Bilo en Dobre geven kleur aan het turnen Ruud Gullit weer in topvorm =vckbcSouxont n, Handig 'miniburo w Spanningen bezorgen speler een black out MAANDAG 26 OKTOBER 1987 PAGINA 11 etemelk Sgeen er 2e :elona In ler?)laatste be- ijke internatio- wegwedstrijd Joop Zoetemelk, iks een ketting- ig veroorzaakt icrjDelgado's knecht lc®i (die daarbij «broken sleutel- fopliep), een ver- ;nd staalde van .psernst laten De veertigjarige oud-winnaar van de Tour de France en wereldkampioen van 1985, die zaterdag nog een dernykoers in Leiden had gewon nen, werd gisteren tweede achter de Spanjaard Alvaro Pino in de klimkoers tegen de Montjuich, de berg bij Barcelona. Deze wedstrijd geldt als afsluiting van het internationale profs eizoen. In beide on derdelen van de klimkoers eindigde hij in de top. Zoetemelk, in 1981 winnaar op de Mont juich, sprak na afloop: „Ik kan -me bijna geen mooier afscheid voorstellen", zei de Al* O. 'o \jgki Joop Zoetemelk. FOTO. Efe. vanwege zijn aan staande terugtreden licht geëmotioneerde Zoetemelk. Ed I verliest z'n beste mandekker [AAR Richard Min van eredivisieclub AZ heeft zijn contract club ingeleverd. De verdediger, dit seizoen twee keer in het eerste AZ acteerde, heeft geen zin meer in het betaald voetbal. Voor trai- Hans Eijkenbroek een nieuwe tegenslag. De ploeg wordt geteisterd (een groot aantal blessures. „Het wegvallen van Min is een verlies i de club. Het is één van de beste mandekkers in de eredivisie. We len allerlei regelingen aangeboden om zijn dienstplicht te verlichten, hij wilde er definitief mee stoppen", verklaarde Eijkenbroek. Iraq en Iran tegen elkaar KUWAYT - Iraq en Iran, vijanden in de golf oorlog, hebben elkaar gis teren in Kuwayt in de beste verstandhoudhou- ding bestreden op het vol- leybalveld. Het heren team van Iraq won met 3- 1 en eindigde door dat re sultaat op de negende plaats in het Aziatisch kampioenschap. De oproerpolitie was in groten getale aanwezig. Er deed zich geen enkel incident voor. De wed strijd werd bijgewoond door zevenhonderd toe schouwers. De supporters werden in een apart vak van het Al-Qadissiyah- stadion geplaatst. Voor het begin stapte Abdul Razzaq-al-Taa'i, de aan voerder van de Irakese de Iraanse Ier af en Joe Bugner, de vroegere Europese kampioen In het zwaarge wicht, maakte in Londen zijn rentree in een titelgevecht. In de achtste ronde gooiden zijn helpers de handdoek nadat opponent Frank Bruno hem in de touwen had doen belanden. FOTO: AP Rellen ook in de Sovjetunie MOSKOU Het stadion van eerste-divisieclub Goeria Lansjkoeti is naar aanleiding van supportersrellen door de voetbalbond van de Sovjetu nie gesloten verklaard. De club, die zo goed als zeker degradeert, moet de komen de zes thuiswedstrijden voor de competitie op vreemd ter rein afwerken. Na het duel tegen Metallist Karkov op 17 oktober belaagden fans de scheidsrechter en de spelers van de bezoekende club. De leidsman had Metallist Kar kov kort voor het einde een penalty toegekend. De straf schop werd benut, waardoor de gasten wonnen met 1-0. Hierop belegerde een aantal toeschouwers het stadion. Pas na ingrijpen van de poli tie konden de spelers en het arbitrale trio de Georgische stad verlaten. Het thuisduel tegen Torpedo Moskou, dat op het programma staat voor 31 oktober, is verplaatst naar Volgograd. I eer verlies orUVS DEN Het gaat niet met UVS. Na de dra- Ische uitwedstrijd van vorige week tegen kreeg het zelfver- wen van de Leidse faklasser een nieuwe I te incasseren in de «wedstrijd tegen DHC, Stand 0-1. Vooral de jer waarop deze tot d kwam moet zeer bij de spelers aange- ;n zijn. Met name de e helft waren de Delf- oppermachtig. jeidenaars vonden in een geroutineerd ge- hap met spelers als nan Hans Suiker (Ne- amateurelftal), back