Raadsels rond dood Barschel Bon VasT Coed iking bij stlé geschort FAMILIE SLUIT ZELFMOORD ABSOLUUT UIT idiase troepen veren slag met amil-verzet Kamer wil betere registratie van beschikbare cellen BOKMA STAAT KOUD VOOR ONGENODE GAST Supporter ernstig gewond Leidse vrouw aangerand ANDIJVIE EN SPEKLAPJES 98 HET UVEER Maandag 12 oktober 1987 79e jaargang no. 23933 Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers, Apothekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel. 071 -122244. Voor abonnementen: 071-313677. Giro 103003. Bank: Amro-Bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur l.J. Hallewas, Chef-redacteur Wim Bui]teweg. Abonnementen (incl. 6% BTW) per maand I. 23,04 (aut. beta ling), kwartaal f. 68,93, )aar f. 262,35. Klachten bezorging: maandag t/m vri)dag van 18.00-19.00 uur, zaterdag 14.00-15.00 uur tel. 071-122248. Advertenties: (excl. 6% BTW)f. 0.64 per mm, kleintjes f. 0,45 per mm Half tot zwaar bewolkt. Af en toe regen. In de loop van de middag vanuit het westen en kele opklaringen. Minimum temperatuur ongeveer 8 gra den. Middagtemperatuur rond 13 graden. Zon op: 07.00; onder: 17.52. Scheveningen hoog water: 6.39 en 18.52; laag water: 2.07 en 14.25 uur. Zaterdag 31 oktober bij deze krant de bijlage SCHT De werkne- van de Nestléfabriek tterdam hebben van besloten de sta te schorten tot 10 >r. Op die dag iggen de Nestlé-di- en de vakbonden alternatieven voor de enomen sluiting van ledermelk- en oplos- ifabriek. De werkne- hebben vanaf 2 ok- Test voor asielhond DEN HAAG De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft de hulp van de fa culteit diergeneeskunde van de Rijksuniversiteit Utrecht ingeroe-, pen nu steeds meer honden die uit een asiel zijn gehaald na ver loop van tijd weer worden terug gebracht. Het is de bedoeling dat in een vroegtijdig stadium het ka rakter van een hond in een asiel kan worden vastgesteld. De die renbescherming hoopt daardoor te voorkomen dat de hond bij een ongeschikte baas terechtkomt. Anderzijds wordt gewerkt aan een soort test voor de baas-in-spé. Daarmee hopen zij eveneens te voorkomen dat iemand met een voor hem of haar ongeschikt dier naar huis gaat. schorten van de staking op de zaterdag gemaakte ak tussen directie en dat alternatieven gezocht om bij de her- irering van Nestlé Ne- gedwongen ontslagen ijden. Nestlé wil ruim iderd van de tweedui- arbeidsplaatsen schrap- Aanvankelijk dacht de dat vierhonderd ge- ;n ontslagen noodzake- tuden zijn. Dat getal later bijgesteld tot drie- ft examenvak r vrouwen- chiedenis CN Met ingang van ar 1990 zal de helft van amenvak geschiedenis op ddelbare school gevormd n met onderwerpen uit ouwengeschiedenis, van enkiesrecht tot heden- feminisme. Dat heeft de retaris van onderwijs, iuw N. Giniaar-Maas za- ochtend bekend ge- Zij deed dit op de on- jsdag met als thema cipatie in de praktijk', as georganiseerd door de nte Leiden. De bijeen- werd gehouden in de randt scholengemeen- Gifschip in Antwerpen aan de ketting gelegd ANTWERPEN De Belgische douane heeft gisteren het verbrandingsschop Vulca- nus II in de haven van Antwerpen aan de ketting gelegd omdat het schip niet over de vereiste papieren beschikt. De Vulcanus II wilde naar de Noordzee om zich van meer dan tweeduizend ton giftig afval te ontdoen. Het afval kwam deels uit Spanje en deels uit België. De douane kwam in actie na een tip van de milieubeweging Greenpeace. Een woordvoerder verklaarde: „Als verbranding van giftig afval op 120 mijl van de Spaanse kust als onveilig wordt bestempeld, hoe kan men dan beweren dat het veilig is om te verbranden op 70 mijl van de Nederlandse