macht van witte jas CARSONS IN FEBRUARI DEFINITIEF TEN EINDE )IO/TELEVISIE CiidoeSotugnt WOENSDAG 14 OKTOBER 1987 PAGINA 11 JRSUM De succesvolle Au- fie serie „De Carsons" ver- [van het scherm. Op 6 februari ferdt in Nederland de laatste af- ig van deze advocatenserie uit- in. Dat gebeurt niet omdat de lof de kijkers genoeg hebben ^verwikkelingen rond Godfrey ^en zijn kinderen Tommy, Ro- (11 en Amy, maar omdat de Au- *he producenten na 184 afleve- 4 geen nieuwe serie meer heb- Vvaardigd. ifleveringen werden door de ^uitgezonden. Dat betekent dat jfs zo'n vier jaar, bijna non stop, ^Nederlandse buis werd ver- Hoewel het lang heeft geduurd jl de kijker de Carsons ontdek- 3 de serie de laatste jaren reke nen op een trouwe schare fans. Het laatste jaar lag de kijkdichtheid rond de tien procent met een waardering tussen de 7.4 en 7.6. Volgens John Kraan van NCRV's filmzaken werd de serie vooral bekeken door oudere mensen. Bij de jeugd waren het vooral meisjes die voor het scherm plaatsna men. Deze kijkers bleken tevens de meest trouwe groep briefschrijvers, die de verschuivingen van de middag naar de avond en (in dit laatste sei zoen) weer terug naar de middag, niet altijd op prijs stelde. Volgens John Kraan waren die verschuivingen ech ter onvermijdelijk. Hoewel hij het zelf niet zo onder woorden brengt, staat hij voor honderd procent achter de sug gestie dat de NCRV over té veel goede series beschikt. „Voor de avond-uit zending (tussen zeven en acht uur) hadden we dit seizoen de keuze tussen „De Cosby Show" en „De Carsons". We hebben voor de eerste gekozen en „De Carsons" weer naar de middag verplaatst. Uit een onderzoek bleek namelijk dat de zaterdagmiddag rond de klok van drie uur de beste tijd was omdat we dan de jeugdprogramma's niet in het vaarwater zitten. Tenslotte brengen veel jongeren het begin van de zatermiddag door bij hun sportclub. Zij kunnen dus rustig naar de voor hun bedoelde programma's kijken als ze zijn uitgesport. Uit hetzelfde onder zoek bleek dat ouderen veelal in de loop van de middag hun boodschap pen doen. Zij kunnen die bezigheid gemakkelijker rond het uitzenduur rangschikken dan de jongeren. Van daar...". De NCRV heeft ter vervanging van „De Carsons" een optie op drie series. De beste kanshebber is opnieuw een Australische reeks: „Country G.P.", een dokterserie, die volgens John Kraan heel goed te combineren valt met „St. Elsewhere". „Die twee series bijten elkaar absoluut niet. Het is heel goed mogelijk om „Country G.P." aan het begin van de middag en „St. El sewhere" aan het eind van de avond te zetten". De andere kandidaten zijn de Engelse serie „The Practice" (ook een medische reeks) en een aantal los se films. Welke het wordt, kon John Kraan niet zeggen Die beslissing neemt de omroep pas begin januari. HANS PIET Carson (Li JAAR GYNAECOLOGIE: 'ENSCHAP EN ETHIEK ;SUM „Het is verbij- om te zien hoe vanzelf- id sommige mensen be- emen van hun 1 patiënten zien de wit- steeds als een *al- i Ik ben er echter van ltd dat diezelfde mensen [garage keiharde onder togen voeren met de jonteur". Deze uitspraak listig van Wil van Neer- i) samen met Milou van het KRO-programma Ir dokteren: gynaecolo- liverloskunde" gaat pre- n. Het programma tanaf morgen (Ned. 2 om 'ur) eens in de drie we idonderdag uitgezonden, itdelige serie is opge- uit interviews met pa- ^en artsen die over hun Tgen vertellen. Niet al- Duwen, maar ook man- illen zich in die ervarin- fjinen herkennen. In de (omen onderwerpen als liste kinderloosheid, ^schap en baarmoeder- liering aan de orde. Aan- jvoor