Werving donateurs voor WNF in „Kies Voor De Na tuur" sv; 5lO/TELEVISIE CeldócSotucmt DONDERDAG 22 OKTOBER 1987 PAGINA 21 Michael Caine ^askert Jack jpper op tv onze correspondent Jtoger Simons) - De Britse filmster [Caine (54) gaat voor U sinds 21 jaar een tele- spelen. Voor een gage ir verluidt 1 miljoen gat de cockney-acteur Caine is afkomstig dens Eastend) nu de )van inspecteur Frede- bberline öp het tv- Lrengen. Abberline is Ipie bijna honderd jaar een uitgebreid onder stelde naar de moor- l)ost-Londen gepleegd legendarische vrou- rdenaar Jack the Rip- i wordt een serie van igramma's, geprodu- >r de Britse commer- inderneming Thames |n en de Amerikaanse ippijen CBS en Lori- hael Caine laat zich betalen vanwege zijn male faam. tcepteerde tot nu toe Ifmrollen. Hij heeft al op zijn actief en vond te minnetjes. Het sce- fan de Ripperserie em ertoe deze mening (p. „Als we er een pro- van maken dat even als het scenario, dan lèt een keerpunt in de enis van de televisie," permoorden van 100 ïden worden in 1988 t met boeken, lezin- anteverhalen en tv- ma's. Jack the Ripper Muur die de Britten bo il fascineert. In 1888 Jde hij in het Eastend Iden ten minste vijf les. Zijn moordwapen ]j scalpel. De politie jr niet in hem te pak- j Ripper pleegde trou- 'Mfmoord. Zijn ware werd nooit aan het bracht. Hij zou een a van koningin Victo- eest zijn, maar ook verhalen die een dok- lem maken. Jonge mensen op concert podium Kon. Conservatorium DEN HAAG In de serie „Het Ko ninklijk Conservatorium in Beeld" spelen vrijdag twee jonge musici van dit instituut werken van Richard Strauss en Ludwig van Beethoven. De solisten zijn Arie van der Beek, hobo (leerling van Heinz Friesen) en de pianiste Ellen Corver (leerling van Naum Grubert). Het Radio Ka mer Orkest staat o.l.v. haar oud-chef dirigent Ernest Bour. Het concert begint om 20 15 uur en de toegang is gratis. Verder staat een ouverture van Mendelssohn op het programma. De radio-registratie van dit cóncert door „Jonge mensen" zal door de AVRO op woensdagavond 6 juli 1988 via radio 4 worden uitgezon den. AVRO-tv in Schoonoord voor 'Spanning in Slagharen' SCHOONOORD - AVRO-tv maakte opnamen in het openluchtmuseum „De Zeven Marken" in Schoonoord voor de film 'Spanning in Slagharen'. Het gaat om een serie, die in april 1988 in twaalf afleveringen van elk 25 minuten op de beeldbuis komt en door Gea Lokman is geschreven. De regie ervan is in han den gegeven van Anneke Hoog-An- tink. Producer Wim Leeuwenkamp vertelt, dat de hoofdrollen worden gespeeld door Hans Pauwels, Hans Kuyper, Maureen Meeng en Jan Willem Sterne- berg, bekend van de IKON-televisie- film „De auditie". Het verhaal gaat over een wetenschaps-journalist, die zich heeft teruggetrokken in een plag genhut ergens op het platteland. De man leeft daar als een kluizenaar, na dat hij een wetenschappelijke reis heeft gemaakt naar de pyramiden van Egyp te. In het ponypark Slagharen ontmoet hij zijn reisgenoten weer en raakt het hele gezelschap verwikkeld in allerlei griezelige en spannende situaties. De AVRO heeft volgens producer Leeuwenkamp lang naar een geschikte locatie voor een plaggenhut uitgekeken en kwam via een tip uiteindelijk te recht in het openluchtmuseum van Schoonoord. Het bestuur van de stich ting De Zeven Marken, dat het mu seum exploiteert, was direct bereid aan de film mee te werken. Een week lang worden in Schoonoord onder supervisie van Anneke Hoog-Antink opnamen ge maakt voor de film, die straks via Ne derland 2 wordt uitgezonden. Wim Leeuwenkamp vertelt, dat er ook nog opnamen zullen worden gemaakt in het