]Pin Up Club", naakt als dam en Eva y gekleurd gezien fïDIO/TELEVISIE Ciidoc Somq/nt DINSDAG 13 OKTOBER 1987 PAGINA 17 •skundigen maken kijker et wijzer met hun gekibbel jen kijkers hun eigen mening over iets wel F wijzigen naar aanleiding van een discussie r dat onderwerp op de televisieIk denk dat naar zelden voorkomt; zeker als de discussie It gevoerd door deskundigen die het zeer ilijk met elkaar oneens zijn. voorbeeld, geplukt uit de afgelopen televi- >ek. Het programma „Een wereld van ver- donderdagavond bij de VARA. Daar dis- rden (onder de vaardige leiding van Hans een leraar en een wethouder over de of je de achterstand van vrouwen in het 'ten van leidinggevende functies in het on tijs kunt (moet) inlopen door een aantal ja- tannen buiten de sollicitatie-procedures te •n. Wie gelijk heeft? Ik weet het echt niet. keer als ik van die goed beredeneerde ar- nten voor of tegen hoor, denk ik au torna - die heeft gelijk. En ik komt er dan ook niet uit. ook niet na het beluisteren van zo'n be schaafde ruzie. Zondag wreekte zich bij Sonja weer eens de 'sandwich'-formule van zo'n praatprogramma: ernstige onderwerpen afgewisseld door luchtige. Vaak werkt dat wel, maar deze keer had Sonja Barend een mevrouw als gesprekspartner die (als reactie op het nieuws over de arts die een 'dodenpil' ter beschikking zou stellen aan onge neeslijk zieke kinderen) vertelde over de jaren die ze zelf heeft doorgeworsteld met haar aan leukemie lijdende dochtertje, tot die 'vanzelf' overleed. Een aangrijpend relaas, dat (oh wonder) van Sonja alle tijd kreeg en dat het na afloop eigen lijk onmogelijk maakte de uitzending gewoon' voort te zetten. Sonja was aangeslagen, de zaal was doodstil, de groep vaste meepraters aan Son- ja's tafel zat bevangen toe te kijken. Een uniek moment, dat in gruzelementen ging toen Barend toch overging tot de orde van de uitzending: een gesprekje met een meisje dat mee mocht spelen in een Nederlandse speelfilm. Een afschuwelijke stijlbreuk eigenlijk je verlangt op zo'n moment naar een presentator die durft te zeggen: „Nu kan ik even niet verder, laten we maar stop pen Geleidelijk-aan ontdekken ook andere omroe pen dan Veronica en IKON de 'markt' van kij kers in de puberleeftijd. De TROS laat Linda de Mol (die vorig seizoen een praatprogramma 'voor het hele gezin' presenteerde) nu geheel mikken op jongeren (met gruwelijk resultaat overigens: gezwets van oeverloze oppervlakkig heid). De NCRV heeft Paul de Leeuw ontdekt bij „Sterrenslag", en laat de stevig gebouwde olijkerd in een eigen programma een middelbare school onveilig maken met lollig bedoelde onge in. De NOS pakt het iets volwassener aan met een nieuw magazine op dinsdagavond, waarin disc- jockey Frits Spits (eindelijk in beeld) zaken. nieuws en problemen aan de orde stelt die (kun nen) leven bij jongeren. Afgezien van de wat ou bollige ambiance waarin 'de redactie' van dit magazine is gehuisvest, ziet de 'show' er veelbe lovend uit. Spits gaat niet op z'n hurken zitten voor de jonge kijkers en heeft afgezien van het wat kwakerige toontje van zijn radioshow. Als het programma de kans krijgt ook eens een keer te worden geprogrammeerd op een tijdstip dat het niet behoeft te concurreren met het Journaal op het andere net, zou het wel eens een voltreffer kunnen worden. Dat laatste valt niet aan te nemen van het nieu we spelprogramma „Op goed geluk" van de TROS, waarin Carry Tefsen kandidaten aan el kaar mag koppelen voor een gezamenlijk tripje door Europa. Tefsen valt met open ogen in de valkuil van het Karin Bloemen-effect: een vak kundige actrice die als presentatrice ineens wordt teruggeworpen op haar eigen tekst; en die laatste blijkt dan voornamelijk te bestaan uit een genante hoeveelheid gegiechel. Iemand met zo veel ervaring in het vak moest wijzer zijn. RENE DE COCQ ERSUM De „Pin Up is het nieuwste pro- ima van Veronica, dat dit zeven keer wordt uit- iden. Voor een groot aan- lensen