"DA: Katwijk moet aantal mbtenaren verminderen Geen besluit over hogere reinigingsrechten Voorhout )EN OMGEVING £eidóe@ou/umt Forse kritiek op economische beleid Sassenheimse OGB wordt niet verhoogd Hondentoilet wordt plantsoen Aanleg S 4 start begin volgend jaar Katwijkse zakenman ontkent diefstallen en oplichting WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 PAGINA 15 onstructie moet spunt veiliger maken IJK De herinrichting van het kruispunt i Julianalaan-Industrieweg/Vreugdeweg is ;k begonnen. De kruising wordt veiliger ge- [roor voetgangers en fietsers. Uit onderzoek is dat op dit kruispunt de meeste ongevallen jk plaatsvinden. Het karwei neemt zeven i beslag. De herinrichting van de kruising i-Koningin Julianalaan komt deze week ge le rijbanen van de Koningin Julianalaan versmald en de middenberm verbreed. De van het verkeer wordt hierdoor geremd en steekmogelijkheden verbeterd. In de Indus- wordt een verkeersgeleider aangebracht, zo- kruispunt beter opvalt. De fietsoversteek- in de Industrieweg en Vreugdeweg worden grd in rood asfalt. De kosten van de renovatie 160.000 gulden, het rijk neemt hiervan 80 voor zijn rekening. Inbraak in Sassenheim SASSENHEIM In een woning aan de Rijksstraatweg in Sassenheim is gister middag een inbraak gepleegd. De bewo ners ontdekten bij thuiskomst dat de slaapkamer was doorzocht, maar vooralsnog werd niets vermist. De da ders kwamen binnen door de achterdeur met een schroeven draaier open te wrik ken. Inbraak in flatwoning NOORDWIJKER- HOUT Een flat woning aan het Braambos in Noord- wijkerhout is giste ren op klaarlichte' dag het doelwit van inbrekers geweest. Zij braken met ge weld de voordeur open en hebben de hele woning door zocht. Zij namen uiteindelijk een paspoort, enkele gi robetaalkaarten en een walkman mee. Vier jaar voor bankovervaller DEN HAAG/RIJNSBURG De 22-jarige man die op 12 juni een bank in Rijnsburg beroofde, is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Hij bleef tot op de rechtszitting ontkennen dat hij de bank in het winkelcentrum De Hoftuin had overvallen. Drie werknemers van de bank hadden een sig nalement van de overvaller opgegeven waar aan de man voldeed. Ook een vrouw had de man door het winkelcentrum zien rennen en in een auto zien stappen. Daarvan had zij het ken teken genoteerd. Dit bleek de wagen van een Rijnsburgse vriend van de overvaller te zijn. Er was vijf jaar geëist door officier van justitie Van den Broek. De man beroofde de bank tij dens een proefverlof. Hij zat in Zutphen een straf van drie jaar uit voor het plegen van een gewapende overval. Het grootste gedeelte van het in Rijnsburg buit gemaakte geld (in totaal 168.450 gulden) is nooit teruggevonden. Busje tegen lantaarnpaal LISSE Een 24-jari- ge inwoner van Lisse is gistermiddag met een busje tegen een lantaarnpaal gereden op de kruising Ruis- hornlaan Bachstraat. De man kwam door onbekende oorzaak in contact met de trot toirband, verloor de macht over het stuur en raakte een lanta renpaal. De bestuur der is ter observatie opgenomen in het Di- aconessenhuis in Heemstede. Bollenkweker klaagt vergeefs DEN HAAG/LISSE De Raad van State heeft de bezwaren van bollenkweker A. Warmerdam uit Lisse tegen de uitbreiding van het overslagbedrijf van bier en frisdranken H. Tukker afgewe zen. Warmderdam klaagt vooral over geluidsoverlast van het be drijf met 75 vrachtwagens aan de Achterweg-Zuid, maar de Raad van State zegt dat daar geen re den voor is. Zeker als een vier meter hoog geluidsscherm wordt geplaatst. Warmerdam is echter ook gekant tegen dat scherm om dat het het drogen van bloembol len belemmert. Tukker is bereid te betalen voor het op een andere manier drogen van de bollen. „Helderziende kinderlokker" aangehouden WASSENAAR De poli- tie van Wassenaar heeft deze week een 20-jarige jongen uit Den Haag aan gehouden, die zich de