OGB in Alkemade in 1989 mogelijk omhoog Weipoort heef t j eigen kwartetspi LEIDEN OMGEVING Kruispunt Woubrugge onder handen Politie Alphen houdt alcoholcontroles Pony te water Alphen wil gemeentelijke voorlichting verbeterei Beslissing Stuha-rapport pas volgend jaar Eaidó&Qowuvnt DINSDAG 20 OKTOBER 1987 PAGB Macaroni Méditerranée - kwarkvla Wie met z'n tweeën is, heeft het volgende nodig: 250 g macaroni, zout, tijm, rozemarijn, 1 grote ui, 2 le pels olie, knoflook, 150 g gehakt, 1 kleine aubergine en courgette, 2 flinke toma ten, basilicum, peterselie, selderij, peper, 50 g gerasp te kaas, (2 lepels olijven); 3 dl gele vla (3 dl melk, 15 g custard, 18 g suiker), 100 g kwark, 1 lepel citroen sap, basterdsuiker, 1 kiwi. Kook de macaroni gaar vol gens de gebruiksaanwijzing op het pak, gebruik behalve zout ook tijm en rozemarijn als smaakmakers. Doe ge droogde kruiden in een thee- ei of lapje of gebruik van verse kruiden een takje zo dat het er later gemakkelijk uitgehaald kan worden. Was de aubergine en cour gette, verwijder de steel-aan zet en snijd de vruchten in eetbare plakken of blokjes. Fruit de kleingesneden ui in de olie lichtbruin. Fruit nog even de geperste knoflook mee en voeg vervolgens het gehakt toe. Bak het vlees al roerende mee tot het licht bruin begint te worden. Doe er aubergine, courgette, zout, peper en basilicum bij, sluit de pan en laat de massa in eigen vocht acht minuten sudderen. Dompel de tomaten twee tel len in kokend water, ontvel ze en snijd ze klein. Stoof de stukjes tomaat nog twee mi nuten met de gehaktmassa mee. Voeg de fijngeknipte peterselie en selderij aan de uitgelekte macaroni (zonder tijm en rozemarijn) toe. Laat de massa warm worden en maak haar op smaak af met zout, peper en basilicum. Be strooi het gerecht in de schaal met geraspte kaas en garneer het desgewenst met olijven. Meng de vla (warme vla eerst af laten koelen) met kwark en citroensap. Breng het mengsel op smaak met weinig basterdsuiker. Snijd de geschilde kiwi in dunne plakken en leg die op de vla. JEANNE dienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 23 ok tober waargenomen door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Lin naeus in Leiden. ONGEVALLENOIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendlenst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 16.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg. Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma„ di. en wo. 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. Steeds te beginnen in het links staande gecirkelde vakje ten op zichte van het cijfer en verder gaande in de richting van de wij zers van de klok. kunnen rond de genummerde vakjes woorden van 6 letters van navolgende betekenis worden verkregen: 1 veelal langharige herdershond; 2 onderwijzer; 3 brede laan; 4 ooievaarachtige vogel; 5 adellijke titel; 6 jong van zeker dier; 7 In- sekt; 8 korte en snelle hoofdbewe ging; 9 ondergeschikte funktle. OPLOSSING •H4oeu>t 6 :ef>f|U)| 8 ?ie>tej)t l ïueineA 9 :u|abj6 g *.je6 -I0j f :enu8AB e :jbbjbi z :eilloo 1 Meerkreuk voor Verplaatsers' OUDE WETERING De te zijner tijd be schikbaar komende winkelruimte aan de Meerkreuk in Oude Wetering is bestemd voor „verplaatsers" uit Oude Wetering. Dat laat het college van Alkemade weten aan de raadsleden in antwoord op vragen van het CDA met betrekking tot de gemeentebegro tingen. De uitgangspunten voor de stede- bouwkundige opzet van de vijfhonderd vier kante meter grote winkeluitbreiding aan de Meerkreuk in Oude Wetering, zullen worden besproken in een vergadering van de raads commissie ruimtelijke ordening, openbare werken en milieuzaken op 2 december. Vol gens het college zou met de realisering van de winkels kunnen worden begonnen medio volgend jaar. Een en ander is evenwel afhan kelijk van de mate van belangstelling van de zijde van ondernemers in Oude Wetering. Hoogmadeseweg opgebroken LEIDERDORP Het gedeelte van de Hoogmadeseweg tussen Wilgen park en Acacialaan zal van 26 okto ber tot 6 