art Peeters als Anneke Patat gekleurd gezien )IO/TELEVISIE DINSDAG 20 OKTOBER 1987 PAGINA 15 lademakers toont zijn i onvolwassenheid pomeen, zegt het woordenboek, is zoiets waarneembaar verschijnsel, een natuur- \nsel. Zo kunnen we Jef Rademakers ook om een noemen, waarbij ik er enige na- s| i wil leggen dat ik niet betekenis 2 uit het xi nboek bedoel: iemand die sterk de aan- a rekt door een of andere bijzondere be- id. ahomeen Rademakers trekt meer de aan boor zijn bijzondere belustheid op vrouwe- eipf. Op zichzelf is dat nog niet verderfelijk, eren, dat is algemeen bekend, vallen in, \eerderheid voor vrouwelijk schoon. Maar d velende met die Rademakers is, dat hij weegt in een klein circuit van mensen die p, wat er op de televisie wordt uitgezon- ei daar heeft hij wat vriendjes onder, en Kvriendjes mag hij geregeld met een ca- ic ieg erop uittrekken om zijn belustheid ook vast te leggen, en dan krijgen wij het ook nog allemaal te zien. En Veronica noemt dat: „De televisie is nu pas echt volwassen". Met de introduktie van het maandelijkse programma „Pin Up Club" onder redactie van Jef Rademakers is het fascinerende medium dat televisie is, pas echt volwassen. Tja, je moet er maar opkomen. Als ik dat zo zie, dan lijkt het mij veel meer dat de televisie het medi um is, waarop Jef Rademakers mag laten zien hoe ónvolwassen hij zelf is. Dat stupide sex-ma- gazine is er alleen maar om hem de gelegenheid te geven met de camera voortdurend in te zoe men op borsten en billen - als dat een bewijs van volwassenheid moet heten, weet ik het ook niet meer. Een fenomeen van heel andere dimensies is mi nister Van Dijk van Binnenlandse Zaken. Van deze 'steile' man maakte Aad van den Heuvel een meesterlijk televisieportret, dat vorige week donderdag te zien was bij de KRO. Van Dijk maakte een paar jaar geleden naam als voorzitter van de RSV-enquête en trad nu op als een van de getuigen bij de ABP-enquète. Aan dat intrige rende feit was dit portret opgehangen. Van den Heuvel praatte met de minister, met zijn vrouw, met andere politici, vakbondsmensen en andere belanghebbenden, en volgde de man met de ca mera in zijn werk en in zijn vrije tijd. Dat lever de prachtige televisie op ('volwassen'zou ik bijna zeggen), die de 'steilheid' van Van Dijk in een heel nieuw, menselijk licht zette. Zo hoort het, zo wil ik elke week iemand geportretteerd zien. In het voorbijgaan werd ook duidelijk dat deze tweede parlementaire enquête lang niet zo'n boeiend spektakelstuk werd als de eerste dat was. Die leverde een thriller-achtige serie op, met kleurrijke vragers en antwoorders, emoties, woe de, humor. Dat is nu veel minder het geval; de enige die voor een béétje vuurwerk zorgde was ex-minister Gruijters. Dat is te weinig om je op het puntje van je stoel te kluisteren. Het journaal zorgt de laatste tijd voor een fiks stuk ergernis bij ondergetekende. Niet zozeer door de keuze van nieuws of de presentatie, hoe wel daar best kanttekeningen bij te maken zijn (dat gruwelijke tweegesprek tussen nieuwslezer en weerman!...), maar wel door mensen sprekend maar onhoorbaar in beeld te brengen. Dat feno meen laten we hopen dat dit 'natuurverschijnsel' nog terug te draaien is) is nog niet zo lang gele den ingevoerd, maar het is wel steeds vaker te zien. Het gaat als volgt: midden in een nieuws item' wordt iemand in bewegend beeld gebracht die je ziet spreken, maar nog niet te horen krijgt (of alleen maar als 'achtergrondgeluid') omdat de commentator of nieuwslezer nog aan het woord is. Als die is uitgesproken wordt de volumeknop van de in beeld zijnde figuur opengedraaid en krijgen we zijn /haar stem te horen. Ik weet niet of dit techniekje uit Duitsland komt of een ander buitenland, of dat Peter Brusse het zelf heeft be dacht. Mijn vraag is alleen: willen jullie daarmee ophouden? Als ik iemand zie spreken, wil ik hem