Lasten in Leimuiden omhoog Ideale omstandigheden voor Warmondse Turfraee dagpuzzel ■- r Showconcours Rijnsburg trekt duizenden CDA kiest H. Schouten ali opvolger wethouder Born I LEIDEN OMGEVING Ceidacgotuatii MAANDAG 12 OKTOBER 1987 PAGI1 Karbonade met appel, prei en aardappelen - vla met rozijnen De benodigdheden voor twee personen zijn: 2 schouderkarbonaden, 30 g margarine, zout, peper, 1 appel; 1 kg prei, zout, 1 theelepel aardappelmeel, azijn, pe per, peterselie; '/t tot 1 kg aardappelen; 1 lepel rozijnen, l/z liter gele vla (Vt liter melk, 25 g custard, 30 g suiker). Laat de margarine lichtbruin worden in de braadpan en schroei er de karbonaden aan beide kanten in dicht (het vlees ziet dan grijs). Temper het vuur zo dat de karbonaden zacht blijven bakken. Strooi zout en peper over het vlees en leg het deksel schuin op de pan. Bak de karbonaden onder regel matig keren in vijfentwintig minuten bruin en gaar. Leg het vlees op een bord dat op de pan met kokende aardap pelen staat. Schil en boor de appel, snijd er centimeter-dikke schijven van en leg die in het van de karbonaden overgebleven vet. Laat de stukken appel gaar en lichtbruin worden en leg ze op de karbonaden. Maak de jus met weinig wa ter af. Verwijder van de prei een schijfje van de onderkant en eventueel een lelijk buiten blad. Deel de groente in de lengte in tweeën en snijd haar vervolgens in stukken van drie centimeter. Begin aan de witte kant te snijden en doe tot slot de donker groene uiteinden weg. Was de prei en kook haar in tien minuten gaar in weinig wa ter met zout. Giet het meeste kooknat in de schaal. Schenk een papje van aardappelmeel en weinig water bij de groen te en laat de massa al roeren de aan de kook komen. Maak de prei op smaak af met azijn, peper en zo nodig zout en bestrooi haar in de schaal met fijngeknipte pe terselie. Kook de gewassen rozijnen tien minuten in weinig water en laat ze in een zeef uitlek ken en afkoelen. Meng de meeste rozijnen door de vla en leg de rest er als garne ring op. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 16 ok tober waargenomen door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Lin naeus In Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau. Ketelboeters- steeg 10. tel. 130775; afdeling belas tingen; alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en dl. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. 1 2 1 Lt 6 7 11 12 14 I 1 1 1 ■1 17 1 20 21 23 r i 22 24 1 29 1 1 26 27 I2" Horizontaal: 1 meestal; 8 ten be drage van; 9 boom; 10 voorzetsel; 11 regiment (afk.); 13 onheilaan brengende godin; 14 gerecht voor bijzondere rechtspleging; 15 hoog ste punt; 16 lofdicht; 20 stof v.e. betoog; 23 afgemat; 24 gesteente; 25 landbouwwerktuig; 26 hoofd deksel; 28 lidwoord; 29 adviseur. Verticaal: 1 werpspel met pijltjes; 2 rivier in Duitsland; 3 muzieknoot; 4 groef; 5 verbrandingsrest; 6 reke ning; 7 zandsplerlng; 12 rivier in Frankrijk; 13 waardepapier; 17 jaargetijde; 18 niet laat; 19 lange dunne sparreboom; 21 taaie lek kernij; 22 toespraak; 26 per dag (afk.): 27 voorzetsel. OPLOSSING et lz P d 93 lepej zz :e6ou iz tJejds 61 :6aojA 8i :jaujoz ii lieapuee et tapuoj -19 21 Uiaius l ;e|ou g :se g :jna|B p :ej e :J0PO z '-snep t :lB*jW*A -PBBJ 62 :®P 02 :»ed ge :6e gg :iai pz :aouj zz :dje/vuepuo 02 tepo 91 :do» gi :|BBunq|jj ft 'atv Et U :ujo ot :sie 6 :pe 8 :suee6joop 1 Jubileum