Noorder Dierenpark in Emmen. Het grootste gedeelte van de film speelt zich echter af in het ponypark Slagha ren en omgeving. In totaal zestig dagen worden er vol gens Leeuwenkamp uitgetrokken om de film te maken. Dat komt neer op vijf dagen per aflevering. De hele film ploeg krijgt onderdak in hotels in de omgeving om zo dicht mogelijk bij de filmlocaties te zijn. LAREN Het verjaardagsca deau dat de TROS het 25 jari ge Wereld natuur Fonds wil aanbieden, is zoveel mogelijk nieuwe donateurs. De kijker kan daar een handje bij helpen door het luttele bedrag van ze ven-en-twintig gulden vijftig over te maken op het giro nummer van de organisatie, die er zorg voor draagt het beetje natuur, dat op deze we reld nog over is, te behouden. Wie dat giro-nummer niet weet, moet morgen (Ned. II om 20.25 uur) kijken naar „Kies Voor De Natuur". Hij zal het zeker niet missen. Pre sentator Ivo Niehe noemt het tussen elk programma-onder- deel, dus als de kijker het aan het einde nog niet weet, heeft hij zitten slapen. Het Wereld natuur Fonds is momenteel betrokken bij zes duizend projecten in 135 lan den en kan altijd geld gebrui ken. Die noodkreet klinkt uit de monden van alle gasten die in de Singer Concertzaal in Laren aan het tafeltje van Ivo Niehe plaats nemen. Er zijn heel belangrijke gasten bij, zo als bijvoorbeeld sir Peter Scott, de zoon van sir Robert Scott. Deze Zuidpool-ontdekker vroeg tijdens zijn laatste reis per brief aan zijn vrouw er voor te zorgen dat hun toen 2- jarige zoontje Peter zich later zou gaan inzetten voor en be zighouden met de natuur. Sir Peter deed dat, studeerde on der meer biologie aan de uni versiteit van Cambridge en specialiseerde zich in water-fo tografie. In 1962 was hij met prins Philip en prins Bernhard de oprichter van het Wereld Natuur Fonds. Hoe hij beide prinsen zover kreeg, vertelt hij aan Ivo Niehe. Panda-beertje Wat de kijker ook krijgt te ho ren, is hoe het Panda-beertje het symbool werd Voor deze natuur-organisatie, die zo graag wil dat de mensen zich er van bewust worden dat ze beter moeten omgaan met de aarde, als ze tenminste willen dat er ook nog een leefbaar milieu overblijft voor de kin deren. Sir Peter: „We zochten naar een logo, maar deze moest in zwart-wit omdat we geen geld hadden voor kleur. Het Panda-beertje bleek de beste keuze. Hij voldeed niet alleen aan de kleuren-eisen, maar was bovendien een be dreigde diersoort". Andere gasten die aan het woord komen zijn Niels Hal- bertsma, de directeur van WNF-Nederland, de Zwitserse Regina Frey, die in Indonesië jarenlang werkte met orang oetans en de Britse bioloog en programma-makker David Bellamy. Er is een semi-live interview met Bert Haanstra, van wie ook wat fragmenten uit zijn dierenfilms zijn te zien. In een anekdote vertelt hij over een domineesvrouw, die, toen de theorie werd ontwik keld dat wij van de apen af stammen, zei: „Ik hoop niet dat het algemeen bekend wordt". Het programma biedt ook een in Frankrijk opgenomen inter- Sir Peter Scott vertelt hoe hij twee prinsen zover kreeg om met hem het Wereld Natuur Fonds op te richten. foto: lady scott view met filmster en dieren- liefhebster Brigitte Bardot. Hoewel ze geen schokkende dingen heeft te melden, is het een uniek vraaggesprek omdat Brigitte interviews over haar werk voor het WNF zelden tot nooit toestaat. Haar pleidooien voor een betere wereld, houdt ze eigenlijk alleen maar voor de Franse televisie. Voor Ivo Niehe ging een lang gekoesterde wens in vervul ling: eindelijk oog in oog met zijn jeugd-idool. Als tiener al kocht hij wekelijks een blad waarin de