Geen onderzoek naar weekmarkt Koudekerk Geen eigen 'homes' voor Alkemadese verenigingei 7 dagpuzzel Alphenaar maakt beste Jonge Goudse Verzet tegen bezuinigingen op Woudsoord Koudekerk puzzelt op vacatures in gemeenteraad Handtekeningenactie voor behoud raadhuS LEIDEN OMGEVING fieidócSoiwant DINSDAG 13 OKTOBER 1987 PAGINA aan tafel Zuurkoolschotel - blanke vla met jambiscuits Als u met zijn tweeën bent, dan heeft u nodig: OVt tot 1 kg aardappelen, 400 tot 500 g zuurkool, 1 sneetje brood, 200 g gehakt, zout, peper, nootmuskaat, 10 g zachte margarine, melk, paneer meel, 20 g margarine OVt liter blanke vla (0,4 li ter melk, 25 g maizena, 30 g suiker), 4 biscuits, 2 lepels jam. op met weinig koken en zout en reken een kook tijd van twintig minuten. Kook de zuurkool een kwar tier in weinig water. Week het brood in water, druk het zo droog mogelijk uit en maak het fijn. Kneed brood, gehakt, zout. peper en noot muskaat door elkaar. Laat de eerste portie marga rine lichtbruin worden in de braadpan, voeg het gehakt toe en bak het in een paar minuten al roerende gaar. Bestrijk de rand van een ovenschaal met zachte mar garine. Giet de gare aardappelen af, stamp ze fijn en roer er zo veel melk door dat er een niet te droge puree ontstaat. Maak de puree op smaak af met peper, nootmuskaat en zo nodig zout. Leg de zuurkool met weinig kooknat in de ovenschaal, spreid er het gehakt over uit en bedek dat met de puree. Strijk de puree glad, strooi er een dun laagje paneermeel over en verdeel daarop de tweede portie margarine. Maak de rand van de schaal schoon met keukenpapier. Deze zuurkoolschotel is eventueel geschikt om daags tevoren voor te bereiden. Laat de diverse bestanddelen koud worden voor ze op el kaar worden gelegd en be waar de schotel, totdat hij in de oven gezet kan worden, in de koelkast. Zet een warm gevulde schaal even onder een hete grill of tien minuten in een voorver warmde hete oven voor een korstje. Warm een koude zuurkoolschotel in drie kwartier op in een oven die op 6 of 225 staat. Besmeer de biscuits met jam, snijd ze in de schaal in stuk jes en schenk er de vla op. Laat deze vla een uurtje staan zodat de smaak lekker is doorgetrokken. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 16 ok tober waargenomen door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Lin naeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendlenst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tei 155543, afdeling S.C.U. tel T75639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-zieken- CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr, 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- brandtstraat 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). zontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kunnen worden: 1 Europese hoofdstad; 2 historisch sportevenement; 3 bepaald vonnis; -4 T.V.-functle OPLOSSING •UBuiejeuieo bieejds -(ija e Ijeds^eeis z iwepjeisiuv i Container voor modelbouwclub WOUBRUGGE De Modelbouwvereni ging Woubrugge barst uit haar behuizing. Het is steeds moeilijker om de spullen van het voortdurend groeiend aantal leden in het clubhuis aan de Dr. Lothlaan onder te brengen. Het bestuur van de vereniging zocht de oplossing in een container. Spul len, die niet dagelijks gebruikt worden, kunnen daarin dan worden opgeborgen. De plaatsing van een dergelijk apparaat geeft problemen, want slechts weinigen zien een container gaarne voor de woning staan. De commissie Ruimtelijke Orde ning heeft een oplossing gevonden. De container