Nog deze week oplossing in zaak-Rijkaard Blaasproeven voor Engelse supporters N eder land - Cyprus in volle Kuip Turners tevreden na eerste optreden PSV in onzekerheid over meespelen Berry van Aerle EeidóeQowcint DINSDAG 20 OKTOBER 1987 PAGINA 13 n Timman ;t(nt weer J iqGRADO Jan Timman »i| resoluut de leiding geno- a» bij het grootmeester- ^fcktoernooi in Belgrado. ■h>t hij in de eerste ronde gewonnen van Predrag üc. versloeg de Nederlan- iibisteren met zwart Viktor %jnoj. De Joegoslaaf Popo- tfaie zijn landgenoot Gligo- ;lopte, volgt op een half ïstkansen isparov IjLLA De vierde partij tweekamp om het we- mpioenschap schaken in la tussen titelverdediger Kasparov en uitdager oli Karpov is gisteren na ig zetten afgebroken in (telling waarin Kasparov i winstkansen heeft om score weer in evenwicht engen. afgebroken stelling heeft arov twee pionnen meer ;ijn Russische landgenoot kt de winst, volgens de in la verzamelde grootmees- nog slechts een techni- aangelegenheid. Ook de Idels in Sevilla gearri- le Nederlandse groot- r Hans Ree was die me- toegedaan. Alleen de Ise grootmeester Ulf An- in wenste nog enige sla- im de arm te houden. De iroken partij wordt van- uitgespeeld. tienverloop van de vierde par- in Gari Kasparov (met wit) en >ov was: Engels; 1. c2-e4, 'bl-c3, e7-e5; 3. Pgl-f3, 4. g2-g3. Lf8-b4; 5. Lfl-g2. 0- •0. e5-e4; 7. Pf3-g5, Lb4xc3; 8. Tf8-e8; 9. f2-f3. e4xf3; 10. Dd8-e7; 11. e2-e3. Pe6-e5; 12. Pe5-d3; 13. Ddl-e2, Pd3xcl; jxcl, d7-d6; 15. Tfl-f4. c7-e6; :l-f 1. De7-e5; 17. De2-d3. Lc8- I. Pd4-f5, Ld7xf5; 19. Tf4xf5. 5; 20. Dd3-d4. Te8-e7; 21. Dd4- (6-d7; 22. Lg2-h3. Pd7-f8; 23. De6-e5; 24. d2-d4, De5xe4; 25. 4. Te7xe4; 26. Tf3xf7, Te4xe3; •d5, Ta8-e8; 28. Tf7xb7, c6xd5; ;d5, Te3-e7; 30. Tfl-bl. H7-h5; 84. g7-g5; 32. Lh3-f5. Kg8-g7; a5, Kg7-f6; 34. Lf5-d3. Te7xb7. blxb7. Te8-e3; 36. Ld3-b5. •3; 37. Tb7xa7, P(8-g6; 38. Ta7- fe6-e5. 39. Td7xd6+, Kf6-f5; 40. j Tc3-a3; wit gaf 41e zet onder [rt af. Stand afgebroken partij: .Jfasparov): Kgl, Td6, Lb5, pion- MS. d5, g3, h2; zwart (Karpov): ra3, Pe5, pionnen g5, h5. LONDEN De kans is groot, dat de Engelse voetbal fans tegen het einde van het lopende seizoen tijdens competitie-wedstrijden aan blaasproeven onderwor pen zullen worden. Indien blijkt dat het alcoholper centage bij de persoon in kwestie boven de gestelde limiet is wordt de supporter uit het stadion gezet. Mi nister van sportzaken Colin Moynihan verklaarde gisteren in Londen, dat hij het bestuur van de league gevraagd had een werkschema voor het afnemen van ademtests op te stellen. „Veel incidenten met hooli gans onder het publiek vinden hun oorzaak in de drank. Ik heb de mensen van de league gevraagd of zij met een project willen starten om hier enige con trole op uit te oefenen", aldus de bewindsman. Moy nihan zei voorts dat hij vorige maand in Diisseldorf onder de indruk was geraakt van de blaastesten, die bij de vriendschappelijke interland Bondsrepubliek Duitsland-Engeland werden afgenomen. Jahangir Khan ten onder bij WK squash LONDEN Jahangir Khan is niet meer de squash-koning van weleer. Dat bleek eens te meer tijdens de wereldti telstrijd in Londen. De Pakistaanse speler, op grond van zijn nog altijd grote naam als eerste geplaatst, leed gister avond