af gelopen twee weken bij scholen ophield en kinde ren „de hand had gele zen". Dit veroorzaakte nogal wat onrust onder schoolkinderen en hun ou ders. Tijdens het verhoor kon de jongeman geen mo tief voor zijn handelen ge ven. De politie heeft con tact opgenomen met het RIAGÓ, waar hij in be handeling is. Verenigings gebouw in Boschgeest VOORSCHOTEN Een meerderheid van de Voorschotense po litiek steunt de bouw van een multifunk- tioneel verenigings gebouw tegenover de Moeder Godskerk in de wijk Boschgeest. De kosten bedragen 1,1 miljoen. Alleen de VVD maakte gister avond bezwaar tegen deze kosten. [JK Privatise- hèt middel om te i tot structurele be- csjigen. Zowel CDA efD hebben er van- tijdens de alge- beschouwingen ?jjepleit overheidsta- ul te stoten naar het ?«kleven. „Het amb- j apparaat moet JJ afgeslankt", zo zei „factie-voorzitter J. d, Leeuwen. „We oiA kiezen tussen ver ding van dienstver- ?nof verlaging van de Aarensalarissen". KATWIJK De fractie van het CDA in Katwijk, met twee wethouders in het col lege van B en W verreweg de grootste par tij binnen de raad, heeft vandaag tijdens de algemene beschouwingen forse kritiek geuit aan het adres van wethouder R. Hietkamp (PvdA). Zij zou de gemeente raad veel te weinig informatie verstrek ken over de ecdnonische situatie in Kat wijk. Verder is ook het contact met het bedrijfsleven de laatste jaren, aldus CDA- fractievoorzitter J. van Leeuwen, in het slop geraakt. De fractie van de VVD deed het voorstel de lokaties van de Openbare Boorsmaschool te ruilen met de Protes tants Christelijke Beatrixschool. Uit cij fers, aldus mevrouw J. Paridon-Van Tol, blijkt dat de interesse voor het openbaar basisonderwijs nabij Katwijk aan den Rijn groter is dan in de oude kern van het Baddorp, terwijl juist daar de vereniging voor protestants-christelijk basisonder wijs zich wil vestigen. Volgens mevrouw Van Paridon is de bezetting van de basis scholen in Katwijk hier en daar wat on evenwichtig. Met name de bezetting van de Boorsmaschool is voor haar een bron van zorg. Een van de oorzaken dat deze school onderbezet is, ligt volgens de libe rale aan de ligging binnen de gemeente. nsVOOT di Of"* w J. va piuwen stelde voor de voor diensten van de laten betalen, van Paridon-Tol pleitte voor uitbeste- -nn uitvoerende taken —■bedrijfsleven, zodat de Zelf kan beslissen wie bepaalde diensten gaat Heel wat minder en- t over dit onderwerp fractievoorzitter van ntebelangen/D66, H. L Jierlo. Volgens hem irivatiseren door som- linnen de raad te pas en te onpas geïntroduceerd als dè oplossing voor de proble men. „We moeten oppassen dat de roep om privatisering, net als Haarlemmerolie, niet wordt tot volksverlakkerij van het allerergste soort", aldus de democraat. Ten aanzien van orde en vei ligheid pleitte mevrouw J. van Paridon (VVD) voor een daad werkelijk optreden van de po litie bij waargenomen overtre dingen. Ook de heer J. H. ten Hove (RPF) is van mening dat op dit punt de zaken uit de hand lopen. De schuld leggen van de chaos bij de politie vond hij echter onjuist. De po litiek moet de hand in eigen boezem steken, aldus Ten Hove. „De politie kan niet op remmen gaan staan, waarvan de politiek de kabels heeft doorgesneden". De heer Oskam (SGP) kon daarmee instemmen. Concreet noemde hij het huidige hore- cabeleid, dat vaak aanleiding geeft tot baldadigheid en la- waai-overlast. Hij wenste dan ook vervroeging van de slui tingstijd, die nu vastgesteld is op één uur 's nachts. De heer Graaff (PvdA) waarschuwde voor bezuinigen of het schrap pen van club- en buurthuis werk. „Als de jeugd haar heil op straat gaat zoeken kan dat weer leiden tot toename van kleine criminaliteit en vanda lisme, met alle financiële ge volgen vandien", aldus de so cialist. Het CDA vindt dat er meer di versiteit in het Katwijkse bouwprogramma moet komen. In het verleden is te