kan worden geplaatst op het terrein van de R.K. kerk, nabij de super markt. Daar staat het gevaarte niet in de weg en is niet opvallend. Jongetje geschept ALPHEN AAN DEN RIJN Een 8-jarige jongetje uit Alphen is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrij ding. Het jongetje stak plotseling de rij Bruins Slotsingel over vanachter een paar bosjes. Een 57-jari- ge automobiliste uit Leiden kon het jongetje niet ontwijken en schepte hem. Het slachtoffer is met een hersenschudding naar het Rijnoord ziekenhuis gebracht. Wedstrijd in bibliotheek ZOETERWOUDE In het kader van de kinderboekenweek is de jeugd van Zoeter- woude-Rijndijk mor genmiddag vanaf 13.30 uur welkom in de bi bliotheek aan het Kooikerspad. Er zal een gekostumeerd vraag- en antwoord spel zijn over landen van Europa. Dat ge beurt in wedstrijd- vorm en er zijn leuke prijsjes te winnen voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. Oprit A4 afgesloten ALKEMADE De oprit naar rijksweg A4 richting Amster dam in Alkemade wordt wegens werkzaamheden aan het wegdek tij delijk afgesloten. De afsluiting geldt van donderdag 15 oktober vanaf ze ven uur 's avonds tot vrijdag 16 okto ber zeven uur 's- ochtends. Wan neer dat nodig is wordt deze termijn verlengd. Paats onthult kunstwerk ALPHEN AAN DEN RIJN Bur gemeester M. Paats van Alphen onthult vrijdag 16 oktober het beeld „Ontmoe ting". Het kunst werk wordt ge plaatst op de stoep voor het winkelcen trum City Arcade. Het symboliseert het winkelcentrum als ontmoetings plaats. Beeldhouwer is Bert Kiewiet. De onthulling zal rond zeven uur 's avonds plaatsvinden. Jubilerende leerkrachten ZOETERWOUDE Twee leerkrachten die 12'/2 jaar verbonden zijn aan de Zoeterwoud- se basisschool Corbulo zijn dezer dagen uit voerig in het zonnetje gezet. Het gaat om di- rekteur J. van Dam en kleuterleidster J. van Muyden. Van de kinderen van de school ont vingen zij een verjaardagskalender met foto's van alle leerlingen. Jack van Dam werd in 1975 benoemd tot hoofd van de openbare (toen nog) lagere school „Corbulo" aan de Westeindseweg. Bij de vorming van een basisschool werd hij in 1985 directeur. Joke van Muyden kwam in 1975 als kleuterleider aan de toenmalige kleuterschool „De Hellebellen" werken. Sinds de Corbuloschool en de Hellebellen werden samengevoegd tot de huidige Corbu loschool, maakt Joke van Muyden deel uit van het schoolteam. Brand in flatwoning ALPHEN AAN DEN RIJN brand heeft gistermiddag de gehele boedel van een flatwoning aan de ludeweg in Alphen vernield. Een ernaast en één erboven liepen rook waterschade op. De oorzaak van brand is nog onbekend. Een kat, hamsters en een kanarie kwamen in vuur om. De bewoners wisten zich in veiligheid te stellen. Vastgelopen liftrem LEIDSCHENDAM Een vastgel rem van een lift in ziekenhuis An ushove heeft gisteravond om over zeven voor de nodige conster gezorgd. De rem werd heet en activ de op de twaalfde etage een brand der. De brandweer van Leidschen rukte met groot materieel uit, hoefde niet in actie te komen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Er komt voorlo pig geen onderzoek naar de mogelijkheid om in Koudekerk een week markt te gaan houden. Het idee voor een weke lijks markt speelt al gerui me tijd. Onlangs heeft het gemeente bestuur de plaatselijke winke liers gevraagd naar de stand punten, maar de ondernemers bleken verdeeld. De gemeente besloot vervolgens tot een on derzoek door een gespeciali seerde instelling. Centraal in het onderzoek zou de vraag moeten staan of een week markt in