verschillende on derdelen zaten die uiteindelijk een levensgrote poster van haar vormden. Kinderen Deze TROS-werving voor het Wereld Natuur Fonds staat voor een groot deel in het te ken van kinderen. De redene ring hiervoor is simpel: als kinderen begrijpen dat het be houd van de natuur een zaak van levensbelang is, zal de na tuur een gezonde toekomst te gemoet gaan. Er is echter nog een heleboel werk te verrich ten voordat het zover is. Ivo Niehe legt er de nadruk op dat het behoud van de natuur niet in Afrika begint, maar in de achtertuin of de sloot om de hoek. Om de kinderen 'na- tuur-bewust' te maken, schreef de TROS een wedstrijd uit: maak een natuurfilmpje. Diverse scholen in het land kregen hiervoor een video-ca mera van de omroep ter be schikking en winnaars en ver liezers vertellen in „Kies Voor De Natuur" over hun ervarin gen met natuur en camera. Het levert aandoenlijke televi sie op. Het leukste onderdeel van het programma is echter het inter view dat André van Duin had met prins Bernhard. Het wordt een gezellig en leerzaam onderonsje waarin de voorzit ter van het WNF vooral als dierenvriend naar voren komt. Alle égards worden al direct aan het begin van de wandeling door Burgers Die renpark terzijde geschoven wanneer André aan prins Bernhard vraagt of hij zijn 65+-kaart bij zich heeft, omdat het dan goedkoper is om de dierentuin binnen te komen. Het gesprek is over het gehele programma verdeeld en be leeft zijn hoogtepunt wanneer de prins een baby-orang oetan de fles geeft. Het is prachtige televisie, die je als kijker niet mag missen. HANS PIËT NEDERLAND 1 EO 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Nieuwe buren. Anne an Alfred zijn Dakta- ri's nieuwe buren. Als Ben ton de cheetah waar hij op jaagt uit het oog verliest, vraagt hij Daktari hem te helpen 16.50 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma 17.15 Pablo, kinderserie. Van daag: Pablo op de Eiffelto- ren EO 17.46-18.05 Tijdsein-buiten- land, actualiteitenrubriek met Aad Kamsteeg IOS 18.15 Op zoek naar de islam van München tot Helsinki Vanavond: Duitsland (3) TELBAC 18.30 Personal Computer II, les 4: Financiële administratie EO 19.00 Nathalie, tekenfilmserie. Afl.: Onverwacht verdriet 19.24 Jong geleerd. Vanavond spelen Bram Kreeftmeijer (hobo) en Mark Kreeftmeij er (piano) werken van Co- relli en Bach. Presentatie: Bert van Leeuwen NOS 20.00 t Journaal en weerover- zicht EO 20.28 Bloed en vuur (Blood and fire), filmverslag waarin het werk van het Leger des Heils wordt toegelicht 21.00 Jubilate, verslag van het hoogtepunt van de viering van het 100-jarig bestaan van het Leger des Heils in de Irenehal van de Jaar beurs te Utrecht 21.50 Het hart op de tong. Ge sprekken met winkelende mensen over God 22.20 Tijdsein: 25 jaar onrecht, documentaire over de pa- poea's. Het is deze maand 25 jaar geleden dat Neder land. ondanks beloofde zelfbeschikking, afscheid nam van de papoea's. On der bestuur van Indonesië werd Irian Jaja bijna volle dig van de buitenwereld afgesloten. Slechts spora disch kwamen er berichten over schendingen van mensenrechten en pogin gen van de OPM, het na tionale papoea-verzet, om de onafhankelijkheid uit te roepen. De laatste jaren zijn meer dan 10.000 pa poea's gevlucht. In deze film unieke beelden van de papoea-strijd in de bin nenlanden van Irian Jaja. Pijl en boog zijn nog altijd de belangrijkste wapens van de OPM-strijders. Bri gade-generaal Mawen smeekt om hulp en zegt dat een toekomstige rege ring van een vrij „Westpa poea Nieuw Guinea" te zij ner tijd met grondstoffen terug kan betalen. „Want