Leo Rontberg Den Haag), voor ier Wim van Zinnen 'eyenoord en NEC) en half René van Delft 'C Den Haag en SVV) stuwende krachten, al achterin en op het enveld was de forma- in Guus Haak opper- ltig zonder overigens :hte doelkansen te ko- mdewiel itgeschakeld INSBURG Rijns- •gse Boys heeft met 3-2 ARC gewonnen en kwam met name tot dankzij een uitste le tweede helft. Rijns- Boys werkte een ïrstand van 0-1 weg iwam op 3-1. Maar bleek nog over vol le veerkracht be tken voor een eind- it: In de 88e minuut >ot Ruud van Es 3-2 in. j een schitterende voet- niddag was geweest tg voor Huug Aande- I een rampzalig slot. In He minuut van de uit- jende streekderby met C brak de Rijnsburgse inisator tijdens een on- jkkige botsing met ié Lammers zijn kaak twee plaatsen. En dat pjl hij vorig jaar bij ook al zijn jukbeen fgoslavië reldkampioen TIAGO Vpor maar jt 65.000 toeschouwers intiago is Joegoslavië ildkampioen gewor- in het toernooi voor illen met voetballers 20 jaar. De Joegoslaven ilden in de finale 1-1 'n West-Duitsland, dat er leiding stond van •international Berti ts. De treffers vielen in de wedstrijd: zes uten voor tijd zette Bo- Joegoslavië op voor- Mig. Drie minuten later eg West-Duitsland een if schop toegewezen van Argentijnse scheids- liter Loustau na een rtreding tegen Epp 'L Bochum). Van elf ter scoorde de Uerdin- Witeczek. oga begint et profploeg ERENVEEN - Bij de ïlerploeg van Koga yata wordt een aantal fcnderingen doorge- !fd. Ploegleider Piet ekstra heett zich terug- rokken, terwijl de di- tie van de fietsenfa- ek heeft besloten met lang van 1989 met een ofwielerploeg te zullen Hen. Voor wat betreft plannen voor een prof- ttnatie heeft Koga Miya- al een principe-akkoord loten met renners, die kopman zullen gaan Teden. Daarnaast zal de ateurploeg normaal |ven bestaan. ROTTERDAM Het 24e toernooi om de wereld kampioenschappen turnen is in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' vrijwel uitsluitend een aangele genheid geweest van Oost-Europa. De Chinees Yun Lou voorkwam giste ren met eerste plaatsen in de toestelfinales vloer en sprong, dat al het goud naar Oosteuropese landen ging. De Nederlandse turnsters bereikten een zestiende plaats in de lan den wedstrijd. Die klasse ring zorgde voor een wat overdreven euforie in het N^erlandse kamp. Bondscoördinator Ronald Walter had voortdurend gesteld dat een zestiende plaats het maximaal haal bare voor zijn internatio naal vrijwel onervaren ploeg zou zijn. De grote sterren waren de 15- iarige Roemeense Aurelia Do bre en de 21-jarige Rus Dimitri Bilozertsev. Naast de indivi duele titels van de voorlaatste dag veroverde Bilosertsev gis teren nog goud op voltige en aan het rek. Dobre voegde er goud op de balk aan toe in de toestelfinales. Eerder was het tweetal al met goud beloond in de landenwedstrijd. Dimitri Bilozertsev is niet al leen in het turnen een feno meen, maar ook ih het herstel len na zware medische ingre pen. Vier jaar geleden bij het toernooi om de wereldtitels in Boedapest werd hij als zeven tienjarige de jongste wereld kampioen op de twaalfkamp. Twee jaar later kreeg hij een verkeersongeluk, omdat hij onder invloed van sterke drank geen voorrang verleen de. De artsen overwogen zijn been te amputeren, maar kon der) daar uiteindelijk toch van af zien. Zaterdag won hij. met minimaal verschil, de twaalf kamp voor zijn landgenoten Joeri Koroljev, de titelhouder van 1985 die was ingezet voor de geblesseerde Valeri Ljoe- kin, en Vladimir Artemov. Dimitri Bilozertsev toont de beker, die vergezeld gaat met de eerste plaats In de twaalfkamp. Na de landenwedstrijd kon Bi lozertsev in feite al weinig meer gebeuren met een voor sprong van bijna drietiende punt op titelhouder Koroljev, die de