Schaap en Martin Jonker met elk drie goals. Dames eerste klasse: Zijl/LGB De Skelp 5- LEIDEN De dames van Dextro/Avanti wonnen in de eredivisie zaterdag met 6-4 van St. Aloysius, giste ren was titelhouder Hotak '68 met 7-3 echter te sterk. De dames van Docos lie ten het in de eerste divisie na een 8-2 winst op Hui zen tegen Hoonhorst af weten (3-7). Avanti 2 ver loor zowel van koploper Megacles als van Scylla met 7-3. Scylla 1 won bo vendien van Schimmert. De heren van BT lifters verloren eerst van Mid delburg-Zuid (11-7) om vervolgens NOAD met 16- 2 terug te wijzen. St. Aloysius bleek verslaan- baar voor de Avanti-dames. Marijke Olsthoorn presteerde prima door van Vivian Blanc- kaert, een goede subtopper, te winnen. Naast nog een over winning zorgde José Bakker voor nog eens drie punten, waardoor St. Aloysius met 6-4 werd verslagen. De ploeg van Emily Noor, Hotak '68, was te sterk voor Hazerswoude 1. Al leen José Bongers verloor van zowel Bakker, Olsthoorn als Marian Kantebeen. In de eerste divisie won Docos eerst met 8-2 van Huizen. Al leen Angelique van de Bosch verloor twee keer. Zondag bleek Hoonhorst te sterk. Tes sa Bröcker won twee keer. Marijn Olden één keer, zodat de eindstand 3-7 was. Megacles was te goed voor Avanti 2. De ploeg van international Patri cia de Groot won met 7-3. Paula de Jong won twee par tijen, Ella de Vette één. Daar na bleek ook Scylla de betere ploeg. De Jong won één wed strijd, evenals Miranda Kars- dorp. Bij de Leidse ploeg was Sophia Vaalburg weer eens present. Zij won drie „potten", wat ook door Heidi de Haas gepresteerd werd. Ingrid Overdevest won er één: 3-7. Ook Schimmert werd met 6-4 verslagen. Nu was de score: De Haas drie, Vaalburg één, Overdevest één. Het „tweede" van de Avanti- herensectie moest eerst Pel grim 2 laten voorgaan. Ellen Bakker won driemaal, Martin van Rijn tweemaal en Peter de Groot één keer. Daarna werd directe degradatie ontlopen door Nieuw-Vennep dieper in het moeras te drukken: 13-5. Bakker won vier keer, Van Rijn en De Groot drie keer, Louwers haalde ziin eerste punt binnen. BT Lifters ver loor eerst gevoelig van Mid delburg-Zuid: 11-7. Ron Schi- paanboord pakte één punt, Ro nald van Beringen twee, Her mans van de Broek vier. Waarna NOAD uit Schiedam met 16-2 werd gedeklasseerd. Van de Broek scoorde weer 100%, de overige spelers ieder drie keer. Hans Lingen, oud- Scyllaspeler gaf op tegen Reitsma. Lifters staat nu derde achter OTTC (zes punten ver schil) en Middelburg-Zuid (één punt). De mannen van Docos wonnen eerst met 9-1 van NOAD 2, waarna DHC met 1- 9 zich weer de betere toonde. dl» De dames van ■eUebben de streek bogen Olympia met inÉ r «e gewonnen. In gaf de grotere van de thuis- er Ie doorslag. OASE »r ïgen De Treffers de üfensie redelijk ge- A Dat leverde een E ge op. De handbal- Hi)n Saturnus zetten idertuigende lijn van Kaweek door middels itl12 zege op UVG. Rijnstreek speelde daar entegen in Rotterdam meer tegen de arbiters dan tegen Actief. Het kreeg daarvan met 17-14 de rekening gepresen teerd. HVS en Olympia presenteer den de toeschouwers een aan trekkelijk wedstrijd. Er werd in hoog tempo gespeeld. Beide ploegen speelden scherp op de oreak-out. Op dat punt toonde HVS zich cfe sterkste. Daar waar Olympia-breaks nog wel eens onderbroken werden en zo zelfs tegendoelpunten kost ten, maakte HVS de kansen wel af. De thuisploeg moest het daar ook van nebben. Het had de nodige moeite met de manverdediging die Olympia op één van de Stompwijkse opbouwspeelsters toepaste. Na een bliksemstart met doelpun ten uit de opbouw van Olym pia trok HVS voor rust de za ken recht (7-6). Vanaf 10-10 gaf de routine van de oude tweede-divisieploeg de door slag: 14-11. OASE won onder toezicht van „pupil van de week" Wendy de Graaf met mee werd het grootste Schie- 10-8 van De Treffers. De te- damse gevaar, de afstand- rugkeer van Gerrie Hoogen- schutters, adequaat uitgescha- boom droeg daar in hoge mate toe bij. Vóór in de 4-2 defensie was zij een plaag voor de Tref fers-opbouw, terwijl zij vanaf keld. De Leidse aanvallers stelden er oogstrelende combi naties tegenover. Doelpunten vanaf zes meter werden door de vijandelijke cirkel vier afstandschoten afgewisseld. Na doelpunten inschoot. Daarbij dertig minuten had Saturnus draaide de ploeg collectief met 9-5 de leiding. In de twee- sterk. Na een week intensieve de helft bouwden de Leide- training sloot de 4-2 goed. Hal- naars die voorsprong uit naar verwege had OASE met 4-3 de leiding. De heren van Saturnus ge bruikten tegen UVG een of fensieve 3-2-1 dekking. Daar- 21-12. Rijnstreek had het in Rotter dam te kwaad met enige du bieuze beslissingen van de scheidsrechters. De Alphena- ren maakten zich onder ande re druk over een doelpunt dat door een in de cirkel liggende tegenstander in de rebound werd gescoord. Actief