Lifeline naar Zilveren Kruis Sterrenparade bij opening Beuk Noordwijk VVD wil extra miljoen voor verkeersmaatregelen Voorschoten heeft 58 miljoen reserves Werkloosheid in Leiden blijft hoog T.ETDF.N& OMGEVING fickbcSomont DINSDAG 13 OKTOBER 1987 PAGINA uil Werknemers ademen giftige dampen in LEIDSCHENDAM Twee werknemers van de meubelfa briek Van Rees zijn gistermiddag met ademhalingsmoeilijkheden naar Antoniushove gebracht. De twee hadden getracht een brand je in de spuitcabine van het be drijf aan de Star te blussen en hadden daarbij giftige gassen in geademd. De brand ontstond gis termiddag rond kwart over een toen men bezig was meubels te bespuiten met lak. Hierbij bleef vermoedelijk nevel hangen. Door een vonk onstond een klei ne explosie. De brandweer heeft het vuur geblust. Verhuizing SDB en openbare werken LISSE Het Samenwerkingsorgaan Duin en Bollenstreek (SDB) verhuist binnenkort naar de Schoolstraat. De SDB trekt in het voormalige gebouw van de Kruisvereniging. De gemeente Lisse wil de dienst openbare werken in het gemeentehuis onderbrengen. Dit betekent dat er voor het secretariaat van het samenwerkingsorgaan geen ruimte meer is. De verhuizing van SDB kost 275.000 gul den want het gebouw van de Kruisvereni ging wordt gekocht en enigszins verbouwd. Het terrein van de dienst openbare werken aan de Kanaalstraat wordt opgesplitst in twee bedrijventerreintjes. Verder worden er zes eengezinswoningen langs de Gasstraat ge bouwd. De gemeenteraad van Lisse praat op 22 oktober over deze verhuisvoorstellen. Van der Reyden naar VAM OEGSTGEEST/DEN HAAG Oud-staatssecre taris drs. J.P. van der Rey den is benoemd tot voorzit ter van de raad van com missarissen van de VAM, de grootste vuilafvoermaat schappij in ons land. Van der Reyden is tot eind van dit iaar interim-directeur van het Haagse Ziekenhuis Leijenburg. Voorts is hij voorzitter van de Harmoni- satieraad Welzijnsbeleid en met ingang van 1 januari voorzitter van de nieuwe programmastichting van de NOS. Geen ingrijpende verbouwing Pauwhof nodig WASSENAAR De voorzieningen die op basis van een rapport over de brandveiligheid van de Pauwhof moeten worden aangebracht, lijken veel minder dras tisch dan het stichtingsbestuur die voorstelt. Dat blijkt uit uitlatingen van ambtenaren van de bouw en woningtoezicht van Wassenaar. Zij schatten dat er voor hooguit 40.000 gulden, verspreid over twee jaar aan voorzieningen moeten worden getroffen. „Daar kan men een ruime tijd over doen", aldus bouw- en woningtoezicht. De Pauwhof is een instelling in Was senaar waar artiesten en wetenschappers weer op verhaal kunnen komen. Volgens een actiegroep die zich sterk maakt voor het behoud van de Pauwhof is de brandbeveiliging wellicht maar een aanwendsel van het bestuur om tot sluiting van de hotelaccommo datie van de Pauwhof te kunnen overgaan. De groep overweegt een proces tegen het bestuur aan te span nen als het zover komt. Victorschool in bliksongfesti val NOORDWIJKERHOUT De Victorschool uit Noordwijkerhout neemt met vijf andere basisscho len uit ons land op 17 oktober deel aan de finale van het blik-songfestival in het Wassenaarse Duinrell. De scholen brengen dan een door hen zelf geschreven en gecomponeerd bliklied ten ge hore brengen. De jury bestaat uit Leontien Ceule- mans, Robert ten Brink en Jan Rietman. Pompy de Robodoll reikt de prijzen uit. De presentatie is in handen van Tom Mulder. De drie winnende klassen krijgen een bijdrage voor de schoolkas. Het festival is georganiseerd door het Informatie centrum Blikverpakking, dat met een voorlich tingsactie kinderen spelenderwijs wil uitleggen waarom lege blikjes in de afvalbak horen en niet op straat. Het songfestival is de afsluiting van dit project. Kastanjehof geopend SASSENHEIM De Kastanjehof aan Antoniuslaan wordt op vrijdag 16 oktd" ber 's middags om vier uur officeel geo5f pend door wethouder W. Maris-Dikkei* Negen clubs, verenigingen en instellin gen kunnen dan officieel in het nieuw gebouw hun activiteiten uitoefenen. Za: terdag 17 oktober is open huis tussen. 