Lrnold Mühren nog eeds vol eerzucht Conflict over honkbal competitie asparov slaat eerste gemakkelijk af Wanhoop bij organisatie sportuitslagen Michels denkt aan Berry Van Aerle )RT EcidoeSou/umt DINSDAG 13 OKTOBER 1987 PAGINA 9 \eidsrechter it speler ock-out bV/F Een voetbalwedstrijd brije is zondag beëindigd door iut. De scheidsrechter voelde het tweede-divisieduel tus- henif en Sidi-Bel-Abbès der- sdreigd door de spelers, dat van hen in de 66e minuut htse directe gaf. Direct daar- S hij het duel af. Na het onge- 'pciden t verklaarde de arbiter geen andere uitweg meer zag. test handelen uit lijfsbehoud. niet had geslagen, had die ]at wel gedaan. Harmsen vraagt Rijkaard terug AMSTERDAM Voorzitter Ton Harmsen van Ajax heeft de zich in Flo rida bevindende Frank Rijaard drin gend verzocht om zich zo snel mogelijk bij de selectie van Ajax te voegen. De praeses van de Amsterdamse club kwam tot die beslissing nu Jan Wouters voorlopig buitenspel staat. Wouters werd afgelopen zondag geopereerd aan zijn meniscus en kan enkele weken niet voetballen. Rijkaard, die na het conflict met Cruijff in eerste instantie mocht vertrekken van Harmsen, zal zich nog deze week moeten melden op de training. Weigert Rijkaard ander maal, dan hangt hem een forse boete boven het hoofd. ZABRZE Het Nederlands elftal speelt morgenmiddag in Zabrze de zoveelste finale. Want zodanig betitelt bondscoach Rinus Mi chels elk duel met enig belang voor de internationale toernooien. De kwalificatiewedstrijd voor de Europese titelstrijd tegen het praktisch uitgeschakelde Polen is volgens Michels van beslissende betekenis. Michels wilde van zijn plannen zo weinig mogelijk kwijt. De schaarse aanwijzingen die de coach gaf, waren echter voor de goede toehoorder voldoende. Voor de positie van doelman is Van Breukelen meer in de markt dan Hiele. Voor de vervanging van de geblesseerde Wouters moet Michels kiezen tussen de uit vorm zijnde Ajacied Winter en de bij PSV weer opgebloeide Berry van Aerle. De 24-jarige verdediger-van-origine is bij de landskam pioen de laatste weken in opvallend goeden doen. Dertiende remise bij damtitelstrijd IRKOETSK De strijd om de wereld titel dammen tussen uitdager Anatoli Gantwarg en titelverdediger Alexander Dibman (beiden uit de Sovjetunie) blijft in evenwicht. Na bijna vier uur spelen eindigde gisteren in Irkoetsk de der tiende partij opnieuw in remise. De stand is 13-13. De tweekamp telt twin tig partijen. Dibman kon zijn lichte voordeel in dertiende partij niet in winst omzetten. De 39-jarige Gantwarg had voor zijn laatste tien zetten slechts vier minuten bedenktijd. De oud-we reldkampioen redde zich voortreffelijk uit die hachelijke situatie. Dibman ac cepteerde vervolgens het remise-aan bod van zijn landgenoot. :IED BELDE MICHELS OVER PLAATS IN ORANJE ZE Gedreven erzucht. Zo laat Ar- Mtlhren zich het karakteriseren. De ge Volendammer, irgen tegen Polen iertiende interland denkt nog steeds an afbouwen. Waar jsgenoten verzadigd in, daar bezit Mtlh- g steeds de bezeten- aaraan normaal een ipeler te herkennen )etbal bepaalt mijn dat is altijd al zo ge- Beter gezegd: ik jiiet anders" Mühren heeft gelegen- enkele misverstan- rond zijn zijn persoon- in gerezen, te ontzenu- |n gewicht zou afgeno- n, hij zou niet fit zijn, de interland tegen Po- hem te vroeg ko- Sem telefoontje naar Rinus Michels voorkwam, dat het crusiale duel aan zijn neus