Tahamata voldoet nog niet Oefenduel Oranje volstrekt zinloos Eerste marathon voor Van Kempen SPORTTRIBUNE Eredivisie Periodestand £éidóe soivumt maandag 26 oktober i987 pago! 1 Eredivisie in het kort DEN HAAG Opnieuw is in de eredivisie een speler voortijdig naar de kleedkamers gestuurd. Boogers van DS kreeg van scheidsrechter Kem- pers de rode kaart, nadat de Dordtenaar John de Wolf van FC Groningen een schop had gegeven. De karakteristieken van de wed strijden in de eredivisie van af gelopen weekeinde zijn: FC Groningen-DS 79 1-1 (1-1): 25. Slagboom 0-1. 44. Booy 1-1. Scheidsrechter: Kempers. Toe schouwers: 7245. Rode kaart: Boogers (DS '79). gele kaart: Bakker (FC Groningen). FC Groningen: Storm; Mason, Boekweg, De Wolf. Verkuyl; Van Dijk, Eykelkamp, Roossien; Bak ker, Booy, Koolhof. DS '79: Dirven; Marree. Van der "Heide, Matena, Bartelings, Stout. Koudstaal (Waslander), Slagboom; Boogers, Van der Wiel (Van der Weel). Den Bak ker. FC Den Bosch-Roda JC 1-0 (0- 0): 49. Krüzen 1-0. Scheidsrech ter- Verhoef. Toeschouwers: 3400. Gele kaart: Wildschut (Roda JC) FC Den Bosch: Van Grinsven; Van den Hoorn. Adriaanse. Van Eek. Aichorn; Gösgens (Van Nie- len). Kruzen. Brood. Kaiser; Beu kers. Grim (Van Duren). Roda JC: Nederburgh; Hanssen, Diliberto, Brandts. Trost; Wild schut, Van Geel, Groenendijk; Biattler (Sanchez Torres), Huub Smeets. Raymond Smeets (Boe- rebach). Volendam-Fortuna Sittard 0-2 (0-1): 28. Zwarthoed (eigen doel) 0-1. 58. Lens 0-2. Scheidsrech ter Dolstra. Toeschouwers: 3000. Volendam: Klöuwer; Zwarthoed. Bond. Bakker. Mulder; Jonk. Van der Poppe, Plugboer; Vijent (Duif). Steur. Tol (Van Dorpel). Fortuna Sittard: Hesp; Maessen, Eleveld, Koevermans. Freijns; Boessen (Evers). Liesdek. Jans sen; Mordang. Lens. Reijners (Griffith). AZ-Sparta 1-1 (0-1): 28. Leng- keek 0-1, 77. Tol 1-1. Scheids rechter- Bulthuis. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Jalink (AZ). AZ: De Koning; Goulooze, Vonk, Oosterveer. Castelijn, Jakub; Tol, Jalink. Van der Hengst; Van Ham, Stroes (Visser). Sparta: De Goeij; Schuurhuizen, Wijnberg, De Kant. Eger; Eller- man, Schmidt, Ridderhof, Knel (Olde Riekerink); Van de Berg (Böckling), Lengkeek. Willem ll-FC Utrecht 1-0 (1-0): 35. Maddock 1-0. Scheidsrech ter: Van Swieten. Toeschouwers: 6600. Gele kaarten: Steinmann en De Kruijff (FC Utrecht). Willem II: Jansen; Kogeldans, Werdekker. Stafleu. Mallien; Broeken. Wolffs. Feskens, Go- dee; Farrington, Maddock. FC Utrecht: Van Ede; Frëser, Verrips. Plomp (Allien). Van der Meer; De Kruijff (De Kruyk) Steinmann. Pattinama, Van Gin- kel; Verroen, Van Loen. Eerste divisie in het kort DEN HAAG De karak- teristieken van de wed strijden in de eerste divi sie betaald voetbal van afgelopen weekeinde zijn: Heracles-Go Ahead Eaglet 1-1 (1-1): 27 Galgenbeld 1-0, 40. Knippenberg 1-1. Scheidsrech ter: Modderman. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Degenaar (He racles). Wageningen-De Graafschap 0- 0. Scheidsrechter: Van der Leek. Toeschouwers: 3000. Gele kaar ten: Van der Pol (Wageningen) en Hiddink (De Graafschap). SW-Vitaase 4-0 (0-0): 54. Loo- vens 1-0, 58. Van der Kley 2-0, 66. Dumee 3-0, 74. Oosterlee 4- 0. Scheidsrechter: Bannet. Toe schouwers: 800. NAC-Cambuur 3-1 (1-0): 11. en 49. Baardemans 1-0 en 2-0, 69. Koetje 2-1. 72. Sweres 3-1. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Schrijvers, Smit (beiden NAC) en Erkelens (Cambuur). Emman-RKC 0-2 (0-1): 45. Schapendonk 0-1. 