kerkorganist AARLANDERVEEN Met een spe ciale dienst in de Hervormde Kerk, werd dit weekeinde het 40-jarig jubile um gevierd van kerkorganist A. van de Mik. De heer Van de Mik begon zijn loop baan als kerkorganist in de aula van het Christelijk Lyceum, gevolgd door de Baptistengemeente, het ziekenhuis Rijnoord en het verpleeghuis Ouds hoorn. Sinds 1983 zit hij achter het or gel van de Hervormde Kerk. Deze ker kelijke gemeente hield voor hem een speciale dienst waarin voorging ds. G. van Driel. De Chr. Gem. Zangvereni ging De Lofstem o.l.v. H. de Groot en mevr. Van Driel-v.d. Berg verleenden muziekale medewerking. Na de dienst werd een receptie gehouden, waar vele geschenken werden aangeboden. Aletta Jacobsmavo LISSE De school voor het dag- en avondonder wijs voor volwassenen in Lisse vierde zaterdag het tienjarige bestaan. De schoolgebouwen aan de Ooievaarstraat kregen ter gelegenheid van het jubi leum een naam. Het was wethouder mevr. J. Meu- lemans-Seelen, die het bord onthulde met de naam; „Aletta Jacobsma vo". Deze naam herinnert aan de vrouw die halver wege de vorige eeuw werd geboren en zich heeft in- fezet voor meer en beter egrip voor de vrouw in de maatschappij. FNV huldigt jubilarissen LISSE De afdeling Lisse van de Hout- en Bouwbond FNV hield za terdagavond een feest met in het middelpunt veertien jubilarissen. Door voorzitter W. Bremmer wer den zij hartelijk toegesproken en aan de distriksbestui^rder Schote- nus kwam de eer toe om de vele insignes op te spelden. Dat ging hem vlot af, nadat de bestuurder de mensen had bedankt voor hun ja renlange inzet voor de bond. De ju bilarissen waren: J. de Jong (25 jaar); W. Hamme (25); H. Warmer dam (25): J. van Dijk (25): L. de Haas (25); P. van Dijk (25); J. van Dongen (25); J. v.d. Lans (40); J. Ruigrok (40); H. Cozijn (50); C. Warmerdam (50);: R. Overwijk (40) en C. Onderwater (50). Handwerkexpo geslaagd ROELOFARENDSVEEN Het afge lopen weekeinde werd een geslaagde handwerktentoonstelling gehouden in de Arendshorst in Roelofarendsveen door de stichting Open Bejaarden- werk. De bruto-opbrengst was met ƒ7200 enigszins lager dan vorig jaar. De aangeboden hoeveelheid handwer ken was zo omvangrijk, dat er behoor lijk veel artikelen zijn overgebleven. De organisatie beraadt zich nog op een mogelijke afzet. De stichting hield di verse acties. Prijswinnaars waren mevr. Zoet, mevr. Hoogenboom-Dob- be, mevr. Van Klink, mevr. Klein Stroet, Patrie Bakker, mevr. Van der Meer en mevr. Hoogenboom. 700 Deelnemers Bloemenloop ROELOFARENDSVEEN De Bloemenloop van gymnastiekvereniging Excelsior trok dit weekeinde zo'n 700 deelnemers. De halve marathon werd gewonnen door J. Buskermo- len uit Leimuiden, gevolgd door K. van Klink uit Nieuwerbrug en J. Verloop uit Noordwijk. Jan Kortekaas uit Roelofarends veen werd vijfde. Bij de dames won G. Rijke- lijkhuizen uit Hoogmade, gevolgd door A. Slingerland uit Leiden en H. Lieverse uit Hillegom. H. Verstegen uit Hazerswoude won bij de veteranen, voor J. Verstegen uit dezelf de plaats en F. Koeleman uit Ter Aar. De 9 kilometer werd gewonnen door T. v.d. Berg (heren, M. Verstegen (dames) en M. Op dam (jongens). Eersten op de 5 kilometer werden E. Hogenboom (heren), I. Vis (da mes), M. van Kessel (jongens) en M. Baars (meisjes). Fietser zwaar gewond NIEUWVEEN Een 20-jarigid gen uit De Hoef is zondagavoni ag> kwart over tien aangereden o)00 Blokland in