voorbij zou gaan. De verhalen omtrent de ge zondheid vaij Arnold Mühren werden overigens vorige week door Johan Cruijff de wereld ingeslingerd. De trainer van Ajax verklaarde na afloop van het eredivisieduel tegen Fortu- na Sittard, waarin Mühren niet sterk speelde dat zijn lin kermiddenvelder enkele kilo grammen onder zijn normale gewicht zou zitten. Een dag la ter las de speler de citaten van zijn baas in de pers, waarna hij direct opheldering vroeg. Cruijff ontkende echter dat hij zich in die zin over de gezond heid van Mühren had uitgela ten. „Ik begrijp niet dat dergelijke verhalen buiten mij om de we reld worden ingestuurd. Jour- nalistem hadden mij toch eerst kunnen raadplegen. Zeker omdat er van die geruchten niets klopte. Op dit moment weeg ik 68 kilo, hetzelfde ge wicht als vorig jaar. Ik ben topfit, heb weliswaar het begin van het seizoen gemist, maar inmiddels speel ik toch al weer acht duels mee. Op een vorige week gehouden Cooper-test werd ik zelfs tweede achter Arnold Scholten. Ik liep 3 km in elf minuten en 8 seconden. Niet slecht toch? Hoe ik dat voor elkaar krijg, ik denk dat het een kwestie is van leven voor je sport. Mijn hele leven ben ik erg zuinig geweest op mijn lichaam. Nooit gerookt en gedronken. Alles stond en staat nog steeds in het teken van het voetbal, daarvan pluk ik nu de vruchten". Stoute schoenen Arnold Mühren trok na het onderhoud met Cruijff zelf de stoute schoenen aan en belde tegen zijn gewoonte in bond- coach Rinus Michels. „Nor maal zou ik zoiets niet doen. Zo'n type ben ik niet. Ik heb het gedaan omdat ik bang was dat Michels zou afgaan op de persberichten, waardoor ik niet geselecteerd zou worden. Natuurlijk heb ik hem niet ge vraagd of ik zou mogen spelen. Ik heb Michels alleen verteld hoe het er met mij voorstond. Daarna kon hij zelf bepalen of hij mij wel of niet zou meene men naar Polen. Als ik niet was geselecteerd, had ik dat jammer gevonden. Spelen voor Oranje vind ik nog steeds schitterend. Het zijn toch hoogtepunten in mijn voetbal loopbaan. Ik wil graag naar het EK in West Duitsland. Nee, niet om mijn carrière daar af te sluiten, want ik wil nog enkele jaren blijven voet ballen. Als ik straks voor Ajax te kort kom. ga ik zonder te morren graag op een lager ni veau spelen. Maar voetballen blijf ik. Wat moet ik anders? Ik zit nu twintig jaar in dit vak en wie kan nu zeggen dat hij een mooier beroep heeft dan ik. Ik weet dat lang niet alle voetballers beseffen hoe blij zij met dit vak moeten ziin. Goed, je moet er wat voor la ten, maar dat is voor mij nooit een probleem geweest. Geen feestjes, maar dat was echt geen gemis. Ik ben niet zo'n Arnold Mühren voelt zich nog voldoende fit voor voetbal op hoog niveau. fuifnummer. Geen borrel en niet voorop in de polonaise". Triest De zaak-Riikaard noemt Müh ren „triest'„Deze zaak heeft uiteraard een voorgeschiede nis. Na het vertrek van Marco van Basten werd hem de aan voerdersband in feite opge drongen. Zelf zag hij die lei dersrol niet zitten. Darom heeft Johan Cruijff ingegre pen, maar dat staat los van alle andere problemen tussen die twee. Ik vind het jammer dat de zaak zo is geëscaleerd. Nu denkt Frank dat de groep hem niet meer terug wil, maar dat is nonsens. Een speler van het kaliber-Rijkaard past natuur lijk altijd bij Ajax. Een gouden kracht. Als het aan ons ligt komt hij direct terug. Wij kun nen hem goed gebruiken ge zien