ons land heeft een over vloed aan grondstoffen", zegt Mawen. Papoea-lei ders Jouwe en Rumkorem blijven geloven in een ei gen onafhankelijke staat. Maar om die te realiseren zal de wereldopinie niet zo pro-lndonesië moeten zijn. aldus Jouwe 22.50 Vrije gevangenen. In dit programma gaat de aan dacht uit naar één persoon die om zijn of haar geloofs overtuiging gevangen zit 22.55 Altijd in beweging (The restless sky), Canadese documentaire uit 1986 uit de serie 'The nature of things' over natuurver schijnselen. Ditmaal aan dacht voor het ontstaan van regen- en onweersbui en NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 NOS 17.00 Studio Sport extra, ver slag van de WK turnen in sportpaleis Ahoy' te Rot terdam 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegosla- 18.30 Sesamstraat 18.45 xJeugdjournaal 19.00 Journaal NCRV 19.12 Dit is Disney, tekenfilms met en over de beroemde Disney-figuren. gepresen teerd door Goofy 20.05 xJa, Natuurlijk Extra, na tuurfilm over het leven van de vogels door de seizoe nen. Presentatie: Anton van Hooff 21.00 Rondom tien, themapro gramma. Afl.: Als moeder overlijdt...! In de studio praten weduwnaars met jonge kinderen over de hulp van familie, kennissen en buren en over hun moeilijke rol als vervanger van de overleden moeder. Ook komt de nog steeds bestaande financiële on gelijkheid tussen weduwen en weduwnaars aan de orde. resentatie: Hans Sleeuwenhoek 1.45 Goed nieuws. Presentatie: Brede Kristensen NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.15 Studio Sport Extra, ver slag van de WK turnen in Rotterdam 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden liws in teletekst Tak, peuterprogramma js, kinderprogramma ie, Amerikaanse tv-serie Debbie Allen, Lee Currein, Grimpel, e.a. Afl.: Het rzien box alen, tips. voor koken en 'er eten. Presentatie: Etien- Socuyt ending door derden gramme-overzicht MS ést-zaken jer-Lager, twee kandlda- nuo's komen tegen eikaar -ret speelkaarten en enquè- jagen. Presentatie: Walter -yorama, actualiteitenrubriek Jteauvallon (12). 26-delige Vise tv-serie van Paul Plan- ji en Serge Friedman over lotgevallen van de familie Turnen in Rotterdam, sa- ■tvatting. Kommentaar: is de Pelsmaeker en Jan werk (3. herh.) >n en dochter* (Sons and Ihters), Australische tv-se- iramma-overzicht videospelletje lisconcert, rechtstreekse Hiding van een Mozart- ramma vanuit het klein iter in het Kasteel van La- Orchestre de Chambre et a Communautè Frangaise Jean-Marie Quenon, Mare de Graeuwe, I: Symfonie nr.l.KV 16; Di- KV 138; Vloolconc. KV 216. Presentatie: Fred 'aden van Koloman (Die Kameraden des Wallisch), Oostenrijk film van Michael Scha- B Met Georg Schuchter, riette Cejpek, Oswald Jis e.a. 15 Als een wereld zo pt, waar uw vlag staat ge- At, documentaireserie. Afl. kolonisatie (herh.) g0ba nouba, tekenfilms fa bonheur (The Cosby MO Amerikaanse comedy- J» met Bill Cosby. Lisa Bo- "I Keshia Knight Pulliam e.a. •Kr Wnaal »nt savoir, Informatief ma- Jne. Vandaag: Le sport: tger ou bienfait? -tor Victoria, Amerikaanse elfilm uit 1982 van Blake "Vards. Met Julie Andrews, Jies Garner, Robert Pres- e.a. -monde du cinéma, filmru- lo Les Chretiens dans la DUITSLAND 1 15.50 Tageeschau 16.00 Der gute Engel, achtdelige tv- serie met Fritz Eckhardt, Ha- demar Bankhofer. Gerhard Dorfer e.a. Afl. 4: Der Star (herh.) 16.45 Die Tintenfische aue dem zweiten Stock (6), tiendelige kinderserie 17.10 Kein Tag wie |eder andere, zesdelige kinderserie. Afl. 6: Eine tierische Bande 17.30 Klemens und Klementinchen: Die Ganse vom Mühlental, kinderserie. Afl.: Eine