11.00 en 15.00 uur. De Stichting Welzij j Ouderen Sassenheim-Warmond, d Stichting Basiseducatie Volwassenen, d Sassenheimse Algemene Sociëteit (SAS i de Hervormde Damesclub, de Algemen i Bejaardensociëteit, het Operettekoor „C*fi meleon", het accordeonorkest DSVP, h< Interkerkelijk Jongerenkoor „Jismaël en de Stichting Muziekschool Lisse e.< laten dan iets van hun bezigheden. NOORDWIJK Stich ting Lifeline wordt onder gebracht bij het Zilveren Kruis. Hierover zijn on derhandelingen gaande tussen de verzekerings maatschappij en de hulp organisatie. Hoofddirec teur van het Zilveren Kruis, J.H. Bok, verwacht een positief resultaat van de besprekingen. Die zul len een maand vergen. Voor Lifeline kan dit een nieuwe start betekenen. Lifeline, de stichting die tegen betaling hulp verleent aan met name ouderen en alleenstaan den, staat momenteel noodge dwongen op non-actief. Moei lijkheden met de apparatuur zijn hiervan de oorzaak. Toch noemt Bok, initiatiefnemer en adviseur van Lifeline, de ap paratuur nog steeds van „uit zonderlijk hoge kwaliteit". Dat er problemen met de appara tuur zouden kunnen ontstaan, was volgens Bok niet te voor zien. „De apparatuur is de meest geavanceerde ter wereld en is uitgebreid getest. Het sy steem functioneerde uitste kend. Niemand had echter ooit kunnen bedenken dat de fre quentie waarop de signalen worden uitgezonden wel eens door andere signalen door kruist zouden worden. Door deze ethervervuiling traden storingen op". Zo kon het gebeuren dat een abonnee door Lifeline uit de slaap werd gehaald omdat de computer aangaf dat alarm was geslagen. Dergelijke voor vallen herhaalden zich enkele malen. Voor Lifeline was dit aanleiding om leverancier Sie mens te vragen de geleverde apparatuur terug te nemen. Dit gebeurde en in de fabriek wordt geprobeerd in december weer te kunnen leveren. Vol gens Bok gaat Lifeline er van uit dat de apparatuur dan voor honderd procent betrouwbaar De suggestie dat de hulporga nisatie misschien te vroeg van start is gegaan wijst Zilveren Kruisdirecteur Bok resoluut van de hand. „Er is een aan loopperiode van enkele maan den geweest waarin we alles hebben uitgetest wat er maar uit te testen viel". Thuiszorg De aanleiding om te bekijken of Lifeline bij het Zilveren Kruis kan worden onderge bracht is volgens Bok de toe nemende behoefte aan thuis zorg. Bok wil apparatuur, zoals in gebruik bij Lifeline, be schikbaar stellen aan verze kerden. Op deze manier kun nen, zo verwacht hij, veel mensen sneller uit het zieken huis worden ontslagen. „Voor al voor ouderen en alleen staanden kan de alarmappara- tuur uitkomst bieden", meent Bok. „De apparatuur zal niet alleen voor particulier verze kerden beschikbaar zijn. Ook de 4,5 miljoen ziekenfondsver zekerden die bij de, met het Zilveren Kruis samenwerken de, ziekenfondsen zijn onder gebracht kunnen hiervan pro fiteren". Lifeline is nu nog een dure en lang niet voor iedereen be reikbare organisatie. In de vi sie van Bok zal daar in de toe komst verandering in komen. Bok: „Voordat de problemen zich aandienden was Lifeline juist bezig vaste voet aan de grond te krijgen in de Bollen streek. Op den duur moet dit uitgroeien tot een landelijk netwerk. Ik geloof nog steeds in deze hulpformule waar de afgelopen maanden 35 abon nees al gebruik van hebben gemaakt". Vragen over rendement deurwaarder NOORDWIJKERHOUT Sinds er een regionale