november gesloten zijn voor doorgaand verkeer. Dit in verband met werkzaamheden aan de riole ring. De voorbereiding is inmiddels al begonnen. Delen van het groen worden weggehaald en er zijn nog andere werkzaamheden langs de weg, waar het verkeer tot 26 oktober geen last van heeft. Daarna zal het werk langzaam opschuiven, zodat huizen en bedrijven altijd van één kant te bereiken zijn. Na 6 november verrichtende nutsbedrijven noj werkzaamheden, maar het verkee. kan dan weer gewoon doorrijden. Grondruil Forepark LEIDSCHENDAM De gemeente Leidschendam heeft met de heer A. C. Abspoel overeenstemming bereikt over grondruil ten behoeve van het in te richten bedrij venterrein Forepark. De eigenaar van de manege draagt grond en opstallen aan de Middenweg en de Stompwijk- seweg over en krijgt daarvoor een ongeveer even groot terrein van circa 100.000 vierkante meter aan de Huys- sitterweg in Stompwijk. De grond aan de Stompwijkse- weg hoopt de gemeente later weer te kunnen gebruiken voor ruiling van grond in Forepark. Abspoel zal over on geveer een jaar aan de Huyssitterweg een nieuwe mane ge bouwen. De gemeente heeft verder van het Hoog heemraadschap Delfland de Middenweg, de Broekweg en de Polderweg overgenomen. Bovendien de stukken weg die aansluiting geven op de Veenweg en de Kost- verlorenweg en het stukje Broekweg aan de kant van de rijksweg. Het Hoogheemraadschap zal 300.000 gulden be talen, het bedrag dat voor de komende tien jaar nodig zou zijn voor onderhoud. Schaatscoach bij IJsclub Zoeterwoude ZOETERWOUDE Egbert van 't Oever, de bekende schaatscoach van de nationale da- messelektie, komt mor genavond naar Zoeter woude. Op uitnodiging van de IJsclub Zoeter woude de oudste sportvereniging van het dorp zal hij tijdens een bijeenkomst in Don Bosco aan de Zuid- buurtseweg 58 vertellen over zijn rijke loopbaan. Aanvang 20.30 uur. De toegang is gratis. Bijna ton voor missiegebieden ZOETERWOUDE De zestien missiegebieden die I cieel worden gesteund door de Zoeterwoudse werll missie en ontwikkeling krijgen elk 6.000 gulden toef den. Dat wil zeggen dat op korte termijn een bedrag! totaal 96.000 gulden verdeeld wordt. Nog nooit krej missiegebieden, verspreid over de gehele wereld, zo'il bedrag. Het saldo van de werkgroep was op 1 janual dit jaar ruim 13.000 gulden. Door tal van akties, waaiï de veiling, steeg dat bedrag tot zo'n 100.000 guldenJ loop van 1987 is reeds 19.000 gulden uitbetaald ter koming van missionarissen die in Holland op v< kwamen of bij jubilea van missionarissen. Vrijdagavl er de voetbalwedstrijd tussen de oude glorie van Mei en SJZ om 20.00 uur op het kunstgrasveld. De opbj daarvan is bestemd voor de missionarissen. Zaterdag tober zullen in Don Bosco vanaf 19.00 uur de worden opgediend die op 18 en 19 september zijn Inmiddels zijn ook de data van de veiling in 1988 l Vrijdag 23 en zaterdag 24 september zal in Ons Hu'n' jaarlijkse spektakel weer plaatsvinden. .1 'IA 'in, ROELOFARENDSVEEN In Alkemade behoort een stijging van de onroe- rend-goedbelasting (OGB) in 1989 tot de mogelijkhe den. Dat laat het college van B en W van Alkema de aan het CDA weten in het kader van de begro tingsbehandeling. De ge middelde opbrengst per object bedroeg op 1 janua ri 431,89. Dat is ruim veertig gulden minder dan het maximum van 475 gulden per woning, waar over in een ontwerp-limi- tietenregeling van het rijk wordt gesproken. Volgens het CDA bedraagt het ge middelde aanslagbedrag echter ruim vijfhonderd gulden per object, dus 25 gulden meer dan het maximum waarvan de ontwerplimietenregeling melding maakt. Het college laat aan de VVD- fractie weten niet bezorgd te zijn over de motivatie van per soneelsleden, die als gevolg van „blijf afspraken" tegen hun zin in dienst moeten blij ven. Deze afspraken zullen in de toekomst worden verbon den aan studiefaciliteiten bij de gemeente, omdat teveel personeelsleden na afronding van hun studie elders gaan solliciteren. Zij hebben nu al leen een terugbetalingsver plichting bij vertrek naar de