veel de nadruk gelegd op de sociale woningbouw. Nu blijkt dat be paalde groep Katwijkers geen passende woning in het dorp kan vinden, zo zei Van Leeu wen. Hij suggereerde onder meer appartementenbouw in de Zanderij Westerbaan. De heer Ten Hove vroeg het col lege ook meer ruimte te bie den voor de vrije sector in Katwijk. Met hem vroeg ook de heer C. Oskam zich af hoe het staat met de bouw van een hotel op de Boulevard. Beide fracties hebben gepleit voor appartementenbouw. Ook door andere partijen werd duide lijkheid gevraagd over de voortgang van de bouw van een hotel aan de Boulevard in Katwijk. De PvdA-fractie verzocht het college ook komend jaar veel aandacht te schenken aan de positie van de minima in Kat wijk. Kwijtschelding van plaatselijke belasting is daarbij een goed voorbeeld, aldus fractievoorzitter Graaff. wt- ^ktstrand "haak 3D lite zomer sc(IJK Doordat de r.>en zomer nat en r, was behoefde het cHkse college dit jaar s\&aaktstrand aan te is Volgens fractie- j jter C. Oskam (SGP) rel een verheugende Tijdens de begro- -<Jiandeling in het i,Jp betreurde hij het r aIs dat een meer- I i binnen de Kat- £1 raad de opdracht O* college had gege- r- \onodig een stuk ter beschikking te voor naaktrecrean- p constatering dat igjlege geen gebruik gehoeven te maken k if mandaat, stemde teT Oskam met dank- lid. Het heeft iets te en aldus de SGP-er, dafk dat het God is jgeert. Desalniette- ov\jft het raadsbesluit 18 [f inrichten van een inpdeelte voor naak- [eip'e ook voor vol- yjfar gelden. Of het \0(ienties heeft voor jgtierweer is nog niet enparkeerterrein iVWitte Zwaan n. ?d A AG/LISSE Het; ïvöe Witte Zwaan langs de|weg in Lisse zal in de loet worden bebouwd, endat het terrein nu ge- i Vordt als parkeerter- or kent niet, dat er ook hel is aan parkeergele- ;ev jan k. it oordeel van de Pro- n i Planologische Com- *elPPC) over de bezwa- bezijn ingediend tegen imimmingsplan Centrum :re)t name de onderne- enh 't Vierkant hadden »n rkeergelegenheid ge- aaik de overige bezwa- ljetn het bestemmings- daiden door de PPC niet :k jerd. Zo had de eige- ina de panden 212A, 214 Ier» bezwaren tegen het zijzijn eigendom als cul- veirische en karakteris eert! aangemerkt. Die ty- af eperkt de mogelijkhe- ge? een eventuele ver- mq Ook tegen woning- :rem noorden van de rent heeft de PPC geen sn omdat die op ruime i t«38 meter) van de be- aar woningbouw komt. iddvordt er in het Pro- ge» een hoorzitting ge- wover het bestemmings- Rommelmarkt in Hobaho De Gereformeerde Kerk houdt zaterdag 17 oktober van negen tot vier uur een rommelmarkt in de Hobahohallen in Lisse. De opbrengst is deels bestemd voor een dak- en werklozen- project in Semarang in Indone sië en deels voor de kerk zelf. Naast de rommelmarkt zijn er attracties als het rad van avon tuur, de schiettent, sjoelen, grabbelton en diverse andere spelletjes en spelen. De rom melmarkt blijft echter het be langrijkste. Zo zijn er onder meer boeken, platen, speel goed, huishoudelijke artikelen, meubelen, curiosa, poppen, schoeisel, kleding, electrische apparaten, planten en bloemen in de Hobaho te vinden. In 1986 (foto) bracht deze rom melmarkt ruim 31.000 gulden op. Overigens bestaat er gele genheid om materialen voor de markt rechtstreeks in te bren gen en daarmee het goede doel te steunen. Men kan daarvoor in de Glazen Hallen van de Hobaho terecht op donderdag 15 en vrijdag 16 oktober. foto: pr SASSENHEIM De ver hoging van de onroerend goedbelasting met 2,5 pro cent voor 1988 is van de baan. J. Dreef wethouder van financiën maakte dit gistermiddag bekend tij dens, de tweede ronde van de algemene beschouwin gen over de begroting voor '88. Het college heeft besloten de belastingverhoging niet toe te passen door het batig saldo van 1.2 miljoen van 1986 ge-» deeltelijk aan te wenden. Al eerder hadden de fracties van CDA en VVD hierop aange drongen. In