'eyenoord lijft met tien man overeind FC Utrecht redt slechts gezicht jax krikt internationale waarde op ilier Six heet Dundar Siz EUROPA CUP 1 EUROPA CUP2 UEFA CUP ipRT ËeidóaQowuvnt DONDERDAG 22 OKTOBER 1987 PAGINA 11 b4rA Didier Six, die 52 keer voqr het |e voetbalelftal uitkwam, is sinds woens- ?brk. De 33-jarige oud-Fransman heet, vol- "de Turkse staatscourant, Dundar Siz. De lleler tekende in augustus een twee-jarig jet met Galatasaray, dat in de eerste ronde jet toernooi van de landskampioenen werd 5{chakeld door PSV. De club van Jupp fell had echter al twee buitenlanders, de [Iklaven Simovic en Prekazi, onder con- ;Voor Six, of voor een van de twee ande- as daardoor in de competitie geen plaats, jbleem is nu opgelost door de snelle na- jtie van Six, die dit weekeinde bij lijst- rder Galatasaray zal debuteren in de •ijd tegen stadgenoot Fenerbahce. Austria Wien wil Van Loen WENEN Austria Wien heeft belangstelling voor John van Loen van FC Utrecht. Gister avond zat een vertegenwoordi ger van de Oostenrijkse club op de tribune in Galgenwaard om de verrichtingen van de spits in het Europese bekerduel tegen Verona gade te slaan. Van Loen zal eventueel het vertrek van de naar Italië vertrokken international Polster moeten compenseren. Austria heeft maximaal één miljoen over voor de transfer. Werder-Spartak Moskou uitgesteld wegens mist MOSKOU De voor giste ren geplande eerste wedstrijd in de tweede ronde om de UEFA-cup tussen Werder Bremen en Spartak Moskou is wegens dichte mist ver schoven naar zaterdag. Het vliegtuig waarmee de Bre mer club naar Moskou reisde kon daar niet landen en keerde na een tussenlanding in Vilnius in Litouwen terug naar Bremen. Duel om Super Cup op 25 november in Amsterdam BERN De eerste voetbalwed strijd om de Super Cup tussen Ajax en FC Porto wordt woensdag 25 november in Amsterdam gespeeld. Het was al duidelijk, dat het duel tussen Ajax, afgelopen seizoen de sterkste van het toernooi der be kerwinnaars, en FC Porto, de beste van de landskampioenen, in Am sterdam zou worden gespeeld. Over de datum hebben de clubs volgens de UEFA nu overeenstemming be reikt. De tweede wedstrijd staat op het programma voor 13 januari in Porto. KOERSTIPS DEN HAAG Tien drave rijen staan er morgenavond op het programma van Schaesberg. De eerste start om 19.00 uur. Onze tips lui den. Ie koers: Boyo France (5), Bordeaux Cede (2), Burt DV(1). 2e koers: Brigit te G (2), Bravo Nora (5). Ann David (6). 3e koers: Dschuna (6). Silver Bill (2), Sibora (4). 4e koers: Glad Laurel- ton (4), Breeze (9). Zeb Neijenrode (2). 5e koers: Yen R (5). Zanara (2). Zo- gan L (4). 6e koers: Countach (2). Ru naway (7), Fashal (4). 7e koers: Ys- wind (1). Yromi W (7), Yco Bonni (6). 8e koers: Andrea (8), Zola Eik (4). Yvo (3). 9e koers: Velino Majo (5). Vryo Buitenzorg (4), Romeo Hollan- doa (7). 