kan het program- ianstootgevend zijn want laait zijn onderwerpen uit reld van de erotiek, sex :hoonheid. Een wereld volgens de commentator iljoen Nederlanders in ge- -tsseerd zijn. yel Veronica meent dat _jsdag 14 oktober (wanneer "rste aflevering wordt uit- iden op Ned. 1 om 23.20 le dag is waarop ook de isie volwassen wordt, zou ciet programma het best 'Jen omschrijven als een raai trekje van de jongste jgep van Nederland, die Jven heeft te gaan voordat e$ht volwassen is. MRademakers is verant- (delijk voor deze serie, die IQieer de waardering hoog de kijkdichtheid groot, in "rolgend seizoen een ver krijgt. Het programma is Lrverdeeld in een aantal leken, die ook in de betere r4|che bladen zijn terug te "Vi. Zo zal Diana de Ko- !in de volgende afleverin- jjn gaan op brieven van -fs en zal zij adviezen ge- aibp het gebied van sex en ik. Verder is er een „Pin van de maand en zijn er lekken met filmmakers "thrijvers die met het ver in van en schrijven over kledingloze vrouwen en man nen hun geld verdienen. Aan het woord komt onder meer de Amerikaanse filmer van komische sexfilms Russ Mey er. Hij omschrijft zijn rolpren ten als tekenfilms. Het zou geen Veronica-pro- gramma zijn als de verschil lende onderdelen niet zouden worden verlucht met muziek. Rademakers koos daarbij voor de meest sexy video s en kwam voor zijn eerste afleve ring terecht bij artiesten zoals de Italiaanse Sabrina, de Voor- burgse Vanessa en het Engelse kwartet Duran Duran. Pikant detail is dat de videoclip van Duran Duran („The Chauf feur") wordt weggedraaid op het moment dat de bh-loze da mes echt in beeld komen. Wat de muziek betreft kan hij nog even vooruit en het zal nie mand verbazen als hij in de volgende aflevering de „I Want Your Sex"-video van George Michael laat zien. Om de feministen de wind uit te zeilen te nemen en om te voorkomen dat de „Pin Up Club" wordt omschreven als een sexistische show, verschij nen zowel mannen als vrou wen zo naakt als Adam en Eva in beeld en gaat de omroep dus wat verder dan in zijn serie „Erotische verhalen". Jef Ra demakers sprak in New York met de makers van „Playgirl", een erotisch maandblad voor vrouwen en werd er gefilmd tijdens een foto-sessie terwijl Jeff Rademakers, omringd door vrouwelijk schoon, bedenker van de „Pin Up Club", foto: voo de hoofdredactrice het ver schil uitlegt waarop mannen naar naakte vrouwen kijken en de manier waarop vrouwen naar naakte mannen kijken. Jef Rademakers probeert de kijker met een heel suggestie ve manier van filmen aan de buis te houden en eerlijk ge zegd is een groot aantal beel den weinig functioneel. Zo mag je je afvragen waarom aan het einde van een sexy „Sterrenslag" op het strand van Scheveningen, de win naars zich ontdoen van hun t- shirt. De video's lijken ook maar een doel te hebben en dat is niet omdat het om zulke goede songs gaat. De eerste aflevering van de reeks zal waarschijnlijk een recordaantal kijkers trekken, maar of Veronica dat volhoudt als de nieuwigheid eraf is, is een grote vraag. Dat gebeurt zeker niet als de onderwerpen zo weinig interessant blijven als in de eerste aflevering. HANS PIET Kinderserie-met-boodschap van EO trekt veel kleuters HILVERSUM De vogel Bondje Blauw, de ijsbeer Koel- kees, het meisje Sproetje en de walrus Smoetsy. Op het oog zouden het nieuwe sterren kunnen zijn uit aloude televi sie-programma's als „Sesam straat" en „De Fabeltjeskrant". Niets is minder waar. Het ge noemde viertal speelt met pop penspeler Aad Peeters en zijn assistente Marja Hofstee de hoofdrol in de achttien kleu terprogramma's die de Evan gelische Omroep dit wintersei zoen elke donderdagmiddag (Ned. 1 om 16.50 uur) op het scherm brengt. Dit gebeurt onder de titel „D'r kan nog meer bij", een kleu terprogramma met een bood schap. De show bestaat al sinds 1981, deed de eerste seizoenen weliswaar tamelijk amateuris tisch aan, maar is in de loop der jaren professioneler ge