Zwarte dag voor Italiaans voetbal Sovjetunie en Roemenië gever elkaar niets toe Tevredenheid ove optreden turners Zoon van Snack Bar maakt indruk op Duinc BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. SPORT EeidacSoinaTit donderdag 22 oktober 1997 paq MILAAN Het Itali aanse voetbal beleefde een rampzalige dag in het UEFA-bekertoer- nooi. De miljóenenfor- maties Juventus, AC Mi lan en Inter kregen een bittere nederlaag te slik ken, het meer beschei den Hellas Verona zorg de voor het enige licht puntje door FC Utrecht op 1-1 te houden. De Milanese voetbalgroot machten kwamen het dichtst bij uitschakeling. Zij verloren hun thuiswedstrijden. AC Milan blunderde op alle fron ten tegen Espanol. De Span jaarden Zubillage en Picchi Alonso profiteerden van ver- dedigingsfouten met twee doelpunten. Gullit en Virdis misten aan de andere kant enorme doelkansen. Espanol ging tevreden met 2-0 naar huis. Inter verloor thuis van een dwerg. Het Finse Palloseura Turku had aan een treffer van Aaltonen genoeg voor de volle winst. Juventus verloor eveneens met 1-0. Dit ge beurde voor 70.000 toeschou wers in Athene. Sterspeler Saravakos. vorige week ver guisd na het debacle van de Griekse nationale ploeg te gen Hongarije, werd match winnaar. Bij Juventus faalde spits Ian Rush nadrukkelijk. De Welshman produceerde in anderhalf uur slechts één schot op doel. In Belgrado speelde Club Brugge een ongelukkige wedstrijd tegen Rode Ster. Nadat Radovanovic en Cvet- kovic de Brugse voorsprong uit de eerste helft (door Bey- ens) teniet hadden gedaan gaf Jan Keizer uit Volendam de Joegoslaven in de laatste minuut nog een strafschop. Stojkovic benutte deze bui tenkans op 3-1. Een rampza lige dag voor Milaan was een prettige voetbaldag voor Bar celona. Net als Espanol tegen AC Milan won FC Barcelona tegen Dinamo Moskou met 2- 0. In Neuchatel leed Bayern Mtlnchen onder toeziend oog van de Hoogezandse arbiter Egbert Mulder punt- en ge zichtsverlies. Met een uitblin kende René van der Gijp won de Zwitserse kampioen, vorig jaar in het UEFA-toer- nooi uitgeschakeld door FC Groningen, voor 22.000 toe schouwers met 2-1. Uit een scherpe voorzet van oud-PSV'er Van der Gijp maakte Ltlhti in de 28e mi nuut 1-0. Kort na de pauze toonde Matthaus zijn waarde door voor 1-1 te zorgen. Maar Van der Gijp en zijn mede- aanvallers Lühti en Sutter waren vaak ongrijpbaar voor de Beierse achterhoede. Sut ter scoorde vlak na de 1-1 met het achterhoofd. De lin kerspits zou daarbij doelman Pfaff hebben gehinderd. Maar arbiter Mulder wuifde de Westduitse protesten weg. Leo Beenhakker was opgeto gen na de toch niet hoopge vende zege van Real Madrid op FC Porto. De voormalige trainer van Ajax, Real Zara- goza, Volendam en het Ne derlands elftal zei in Valen cia na de 2-1: „Degenen die zeggen dat Real-Porto feite lijk de finale was, hebben ge lijk. We hebben hier twee ploegen aan het werk gezien van hoog niveau". Anderlecht manoeuvreerde zich in een uitstekende uit gangspositie voor het halen van de kwartfinales. De Bel gische ploeg won in Tsjecho- slowakije met 2-1 van Sparta Praag. Vervoort en Frimann zorgden voor de treffers aan Anderlecht-zijde. Glasgow Rangers, dat de tweede ronde had bereikt door het sterke Dinamo Kiev uit te schake len, liep tegen de volgende Oosteuropese tegenstander, Gornik Zabrze, in de eerste helft hard van stapel. Daar van waren drie doelpunten het gevolg: van McCoist in de zesde, Durrant in de 22e en Falco in de 45e minuut. Na rust bleken de Schotten hun Michel de Groote van Anderlecht (rechts) in duel met Sparta Praag's Tomas Skuhravy. kruit te hebben verschoten. De Poolse ploeg kwam nog terug tot 3-1. Steaua Buka- rest, de bekerwinnaar van 1986, deed het rustig aan te gen Omonia Nicosia: 3-1. In het vlakke duel in Noorwe gen tussen Lilleström en de Franse kampioen Bordeaux, gadegeslagen door welgeteld 4267 toeschouwers, werd niet