deurwaarder actief is, is het aantal wanbetalers aan de gemeente Noordwijker hout behoorlijk afgeno men. Volgens het hoofd van de afdeling financiën, de heer Zandvliet, beliep het bedrag van niet-geïn- de gelden voor de komst van de deurwaarder in de tienduizenden guldens. Hij zei dit gisteravond op een vraag van de heer C. van Duin (CDA) in de commissie financiën over het rendement van de deurwaarder. Deze is in dienst bij een aantal ge meentes in de streek en de bijdrage van Noordwijker hout is ongeveer 13.000 gulden per jaar. De heer Van Duin vroeg zich af of er geen andere procedures waren die goedkoper en net zo effectief zouden kunnen zijn. Daarbij dacht hij aan het kort op elkaar laten volgen van aanma ningen met een boetebepa ling voor bijvoorbeeld mensen die niet nun afval stoffenheffing hebben vol daan of de onroerend goedbelasting niet betaal den. Voorzitter Heems kerk antwoordde dat al leen al het hebben van een deurwaarder goed is voor de belastingmoraal. Maar de heer Van Duin had uit- ferekend dat je toch zo'n 7 notoire wanbetalers no dig had waarvan het geld alsnog geïnd kon worden, voor de deurwaarder zich zelf voor de gemeente te rugverdiend had. Hij vroeg dat ook om een ren- dementsonderzoek. Pabo actief voor Afrika OEGSTGEEST Studenten van de protestants-christelijke Pabo aan de Hazenboslaan in Oegstgeest zetten zich donder dag en vrijdag in voor de der de wereld. Het gaat om een project in MBarara in Oegan da, waar een school voor ge handicapte kinderen uitge breid moet worden met een internaat. Donderdag wordt een studiedag over het project gehouden. De studenten moeten een les kunnen geven over het ontwikkelingsgebied. Vrijdag wordt een sponsorloop gehouden en ook ziin er activi teiten in het schoolgebouw van 10.00 tot 15.00 uur, waar iedereen welkom is. Tevens geven de studenten straatthea tervoorstellingen en muziek uitvoeringen in winkelcentra in Oegstgeest. Heropening Kempenaerstraat in november OEGSTGEEST Sinterklaas zal met burgemeester Scheen- stra op 21 november de De Kempenaerstraat heropenen. Op dat moment moet het her stel van de riolering en de herinrichting ziin voltooid. De vestiging van Albert Hein in de Markthof zal dan nog niet geopend zijn. Vanwege be zwaarschriften tegen de komst van de supermarkt is de ope ning uitgesteld. NOORDWIJK Gerard Joling, de wereldkam pioen goochelen Richard Ross, sneltekenaar mr. Biddle, het showballet van Penny de Jager, de zangeres Nathalie en vele andere artiesten ziin vrij dagavond 23 oktober en zaterdag 24 oktober in Noordwijk. Zij luisteren het openingsfeest van Beuk Noordwijk op met een Sterrenparade. Deze parade begint vrijdag om 17.30 uur. Het Noordwijkse autobedrijf Beuk bestaat 82 jaar. In 1906 begon opa Leen Beuk met een melkwinkeltje en een stalhou derij. Al snel groeide dit uit tot een vervoersbedrijf met onder meer taxi's, ambulances, bus sen en een garagebedrijf. Toen de drie zonen, Dolf, Kees en Leo, in de onderneming kwa men werd een tweede garage aan de Oranjeweg gebouwd. Door de groei van het bedrijf werd in de jaren '60 besloten de firma op te splitsen. Zo ont stond Beuk Touringcars, Beuk Autobedrijf en Beuk Reisbu reau. Door verdere expansie, er zijn inmiddels 135 werkne mers in dienst, groeiden de huisvestingsproblemen van Beuk. Het vinden van een nieuw terrein bleek echter niet zo makkelijk. Pas na ruim twintig jaar zoeken betrok Beuk enkele maanden geleden het nieuwe, imposante pand aan de Van Berckelweg. De officiële opening wordt een groot feest. Zo wordt de Ster renparade, waarvoor een ge deelte van het pand aan de Van Berckelweg wordt omge bouwd tot studio, geopend door Gerard Joling op vrijdag middag om 17.30 uur. Tot acht uur 's avonds wordt