ook horen. Vertoon anders maar een foto. RENE DE COCQ !RPEN Bart Peeters ren hoeft natuurlijk liet meer. De Vlaming, land meer aan de it dan in zijn eigen ej beschikt over het ta- kijker op een aangena mer te onderhouden, len zoals de NOS, de en Veronica zien de kwaliteiten en moge- in die de vakman in eeft en maken daar ar gebruik van om hun programma's van nenpubliek te voor inzicht dat de BRT kant in België wordt 1 nu al vijf jaar steevast ammeerd in de voora- Electron", „Pop-Elec- [Villa Tempo" en „Bin- ijiren of zijn stuk voor Bcgramma's die rond de stian zeven werden en td uitgezonden, njferonica daarentegen Öart wel de prime time elpzen, die hij verdient, pacht en tien gaat hij de ten en zo bereikt hij het ,V(enpubliek dat Veronica npn in gedachten heeft. n| Lottoshow" van vorig waarmee hij puur per !e) in de voetsporen trad illem Ruis - Bart had r0|tract al getekend voor jjf-presentator aan een t jval bezweek - en zo in' eijan concurrent plots tot ir werd gebombar- Itart hij dit seizoen met telled ig nieuw program- i Je Bart Peeters Show" ckv. Ned. 1 om 21.27 uur). Uitleven De naam zegt genoeg. Het wordt een soort personality- show, een totaalgebeuren, waarin hij zich helemaal kan uitleven en alles doen waar hij enigszins aanleg voor heeft: presenteren, interviewen, dan sen, zingen, muziek maken, stunts uitvoeren, gevechtstech nieken toepassen en bovenal gek doen. Bart Peeters: „Jullie Nederlanders ervaren alles als gek en fantastisch. Zo wordt alles wat ik ook doe of zeg, als grappig ervaren. Als ik bij voorbeeld iets 'schoon' noem, denken jullie aan 'proper', ter wijl ik 'mooi' bedoel. Kom ik bij het begin van een show de trap afgelopen, dan gaat de tweeduizend-koppige zaal spontaan lachen en enthou siast applaudisseren, terwijl ik toch dacht dat ik als elk ander normaal mens een trap afloop. Het komt er dan op aan niet bescheiden in je schulp te kruipen, maar je een zekere air aan te meten en hen van repliek te dienen". Spelletjes moeten we van deze nieuwe show niet verwachten, dus in die zin doet hij duidelijk afstand van „De Lottoshow". Bart: „Het Ministerie van Cul tuur is nu eenmaal tegen re clame in televisie-program - ma's. Een samenwerking met de Staatsloterij mag dus nu niet meer. Dat kwam mij goed uit omdat ik nooit langer dan een jaar hetzelfde doe. „De Lottoshow" was voor mij een stijl-oefening, waarbij ik mij in In de „Bart Peeters-show" kan Bart Peeters zich helemaal uitleven, en alles doen waar hij enigszins aanleg voor heeft. FOTO: NOS een wereld begaf die ik echt niet kende". De wereld van het entertain ment was voor Bart inderdaad een hele verandering ten op zichte van de meer intellectua listische programma's die hij voor de BRT, maar ook voor de NOS en de VPRO hééft ge maakt. Hij vond het een meer dan prettige ervaring. Bart Peeters: „De reactie was ge weldig. Ik werd, als Belg, aan vaard in iets dat toch een soort van staats-aangelegenheid Relativeren Tegelijk relativeert hij toch ook waar hij mee bezig is. Bart: „Het gevaar bestaat dat je in zo'n spelletjesprogramma gauw vervlakt. En dan spreek ik nog niet over de stress die het met zich meebrengt om in een beperkt referentiekader jezelf te overtreffen. Misschien eindig je dan wel zoals Willem Ruis. Die man trok zich de kritiek van de pers veel te veel aan en relativeerde de re acties, ook die van het publiek, niet genoeg. Dat zal mij nooit gebeuren. Ik lach alle kritiek weg en neem een geïnstitutio naliseerd apparaat zoals de pers niet serieus". Net zoals „De Lottoshow" gaat ook „De Bart Peeters Show" in levenden lijve de buis op, een formule waarbij hij zich in zijn sas voelt. Bart Peeters: „Ik doe mijn goede dingen en mijn blunders waar de mensen bij staan. Er kan niets worden uitgeknipt. Je bent heer en meester van de situatie. Ze kunnen toch moeilijk op je vingers tikken, terwijl je bezig