Verlies Leithon tegen titelkandidaat Compaen LZ'86 neemt afstand fiekUcSommtt DIOK los van Castricum Vlietwi jk pakt eerste zege Scylla kansrijk voor derde plek MAANDAG 12 OKTOBER 1987 PAGINA 16 LEIDEN Het heren- =^-. team van Leithon was in de afgelopen volley s' balweek één van de ne- S"' gen verliezende teams. =E „Medetitelkandidaat voor de tweede divisie, Compaen uit Oostzaan, EE was te sterk voor de E§- Leidenaren. Acht ploe- gen in de Leids regio ~=r kwamen tot winst; één - minder dan vorige week. Compaen bleek voor Lei- thon met name in de eerste 33: twee sets te sterk (9-15 en 3- 15). Er werd deze eerste pe sos' riode niet echt goed ge- speeld; behalve de perike- len rondom de zaaleisen (te kleine serveerruimte waar- door de gevaarlijke sprong- iEE service niet goed uitgevoerd =rr. kon worden) was zeker het =3 probleem rondom de schoe- E$T nen van Hans Broere en Fer van Hal debet aan het ruime verlies van die twee S sets- Hans Broere moest in S7" de eerste set bij een stand 6- 4 van de zaalleiding andere EE schoenen aan, terwijl Fer zzsr' van Hal aan het begin van E?* de 2e set door de scheids- rechter gesommeerd werd =3** andere schoenen aan te trekken. Ondanks het ont- breken van Fer van Hal in de 3e set (hij wist uiteinde- EE lijk een paar afgetrapte EE maat 47 te lenen van de te rn: genpartij) werd toch gewon- n= nen met 15-11. De 4e set ging redelijk gelijk op, maar werd helaas op eigen fouten en op de techniekinterpre- tatie van de middenaanval door de scheidsrechter ver- loren met 15-9. Het 3-1 ver- EE lies dat geleden werd, ging -vergezeld van een protest =33 van Leython kant, waar- door het niet uitgesloten is dat de wedstrijd overge- speeld zal moeten worden. In de 3e divisie heren wer- den de punten verdeeld; EE Novo won met 3-1 van Ek- EE spalvo terwijl Gemini-Kan- EE geroes met dezelfde cijfers verloor van US. Novo start- te de le set met een voor- 333 sprong die helaas verloren ging door het te veel willen showen voor eigen publiek: verlies met 15-9. Coach Van =E Nierop bracht hierna drie Ellen van der Berg tikt, onder toeziend oog van Carla van den Berge, namens Gemini Kangeroes de bal over het blok van Compaen. Gemini won het treffen met 3-1 nieuwe spelers in het veld en daarna verliep de wed strijd perfect. Vanaf halver wege de tweede set is Novo niet meer in gevaar ge weest: 15-8, 15-2 en 15-6. Gemini-Kangeroes heeft in Amsterdam voor een veelkoppig publiek tot en met halverwege de 4e set een leuke en gelijkopgaande wedstrijd gespeeld. Grote standverschillen werden vaak weer goedgemaakt, maar helaas werden op be slissende momenten te veel eigen fouten gemaakt. Na verlies van de le en 3e en winst van de 2e, werd ook de 4e set verloren; Het team moest daarin namelijk een te grote achterstand weg werken, wat teveel energie kostte. VCS verloor van Donar (3- 1) en Gemini-Kangeroes is na twee wedstrijden helaas nog puntloos. Tegen Acco- /Dos werd met 3-0 verlo ren. De meest curieuze wedstrijd was wel Donar tegen VCS in Sassenheim. De eerste set werd vrij een voudig gewonnen door Do nar (15-5), doordat het team van VCS miste wat Donar in overvloed heeft: routine. De tweede set verliep voor Fred Wessels nogal pijnlijk. Hij liep een zweepslag op, maar moest in het veld blij ven staan door het ontbre ken van wisselspelers. Deze 45 minuten durende set werd uiteindelijk toch nog gewonnen door Donar (16- 14). In de loop van de 3e set kwam alsnog Adriaan Tim- mers binnen, die gelukkig even wegkon bij een beval ling, maar reglementair kon hij pas vanaf de 4e set mee spelen. Donar wilde daarop, om Fred Wessels te sparen, de 3e set wat al te makke lijk uit handen geven, waar de scheidsrechter een stokie voor stak door het hele team een gele kaart te ge ven. Deze 3e set werd door VCS winnend afgesloten met 16-14. De 4e set met twee geheel fitte teams ging gelijk op en werd uiteinde lijk gewonnen door Donar. De heren van Novo 2 kwa men aanvankelijk met 2-1 in sets en met 14-8 in de 4e set voor. Door irritatie bin nen het team werd toch deze set uit handen gege ven. De laatste set kon weer winnend worden afgesloten, waardoor het verlies be perkt werd tot slechts 1 wedstrijdpunt. Ondanks