62. Van der Wiel 0-2. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 2800. Gele kaart: Bos en Smand (beiden Emmen). MVV-Eïcelsior 3-0 (2-0): 13. Braken 1-0, 30. Vincent 2-0, 49. Vanderbroeck 3-0. Scheidsrech ter: Arnouts. Toeschouwers: 3500. Eindhoven-Telstar 2-1 (0-0): 51. Tania 0-1, 68. Van den Nieuwen- hof 1-1, 76. Alkemade 2-1. Scheidsrechter: Luyten. Toe schouwers: 1500. Helmond Sport-Veendam 0-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Van Buuren (Veendam). Heerenveen-RBC 4-1 (1-1): 23. Van de Laan 0-1, 41. Bijl 1-1. 46. Hollander 2-1, 81. Koorman 3-1, 83. Hollander 4-1. Scheidsrech ter: De Munnik. Toeschouwers: 3100. Diego Maradona kon opnieuw niet overtuigen in het duel tegen AS Roma. Manfredonia (links) en Domini blokkeren hier de kleine Argentijn. BEERSCHOT „Stil, Si mon slaapt", met dit span doek uitten de aanhangers van Beerschot gisteren hun ontevredenheid over het spel van Simon Taha mata. De dure aanwinst was de laatste weken niet vooruit te branden. Tegen Racing Jet ging het niet veel beter. Voor slechts 2000 trouwe supporters won de thuisclub met 2-0. Tahamata maakte een van de twee doelpunten, maar speelde verder oponval- lend. Anderlecht leed zaterdaga vond zijn eerste nederlaag in de competitie. De landskampi oen verloor in het eigen Astridpark met 0-1 van St.Truiden. Het was de tweede overwinning op een titelkan didaat binnen acht dagen van het nietige clubje uit Limburg, dat na dertien seizoenen terug keerde in de hoogste divisie. Vorige week haalde het Club Brugge met 2-1 onderuit. Door de nederlaag nam FC Ant werp alleen de leiding. De ploeg van Georg Kessler impo neerde tegen Winterslag (1-5). Antwerp heeft één punt voor sprong op Club Brugge, 2-1 te gen Lokeren, en KV Meche- len, 0-1 bij RWDM. Italië De Milanese clubs hebben zich gisteren in de eigen competitie hersteld van de klappen, die ze woensdag kregen uitge deeld in de Europese beker toernooien. Internazionale, woensdag te zwak voor Finse amateurs, won nu in het eigen Giuseppe Meazza met 2-1 van Juventus. Aldo Serena, ooit door Juventus aan Inter ver kocht, maakte beide treffers voor de Milanese club. Landskampioen Napoli ver loor het eerste punt uit de competitie. Die schade viel in Rome nog alles mee. Napoli moest het grootste deel van de tweede helft tegen AS Roma met negen spelers afwerken. Tien minuten na rust moest de Braziliaan Careca inrukken, toen hij een kopstoot contra Collovati had uitgedeeld. In de 64ste minuut moest Renica vertrekken met een rode kaart na twee zware tackles op rij. Toch kwam de landskampioen op gelijke hoogte dank zij Francini. Engeland Liverpool kan op kunstgras ook winnen. Zaterdag werd met de traditie gebroken dat de ploeg van Kenny Dalglish op de „plastic-velden" de pun ten inlevert. Luton Town werd op eigen veld verslagen door een treffer van midden velder Gillespie, ruim een kwartier voor tijd. De winst veranderde niets in de kop groep. Ook het achtervolgende Londense duo Queen's Park Rangers en Arsenal, voor de negende keer in successie zon der verlies, werden drie pun ten rijker. Aanvoerder Terry Fenwick van QPR besliste de wedstrijd tegen Portsmouth vijf minuten voor tijd met een vrije trap van buiten het strafschopge bied, 2-1. De problemen bij de Spurs, sinds vrijdag na het vertrek van David Pleat zon der manager, zijn duidelijk niet opgelost. Forest won in Nottingham met 3-0 door Carr, Webb