bent". De vrijheid die hem bij Vero nica wordt gegund, is een doorslaggevend argument om deze nieuwe uitdaging met beide handen aan te grijpen. Bart: „Ik mag in grote mate mijn scenario's zelf schrijven. Maar ik kan onmogelijk alles zelf doen, dus voor de muziek bijvoorbeeld doe ik ook een beroep op anderen, Belgen wel te verstaan. Ook daar heeft Veronica geen problemen mee". Jongensboek De negen afleveringen in de show zijn thematisch opgevat en hebben de titel van een avontuurlijk jongensboek mee gekregen. Zo heet de eerste „Bart Peeters telt af" en die gaat over ritme. De andere thema's zijn: heldendom, lief de, angst, de oorsprong der dingen, trends, al wat er fout kan lopen, het vorstendom en dromen. Bart: „De eerste vier afleveringen ziin helemaal klaar. Van de volgende vier is het algemene stramien al vast gelegd. Alleen de laatste laat ik voorlopig open. Ik kan al wel verklappen dat ik in afle vering vier geleidelijk overga in een zak patatten, maar dan wel één met stijl, dus in smo king. Ik word dan Manneke Patat. Zo wil ik jullie Neder landers in de maling nemen en definitief afrekenen met alle Belgenmoppen". RUDI VAN DEN VEKER NEDERLAND 1 TROS 15.30 Rosco'» rad van avontuur, kinderprogramma 15.55 Het erfgoed Guldenburg (Das Erbe Guldenburgs), Duitse tv-serie. Afl. 4: Een publiek geheim. Detective Altdorf is tot nu toe niet verder gekomen met zijn chantage, maar ontdekt nu een effectieve zwakke plek om tot betere resultaten te komen. Financiële proble men dwingen de familie tot snelle acties 16.40 EMax Havelaar, vierdelige tv-serie naar de gelijkna mige speelfilm van Fons Rademakers uit 1976. Met o.a. Peter Faber, Sacha Bulthuis en Joop Admiraal. Afl. 1: De gordel van Sma ragd. Het Nederlands-ln- dië uit de tijd van Max Ha- velaar (1855) is wel een ge bied dat 'zich slingert om de evenaar als een gordel van smaragd', maar waar in veel niet in de haak is, ondanks de schone schijn (herti.) NOS 17.30 Vi6-Joumaal TROS 17.46 TROS Popformule, pop programma vanuit het Es cape-theater in Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé 18.15 Kreatief met papier (1), achtdelige instructieve se rie TELEAC 18.30 Pronto? Cursus Italiaans. Les 1Come si chiama? TROS 19.00 All, Amerikaanse comedt- serie. Afl.: Heimwee naar de echte Alf. Alf wordt naar de garage verbannen na dat hij zich onbehoorlijk heeft gedragen. Als hij te rugkomt in de familiekring blijkt hij totaal te zijn ver anderd 19.25 Linda, Linda de Mol signa leert opmerkelijke trends, ontvangt gasten en praat met jongeren NOS 20.00 SJournaal en weerover- zicht TROS 20.28 EDe Bananasplitshow, een programma met de verborgen camera. Pre sentatie: Ralph Ingbar 21.25 De TROS-TV show op reis. Ivo Niehe gaat op be zoek bij prominente per soonlijkheden 22.10 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 22.40 De veroveraar van Corin- the (The conqueror of Co rinth), speelfilm uit 1962 van Mario Costa. Met o.a. Jacques Sernas, Genéviè- ve Grad en Gianni Maria Canale. In 146 voor Chris tus staat geheel Grieken land onder Romeinse heerschappij. In deze tijd leven de Griekse Ebes en de Romeinse veldheer Vi- nicius. Zij hebben een lief de voor elkaar opgevat, die sterker is dan haat, ja loezie en verraad NOS 00.00 Journaal 00.05 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit: De mens als metafoor NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 De Groeipijnen van Adri- aan Mole (2), serie naar de boeken van Sue Town- send. Regie: Peter Sasdy. De familie Mole gaat op va kantie. Adriaan zou graag Pandora meevragen, maar voor haar is al een kano vakantie geregeld. Daar staat tegenover dat hij wel licht eindelijk een meisje zover krijgt haar tepels te laten zien 19.37 Kenmerk, aktualiteiten- magazine NOS 20.00 Nieuwsspits. Actualiteiten voor de jeugd: Jouw draai aan de wereld, gepresen teerd door Frits Spits 