simultaan gedamd tegen oud-wereld- kampioen Harm Wiersma. De goochelaar Richard Ross is de hele avond aanwezig. De zan- Het nieuwe pand van Beuk Noordwijk aan de Van Berckelweg. Op vrijdagavond 23 oktober en zaterdag 24 oktober is er een groot openingsfeest FOTO: PR geres Nathalie besluit het vrij dagprogramma om 21.15 uur. Zaterdag geeft het televisie ballet van Penny de Jager voorstellingen en modeshows om 11.15, 12.55, 14.30 en 16.00 uur. Hierna volgt de Sterren Parade quizfinale, gepresen teerd door Mariette Brugge- man. De winnaar mag een jaar gratis Fiat Uno rijden. Tussen 12.00 en 15.00 uur zorgt Chiel van Praag voor een paar uur tjes disco, afgewisseld met een quiz. Sneltekenaar mr Biddle tekent ieders portret. Verder is er onder anderen een Fiat rij- simulator voor jongeren, een tafelvoetbalcompetitie, een wilde rodeo-kameel en een stokkenspel. Uiteraard kan men tijdens dit feest ook het nieuwe pand van Beuk bekijken. In de show room draait een video met alle wetenswaardigheden over Fiat en alle Fiat en Lanciamodel- len zijn aanwezig. De Lancia Thema Stationcar, de Pininfa- rina, wordt tijdens de ope ningsdagen geïntroduceerd. Ook de verschillende model len touringcars kan men van binnen en buiten bekijken. Weg wijkt voor uitbouw Toen een bewoner van de nieuwbouwwijk Haaswijk deze erfafschelding maakte in de vorm van een stenen muurtje was hij niet in overtreding met de» voorschriften. Maar toen de muur gereed was, bleek het uitzicht op de hoek J. Sweelincklaan-J. Wagernaarlaan te zijn verdwenen. Dat leverde gevaar op voor fietsers. Maar de bouwer van de muur was niet bereid deze af te breken. De gemeente ging dus met omwonenden zoeken naar alternatieven. 26 Haaswijkers waren gister avond naar het raadhuis gekomen om er met wethouder Kohlbeck (openbare werken) en enkele ambtenaren over te spreken. Voorgesteld werd de ligging van de weg te veranderen, zodat een bocht ontstaat waardoor het uitzicht wordt verbeterd. De aanpassing kost zes mille. FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDSCHENDAM De VVD-fractie in de Leidschen- damse gemeenteraad wil in plaats van de door burgemees ter en wethouders voorgestel de drie miljoen gulden voor verkeerstechnische maatrege len volgend jaar vier miljoen uitgetrokken zien. De drie miljoen gulden van het college zou al geheel opgaan aan de reconstructie van de Oude Trambaan (tweerichtingver- keer) en de aanleg van de groene golf op de Noordsingel. De miljoen gulden extra van de VVD zou bestemd moeten worden voor een optimaal verkeerslichtensysteem bij de Sluis, verkeersmaatregelen in Zuid en beschermende maat regelen voor voetgangers en fietsers. De fractie wil dat mil joen weghalen bij de plannen tot verbetering van het zwem bad. De CD A-fractie wil de drie zen miljoen gulden voor verkeers maatregelen juist halveren. Het CDA wil slechts 200.000 gulden korten op het geld dat het college wil uittrekken voor verbetering van zwembad De Fluit. De christen-democraten willen 850.000 gulden uitgeven aan het voortzetten van de re geling waarbij mensen in fi nanciële moeilijkheden kor ting krijgen op de energieprij- Burgeravond Mensen die tussen september 1985 en augustus 1987 in Nieuwkoop zijn komen wo nen, zijn woensdag welkom op de informatieavond in die gemeente. De burgeravond begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis. Burgemeester T.R. Seinstra en de wethouders D. Boonstra en A.A. van der Most geven een toelichting over gemeentelijke zaken. Verder is er gelegenheid tot het stellen van vragen en wordt de film „Rietland in de Randstad" gedraaid. Schrijfavond Amnesty International houdt donderdag de maandelijkse schrijfavond in het Onderdak aan de Hoofdstraat 167 in