worden. Behalve in de kijkcij fers kwam dat in de toegeno men waardering van het pro gramma tot uiting. Het is een feit waar de EO behoorlijk trots op is. Zij het dat de ma kers zelf volmondig toegeven dat die gestegen belangstelling deel het gevolg is van de ge wijzigde aanvangstijd. Die ligt nu rond 17.00 uur: een tijdstip waarop veel ouders kokkerel len en hun kinderen tijdelijk bij de televisie plegen te 'par keren'. Regisseur en samen steller is Nico Rasch. Met tekstschrijver Wim de Knijff is hij de belangrijkste man op de achtergrond. Door hun in breng is het inmiddels gewor den wat het is. En dat bete kent kort en goed: een aan trekkelijk kleuterprogramma a la „Sesamstraat" maar dan met de christelijke teneur die de Evangelische Omroep in vrijwel al haar programma's legt. Toch moet worden erkend dat de EO-saus er in dit geval, weliswaar duidelijk, maar toch niet al te dik overheen ligt. En dat is misschien de verklaring waarom de waardering voor het programma, ook in niet- reformatorische kring, het af gelopen jaar omhoog is gegaan. Eerlijkheidshalve moet daar aan worden toegevoegd dat ook de gelijkenis met „Sesam straat" een invloedrijke rol moet hebben gespeeld. De ma kers van deze nieuwe jaargang hebben dat laatste zich overi gens ook in een andere vorm ter harte genomen. Elke uit zending heeft een ander the ma op grond waarvan tegen het eind een bijbehorend bij belverhaal aan een groep kleuters in de studio (en thuis) wordt voorgelezen. De teksten daarvan worden door Wim de Knijff geleverd. „We maken er geen geheim van dat we de televisie benutten om de in houd van de bijbel meer be kendheid te geven. Maar om het voor kleuters begrijpelijk te maken, moet je daar wat toeters en bellen bijdoen". Opa Walrus in 'D'r kan nog meer bij'. foto: eo NEDERLAND 1 TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma 15.55 Het erfgoed Guldenburg (Oas Erbe Guldenburgs), Duitse tv-serie van Jürgen Goslar. AA. 3: Het laatste testament 16.40 Titanic, verslag van een Amerikaanse expeditie op zoek naar de geheimen van de Titanic. Commen taar: Tineke Verburg (herh.) NOS 17.30 V>6-Joumaal TROS 17.46 TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit het Escape-theater in Amster dam. Presentatie: Martijn Krabbé TELEAC 18.30 Portrettekenen, voorlich tingsprogramma 18.45 Slaapstoornissen, voor lichtingsprogramma TROS 19.00 Alf, Amerikaanse comedy serie. Afl.: Kakkerlak 19.25 Ui Mijn geheim, vier be kende Nederlanders pro beren geheimen te ontfut selen aan wonderlijke, grappige en onbekende Nederlanders. Presenta tie: Robert Long NOS 20.00 CSJournaal en weerover- zicht TROS 20.28 SDe Bananasplitshow, een programma met de verborgen camera. Pre sentatie: Ralph Inbar. Van avond opgenomen situa ties in België met o.a. als gast Bart Peeters 21.20 De TROS-TV show op reis. Ivo Niehe gaat op be zoek bij prominente per soonlijkheden 22.05 James Last in Holland, special met het orkest Ja mes Last. M.m.v. Berdien Stenberg 22.35 TROS Aktua, actualitei tenrubriek 23.05 TROS Telethriller: Onze Ouwe (Der Alte), Duitse misdaadserie. Afl.: Vlot naar de dood. Het huwelijk van het echtpaar Möller is stukgelopen. Wanneer zij worden uitgenodigd voor een vlotvaart op een woes te rivier, gebeurt er een dodelijk ongeluk NOS 00.10 Journaal 00.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 Sesamstraat 18.45 UJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 De Groeipijnen van Adri- aan Mole (1), jeugdserie naar de boeken van Sue Townsend. met o.a. Gian Sammarco. Lindsay Stagg en Lulu. Regie: Peter Sas- dy IKON-KRO/RKK 19.37 Kenmerk, aktualiteiten- magazine NOS 20.00 Nieuwsspits. Actualiteiten voor de jeugd: Jouw draai aan de wereld, gepresen teerd door Frits Spits 20.20 Voor niks gaat de zon op, consumentenrubriek ge presenteerd door Leonl Jansen. Vandaag: Trou wen is zo gek nog niet. In de periode 1970-1983 tra den steeds minder mensen in het huwelijk. Maar sinds 1984 worden er ieder jaar weer meer huwelijken ge sloten. In dit programma wordt gekeken naar de voor- en nadelen van het huwelijk, de haken en ogen aan een samenlevingscon tract. Ook wordt aandacht besteed aan de vraag: Waar zeiden vorig jaar 174.000 mensen precies 'ja' tegen? 