het programma dat Ajax te wachten staat. De wedstrij den tegen HSV zijn immers van groot belang. De Europa Cup is het enige wat wij nog hebben. Zeven punten achter op PSV lijkt mij eerlijk gezegd niet meer in te halen. Vorig jaar stond PSV ook op een be paald moment ver voor, maar na de winterstop liep het daar ineens minder. Helaas lieten wij in die fase ook punten lig gen. Vandaar dat ik er ook nu niet meer echt in geloof. Vooruitblikkend op het duel tegen Polen klinkt Mühren in eens een stuk opgewekter. „Met deze groep moet het kunnen. Die Polen moeten te verslaan zijn. Geloof ik heilig in". RICHARD THANNHAUSER SANTPOORT De Vereniging Tophonkbal Nederland (VTN) is in conflict gekomen met het bestuur van de Honk- en Softbalbond (KNBSB). De VTN, een organisatie waarin de tien hoofdklassers en hun sponsors zitting hebben, stelt dat de in ternationale kalender volgend jaar een nor maal verloop van de competitie onmogelijk maakt. Het Nederlands team zou in 1988 achter eenvolgens moeten deelnemen aan de Haarlemse Honkbal- week, het wereldkam pioenschap in Italië en de Olympische Spelen in Seoul. De VTN heeft de competi tie-opzet van het sectiebe- stuur honkbal van de KNBSB krachtig afge keurd. In de voorlopige opzet zou de competitie al op 16 april van start gaan. De laatste wedstrijden staan begin augustus ge programmeerd, waarna de Haarlemse Honkbalweek begint. De KNBSB heeft inmiddels laten weten on der geen voorwaarde tege moet te willen komen aan de eis van de VTN om een van de drie internationale evenementen te schrap pen. De VTN vreest dat een competitie van veertien weken, met een groot aan tal midweekse wedstrij den, zal leiden tot een drastische daling van de toeschouwersaantallen. Woordvoerder Hans Hel lingman: „Het publiek in Nederland krijg je niet drie, vier maal per week naar een honkbalveld. Het gevolg is recetteverlies, minder kantine-opbreng sten en ontevreden spon sors. Bovendien worden de spelers in korte tijd veel te zwaar belast." Ook volgens voorzitter Piet Jagers van Nicols, vanouds hofleverancier van het Nederlands team, dreigt er een crisis: „Het moet maar eens afgelopen zijn met dat padvindersge- doe. Natuurlijk is het be lang van de clubs gediend met internationale contac ten, maar ook in Neder land moet de zaak door gaan. Er zal dus een keuze gemaakt moeten worden." Paringen kandidatenmatches SEVILLA De wereld schaakbond FIDE heeft giste ren de paringen bekend ge maakt voor de kandidatenmat ches in januari volgend jaar. De matches worden gehouden in St. John's in Canada. De volgende grootmeesters zullen tegen elkaar uitkomen: Tim man (Nederland)-Salov (SU), Sokolov-Spraggett (Canada), Yusupov (SU)-Ehlvest (SU), Korstjnoj (Zwi)-Hjartarson (IJsl), Short (Gbr)-Sax (Hon), Portisch (Hon)-Vaganian (SU), Seirawan (VS)-Speelman (Gbr). De winnaars van deze matches zullen samen met de verliezer van tweekamp tus sen Garri Kasparov en Anatoli Karpov een reeks matches van zes partijen in twee rondes spelen. De matches tussen de vier dan overgebleven groot meesters zullen de uitdager moeten opleveren voor de tweekamp om het wereldkam pioenschap in 1990. A Wereldkam haken Garri Kas- eeft maandag met :ijn eerste partij in :ekamp om het we- jjmpioenschap tegen ner Anatoli Karpov jkelijk remise weten jden. 10ste zet in een weinig :nd middenspel die in van beide spelers isen leek te bieden, remise aan. Kas- icht even na