in de halve finales een nederlaag tegen zijn 18-jarige landgenoot Jansher Khan: 3-9, 9-4, 9-7, 9-7. Jahangir Khan was in de periode tussen april 1981 en november 1986 de ongeslagen heerser in de squashsport. Daarna is hij echter wat gaan kwakkelen. Zo verloor hij twee maal eerder van Jansher Khan, in Hong Kong en Pakistan. In de finale komt Jansher Khan (nummer vier van de rangschikking) uit tegen de als vijfde geplaatste Australiër Chris Dittmar. Ian Woosnam wint WK golf WENTWORTH De Welsh man Ian Woosnam heeft giste ren een uiterst succesvol golf- jaar bekroond met de over winning in het toernooi om het wereldkampioenschap matchplay. In de finale over 36 holes in het Zuidengelse Wentworth zegevierde hij met één hole over de Schot Sandy Lyle. Woosnam verdiende daarmee een kwart miljoen gulden. De derde prijs ging naar de Spanjaard Severiano Ballesteros die de Zuidafri kaan Mark McNulty op de tweede extra hole versloeg. DEN HAAG Stadion De Kuip in Rotterdam is uitverkocht voor de interland-wedstrijd Nederland-Cyprus op woensdag 28 oktober. Aan de loketten van het Feyenoord-stadion werd gis terochtend het laatste kaartje verkocht. De Kuip zal worden be volkt door ongeveer 57.000 toeschouwers. Een week geleden waren voor het voorlaatste duel van Oranje in groep 5 van de kwalificatieronde voor de Europese titelstrijd slechts enkele duizenden kaarten aan de man gebracht. Door de overwinning (2-0) tegen Polen in Zabrze en de nederlaag van Griekenland (0-3) in en tegen Hongarije werd vorige week woensdag duidelijk dat het Nederlands elftal bij een zege op Cy prus zeker is van kwalificatie voor de eindronde in West-Duits- land. Donderdagochtend begon een stormloop op de resterende entreebewijzen. Doordat de Kuip is uitverkocht, heeft de NOS de mogelijkheid de wedstrijd rechtstreeks uit te zenden. Rob Jacobs rond met Roda JC ROTTERDAM Rob Jacobs begint donderdag als trainer bij Roda JC. De bij FC Gro ningen in ongenade gevallen oefenmeester volgt bij de Lim burgse club Rob Baan op. Laatstgenoemde wordt mana ger. Rob Jacobs, die de totale verantwoording krijgt over de A-selectie: „Dat is in mijn voordeel. Kan ik ten minste werken met een voetbalman met kennis van zaken. Het werd Baan allemaal een beetje te veel. Hij wordt nu een echte bureau-man". AMSTERDAM Arie van Eijden, algemeen di- rekteur van Ajax, ver wacht voor het einde van deze week de oplossing in de slepende affaire rond Frank Rijkaard, die sinds drie weken weigert voor Ajax te spelen. Rijkaard heeft het dreigement niet in actie te komen zolang Johan Cruijff bij Ajax de tech nische directie voert, laten vallen. Volgens Van Eijden heeft Rijkaard niet langer pro blemen met Cruijff. „Het zijn andere zaken waardoor Frank in de problemen is gekomen. Ik kan daar niets over aange ven. Met de oplossing van de zaak kan het ook nog twee kanten op. Terug bij Ajax en weg bij Ajax. Meer zeg ik niet". Van Eijden, wegens het ont breken van voorzitter Ton Harmsen woordvoerder, wilde op geen enkele suggestie over een oplossing ingaan. Harmsen voert de onderhandelingen voor Ajax met Rijkaard. Vol gens Van Eijden gebeurt dat dagelijks in telefonische en persoonlijke gesprekken. Daarvoor komt de 25-jarige in ternational, die in het buiten