Koudekerk levens vatbaar zou zijn, en zo ja, hoe groot die markt dan zou moeten worden. Als tweede punt wilde men graag onder zocht zien wat het effect van een weekmarkt op de al be staande winkels zou zijn. „Het belang van de winkeliers moet in deze zaak vooropstaan", meent burgemeester L.V. El- fers. „Er is al veel concurren tie in de omgeving, dus je moet goed uitkijken waar je aan begint". Inmiddels is be kend dat een eventueel onder zoek tienduizend gulden kost. Het college van B en W heeft al laten weten dat ze dat een veel te hoog bedrag vindt ge zien de weinig rooskleurige fi nanciële toestand waarin Kou dekerk op dit moment ver keert. De leden van de commissie fi nanciën en bestuurlijke zaken delen de mening van het colle ge, zoals gisteravond bleek. Gezien het feit dat de winke liers niet allemaal staan te springen om in Koudekerk een weekmarkt te houden, achtte men het niet juist zo veel geld aan een onderzoek uit te geven. J. Wondergem (PvdA) is wel voorstander van het instellen van een week markt: „Een markt hier zou een mooie faciliteit betekenen voor de bejaarden. Ik geloof bovendien niet, dat je door het weghouden van een markt de middenstand beschermt", al dus Wondergem. M. Vorenkamp, die de afgetre den VVD-er C. van der Pols verving, pleitte voor het hou den van een soort enquête on der de bevolking om eens te zien hoe de Koudekerkse huis vrouw erover dacht. Zij wilde ook wel eens weten of er al iets bekend was van enig ef fect op de omzet van de plaat selijke winkeliers door de komst van de diverse stand plaatsenvergunninghouders die momenteel over de hele week verspreid in Koudekerk hun kraam neer zetten. Voor zitter Elfers zegde toe dit in een brief aan de winkeliers vereniging aan de orde te stel len. „Er moet een verdere dis cussie over dit onderwerp ko men", aldus Elfers. „Een on derzoek is te duur, maar we moeten wel verder praten". Gemeenteraad botst met Stompwijkse huisarts LEIDSCHENDAM Een twee uur durende discussie in de Leidschendamse gemeenteraad heeft er gisteravond nog niet toe kunnen leiden dat de Stompwijkse huisdokter A.J.A. Barendse zekerheid kreeg over toestemming om zijn woning aan de Dr. van Noortstraat te mogen vergroten. Een amende ment van D'66 om de bestem ming van de woning te wijzi gen, kreeg elf voor- en elf te genstemmen zodat in november herstemming volgt. Het amen dement zal dan echter zo goed als zeker worden verworpen omdat wethouder J.C. van Erp gisteravond afwezig was. Hij zal zich ongetwijfeld tegen het amendement verklaren zoals hij ook al eerder het beroep schrift van de dokter heeft af gewezen. Dokter Barendse had bij het spreekrecht de lijdensge schiedenis van zijn vestiging sinds 1978 in Stompwijk her haald. De eerste fout van ge meentelijke zijde werd gemaakt toen destijds wethouder Meijer bij de planvorming van het woonwijkje aan de Meerlaan vergat het aan te bouwen prak tijkdeel op te nemen. De wet houder bood aan samen naar al ternatieven te kijken maar dat mislukte. De dokter besloot zelf rond te kijken maar zijn twee pogingen strandden, eerst op grond van de ruimtelijke orde ning en later om bedrijfs-econo- mische reden. Zijn praktijk had hij intussen voorlopig in het kruisgebouw gevestigd. Eind 1982 werd hem daar de huur opgezegd en „als noodsprong", aldus dokter Barendse, kocht hij de huidige woning aan de Dr. van Noortstraat 193. Een ambtenaar van bouw- en wo ningtoezicht gaf hem de (mon delinge) verzekering dat er voor uitbreiding, dokter Ba rendse is apotheekhoudend huisarts, een kap op zou