Sassenheim. Aanvang 19.30 uur. Er worden brieven ge schreven voor mensen die worden vastgehouden in Thailand, Libië en Boeroen- di. In Thailand gaat het om een 44-jarige vakbondsleider, die sedert 1982 gevangen wordt gehouden. In Libië be treft het een advocaat, een winkelier, een dierenarts en een ambtenaar, die sedert 1980 gevangen zitten. In Boe- roendi wordt sedert april 1987 een priester gevangen gehouden. Voorbeelden van brieven zijn aanwezig. Orgelconcert De Franse organiste Michelle Leclerc geeft donderdag een concert op het Ademaorgel in de St. Agathakerk in Lisse Leclerc voert de vijfde sym phonie van Louis Vierne uit Aanvang 20.15 uur. Grafiek De Culturele Raad Haters- woude organiseert samen met de Culturele Raad Zuid- Holland een educatieve ten toonstelling voor het onder wijs onder de titel Grafiek. De expositie is bedoeld voor groep 8 van de basisscholen en gaat over grafiek en grafi- sche technieken rond het on derwerp „omgeving". De ten-jj toonstelling is voor iedereen toegankelijk op donderdag 15 oktober van 19.00 tot 21.00 uur in de Johannes Post- school aan de Sportparklaan. Ban Adri In de Noord wijkerhoutst bibliotheek wordt een exposi- tie gehouden over het project Ban Adri in Bangkok. Dit is een opvangcentrum waar zestig jongens tijdelijk onder dak en hulp krijgen. De Noordwijkerhoutse Theaa Hoeks zet zich al jaren in voor dit project, dat onder deel vormt van de Stichting Welzijn Zuid-Oost-Azië. Be-, halve informatie over Bant Adri en deze stichting kant men ook iets te weten komenj over de stichting Tear-Fund Nederland, NOVIB, CEBE- MO en HIVOS. a Westwoudschool j Deze week sluit de Zoeter* woudse basisschool West* was de schrijfster van kin-\ derboeken mevrouw An\ Kesseler in de school om teI vertellen over haar werk} Donderdag wordt het projekq afgesloten. Van 18.30 tot i 19.30 uur staan die dag de\ deuren van de school opem zodat ouders en andere be langstellenden een kijkjef kunnen nemen bij de diverse- werkstukken. Trouw Moet Blijcken eert R. Schapekoter i LISSE Mevrouw R. Schaperkoter is benoemd tot Lid vat Verdienste van de show- en drumfanfare Trou Moet Blijf ken. Dat gebeurde tijdens de feestavond in de Meerkoet. De eer viel haar te beurt vanwege de grote verdiensten dj ze voor het verenigingsleven in Lisse in het algemeen, ma^ voor Trouw Moet Blijcken in het bijzonder heeft. VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten heeft aan diverse reserves een bedrag van 58 miljoen gulden. Dat levert jaar lijks een rente van 830.000 gulden op. „Wat gaan we daarmee doen", vroeg gis teravond drs. F. ten Have (CDA) aan de verantwoor delijke wethouder Van Dalen. Het raadslid wenst nogmaals te praten over de diverse reserves en kreeg bijval van onder an deren mevr. M. Breunesse (PvdA). Het socialistische raadslid noemde een aantal posten, waarop jaarlijks reserveringen worden toegepast die nimmer worden verbruikt worden zo als dit jaar ruim een ton op de c.a.i., zodat de reserve op die post thans al bijna zes ton be draagt. Wethouder Van Dalen zette nadrukkelijk uiteen dat vele reserves gewoon nodig zijn om eventuele tegenvallers op te vangen. Hij werd echter tegengesproken, onder meer door J. Aikens (D66): „Elk jaar weer blijkt dat we eventueel een miljoen gulden kunnen besteden, terwijl de begroting maar een ruimte van drie ton aangeeft". Drs. Ten Have (CDA) noemde in de commissie de begroting voor 1988 beleidsarm. Die uit drukking wilde wethouder J. van Dalen (VVD) graag on zetten in „constant beleiij Drs. R. de Vries (PvdA) sprj over een vreselijk voorzichtig begroting met erg veel ruim Uit de hele discussie bleek vrees bij CDA, PvdA als D dat thans bezuinigd wordt posten, die eigenlijk geen b zuiniging