donderdagavond in de keuzestof van de landenwed strijd geblesseerd geraakte Ljoekin verving. Toch kwam zijn kampioenschap in de zes de ronde, waar de Russische delnemers vrijwel gelijktijdig in actie kwamen, nog in groot gevaar. Bilozertsev raakte op brug met zijn voet één van de liggers, sloeg door een hand stand, maar redde zich be kwaam. Aan de andere kant van de arena scoorde Koroljev bij de sprong de ideale waar dering van tien punten, waar door het verschil tussen de twee ploeggenoten in de uit eindelijke afrekening slechts 0,025 punt werd. Aurelia Dobre werd de verras sende wereldkampioene acht- kamp bij de dames. Men kan zich afvragen of de ouders van de vijftienjarige Roemeense bij haar geboorte een voorgevoel hebben gehad, wat hun doch ter later zou presteren. Zij ga ven haar de voornaam „gou den", terwijl de achternaam Dobre in het Roemeens al goed" betekent. "fa de keuzestof van de lan denwedstrijd was de kleine turnster uit Boekarest eerste in het individuele klassement geworden, door een misser van haar favoriete landgenote Daniela Silivas op de balk maar ook door haar eigen tie nen op sprong, balk en vrije oefening. Door het middelen van de punten van de landen wedstrijd begon de kleine Roe meense, uitgeroepen tot de charmantste turnster van het toernooi, toch maar met een voorsprong van slechts 0,038 punt op regerend wereldkam pioene Jelena Sjoesjoenova die in Montreal de titel deelde met landgenote Oksana Omeliants- iik, aan de wedstrijd van de beste 36 turnsters. In een verbeten duel, dat door het publiek niet op de voet kon worden gevolgd door de ongelukkige indeling van de Internationale Gymnastiek Federatie (FIG), die de 36 turnsters in zes groepen van zes indeelde, waardoor bij elk ronde twaalf turnsters niet in de arena kwamen, gaven Do bre en Sjoesjoenova elkaar zeer weinig toe. De kracht van de jonge Russi sche ploeg, die in de landen wedstrijd net had moeten bui gen voor Roemenië, werd in de strijd om de individuele ti tel benadrukt door de vierde en vijfde plaats van respectie velijk Svetlana Baitova en Ok sana Omeliantsjik. Beste West- europese was de Spaanse Lau ra Munoz, die met 77,725 als zestiende eindigde. Nederland had in tegenstelling tot twee jaar geleden, toen Therese Wilmink in Montreal 32e werd, geen turnsters bij de laatste 36. Nationaal kampioe ne Miranda van der Borst stond nog wel als vierde reser ve voor de strijd om de acht- kamptitel genoteerd. VERONA AC Milan lijkt zich te hebben her steld van de zware neder laag in het Europa-Cup toernooi tegen Espagnol. In Verona werd de plaat selijke vereniging, twee jaar geleden nog kam pioen van Italië met 1-0 verslagen. De overwin ning kwam tot stand zon der Marco van Basten, die voor zijn enkelblessure absolute rust heeft voor geschreven gekregen. Zijn Nederlandse ploeggenoot Ruud Gullit was vooral in de eerste helft de grote ster van het veld. De dertigvoudige internatio nal, woensdag de man die Ne derland naar winst op Cyprus en plaatsing voor de eindronde om het Europees voetbalkam pioenschap moet leiden, strooi de met subtiele passjes. Zijn Westduitse tegenstrever Tho mas Berthold, die woensdag tegen FC Utrecht nog scoorde, speelde volledig in de man dekking op Gullit, maar had weinig succes. Gullits schitte rende spel zorgde voor tal van kansen, maar de derde compe titietreffer voor de Nederlan der bleef uit. Vlak voor de pauze was het Virdis, de Itali aanse topscorer van vorig sei zoen, die met het hoofd wel doeltreffend toesloeg: 0-1. Na rust hield AC Milan de voor sprong vast. De ploeg van trai ner Sacchi schoof door dit re sultaat op naar de met Roma, Inter en Sampdoria gedeelde tweede plaats, op drie punten van ranglijstaanvoerder Napo- li. Aberdeen, volgende week te