slaagde erin een 6-8 achterstand bij rust om te zetten in 17-14 winst. Het kreeg daarbij alle medewerking van de geïrri teerde Alphenaren die ver be neden hun normale spelniveau zakten. In de afdeling won Northa het „gevecht" met streekge noot HVV. De ploeg van Jos Stigter behaalde een 7-3 zege. De Saturnus-dames kwamen tegen Schipluiden terug in het goede spoor. Na 6-6 bij rust werd voornamelijk door col lectief sterk spel een 10-8 overwinning geboekt. De heren van HVV verdedigden niet sterk maar wonnen wel. Tegen Hermes 2 werd het 18- 21. Uitslagen: Dames: OASE 2- Rijnstreek 5-12, HVS 2-Fair- plav 16-11, Quintus 5-MSV 4-8, MMO-Warmunda 7-10; Heren: Wings 2-Olympia 18-13, Nort ha-Wesüandia 2 15-10, DIOS- Foreholte 14-16, HVS-AHC 12- 18 Rijnsoever-HEC 3 25-13. LEIDEN De mannen van Leiden behaalden een, voor de rangschik king niet onbelangrijk, punt in Groningen tegen de Studenten. Roomburg verloor met 3-0 in Delft van Ring Pass. In de vrou welijke eerste klasse leed Leiden een teleurstellen de nederlaag tegen Xe- nios. Noordwijk liep door een overwinning op Zwart Wit uit Breda een puntje in op het gelijkspelende, maar nog leidende Wa rande. De heren van Leiden hockey den vreemd genoeg hun beste wedstrijd van het seizoen op natuurgras met een totaal ge- improviseerde opstelling. LMHC had gedurende de ge hele wedstrijd het beste van het spel en speelde met lef. Pas na 20 minuten in de twee de helft kwam een chip van Maurits Eikenhout over 50 meter bij Jeroen Dubbeld te recht, die de bal direct door schoof naar Bob-Jan Dietrich. Na enige weerstand bracht hij Leiden op voorsprong (0-1). Een binnen handbereik lig gende overwinning werd vlak voor tijd uit handen gegeven. Via een zeer dubieuze Gro ningse strafcorner werd het toch nog 1-1. Roomburg blijft het slachtoffer van verwaarlo zing van de eigen verdediging doordat het te aanvallend hoc key wil spelen. Een fraai ge scoorde tip-in van de Delftse centrumspits betekende al vroeg 1-0. Roomburg pakte de draad snel op door de tegen stander opeigen helft terug te dringen. Ring Pass counterde echter gevaarlijk vanuit een gesloten verdediging. Doordat Ring Pass een strotvloed van kansen onbenut liet werd het slechts 3-0. De dames van Noordwijk ontmoetten Zwart Wit uit Breda en behaalden een verdiende overwinning. In een matige eerste helft za gen de middenvelders de bal len links en rechts buiten hun bereik voorbij schieten. Een lange corner van Noordwijk belandde via de beenbescher mers van de keepster op de rand van de cirkel. Daar stond Alexandra van Kan, die de bal hoog in het net pushte (0-1). Vlak na rust versperde een Noordwijkse voet de bal op weg naar het doel. De toege kende strafbal herstelde het evenwicht: 1-1. Een kwartier voor tijd bereikte een voorzet van Nicole Brouwer de stick van Hanneke van der Voort, die de bal vervolgens vrij ge makkelijk langs de keepster kon schuiven (1-2). Alecto speelde een slechte uitwed strijd tegen het laag geklas seerde Breda. Alecto slaagde er niet in om in de wedstrijd te komen. Het spel speelde zich dan ook voornamelijk af tus sen de beide 23-meterlijnen. Vlak voor rust scoorde Breda uit een zeer onoverzichtelijk situatie, maar de vreugdedans werd direct na de afslag weer onderbroken door Correlien van Buurens gelijkmaker ge scoord uit een soortgelijke si tuatie. In de tweede helft ging het al niet veel beter met de Leiderdorpse dames. Een Bre dase strafcorner werd snoei hard ingeknald (2-1). Tot grote opluchting van haar teamge noten scoorde Madeleine Ni- vard vijf minuten voor tijd nog net uit een strafcorner (2- 2). De hockeydames van de LMHC speelden tegen Xenios typisch een wedstrijd waarin Leiden de tegenstander kon maken of breken. Nietemin werd slechts een 1-0 ruststand bereikt. In de tweede helft werd het ploegverband goed koop ingeruild voor solistische akties, minder rendabel en bo vendien hoogstvermoeiend. Een fraaie hoge push uit een corner betekende 1-1. Zelfs toen kon de wedstrijd twee kanten uit. Voor Leiden kwam de afknapper uit een van richting veranderde straf corner vijf minuten voor tijd (1-2). In de tweede klasse bij de heren staat Alecto nu eerste met een punt voorsi Forescate, dat uit op 1 een punt liet liggen. Forescate scoorde twee maal uit een strafcorner van de stick van Erik Kruismulder en een maal uit een strafbal door Martiin van Paassen. Te weinig hield het rekening met de toch wel gevaarlijk counters van de thuisploeg, getuige de stereoty pe wijze waarop de tegenstan der drie maai tot scoren kwam. Alecto liet geen steekje vallen tegen Cartouche, dat naar Leiderdorp gekomen was voor een punt Alecto liet het publiek wel tot de laatste paar minuten in spanning eer Hugo Kranenburg uit een strafcor ner variatie het enige doelpunt tot stand bracht.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17