en ging een handdruk op het in onder luid applaus publiek in het Lope de heater. plogisch gezien was de pteressant omdat Kar- t een groot voordeel uit ning kwam," meende reldkampioen Boris I in zijn uiteenzetting rf. toeschouwers. „Maar s ambitie om te winnen werd niet gesteund door het voordeeltje dat hij in materiaal had. Kasparov liet daarente gen de juiste positionele verde diging zien." De 24-jarige Kasparov verde digde zich met het messcherpe Grünfeld-Indisch, dat hij snel omzette in een solide Slavische stelling. Bij de 10de zet week de kampioen af van de 13de partij in hun vorige tweekamp in Leningrad. Op de 15de zet rukte de 36-jarige Karpov op naar het centrum, waar hij ruimte veroverde en de bewe gingsvrijheid van de zwarte stukken beperkte. Maar tegen de 20ste zet had Kasparov zijn stukken in een optimale ver dedigende stelling gebracht, terwijl wit volgens de Zweedse grootmeester Ulf Andersson weinig voordeel uit de stelling had gehaald. Kasparov leek zenuwachtig te zijn toen hij voor de eerste partij in de zaal arriveerde. Karpov kwam ruim tien mi- werd door leden van kampen nerveus bekeken, ter wijl de twee Sovjet-grootmees ters hun eerste zetten deden in de tweekamp die waarschijn lijk tien weken zal duren. De tweekamp in Sevilla is de vierde in drie jaar tussen de twee rivalen, die elkaar al in 100 partijen verbeten hebben bestreden. Voor de tweekamp is 1,85 mil joen dollar aan prijzengeld be schikbaar, waarvan de win naar vijf achtste krijgt en de verliezer drie achtste. De tweede partij wordt woens dag gespeeld met wit voor Kasparov. De partij tussen Karpov (wit) en Kas parov had het volgende verloop: 1. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4, g7-g6; 3. g2- g3, c7-c6; 4. Pgl-f3, Lf8-g7; 5. Lfl-g2, d7-d5; 6. c4xd5, c6xd5; 7. Pbl-c3, 0-0; 8. Pf3-t?5, e7-e6; 9. 0-0, Pf6-d7; 10. f2- f4. Pb8-c6; 11. Lcl-e3, Pd7-b6; 12. Le3-f2, Lc8-d7; 13. e2-e4, Pc6-e7; 14. Pe5xd7, Dd8xd7; 15. e4-e5, Tf8-e8; 16. Wereldkampioen Garri Kasparov (rechts) geeft aan dast wat hem betreft de strijd om de wereldtitel schaken kan beginnen. Uitdager Karpov bereidt zijn eerste zet voor. FOTO: AP Pc3-bl, Pc6-b4; 23. Pbl-c3, Pb4-c6; Pb4-c6; 28. Pc3-bl, Pc6-b4; 29. Pbl- 24. Pc3-bl, Pe6-b4; 25. Tcl-c5. Pb6- c3. Pb4-c6; 30. Pc3-bl d7; 26. Tc5xc7. Tc8xc7; 27. Pbl-c3, Remise wegens herhaling van zetten Tal-cl Lg/-t8; 17. Lg2-t3, Tcö-c7; 18. b2-b3, Ta8-c8; 19. Ddl-d2, Pe7-c6; 20. Dd2-b2, a7-a6; 21. Lf3-e2, Dd7-e7; 22. SEVILLA Gari Kasparov heeft de organisatoren van de tweekamp om de wereldtitel schaken tegen Anatoli Karpov gis teren in Sevilla bijna tot wanhoop gebracht. Hij kon maar niet beslissen welke stoel geschikt zou zijn om urenlang in door te brengen tijdens de schaakpartijen tegen zijn aartsrivaal. Nadat de wereldkampioen er al twintig had afgewezen koos hij drie uur voor de aanvang van de eerste partij uiteindelijk voor een antieke stoel met brede armleuningen. De Nederlandse hoofd- scheidsrechter Geurt Gijssen bleef er nogal lakoniek onder. „Och, in dit soort wedstrijden zijn er altijd wel problemen met' stoelen", zei de Nijmegenaar. In de Andalusische stad was er.gisteren toch ook een grootmees ter te vinden, die meende, dat Kasparov een nederlaag tegemoet gaat. Dat was Boris Spasski, toch niet de eerste de beste. Hij speelde zelf drie keer om de wereldtitel, die hij in 1972 aan de Amerikaan Bobby Fischer af moest staan. „Ik