10e koers: Amor O (6), Zinga- ro Last (3), Vival Oldeson (7). «gMgS; -« >•-»: >1 ERDEEN Met tien Iers heeft Feyenoord l gisteren van een re- jjke uitgansgpositie .zekerd voor het berei- J van de derde ronde 11 de strijd om de FA cup. De Rotter- ^ïmers, die een groot :efeelte van de wedstrijd 'H tien man speelden aIdat aanvoerder Ben -anstekers direkt na iot uit het veld werd ge- ydrd. verloor gisteren 'perste krachtmeting in a'tegen Aberdeen met enoord. met de weer in ide aangenomen Been in de ploeg, doorstond de eerste aanvalsgolf van Aberdeen slechts met moeite. Het door Israel uitgedachte verdedi gende concept werkte in de beginfase niet vlekkeloos. Mo lenaar en Troost hadden in de lucht de grootste moeite met de lange Schotse spitsen, ter wijl Heus op rechts geen vat kreeg op het jonge Aberdeen- talent Joe Miller, de topscorer die in de belangstelling van Liverpool staat. Pas na twintig minuten kon Feyenoord onder de grote druk van Aberdeen uitko men. Bij de eerste echte se rieuze aanvalspoging van de Rotterdammers was het ook direkt raak. De van Schotse afkomst zijnde Mitchell, die met Glasgow Rangers nog nooit op het veld van Aber deen had gewonnen, pikte de bal op de middenlijn op. De spits passeerde het trage kop pel McLeish en Miller, maar werd in het strafschopgebied door doelman Leighton on deruit gehaald De internatio nal van het Schotse elftal had geen verweer tegen de straf schop van Elstrup: 1-0. Het was meteen de laatste ak- tie van Mitchell. Even later scheurde hij tijdens een solo een spier in het bovenbeen, waarna de Schot met een draagbaar het veld verliet. Is rael liet de jonge Barendse op draven. De tegenslag miste zijn uitwerking niet. Elf mi nuten voor rust kon Molenaar aanvaller Hewitt alleen door een overtreding van een doorbraak afhouden. Weir, in 1983 nog in de ploeg van Aberdeen die de Europa Cup voor bekerwinnaars verover de, plaatste de bal uit de vrije trap precies op het hoofd van de instormende Falconer, die tussen tien Feyenooord-ver dedigers raak kopte: 1-1. Verbijsterd Nauwelijks terug uit de kleed kamers zette scheidsrechter Frederiksson in de tweede helft het redelijk gevulde Pit- todrie-stadion op stelten. De Zweed toverde bij een ogen schijnlijk ongeschuldige over treding van Wijnstekers op de Schot Bett de rode kaart te voorschijn. Volkomen verbijs terd verliet de aanvoerder van Feyenoord het veld. Door deze beslissing van de arbiter mist de routinier vrijwel ze ker de return in de Kuip te Rotterdam. De rode kaart voor Feye- noord-verdediger Wijnstekers drukte na afloop van het duel tegen Aberdeen enigszins de feeststemming in de kleedka mer van het Rotterdamse kamp. „Een afgrijselijke blun der van de scheidsrechter. Waarschijnlijk heeft hij Wijn stekers voor Molenaar gehou den, die in de eerste helft al een gele kaart had ontvangen. De overtreding van Bennie was niet overdreven hard. In Nederland had hem dat geen rode kaart opgeleverd", aldus trainer Rinus Israael. Feyenoorder Elstrup benut de strafschop, toegekend na. een overtreding op Dave Mitchell. Doelman Leighton van Aber deen gaat naar de verkeerde hoek. FOTO: ANP Coach Israel reageerde met een. Met Monkou bracht hij een extra verdediger in het veld. Barendse, net twintig minuten in het team, kon zijn trainingspak weer aantrek ken. De omzetting kwam de rust in de Rotterdamse afweer niet ten goede. Hewitt en Fal coner kregen uitstekende kansen de score op te voeren, maar vonden Hiele steeds weer op hun weg. Het enige foutje van de doel man leidde twintig minuten voor het einde tot de tweede tegentreffer. Hiele kreeg de bal na een schot van Joe Mil ler niet onder controle, waar na de publiekslieveling in tweede instantie alsnog scoor de: 2-1. Het was de eerste tref fer van de flankspeler in acht wedstrijden. Israel toonde zich tevreden met de kleine