het maken van de 'i het 100-jarig bestaan jNederlandse Vereniging i^stetrie (verloskunde) en tologie. Initiator was de (loog dr.H. Hoogland die met gynaecoloog dr.J. ien en ethicus prof.dr.P. n de redactie van het hma met advies terzijde l^Iet behulp van werk- j aan de universiteiten 3 iten en materiaal wer- i zameld, is de serie tot Éekomen. „We zijn niet op zoek geweest naar wat er al lemaal mis kan gaan tijdens on derzoeken of operaties", bena drukt presentator en eindredac teur Wil van Neerven. Ethiek Milou van Sprang geeft toe dat de titel „Gynaecologie en ver loskunde" eigenlijk niet correct is omdat de serie alleen over het werkterrein van de gynae coloog gaat. „Leidraad is de re latie tussen arts en patiënt. Wie neemt de beslissing en wie heeft de verantwoordelijk heid?". Door de ontwikkelingen van de laatste jaren is de verantwoor delijkheid steeds meer verscho ven naar de kant van de pa tiënt Er is steeds meer mogelijk en dus moeten er ook steeds meer keuzes worden gemaakt. Milou: „Zijn we daar eigenlijk wel zo blij mee? Willen we alles wat mogelijk is? Niet alles wat kan, hoeft een verworvenheid te zijn. Wetenschap is niet het enige wat telt. Bij het nemen van beslissingen speelt ook het gevoel een belangrijke rol". In een van de uitzendingen komt bijvoorbeeld een vrouw aan het woord die doodonge lukkig was toen ze hoorde dat haar baarmoeder moest worden verwijderd. Door toeval kwam ze erachter dat het verwijderen van een klein gedeelte een mo gelijk alternatief was, wat haar dolblij maakte. Milou: „Die vrouw wilde de baarmoeder niet weg laten halen vanuit een bepaald gevoel, maar wat is dat Wil van Neerven en Milou van Sprang gaan samen de serie „100 jaar dokteren" presenteren. FOTO: KRO gevoel? Tijdens de gesprekken proberen we dat gevoel boven tafel te krijgen". In de uitzendingen over kin derwens en risico's bij zwanger schap nemen ethische normen en waarden een belangrijke plaats in. „Een op de tien paren krijgt niet zomaar kinderen, dat is een vrij hoog aantal. Als je gaat dokteren, Tukt het bij ze ven op de tien. Hoe ervaar je het dokteren? Wil je er mis schien nog op terugkomen als je eenmaal begonnen bent? Wil je alles wat kan? Hetzelfde geldt voor de risico's bij zwanger schap. Via echografie en vruchtwaterpunctie kunnen tij dens de zwangerschap afwijkin gen worden vastgesteld. Hier wordt regelmatig over gepraat als winst en vaak realiseert men zich niet dat er consequen ties aan vastzitten. Wat doe je met de wetenschap die je krijgt? Ga je bijvoorbeeld over tot abortus?", aldus de presentatri- De serie plaatst de nodige vraagtekens bij de gevolgen van de wetenschappelijke ont wikkelingen binnen de gynae- colgie. De laatste aflevering heeft als titel „Blijft het dokte ren?" en wordt uitgezonden op 10 maart. Het is een soort eva luatie met als hoofdvraag: „Kan het beter?". Milou van Sprang heeft de in druk dat er verwarring bestaat over het doel van de serie. „Sommigen denken dat de hele reeks vol zit met instructies en katholieke ethische standpun ten. Dat is helemaal niet het ge val; we bieden een verschei denheid aan opvattingen. Bij sommige onderwerpen, zoals anti-conceptie, zullen we zeker ingaan op de vraag welke rol de kerk speelt bij het nemen van een beslissing. Maar dat is wat anders dan dat de KRO de rol van de kerk zou spelen". Voor de presentatoren is; het duidelijk dat er iets schort aan de relatie tussen arts en patiënt. „Veel patiënten laten de beslis singen dankbaar aan hun arts over en krijgen het spaans be nauwd als ze zelf initiatief moeten