dulden zoals ond^ houd straten, gebouwen plantsoenen, terwijl er ande posten zijn die door een n tuurlijk verloop voordelig uitvallen. LEIDEN De werkloosheid is in september gedaald, maar in de stad Leiden relatief nog steeds hoog. Dat blijkt uit de werkloosheidscijfers over sep tember van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden, waar ook de Bollenstreek bij hoort. Bij de mannen daalde de werkloosheid met 148 tot 6470 en bij de vrouwen met 110 tot 3888. Ook in vergelijking met de cijfers van september vorig jaar is sprake van een daling van de werkloosheid: bij de mannen met 225 en bij de vrouwen met 52. Uit een ver gelijking in percentages blijkt dat de werkloosheid in Leiden nog steeds erg hoog is. De werkloosheid in het rayon Leiden is bij de mannen 9,4 procent van de beroepsbevo- king en bij de vrouwen 11,9. Voor de stad Leiden zijn die percentages echter 14,9 en 18,5. Landelijk is van de man nen 12,5 van de beroepsbevol king zonder baan en bij de vrouwen 18,3. De werkloos heid in het rayon Lisse is op merkelijk laag met percenta ges van respectievelijk 3,5 en 6,6 procent. Uit een vergelijking met de maand augustus blijkt dat de werkloosheid vorige maand vooral afnam in de metaal, de bouw en bij de kantoorberoe- pen. Het aantal vacatures is de afgelopen maanden gedaald van 777 in juni naar 497 in september. Het arbeidsbureau is een twee tal nieuwe projecten gestart. Eén daarvan is een directe computerverbinding met het JOB-center van Schiphol- /Haarlem/Hoofddorp. De va catures die er zijn voor Schip hol komen nu direct bij het ar beidsbureau binnen. Daarnaast is er ook een opleidingsproject gestart voor volwassenen die ziekenverzorgende willen worden. Er bestaat momenteel een grote vraag naar gediplo meerde ziekenverzorgers. Het arbeidsbureau speelt daarop in door in december een oplei ding te starten die bestaat uit een theoretisch en een prak tisch gedeelte. Het is een part time opleiding voor werklozen tussen de 25 en 45 jaar oud die tenminste LBO, Mavo of LHNO gevolgd hebben en in geschreven staan bij GAB Lei den, Lisse of Alphen aan a Rijn. Zo'n 25 mensen kunij aan dit project deelnemj Men kan zich nog inschrijv] tot en met donderdag 15 ok ber. De werkloosheid ontwikkel zich de afgelopen maand volgt: Mannen Vrouwen Aug '87 Sept '87 Aug '87 Sept '87 Alkemade 111 109 88 83 Katwijk 512 519 225 218 Leiden 3918 3864 2183 2212 Leiderdorp Oegstgeest 345 338 202 195 244 231 175 167 Rijnsburg 81 82 57 53 Valkenburg 23 25 16 17 Voorschoten 303 293 202 195 Warmond 58 60 42 34 Zoeterwoude 86 77 71 65 Hillegom 178 155 116 118 Lisse 179 170 138 136 Noordwijk 301 279 175 159 Noordwijkerhout 119 113 116 97 Sassenheim 90 82 101 92 Voorhout 69 73 44 47 GRATIS ELKE WOENSDAG DE Straatverbod voor Katwijker BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE.EX POSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA KATWIJK/DEN HAAG De Katwijker die al enige maanden zijn echtgenote, waarmee hij in scheiding ligt, lastig valt heeft een straatver bod gekregen. De man mag zich niet meer begeven binnen een afstand van 300 meter van het woonhuis van de vrouw en de plaats waar ze werkt. Ook mag hij geen telefonisch con tact met zijn vrouw opnemen of haar op straat volgen. Er is verder een dwangsom van 250 gulden opgelegd. Dat heeft rechter R. Phorteine vanmor gen beslist. De vrouw, die I in Katwijk woont, had enlj weken geleden een kort i ding tegen haar man aail spannen. In september wl de rechter nog niet overgj tot een straatverbod en hj de zaak aan. Direct na de spraak begon de man j echtgenote opnieuw te bell Daardoor kwam de zaak vi ge week voor de tweede n| voor de rechter.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14