21.00 Panoramiek, aktualiteiten- magazine rond de interna tionale politiek 21.30 Van eigen bodem, docu mentaireserie over agra risch Nederland. Afl. 2: De Techniek 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport extra. WK Schaken in Sevilla, analyse van de eerste partij van de tweekamp tussen Karpov en Kasparov. Presentatie: Hans Böhm 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Open Universiteit: Ik wil niet meer naar school (herh). NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden Frits Spits presenteert het pro gramma 'Nieuwsspits'. Ned. 2 om 20.00 uur. foto: dijkstra nan als Wilhelm Tell in de jeugdserie 'Crossbow'. BRT 1 6.35 UUr. FOTO: ANP ven. Het Centrum voor Mense lijke Erfelijkheid in Leuven be staat 21 jaar. Het onderzoek in het Centrum heeft geleid tot inzichten op het domein van kanker, hart-en bloedvaten, veroudering en gedrag. Pre sentatie: Piet de Valkeneer 20.50 Argus, praatshow waarin Jan van Rompaye de media door licht. Gastvrouw is Jessie de Caluwè 22.10-23.00 Er is maar één aarde, documentaireserie. Afl. 2: Het lot van de wouden. Deze afle-, vering volgt een spoor van ver nieling door twee zwaar geha vende wouden en wijst de oor zaken hiervan aan E /(Nieuws in teletekst Tik Tak, peuterprogramma (herh.) ..Sprookjestheater: Vandaag: De drie vrienden. Met: Pierre Dechievre. Jacob Beks, Luc de Konink, e.a. Presentatie: Fran cis Verdoodt (herh.) Europese volksverhalen, serie over volksvertellingen uit Euro pa. Vandaag: Undine (Verhaal uit West-Duitsland) De kruisboog (The crossbow). Amerikaans/Britse jeugdserie rond de legende van Willem Tell. Met Will Lyman, Jeremy Clyde. Robert Morley, e.a. Afl. 6: Albion 60-Plus, seniorenmagazine. Vandaag: Leven met verward heid. Presentatie: Connie Neefs Mededelingen en program ma-overzicht (Nieuws Kunst-zaken I.Q., quiz met denk- en weet- vragen. Presentatie: Herman van Molle Sinja Mosa (5). 85-delige Bra ziliaanse tv-serie van Reynaldo Boury en Jayme Monjardin naar het boek van Mario Den none Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met: Lucella Santos. Rubens de Falco, Marcos Paulo e.a. Uitzending door Derden: Pro gramma van de Liberale Radio en Televisie Omroep 22.45 Nieuws en Coda: Noc turne, van Tsjaikovsky, uitge voerd door Michel Dispa (cello) en Janine van Meuer (piano) f2 Zonen en Dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se rie met Peter Phelps, Rowena Wallace e.a. Door zijn haat te gen Patricia verliest Wayne de controle over zijn daden. Jill fieeft een naam gekozen voor de baby Intermezzo: Giga, van F. dl Gi- isdini, uitgevoerd door Moni- ^uehLaperre en Carl° Schmitz. fOahin, Japanse tv-serie met ■Ayako Kobayashi en Shiro Ito Mededelingen en program ma-overzicht Nieuws Kwidsm, videospelletjes met •Marleen Gordts Modem: De sleutel van het le RTBF 1 17.15 ONEm, vacaturebank 17.30 Nouba, nouba, tekenfilms 18.00 Pappa bonheur (The Cosby Show), Amerikaanse comedy serie met Bill Cosby, Lisa Bo- net. Keshla Knight Pulliam e.a. 18.25 Carrefours, gevarieerd pro- gramma 19.00 Journaal 19.03 Ce soir, regionaal journaal 19.25 Lotto en Joker 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm 19.30 Journaal 20.00 Double sept, spelprogramma. Presentatie: Robert Frère en Bernard Perpóte 21.00 Nous jeunes, vierdelige repor tageserie over jongeren. Afl. 2: Du bonheur et rien d'autre 22.00 Laatste nieuws 22.30-00.05 Ciné-Club de minuit - Nouveau cinéma anglais: An gel Danny Boy, Engelse speel film uit 1982 van Neil Jordan. Met Veronica Qullligan, Step hen Rea, Alan Devlin e.a. Op een avond is de jonge saxofo nist Danny Boy getuige van een aanslag die door een ben de wordt gepleegd