Nieuwveen. De joi reed naast een andere fietser hij van achteren werd aanger door een auto. De bestuurder, ht 26-jarige Nieuwvener, reed na|st ongeval door. Hij meldde zich kwartier later telefonisch bij d< litie. De politie constateerde da alcohol had gebruikt. De Nieu ner weigerde een bloedproef te dergaan. De politie stelt een or zoek in. De fietser is zwaar gev naar het AMC in Amsterdam!" bracht. LEIMUIDEN De afval- stoffenheffing, precario rechten, rioolbelasting, begrafenisrechten, bouw- leges en leges voor bouw vergunningen alsmede de tarieven voor de reini gingsrechten gaan in Lei muiden omhoog. De ove rige gemeentelijke belas tingen blijven gelijk. Dit stellen B en W van Lei muiden de raad voor in de nota van aanbieding bij de begroting voor 1988. Be halve de verhoging van de rioolbelastingen, werd tot de verhoging van de overige tarieven al beslo ten tijdens de behandeling van de bezuingingsnota 1987. Op het wensenlijstje van Lei muiden voor volgend jaar staan onder meer de aanleg van een fietspad langs de Herenweg, één langs de zuid zijde van de Drecht en één langs de Geerweg. Renovatie van de Generaal van Merle- weg is verder noodzakelijk, evenals de vervanging van het „oude Spant". Aan dit gebouw moeten vooral de nodige isolerende voorzie ningen worden getroffen. Bovendien moet er een nieu we zaal bij gebouwd worden. Het probleem van het sluip- verkeer door de gemeente is nog altijd niet opgelost. B en W hopen binnenkort met voorstellen te komen over snelheidsbeperkende maatre gelen in de Raadhuislaan. Behoud van de r.k. kerk met de toren aan de Willem van der Veldenweg heeft priori teit voor het college wanneer het gaat om restauratie van monumenten. Er is echter nog geen toezegging van sub sidie door het rijk. Verder zeggen B en W in de nota een onderzoek in te stellen naar de vergroting van de gebruiksmogelijkhe den van het zwembad De Kleine Oase. Mede vanwege het slechte weer van deze zo mer is het bezoekersaantal fors gedaald. Tenslotte doen B en W mel ding van plannen voor groot onderhoud van de groenbe- &lanting in Leimuiden, ver- etering van de omgeving van de woonboten aan het Noordeinde en de aansluiting van de vaartuigen op de rio lering en de bouw van acht woningwetwoningen, vier premie-A en vier premie-C woningen. RIJNSBURG Duizen den bezoekers hebben vrijdagavond en zaterdag een bezoek gebracht aan het twaalfde Mars-, Show en Majorettenconcours van de Rijnsburgse Flora band. Dit concours staat onder auspiciën van de Chr. Bond voor Muziek verenigingen in West-Ne derland en werd ook dit jaar weer gehouden in twee zalen van de Rijns burgse Bloemenveiling. Het concours telde vijftig deel nemende majoretten- en mu ziekverenigingen, die met el kaar zo'n kleine 80 optredens verzorgden. Het werd een grootse happening, want dui zenden bezoekers passeerden de ingang. Zaterdag was het helemaal extreem druk en dat bleef van 's morgens half ne gen tot 's avonds negen uur zo. De deelnemende verenigingen kwamen uit het hele land, maar ook de regio was sterk vertegenwoordigd. De jeugd uit de regio gooide hoge ogen. De Jong Floraband uit Rijnsburg haalde drie eer ste prijzen binnen. Met de tamboers, de mars en de show. Jong DVS uit Katwijk haalde in de mars ook een eerste plaats en kwam met het hoog ste aantal punten uit de bus. St. Cecilea uit Voorhout haal de in de tweede divisie een eerste plaats en Jong Adest