kust, 100 mijl van de Britse kust en 180 mijl van de Belgische kust". Dodelijk ongeval De 22-jarige Erik van Leeuwen uit Gouda is zondagochtend rond half zeven bij een ver keersongeluk op de Provinciale weg tussen Alphen en Gouda om het leven gekomen. De man raakte door onbe kende oorzaak met zijn auto van de weg en bot ste tegen een boom. Het slachtoffer was op slag dood en werd in een nabij gelegen sloot gevonden. Op de foto de restanten van het voertuig. foto: anp GENEVE De familie van de gisteren dood in zijn hotelkamer in Ge neve gevonden Duitse CDU-politicus Uwe Bar schel houdt zelfmoord als doodsoorzaak „vol strekt uitgesloten". Dat meldt vandaag het dag blad Die Welt, na een kort gesprek met Bar- schels vrouw Freya. Niettemin wijzen uit spraken van de Geneef- WBÊÊÊ se kantonpolitie en uit gelekte gevens over de sectie op het stoffelijk overschot eerder op zelf moord of een natuurlij ke dood. De officiële conclusie van het sectie rapport was bij het ter perse gaan van deze krant evenwel nog niet bekend. Gistermogen vroeg trof een verslaggever van het dag blad Stern de ex-premier van de deelstaat Schleswig- Holstein onder zeer ver dachte omstandigheden aan in diens hotelkamer in Ge neve. Barschel lag volledig gekleed in de badkuip, gro tendeels onder water. De po litie bevestigde vanmorgen dat het lichaam van' Bar schel geen bloedsporen of te kenen van geweld vertoon de. Ook in de hotelkamer werden geen aanwijzingen voor een worsteling of schietpartij gevonden. De mysterieuze dood van Barschel is de onverwachte en trieste ontknoping van de „Waterkant-affaire", die tot Barschels aftreden als minis ter-president heeft geleid. Vandaag zou de CDU-politi- cus in Kiel gehoord worden over zijn aandeel in de las tercampagne tegen diens po litieke rivaal Björn Engholm van de SPD. Eerder werd gesuggereerd dat Barschel in een vlaag van wanhoop de hand aan zichzelf had geslagen, omdat de aanwijzingen over zijn betrokkenheid bij de affaire zich opstapelden. Maar vol gens de vrouw van Barschel was hij zaterdagavond in een telefoongesprek nog in een opgewekte bui. Hij zou daar bij hebben meegedeeld dat hij de verdenkingen tegen Uwe Barschel. foto: ap zijn persoon kon ontzenu wen. Gisteren zou hij op nieuw een ontmoeting heb ben met een belangrijke, maar nog onbekende tipge ver die over ontlastend ma teriaal zou beschikken. De voorzitter van de parle mentaire onderzoekscom missie zei dat het onderzoek naar de lastercampagne na de ter aarde bestelling van Barschel gewoon wordt voortgezet. Pag. 5: Duitsland geschokt na overlijden Barschel. OMBO Tussen de Indiase vredesmacht en Ta- [uerrillastrijders in het noorden en oosten van Sri ;a zijn felle gevechten uitgebroken. Volgens een nkaanse legerwoordvoerder zijn bij de gevechten i afgelopen vier dagen ongeveer 200 guerillastrij- van de Tamil Tijgers gedood en meer dan 250 ge en genomen. Negen Indiase soldaten zouden zijn »uveld. Het Indiase leger, dat ongeveer 15.000 chappen op Sri Lanka heeft, zou de opdracht heb- jekregen het verzet van de Tamils volledig te ver- jen. ffensief van de Indiase troepen volgde op aanslagen van Tijgers op de Signhalese minderheid in het noordoosten iet eiland. Daarbij zouden ruim 170 burgers om het leven ekomen; 600 huizen werden in brand gestoken. Nadat de >e vredesmacht ongeveer honderd Tamils had gearres- voerden Tamil Tijgers aanvallen uit op Indiase patrouilles nvooien. dent Jayewardene van Sri Lanka beschuldigde de Indiase smacht er vorige week van, dat te weinig werd gedaan om iligheid van de Singhalezen te waarborgen. Jayewardene it de Signhalese troepen, die zich op grond van het vrede- x>rd niet buiten de legerkampen mogen begeven, naar het i van Sri Lanka zijn getrokken om daar de Singhalese bur- e beschermen. 