mogen. In juni 1983 kreeg hij een bouwvergunning. In 1986 wilde hij opnieuw uitbreiden. Hij sprak daarover met dezelfde ambtenaar en kreeg de verze kering dat er geen problemen zouden zijn. Die bleken er ech ter wel te zijn. Het gebouw zou volgens het bestemmingsplan „landelijk gebied" een te grote inhoud krijgen. Over bestem mingswijziging viel niet te pra ten. Het college weigerde de bouwvergunning en het be zwaarschrift werd verworpen. Toch waren er twijfels en daar om boog de gemeenteraad zich gisteravond over de problema tiek. De PvdA kwam met een amendement ten gunste van de dokter, maar na uitvoerige dis cussies, twee schorsingen en het verweer van wethouder me vrouw Van Nievelt, trok de fractie het amendement echter in. D. Meuldijk (D'66) nam daarop het amendement, tot enige hilariteit van de raad, over en diende het opnieuw in. Hem sprak het meest aan dat gemeentelijke ambtenaren tot tweemaal toe een toezegging had gedaan en dat het daaraan was te wijten dat de dokter geen bezwaarschrift tegen het toen behandelde bestemmings plan had ingediend. Zijn amen dement kreeg de stemmen van Gemeentebelangen, een deel van de VVD en van mevrouw Bregman-Lugtigheid van het CDA. Niet voldoende derhalve zodat er in de raadsvergadering van november opnieuw over gesproken moet worden. De kazen worden gekeurd. FOTO: HENK V.D. ENDE TER AAR De Alphense kaasmaker J.C.M. de Wit scoorde gisteren zeer hoog bij de jaarlijkse kaaskeuring. Met een totaal van 96 punten be haalde hij de eerste plaats in de categorie jonge Goudse Ka zen. De Alphenaar werd twee de in de categorie belegen ka zen met 88 punten. De jury be stond dit jaar uit de heren P.H. Burggraaf (kaasinkopers) en F. P. Vos (zuivelbureau). Zij wer den op de handen gekeken door de leden van de kaascom missie en een deel van de twintig inzenders die hun ka zen ter keuring aanboden. Het keuren zelf is een ernstige zaak. Elke kaas wordt beke ken op uiterlijk zoals een mooi glanzende korst, structuur en natuurlijk de smaak. Daarvoor wordt steeds een stukje kaas uitgeboord dat dan geproefd wordt door de keurmeesters. Om de mond schoon te houden wordt gebruik gemaakt van flink wat water en droge bis cuits. Doordat een van de keurders autopech had, werd het een lange middag voor de kasscommissie. Men kon een uur later dan gepland begin nen, waardoor men ook langer op de uiteindelijke beslissing kwaliteit van de aangeleverde moest wachten. Het was best kazen was goed te noemen, spannend, want dit jaar was Misschien iets minder dan vo- het extra moeilijk om een goe- rig jaar maar toch was 73% de kaas af te leveren. Door de van de kazen zodanig dat zij vele regen in de afgelopen zo- het predicaat 'eerste soort' kre- mer moesten de kaasboeren en gen. boerinnen zeer veel extra zorg Als tweede bij de Jonge Goud- besteden aan het uiterlijk van de kaas. Bij droog weer zal een buitenkant minder snel schim melen en een aan de buiten kant beschimmelde kaas, oogt nu eenmaal niet. De kaasma kers moesten dus zeer zorgvul dig met hun produkten om gaan en vaker dan anders con troleren. Dat is gelukt want de se eindigde H. Liebeton uit Noorden met 94 punten; derde werd M. Kroes uit Woubrugge met 93 punten. De categorie oude kaas had een winnaar in de persoon van H. van Os uit Rijnsaterwoude met 91 punten, gevolgd door J.C.M. de Wit en C.J. Verhaar uit Nieuwkoop met 86 punten. WOUBRUGGE De raadsle den van Woubrugge hebben bij zonder veel moeite met de be zuinigingen op de plannen voor het bejaardenoord Woudsoord. Gisteravond kwam mevr. R. Meijer