op de dan cing waar hij op dat moment optreedt. Ontzet door de ge volgen van de aanslag stelt hij op eigen houtje een onderzoek in naar de daders ffl Ondertiteling via TeleTekst. S Tweetalige of stereo-uitzen ding. EZwart/wit-uitzendfng. ■DZwart/wit-uitzending met on- dertiteling via TeleTekst. SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Lebenswege - Kampf um ein stuck Heimat. Een reportage over een familie die zich verzet tegen de komst van een kern centrale 16.45 Spass am Dianstag, kinder programma 17.45 Tagasschau 17.55 Hier und haute, regionaal ma gazine 18.20 Das A-team, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Plagiatoren 19.25 Diplomatan kusst man nicht, tv-serie. Afl.: Bei Anruf - Sport 19.57 Programma-overzicht 20.00 IxlTageaschau 20.15 Donnerlippchen. Spelpro gramma met Jürgen von der Lippe 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie. Afl.: Ein Tod in der Familie 22.35 Tagesthaman, actualiteiten 23.00 ARD-Sport extra. Voetbal: Olympische kwalificatiewed strijd Duitsland Polen, sa menvatting 23.15 Kulturwelt Nacht am Rhain. Filmreportage over het nacht leven in Keulen 00.00 Tagasschau 00.05 Nachtgadankan DUITSLAND 2 Dia Vorstellung beglnnt Re portage over artiesten uit de dorpen van Oezbekistan Haute IS Tele-illustrierte Schwarz auf Waiss: Dia Jagd nach Schlagzeilen, quiz met Dieter Thomas Heek Programma-overzicht Haute Fernsahbrücka Mainz-Lenin- grad. Een televisiesamen spraak tussen burgers uit de Sovjetunie en Duitsland. Pre sentator Leningrad: Sergej Klementjew en presentator Mainz: Relnhard Appel Heute-Journal, aktualiteiten (s) Dia Reua (Monaleba/Poka- jamje) Russische speelfilm uit 1984 van Tengls Abuladse 0 Faszination Musik. Peter I. Tschaikowsky: Klaviertrio a- Moll op. 50. Svatoslav Richter, piano. Oleg Kagan, viool, Nat- halia gutman. cello Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunda 20.00 Tagasschau 20.15 Auslandreporter Baby Does Erba. Reportage over Haïti na de Duvaliers, door Monica Mo- ritz 20.45 Rückblande. Vor 55 Jahre: Deutschland in Not - Hitler ver- spricht Freiheit und Brot. Do cumentaire over de opkomst van Hitier 21.00 Formal Eins, overzicht van de ARD-hitparade 21.45 Wastfalischan Garten I, serie portretten van tuinen in de re gio. Afl. 1: boerentuinen 22.15 Dautschar All tag: Dia basten Ideen haba ich am Strand... Filmportret van de sieraden ontwerpster Renate Ahrens 23.00 Auslandsmagazin, informatie en amusement uit het buiten land 23.45 Laatste nieuws BBC 1 SKY CHANNEL 15.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. "Henry's cat", 'Sebastian the drawing dog', 'Lcurel and Har dy', 'Beat the teacher' en 'Bad boys' 17.00 Nawsround, jeugdjournaal 17.10 niGranga hill, jeugdserie 17.35 Muppats Babies, tekenfilmse rie -18.00 Journaal an weerbericht 18.35 London plus, regionaal nieuwsmagazine 19.00 l£No place like home, come dyserie met William Gaunt. Pa tricia Garwood. Ann Penfold e.a. Afl. 6: Accidental fishing 19.30 IxiEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chards, Susan Tully, e.a. 20.00 fËLast of the summer wine, dertiendelige comedyserie met Bill Owen. Peter Dallis, Michael Aldrigde. e.a. Afl. 6: The ice cream man (herh.) 20.30 fflYou must be the husband, zevendelige comedyserie met o.a. Tim Brooke-Taylor en Dia ne Keen. Afl. 6: Big George is back 21.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 21.30 Crimewetch UK, programma waarin de politie de hulp van de kijkers inroept bij onopge loste misdrijven. Presentatie: Sue Cook en Nick Ross 22.10 ffiTruckers, achtdelige tv-serie met James Hazeldine, Julie Shipley, Kenneth Cope e.a. Afl. 6: Rollo Solo 23.00 Crimewetch update, de eerste resultaten n.a.v. de uitzending van 21.30 uur 23.10 Hollywood greats: Bing Cosby 00.10 Weerbericht 16.00 (si The American Show, pop- programma 16.30 Isl UK Despatch, popprogram- ma 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie. Afl.: Nice place to visit 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Killer Klink 18.57 Europees weerbericht 19.00 The new Dick van Dyke show, comedyserie 19.30 The Quest, westernserie 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.17 Europees weerbericht 21.30 Golf on Sky: The German Masters 22.00 Nederlands voetbal 23.00 US College Football 00.30 S UK Despatch (herh.) 