5: „Tamil-verzet kan compleet verpletterd worden". Ongeveer dertig Tamils demonstreerden vanmorgen voor de Indiase ambassade in Den Haag tegen het optreden van de vre desmacht op Sri Lanka. In een petitie, die aan de ambassadeur werd aangeboden, vragen de Tamil-vluchtelingen om een onmid dellijk staakt-het-vuren en vrijlating van dere militaire actie kan alleen leiden tot onschuldige burgers", aldus de petitie. alle gevangenen. „Ver een massale moord op foto: cees verkerk linet voelt its voor „file- isting" AAG De meerderheid :t kabinet voelt niets voor in om de brandstofaccijns ■n kwartje per liter te ver en de motorrijtuigenbe- te verlagen. Een voorstel werd in juli gedaan n projectgroep die oplos had gezocht voor ver- ring van het filepro- Als benzine, LPG en duurder worden is het itrekkelijker om veel te i, zo luidde de redenering. ieeste ministers zijn van J dat autobezitters in rus- ibieden niet mee behoe- betalen aan het vermin- van de files in de Rand- Een ander bezwaar tegen plan is volgens veel be- slieden dat de benzine- 'houders in de grensstre- gedupeerd dreigen te ;n. Als de brandstofprijzen Ierland flink stijgen, zal en in Duitsland of België tanken. Binnenkort zal r Smit-Kroes (Verkeer Waterstaat) met provinciebe- lers uit de Randstad en de iging van Nederlandse enten (VNG) de mogelijk- bespreken om het file- iem in te dammen. Een Israëlisch jongetje probeert een (ongeladen) machinegeweer uit, terwijl een soldaat achteloos toekijkt. Kinderen kregen giste ren de kans militair materieel van dichtbij te bezichtigen op een tentoonstelling in het centrum van Tel Aviv. foto: ap ADVERTENTIE Wegens tragische omstandigheden zal onze aangekondigde OPENING en „OPEN HUIS" op respectievelijk 15 en 17 oktober a.s. GEEN DOORGANG vinden. ZWET-RUITEN b.v. De Lasso 3 nw - 2371 GV Roelofarendsveen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De justi- tiecommissie uit de Twee de Kamer heeft vanmor gen bij minister Korthals Altes en staatssecretaris Korte-Van Hemel aange drongen op verbetering van de centrale gevange nisregistratie. Uit een ac countantsonderzoek bij het ministerie van justitie is gebleken dat niet altijd goed overzien kan worden of er ergens cellen leeg staan. misdrijv tijdelijk weer op vrije voeten gesteld omdat men meent dat er nergens celruimte is. Ach teraf blijkt dan echter vaak dat er wel degelijk cellen be schikbaar waren. Volgens het accountantsonderzoek is dat voor een belangrijk deel te wijten aan het falen van de geautomatiseerde registratie van de celcapaciteit. De leeg stand van cellen wordt vaak veroorzaakt doordat personen die opgeroepen zijn om een korte gevangenisstraf te ko men uitzitten zich niet tijdig melden. Gemotoriseerde kinderfiets LEIDEN Een 14-jarige Leidse jongen snelde zaterdag middag met grote snelheid op een gemotoriseerde kinderfiets over de Wassenaarseweg. De jongen had een bromfietsmo tor op een klein fietsje gemon teerd. Aan het voertuig ont braken remmen. De jongen werd rond kwart over een ontdekt door een surveilleren de motoragent. LEIDEN De Bokma stond koud voor de 27-jarige Leidenaar die in de nacht van zaterdag op zondag een woonboot binnendrong aan het Utrechtse Veer. De man brak de deur open en dronk binnen een halve liter jenever op. De bewoner kwam rond half drie thuis en trof de man aan met de fles en de telefoon naast zich. Volgens de politie was de „dief" stomdronken. De gemeentepolitie van Haarlem heeft voor en na de voetbalwedstrijd