in de commissie Welzijn met het voorstel om een deel van de geschrapte plannen als gemeente te gaan betalen. Zij kreeg bijval van haar mede commissieleden. De nieuwbouw van Woudsoord moet nog beginnen. De provin cie heeft echter het rode pot lood in de plannen gezet. Mevr. Meijer opperde gisteravond dat een extra bijdrage van Wou brugge op zijn plaats is, naast de twee ton die de gemeente al bij draagt. Zij wilde het zogenaam de potje van Welzijn (1988) erin steken om de erkertjes, die het oorspronkelijke plan sierden, weer terug te krijgen. De com missie besloot aldus. Het college van B en W moet die uitgave echter wel toestaan. Ook een tweede voorstel van mevr. Meijer kreeg een meerderheid. Zij wil de raad verzoeken een aantal voorzieningen in tegen stelling tot de huidige plannen wel uit te voeren. Daartoe dient dan wel 20 duizend gulden op tafel te komen. Hobbyclub Er zijn plannen om de hobby club, die een aantal jaren gele den ter ziele is gegaan, weer op te richten. De initiatiefnemers denken ongeveer 2500 gulden per jaar nodig te hebben. De commissie Welzijn werd ge vraagd te adviseren in de aan gevraagde subsidie. Op basis van de prognoses aan de hand van de gemeentelijke subsidie bepalingen zou de hobbyclub ruim zestienhonderd gulden kunnen verwachten. In de vol gende vergadering van de com missie komt men er op terug. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De kieswet zal momen nergens zo nauwgezet worden nageslagen als in Koudeker Dat is dan het gevolg van de gebeurtenissen van vorige wee waarbij achtereenvolgens wethouder L. Schrier en raadsl CV. van der Pols van dezelfde partij opstapten. De heer C. de Jong heeft inmiddels, als eerstvolgende op lijst van beschikbare VVD-ers, zijn benoeming in de raad g accepteerd. De heer A. van de Lely zal benaderd worden de plaats van het raadslid C. van der Pols in te nemen. W. gert hij dat, dan is het in principe mogelijk dat ex-wethoud L. Schrier gevraagd zal worden om als raadslid in de gemee teraad te gaan functioneren. „Maar dat zou ik wel een hele vreemde zaak vinden", ze fractievoorzitter J. Wondergem van de PvdA. „Als Schri zou blijven in de raad, zou daar duidelijk uit blijken dat hele probleem bij de verhouding Schrier- Van der Pols hee.. gelegen. Schrier heeft in zijn ontslagbrief duidelijk gezegd dap° het ook niet lekker zat tussen het afdelingsbestuur van dj VVD en de fractie. Dus met het vertrek van Van der Pols j] er dan voor hem niets opgelost". Wondergem is overigens ooP van mening dat een wethouder zijn karwei moet afmakeri})^ „Er is hier heel impulsief gereageerd. In de VVD blijkt te wei®0' mg diqloog te zijn. Als men onderling tot een oplossing komfeu doen ze toch misschien wel weer een beroep op Schrier", aid if' Wondergem. Fractievoorzitter J. van der Vlugt van het CDlf heeft komende zaterdag een fractievergadering over de ont stane problematische toestand belegd. „Je kunt nu eigenlijka geen goed overleg plegen, want in feite mist de raad momerifit teel drie leden zegt Van der Vlugt. Hij rekent dan bij de af gepi'1 treden VVD-ers ook de vorige maand naar de Provinciale Staf d ten vertrokken M. Tensen (PvdA), wiens opvolger R. Moonep^ nog niet officieel geïnstalleerd is. De vraag wie er wethoudef3 wordt in plaats van Schrier blijft dus nog steeds open. WeF* licht brengt de partijvergadering van de VVD, die morgeiiN avond wordt gehouden, meer duidelijkheid. !er ALKEMADE De Stichting Oud-Alkemade houdt een handti|L ningenactie voor behoud van het in Roelofarendsveen gevest^ raadhuis. Volgens de stichting ging de „Werkgroep Nieuwbo,e) /Verbouw Gemeentehuis" vorige week volledig voorbij aan d^ voelens van de plaatselijke bevolking, toen geadviseerd werdJt historische en monumentale pand op de Noordhoek te slopen] ik< „Alle globale berekeningen en rapporten zijn gericht op afbnn van het oude gemeentehuis. Het lijkt erop of de hele zaak al beklonken is. Hoe moet Roelofarendsveen ooit aan monumeijfj, komen, als alles wat mooi is wordt gesloopt?", zo vraagt voorz]a Gerard van der Meer zich af. „Kijk maar naar wat er gebeur^ met 'de oude Petrus Banden kerk en met de vele ophaalbrug^ Het Regthuys in Oude Wetering hebben we maar op het nipp^- kunnen onttrekken aan de slopershamer. Voor behoud vai^j sluis moest een aparte stichting in het leven worden geroeL. Binnenkort wordt ook al de oude sluiswaterswoning aan de poellaan in Rijpwetering afgebroken. Wellicht moet straks L. Vergulde Vos" wijken voor verbreding van de weg. Het ein<L zoek. In omliggende plaatsen worden kapitalen uitgegeven L restauratie van oude panden. In Noordwijk, Hillegom, Nieuwlt] en Leiderdorp hebben ze toch ook het oude gemeentehuis 1^ staan en elders nieuwgebouwd? Waarom kan dat in AlkériL niet?". jj Van der Meer erkent dat hij als autochtoon en liefhebber vai, plaatselijke geschiedenis het gemeentehuis met andere ogen be. dan anderen kennelijk doen. „Onze vereniging staat alleen al zeshonderd donateurs. Dat zijn allemaal mensen die de plaatsëfr geschiedenis een warm hart toedragen. Wij verwachten dan^ dat de handtekeningenactie een doorslaand succes wordt. in Het bestuur van de historische vereniging „Oud Alkemade" k\{ eind vorige week in spoedvergadering bijeen voor het opstel van een plan de campagne. Om een dergelijk actieplan had bu meester A. Meerburg vorige week gevraagd, toen het bestuur|t Oud-Alkemade zijn beklag deed over de gang van zaken rond te kleine raadhuis. Van der Meer en zijn mede-bestuursleden hebben te horen get gen dat de principe-beslissing ten aanzien van het wel of lr handhaven van het oude gemeentehuis op 12 november wordf, nomen. „Wij zijn ons ervan bewust dat het behoud van het ho^, pand van het uit vijf gebouwen bestaande gemeentehuis all hele strijd zal geven. Daarom spannen wij ons niet in voor de j, rige panden, hoewel die eigenlijk ook best de moeite waard Op 26 oktober komt de Stuurgroep opnieuw bijeen. Tijdense vergadering zal het bestuur van de historische vereniging gebj: maken van het spreekrecht. „Wij zullen zeggen dat de exacte t ten van inpassing van het hoofdpand in een nieuw te bouwen meentehuis nog door niemand zijn berekend. Trouwens, dat f' best wat duurder zijn dan totale nieuwbouw, omdat er geen tf lijke huisvesting hoeft te worden gevonden. Hoe kunnen ze ni£ principe-beslissing nemen als niemand enig inzicht heeft i£ kosten?", zo vraagt voorzitter Gerard van der Meer en met f het voltallige bestuur van de historische vereniging zich af. „Ij ons echt wel duidelijk dat er een nieuw gemeentehuis moef men, als het oude maar laten staan". ALKEMADE „De ge meente Alkemade toont zich geen voorstander van het creëren of in stand houden van aparte „ho mes" voor de diverse ver enigingen". Deze conclu sie trok secretaris J. van Veen van het Samenwer kingsverband Jouw Alke made (SJA) gisteravond toen hij gebruik maakte van het spreekrecht in de vergadering van de raads commissie Welzijn. De commissie besprak de nieuwste concept-accommoda tienota van de gemeente Alke made. Hierin zijn opgenomen de behoefte en wensen ten aanzien van