Musica uit Sassenheim in de derde divisie een 2e plaats. Echo der Duinen uit Noord- wijk haalde met de majorettes in de derde divisie een 2e plaats. Ook Katwijk was goed vertegenwoordigd. De beste waren hier de Klinkertjes en The Flying Stars. De Florinet- tes 1 en 2 haalden beiden een eerste prijs weg. De Zoeter woudse drumfanfare De Rijn tamboers haalde bij de show wedstrijd een eerste prijs. De voorzitter van de bond, de heer Duym, prees de organisa tie na het concours met hun inzet en perfectie terwijl hij alle deelnemende korpsen dank zegde voor hun bijdrage. DVS uit Katwijk haalde in de eredivisie nog een eerste plaats, terwijl de hoogste pun ten waren voor de Rijnmond band uit Schiedam (Mars) en show het Kamper Trompetter korps en de Bazuin uit Leer dam. Brandstichting bij huis gemeente secretaris Brama ROELOFARENDSVEEN Bij het huis van de voormalige gemeentesecretaris P. Brama aan de Noordhoek in Roelofa rendsveen is gistermiddag brand gesticht. Een aantal tak kenbossen achter de woning was in brand gestoken en het vuur was overgeslagen naar een fietsenschuurtje en het dak van een garage. De brand weer wist het vuur snel te blussen zodat er weinig schade werd aangericht. De politie weet niet wie de brand heeft gesticht. Modeshow rond Tikibad WASSENAAR Naar mode kijken, betekent vooral ook je zelf laten zien, en dat was de re den waarom de meeste bezoe kers zaterdagavond de mode show in het Tikibad in Wasse naar vanaf het droge bekeken Het idee was leuk: de nieuwste vrijetijdskleding aanschouwen tijden het bubbelen, glijbaan- glijden en zwemmen tegen de golven in, maar de meeste be zoekers peinsden er niet over hun zorgvuldig gekapte haren en kleding naar de laatste mode om te ruilen voor een eenvou dig badpak. Ondanks dat zat de sfeer er bij de enkele honderden toeschouwers goed in. De Novo- band en de Sisters zorgden voor swingende muziek en leerlingen van de mode academie Charles Montaigne uit Amsterdam voor een flitsende presentatie van de nieuwe mode. Mode die vooral op jongeren was gericht. Zo wa ren er joggingpakken in effen kleuren met opvallend veel paars en de inmiddels overbe kende „nieuwe" kleur bruin en zeer korte rokken. De modepre sentatie rond het zwembad werd georganiseerd door Wood stock Clothing Company. Vrouw bedreigd met alarmpistool VOORSCHOTEN Een 46-ja- rige vrouw uit Voorschoten is vrijdagavond om tien voor half twaalf door haar 50-jarige vriend bedreigd met een alarm pistool. De man trok het wapen tijdens een uit de hand gelopen ruzie in zijn woning aan de Ko perwieklaan in Voorschoten. De vrouw belde daarop de poli tie. Toen die arriveerde, had de man het pistool in de slaapka mer gelegd. Hij kreeg een pro- ces-verbaal wegens overtreding van de vuurwapen wet. Volgens de politie is de ruzie inmiddels bijgelegd. Voordeuren opengebroken RIJNSBURG Dieven heb ben gisteren op klaarlichte dag ingebroken in twee bejaarden woningen aan de Smitstraat in Rijnsburg. De woningen horen bij bejaardenoord Vlietstede. De voordeuren werden open gebroken, waarna de dieven op zoek gingen naar geld. In één woning werd 40 gulden gevonden, uit de andere wo ning werd niets weggenomen. De aankomst van de gehavende Maria Johanna van schipper Klaas Persoon. FOTO: HENK V.D. ENDE WARMOND Onder ideale weersomstandighe den is het afgelopen weekeinde de vierde Turfraee gehouden. Win naar van de Tinus van Stijn-wisselprijs, met