tonen. Maar wat me disch de beste oplossing is, hoeft niet altijd emotioneel voor de patiënt het beste te zijn. Er be staat niet één goede oplossing voor een probleem. Wij hopen dat de serie ertoe bijdraagt dat de mensen meer aandurven, mondiger worden". Met de inzichten die het biedt,- levert het programma een dui delijke bijdrage aan de gezond heidszorg. Na elke uitzending is het moge lijk telefonisch vragen te stellen aan deskundigen over de be handelde onderwerpen. Ook komen er brochures met tek sten van de uitzendingen en achtergrondinformatie. JEANNETTE VOORBIJ „Zeg 'ns AAA" op Super Channel LONDEN De Britse satel lietzender Super Channel brengt vanaf 19 november (21.00 uur) de in Nederland ra zend populaire VARA-comedy- serie „Zeg 'ns AAA" op het scherm. De belevenissen van de vrouwelijke arts, haar twee volwassen kinderen en haar vriend, worden wekelijks op donderdag uitgezonden onder de titel „Say Ah". De reeks, die ook in Amerika en Australië op de buis wordt gebracht, is ove rigens niet na-gesynchronis- seerd maar wordt in het Engels ondertiteld. Volgens Super Channel is het de bedoeling alle tot nu toe vervaardigde af leveringen uit te zenden. Daar om wordt begonnen bij de eer ste reeks, die vanaf december 1980 op de Nederlandse televi sie was te zien. Renee Souten- dijk is daarin nog te zien als dochter Nancy. Zij hield het na een seizoen voor gezien. Het is de eerste keer dat een buiten landse satelliet-zender in de Nederlandse taal uitzendt. Het ministerie van WVC heeft aan gekondigd geen stappen te on dernemen tegen deze 'verne derlandsing'. Pas wanneer de afleveringen op wat voor ma nier ook reclame bevatten, zal worden ingegrepen. RADIO 5 HOOPT OP MEER LUISTERAARS HILVERSUM! Radio 5. die door zijn nogal verbrokkelde programmering de slechts be luisterde Hilversumse zender is, hoopt met de horizontalise- ring van het uitzendschema dit winterseizoen op meer luis teraars. Deze verandering be tekent dat er op elke werkdag op dezelfde uren gelijksoortige programma's zijn. Dit varieert van sport en actualiteit in de ochtend via schoolradio in de middag tot verkennende pro gramma's inde avond. NEDERLAND 1 VOO 15.30 Esl Seabert, tekenfilmserie. Afl.: Dr. Dessauld's desillu sie 15.45 De Grote Meneer Kaktut Show, live show met Me neer Kaktus, Mevrouw Stemband en Kweetniet 16.10 Crossbow, Amerikaanse jeugdserie met Will Lyman, Roger Daltrey, Robert Guillaume e.a. Afl.: De ge vangene 16.40 Dynasty, Amerikaanse tv- serie met Linda Evans, John Forsythe, Joan Col lins e.a. Afl.: Buiten spel gezet. Amper wakker krijgt Blake de Denver Mirror onder ogen, waarin hij wordt beschuldigd van moord en brandstichting NOS 17.30 W6-Journaal VOO 17.46 Veronica Sport, sportma- gazine gepresenteerd door Simone Wiegel 18.08 Family Ties, Amerikaanse comedyserie met Meredith Baxter, Michael Gross, Mi chael J. Fox e.a. Afl.: Ik weet niet veel van geschie denis TELEAC 18.30 Cursus klussen in huis (1) VOO 19.00 Pompy de Robodoll, kin derserie 19.05 (sl Countdown, poppro gramma gepresenteerd door Adam Curry en Simo ne Walraven NOS 20.00 (TlJournaal en weerover- zicht SOCUTERA 20.28 Kans voor een kind, film pje van het Nederlands Comité Unicef VOO 20.33 Moonlighting, Amerikaan se komische detectivese rie. Afl.: Wapengevecht in het So So kamp. Maddie en David krijgen de op dracht de zoon van een oude man te vinden. Wat zij niet weten is, dat de zoon een huurmoordenaar is 21.27 Verona, verwarrende, shockerende en dwaze si tuaties met Henk Spaan en Harry Vermegen 21.50 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek waarin uitgebreid aandacht voor Suriname. Zo zijn er interviews met bevelhebber Bouterse en de tweede man van het bewind in Suriname Graanoogst. Ook is er in Nieuwslijn aandacht voor het groeiend alcoholpro bleem in de bedrijven. In de strijd tegen drinken op het werk neemt Heineken het voortouw. Verder een item naar aanleiding van een boek dat de Anne Frank stichting woensdag het licht doet zien: 'Discri minatie in Nederland door de eeuwen heen'. Presen tatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks 22.25 De heilige koe, auto- en motorsportmagazine 22.50 The hitchhiker, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Schoonheid is verganke lijk. Na een nacht doorge zakt te zijn, moet een chi rurg een plastische opera tie uitvoeren, wat natuur lijk mislukt 23.15 Pin up club, maandelijks magazine met onderwer pen uit de wereld van ero tiek, sex en schoonheid. Met o.a. een interview met Russ Meyer en erotische adviezen van een Neder landse filmster NOS 00.05 Journaal 00.10 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 16.30 Zeven manieren om je tijd te versieren (10) 17.00 Studio Sport extra. Recht streeks verslag van de voetbalwedstrijd Polen - Nederland. In de rust, om ca. 17.45 FEDUCO: Meer culturen in een land. voor lichtingsprogramma; en de Eerste trekking van de 774ste Staatsloterij NOS 18.45 Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PPR NOS 19.22 Van gewest tot gewest. regionaal magazine met als onderwerpen: 'Neder land in 2050'over een ten toonstelling in dé Beurs van Berlage te Amster dam, 'Pingo's in Fries land'. over meertjes die in de Ijstijd zijn ontstaan en 'Vagron', over huisvuilver werking in Groningen 20.00 Wie, wat, waar en hoe laat? Agenda van evene menten op het gebied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme 20.20 Voor leven geboren (Born to live), tv-film uit Hong Kong over twee gehandi capte jongeren die hun draai in het leven proberen te vinden. Met Su en Wong Kwun Cheung. Regie: Ra chel Wei Chu Zen 21.55 Studio Sport, waarin aan dacht voor de voetbal in terlands Polen - Nederland (terugblik met interviews) en Hongarije - Grieken land, en aan de Europa Cup basketbalwedstrijd Zbrojovka - Nashua Den Bosch 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.15 Nieuws voor doven en slechthorenden Is Holgersson, Duitse teken- ihserie naar de boeken van fca Lagerlöff. Afl.: Nilsson de Mine gans Strook jestheater (Fairie Tales 'teatre). 26-delige série van Selley Duvall. Afl.: De ubeuwkoningin. met Melissa Mbert, Lance Kerwin en Lee >',40 De avonturen van Ted- H Ruxpin (The adventures of Idy Ruxpin). Britse teken- iwa in teletekst k Tak, kinderserie (herh.) bns, Afl.: Plons en de water- I (herh.) iKG (Ein Fall für TKKG), 6 Jisodes met de avonturen In Tim, Karl, Klösschen en "Iby. Afl. 6: De gestolen Ja ar. Tim vraagt zich af of de iguar, die steeds verdwijnt en in weer terugkeert, gebruikt irdt om bijvoorbeeld drugs te smokkelen. Het spoor jüt naar een garage jkltnanjaro, nieuwspro- Bmma voor tieners. Presen tie: Mariet van de Bos Standing door derden. Pro- nptnma van de Katholieke TV- •jTadio omroep [Medelingen en program- JH>verzicht Msuws I stripkwis, quiz met drie (fndidaten. Presentatie: Guy gjyten. Gasttekenaar Karei Tdeloo lies... over Hector, humoristi- •he film rond Urbanus tijdens opnamen van zijn eerste bgspeelfilm 'Hector' ,{Purane op Marktrock, optre- »n van de Belgische zangeres "aurane op Marktrock in Leu- isrwant, kunstmagazine met jiB. Thierry de Cordier, plas- )ch kunstenaar: Hommage Jn Maria