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL BBC 2 Nieuws en weerbericht The task of mankind, serie programma's over de armste gebieden van de wereld. Afl. 1: The small freedoms, over de armoede in Anantapur in India EtlOld wives tale, programma over hulsmiddeltjes tegen fy sieke kwalen On the West Highland way Film '87, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman No limits, jongerenprogramma met informatie en muziek, ge presenteerd door Jenny Powell en Tony Baker Open to question '87, bekende mensen laten zich interviewen door jong publiek. Afl.: Terry Butcher, voetbal-International en trainer van de Rangers Sci-Tech, rechtstreekse repor tage van de uitreiking van de final awards in Bristol voor films over wetenschap, techno logie en medicijnen Brass Tacks, informatieve se rie met een studiodebat. Afl.: Dog dogma The Ronnie Corbett show, co- medyshow Australia, documentaireserie waarin bekende Australiërs t.g.v, het 200-jarig bestaan van hun land ieder hun visie geven op de historische ontwikkeling. All.: From Woy Woy to Wagga Wagga, met Spike Milligan Sing Country, serie reportages van 'The Silk Cut Country Fes tival' vanuit Wembley Nswsnight, actualiteiten Waarboricht 16.00 Nino Firatto Totally Liva, pop programma 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Supar Sonic, muziek en teken films met Amanda Redington 19.00 Going for Gold, quiz met kan didaten uit Europa 19.25 Europaas weerbericht 19.30 The world around us, natuur filmserie. Afl.: Rush the fallow deer 20.30 Benny Hill, comedyserie 21.00 The Professionals, misdaad serie met o.a. Gordon Jack son, Martin Shaw en Lewis Collins. Afl.: Private madness, public danger 22.00 Super Channel News 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 The Little River Band, muziek- speclal 00.30 The Buzz, met Simon Potter 01.30 Nino Firetto Totally Liva 02.30-03.30 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 is! Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthllt, Ray Cokes en Malken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewlcz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mo ver, Record of the Day en XPO. een programma met de nieuwste videoclips. Van 19.00- 20.00 The Show. met een gastpresentator. 22.00-22.30 Reverb, programma over nieu we films, boeken, platen en vi deo's. Presentatie: Steve Bla me en Chris Salewlcz (herh.) TV 5 16.05 Las Supporters, tv-fllm van Sytvain Joubert. Met o.a. Clau de Brosset en Luc Florlan 17.35 La maison da TF1, knutselma- gazine 18.00 Récréation, kinderprogramma 18.40 Das Chiffres at das Lattras, spelprogramma 19.00 Divartissamant 20 00 Magazina 21.00 Magazina du Sport 22.00 Journaal 22.30 Ciné-Club da TVS: La Moitié da I'Amour, psycho-drama van Mary Jimenez NEDERLAND 1 RVU 15.00 Aldus besloten (2) VOO 15.30 IS Seabert 15.45 Da Grote Ma neer Kaktus Show 16.10 Crossbow 16.40 Dynasty NOS 17.30 WS-Jour- naal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 BRT 1 15.00 Mik. Mak en Mon 15.10 Kam*- leon 15.35 Meester... hij begint waar 16.05 Nils Holgersson 16.30 Sprook jestheater 17.15-17.40 De avonturen van Teddy Ruxpfn BRT 2 DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages- achau und Tagesthemen 10.23 Max H. Rehbein (herh.) 11.10 Diese Drom- buschs 12.10 Report 12.55 Perso verzicht 13.00-13.15 Heute 15.50 Ta gasschau 16.00 Wanderungen durch die DDR 16.45 Der Pi&wick-Club 17.15 Das Geheime Tagebuch dea Adrian Mole 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Der Gehilfe dea Uhrmachers 16.35 Heidi 17.00 Heute 17.15 