ben bang, dat Kasparov gaat verliezen", zo zei de in Frankrijk levende Rus. Spasski baseerde zijn mening op de tijdrovende activiteiten, die de wereldkampioen voor het begin van de match had ontplooid, waarbij de presentatie van een autobiografisch boek. „Voor een tweekamp om de wereldtitel is het nodig alle energie te verza melen. Kasparov heeft daar nogal wat van verspild de laatste dagen", aldus Spasski. Volgens de Russische grootmeester Edoe- ara Goefeld zou Karpov zijn kwaadheid na het bekend worden van de beschuldigingen van Kasparov in diens boek wel eens kunnen gebruiken om hard toe te slaan. „Als je al te boos bent, breng je er niets van terecht", aldus Goefeld. „Maar als je je pre cies op de juiste manier kwaad maakt komen de meest fantasti sche zetten op het bord". Hanegem en ik passen bij elkaar. Vind ik. Ik hu Schoenmaker regel- trainen. Dan kijk ik, of i de keepers. Dat vind ik toe ook wel leuk. Maar had Willem totaal geen mg, die trapte alleen wat op Hiele. Ik begrijp i nu pas bij FC Utrecht I toe de trainingen doet. 'belangrijkste was dat karakters niet bij elkaar h. Kijk, een assistent geen grip op het geheel, Det je accepteren. Ik heb !C hetzelfde gehad. Een inkele keer mocht ik Tom iets doen met een ilers. Bij die dingen je kunnen neerleggen, mijn assistenten heel leer doen dan ik inder- assistent". ler Rinus Israël van 'noord in Voetbal Ma gazine) iöneel deed schaatsen [ëel. Alles eigenlijk. Ik lelemaal niet in de gaten een verwachtingspa- schiep. Ik schaatste mezelf, niet voor ande- Ik deed mijn best en dat gezeur eromheen hinderlijk. Hilbert, •m ben je nu weer geval- )ie periode heb ik gehad, 'loog ik steeds de bocht uit. Ik dacht: wat hebben jul lie daar nu mee te schaften? Wie zit ermee? Ik! En wat was er aan de hand? Ik viel, heel simpel. Om van dat ge zeur af te zijn, zei ik in De venter: ik ben gestruikeld over vogelpoep. Ha, ha. Vond ik zelf wel aardig. Die gasten schreven het nog op óók. Ik •dacht nog, zijn die stom. Val len, een rondje te weinig rij den, vogelpoep. Van der Duim was apart, Van der Duim had altijd iets bijzon ders. Tóen vond ik mezelf he lemaal niet bijzonder. Een John Bosman, sportman, meer niet". En: „Ik heb ontzettend hard getraind. FOTO: DIJKSTRA felijk! Dom misschien zelfs. Waarom? Ik stond er niet zo bij stil. Die drang kwam van binnenuit. Ik vroeg me nooit af, waarom ik ging trainen. Ik trainde, klaar-uit. Een gedre venheid. Volgens mij kun je dat maar een paar jaar vol houden. Dan treedt verzadi ging op. Je hebt het allemaal al een keer meegemaakt". Ex-langebaanschaatser Hilbert van der Duim in Sport International) „In de Sovjetunie is een doel gerichte propaganda voor het schaken. Bovendien treedt het selectiesysteem reeds in een vroeg stadium in wer king. Van de laatste drie we reldkampioenen - Spasski, Karpov en Kasparov - was reeds op hun elfde bekend dat ze uiterst talentvol zijn en wa ren. Er gaat daar geen talent verloren. Het is juist dat er veel Joden onder de Sovjet- schaaktoppers zijn en waren. Kenneljk zijn het scherpzinni ge mensen die door hun moei lijke positie in de Sovjetunie via het schaken en de daar aan verbonden mogelijkheid tot het maken van buiten landse reizen zich een betere positie 'trachten te verwer ven". (Schaker Jan Timman in N RC Handelsblad „Cruijff had altijd al veel aan merkingen op mij. Ik was dus het één en ander gewend. Voor Rijkaard