Callas en Hommage jR Jean Eustache. filmregis- :»tionale Loterij (jeuws en Coda: Lieve oomp- j. lieve oompje, van Heidi Pa- Iki. Vertaling: Paul Vander- ^haege -10 Voetbal: Ierland - Bul garije, rechtstreeks verslag 19.00 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische serie met Peter Phelps. Pat McDo nald. Tom Richards e.a. Wayne duwt Patricia hardhandig weg tijdens een woordenwisseling. Zij struikelt en valt 19.23 Intermezzo: Freundliche Land schaft, van Schumann, uitge voerd door Jan Vermeulen 19.25 Oshin, Japanse serie met Aya- ko Kobayashi en Shiro Ito 19.40 Mededelingen en program- ma-overzicht 19.45 Nieuws 19.55 Sport extra, rechtstreekse re portage van de voetbalwed strijd Schotland - België 21.45-22.35 Er is maar één aarde, documentaireserie. Afl. 3: De weg naar de ondergang. Deze aflevering toont aan hoe zeer de vernietiging van het milieu in de 20e eeuw is toegenomen en in hoeverre onze economi sche toekomst daardoor wordt bedreigd RTBF 1 16.45 Nouba nouba, tekenfilms 18.00 Papa bonheur (The Cosby show), Amerikaanse comedy serie met Bill Cosby in de hoofdrol 18.30 Carrefoura, gevarieerd pro gramma 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Bizness - Bizness, econo misch magazine. Vandaag: La formation professionelle 21.00 Bonjour maitre, comedyserie met Danielle Darrieux, Geor ges Wilson, Gérard Klein e.a. Mr. Paul Cambrèze heeft be sloten zijn politieke carrière te hervatten. De leiding van zijn advocatenkantoor laat hij over aan Geneviéve Sereno, zijn as sistente en maitresse. Zijn zoon Jerome besluit een eigen kantoor te openen 21.45 Coup de film, nieuwe films in de komende week. gepresen teerd door Terry Focant 22.05 Cargo da nuit, cultureel maga zine. Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.55 Laatste nieuwe 23.25 Le coeur et l'eeprit, uitzending voor katholieken DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Wanderungen durch die DDR. Filmreportage over het eiland Hiddensee 16.45 Der Pickwick-Club. Kinder programma over merkwaardig heden uit het dagelijkse leven 17.15 Das Geheime Tagebuch des Adrian Mole. Engelse kinder serie in 7 delen naar de roman van Sue Townsend 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Abenteuer in Vancouver, tv- serie. Afl.: Giftmüll 19.00 Praxis Bülowbogen, tv-serie. Afl.: Die Vollmacht 19.57 Programma-overzicht 20.00 [DTagesschau 20.10 mARD-Sport extra, recht streekse reportage vanuit Gel- senkirchen van de vriend schappelijke voetbalinterland West-Duitsland - Zweden 22.00 Brennpunkt, actualiteiten 22.30 Tagesthemen 23.00 Die Krimietunde, korte verha len van Henry Slesar. Met Wal ter Giller, Hans Hackermann. Marian Mahler e.a (herh.) 00.00 Tagesschau 00.05 Nachtgedanken DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Der Gehilfe dee Uhrmachere, aflevering uit de serie 'Bett- kanten-Geschichten' (herh.) 16.35 Heidi, tekenfilmserie naar de roman van Johanna Spyrl. Afl.: Ein Nachmittag im Wald 17.00 Heute 17.15 SI Tele-illustrierte, actualitei ten, sport en amusement 17.45 Ein Heim für Tiers, tv-serie met Siegfried Wischnewski, Marion .Kracht, Michael Lesch e.a. Afl.: Das Gehelmnis des Waldes 18.55 Lottotrekking 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Hitparade im ZDF, met Viktor Worms 20.15 ZDF Magazin, informatie en standpunten over de thema's van vandaag 21.00 CD Die Schwarzwaldklinik, se rie met Klausjürgen Wussow, Gaby Dohm, Sascha Hehn, e.a. Afl.: Der Infarkt 21.45 Heute-journal 22.10 Leien zweiter Klasse? Repor tage over de situatie van de vrouw in de kerk 22.40 Ein