20.20 Nieuws uit de ruimte, ruimtevaartmagazine ge presenteerd door Piet Smolders. Afl.: 30 jaar Russische ruimtevaart 21.00 Panoramiek, aktualiteiten- magazine waarin een inter view met Franz Jozef Strauss over de toekomst van Fokker. Strauss is be halve minister-president van de Westduitse deel staat Beieren tevens presi dent-commissaris van Air bus en commissaris bij de Duitse vliegtuigfabrikant MBB, waarmee Fokker meer wil samenwerken. Voorts een eigen reporta ge over de betrekkingen tussen Japan en de EG, met vraaggesprekken met EG-ambassadeur Van Agt, EG-commissaris De Clerq, vertegenwoordigers van buitenlandse zaken en in ternationale handel in To kyo en de top van de Kei- danren, het Japanse VNO 21.30 Van eigen bodem, docu mentaireserie over agra risch Nederland. Afl. 3: De eigen omgeving 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport extra. WK Schaken te Sevilla 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden Afl.: Plons en het ver men kuikentje (herh.) >okjestheater: Hst beto- Is kasteel, met Luk Wljns, 'jkob Beks, Alex van Haecke, IVJ. (herh.). Kobe is voor nle- ]jnd bang, zelfs niet voor een ie volksverhalen, serie 'volksvertellingen uit Euro- Vandaag: De pereboom. volksvertelling uit Italië kruisboog (The crossbow), ikaans/Britse jeugdserie de legende van Wilhelm I. Met Will Lyman, Jeremy de, Robert Morley, e.a. Afl. [De vrijplaats medy Capers: De held het stadion (The football korte slapstick met Har- Langdon 'i stem In de gemeente. 3: De gemeente... een gla- huls? Medelingen en program- rerzicht EfS" t-zaken *1, quiz met denk- en weet- .agen. Presentatie: Herman 'b Molle nja Mosa (6). 85-delige Bra- ylaanse tv-serie van Reynaldo Jury en Jayme Monjardln, jar het boek van Mario Den- .ine Pacheco Fernandez. Met jcelia Santos, Rubens de Fal- r), Marcos Paulo e.a. «ending door derden. Pro- fjamma van de Vlaams-Natlo- ^le Omroepstichting 135 Nieuws en Coda: Kin- .jrwalsje, van L. Mortelmans, [Woerd door Philibert ees, plano i Dochters (Sons and s), Australische tv-se- r Phelps, Rowena Een schandaal- de plannen, van tricia betrokken. Amanda's oongesprek met Gordon vele vraagtekens na 19.23 intermezzo: Valse lente. Devreese, uitgevoerd door het Saxofoonkwartet (herh.) 19.25 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashl en Shiro Ito 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 Nieuws 20.10 Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts 20.15 Allemaal beestjes. Afl.: Wie en wat bedreigt de zeehond? De zeehond werd het symbool van vervuiling en onrust in de Wad denzee en In het Deltagebied. Presentatie: Gil Claes 20.50 Argus, praatshow waarin Jan van Rompaye de media door licht. Gastvrouw is Jessie de Caluwé 22.05-22.35 Handel an wandal. Afl. 1: Boekhouding, bron van in formatie (herh.) RTBF 1 17.15 ONEm, vacaturebank 17.30 Nouba, nouba, tekenfilms 18.00 Pappa bonheur (The Cosby Show), Amerikaanse comedy serie met Bill Cosby. Lisa Bo- net. Keshia Knight Pulllam e.a. 18.25 Carrsfours, gevarieerd pro- gramma 19.00 Journaal 19.03 Ca soir, regionaal journaal 19.25 Lotto an Joker 19.26 Quick et Flupka, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Double sept, spelprogramma. Presentatie: Robert Frère en Bernard Perpète 21.00 Nous jeunes, vierdelige repor tageserie over |ongeren. Afl. 3: Vivre sans avenir 21.55 Laatste nieuws 22.25-00.00 (SCiné-Club de minult Jeune cinéma anglais: Ano ther time, another place, En gelse speelfilm uit 1983 van Michael Radford, naar een ro man van Jessie Kesson. Met Phyllis Logan, Giovanni Mau- riello, Denise Coffey e.a. Tij dens de Tweede Wereldoorlog worden drie Italiaanse krijgs gevangenen te werkgesteld op het platteland van Schotland. Niemand bemoeid zich met hen. behalve Janle, een jonge vrouw die getrouwd Is met een veel oudere man DUITSLAND 1 16.45 Spass am Dianstag, teken films 