een totale zeiltijd van nog geen zestien uur, werd de Antonius van de gebroe ders Persoon uit Loosdui nen. Zij waren ook als eersten bij het keerpunt in Vinkeveen. De Turfraee is een wedstrijd voor originele kleine zeilende vrachtschepen, georganiseerd door de Stichting Zeilvaart Warmond. De deelnemers die nen de tocht naar Vinkeveen en na een uur pauze aldaar, te rug, zoveel mogelijk zeilende af te leggen. Als er niet gezeild kan worden moet men bomen de, wegende of trekkende de route vervolgen. Tijdens de nachtelijke uren mag niet worden gevaren. De twaalf deelnemers gingen vrijdag middag even na een uur van start. Vanwege de krachtige wind werd om veiligheidsre denen met een tussenpoze van één minuut van wal gestoken. Drie schippers deden voor de eerste maal mee. Zij konden echter geen potten breken. De winnaar van vorig jaar, schipper Klaas Persoon (toen nog met de Antonius) kreeg met zijn nieuwe schip Maria Johanna, op de Drecht te ma ken met een gebroken mast. Van de vaarboom werd toen een nieuwe mast geïmprovi seerd. Als tiende bereikte hij het keerpunt bij jachthaven Omzicht in Vinkeveen, om toch nog als achtste te fini shen. Om kwart voor drie zon dagmiddag werd hij met luid getoeter en onder grote publie ke belangstelling binnenge haald. Zijn zoons waren toen echter al bijna vijf uur binnen. Zij zetten al om tien uur als eersten de in Vinkeveen gela den zak met turf aan wal in het park „Groot Leerust". Voor de tweede achtereenvol gende maal kreeg de Antonius de Tinus van Stijn-wisselprijs aan boord. De prijs bestaat uit een halfmodel van een Westr lander en is genoemd naar de thans 82-jarige vroegere War mondse Westlanderschipper Tinus van Stijn. Tweede in de race werd de Oude Praam met Nico van der Loos uit Poeldijk op ruim een half uur. Hij was ook tweede op het keerpunt. De strijd 40m de derde plaats was ongemeen spannend. Nico van Zeijl met de Drie Gebroeders, als derde in Vinkeveen, en Koos Per soon met zijn Nieuwe Zorg, vijfde aldaar, kwamen drie minuten na elkaar binnen. Laatstgenoemde mocht echter, door de verschillende starttij den, zes minuten op de eerste toegeven. De drie minuten die hij overhield waren dus vol doende voor een derde plaats. De overige schepen volgden later verspreid over de dag waarna de prijsuitreiking plaatsvond in café „de Zon". Definitief onderkomen Zoeterwoudse Kameleon ZOETERWOUDE Op een orginele wijze werd zaterdag het nieuwe onderkomen van de Zoeterwoudse schilder- en tekenvereniging Kameleon ge opend. Het gebouw - de voor malige bibliotheek aan de Van Alkemadelaan - was keurig verpakt zodat de voorzijde vol strekt onzichtbaar was. Door met de nodige kracht aan een touw te trekken zorgde wet houder mevrouw H. S. Gra- niewski-Wijnands er voor dat de toegangsdeur vrij kwam en kon deze geopend worden. Met het nieuwe onderkomen is de „Kameleon" goed gehol pen. De ruimte biedt uitste kende mogelijkheden voor de 34 leden die de vereniging telt. Voorzitter mevr. J. Straaghof- van Leeuwen van de „Kame leon" sprak de wens uit dat aan de reeks verhuizingen nu een einde is gekomen. „Als een echte kameleon hebben wij ons steeds aangepast. Al- leen...ook een kameleon wordt wel eens moe van het steeds maar van kleur te moeten ver schieten, met andere woorden ook wij willen en hopen met dit onderkomen eindelijk onze juiste kleur te hebben gevon den". Twee gewonden bij frontale botsing