en Clough. Duitsland De top van de Bundesliga is zaterdag onthoofd in het be kervoetbal. FC Köln, de enige nog ongeslagen ploeg in de Bundesliga, en lijstaanvoerder met Werder Bremen, werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de amateurs van Viktoria Aschaffenburg. Stuttgarter Kickers koploper in de tweede divisie en vorig jaar finalist, werd door een andere ama- teurploeg uit de Hessische Oberliga, Hessen Kassei, ver slagen. De wedstrijd van Wer der Bremen, tegen de ama teurs van VfL Wolfsburg werd uitgesteld. Werder speelde voor de UEFA-beker in Mos kou en verloor met 1-4 van Spartak. De aartsrivalen Borussia Mön- chengladbach en Bayern Mün- chen hebben gisteravond de spanning tot een ongekende hoogte opgevoerd. De wed strijd in de tweede ronde van het voetbaltoernooi om de Westduitse beker was op de Böckelberg, gevuld met 34.000 toeschouwers, een slag, die 120 minuten duurde en die 2-2 op leverde. Het duel wordt 10 of 11 november overgespeeld in Mtlnchen. Vorig seizoen versloeg Bayern de Borussen in de halve fina les. Het duel in de huidige jaargang, dat feitelijk te vroeg in het toernooi kwam, was goed voor een bruto recette van 1,7 miljoen gulden. Na een taai begin met weinig uitge speelde kansen kwamen de elftallen na de pauze goed los. Dat leidde tot een uitput slag van hoog niveau. Spanje Real Madrid heeft zich aangetrokken van het t vallende resultaat (2-1) woensdag werd bereikt de Europese bekerhoude Porto. In de competitie voetbalploeg van de N landse trainer Leo Beei ker ongenaakbaar. Real gisteren in het Bernabe dion met 4-0 van Vali Barcelona speelde 2-2 Real Mallorca. Zwitserland Koploper Xamax Neuc won met 3-1 van Sankt len. René van der Gijp een aandeel in de score. 1 Mottiez en Lei-Ravello schop) voor Xamax en Ji mik voor de bezoekers hs gescoord, bepaalde de vo< lige PSV-er de eindstand 79e minuut op 3-1. Karl-Heinz Rummenige s de een keer in zijn eerst treden voor zijn nieuwe Servette Genève. Het b duel tegen de amateurs Chétel Saint-Denis eindig 2-0. Oud-Feyenoorder Eriksen nam de andere tl voor zijn rekening. ZEIST Je kunt je af vragen of het echt zin heeft te oefenen als je vier van je sleutelfiguren moet missen. Bondscoach Rinus Michels sprak desondanks van een „goede test" na afloop van het slechts vijf kwartier durende optre den van het Nederlands elftal tegen sparringpart ner Haarlem. De uitge dunde nationale selectie (alleen doelman Hans van Breukelen werd halver wege afgewisseld door Joop Hiele) triomfeerde met 4-2 over het team van voormalig bondstrainer Dick Advocaat, dat in de rol kroop van Cyprus, woensdag tegenstander in de wedstrijd die Oranje vermoedelijk zekerheid oplevert over plaatsing voor de Europese kampi oenschappen. Michels kon zaterdag in de laatste generale voor het tref fen met de voetbaldreumes in de Rotterdamse Kuip geen Cyprus komt met maar vijftien spelers ZEIST Cyprus zal voor de wedstrijd van woensdag tegen Ne derland slechts met vijftien spelers naar Rotterdam komen. Van de dertien man, die elf maanden geleden in Limassol tegen Ne derland in het veld kwamen, zijn er nog acht over. Michels trou wens heeft ook nog acht spelers in zijn kerngroep van het twaalftal dat hij op Cyprus gebruikte. De „oude" bekenden uit de Cypriotische selectie ziin: Charitou en Christofi (Omonia Nicosia), Miamiliotis en Misos (Apoel Nico sia), Nikolaou (Salamis), Mavroudis en Savvides (AEL Limassol) en