land verblijft, af en toe naar Nederland, zo moet worden opgemaakt uit de woorden van Van Eijden. Volgens de direc teur van Ajax overschrijdt Harmsen niet de grens om de voetballer op te zoeken. De problemen van Rijkaard, op het persoonlijke vlak, worden door iedereen in het Ajax-cir- cuit afgedekt. Slechts Harmsen beheerst de materie, waardoor een lek naar de publiciteit lijkt uitgesloten. Voorkeur Rijkaard zelf, deze zomer in het bezit van twee contracten (met PSV en Ajax), lijkt voor keur te hebben voor het ver trek naar een buitenlandse club. Daarbij staat AC Milan bepaald niet op de eerste plaats. Een eventuele ruil Van Basten-Rijkaard zou daarmee van de baan zijn. De interna tional zou het liefst bij een Portugese of Franse club on der dak worden gebracht. Ajax wil zich met de opbrengst van de transfer, die gedeeld moet worden met mede-eige naar PSV, op de transfermarkt begeven. „We zijn altijd bezig. Topspelers zoeken we, onder andere een verdediger die in de Ajax-stijl kan spelen. Mees- Frank Rijkaard wil liever naar Portugal of Frankrijk dan naar AC Milan. FOTO: ANP pelers hebben we genoeg", al- werking wenst te verlenen. De dus technisch directeur Johan Ierse international wil, nu dui- Cruijff, die niet direct wilde delijk is geworden dat hij niet toegeven dat hij aan een ver- langer kandidaat is voor een trek van zijn mislukte aan- basisplaats bij Ajax, graag te- koop Frank Stapleton mede- rug naar Engeland. a a van Luijk wordt opgelapt nadat hij van de rekstok was ge- hjTEKDAM Twee d< geleden was Ron °1boo bij de strijd om Wereldtitels in Montre- Jre enige deelnemende iaerlandse turner. Het arpnale herenturnen, eri traditioneel in de 2|duw staat van de da- ia trad gisteren op de dag van het 24e toernooi om de wereld kampioenschappen in Rotterdam voor het eerst sinds jaren in het volle licht. In twee jaar tijd hebben de trainers Jos Strijbos en Stef van de Boogaart, die na Rot terdam afscheid neemt, in elk geval een ploeg kunnen op bouwen. Dat is meer dan des tijds mocht worden verwacht. Na de verplichte oefenstof toonden de trainers zich tevre den. Niet ten onrechte, want met een score van 266,30 pun ten verzamelde het zestal vijf punten meer dan ooit in een wedstrijd met de verplichte oefenstof was behaald. „We zijn met de verwachting hier dat we laatste of voorlaat ste worden in het landenklas- sement. Zo reëel moet je zijn", aldus Strijbos, „maar wanneer je vijf punten boven je hoogste score komt, mag je toch wel tevreden zijn". De oude re cord-score dateerde van enke le weken geleden toen Neder land in de interland tegen De nemarken in Silkeborg op een totaal van ruim 261 punten uitkwam. De Nederlandse heren begon nen hun paardsprong uitste kend. Van de Boogaart relati veerde de hoge score op dit onderdeel (47,70 punten) met een: „De sprong is het enige onderdeel waarop je al snel in ternationaal kunt meekomen". De Oranje-formatie zag twee maal een 9,70 voor Willem Geurts en Cees de Kok ver schijnen, 9,65 voor Mantel en 9,60 voor nationaal kampioen Wilko van Luyk. Ron Lamboo, de viervoudige oud-kampioen van Nederland en internationaal de meest er varen turner, zag zijn sprong mislukken. „Ik zweefde te hoog aan. dan strek je op een verkeerd moment uit en