LISSE Bij een frontale bot sing tussen twee personenau to's op de Heereweg in Lisse zijn vrijdagavond een 22-jarige inwoner van Heemstede en een 23-jarige inwoner van Aerdenhout licht gewond ge raakt. De auto van de Heem- stedenaar, komende uit de richting Sassenheim, raakte rond half negen ter hoogte van de Derde Poellaan in een slip. De man raakte in verwar ring door een overstekende fietser die halverwege de rij baan bleef wachten, terwijl een medefietser wèl doorreed. Hij reed achter de wachtende fietser langs en raakte de macht over het stuur kwijt in een poging om weer op zijn ei gen weghelft terug te keren. Hij botste frontaal op de auto van een 48-jarige Lissenaar, die uit tegenovergestelde rich ting kwam. Beide gewonden konden na behandeling in hel Elisabeth Ziekenhuis in Lei derdorp weer naar huis. Beide auto's werden geheel vernield. Kunst op straat Burgemeester J.W. van der Sluis van Hazerswoude heeft dag het beeld 'Two Faced' onthuld. Nauwelijks drie weken ritt een kunstwerk in de wijk Rhynenburg geplaatst werd. is nu n de dorpskern een beeld rijker. „Eindelijk is er dan kunsier straat", aldus burgemeester Van der Sluis. Het beeld bestaat uit twee rechthoeken, rood en geel, die denkbeeldige vlakken omsluiten. Ze worden gedragen zwarte buizen die door de opstelling het driedimensionale e het geheel geven. Het kunstwerk staat op de hoek van de F ie Halsstraat en de Zuidsingel. Deze lokatie is gekozen omdat :r beeld dan van diverse kanten te bekijken is. Van bovenaf, va ti dijk en naar beneden lopend is het kunstwerk in steeds wissi" de gedaanten te zien. De beeldhouwer Harm de Grijs, 29 t' heeft het beeld in bruikleen aan de gemeente gegeven. FOTO: HENK V.D. TER AAR De CDA-fractie in Ter Aar heeft de heer H. Schouten naar voren geschoven als opvolger van wethouder V. Born die onlangs aftrad.. Ook de fractie Gemeentebelangen en de VVD kunnen zich in deze kandidaat vinden. Alleen het PAK blijft bij haar kandidaat, mevrouw E. Kraak. De heer H. van der Vliet (CDA) zei dat zijn fractie niet het voortouw genomen heeft om een kandidaat beschikbaar te stellen. „Wij zijn van mening dat het college een afspiegeling van de raad moet zijn. Als er echter een beroep op ons ge daan wordt ook een tweede wethouder in het college zitting te laten nemen, dan zullen wij een kandidaat kiezen". De fractie Gemeentebelangen in Ter Aar wil geen kandidaat naar voren schuiven. Overleg binnen de fractie heeft dit uit gewezen. Eerder was het raads lid H. Egberts eventueel bereid zich kandidaat te stellen, maar hij heeft daar nu vanaf gezien. „Het beleid van het college en met name de burgemeester is van dien aard dat wij ons niet geroepen voelen daarin deel te nemen", aldus Egberts. „On danks veel positieve kanten van de burgemeester", voegde hij daaraan toe. De fractie van Gemeentebelangen meent de andere kant van de tafe5 ter het fractiebeleid ten uit te kunnen brengen. Ook VVD heeft al eerder ge geen deel meer te willen ne i aan het college. Het PAK, met twee leden in de raad minderheidspositie bekliQ heeft gezegd mevrouw Kraak als> kandidaat naar vi te schuiven. Zij maakt sinds kele weken deel uit van de Aarse raad. Morgen word tijdens een extra raadsvergO ring een beslissing geno j wie mevrouw Bom gaat op gen. Meidensoos In JOIN-centrum aan de We teringkade in Noordwijk gaat vanavond een soos voor meiden van 16 tot 20 jaar van