Yiangoudakis (Apollon). Bij de andere zeven zijn, voor Cy priotische begrippen ervaren internationals als Christodoulou (Omonia) en Pantziaros (Apoel) en verder: Kleftis (Paralimni), Tsingis (Aris Limassol), Christoforou en Michael (AEL) en Pittas (Apollon). beroep doen op vier basisspe lers. Gullit, Silooy en Van Tig- gelen hadden verplichtingen bij hun club, terwijl de licht geblesseerde Mühren aan de kant bleef. Vooral defensief maakte hun absentie Oranje toch vrij kwetsbaar. Want hoe wel Haarlem zich geheel vol gens plan net als de Cyprioten vooral om de defensie bekom merde, spleet het tot twee maal toe de verdediging van de nationale trots. Al na vijf minuten opende Wout Hol ver- da zelfs de score. En het duur de precies drie kwartier voor dat de selectie eindelijk met een passend antwoord kwam. Vooral de overigens sterk spe lende Hans Gillhaus en John Bosman hadden daarvoor overhoop gelegen met de juiste richting, maar de Ajacied zofg- de uiteindelijk vijf minuten na de pauze voor de gelijkmaker. Gillhaus maakte er al vijf mi nuten later 2-1 van door een fraaie voorzet van ploeggenoot Ronald Koeman schitterend in de koppen en in de 68ste mi nuut zorgde John van 't Schip voor 3-1. Een blunder van Aron Winter stelde verdediger Raymond Atteveld even later in staat de „spanning" nog een keer terug te brengen, maar Hennie Meijer tilde de marge Rechts^kijkt Vanenburg toe. Verdedigen Minder dan de uitslag interes seerde het Michels, dat zijn manschappen waren gecon fronteerd met problemen die ook woensdag kunnen opdoe men. „Iedereen denkt dat je zo over Cyprus heenloopt, maar zo simpel ligt dat niet. Die ploeg is zeker niet minder in het verdedigen dan Polen of Griekenland. Want ze doen nooit anders. Een voordeel voor Cyprus is ook dat nie mand er ooit iets van ver wacht, elk punt dat het pakt is meegenomen. Daarom vind ik het niet zo'n bezwaar dat we vandaag vier man misten. Het gaat erom de dingen* die woensdag op ons af kunnen komen nog eens terug te zien. Zo'n vroeg tegendoelpunt kan ook dan vallen en de meeste spelers zijn er nu weer mee geconfronteerd. We weten nu ook dat we de bal sneller dan vandaag bij de twee spitsen in het strafschopgebied moeten brengen. Anders krijg je het tegen een goed georganiseerde defensie moeilijk. Ook tegen Cyprus. Dat heeft niet voor niets in Polen 0-0 gespeeld. Dat moet voor ons een vol doende waarschuwing zijn". Nederland-Haarlem 4-2: 5. Holverda 0-1, 50. Bosman 1-1, 55. Gillhaus 2-1, 68. Van 't Schip 3-1, 71. Atteveld 3-2, 73. Meijer 4-2. Nederland: Van Breukelen (Hiele); Troost, Koeman, Spelbos en Winter; Van Aerle, Bosman. Van 't Schip; Vanenburg. Gillhaus. Meijer. Haarlem: Metgod; Masefield (Re- mak), Atteveld, Verkaik, Van Tour, Westduitse jeugd in finale van WK SANTIAGO De finale in het wereldkampi oenschap voetbal voor spelers on der 20 jaar gaat tussen West- Duitsland en Joegoslavië. De Westduitsers deklasseerden in Concepcion gast heer Chili met 4- 0 (3-0). Voor 35.000 toeschou wers scoorden Eichenauer, Dammeier en Witeczek (2). Joegoslavië ver sloeg de DDR met 2-1 (1-0). Sti- mac en Suker scoorden voor de winnaar, Sam- mer voor de ver liezer. Richard van Kempen sprintend op weg naar zijn eerste overwinning In het nieuwe seizoen. ASSEN In de traditio nele voorloper van de ko mende donderdag in Am sterdam startende reeks wedstrijden om de natio nale beker, dwong Van Kempen via zijn speciali teit, de