gaat het fout". De Zoetermeerder herstelde zich echter goed. „Ik was even in paniek. Men denkt wel dat als er niets van je verwacht wordt je dan niet onder spanning staat, maar ik schrok toch wel toen wij de hal binnenkwamen". Schrik was er ook toen Wilko van Luiik bij de afsprong van het rek verkeerd terecht kwam en versuft op de mat bleef liggen. Het zag er aan vankelijk ernstig uit, want de turner moest worden onder steund om het podium af te komen. Nadat hij geruime tijd naast het podium op de grond had gelegen, wilde Van Luijk, hoewel hij erg misselijk was, doorgaan. Jos Strijbos: „Hij wilde niet dat ik klaar zou staan om te vangen bij de af sprong, hoewel hij wist dat dit onderdeel er niet vast inzit. Zo'n wens moet je dan als trai ner respecteren. Maar ik schrok wel toen hij zo zwaar terecht kwam". De verwachting, dat de val van Van Luijk een weerslag zou hebben op de resterende drie onderdelen, kwam niet uit. Van Luijk, die met ijs was behandeld, had het geluk dat hij als laatste in de werkvol- gorde voor de vloeroefening stond waardoor hij wat extra rust had. De nationale kam pioen revancheerde zich op de vloer echter uitstekend. Met 9,25 punten zorgde hij voor de hoogste Nederlandse score. Het voltigeren en de oefening aan de ringen legde, net als eerder de brug, duidelijk de tekortkomingen van het Ne derlandse zestal bloot. Alleen Ron Lamboo kwam aan de ringen boven de negen: 9,05. Hij sloot de verplichte oefen stof met het beste individuele Nederlandse totaal (53,50). Lamboo staat daarmee als 79e van de 111 turners, die op de eerste dag in actie kwamen, geklasseerd. In het landen klassement heeft Nederland alleen nog Taiwan achter zich. Brazilië en Oos tenrijk zijn echter binnen be reik van de Nederlandse tur ners, die donderdag voor de keuzestof in actie komen. Japan nam gisteren de leiding in de competitie voor heren. Van de 27 deelnemende ploe gen sloten er gisteren 16 hun verplichte oefeningen aan de apparaten af. De overige ploe gen, waaronder die van China en titelverdediger Sovjetunie, komen pas vandaag aan de lat turnen de Roemeense j scialiteit en prioriteit is, Seft te maken met onze op ting over opvoeding, maar ten dele ook irrationeel: aarom blinkt Japan uit, als k| t om electronica gaat? Roe- 'pnië is een land met veel [aafde mensen, zie de mu- -_k, maar elk land zoekt het Bcialisme dat aansluit bij n traditie en talent. Roeme- traditie t is zoals bekend geen rijk td en in de sport betekent t keuzes maken. We kun- n niet in alle sporten op het pgste niveau wedijveren, zou leiden tot een bank et. Turnen is een complete >rt, die zeer bijdraagt tot de rming van kinderen.. Een "Mnplexe sport ook, waarin esthetische component heel gdJoot is. Atletiek bijvoorbeeld pet meer een beroep op na- urlijke kracht en aanleg; in men worden oefeningen construeerd en is er dus aj?el duidelijker sprake van i n educatief proces. Het is au iatief leren en dus ideaal or kinderen". l Roemeense turn-hoofdtrai- r Adrian Goreac in de ,eu Volkskrant) M |e hebben ook gezegd dat ik 'ginder moet praten in het ld. Dat gebeurt ook. Vroe- u r reageerde ik echt agres- ef bij opmerkingen van spe- jjrs. Ik heb geleerd te incasse- n, ik voel de spelers beter Ij n. Momenteel gaat het