riesige Schweinerei 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Loaberg, tv-serie. Afl.: Tie-Bre ak 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Phoenix aus der Asche 19.57 Programma-overzicht 20.00 STagssschau 20.15 Allzeit Jung, reportage over de angst voor het ouder worden 21.00 Der 7. Sinn, verkeerstips 21.03 Extratour, rechtstreeks amu sementsprogramma vanuit Bremen. Presentatie: Margare- the Schrelnemakers en Stefan Viering. M.m.v. Wolfgang Neuss. Richard Rogier, John Farnham e.a. 22.30 Tagesthemen 23.00 Ein fliehendee Pferd, tv-film van Peter Beauvais naar de novelle van Martin Walser. Met Vadim Glowna. Rosel Zech, Dietmar Mues, e.a. Helmut Halm, 46 Jaar oud en gewend om een rustig leventje te lel den, gaat met zijn vrouw op vakantie bij het Bodenmeer. Daar ontmoet hij zijn oude jeugdvriend Klaus Buch, die juist erg actief is en openstaat voor veranderingen. Er wordt het een en ander samen ge plant, maar de verschillen la ten zich niet wegvlakken (herh.) 00.20 Tagesschau 00.25 Nschtgedanksn, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Hsute 16.04 Arbeit, Arbeit über alles? In formatieve serie. Afl. 1: Immer was zu tun 16.35 Ein Fall für TKKG, jeugdserie naar het gelijknamige boek van Stelan Wolf. Met Kai Kunstier. Christian Pfaff, Kai Maahs e.a. Afl.: Überfall im Haf en 17.00 Heuts 17.15 E Tele-lllustriert*, actualitei ten, sport en amusement 17.45 Agenlin mil Hen (Scarecrow and Mrs. King), Amerikaanse tv-serie met Kate Jackson, Bruce Boxleitner, Beverly Gar land e.a. Afl.: Man stirbt nur einmal 18.56 Programma-overzicht 19.00 Haute 19.30 EHeinz Erhardt: Was 1st denn bloss mit Willi los? Duitse speelfilm uit 1970 van Werner Jacobs. Met: heinz Erhardt, Ralf Wolter. Helen Stephan e.a. Willi Wlnzig is een belas tingambtenaar die het goed voor heeft met de minder draagkrachtige mensen. Op een dag krijgt hij een berisping van zijn chef over de achter stand bij het verzenden van de aanslagbiljetten. Door toevaJ komt hij in contact met de staatssecretaris en deze vindt Willi's ideeën zo gek nog niet. In plaats van een degradatie kan Willi uitzien naar een be vordering. Maar of hem dat zal bevallen? Aansl.: Ratschlag für Kinoganger. filmtip. Vandaag: Nicht jetzt, Uebling! van Jerry Belson 20.55 Ratschlag für Kinoganger, filmtips 21.00 Ssit ich welsse, dass ich nicht mehr lange lebe, bin ich stark, aflevering uit de serie 'Kontakte'. In dit programma komen zwaar zieke mensen aan het woord, voor wie de dood onafwendbaar is en die uit de anonimiteit treden 21.45 Heute-Journal 22.10 Dis Pfalz - das US Waffenla- ger für Europa, documentaire 22.55 Die Sporl-Reportage. WK Tur nen, voor heren, vanuit Rotter dam. Kommentaar: Peter Kaadtmann en Eberhard Glen- ger 23.55 Millionen-Spiel: Programme zwischen Solt und Haben, re portage over de 20e Malnzer Tage der Ferseh-Kritik 00.40 Heuts DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II. Physik, Schwln- gung und Welle, cursus na tuurkunde, les 7: Elektrlscher Schwingkreis 18.30 Programma me» de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magzlne met nieuws en sport 19.45 Raamprogramma ven de re gionale studio's 20.00 Tagesschau 20.15 Film am Donnerstag: Ali Baba und die vierzig Rëuber (Ali Baba and the forty thieves), Amerikaanse speèlfilm uit 1943 van Arthur Lubin. Met Maria Montez, Jon Hall, Turhan Bey e.a. Hulugu Khan, aanvoerder van de Mongolen verdrijft ka lief Hassan uit Bagdad. Deze wordt door zijn vizier Casslm verraden. Alleen Ali, de 12-Jari- ge zoon van de kalief kan zich redden. Hl] wordt door een ro versbende geadopteerd en Baba genoemd. De wraak van Ali Baba zal verschrikkelijk zijn 21.40 Filmtip 21.45 Vor Orfc Wassergriber. Afl. 1: Taler versenken. Reportage over een dal dat dreigt te ver anderen door de aanleg van een stuwmeer 22.15 Die Dritte Dimension (II), se- hen und hinsehen, documen taire over het werk van de beeldhouwers. 