gescoord. Ook Benfica nam genoegen met een gelijkspel zonder doelpunten. De twee de Portugese club in het toer nooi van de landskampioe- FOTO: ANP nen deed het in Denemarken tegen Aarhus rustig aan. Ajax en FC Den Haag heb ben gisteravond dan wel ge wonnen, dagdromen over de meest gewenste tegenstander in de kwartfinales kan er nog niet bij zijn. Het toernooi van de bekerwinnaars isl, alleen het kwalitatief zww, bezette van de drie EuiL cuptoernooien, het is ooi minst productieve. De z ontmoetingen - Olymj Marseille - Hajduk wordt donderdag gespe leverden slechts negen l fers op, waarvan drieL Nederlandse makelij enL van FC Den Haags tf stander Young Boys. P De vijf overige treffers ren verdeeld over vier strijden. Bij KV Mech 1 Saint Mirren vielen weiE gele kaarten (Clijsters Mechelen en Fergusorf" Cooper van Saint Miif maar geen doelpunten. Rovaniemi zegevierde iiK banië met 1-0 over Vlf Shkodra. Als er geen of wachte zaken gebeuren thuiswedstrijd, wordt del se club ongetwijfeld dL genstander, die de aij kwartfinalisten het liefr genover zich zien. Liever Dinamo Minsk, Sportingj sabon of Atalanta Berg Deze toch tamelijk gerei meerde clubs deden 4 gens nauwelijks van 1 spreken. Atalanta vef met 0-1 op Kreta van plaatselijke OFI, de clul^ de Nederlandse coach f ne Gerards. Dinamo ij werd in San Sebastian Real Sociedad op een gj spel (1-1) gehouden en j ting verloor voor sl» 2.000 toeschouwers in j den met 0-1 van Kalmal E ROTTERDAM Halver wege de landenwedstrijd van de dames bij het 24e toernooi om de wereldti tels turnen in Rotterdam geven wereldkampioen de Sovjetunie en eeuwige ri vaal Roemenië elkaar niets toe. Toen gistermid dag de verplichte oefen stof werd afgesloten ston den de Russinnen op 197,500, de Roemeense turnsters op 197,375. De Nederlandse dames bezet ten halverwege de zes tiende plaats op een totaal van 31 naties met een sco re van 185,600 punten. Voor bondscoach Ronald Wal en zijn zes turnsters sloeg het uur van de waarheid. Toen moest blijken wat het werk, dat de turnsters en hun trai ners in 22 maanden op Papen dal hebben verzet, internatio naal waard was. Walter en zijn staf hadden becijferd- verplichte stof, waarop de training de nadruk I legd, een score van 185,00 punten zou mog] leveren. Het Oranje-ze^ door het op het laat< ment wegvallen van 1 Wilmink en eerder var Eenkhoorn geen erval een wereldkampiot had, presteerde zoals vj mocht worden: 185,6CL, voor een zestiende plat Wereldrecord l De Russische damespk de voor een nieuw „v" cord". Nog nooit in de denis heeft een dar een totaal van 197,500 in de verplichte oefer haald. Vier keer vers' de verplichte oefen' maximale score van t ten. Deze werd gelijk teams van de Sovjeij Roemenië verdeeld. ROTTERDAM Aan de klassering valt het niet di rect af te zien, waarschijn lijk blijft alleen Taiwan nog onder Oranje, maar de trainers en begeleiders van de Nederlandse he- renploeg bij de strijd om de wereldtitels turnen in Rotterdam waren over het optreden van hun pupil len tevreden. Stef van de Boogaard liet daarover na afloop geen twij fel bestaan. „We hadden ons voor dit evenement twee doe len gesteld. Ten eerste het be halen van minstens 510 pun ten en daarbij iets laten zien dat voor de toeschou turnen leek. Wat dat treft zijn wij met 527,1 ten ruimschoots aan or ken gekomen. Nog no een Nederlandse he zo'n hoog totaal gehaa Voor drie van de le het zevenkoppige tear eerste WK waaraan met een herenteam h< genomen, het einde turnloopbaan. Kampk ko van Luijk, oud-titi Ron Lamboo en Branc es beschouwen het to< Rotterdam als een sluiting van hun turn Cees de Kok, Jan M Willem Geurts gaan reserve Richard May; nog. Heel veel mensen vinden het geluid van een motor min der aangenaam dan de muziek uit hun autoradio. Op zijn minst kun je daar drie dingen van zeggen. Allereerst kun ]e je afvragen om welke muziek het gaat, vervolgens uit welk merk autoradio