start. De meidensoos is een praat- en doeaangelegenheid aan de hand van thema 's. Deze thema 's worden door de deelneemsters zelf bepaalt). De kosten bedragen één gul den per keer. De soos begint om 19.00 uur. Jaarvergadering Het bestuur van de biblio theek De Bloemlezer in Roe lofarendsveen houdt mor genavond vanaf half negen haar jaarvergadering aan de Wilgenstraat. De stukken van deze vergadering liggen in de bibliotheek op de ope ningstijden ter inzage. Planten „Nieuw Zeeland" is van avond het onderwerp op de maandelijkse vergadering die de Leidschendamse afdeling van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde in het Dien- stencen trum Duiven voorde aan de Graaf Willem de Rij kelaan. De heer A. G. Schro der uit Delft zal de lezing, die voornamelijk gewijd is aan bloemen en planten, met dia's begeleiden. Unicef De openbare bibliotheek in Muzenhof Leiderdorp werkt mee aan de najaarsactie van Unicef. Tot en met 30 no vember is er een overzicht van Unicef-artikelen te zien, waaronder de bekende wens kaarten. De opbrengst daar van wordt gebruikt om kin deren in de derde wereld te vaccineren tegen kinderziek tes, die nog altijd veel slacht offers maken. Men kan tij dens de openingsuren van de bibliotheek terecht. Open avond Het Cristelijk Oratoriumkoor Com nu met Sangh houdt morgen een open avond. Plaats van handeling is de tussenzaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Juliana- laan in Sassenheim. Belang stellenden kunnen tussen acht en tien uur zien en ho ren hoe het koor „Jozua" van Handel instudeert. Postzegelvereniging Kat wijk houdt dinsdag een bij eenkomst in sporthal Cleijn Duin in Katwijk. Vanaf ze ven uur kan de jeugd terecht; vanaf acht uur zijn de oude ren welkom. Men kan postze gels ruilen en luisteren naar de lezing „Deutsche Dienst- post Niederlande". Hermine de Graaf De schrijfster Hermine de Graaf spreekt dinsdagavond in de bibliotheek aan de We teringkade in Noordwijk. De Graaf schreef „Een kaart niet het gebied", „De Zee- vlam" en Aanklacht tegen onbekend". De lezing begint om half acht, de toegang is gratis. Ernstig motorongeli NOORDWIJK Een 27- ge motorrijder uit Hillego zondagavond rond zes ernstig gewond geraakt bij ongeval tussen de Beeklaar de Provinciale weg rich! Katwijk. De motorrijder 1 een bocht met veel te 1 snelheid. Hij verloor de m| over het stuur en kwam ters verder in de berm teri De Hillegommer is met er ge inwendige kneusingen het AZL gebracht. Snelheidscontrole NOORDWIJK Vijftig 0 tredingen werden gecor teerd tijdens een snelheids trole aan de Van der Mo straat in Noordwijk. Er 's middags tussen 16.00 17.00 uur gecontroleerd en vonds tussen 21.00 en uur. De hoogste snelheid werd gemeten was 98 kilt ter terwijl de maximum to stane snelheid aan de Van Mortelstraat 50 kilometer i totaal werden 450 automol ten gecontroleerd. KINDEREN (14) STELEN BROMME NOORDWIJKERHOUT Twee jeugdige Noordwij houters van 14 jaar oud zijn| termiddag rond vijf uur bet bij het sleutelen aan een g len brommer. De jongens ren in de bosjes van de M dagse Wetering bezig me brommer. Een inwoner Noordwijkerhout zag de gens, vertrouwde het niel belde de politie. Die ontd dat de brommer de dag er gestolen was bij een supermi aan de Kornoeljelaan. De bi; mer werd aan de rechtmi eigenares teruggegeven. Noordwijkerhoutertjes kri proces-verbaal.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 8