1. Frank Dorn- seif, 2. Markus Reatz. 3. Ri chard Deacon en 4. Michelan gelo Pistoletto 23.00 Erich Fried. 'Ein Dichter mlt seinem Wlderspruch', filmpor tret van de dichter Erich Fried (herh). Aansl.: Laatste nieuws 53 Ondertiteling via TeleTekst. E Tweetalige of stereo-uitzen ding. EZwart/wit-uitzending. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. BBC 1 15.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Whizbit'. 'Laurell and Hardy', 'Beat the teacher' en 'Thun- dercats' 17.00 Newsround, jeugdjournaal 17.10 Blue Peter, Informatief kinder programma 17.35 The Masterteam, spelpro- gramma. Presentatie: Angela Rippon 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 19.00 Top of the pops, popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade 19.30 XEastEnders, dramaserie met Bill Treacher. Wendy Richard. Susan Tully e.a. 20.00 Tomorrow;* world, weten schappelijk magazine waarin o.a. aandacht voor een nieuw apparaat om mensen uit auto wrakken te halen en een nieu we manier om het weer per sa telliet te voorspellen. Presenta tie: Peter McCann, Maggie Philbin, Howard Stableford en Judith Hann 20.30 In sickness and In health, co medyserie 21.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 21.30 CdBlackadder III, comedyserie met Hugh Laurie. Rowan At kinson, Tony Robinson e.a. Afl.6: Ouel duality 22.00 Conference Question time, discussieprogramma tussen kijkers en politici, geleid door Sir Robin Day 23.00 WK Turnen, rechtstreekse re portage vanuit Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam 23.50 Save a life: Recovery position 00.05 Weerbericht BBC 2 14.17 Sport. Reportages van de Grand Prix snooker en paar denraces te Newbury. Met om 15.50 Nieuws en weerbericht 17.00 Motor fair, reportage van de jaarlijkse motor-happening blj Earls Court. Presentatie: Mike Smith en Janet Ellis 17.30 Gardeners' world, tuinierru briek 18.00 Battleetar Galactic a. Ameri kaanse science-fictlonserie met Lome Green, Dirk Bene dict, Richard Hatch e.a. Afl.: The magnificent warriors 18.50 Starehol, spelprogramma waarin beroemdheden en sportlui strijden om de Daihat su Trophy 19.20 53Miniature worlds, achtdelige serie korte natuurfilms. Afl. 7: Stumps 19.30 Ebony, kleurlingenmagazine met o.a. een reportage over Chapeltown, de kleurlingenwijk van Leeds, en de specefieke problemen van de bewoners 20.00 Call my bluff, spelprogramma 20.30 Top gear, automagazine 21.00 Alas Smith Jones, comedy- show met Mel Smith en Griff Rhys Jones 21.30 Brass Tacks nuclear series. Afl.: Taming the Dragon 22.15 Grand Prix snooker 22.45 Newsnight, actualiteitenmaga zine 23.30 Weerbericht 23.35-00.10 Grand Prix snooker, sa menvatting SKY CHANNEL 16.00 E The Smash Great Video Race, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 Hogan'e Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The New Dick van Dyke Show, comedyserie 19.30 Get Smart, comedyserie 20.00 Tom Jones, muzikaal pro- gramma 20.25 To be or not to be, speelfilm 22.12 Europees weerbericht 22.15 Championship wrestling 23.10 Spaans voetbal 00.10 Ei Monsters of Rock, har- drockprogramma 00.52-00.55 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Countdown, popprogramma 18.00 Super Sonic, muziek, teken films en gasten