lag dat anders. Bovendien trok hij zich het persoonlijk aan en bleef daar ook na de training over inzit ten. Dat heb ik nooit gedaan, wat dat aangaat hou ik werk en privé strikt gescheiden. Bovendien wil ik toch heel duidelijk stellen, dat ik altijd van ae goede trouw van Cruijff ben uitgegaan. De me ningsverschillen die er ge weest zijn, heb ik daarom zui ver zakelijk gezien en meer niet". En: „Ik denk dat mijn situatie daarom toch anders lag dan die van Frank. Want niemand heeft de escalatie rond Rijkaard ook zien aan komen. Natuurlijk had hij moeite met de kritiek, maar dat kan nooit de echte reden van zijn absentie zijn. Er moeten andere oorzaken zijn, dat kan gewoon niet anders. Ik hoop alleen wel dat die zo snel mogelijk uit de weg worden geruimd. Want hoe je het ook bekijkt, de afwezig heid van Frank is een gemis voor Ajax en daarom wil ie dereen 'm ook zo graag terug hebben. Liever vandaag nog dan morgen". (Voetballer John Bosman in De Telegraaf) „De ziekte van Pfeiffer, die ik vorig jaar kreeg, had mis schien eerder kunnen worden ontdekt. Voor de Rotterdam Ahoy' Cup bijvoorbeeld heb ik bloed laten prikken, omdat ik me zo vermoeid voelde. Men vertelde mij echter dat het kwam door het vele trai nen. Er was niets aan de hand. Na het toernooi ben ik naar het ziekenhuis gegaan en daar constateerde men pas de ziekte. Ik heb vijf maanden gerust en toen ik me blesseer de in het trainingskamp bij Parijs, was niemand bereik baar om me te helpen. Het bleek de veertiende juli te zijn, een Franse feestdag. Zo doende was er geen dokter te krijgen". (Ex-turnster Thérèse Wil mink in de Haagsche Cou rant) „Ik denk niet dat Nederland het moeilijk zal krijgen. Ik sprak voige week nog een Poolse jourtnalist. Die zei dat Polen volgens hem niet meer dan een „computerkans" op de overwinning maakte. Po len is nauwelijks nog geïnte resseerd in het Europees kam pioenschap. Natuurlijk, ze zul len ervoor spelen, maar echt belangrijk wordt de wedstrijd niet gevonden. Polen gaat er van uit dat het uitgeschakeld is en heeft daarom de priori teit verlegd naar het olympi sche elftal. Dat speelt binnen kort tegen West-Duitsland en heeft nog volop kansen op deelneming aan de Spelen. Daar richt iedereen zich op. Kijk maar naar de selectie van het A-team. Lesniak, de topscorer, is er niet bij, hij speelt met het olympisch team. Datzelfde geldt voor Kazimierski, de keeper, en nog een aantal anderen. En kijk eens wéér er woensdag gevoetbald wordt Als Polen nog belang bij die wedstrijd haa gehad, zouden ze heus niet in dat kleine stadion van Gornik Zabrze gespeeld heb ben, maar in- Chorzow of Warschau. Nee, Nederland hoeft nergens bang voor te (ianusz Kowalik, Poolse voetbaltrainer, woonachtig in Nederland, in Trouw) Nicols levert acht internationals SANTPOORT Nicols levert acht spelers voor de selectie van het nationale honkbalteamselectie, dat in december opnieuw zal deelnemen aan een internationaal invitatietoernooi in Taiwan. De selectie bestaat uit: Rikkert Vaneijte, Edsel Martis, Ronald Stoovelaar en Byron Ward (allen Pirates). Robert Eenhoorn. Ron Giroldi, Mark Giroldi, Bill Groot. Gerlach Halderman. Marcel Joost, Thijs Vervaat en Hans Lemmink (allen Nicols), Eric de Bruin, Harry Koster en Marcel Kruyt (allen Neptunus), Peter Callenbaeh en Frank Koene (beiden Giants), Frank Koot, Robert Knol en André Smit (allen Amstel Tijgers), Eric de Vries en