eindsprint, de overwinning in Assen af. Yep Kramer finishte met gering verschil als tweede en Henri Ruitenberg leg de beslag op de derde plaats. Van Kempen, in het vorige seizoen goed voor 17 triomfen op kunst- en natuurijs, heeft zich zoals vele van zijn colle ga's op de hooglandbaan van het Westduitse Inzeil voorbe reid. Ondanks de zege in de Drentse hoofdstad was hij nog niet echt tevreden. „Ik heb de afgelopen weken hard ge traind, maar de sprint loopt niet zoals het zou moeten. Kramer bleef te dicht in mijn buurt. Maar in het vorige sei zoen kwam ik ook pas in no vember echt in vorm". Pas in de beslissende fase van de race was Van Kempen uit de anonimiteit getreden. Lan ge tijd was een hoofdrol weg gelegd voor Ruitenberg, die in Assen altijd in vorm is en de „loze" opwarmronden al drie maal had gewonnen. De part time rijwielhersteller streed voortdurend in het voorste ge lid. Halverwege de wedstrijd riep Ruitenberg de onvluchte Bert Verduin tot de orde om vervolgens zelf een halve baan ■voorsprong te nemen op het peloton. Pas 15 ronden voor het einde werd hij terugge pakt. Onder leiding van Van Wijhe kwam de uiteindelijke kopgroep tot stand, van wie Van Kempen de sterkste bleek. De allround-kernploeg van trainer Henk Gemser zou in Assen ook van start gaan, maar uiteindelijk kwamen al leen Hein Vergeer en Gerard Kemkers in actie. Het duo be schouwde de race als een trai ning en meed de schermutse lingen. Leo Visser wilde liever deelnemen aan een vijf kilo meter voor gewestelijke rijders in Den Haag en Henri Kraaij- enbos had volgens Gemser last van een knieblessure. Frank Arnes onder het mi NORRKÖPING Franj nesen ondergaat woensda operatie aan zijn rechter! Volgens de Zweedse spe Jan Ekstrënd uit Norrk is dat de beste manier o achillespeesblessuure va Deen te behandelen. De denvelder van PSV er Deense nationale elftal su al anderhalve maand me kwetsuur, dat hij opliep topper tegen Ajax. Het h van Arnesen zal drie maa vergen. Zware nederlaag Bremen in Mosl MOSKOU Spartak M heeft zaterdag in het uitj de UEFA-bekertreffen Werder Bremen zo goe 'zeker de beslissing afgec gen. De nieuwe kampioei de Sovjetunie versloe] Westduitse ploeg met 4-1 Het duel was woensdag steld omdat Moskou in mist gehuld lag. De s\ van Werder Bremei) ra vermoeid in de 23 uur du reisperikelen. De ploeg k onverrichterzake naar hi rug. Spartak Moskou vast aan het recht van thuis te mogen spelen. W stelde zaterdag niets vooi was bij rust al 2-0 door l voi, die in de tiende m een blunder van doe Reek afstrafte, en Rod: (35e). Kort na rust tekende het mense debacle zich af toe; dionov er 3-0 van maakt Westduiters kregen nog enige hoop toen Burgsn tien minuten voor tijd t scoorde. In de laatste m werd het echter nog 4-1 Passulco. Ruim 70.000 M vieten keken tevreden to Deense scheidsrechter S sen gaf Rodionov, Tsjidjal en Neubarth een gele kai Venables eerst kandidaat Spu LONDEN Terry Ver is de eerste kandidaat vo vacature van manager bij tenham Hotspur. De Brit onlangs ontslagen bij FC celona. Tottenham zag v week manager David opstappen nadat in de 1 pers melding was gemaak zijn omgang met prostituf Zaterdag werd Tottenhai de uitwedstrijd tegen Nol ham Forest gecoacht door vor Hartley. De Londense verloor kansloos met 0-i afloop gaf Hartley toe, da nables - ooit gewaari speler van Tottenham - be aan op het verlanglijstje de club staat.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12