Tele-illustrierte 17.45 Ein Heim (ür Tiere BBC 1 06.35 Edgar Kennedy 06.55 Weerbe richt 07.00 Breakfast time 08.40 Open air (1) 09.00 Nieuws 09.05 Neighbours 09.25 Kilroy 10.00 Nieuws 10.05 Going for gold 10.25 Children's BBC 10.55 Five to eleven 11.00 Nieuws 11.05 Open air (2) 12.00 Nieuws 12.05 Dr. Kildare 12.25 Only fools and horses 13.00 Jour- nly fo< nasi 13.30 Neighbours 13.50 Going for gold 14.15 The president's plane is missing, tv-film 15.50 Children's BBC 17.00 Newsround 17.10 Firerai- ser 17.35 Cartoon Time SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08.35 B9 Sky Trax 13.05 Another world 14.00 The Best ol Country Practice 15.00 Transfor mers 15.30 Elephant Boy 16.00 IS Pop Formule 17.00 DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Super Sonic 09.00 Sons and Daughters 09.25 Floyd on Food 09.50 Follow ms 10.05 The Body Show 10.30 The Taste of Health 11.00 The Buzz 12.00 Emmerdale Farm 12.30 David Attenborough 13.00 Going for gold 13.25 Weerbericht 13.30 Sons snd Daughters 14.00 The Outsider 14.55 Weerbericht 15.00 Hippo 16.00 Nino Firetto Live 17.00 Countdown RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio 19.02 VPRO: Passages en persona ges. 20.02 Borat. 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 2139 Hemelsbreed. 22.02 Begrijp je wat je leest? 22.02 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op mogen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS). 18.07 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek 20.00 Nieuws. 20.02 Berliner Philharmoniker. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuziek RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzle. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 NOS: Taal en teken. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Personal Computer 2. 21.30-22.00 Structuur in Basic REGIONAAL Radio Wesh 17.00-18.00 Avondmaga zine met actualiteiten, column en overzicht van de regionale avondbla den. Omroep Rijnland: (Vla FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 18.30-18.20 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ACLVB. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazlne. 21.03 BRT Big Band 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Europalla Oostenrijk 19.45 De Nederlandse heldentenor Jacques Urlus (t 1935). 20.30 Berliner Philharmoniker. 21.55 Strijkkwartet in e. Beethoven. 22.30 Het project van de eeuw. 23.15-23.45 Notturno in c. Spohr. MORGEN 07.03 VARA: VARA woensdageditie. 13.00 TROS: TROS Aktua 13.20 Het Journallstenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 18.05 EO: Tijdsein RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goelemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 teder heet uur nieuws (NOS) 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12.03 Ronduit op 3. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld 17.03 Ronflonflon RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet 11.20 Estella Olevsky, piano. 11.50 Symfonische muziek uit Enge land. 12.40 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunchconcert. 14.00 Songs of praise. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. 17.00 Jacco's keus RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het... 10.00 TROS: TROS - Postbus 27. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.05 Wijzer op 5. 15.00 Meer over minder. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio Wast: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw, regionaal nieuws en de ult-tip van de dag. Radio Rijn mond: 07.30-08.30 Ochtendmagazine. BRT 1 05.31 Met I wakker. 06.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huls. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Schoolradio. 11.00 Jean Sibelius. 1220 Tafelmuziek: Muffat. 13.10 Actueel 13^0 Musical Snuff-Box. 14.00 Die Königin von Saba. opera van Goldmark.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17