wisselend spel kon Leython 2 een regelmatige winst boeken op DAC (15-10, 15- 11 en 15-10). Met name de aanval van Leithon draaide goed, waardoor in iedere set een aantal punten uitgelo pen werd. Winst was er ook voor LUSV, dat met een uitblinkende Paul van Rijn zowel bij de spelverdeling als de blokkering met 15-3, 15-11 en 15-3 van Velo wist te winnen. De heren van Gemini-Kangeroes 2 kwa men ook deze keer niet tot winst, al was de inzet van FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN de spelers beter dan vorige week. Helaas moeten de nu nog te wisselvallige onder delen als blokkering en ver dediging nog verbeterd worden. De eerste set werd nipt gewonnen met 17-15, de daaropvolgende sets gin gen echter verloren (15-12, 15-6 en 15-9). Als Frank Snieder niet de 2e set ge blesseerd uitgevallen was, hadden de setstanden en misschien zelfs de eindstand er anders uitgezien. Dames Bij de damesdivisionisten wonnen deze week de da mes van Gemini-Kangeroes (3-0 tegen Compaen), maar verloren de dames van Ley thon met 3-1 van Zevenhui zen. De dames van Gemini- Kangeroes begonnen na het verlies van vorige week met een goede pass en aan val en een afwisselende ser vice, waarbij de 15-9 winst van de eerste set ook vrij eenvoudig verkregen kon worden door de slechte =3 middenblokkering en pass van de tegenstander. In de 2e set werd wat minder scherp gespeeld, maar toch =3 werd de winst binnenge- haald via 15-12. In de 3e set 33= kwamen de Voorschotense =3 dames achter met 7-12 en 3= 11-14, maar door goed en hard werken werd de winst toch puntje voor puntje ver- kregen: 17-15. Leython be- gon goed, door onder ande- =3 re scherp te serveren. Dit leverde een eerste setwinst op met de stand 15-7. De 2e set was erg spannend, maar =3 nu wist Zevenhuizen de set met 15-13 naar zich toe te trekken door moeilijker te EE gaan serveren. Bij Leython EE kwam daarna de klad er - wat in, de service werd minder en de spelverdeling liep terug. Een 15-5 verlies was het gevolg. De 4e set ging aanvankelijk gelijkop, maar werd helaas met 15-11 verloren doordat de spel- EE verdeling te eenvoudig EE werd en de aanval minder. In de promotieklasse dames 333 speelden Leython 2 en Ge- =33 mini-Kangeroes 2 tegen el- =3 kaar. Clema Zoetemelk =s heeft, na een seizoen in het Gemini-shirt gespeeld te =E hebben haar Leython-tricot EE weer aangetrokken. Haar 3=3 kennis van het spel van de Gemini-dames kon een 3-0 verlies niet voorkomen. Al- =3 leen in de 2e set kon van behoorlijk volleybal geno- EE ten worden (13-15), de le en EE 2e set werden ondanks =33 slecht spel vrij eenvoudig gewonnen door het bezoe- 333 kende team (15-9 en 15-10). 3=3 Een andere wedstrijd met =3 twee uit deze regio komen- de teams was Novo 2 - RVV. Novo speelde een =E goede wedstrijd tegen het =E op dit moment nog zwakke RVV. Ingrid van der Niet =3 stond door haar goede spel 3= mede aan de basis van de een voudige 3-0 winst van Novo. Novo 1 begon goed aan haar wedstrijd tegen VVV en wist, ondanks het =E gebrek aan eenheid, een set EE te winnen. Behalve de 3e EE set (verloren met 15-2) ging de wedstrijd redelijk gelij- kop, al blijft de geringe 3= lengte een probleem. ANGENIS VAN DEN CLOOSTER ■|ln= LEIDEN Het Voor schotense Vlietwijk heeft in eigen huis de goede weg gevonden en de eer ste ruime overwinning ge boekt. Flair verloor in Haarlem het duel tegen de runner up, maar be houdt wel de koppositie. In Lisse een weinig treur nis om weer een verlies. Tegen koploper Victor Sio kwamen de dames en heren van Lisse niet ver der dan twee punten. In de lagere klassen valt de eerste winst van BC Lei den 3 op evenals de eerste 8-0 overwinning in de re gio (Flair 4). Vlietwijk had na het dramati sche verlies tegen Flair vorige week wat goed te maken en gebruikte het eveneens onder aan hungelende Avanti Mid delburg daarvoor. Met 8-3 kre gen de Zeeuwen een fiks pak slaag en deed Vlietwijk de laatste plaats over aan de te genstanders. Dick Oostergo leed in zijn eerste partij na zijn ziekte weliswaar een neder laag, maar belangrijker was dat het team niet meer hoefde te schuiven in de opstelling en iedereen weer op zijn eigen plek kon spelen. Deze taktiek LEIDEN DIOK is van