nederlaag. „De ploeg heeft vooral in het eer ste kwartier slecht gespeeld. Het doelpunt bracht wat rust. Na de rust hebben we op ka rakter gevoetbald. De jongens hebben alles gegeven. Het re sultaat biedt mogelijkheden voor de wedstrijd in Rotter dam". Aberdeen-Feyenoord 2-1 (1-1): 21. Elstrup 0-1 (strafschop), 34. Falconer 1-1, 68. J. Miller 2-1. Scheidsrechter: Frederiksson (Zwe). Toeschouwers: 16.000. Aberdeen: Leighton; McKimmie, McLeish, W Miller en Connor; Bett, Nicholas, Weir; J. Miller, Falconer, Hewitt. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Troost, Van Herpen, Molenaar. Heus; Hoekstra. Been, Elstrup; Hof man, Mitchell (Barendse, Monkou). Kaarten: Wijnstekers (rood). Heus (geel). De vet gedrukte clubs hebben zich geplaatst voor de vol gende ronde. Tussen haakjes de uitslagen van eerste reeks wedstrijden. Rapid Wien (Ooa)-PSV (Ned) 1-2 (0-1): 7 Van Aerle 0-1 47 Kranicar (strafschop) 1-1. 77. Gillhaus 1-2. Scheidsrechter: Lanese (Ita). Toeschou wers: 20.000 Real Madrid (Spa)-FC Porto (Por) 2-1 (0-0): 59 Madjer 0-1. 81 Sanchez 1-1, 90 Sanchis 2-1. Scheidsrechter: Hackett (Eng). Toeschouwers 60.000 Xamax Neuchatel (Zwi)-Bayern Münehen (Brd) 2-1 (1-0): 28. Luthi 1-0. 47 Matthaus 1-1, 51. Sutter 2-1. Scheidsrechter: Mulder (Ned). Toeschou wers: 22.000. Glasgow Rangers (Sch)-Gomik Zabrze (Pol) 3-1 (3-0): 6 McCoist 1-0. 22. Durrant 2-0. 45. Falco 3-0, 56. Urban 3-1. Scheidsrechter: Lund-So- rensen (Den). Toeschouwers: 41.366. Lilleatröm (Noo)-Bordeaux (Fra) 0-0. Toeschouwers. 4267 Aarhua (Den)-Benlica (Por) 0-0. Toeschouwers: 12.500 Steaua Bukarest (Roe)-Omonia Nicosia (Cyp) 3-1 (2-1): 14. Hagi 1-0. 38. Csupuras 1-1. 43. lovan 2-1, 68 Hagi (strafschop) 3-1. Scheidsrechter; Listkiewicz (Pol). Toeschouwers: 30.000. Sparta Praag (Tsj)-Anderlecht (Bel) 1-2 (1-1): 10 Hasek 1-0. 27 Ver voort 1-1, 50. Frimann 1-2. Scheidsrechter: Galler (Zwi). Toeschouwers: 31.000 FC Oen Haag (Ned)-Young Boys (Zwi) 2-1 (1-0): 2 De Roode 1-0. 62 Zufli 1-1, 71. Boere 2-1. Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toeschouwers: 9000 OFI Kreta (Gri)-Atalanta Bergamo (Ita) 1-0 (1-0): 17 Persias 1-0 Scheidsrechter: Schmidhuber (Brd). Toeschouwers 13.000 Vlaznia Skhoder (Alb)-Rovaniemi (Fin) 0-1 (0-1): 27. Polack 0-1 Toe schouwers 20.000. Kalmar FF (Zwe)-Sporting Lissabon 1-0 (0-0): 83. Arvidsson 1-0. Toe schouwers: 2070 Hamburger SV (Brd)-Ajax (Ned) 0-1 (0-0): 52. Meijer 0-1. Scheidsrech ter: Wóhrer (Oos). Toeschouwers: 24.600. KV Mechelen (Bel)-St. Mirren (Sch) 0-0. Scheidsrechter: Harlmann (Hon). Toeschouwers: 8000. Real Sociedad (Spe)-Dynamo Minsk (Sov) 1-1 (0-1): 5. Kondratsiev 0-1. 86. Gaiate 1-1. Toeschouwers 25.000. Aberdeen (Sch)-Feyenoord (Ned) 2-1 (1-1): 21. Elstrup 0-1 (strafschop). 34. Falconer 1-1. 68. J. Miller 2-1 Scheidsrechter: Frederiksson (Zwe). Toeschouwers: 16.000. FC Utrecht (Ned)-Hellas Verona (Ita) 1-1 (1-1): 44. Berthold 0-1, 45. Van Ginkel 1-1. Scheidsrechter: Igna (Roe). Toeschouwers: 17.500 Rode Ster Belgrado (Joe)-Club Brugge (Bel) 3-1 (0-1): 42. Bevens 0-1. 53 Radovanovic 1-1, 82. Cvetkovic 2-1. 90. Stojkovic (strafschop) 3-1. Scheidsrechter: Keizer (Ned). Toeschouwers: 60.000. AC Milan (Ita)-Espanol (Spa) 0-2 (0-1): 40 Zubillaga 0-1, 49 Picchi Alonso 0-2. Toeschouwers: "37.000 Chaves (Por)-Honved Budapest (Hon) 1-2 (0-0): 73. Kovaci 0-1. 