de discussie gistermiddag stond opnieuw centraal de eventuele verbouwing van het huidige raadhuis, de aanpas sing van de voormalige Scnut- se of de nieuwbouw in park Rusthoff. Het door alle partij en voorgestelde organisatieon derzoek dat duidelijkheid zou moeten verschaffen over de capaciteit van het gemeente huis werd vorige week door burgemeester A.J. Kret van de hand gewezen. Daar waren de partijen het duidelijk niet over eens. De CDA fractie diende gisteren bij monde van A. Ma- zee een motie in om alsnog een huisvestingsonderzoek in te stellen. De andere fracties steunden deze motie unaniem. Burgemeester Kret over deze stellingname: „Het is een goe de zaak dat de gemeenteraad GEEN LAGERE BAATBELASTING SASSENHEIM De baatbelasting die geheven wordt naar aanleiding van de aanleg van de riolering in de Rijksstraatweg zal niet verlaagd worden. Dit werd beslo ten tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering. De baatbelasting is zo luidt inmiddels het oordeel van het gemeentebestuur - met uitsluiting van W. van Biezen (CDA) en Th. van der Plas (eveneens CDA) - gerechtvaar digd doordat de aanleg van de riolering de belastingplich tige voordeel oplevert door een betere verkoopbaarheid, verhuurbaarheid, uitbreidingsmogelijkheid of verbetering van de bruikbaarheid. Een besluitvorming die een verla ging van de bijdrage van 75% in de aanlegkosten door de betrokkenen definitief uitsluit van Sassenheim zich zó be trokken voelt bij dit vraag stuk". Mede om een nadere besluitvorming te bevorderen oordeelde hij het raadzaam de motie van het CDA goed te keuren. Hij concluderde: „We hebben onze draai gemaakt. Binnen afzienbare tijd zal een onafhankelijk adviesbureau worden aangetrokken om de zaak nader te onderzoeken". Het toenemend aantal ver keerslichten aan de Hoofd straat ontlokte J. van Dorssen (VVD) gistermiddag opnieuw de vertwijfelde uitroep, ,,'t Wordt een verkeerslichten- woud". De verkeerssituatie op de Hoofdstraat zou naar de mening van de liberaal aan merkelijk beter worden wan neer de verkeerslichten defect zijn. Burgemeester Kret bleek hier zijn twijfels over te heb ben. Hij betoogde: „We plaat sen dergelijke installaties niet voor ons plezier". Dit hondentoilet in de Noordwijkerhoutse wijk Zeeburg verdwijnt. Het afgebakende terreintje bij Groenewege wordt openbaar plantsoen. Dat is besloten door de raadscommissie openbare wer ken. Na overleg met de wijkvereniging Zeeburg bleek dat van het hondentoilet weinig gebruik werd gemaakt. Bovendien was de wijkvereniging niet in staat het terreintje te onderhouden. foto: henk van den ende VOORHOUT Het voor stel van burgemeester en wethouders om de reini gingsrechten en de afval stoffenheffing met tien procent te verhogen is in getrokken. Dat gebeurde gisteravond tijdens de al gemene beschouwingen. Na een discussie met PvdA-woordvoerder W. de Wit trok burgemeester M. van de Wouw de voor gestelde lastenverhoging in om „het nog eens na te rekenen". In de raadsver gadering van komende donderdag komt het colle ge terug op dit onder werp. Ook Gemeentebe langen en de PPR lieten weten niets te voelen voor verhoging van de lasten voor de Voorhoutse bur gers. De Wit stelde gisteravond voor om de reinigingsrechten en de afvalstoffenheffing maar met vijf procent te verhogen. Hij ging daarbij uit van cijfers die enige tijd geleden werden ver strekt door Van de Wouw in de commissie financiën. Van de Wouw stelde toen dat niet alle kosten van het vuilnisop halen meegerekend hoefden te worden bij het kostendekkend maken van deze gemeentelijke dienst. Dit houdt in dat de uit gaven voor de gemeentereini ging lager uitvallen. „Als de gemeente consequent is, houdt ze diezelfde kosten ook nu bui-, ten de berekening", meende- de sociaal-democraat die dit alvast zelf had toegepast en uitgerekend. Hij kwam daar door bij een lastenverhoging