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und heute, regionaal ma gazine 18.20 Das A-team, Amerikaanse tv- serle. Afl.: Der Konzeuge 19.25 Diplomaten kQsst man nicht, tv-serie. Afl.: Die 1.000 Augen des Herrn Schleicher 19.57 Programma-overzicht 20.00 Tagesschau 20.15 Was bin ich? Quiz met Robert Lembke 21.00 Panorama, actualiteiten 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Pa trick Duffy, Linda Gray e.a. Afl.: Ruin für Ewing Oill 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturweltspiegel, met Hans- jürgen Rosenbauer 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 l De Smurfen, tekenfilmserie Pfitf, sportstudio voor jonge kijkers Heute i Tele-illustrierte, actualitei ten, sport en amusement Schwarz auf Weiss: Die Jagd nach Schlagzeilen, quiz met Dieter Thomas Heek Programma-overzicht Heute Die Reportage: An RUckkehr denken wir immer, reportage over oude buitenlandse werk nemers In Duitsland ISKalter Schweiss (De la part des copains), Frans/Italiaanse speelfilm uit 1970 van Terence Young. Met Charles Bronson, Liv Uitman, James Mason e.a. Heute-Journal, aktualiteiten Das kleine Fernsehspiel: Mit Zungen reden, tv-fjlm van Doug Harris over de Invloed van muziek op het zelfbewust zijn van de zwarten in de VS Ratschlag für Kinogënger Der Denver-clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serle met John Forsythe. Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Der letzte Schritt (herh.) DUITSLAND 3 Telekolleg II, tv-cursussen Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandreporter. 'Am Rande des Molochs', reportage over het leven in de miljoenenstad Mexico City Rückblende. 'Vor 30 Jahren gestorben: Christian Dior', re portage over de modeontwer per Christian Dior Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade Naturgeschichten: Das NRW- Feuchtwiesen-Program. Film van Udo Stock en Wolfgang Weber Drei vor Mitternacht: Trimm dich krank, documentaire over de fitness-wereld. Aansl.: Laatste Nieuws BBC 1 15.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. "Henry's cat", 'Sebastian the incredible drawing dog', 'Beat the teacher' en "Bad boys" 17.00 Newsround, jeugdjournaal 17.10 XGrange hill, jeugdserie 17.35 Masterteam, spelprogramma. Presentatie: Angela Rippon 18.00 Journaal an weerbericht 18.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine Gaunt, Patricia Garwood, Ann Penfold e.a. Afl. 7: Take your partners 19.30 33EastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chards, Susan Tully, e.a. 20.00 ELast of the summer wine, dertiendelige comedyserie met Bill Owen. Peter Dallis, Michael Aldrigde, e.a. Afl. 7: Set the people free (herh.) 20.30 You must be the husband (slot), zevendelige comedy-se- rle met Tim Brooke-Taylor en Diane Keen. Afl. 7: Doctors, what do they know? 21.00 Journaal en weerbericht 21.30 IB Truckers, achtdelige tv-serie met James Hazeldine. Julie Shipley. Kenneth Cope. e.a. Afl. 7: The heat of the moment 22.20 Network, programma waarin de televisie ter discussie staat. Ditmaal komt de kritiek op het muziekprogramma "Top of the Pops' en het Aziatische maga zine 'Network east' aan bod 23.10 World Cup Cricket: Engeland - Pakistan, samenvatting 00.00 Weerbericht BBC 2 Grand Prix Snooker, recht streekse reportage Film '87, filmrubriek met Barry Norman (herh.) No limits, jongerenprogramma met muziek en informatie. Pre sentatie: Jenny Powell, Tony Baker en Andy Laverty Open to question, programma waarin jongeren bekende per sonen ondervragen. Ditmaal is de komiek Ben Elton, die o.a. tekstbijdragen levert voor se ries als 'The Young Ones', 'Fil thy, Rich and Catflap' en 'Blac- kadder' Rockschool (1), nieuwe acht delige informatieve serie over rockmuziek en instrumenten. Ditmaal aandacht voor synthe sizers. keyboards en andere nieuwe technologieën. Ge sprekken met o.a. Herble Han cock, Jan Hammer