uit- t,Êkend. al heb ik pas zes wedstrijden in de eerste divi- gefloten. Ja, ik hoor vaak dat ik het goed doe. Maar dat is ook gevaarlijk. Schouder klopjes zijn leuk en aardig, maar ik moet oppassen dat ik niet verslap. Ooit zei Jan Jongbloed bij de verkiezing 'talent van het jaar' tegen Ma rio Been: zorg dat je over vier jaar geen talent meer bent. Dat moet ik mezelf obk voor ogen houden. Ik heb nog een lange weg te gaan. Zestien jaar. En PSV - PEC was een hele eer, maar volgende week dinsdag heb ik weer gewoon Willem II 2-NAC 2". (Voetbalscheidsrechter Ma rio van der Ende in de Haagsche Courant) „De andere mensen van de begeleidingsgroep van Oranje hadden van het verbond al een telegram ontvangen waarin stond dat hun ontslag was geaccepteerd, terwijl op dat moment ontslag nog niet eens ter sprake was geweest. Het lag weliswaar in de lijn der verwachtingen dat zij zich solidair zouden verklaren met Jan Kecskemethy, maar om dan op zo'n voorbarige ma nier te reageren, vind ik grof. Hoe dat precies kan? Daar 4 ben ik nog niet achter, maar het feit dat zulke dingen ge beuren is erg kwalijk. Indien hier sprake is van een vergis sing, dan is het een zeer be zwaarlijke vergissing om zo met mensen om te springen die al jaren ontzettend veel voor de ploeg hebben gedaan. Het was voor mij zo'n beetje de druppel die de emmer deed overlopen. Er is de afge lopen jaren, en zeker de laat ste maanden, veel meer ge beurd. Ik geloof dat we sinds september drie keer met de selectie bijeen zijn geweest en op al die avonden is er over problemen gepraat. Waar ben ie dan mee bezig in de aan loop naar een WK?" (Handbalkeeper Carla ten Velde in Trouw) Mario van der Ende: schouderklopjes. FOTO: SP „Ik weet het, het is vreemd, want ik werk part-time als verzekerings-adviseur en kan na m'n afkeuring full-time in dienst treden. Maar ik kan niet zonder het voetbal. Ik wil de regelmaat niet missen. Elke dag trainen. Naar het weekeinde toeleven. De en tourage, de spanning. De vreugde. Het verdriet. Ik ben bang om dat te missen. En bij mij zal de klap heel hard zijn. Want ik zal ook niet meer op amateurbasis kunnen spelen. En waarschijnlijk geen enkele teamsport meer kunnen doen. Ik mag wel gaan fietsen of zwemmen. Maar aan allebei heb ik een bloedhekel. Daar om kan ik geen afstand doen. Ik weet 't, die knie wordt er niet beter door. Integendeel. In principe wordt hij steeds slechter. Als ik doorspeel loop ik het risico dat ik kreupel word. Dat ik de rest van mijn leven met stokken moet lopen of met een stijf been in een rolstoel zit. Als je het somber stelt, neem ik dat risico ook door nu het seizoen af te ma ken". (Peter van der Hengst van PEC Zwolle in Voetbal In ternational) „Ajax is favoriet. We zijn veel te aanvallend ingesteld. Bo vendien zie ik het als een na deel dat we eerst in het Volk sparkstadion spelen. Het zou geen schande zijn om van Ajax te verliezen, alleen zien de supporters en de pers dat anders. Wanneer wij woens dag geen aansprekend resul taat behalen, wordt voor de zoveelste keer de beerput over HSV geleegd. Ajax is onze laatste kans". (Voetballer Manfred Kaltz van Hamburger SV in de Telegraaf) „Ik ben professional en het hoort bij mijn beroep te pie len waar de toernooien me heen