deze muziek komt en tenslot te, welke motor dat geluid maakt. U zult het ons waarschijnlijk niet kwalijk nemen dat wij het antwoord op de laatstevraag het belangrijkst vinden. Bovendien is het ook de meest interessante vraag. Juist een fabrikant als Bayerische Motoren Werke, u beter békend als BMW weet dat als geen ander. Tenslotte begon BMW in 1916 als bouwer van vliegtuig motoren, vervaardigde BMW in 1922 zijn eerste motorfiets en monteerde BMW in 1928 de eerste automotor in de Dixie In 1987 komt BMW met een nieuwe viercilmder motor voor de nieuwe 318i. De bestaande viercilinder motor uit de 318i was inmid dels al vijfentwintig |aar oud. Natuurlijk was deze viercilinder niet letterlijk meer dezelfde als de motor die in 1962 in de BMW 1500 gebruikt werd. In die vijfentwintig jaar is de motor steeds verder ont wikkeld. Zelfs zover dat met deze viercilinder motor Nelson Piquet in 1983 wereldkampioen werd in de Formule I. Maar na vijfentwintig jaar werd het tijd voor een totaal nieuw concept. De BMW-ingenieurs ontwierpen een motor waarbij ze de ervaringen konden toepassen die ze hadden opgedaan met de nieuwe 12-cilinder motor van de 750i. Net als de twaalfcilinder is deze viercilinder motor heel compact en licht gebouwd De motor is zuiniger, schoner, soepeler en sneller dan zijn voorganger De soepele en zuinige loop is vooral berakt door de toe passing van Digitale Motor Elektronika. Dit computergestuurde systeem bereken^op de micro seconde nauwkeurig niet alleen het ontstekingstijdstip, maar ook het verbrandingsmoment en bepaalt tegelijkertijd de juiste hoeveelheid benzine die dan ingespoten moet worden. Ennetalsbijdetwaalfcilindervande750i is deze Digitale Motor Elektronika van de derde generatie. Maar wat wellicht het meest opvalt bij deze nieuwe mo tor is hoe stil hij is. De nieuwe 318i heeft, net als de hele BMW 3-serie, minder chroom en grotere achterlichten. Bovendien is de auto verlaagd en zijn uit de nieuwe 7-serie de ellipsoïde koplampen, de vormgeving van de frontspoilers en de schokabsorberende bumpers overgenomen. Mensen die veel van muziek houden, kunnen ervan ver zekerd zijn dat het geluid van de nieuwe viercilinder motor hun autoradio nooit zal overstemmen. Mensen die veel van auto's houden, kunnen ervan verzekerd zijn dat zij de mooiste muziek pas horen als ze de radio uitdoen. KATWIJK: VAN DER PLAS BV, AMBACHTSWEG 14, 2222 AL, TELEFOON 01718-26161 LEIDEN: ROB GORRIS BV, HOGE RIJNDIJK 278,2314 AL. TELEFOON 071-896000 WASSENAAR Duin digt moest gistermiddag duidelijk te terugslag ver werken van het kasstuk van de Prijs der Giganten de dag tevoren op de Hil- versumse baan. Weinig publiek op de baan en waarschijnlijk ook in de wedkantoren waardoor de omzet duidelijk achter bleef. In de eerste koers ging de aan- dacht uit naar Count of "Hol land met trainer en rijder Guus Knijnenburg. De tweeja rige hengst kwam voor de eer ste keer in een koers uit na een aardige kwalificatie-proef van 4 oktober op Duindigt. Count of Holland is een zoon van Snack Bar uit de merrie Winsser Fortuna. Zoals be kend won Snack Bar een aan tal jaren geleden op Duindigt de Grote Prijs der Lage Lan den en boekte vele grote suc cessen in Zweden en andere landen. Snack Bar doet in Z enige jaren dienst hengst. Het is een daags gebeuren dat ee landse eigenaar met rie in Zweden voor king op bezoek gaat. stapje en de dekking t kleine twintig duizenl hebben gekost. Maar is het niet voor niets Bij de totalisator was Holland lang favorl uiteindelijk kreeg Cr deze eer. Champion's zegevie Manus Bouwhuis op voor Cobus Zuydhoen of Holland reed voor keer een erg goed koe een kilometertijd val de klokken verschijn Knijnenburg staat be hij met jonge paard zichtig te werk gaat komst gaat leren of Holland een echte g< van Snack Bar gaat Wellicht treedt hij él voetsporen van zijn v

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10