Bahnhof für zwei (Woksal Dlja Dwoich). Russische speel film uit 1982. Met Ljudmilla Gurtschenko. Oleg Bassiiasc- hwili. Nikita Michalkow e.a. Re gie: Eldar Rjasanow 00.30 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws 19.45 Raamprogramma van de re gionale etudio's 20.00 Tagesschau 20.10 Mittwochs in... 21.45 Eff Eff, programma over vrlje- tijd en fitness 22.30 K3 Wanda (Wanda), Amerikaan se speelfilm uit 1970 van Bar bara Loden 00.10 Laatste nieuws BBC 1 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Caterpillar trail'. 'Whacky ra ces'. 'Beat the teacher' en 'Hart beat' Newsround, jeugdjournaal Fireraiser Rolf Harris's Cartoon Time Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Wogen, praatprogramma met Selina Scott The clothes show, modema gazine Hl Bergerac, politieserie met John Nettles, Terence Alexan der, Louise Jameson e.a. Afl.: Winner takes all (herh.) Pointe of view, discussiepro gramma Journaal en weerbericht CDTo Hungary with love, docu mentaire als vervolg op 'Stan ding up for Joe", een reportage over een Engelse jongen, die in Hongarije werd behandeld voor een hersenbeschadiging. Na de uitzending in april 1986 besloten honderdvijftig ouders, die ook een kind met een her senbeschadiging hadden, de zelfde reis naar het Hongaarse Peto Instituut te maken Sportsnight, sportprogramma met o.a. beelden van de voet balwedstrijden Engeland - Tur kije. Joegoslavië Noord-Ier- land. Denemarken - Wales. België - Schotland en Ierland - Bulgarije Weerbericht BBC 2 i The taak of mankind, serie van drie documentaires over de armste gebieden van de wereld. Afl. 2: Where there's land, there's hope, over kam pen in Sudan en Somalia l Brief encounter I On the Weet Highland way l Advice shop, informatieve se rie I The ballet of St. Trinian'e, En gelse speelfilm uit 1955 van Frank Launder. Met Alastair Sim, Joyce Grenfell, George Cole e.a i Tekenfilm l m Victorian Kitchen Garden, dertiendelige documentairese rie over de wisseling van de seizqpnen in een 19e-eeuwse Engelse kruidentuin. AU.: April The Atlanta child murders (2), tv-film gebaseerd op de moord op 29 jongens in de jaren 1979-81 en het daarop volgen de proces tegen de verdachte moordenaar. Met Martin Sheen. Jason Robards e.a. Newanight, actualiteitenmaga zine Weerbericht 03 Ondertiteling via TeleTekst. i& Tweetalige of stereo-uitzen ding. EZwart/wit-ultzendlng. ■TZwart/wlt-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. £8 Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. K) BIJ nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-ultzendlng in orglnele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 El Pop Formule, popprogram ma vanuit discotheater 'Esca pe' in Amsterdam. Presentatie: Marti|n Krabbé 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 Hogan'e Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The New Dick ven Dyke Show, comedyserie 19.30 Rush, dramaserie. Afl.: McKel- lar RIP 20.20 A Country Practice, dramase- 21.27 Europees weerbericht 21.30 Police Story, misdaadserie. AA: Incident in the kill zone 22.25 Shell International Motor Sports 1987 23.30 Roving Report, actualiteitenru briek 00.00 O Pop Formule (herh.) 