80. Fo- dor 0-2. 88. Radi 1-2. Toeschouwers: 6000 Wiamut Aue (DDR)-Flamurtari Vlora (Alb) 1-0 (1-0): 22. Kraus 1-0 Scheidsrechter Stiegler (Tsj). Toeschouwers: 18.000. Panathinaikoa (Gri)-Juventua (Ita) 1-0 (1-0): 6. Saravakos 1-0. Scheids rechter: Bridges (Wal). Toeschouwers: 70.000 Bröndby (Den)-Sportul Bukarest (Roe) 3-0 (2-0): 14 Olsen 1-0, 30. Stef- fensen 2-0, 84 Christensen 3-0. Scheidsrechter: Philippi (Lux). Toeschou wers: 18.700. Dundee United (Sch)-TJ Vitkovice (Tsj) 1-2 (1-1): 13. Dostal 0-1, 24. Ferguson 1-1, 77. Chamela 1-2. Toeschouwers: 8938. Toulouse (Fra)-Leverkusen (Brd) 1-1 (0-1): 34. Schreier 0-1, 70. Taranti- m (strafschop) 1-1 Scheidsrechter: Petrovic (Joe). Toeschouwers: 40.000. Inter Milan (Ita)-Turku (Fin) 0-1 (0-1): 11. Aaltonen 0-1. Toeschouwers 35.000. Barcelona (Spa)-Dynamo Moskou (Sov) 2-0 (2-0): 9. Amarilla 1-0. 30 Schuster 2-0. Scheidsrechter: Thomas Toeschouwers: 30.000 Vitoria Guimaraes (Por)-Beveren (Bel) 1-0 (0-0): 67. Ademir (strafschop) 1-0. Toeschouwers: 22.000 SBURG De aande- jax zijn op de inter vale voetbalbeurs wat gestegen. Giste- Ü>oekte de Europa- -4uder uit Amster- n de eerste wedstrijd i tweede ronde van bekerwinnaarstoer- uit tegen het gere- leerde Hamburger ufe internationaal ge beerde overwinning 3'rt-0. De uitzege van ojationaal in proble- eterkerende Ajax zal buitenwacht meer gering krijgen dan ^jstatie werkelijk ver- hl ii<f ig van technisch direc- fohan Cruijff speelde ^tet op zijn hoogste ni- kreeg vooral veel me- ing van de Westduitse 'nnaar HSV, dat in zijn )else periode geen ys, meer is van de ver en geslepen counter- Je van weleer. hebben aan die uitleg. Cruijff kon gisteravond in de roes van de winst terecht wij zen op de handicaps, waarmee hij kampte. De Vinkevener moest het zware karwei laten klaren zonder de geblesseerde Wouters en de gevluchte Rijk aard. Over tussentijdse verko pen van een geroutineerde verdediger als Silooy repte Cruijff maar niet eens. De technisch directeur greep maar weer eens naar het wa pen van de verrassing. Hij koos in plaats van de overtui gende middenvelder Scholten plotseling voor Frank Verlaat, de 19-jarige verdediger, die tot woensdag slechts vijf wedstrij den voor Ajax (waaronder de Europa-Cupfinale in Athene) achter de naam had staan. De linksbenige Verlaat, dit sei zoen deels door blessures nog geen minuut in actie voor Ajax 1, moest zich bezig houden met spits Labbadia en deed dat buiten een eerste gewennings periode met verve. Met name in de tweede helft acteerde. Verlaat op hoopgevend ni veau. Ajax had in de 36-jarige Ar nold Mühren, zijn beste man kende. De Volendammer speelde als vorige week tegen Polen, strak passend, spelver- delend en stimulerend voor de jongeren. Mühren had echter ook pro blemen om in de eerste helft het jonge Ajax-spul in het ga reel te krijgen. Cruijff had zijn ploeg iets teveel aan het HSV- gegeven aangepast. Winter speelde zeer consequent op Von Heesen, Verlaat dekte Labbadia en Blind mocht Okonski geen moment uit het oog verliezen. Zelfs Bosman had een verdedigende op dracht contra Kroth. Normaal kiest de Amsterdamse coach nooit voor dergelijke praktij ken. Hij doet geen concessies aan de eigen kracht, maar gaat daarvan uit. Die verrassende ingeving van Cruijff, bedacht na wat uurtjes denkwerk met spion Bruins Slot, gaf Ajax een moeilijke