brengen. In Johannes burg heb ik zowel tegen blan ken als tegen zwarten op de baan gestaan. Ik ben van me ning dat apartheid in ieder geval afgewezen moet worden. De politici moeten zo snel mogelijk iets doen om daar een einde aan te maken. Dat ik in Zuid-Afrika heb ge speeld houdt nog niet in dat ik het systeem daar dan ook goedkeur. Als ambassadeur van UNICEF ben ik actief voor kinderen van alle rassen. Ik ga naar Stockholm als be- roepssportman, niet als politi- Boris Becker: ambassadeur van UNICEF. FOTO: AP Van den Berg tweede in course-race ZAND VOORT Stephan van den Berg is gisteren bij we reldbekerwedstrijd brandings- urfen in Zandvoort als tweede geëindigd op het onderdeel course-race, de enige wedstrijd die door de afnemende wind kon worden afgewerkt. De Nederlandse Olympische kam pioen moest op de baan, die door de aflandige wind (kracht vier) vrij ver in zee was uitge zet, alleen de Zweed Anders Bringdahl voor laten gaan. De namens Spanje startende Ne derlander Jeroen Geysen werd derde. In de algemene rangschikking van deze disci pline deelt Van den Berg de eerste plaats met Bringdahl. Bij de dames zegevierde de Francaise Nathalie Lelievre, vóór Annick Gravelines en Brit Dunkerbeck. Martine van Solingen werd zesde. Prijsvragen DEN HAAG De gister avond gehouden trekking van de midlotto had het volgende resultaat: 1-3-12-19-30-41. Re servegetal: 40. Cijferspel: 646542. Extra prijzen: 718088. De resultaten van de verschil lende sportprijsvragen van af gelopen weekeinde zijnk als volgt: Lotto 42: le prijs: prijs: 14 x 21.428,50; 3e prijs: 135 x 1.922,50; 4e prijs: 4.961 x 52,30; 5e prijs: 62.302 x 5,00. cijferspel 42: 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 3 x 10.000.00; 4 cijfers goed: 15 x 1.000,00; 3 cijfers goed: 248 x 100,00; 2 cijfers goed: 2.294 x 10.00. Toto 42: le prijs. 10 x 2.427.50; 2e prijs: 299 x 54,10; 3e prijs: 2.985 x 13,50. toto-gelijk 42: le prijs: geen win naar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 15 x 135,20; 4e prijs: 323 x 9,70. Sportwereld Dammen De negentiende en voorlaatste partij in de tweekamp om de wereldtitel tussen de Russen Alexander Dibman en Anatoli Gantwarg is in Irkoetsk wederom in re mise geëindigd. Ook de tussen stand is gelijk: 19-19. Volleybal Het kwalificatie toernooi voor de Europese jeugdkampioenschappen zal eind mei 1988 in Leek worden gehouden met deelname van Nederland, Finland, Noorwe gen, Polen en Zweden. DEN HAAG PSV ver keerde vanochtend bij het vertrek vanaf vliegveld Welschap naar Wenen al leen nog in onzekerheid over de inzetbaarheid van de kersverse international Berry van Aerle tegen Rapid Wien. De Helmon der hield aan het duel met PEC Zwolle van za terdagavond een verrekte dijbeenspier over. Van Aerle sloeg gisteren de training over om intensief behandeld te worden. Morgenvroeg valt de be slissing over zijn (wel waarschijnlijke) meespe len. Jan Heintze zal er in de eerste ontmoeting voor de tweede ronde van het Europese beker toernooi voor landskampioe nen ongetwijfeld ook bij zijn. De Deen, die vorige week in de interland van Denemarken tegen Wales een kuitbeen- kwetsuur opliep, zaterdag te gen PEC aan de kant bleef en gisteren slechts licht trainde, moet de basis vormen van