particuliere sector. Bij vertrek naar een functie bij een ande re gemeente hoeven de ambte naren hun studiekosten niet terug te betalen. Het college ziet niets in de CDA-oplossing van de pers oneelsproblemen bij de ge meente Alkemade. Het CDA had voorgesteld om personeel voortaan op een iets lager ni veau aan te stellen en aan de hand van de functie een even tuele verdere studie te vergoe den. Volgens het college bete kent het aantrekken van per soneel van een lager niveau, dat meer werktijd nodig zou zijn voor begeleiding. B en W staan niet té springen om nog meer studie- en verloffacilitei ten te verlenen en bovendien vrezen zij voor kwaliteitsver lies. De nadelen zijn volgens het college groter dan de voor delen. Het college is er net als de VVD en het CDA voorstander van om zo spoedig mogelijk uitbreiding van het bedrijven terrein in Roelofarendsveen te bewerkstelligen. Het college vindt het moreel niet te verantwoorden om de revenuen van de voormalige armbesturen niet langer uit sluitend aan Rijpwetering, Oud Ade en de Kaag te beste den, maar aan heel Alkemade. De PvdA had zich namelijk afgevraagd of aanwending van de gelden over een beperkt ge bied uit een oogpunt van soli dariteit nog wel verdedigbaar was. Het college laat de progressie ve fracties (PPR en PvdA) we ten dat op basis van de resulta ten van een voorlopig bodem onderzoek is besloten tot een nader onderzoek van de mate van bodemverontreiniging op de lokaties Zuidweg 14, Zuid- weg 10A en Achterweg 29. Hiervoor trekt het college ruim honderdduizend gulden uit. Het verhalen van de kos ten op de veroorzakers van bodemverontreiniging is een taak voor het rijk. De gemeen te verricht hiervoor alleen wat historische onderzoek. Het college heeft geen over eenstemming bereikt met Wa tersportvereniging Braasse- mermeer over de aanleg van een surfsteiger. Deze had de gemeente willen maken aan het einde van de Noorderhem- weg gedeeltelijk in water van de watersportvereniging. De gemeente had oorspronke lijk gereageerd op een eis van de watersportvereniging met betrekking tot de aanleg van sanitaire voorzieningen. De vrees van de watersportvere niging omtrent een tekort aan parkeerplaatsen in de omge ving werd evenwel niet ge deeld door het college. „Door herindeling van de parkeer vakken op het openbare par keerterrein ter plaatse en door plaatsing van boottrailers op het privé-parkeerterrein van de vereniging zouden veel ex tra parkeerplaatsen kunnen worden gerealiseerd", aldus het college. De Watersportvereniging blijft echter van mening dat de overlast aan het einde van de Noorderhemweg al groot ge noeg is (zeilers, surfers, volks tuinders) en dat een openbare surfsteiger de parkeerproble men alleen maar zal vergro ten. De vereniging heeft daar om voorgesteld om een proef te nemen met een drijvende steiger verderop langs de kade. Indien dat niet voldoet dan zal de W.S.V. de surfstei ger accepteren, mits er extra parkeergelegenheid en sanitai re voorzieningen zullen worden aangelegd. Het gemeentebestuur gaat mo menteel na of de surfsteiger kan worden gesitueerd op het eigendom van Hengelsportver eniging ,,'t Looze Vissertje" eveneens aan het einde van de Noorderhemweg. Controle op fietsverlichting LEIDSCHENDAM Vijltig fietsers werden gisteravond tussen zeven en negen uur aan de Oude Trambaan in Leid schendam gecontroleerd op de verlichting op de fiets en de aanwezigheid van de verplich te reflectoren. Zeventien fiet sers kregen proces verbaal omdat de verlichting niet in orde was. Bewoners commissies sterk onderbemand ZOETERWOUDE De be wonerscommissies die horen bij de woningen van de Zoe terwoudse woningbouwvereni ging Willibrord zijn sterk on derbemand. Daar wil het be stuur van de vereniging de ko mende tijd verandering in brengen. Op de algemene le denvergadering van 29 okto ber zal het bestuur de leden nader informeren en dan te vens trachten een aantal nieu we leden voor de verschillen de bewonerscommissies te be noemen. Willibrord telt zeven bewonerscommissies verdeeld