tussen Haarlem en AZ in totaal 22 AZ-supporters gearresteerd. Een 16-jarige Haarlemmer zonder 'enige aanleiding werd geschopt en geslagen door een groep van tien sup porters van AZ. De jongen werd naar het ziekenhuis overgebracht met zeer ern stig nierletsel. De betrokken supporters, allen van 16- en 17-jarige leeftijd, werden door de politie gearresteerd. Maandag zal met de officier van justitie worden bespro ken of op hen mogelijk snel recht zal worden toegepast. Burgemeester Veldhuizen van Oss heeft zondagmiddag toestemming gegeven voor de wedstrijd TOP-Feye- noord in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker. Hoofdklasser TOP bereikte de tweede ronde door een overwinning van 3-0 op FC Utrecht. Na de loting liet hij weten de komst van de aanhang van de Rotterdamse club niet te vrezen. Voor het duel tegen FC Utrecht waren uitgebrei de veiligheidsmaatregelen getroffen. De kosten van de politie-inzet bedroegen 20.000 gulden. Vóór het be kerduel in Oss hield de ge meentepolitie twee suppor ters van Utrecht aan. Zij hadden in het centrum vechtpartijen uitgelokt. In de kantine van TOP werden vernielingen aangericht. Nog twee amateurclubs be reikten de tweede ronde van het bekertoernooi. DOS uit Kampen versloeg GA Eagles met 2-1. Eerder had DWV AZ al uitgeschakeld. FC Den Haag werkt dinsdag in het Zuiderpark zijn eerste ronde af tegen Vallei vogels. Bij winst speelt FC Den Haag in de tweede ronde te gen PEC Zwolle. Gullit in vorm van zijn le ven Gullit Door een prachtig doelpunt van Ruud Gullit heeft AC Milan gisteren een zwaar be vochten remise (1-1) behaald in het uitduel tegen Samp- doria. De Nederlander, die in de vorm van zijn leven is, opende in de 51e minuut van het treffen in Genua de sco re door een vrije trap van buiten het strafschopgebied direct te benutten. Marco van Basten stond andermaal slechts in de schaduw van zijn landgenoot De spits werkte hard, maar kreeg weinig bespeelbare voorzet ten. Na de rust werd hij ver vangen door Donadoni. LEIDEN Een 29-jarige Leidse vrouw heeft bij de politie aan gifte gedaan van aanranding. De vrouw werd zaterdagavond rond kwart over zes ruw bij haar schouders gepakt en betast in de hal van haar flat aan de Mare- poortskade. Ze rukte zich los en drukte tevens op enkele belle tjes van flatwoningen. Daarop maakte de ongeveer 30-jarige on bekende man zich uit de voeten. ADVERTENTIE Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees indeaanbieding Andijvie, kilo Speklapjes, ~7A Q kilo /rrO albert heijn Een nieuwe week, een nieuwe bon. Maar dan niet die voor de man, die vanmorgen met een slaperig gezicht door het rode licht reed en vervolgens door de alles registrerende camera werd gefotografeerd. Of voor de vrouw, die haar auto parkeerde op een plaats waar ze niet mocht „bijvullen" en werd be trapt door de parkeerwachter. Maar voor degene, die zojuist deze krant heeft gekocht bij de sigaren handelaar en wiens oog op dit stukje valt, het leest en bij zichzelf denkt: „Ik zou de Leidse Courant wel elke dag willen lezen". Maar dan wel zonder naar die sigarenwinkel of kiosk te moéten lopen. Voor hem (of haar) is dus die bon. En lang zal het dan niet duren of hij zegt, net als de Fransen: c'est si bon. De Leidse Courant wil ik best twee weken proberen. Gratis en geheel vrijblijvend. Voorletters: Adres: Telefoon (voor controle bezorging): In een open envelop zonder postzegel opsturen naar: de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. N B Indien daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een proefabonnement H or den geweigerd

Leidse Courant | 1987 | | pagina 1