beginfase. Bij het switchen van de HSV-spitsen was er vaak ruimte door ver keerde overnames en foutieve ingrepen. Ronald Spelbos, voor deze ene keer duidelijk als laatste man fungerend, kon de chaos lange tijd niet aan. Met name bij voorzetten. waarbij doelman Menzo zich bepaald niet onderscheidde, waren er kansrijke posities voor Hamburger SV, dat zich echter te laf opstelde om echt kans op een verrassend resul taat te maken. Basis Mühren stond ook aan de basis van het doelpunt van Ajax. Lims speelde hij zich vrij en liet een puntgave voorzet los. Voor de verder weinig geluk kige spits Hennie Meijer was er geen missen aan: 1-0. Ajax speelde de bal met gemak rond. maar liet de tegenstan der wel eens te dicht bij het doel van Menzo komen. Die moest vooral reageren, als de Hamburgers over de vleugels aandrongen. Zo kwam HSV toch aan zijn kansen, die ech ter niet werden benut. Trainer Skoblar klaagde terecht na af loop over de geringe trefzeker heid van zijn weifelachtige elf tal. Okonski miste twee dotten van kansen, Von Heesen legde de bal boven op de lat en in de slotseconden miste Beiersdor- fer, na weer een goede voor zet, vrij voor Menzo. De bal ging hoog over het doel, rich ting het Nederlandse suppor tersvak. De mogelijkheden van Ajax waren veel geringer. Cruijff kon er na afloop niet echt mee zitten. Net als Utrecht-coach Han Berger in 1981 (0-1 door Carbo) kon hij aan de Hamburgse pers een Nederlandse overwinning in de Noordduitse havenstad ver klaren. „We hebben in het be gin te angstig gespeeld, te veel respect getoond. Anders had deze overwinning ruimer kun nen uitvallen. Ik zie deze 1-0 als een normale uitslag. HSV heeft zijn best gedaan. Dat we in het begin problemen ken den, is normaal voor zo'n jon ge ploeg. Dat ik Verlaat heb ingezet als verdediger, was eenvoudig. Ik had geen andere verdediger voor handen", al dus Cruijff, die Van 't Schip als zijn beste man noemde. Hamburger SV-Ajax 0-1 (0-0): 52. Meijer 0-1. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos). Toeschouwers. 24.600. Hamburger SV: Pralija, Kaltz, Ja- kobs, Beidersdorfer en Hinz; Spörl, Von Heesen, Kroth en Bein (Ditt- mer); Labbadia en Okonski. Ajax: Menzo; Blind, Spelbos en Ver laat; Van 't Schip, Bosman (Scholten), Winter en Mühren. Bergkamp, Meij er en Rob Witschge (Richard Witsch- ge). Kaart: Mühren (geel). UTRECHT FC Utrecht heeft zijn reputatie van reuzendoder in Europese bekertoernooien gister avond niet kunnen beves tigen. De modale eredivi sieclub overtrof zich tegen Hellas Verona en speelde de beste wedstrijd van dit seizoen. Dit was voldoen de voor een eervol optre den voor eigen publiek, echter niet voor de over winning. Verona vertrok uit de Domstad met een gelijkspel (1-1) en ma noeuvreerde zich daarmee in een kansrijke positie voor de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi. In de recente Europacup-his torie stuntte FC Utrecht tegen gerenommeerde tegenstanders als Eintracht Frankfurt (2-1), Dinamo Kiev (2-1) en in de uitwedstrijd tegen Hamburger SV (0-1). FC Utrecht bevindt zich momenteel echter in een te diep dal om deze opvallende reeks een vervolg te kunnen geven tegen Verona, de Itali aanse kampioen van 1985. Verona bood Utrecht voldoen de gelegenheid de faalangst voor een vol stadion (17.500 toeschouwers) te overwinnen. FC Utrecht had een reeks overtredingen