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Liva, pop programma 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Super Sonic, muziek en teken films met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quizprogram ma met kandidaten uit Europa 19.25 Europese weerbericht 19.30 Gereld Durrell'e World: The Amateur Naturalist, documen taire 20.00 A night at tha Fillmore, mu- ziekspecial vanuit het Fillmore Auditorium in San Francisco. Met o.a. Joan Baez, Joe Coc ker, Carlos Santana en Elvin Bishop 21.00 Bouqet of Barbed Wire, tv-se rie. Afl.: The homecoming 22.00 Super Channel News 22.30 Superstars, sportief spelpro- gramma 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine 00.00 The World of Photography 00.30 The Buzz, met Simon Potter 01.30 Nino Firetto Totally Liva 02.30-03.30 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 'SI Popprogramma'», met vj's Marcel Vanthilt. Ray Cokes en Malken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mo ver. Record ot the Day en XPO, een programma met de nieuwste videoclips. Van 23.00- 23.45 The US Top 20 Video Countdown TV 5 16.05 Le Grand Raid 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Da» Chiffra» at daa Lattre», spelprogramma 19.00 Taet. Variété met o.a. Charles Aznavour en Magali Noöl 20.00 La» Evasion» Calabra» 20.55 Tall Quel 21.30 Jazz a Antibas, Juan lat Pint. John McLaughlin 22.00 Journal Télévisé 22.30-23.30 Continant Francopho ne. Concert van Koko Ateba in Kameroen NEDERLAND 1 EO 10.15 Vrouw zijn, vrouwenmaga zine gepresenteerd door Pauline Lens 10.55-11.10 Fruitmand, muziekpro gramma met geestelijke liederen NOS 13.00 Nieuws voor doven en slecht horenden ROF 14.00 Telebord EO 16.00 Daktari, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Gevaarlijk spel 16.50 Kinder krant, kindermagazine NOS 17.30 Vj6-Journaal EO 17.46-18.05 Tijd sein-buitenland DUITSLAND 1 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau en Tagesthemen 10.23 ÏARD-Sport extra 11.55 Um- schau 12.10 ZDF Magazin 12.55 Per soverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 15.50 Tagesschau 16.00 Der guts Engel, tv-serie met Fritz Eckhardt, Hademar Bankhofer, Gaby Banschen- bach e.a Afl. 3: Der Ölscheich 16.45 Die Tintenfische aus dem zweiten Stock, kinderserie 17.10 Kein Tag wie jeder andere, kinderserie 17.30 Klemene und Klementinchen, kin derserie 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 13.15-13.30 ZDF-info Arbeit und Beruf (herh.) 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Sterben lernen - leben lernen. Ingo Hermann in gesprek met Elisabeth Kübler-Ross (3) 16.35 Ein Fall für TKKG, jeugdserie naar het gelijknamige boek van Stefan Wojf. Afl. 6: Der blinde Hellseher 17.00 Heute 17.15 Csl Tele-illustrierte 17.55 Agentin mit Herz, tv-serie. Afl.: Skandal In Bromfield Hall BBC 1 06.35 Edgar Kennedy 06.55 Weerbe richt 07.00 Breakfast time, ontbljtte- levisie 08 40 Open air (1) 09.00 Nieuws 09.05 Neighbours, tv-serle 09.25 Kilroy, tv-serie 10.00 Nieuws 10.05 Going for gold, quiz 10.25 Children's BBC 11.00 Nieuws 11.05 Open air (2) 12.00 Nieuwe 12.05 Dr. Kildare, tv-serie 12.25 Only fools and horeee 13.00 Journaal 13.30 Neigh bours, tv-serie 13.50 Going for gold 14.15 Dl know where I'm going. En gelse speelfilm uit 1947 15.50 Chil dren's BBC 17.00 Newsround, jeugd journaal 17.10 Blue Peter 17.35 The Flintetonee SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08 35 S Sky Trax 13.05 Another World 14.00 The Beet of a Country Practice 15.00 Transformers 15.30 Elephant Boy 16.00 The Smash Great Video Race 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Super Sonic 09.00 Sons and Daughters 09.25 Baby and Co 09.50 Follow Mo 10.05 Everyday Yoga 10.15 Save e Life 10.25 The Spice of Life 1100 The Buzz 12.00 Wild World 13.00 Going for Gold 13.25 Europees weerbo- richl 13.30 Sons and Dsughlere 13.55 What's on Super 14.00 The Onedin Line 14.55 Europees weer bericht 15.00 Hippo 16.00 Nino Fi retto Totally Live 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 De vlucht van Hamid. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair Obscur 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag. RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NCRV: De wereld zingt Gods RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits 19.02 VPRO: Frontlijn/Backline. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat...! 19.00 Het woord aan de muziek. 20.00 Nieuws. 20.02 AVRO's Platen Publieksprijs Klassiek 1987. 22.00 Voor het stil wordt en wat later RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de PvdA. 18.30 Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30-21.20 FEDUCO: Medelanders Nederlanders. REGIONAAL Radio Weet: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Combo. 18.45 Protest.-godsd. uitzending. 19.10 Actueel. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 Sport en muziek. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Rijswljckfoon. swing. 19.10 Dansvergunning. Discotoppers. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 De rommelpot. 19.00 Europalia Oostenrijk. 19.45 Jazz criss-cross. 20.30-23.45 Musics Antique MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aanl 09.05 Arbeidsvitaminen 10.50 Leuterkoek en zandgebak. 11.50 Uit het plakboek van de re- 12.05 De burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's journaal 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nells. 16.05 KRO: Echo-Magazine 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag...donderdag. 08.03 Hier en nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Plein Publiek. 11.02 Ter herinnering. 11.30 De familieshow. 12.40 Middagpauzedienst 13.03 Hier en nu. 13.20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 NCRV Coupe Soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 TROS Gouden uren 12.03 50 Pop of een envelop 14.03 Nationale hitparade top 100 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's Meesterwerken. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nederland Muziekland Klas siek. 14.00 EO: Metronomium in Konsert. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: De beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Kinderen zijn hinderen. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De Zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 50+ Seniorenshow 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.25 Vertel me wat 12.30 Da Capo. 12.53 In gesprek met de bisschop. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De derde wereld. 14.00 O kwadraat. 14.20 Zin in muziek op vijf. 14.40 De leek weet zijn plaats. 15.00 'Het dossier. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Ik heb niets tegen zigeuners. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met land- en tuinbouw, de uit tip van de dag en 'Hebbes'. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.30-08.30 Ochtendmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden 13,10 Actueel 1343 Tussendoor 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem |e tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziek boetiek 10.03 Parkeerschijt. 12.00 Regioprogramma 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen 08.15 Ochtendvariaties 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio 11.00 Matinee: voor snaren 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 1340 Namiddag bij BRT-3 15.30 Belgische pianomuziek

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11