en Tony Banks en muziek van o.a. Rick Wakeman. Thomas Dolby en Japan Floyd on Francs (sior), culinai re serie over de Franse keu ken. Afl.: A farewell to France Brass Tacks, Informatieve se rie met een studio-debat The Ronnie Corbet! show, co- medyshow t Footsteps, negendelige do- cumentalreserie waarin de ar cheoloog David Drew op het spoor gaat van 19e eeuwse ontdekkingsreizigers. Afl. 1: De Vallei van de Koningen te Luxor Grand Prix Snooker Newsnight, actualiteiten Weerbericht 90.15 Grand Prix Snooker SKY CHANNEL 16.00 The American Show, pop- programma 16.30 UK Despatch, popprogram- ma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mo| en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The new Dick van Dyke show, comedyserie 19.30 The Quest, westernserie 20.25 A Country Practice, dramase rie. Afl.: All fired up (1) 21.17 Europees weerbericht 21.30 Chuck Connors Great Wee- tern Theatre, westernserie 22.00 Nederlands voetbal, met Mar tin Tyler en Jan Rietman 23.00 US College Football 1988/87 00.00 IS Monsters of rock, hardrock- programma 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop- programma 17.00 Countdown, popprogramma 18.00 Super Sonic, muziek en teken films met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quizprogram- ma met kandidaten uit Europa. Presentatie: Henry Kelly 19.25 Europees weerbericht 19.30 The world around us, serie natuurdocumentalres. Afl.: Buzzards 20.30 Benny Hill, comedyshow 21.00 The Professionals, avonturen- serle met o.a. Gordon Jack son, Martin Shaw en Lewis Collins. Afl.: Teh female factor 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Japan: Oil on Canvas, muzlek- special rond de groep Japan 00.30 The Buzz, met Simon Potter 01.30 Nino Firetto Totally Live 02.30-03.30 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthllt, Ray Cokes en Maiken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Van 19.00-20.00 The Show, pop- programma met gastpresenta- tor. 22.00-22.30 Reverb. Steve Blame en Chris Salewicz be spreken nieuwe films, boeken, platen en video's (herh.) TV 5 16.05 Lettres du Bsgne, tv-fllm 17.35 La maison de TF1, knutselru- briek 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Des Chiffres et des Lettres 19.00 Panique sur Ie 18, amuse mentsprogramma 20 00 Magazines 21.00 TV 5 Sports 22.00 Journaal 22.30-00.15 Ciné-Club de TV5: II pleut sur Santiago, Frans/Bul gaarse speelfilm uit 1974 van Helvio Soto. Met o.a. Annle Gi- rardot en Bibl Andersson. Re constructie van de laatste da gen van het Allende-bewlnd (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 15.00 Aldus besloten (3) VOO 15.30 Seabert 15.45 De Gro te Meneer Kaktus Show 16.10 Crossbow, Amerikaanse tv-serie 16.40 Dynasty, Amerikaanse tv-serie NOS 17.30 '/te-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport BRT 1 15.00 Mik, Mak en Mon, sclence-fic- tionserie voor kinderen. Afl. 7: Twee de huis 15.10 Speel op sport, serie jeugdprogramma's waarin op speelse wijze een bepaalde sporttak wordt toegelicht 16.00 Nils Holgersson, te kenfilmserie. Afl.: Philip de Bever 16.25 Sprookjestheater Duimelijn- tje, met Carrie Fisher, William Katt, Burgess Meredith e.a. 17.10 De avon turen van Teddy Ruxpin, tekenfilm serie. Afl.: Pas op voor de mudblups DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Kulturweltspiegel 10.50 Film aktuell 11.05 Diese Drombuschs 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Tagesschau 16.00 Wanderungen durch die DDR. Filmreportage over de stad Schwerin 16.45 Die Spielbude, kinderprogram ma 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 16.00 Hauta 16.04 Bettkantengeschichten: Falsch gelobt 16.35 Heidi, tekenfilm serie 17.00 Heute 17.15 H Tele-illu strierte 17.45 Ein Helm für Tiara BBC 1 06.35 Leon Errol 06.55 Weerbericht 07.00 Breakfast time, ontbljttelevisie 08.40 Open sir (1) 09.00 