PSV's aanvallende activiteiten over de linkerkant. PSV, nog immer zonder Frank Arnesen, is met zestien spelers naar Wenen afgereisd. Onder hen niet Eric van Kessel, die zaterdag zijn competitiedebuut voor de Eindhovenaren maak te en later werd gewisseld voor de tweemaal scorende Erik Viscaal. De laatste begint morgen op de bank in het vol ledig uitverkochte Hanappi- stadion. Ook Hallvar Thoresen zit op diezelfde bank. Trainer Guus Hiddink wil de Noor achter de hand houden voor noodgevallen, omdat Thoresen na zijn slijmbeursblessure in middels twee maanden compe titie mist. Ajax Ajax vertrok gistermiddag Berry van Aerle: verrekte dij» beenspier. FOTO: DIJKSTRA naar Hamburg, maar Peter Boeve bleef met oude getrou wen als de aftrainende Edo Ophof en de opbouwende Rob bie de Wit achter in Amster dam. De 30-jarige verdediger moet vanavond in het duel Ajax 2-DS '79 2 bewijzen fit te zijn voor een plaats in de se lectie van technisch directeur Johan Cruijff. Boeve, zestien voudig international, moet zich bij een geslaagde proef de volgende dag bij het Amster damse gezelschap in Egestorf op de Lüneburger Heide voe gen. Met Aron Winter in de rol van Frank Rijkaard, als inschui vende verdediger, en Arnold Scholten op de plek van de re validerende Jan Wouters, lij ken de meest schokkende ver anderingen voor handen. Op links zijn Arnold Mühren en Rob Witschge de vaste gege vens. Peter Boeve, Brian Roy en Jan Sörensen zijn de kandi daten, met wie geschoven kan worden aan die flank. Oranje oefent tegen Haarlem ZEIST Het Nederlands elf tal zal zaterdag als voorberei ding op het Europese kwalifi catieduel tegen Cyprus in Zeist een oefenwedstrijd spelen te gen Haarlem, de club van oud- bondstrainer Dick Advocaat. Het duel begint 's ochtends om half elf. Haarlem zou volgens het programma aantreden te gen PSV, maar de Oranje-le veranciers kregen van de KNVB met het oog op de in terlandwedstrijd van woens dag tegen Cyprus een competi tieloos weekeinde. De Nederlandse selectie verza melt zich vrijdag rond het middaguur op het KNVB- sportcentrum, waar 's middags wordt getraind. Na het oefen duel tegen Haarlem op zater dagmorgen gaan de internatio nals naar huis. Maandag ver wacht bondscoach Rinus Mi- chels de spelers weer in hotel Huis ter Duin in Noordwijk aan Zee. Dinsdagmiddag is de laatste training van Oranje in De Kuip in Rotterdam, waar een dag later voor een uitver kocht huis tegen Cyprus een overwinning voldoende is voor de kwalificatie voor de eindronde van het Europees kampioenschap, volgend jaar in West-Duitsland. /sportuitslagen BUITENLANDS VOETBAL Roemenië Rapid Bukarest-Asa Tirgu Mures 4-3, Corvinul Hunedoara-Arges Pitesti 2- 1. Politechnica Timisoara-CSM Suce- ava 2-1, Otelul Galati-Flacara Moreni 2-0, Petrolul Ploiesti-FCM Brasov O- O. Universitatea Cluj-Bacau SC O-O. Stand: 1. Dynamo Bukarest 9-18; 2. Steaua Bukarest 9-15; 3. Otelul Galati 9-13. PAARDESPORT Koersen van Groningen Eerste koers, 1760 meter: 1. Bea Teb (F. Westerveld) 2.26,0 - 1.23.0. 2. Bo Scimitar. 3. Bettina Geluk. Toto: win nend 1,60. plaats 1,00, 1,00, koppel 27,90, trio 63,20. Tweede koers, 1760 meter: 1. An|o (H. Streng) 2.22,7 - 1.21,1, 2. Anandi. 