met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quizprogram ma met kandidaten uit Europa. Presentatie: Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 20.30 Benny Hill, comedyshow 21.00 The Invisible Man, avonturen- serie met Pip Donaghy in de hoofdrol. Afl.: Dr. Kemp's visi tor 21.30 Tales of the Unexpected, tv- serle naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: Sauce for the goose, met o.a. Gloria Grahame en Robert Morse 22.00 Super Channel News 22.30 Golh La Manga Trophy, repor tage 23.30 Europees weerbericht 23.35 Hall and Oates Fourth Of July Concert, muziekspecial 00.30 The Buzz, popprogramma met Simon Potter 01.30 Nino Firetto Totally Uva 02.30-03.30 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 E Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Maiken Wexo leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Van 1630-17.00 Club MTV, dans- programma vanuit het Palladi um in New York. 22.00-23.00 Metal. hardrockprogramma gepresenteerd door Maiken Wexo TV 5 16.05 Poussièrs D'Empirs, speelfilm uit 1983 van Ldm Lè. Met o.a. Dominique Sanda en Jan- Francois Stevenin 17.35 Aujourd'hui an Francs 18.00 Recreation 18.40 De* Chiffres et des Lettres, spelprogramma 19.00 Le Grand Echiquler, showpro gramma 22.00 Joumasi 22.30-23.45 Apostrophes, literair magazine NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Honger hoeft niet (4) KRO 14.30 Het meisje en de ren baan, Amerikaanse speelfilm uit 1949 van David Butler 16.15 Columbus... of wat er allemaal nog te ontdekken valt, praatprogramma NOS 17.30 Vi6-Joumaal KRO 17.46 Alvin en z'n boefjes, tekenfilmserie DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Winnetous rheini- sche Brüder (herh.) 10.35 Extratour 12.10 Seit ich weiss, dass ich nicht mehr lange lebe, bin ich stark 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 14.50 Eine Italienische Legende: Guiseppe Verdi, achtdelige serie 15.50 Tagesschau 16.00 Vorhang suf - Film ab 16.25 Das Gaheimnis des schwarzen Tankers, Italiaanse speel film van Tommaso Dazzi 17.45 Ta gesschau DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1 14.25 Heute 14.30 EHarold Lloyd: Nur nicht schwach werdenl (Never wea ken). Amserikaanse speelfilm uit 192h> van Fred Neymeyer 15.05 E Die tröh- lichen Schneider, tv-film van llan El- dad naar het Joodse zangspel 'Megll- leh' van Haim Hefer en Dov Selzer. Met Yonatan Segal, Nitza Saul, Mi chael Schneider e.a. (herh.) 16.30 Freizeit... und was man daraue ma- chen kann, vilje-tljdsmagazine 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Richard Chamberlain in Dream West: Das abenteuerliche Leben.des John Charles Fremont, tv-serie BBC 1 06.35 Leon Errol 06.55 Weerbericht 07.00 Breakfast time, ontbijttelevisie 08.40 Open air (1) 09.00 Nieuws 09.05 Neighbours, tv-serie 09.25 Kil- roy, discussieprogramma 10.00 Nieuws 10.05 Going for gold, spel programma 10.25 Children's BBC 10.55 Five to eleven 11.00 Nieuwe 11.05 Open eir (2) 12.00 Nieuwe 12.05 Daytime live, gevarieerd lunch- magazine 13.00 Journaal 13.30 Neighbours, tv-serie 13.50 The sand piper, Amerikaanse speelfilm uit 1965 van Vincente Minnelli 15.40 Ask Mar- go, servicerubriek 15.50 Children's BBC 17.00 Newsround 17.10 SGran- ge hill 17.35 Masterteam, spelpro gramma. Preséntatie: Angela Rippon SKY CHANNEL 07 30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 E Sky Trax 13.05 Another World 14.00 The Best Ot A Country Practice 15.00 Transfor mers 15.30 Elephant Boy 16.00 E Here comes the Weekend 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Super Sonic 09.00 Sons and Daughter* 09.25 World