Alfred de Leeuw (bei den HCAW), Geoffrey Kohl (Feyenoord) en Paul Nanne (Kinheim). Sportwereld Voetbal - De Europese voet balunie (UEFA) heeft de lo ting voor de kwartfinale- wedstrijden van de drie Eu ropese bekertoernooien, die aanvankelijk op 11 december in Zürich zou plaatsvinden, naar 16 december verscho ven. Handbal - Recordintematio- nal Carla ten Velde heeft het Nederlands Handbal Ver bond laten weten niet meer in aanmerking te willen ko men voor het nationale team. De 29-jarige Ten Velde kwam 116 keer voor de Ne derlandse ploeg uit. Voetbal - Everton, de Engel se landskampioen, en Glas gow Rangers, de Schotse ti telhouder, zullen op 7 de cember in het olie-staatje Dubai tegen elkaar spelen om de Britse supercup. Autosport - De Nederlandse autocoureur Arie Luyendijk is zondag in Monterey (Cali- fornië) zesde geworden in de „Prix de Laguna Seca", de voorlaatste race om het „Cart-Indy kampioenschap" in de Verenigde Staten. Wielrennen - Roger Legeay is gekozen tot voorzitter van de nieuwe associatie van ploegleiders van profwieler- formaties (AIGCP). Harry Jansen, pr-man bij de ploeg Gisbers,- kreeg de functie van adjunct-secretaris. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA PAARDESPORT Koenen van Groningen Eerete koer» (1760 meter): 1. Busy S (L. J. Mollema) 2.27,4-1.23,8, 2. Boelo Helium, 3. Baron Randalis. Niet ge start: Bo Ivens. Toto: winnend 7,80, plaats 3,70, 1,80, 4,50, koppel 9,80, trio 405,50. Tweede koer* (2240 meter): 1. Bona fide (C. F. Kamminga) 3.10,2-1.24,9, 2. Anjo, 3. Argus Revillon. Toto: win- nend 1,80, plaats 1.20, 1,40, koppel 2,60, trio 17,50. Derde koer» (1760 meter): 1. Anfield Road (J. M. Lugies) 2.25,4-1.22,6, 2. Zandokan O. 3. Zuske V. Toto: win nend 1,30, plaats 1,80, 1,50, 2,90, koppel 5,60, trio 76.10. Vierde koer* (2240 meter): 1. Abba Neyenrode (Ao. de Wrede) 3.07,5- 1.23,7, 2. Amaheh Topfok, 3. Angret- ta. Niet gestart: Bobo Buitenzorg. Toto: winnend 2,90, plaats 1,50, 2,10, koppel 10,00, trio 38,70. Vijfde koert (1760 meter): 1. Zarco Beltiary (T. Smeding) 2.24,4, 1.22,0, 2. Always Supreme. 3. Zatopek Ju nior. Niet gestart: Zanouska Pearl. Toto: winnend 6,30, plaats 1,30, 1,20, 1,20, koppel 3,50, trio 35,00. Zesde koer» (1760 meter): 1. Zazou Supreme (C. Wortel) 2.24,4-1.22.0, 2. Ylongka Randalls. 3. Wenri Belwln. Toto: winnend 2,70, plaats 1,50, 2,30, 1,50, koppel 12,10, trio 61,80. Zevende koere (2240 meter): 1. Adltl Guapa (C. F. Kamminga) 3.08,7- 1.24,2. 2. Zep Star Last, 3. Always Ri der. Toto: winnend 3,50, plaats 1,60, 2,20, 1,60, koppel 15,40, trio 193,20. Achtste koer» (1760 meter): 1. Zita Morgan (W. Zijlstra) 2.20,3-1.19,7, 2. Alex dl Tricia, 3. Zimpulse S. Niet ge start: Zenko Aldorp. Toto: winnend 3,40, plaats 1,80, 1,00, koppel 2.00, trio 73,70. Negende koere (2240 meter): 1. Zil ver Prince (J.C. Bot) 3.05,1-1.22,6. 2. Unri Zuldvelde, 3. Winchester T. Toto: winnend 2,00, plaats 1,70, 1,90, kop pel 5,40, trio 21.70. Tiende koere (1760 meter): 1. Zodla Pluto (L. Dooper) 2.20.4-1.19.8. 2. Amy David. 3. Zlsja M. Niet gestart: Yevillon Nora. Toto: winnend 5,60, plaats 1,60, 3,50, 1,80, koppel 8,40, trio 127.60. Omzet totalisator 245.996,00. BOKSEN Internationale wedstrijden Den Bosch Halfzwaargewicht: Van Raamsdonk (Amsterdam) w.o.p van Mlke Thomas (Gbr). Zwaargewicht: Emmen (Tilburg) w.o.p van Denroy Brian (Gbr).

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9