3. Boris Princess. Toto: winnend 1.40, plaats 1.30, 2,60, koppel 1.90. trio 7,80. Niet gestart: Barletta Mendel en Amnaz Casindra. Derde koers, 2240 meten 1. Blrmana B (H. Schoonhoven) 3.07.4 - 1.23,7, 2. Angretta, 3. Afke. Toto: winnend 12,20, plaats 2,60, 2,00, 1,80, koppel 43.90, trio 276,60. Vierde koers, 1760 meter: 1. Brown Beauty (A. de Wrede) 2.21,0 - 1.20,1, 2. Zeb David, 3. Aminta Kandia. Toto: winnend 1.30. plaats 1.10, 1,30, 1,60, koppel 4,00, trio 40,80. Niet gestart: A Great Hope. Vijfde koers, 1760 meten 1. Ameland (K. Smits) 2.21,1 - 1.20,2, 2. Atinka- transs R. 3. Yunque Beroona. Toto: winnend 5,90, plaats 2,60, 2,00, kop pel 23,30, trio 295,80. Zesde koers, 2240 meten 1. Zando- kan O (Mej. M. Schlangen) 3.03,3 - 1.21,8; 2. Zorro A; 3. Zenodorus. Toto: winnend 31,60, plaats 10,00, 2.10. 1,70, koppel 199,20, trio 1.535.90. Zevende koers, 2240 meten 1. Aris- tocat (Mw. J. Dragt) 3.00,5 - 1.20,6; 2. Zodiac Boshoeve; 3. Zoef Uithuizen. Toto: winnend 14,70. plaats 2,60, 1,80, 5,20, koppel 23.60, trio 1.575.70. Achtste koers, 2240 meten 1. Taxcoh A (W. Porsius) 2.58.8 - 1.19.8; 2. Zon nestraaltje; 3. Yorkl Ulandia. Toto: winnend 10,90. plaats 2.20, 1,10, 1.90, koppel 8,60. trio 188.50. Negende koers, 1780 meten 1 Alex dl Trlcia (Mej. M. Huel) 2.18.6 - 1.18,8; 2. Woerden; 3. Amy David. Toto: winnend 1,80, plaats 1.00, 1,50, 1,10, koppel 20,30, trio 87,20. Tiende koers, 1760 meter: 1. Vriend (H. Schoonhoven) 2.18,1 - 1.18,5; 2. Vina O; 3. Sir Dunnigan. Toto: win nend 1,10, plaats 1,00, 1,10, koppel 2,70, trio 8,60. Omzet totelisston 237.782.00. SCHAKEN Toernooi in Belgrado (Joe) 2e ronde: Kortsjnoj (Zwi>-Timman (Ned) 0-1. Beljavski (Sov)-Shorl (Gbr) 1-0. Popovic (JoeFGHgoric (Joe) 1-0, Nlkolic (Joe)-Ljubojevic (Joe) 0.5-0.5. Ivanovic (JoeFSalov (Sov) afgebro ken. Marjanovlc (Joe)-Hjartarsson (Usl) afgebroken. Stand: 1. Timman 2 punten. 2. Popovic 1,5, 3. Ivanovic, Beljavski 1 1 afgebroken partij. 5. Ljubojevlc 1, 6. Salov, Hjartarsson 0.5 1. 8 Short. Nikolic, Gllgorlc 0,5, 11. Kortsjnoj, Marjanovic 0+1. SQUASH Herenenkelspel, hslve finales: Jans her Khan (Pak)-Jahanglr Khan (Pak) 10-9, 9-2. 4-9, 9-4; Dittmar (Aus>- Martirv (Aus) 10-9, 9-2, 4-9, 9-4. WK in Rotterdam Landenklassement heren, na ver plichte oefenstof: 1. Japan 287.80. 2. da 284.25. 6. Italië 283,75, 7 Zwitser land 283,20, 8. Noordkorea 282.70. 9 Tsjechoslowakije 282,00, 10 Zuidko- rea 281.65, 11. Spanje 280.90. 12. Groot-Brittannië 279,25. 13. Oosten rijk 266.70, 14. Brazilië 266,60, 15. Nederland 266.30. 16. Taiwan 260.50 Individueel klassement: 1. Mlzushl- ma (Jap) 58.40; 2. Zellweger (Zw«) 57.75; 3. Daggett (Vst) 57,60; 4. Hlb- bert (Can). Suarez (Cub) 57,55, 6. Aguilera (Cub) 57.40; 7. Konlshl (Jap) 57,35; 8. Terao (Jap), Hllbert (Tsj) 57,30; 10. Gherman (Roe) 57,20; 11. Charlrand (Can) 57,15; 12 Hayden (Vst) 57,10; 79. Lamboo (Ned) 53.50; 87. Mantel (Ned) 52,75; 88 Van Luyk (Ned) 52,55; 89 De Kok (Ned) 52.50; 90. Grootes (Ned) 52,45; 96 Geurts (Ned) 51,60. ZEILEN WK brandingsurfen In Zandvoort Course-race, heren: 1. Bringdahl (Zwe). 2. Van den Berg (Ned). 3. Gey sen (Spa), 4. Sayer (Vst). 5. Belbeoc h (Fra). Dames: 1. Lelievre (Fra), 2 Gra velines (Can), 3. Dunkerbeck (Spa). 6. Van Soolingen (Ned).

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13