of Photographie 09.50 Follow me 10.05 Madhur Jeffrey's Indian Cookery 10.30 Tom Keating on Painters 11.00 The Buzz 12.00 Em- merdale Farm 13.00 Going for Gold 13.30 Sons and Daughters 14.00 Bouquet of Barbed Wire 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en Paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 2347 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO's nachtleven RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul- en Disco Show. 21.02 De LP Show en CD Show. 23.02 Sesjun RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 19.30 Het feuilleton. 20.00 Nieuws 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het podium, met om 21.00 Specials en noviteiten. 22.00 Helsinki Biennale 1987. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2040 TELEAC: Follow through- (herh.). 21.00 Klussen. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag voorat 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: CVP. 1845 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Paso a paso, voor Spanjaar den. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenvorming: Handel en wandel (1). 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Amazone. 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Etnische en volksmuziek. 19.00 Europalia Oostenrijk. 19.45 Home made. 2040 Festival van Vlaanderen Gent 1987. 22.00 Actualla: Nieuwe klanken. 22.15 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 1345 Kerk Vandaag. 14.05 V.I.P.-roem. 1605 VARA: Radio 1 vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo 07.08 Het levende woord. 07.12 Ontbijtshow. 0840 In gesprek met Pater Adrl Maat. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op... 11.50 In gesprek met Pater Adri Maat. 12.03 Van twaalf lot twee. 14.03 M/V Magazine. 1543 KRO'S Familiehoorspel: Schaakstuk. 1540 TROS: Gerard de Vries draait 17.03 Nederlands hltwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 0743 VOO: Ook goetemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Adam Curry. 12.03 Bart en de Zwart 1543 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 06.02 Vroeg Ochtendconcert II. 09.00 Franse piano muziek. 10.05 Intermezzo. 10.30 Het int. concertcircuit. 12.00 Lunchconcert 13.00 Nieuws. 1342 Pèle-Mèle. 14.00 EO: Buxtehude in perspektief. 1540 Uit de schat der eeuwen. 16JX) Ongehoord. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sport let. 09.25 Waterstanden. 0940 RVU: De Brandhaard. 10.00 AVRO: Hoe gaat 't er mee. 11.00 NOS: Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het gebouw. 14.00 AVRO: Het is een wonder. 1440 Drie speurtocht met. 1540 VPRO: Het gebouw 1645 Welingeluchte kringen REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-1340 Lunchuur met actualitei ten, land- en tuinbouw, uil-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 0740 Ochtendmagazine. 0940 Hans van Vliet. 1240 Lunchprogramma. 1440 Tineke Speksnijder. 1640-1740 Rijnmond getapt. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel 1343 Tussendoor 1443 78 toeren tijd. Jo Leemans 1543 Zo d'ouden zongen. 1645 Neem je tijd. BRT 2 0540 Deg en dauw 0612 Brussel. Brussel: cultuur. 1043 Platenpoets. 1240 Regioprogramma. 13.10 Hadiemicha: Vlaamse liedjes. 1440 De stemming. 1640 Abraham al gezien?. 1740 Focus. BRT 3 0740 Goede morgen 08.15 Ochtend variaties. 09.15 Matinee (1). 1040 Schoolradio. 1140 Is dit Haydn?. 1240 Taf el muziek. 13.10 Actueel. 1340 Kamermuziek. 1440 Concert in de namiddag. 1545 Het BRT-koor. 1640 Naar de avond toe.... 1740 Festivalprogramma

Leidse Courant | 1987 | | pagina 21