Nieuws 09.05 Neighbours, tv-serie 09.25 Kil- roy, discussieprogramma 10.00 Nieuws 10.05 Going for gold, spel programma 10.25 Children's BBC 10.55 Five to eleven: Paul Alexander 11.00 Nieuws 11.05 Open air (2) 12.00 Nieuws 12.05 Daytime live 13.00 Journaal 13.30 Neighbours, tv- serie 13.50 Going for gold, spelpro gramma 14.15 Wednesday matinee: Magge and the lady, Australische tv- film uit 1978 15.50 Children's BBC 17.00 Newsround 17.10 Fireraiser 17.35 The masterteam SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 3 Sky Trax 13.05 Another world 14.00 The Best of Country Practice 15.00 Transfor mers 15.30 Elephant Boy 16.00 3 Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Super Sonic 09.00 Sons and Daughters 09.25 Floyd on Food 09.50 Follow me 10.05 The Body Show 10.30 The Taste of Health 11.00 The Buzz 12.00 Emmerdale Farm 12.30 David Attenborough Presents 13.00 Going RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.04 VPRO: Passages, passanten. 20.02 Borèt. 21.02 EO: Residentie pauzedlenst. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijp je wat je leest? 22.02 België totaal. 22JJ0 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op mogen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek In de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.07 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbelllsjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwarlier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Radio Kamerorkest met piano. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Klassieke pianomuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Met andere woorden: Llterama-Poëzle. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 NOS: Taal en teken. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Personal Computer II. 21.30 Structuur In Basic. 22.00 De Supermachten REGIONAAL Radio Wast: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Omroep Rijnland: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 wetenswaardigheden/Open Podium. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18X5 Gastprogramma: middenstand. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora, muziekmagazine. 21.03 De BRT big band (Jazz) 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf, 22.05 Je weet het maar nooit 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folkconcerl. 19.00 Europalla Oostenrijk. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Schweriner Phllharmonle. 22.10 Na het concert. 22.30 Vlaamse auteurs bewerkt voor de radio. MORGEN 07.03 VARA Radio l woensdageditie. 13M TROS: TROS Aktua. 13^0 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14J0 TROS Klantenservice. 18.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12JÖ Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 06.00 Nieuws. 06.02 Het levende Woord. 06.10 Platennieuws. 06X5 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 11X0 750 jaar muziekleven In Berlijn. 12.15 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het... 10.00 TROS: TROS - Postbus 27. 11.00 De duvel is oud. NOS: 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.05 Wijzer op 5. 15.00 Meer over minder. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazlne. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Oct itendmagazlne. 09.00 Hans van Vliet. 12M Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder 16^0-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06^0 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. I Regloprogramm I made In Germai 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 I 13.10 r 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Jean Sibelius (7). 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Intermezzo. Schubert. 14.00 Die Zauberflóte. Mozart. 16^0 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15