van vijf procent uit op een dekkingspercentage van 86%, drie procent hoger dan het col lege had berekend met een lastenverhoging van tien pro cent. Hoge prioriteit gaven alle Voorhoutse fracties gister avond aan de uitbreiding van de peuteropvang. In Voorhout blijken 100 kinderen op de wachtlijst te staan om toegela ten te worden tot de peuter speelzaal. Zowel CDA als PPR vestigden de aandacht op de lokalen van de nieuwe school in Oosthout. A. Lap (PPR): „Mogelijk wordt de totale ca paciteit van de nieuwe school nog niet onmiddellijk gebruikt zodat de extra peuteropvang daar voorlopig gehuisvest kan worden". Wethouder B. Joon zegde gisteravond toe dat in het jeugdcentrum De Spele- wey binnenkort tijdelijke voorzieningen worden getrof fen. Over een definitieve op lossing wilde hij nog niet veel vertellen behalve dat er aan wordt gewerkt. Buurtcentrum Duidelijkheid wilden CDA, PPR, PvdA en Gemeentebe langen gisteravond over de bouw van een buurtcentrum in de wiik Oosthout. P. Verde- gaal stelde namens het CDA dat uit een eigen onderzoek is gebleken dat aan een dergelijk centrum grote behoefte is. De confessionele fractie pleitte voor het maken van concrete plannen en meende dat het toekomstige centrum het beste in de omgeving van het nieu we winkelcentrum kan ko men. Zo ver wilde het college gisteravond nog niet gaan. Voorlopig moet men maar ge bruik maken van het al be staande SEC-gebouw, stelde wethouder B. Joon. Hij beloof de wel dat binnenkort wordt gepeild welke behoeften leven onder de bewoners van Oost hout. De Voorhoutse fracties vroe gen tijdens de algemene be schouwingen ook om een plan voor het terrein in Oosthout waar oorspronkelijk volkstuin tjes zouden worden aangelegd. Deze plannen konden niet doorgaan omdat het terrein te laag gelegen was. Wethouder D. IJdo: „Er bestaan plannen maar daar zijn kosten aan ver bonden. Op dit moment kijken wij hoe we die naar beneden kunnen brengen". IJdo ging niet in op de suggestie van de PvdA om ter plaatse een klei ne kinderboerderij te maken. „Dat wordt veel te duur", meende hij. De wens van CDA en Ge meentebelangen, een bedrij venterrein in Voorhout, lijkt in vervulling te gaan. Nog dit jaar komt het college met een voorstel hierover. Ook zal bin nen enkele maanden worden begonnen met de aanleg van een speelterreintje aan de Dinsdagse Wetering. De bewo ners vragen hier al enkele ja ren om. Wethouder IJdo gaat verder praten met de woning bouwvereniging over een lift in de flat aan de Beukenrode. A. van de Meer (CDA), ge steund door de VVD, wees erop dat hierdoor een flink aantal woningen geschikt wordt voor oudere Voorhou- ters. IJdo stelde dat hij die lift wel wilde hebben maar „het gaat er straks om wie dit fi nanciert". VALKENBURG De provincie heeft goede verwachtingen dat begin '88 ter hoogte van de Achterweg met de aanleg van de secundaire weg 4 (S4) kan worden begonnen. Dit zei een vertegenwoordiger van de pro vincie tijdens een openbare zit ting in „De Terp" waar bewo ners van een 9-tal straten die trenzen aan de aan te leggen 4, gelegenheid kregen om op merkingen te maken over ae mogelijk te verwachten geluids hinder. Er is reeds eerder een aantal hoorzittingen gehouden met als resultaat dat er geluids wallen in het tracé zijn opgeno men. Tevens wordt de S4 ter hoogte van Duinzicht op één meter diepte aangelegd met daarbij een geluidswalletje van een halve meter. Op vragen van de bewoners langs de S4, werd van provinciale zijde meege deeld dat indien noodzakelijk, geluidswerende voorzieningen aan de gevels van de woningen worden aangebracht Verwacht wordt echter dat deze woningen voldoende isolering hebben. De bewoners drongen er op aan dat de provincie vroegtijdig metin gen verricht. Het is de bedoe ling dat men de eerste fase (Voorschoterweg-Katwijk) in twee jaar zal uitvoeren. De tweede fase zal vanaf de