genstander van Feyenoord in net UEFA-cuptoernooi is er niet in geslaagd de Schotse league-cup te veroveren. De ploeg kwam tegen landskam pioen Glasgow Rangers niet verder dan 3-3. In de verlen ging werd niet gescoord, waar na Glasgow Rangers de straf schoppen beter nam. Bett, He witt en Falconer maakten de drie doelpunten voor Aber deen. Young Boys verliest Young Boys is op eigen veld niet onverslaanbaar. Aarau gaf zaterdag in de Zwitserse voet balcompetitie het goede voor beeld voor FC Den Haag door in het Wankdorf-stadion van Bern met 2-1 te winnen. Aa rd} voert, samen met het Xa- max Neuchatel van René van der Gijp, na zestien wedstrij den de ranglijst aan^ met 21 punten. Young Bojys zakte naar de met Sankt Gallen en Servette gedeelde vijfde plaats. Rapid Wien heeft zijn succes serie in de Oostenrijkse Bun- desliga voortgezet ten koste van Linzer ASK, door FC Utrecht uitgeschakeld in het toernooi om de UEFA-beker. De tegenstander van PSV won in Linz met 3-1. Rapid maakte zijn drie doelpunten in de eer ste 25 minuten van de wed strijd door Stojadinovic, samen met Knaller Oostenrijks top scorer en Weber. Aurelia Dobre is blij met haar eerste plaats in de achtkamp. FOTO: EPA MAASTRICHT Een black-out van Andrew Braaf heeft zater dagavond het eerste divisieduel tussen MVV en Excelsior tien minuten onderbroken. De Surinaamse voorstopper van Excel sior raakte kort na de rust volledig over zijn toeren. Terwijl de bal in zijn eigen strafschopgebied was, rende Braaf naar de over kant van het veld en haalde in het doel van MVV allerlei cir- cus-achtige capriolen uit. Voor de neus van de MVV-doelman maakte hij koprollen en ging hij in het net hangen. Scheidsrech ter Arnouts werd op het vreemde gedrag van de speler geatten deerd en legde het spel stil. Trainer Wullems van Excelsior wil de daarop zijn speler wisselen, maar Braaf was niet benaderbaar. Van het MvV-aoel rende hij dwars over het veld, onderweg en kele koprollen makend, naar zijn eigen doel. Alleen Steve Wasi- man, eveneens afkomstig uit Suriname, was in staat in het Sra- nang contact te maken met de dolgedraaide semi-prof. Deson danks was Braaf niet bereid het veld te verlaten. Na overleg met bestuursleden van Excelsior en de medische staf van MVV liet Arnouts daarop beide elftallen inrukken. Alleen de koppige Braaf, die overigens geen agressief gedrag vertoonde, en Wasi- man bleven op het veld. Na ongeveer vijf minuten slaagde Wa- siman er in zijn clubgenoot met zachte hand naar de catacomben te begeleiden. Daar werd hij opgevangen door clubarts van MVV, die hem een kalmerend middel toediende. Per ambulance werd Braaf daarna overgebracht naar het Academisch Zieken huis in Maastricht. Onderzoek wees uit, dat de speler lichamelijk honderd procent in orde was. Uit bloedproeven bleek, dat hij geen stimulerende- of pepmiddelen geslikt had. Braaf bleek het slachtoffer van te hoog opgelopen spanningen, die zich op het veld hadden ontladen. Enkele uren was zijn toestand inmiddels weer zo normaal, dat hij in het gezelschap van familieleden naar huis mocht terugkeren. Dit 'miniburo' is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De stevige cassette meet slechts 8 x 12 cm en bevat een schaar, een nietmachine met nietjes, een linaal(tje), paperclips, plakband in houder, vlakgom, lijm, een rolmaat en een mesje. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam:. Adres: Postcode/plaats: Telefoon fvoo' controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank het 'miniburo' aan: Naam:Voor Adres: Postcode/plaats. Stuur deze bon ingevuld 998, 2500 VD Den vuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer I Haag (postzegel betalen wij). I CckW Souiant

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11