over het gehele dorp. Er zijn in totaal 22 vacatures. De ge meente Zoeterwoude heeft subsidie van het Rijk beschik baar voor woonorganisaties. Er is geld voor scholing, onder steuning, het bevorderen van de invloed van vrouwen, voor inspraakprojecten, bijvoor beeld bij nieuwbouw, verbouw of verbetering, voor onderzoe ken en nog meer zaken. Wo ningbouwvereniging Willi brord wil de leden nadrukke- delen bij subsidieverzoeken. Overigens kan men zich ook rechtstreeks wenden tot het gemeentebestuur van Zoeter woude. Inbraken op Elleboogsvaart NIEUWKOOP Twee vere nigingsgebouwen op de Elle boogsvaart in Nieuwkoop zijn in de nacht van zondag op maandag het doelwit van in brekers geweest. Bij het jonge rencentrum Open Huis werd een zijraam opengebroken. Er wordt eerr cassettedeck ver mist. Van het gebouw van de muziekverengiging dat ernaast ligt, werd een ruit van de voordeur ingeslagen. Een sleu telbos is gestolen. Het kruispunt Provinciale weg T 20/Bateweg wordt momenteel gereconstrueerd. De gemeen te Woubrugge en de provincie hopen dat de veiligheid op het kruispunt zo zal toenemen. Sinds jaar en dag vormt de veiligheid op het kruispunt een punt van zorg. Gemeente, politie en provincie hebben zich over de kwestie gebo gen. Twee oorzaken vallen er voor de onveilig heid van het kruispunt aan te wijzen; de te hard rijdende automobilisten en de onoverzichtelijk heid van het kruispunt. Aan die onoverzichtelijk heid hoopt men met de reconstructie een te maken. De voorrangssituatie verandert.|s< den de fietsers en bromfietsers tot nu toe r rang, in het vervolg zullen zij het afslaande? verkeer voor moeten laten gaan. Een af" verandering is, dat het van de brug kom snelverkeer in het vervolg de voorsorteers voor rechts afslaan moet missen. Voor he safslaande verkeer wordt er daarentegei aangelegd. FOTO: WIM VAN b ALPHEN AAN DEN RIJN In het kader van de actie van Veilig Verkeer Neder land tegen het gebruik van alcohol in het verkeer, gaat de Alphense politie de ko mende maanden alcoholcon troles houden. Zij gaat daar bij vooral preventief te werk en gaat uit van het principe „beter honderd automobilis ten controleren dan één au tomobilist verbaliseren". De actie is vorige week vrijdag begonnen en duurt nog tot 1 januari volgend jaar. De con troles zullen verspreid over Alphen plaatsvinden. Elke automobilist die staande wordt gehouden wordr een blaastest onderwl en krijgt een folder mee 1 de risico's van het gerv van alcohol in het veii, Automobilisten die e| hoog alcoholpercentaj hun bloed hebben, een proces-verbaal. Een pony van de ma nege van De Alphense Ruiters heeft gistermid dag voor paniek ge zorgd. Het dier was losgebroken en liep vla de Woubrugseweg par does het water van de Helmanswetering in Al phen In. Een dulkploeg van de Alphense brandweer is drie kwartier bezig geweest de pony weer op het droge te krijgen. Daar toe moest een band om de buik van het dier gebonden worden. De pony was niet ge wond. FOTO: NANNO BLOUPOT Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. ZOETERWOUDE Het buurtschap De Weipoort in Zoeterwoude heeft sinds kort de beschikking over een eigen kwartet spel. Een primeur, dit eer ste „Nostalgie Kwartet" van De Weipoort en de bijbehorende landelijke weggetjes zoals Omme- dijkseweg, Uiterdijk, Noord Aa en Gelderswou- de. Het kwartet is een uit gave van buurthuis De Weipoort. Dat juist De Weipoort de eer te beurt valt om als buurtschap een eigen kwartetspel te heb ben is niet moeilijk uit te ver klaren. De heer B.P.M. van Leeuwen, uitgever van vele tientallen kwartetten van dor pen, steden en andere instan ties, is namelijk woonachtig aan de Weipoortseweg. Hij leg de zijn ideeën voor aan het be stuur van het buurthuis" en een werkgroepje heeft nadien alle plannen nader uitgewerkt. Een fors karwei, want ge tracht moest worden alle fa cetten van het „Weipoortse ge beuren" in slechts 32 kaarten samen te vatten. Dat was feite lijk de moeilijkste klus' zonder enig probleem de werkgroep tot een vee. van onderwerpen. Na^ wikken en wegen wer^, keuze gemaakt voor de^ onderwerpen. Daarbij aard de boerderijen, de n en het Weipoortse gebeu^! Alle kaarten bevatten kv tief goede foto's die vaj korte en bondige teks j voorzien. De rugzijde v kaarten bestaat uit een rijke illustratie. De bev. konden vooraf intekenei i het kwartet met de mo heid hun naam op sp daarvoor gereserveerde ten te laten vermelden dat aanbod hebben vel(c bruik gemaakt. Burgemeester A. heeft inmiddels, als eers unieke „Nostalgie Kw van de Weipoort in ont' mogen nemen. De belai ling voor het kwartet i groot dat de totale oplaj 700 stuks inmiddels is 1 kocht. Een herdruk ko. niet want het moest eei malige, unieke uitgave >j en de drukplaten zijn vernietigd. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Al phen zal volgend jaar pro beren de voorlichting te verbeteren. Een rapport over het gemeentelijk voorlichtingsbeleid dat komend voorjaar zal ver schijnen moet daar aan bijdragen. Dat antwoordt het college in reactie op de algemene beschouwin gen van de raadsfracties. overzichten samen van de door het college geno men besluiten. Deze overzich ten worden in- en extern ver spreid. De stukken van de openbare raadscommissies gaan naar de pers zodat de ge meente kan stellen dat een zo ken die de gemeente nadelig zouden kunnen beïnvloeden of die de privacy aantasten ko men niet voor openbaarma king in aanmerking, aldus het college. Het voorstel van de SP om de borrel na afloop van de raads vergadering af te schaffen vindt in de ogen van het colle ge geen genade. De SP wil dit doen uit oogpunt van ver keersveiligheid. Volgens het college echter wordt met dit voorstel de indruk gewekt dat de leden van de raad voor overmatig drankgebruik de verkeersveiligheid in gevaar zouden brengen. „Van een dergelijk gebruik van jus d'or- gane, snerry of port, is ons nog nimmer gebleken", zegt het college en wijst dit voorstel af. Ook zegt het college er weinig aan te kunnen doen dat som mige raadsfracties de inleiden de beschouwingen als „gort droog" betitelen. Het college heeft ook onder zocht in hoeveere het voor de gemeente voordeliger is om de verzorging van arresi door een particuliere kingsdienst te doen uitv Hierdoor zou de politie kunnen worden. De or en onregelmatige bezett het cellenhuis zijn er ecl oorzaak van dat dit zei voordelig is. De crimii zou effectiever worden door samenwi met buurtverenigingen, nerscommissies en groe gen. LEIDSCHENDAM Minis ter Smit-Kroes zal pas vol gend voorjaar een beslissing nemen over het rapport over oplossingen voor het verkeer in de Haagse regio, opgesteld door ambtenaren van het mi nisterie en de wethouders uit de regiogemeenten. Dat heeft wethouder mevrouw Van Nievelt gisteren gezegd in de raadscommissie openbare werken van Leidschendam. Volgens de wethouder is dit uitstel te wijten aan me ningsverschillen tussen de rapporteurs. In het rapport, waarvan Leidschendam ove rigens nog maar in het bezit is van één exemplaar, worden wat de verkeers moeilijkheden in deze ge meente betreft, zoals gemeld twee oplossingen aan de hand gedaan. Geen aanleg van de Verlengde Land- scheidingsweg of een ge meentelijke oeververbinding tot aan de Noordsingel. Bij de bespreking met de minister zal volgens mevrouw Van Nievelt ook het mobiliteitsse- nario van het ministerie over de Randstad en het rapport „Den Haag in Beweging" van het Haagse gemeentebe stuur aan de orde komen. Zij verwachtte dat de Verlengde Landscheidingsweg een be langrijk onderdeel zal zijn van de „package deal" die de minister zal aanbieden. Het raadslid C. van Leeuwen van Gemeentebelangen sloot de korte discussie in de raads commissie af met de opmer king: „We moeten gewoon zelf een oeververbinding maken". *0-'" Computer apparatuur gestolen ALPHEN AAN DEN Computerapparatuu een totale waarde van gulden is in het we ontvreemd uit het College aan de Dia straat in Alphen. De hebben enkele buitent en kasten geforceerd e volgens de apparatuur len.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 10