Voor- schoterweg naar de Plesman- laan in Leiden weer twee jaar vergen, zodat het karwei in 1991 is afgerond. KATWIJK/DEN HAAG Was de motor van de Mercedes echt afgeslagen op de spoor wegovergang in Aerdenhout of wilde de Kat wijkse zakenman dat zijn auto zou worden verpletterd door de trein, omdat hij dan geld zou ontvangen van de verzekering? Voor de officier van justitie was het gistermorgen een duidelijke zaak: de 50-jarige verdachte wilde de verzekeringsmaatschappij oplichten. Dat had hij al eens eerder gedaan en bovendien had hij enkele diefstallen gepleegd. Kortom: „Meneer is iemand die snel geld wil verdie nen". De officier eiste twee jaar gevangenis straf: „Wie zich rijk rekent, komt met lege handen te staan". De Katwijkse zakenman ontkende bij de Haagse rechtbank de diefstallen en de verze keringsfraude. „Ik ben onschuldig", zei hij. „En dat met die auto, dat was gewoon een in cident". „Mijn auto sloeg plotseling af op de spoorbaan. Ik wilde hem opnieuw starten, maar dat lukte niet Ik probeerde met behulp van een inzittende de auto weg te duwen. Maar toen we de trein zagen aankomen, zijn we weggelopen. We waren écht, écht over stuur". De machinist van de trein zag de auto staan en zag kans zo hard te remmen, dat de auto nauwelijks geraakt werd, waardoor slechts lichte schade ontstond. „Een misreke ning", dacht de officier. „U wilde dat de auto helemaal verpletterd werd, maar u heeft he lemaal niet gedacht aan het gevaar dat de treinreizigers liepen". De man ontkende. Volgens hem was het ook niet waar dat hij in september 1983 had ver zonnen dat hij ongeveer 10.000 gulden had verloren, zodat hij dat via de verzekering kon terugvragen. „Ik wist niet eens dat dat kon. Dat vertelde mijn vrouw mij later. Ik ben de enveloppe met geld gewoon verloren", zei de man. Voorts ontkende hij in maart 1984 een portemonnee met zesduizend gulden te heb ben gestolen van de vrouw van zijn compag non. Dat hij tijdens een modeshow in een ho tel in Leiden een broche van 40.000 gulden had gestolen, was volgens hem ook niet waar. En ook bij een inbraak in het casino in Noordwijk was hij niet betrokken. Bij deze inbraak werden een elektrische schrijfmachi ne en flessen drank ontvreemd. De officier ging af op getuigenverklaringen en achtte alle zaken bewezen. „U kunt ook te veel ont kennen", zei hij tegen de verdachte. De advo cate kon zich de reactie van de officier „goed voorstellen" omdat drie getuigen „zeer belas tende verklaringen" hebben afgelegd. „Maar", zei ze, „mijn cliënt ontkent conse quent en hii komt met logische verklarin gen". Zij trok de verklaringen van de getui gen in twijfel. De onderlinge vriendscnaps- en liefdesrelaties van de mensen die een ver klaring hebben afgelegd, zijn te zeer met el kaar verbonden, beweerde ze. „De onderlinge verhoudingen spelen een beslissende rol". Bo vendien zijn de verklaringen volgens de raadsvrouw allemaal afgeleid van de verkla ringen van één persoon. „De hele bewijsvoe ring scharniert om die meneer". En die me neer is de ex-man van het nichtje van de OFFICIER EIST TWEE JAAR CEL vrouw van de verdachte, die vanaf het begin van haar huwelijk al het idee heeft gehad dat haar man zich met criminele zaken bezig hield. Deze man is al eerder veroordeeld we- fens inbraken en verduistering. „Hij heeft de roche en de portemonnee gestolen", dacht de advocate, die veronderstelde dat anderen haar cliënt „een loer hebben gedraaid". Zij vroeg of de verdachte, die al drie maan den in voorlopige hechtenis zit, kon worden vrijgelaten. „Als hij nog langer moet zitten, betekent dat zijn zakelijke ondergang", aldus de advocate. De rechtbank stemde niet in met dit verzoek. „De rechtbank is er voorshands niet van overtuigd dat meneer volmaakt on schuldig is", verklaarde mr. S.F. Kootte. Uit spraak over veertien dagen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15