nodig om de snelle uitbraken van de Italia nen in de kiem te smoren. Een onnodige tackle kostte Fraser, een erkend specialist op dat gebied, de gele kaart. Een aarzeling van doelman Van Ede hoekschop was de in leiding tot het doelpunt van Verona. De bal belandde na de corner van Volpecina op de kruin van Berthold. De West duitse international zag dat Van Ede twijfelde en plaatste de bal met het hoofd in het doel: 1-0. De uitwerking van deze bitte re pil werd binnen twee minu ten verzacht. De klok stond ai een minuut op 45, toen Stein- mann van links kon voorzet ten op Van Loen. De roodhari ge spits kopte de bal enkele meters terug. Daar stond Van Ginkel klaar om met een schot, waarin alle frustatie over de Italiaanse 'sluipmoord' lag, gelijk te maken. Dope Het doelpunt van Van Ginkel werkte in de tweede helft nog na als dope voor de Utrech ters. De ploeg, in de misère na drie competitienederlagen en de uitschakeling door TOP in het KNVB-bekertoernooi, schroefde het tempo op en ging aanmerkelijk harder spe len. Pattinama ging voor in de provocaties. De aanvoerder gaf Berthold zelfs, na eerst te heb ben vastgesteld dat Igna de andere kant op keek, een trap en een zoen Verona, best te vreden met de stand, ver trouwde eens te meer op zijn counterkwaliteiten. Elkjaer-Larsen liet zich weinig zien Verrips, die verrassend was aangesteld als bewaker, hield de vedette van Verona zonder al te veel moeite kort. FC Utrecht bleef uitzicht hou- de' op de overwinning. Patti nama en Van Loen schoten pal over, Verrips knalde zelfs tegen de paal. Verdediger Fontolan maakte schijnbaar hands in het strafschopgebied, maar Igna wilde Utrecht niet aan de voorsprong helpen Het bleef 1-1, voor de winnaar van de nacompetitie een weinig hoopgevend resultaat. Het commentaar van Utrecht- trainer Han Berger op het ge lijkspel. richtte zich in eerste instantie op het voordeel er van voor de competitie. „Het elftal heeft gespeeld voor wat het momenteel waard is. Door eigen schuld is de indruk ge wekt dat FC Utrecht een ama teurelftal is. We hebben hier getoond, dat dat niet het geval is. Er werd tenminste weer initiatief genomen Ik hoop. dat het voor de competitie een mentale opsteker betekent. Over twee weken in Verona zien we wel verder". Vol lof was Berger over de instelling van zijn team, dat zich zelden liet verleiden op Italiaanse provocaties in te gaan Berger vertelde, dat hij al sinds de be gin van de competitie erop ha mert. dat aggressief spel niet gepaard hoeft te gaan met gekke dingen „Er waren en kele vervelende incidenten maar die kwamen niet van onze kant. We hebben ons goed en verstandig gedragen FC Utrecht-Hellas Verona 1-1 (M) 44 Berthold 0-1. 47 Van Ginkel 1-1 Scheidsrechter Igna (Roe) Toe schouwers: 17.500 FC Utrecht: Van Ede. Verrips Fra ser, Plomp en Van der Meer, Alflen (Cruden). De Kruytf. Pattinama en Steinmann; Van Ginkel (De Koek) en Van Loen Verona Giuliani. Berthold. Iachim. Fontolan. Volpati en Volpecina: Ga- lia, Di Gennaro en Vena: Pacione (Sacchetti) en Elkjaer-Larsen Prijsvragen DEN HAAG Het resultaat van de Westduitse lotto is: A 2-5-30-31-33-49 Reserve 18 B 5-12-16-19-32-34 Reserve 46 Spel 77 7335946 ejfla Loen torent hoog boven de defensie van Hellas Verona uit. Zijn kopbal zal geen doel vl FOTO. ANP

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11