verenigingsac commodaties, een lijst van nog beschikbaar te stellen ruimten alsmede een voorlopige verde ling van de beschikbare ge bouwen over de diverse ruim- tezoekende verenigingen. De nota wordt afgesloten met een lijst van financiële consequen ties van de voorgestelde ver deling. In de lijst van beschikbare ge meentelijke accommodaties is de voormalige lagere school van Nieuwe Wetering buiten beschouwing gelaten, omdat die over niet al te lange tijd wordt afgebroken. Wel be schikbaar is de voormalige Ig- natiusschool in Roelofarends veen, de voormalige PTT-cen- trale aan de Narcissenstraat en een opslagruimte op de ge meentewerkplaats aan de Kor te Goog. Over niet al te lange tijd komen bovendien twee voormalige kleuterscholen leeg: „Mariëngaard" in Oude Wetering en de Maria Kleu terschool in Rijpwetering. Het is nog niet zeker of Mariën gaard wordt toegewezen aan een vereniging, want er is een potentiële koper voor. Volgens de nota zou in de Ma- riakleuterschool in Rijpwete ring, die volgend jaar vrij komt, wellicht een peuter speelzaal kunnen worden on dergebracht. Ook kan het ge bouw worden verkocht. Voor de Ignatiusschool zijn veel lief hebbers. In de nota staat dat het gebouw bestemd is voor diverse „sociaal-culturele akti- viteiten". Het gebouw moet een multifunctioneel karakter krijgen, waarin diverse ge bruikersgroepen naast elkaar kunnen functioneren. De voormalige PTT-centrale aan de Narcissenstraat kan niet aan een vereniging als accom modatie in gebruik worden ge geven, omdat een mogelijke „relatie met het centrumplan voor Roelofarendsveen een rol speelt. Tijdelijk gebruik als op slagruimte voor Jeugdvereni ging Ranonkel en de SJA is wel mogelijk. In het „oude" gebouw van openbare werken aan de Korte Goog is ook nog opslagruimte beschikbaar. Volgens de concept-accommo datienota zal de laagbouw- vleugel van de Ignatiusschool beschikbaar worden gesteld aan Muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" om er te re peteren en materialen op te slaan. De hoogbouw-vleugel van de voormalige lagere school zou kunnen worden verhuurd aan de SJA, die de diverse klassen op zijn beurt kan doorverhuren aan aange sloten verenigingen. Hierbij wordt onder meer gedacht aan het Vrouwentrefpunt, de to neelverenigingen, „Op Blote Voeten", Vakantiespelen of Theater Poppenkeet. Ook zou den er dagaktiviteiten in kun nen worden ontwikkeld voor mensen zonder baan. In de Accommodatienota wordt voorgesteld om zowel Jongerensociëteit „Splotsz" als de Stichting Alkemades Podi um (SAP) en eventueel de groep „Celluloid Heroes" on der te brengen in het Treffers gebouw. Waar de tafeltennis vereniging dan moet blijven, wordt niet helemaal duidelijk gemaakt. Volgens wethouder Beelen voldoet het Treffersge bouw niet meer aan moderne eisen. Het zou te hoog zijn en te weinig geïsoleerd. De moge lijkheid van een nieuwe semi- permanente vereniginj commodatie achter de spa wordt nadrukkelijk gend in de nota. Jeugdveren! „Ranonkel" krijgt met ba van landelijke subsidies] nieuw onderkomen aan' Weteringlaan. De Vogel Postduivenvereniging he nog steeds geen bouwver ning voor een nieuwe aq modatie aan de School] Deze verenigingen zijn wel ook geïnteresseercj overname van „Mariëngól In het huidige Splotsz-ge] zou een deel van het politj reau of het Maatschapj Werk kunnen worden ol gebracht. Tijdelijk zou hé bouw dienst kunnen doei opslagruimte. Afbraak in band met de centrumpla in Roelofarendsveen hoof tot de mogelijkheden.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12