af gisteren los van Castri cum en staat fier aan kop van de ereklasse rugby. Zelf speelde de formatie van trainer Theo Snijders niet zo geweldig, maar won wel met 34-4 van hekkesluiter Wasps. Cas tricum daarentegen liep tegen zijn eerste nederlaag (25-10) op bij Hilversum. Zodat DIOK nu 14 uit 7 heeft, terwijl de regerend kampioen 12 uit 7 bezit. The Bassets was gelijk waardig aan Den Haag, maar ging toch met 6-11 ten onder. Promotieklas- ser LSRG verloor bij RRC met 20-10. Het ging voor het eerst dit sei zoen niet echt lekker bij DIOK. Gidion van de Bom was met een spierblessure aan de kant gebleven, evenals Eric Jan Berendsen. Na maanden lange afwezigheid was Kees Kloots weer wel present. Met name de driekwarten draaiden niet zoals het hoort. Wel sterk was derderijer Yves Kummer, die zeer alert speelde. Wasps heeft te weinig inhoud om een mindere partij van DIOK af te straffen en kwam ook „ge woon" op achterstand. Ronald Vermeulen, Yves Kummer en Dik Berghout drukten achter de trylijn, terwijl Mark Mi- chelse twee conversies benut te. Bij die 16-0 kreeg DIOK dit seizoen zijn tweede try tegen. Joep de Vries drukte vanuit een line-out door de verdedi ging heen achter de Leidse lijn: 16-4. Waar het wat de drager van de rode lantaarn ook bij zou blijven. Na een 20- 4 (Kummer nogmaals) rust stand was was weer die derde rijer terplekke, toen een fraaie driekwartaanval niet achter de trylijn eindigde. Kummer nam over en scoorde wel. Ver meulen kwam nog tweemaal tot een try, Michelse schopte nog één keer tussen de palen: 34-4. The Bassets was volledig ge lijkwaardig aan HRC. Toch scoorden de Hagenaars al na 10 minuten 0-4. Een penalty kick van Martin Groeneveld bracht de Sassenheimers tot 3- 4. Nog voor de wisseling maakte Den Haag er met een kick 3-7 van en liep na de pauze zelfs door naar 3-11. En dat terwijl The Bassets qua veldspel zich goed kon meten. Na die stand kwam The Bas sets zelfs steeds meer opzetten en bezette de Haagse helft steeds meer. Verder dan nog een benutte strafkick van Groeneveld kwam de thuis club niet meer. Het zegt echter wel iets over de plek, die de butant The Bassets verdiend in de ereklasse. In de promotieklasse noord verloor LSRG van de Rotter damse Rugby Club. De ploeg mist nogal wat vaste krachten. Tony Boersma gaat deze week onder het mes vanwege een kapotte meniscus en gescheur de kruisbanden. Maar ook Pie- ter Fischer, Herman Laret en Rob Schakel waren er niet bij. Zodat het veelvuldige balbezit niet in punten kon worden omgezet. Halverwege stond het „nog .maar" 4-0, in het tweede part liep RRC weg en eindigde met 20-10. Peter van Langeveld scoorde niet alleen de twee Leidse tries, maar ook een conversie. Ronald Vermeulen „drukt" voor DIOK. De toekijkende Wasps zijn kansloos. FOTO ANDRE VAN HAASTEREN LEIDEN Scylla doet het prima in de ereklasse. Het blijkt nog altijd mogelijk te zijn zonder al te veel geld en mét eigen men sen mee te draaien in de top van het nationale tafeltennisgebeu- ren. Scylla staat in de eredivisie met twee punten achter op De Blaeuwe Werelt/De Veluwe vierde. De Leidse équipe heeft nog wel een wedstrijd tegoed, Zaterdag won het team van coach Frits Kantebeen met 12-6 van rechtstreeks concurrent voor de derde plaats Shot Wageningen. Gisteren werd de huidige num mer drie, De Blaeuwe Werelt, met dezelfde cijfers teruggewe zen. Peter Paul de Vrind begint zich als absolute kopman van de Scyllaformatie te manifesteren. De Leidenaar won van alle Wa- geningers. De dubbelpartijen waren ook al gewonnen, zodat Scylla uitliep naar maar liefst 7-0 voorsprong. Sjoerd Meyer ver loor alleen van Geert Verhaag. Kantebeen ook. De coach moest ook damesinternational Gerdie Keen voor laten gaan. Patrick Swier stelde teleur en won alleen maar van Gerdie Keen. Gistermiddag ging Scylla naar De Blaeuwe Werelt, dat de Brit Dave Wells nog altijd moet missen. Toch zijn nationaal selectie speler Frank Boute, Edwin Angenent, Jaap van Spanje en Lee- ferink niet mis. Swier nam revanche op zichzelf en versloeg ie dereen. De Vrind en Kantebeen legden het af tegen Boute. Mey er kwam nu niet verder dan winst op Leeferink. Al met al een prima 6-12 zege. Nummer drie op de ranglijst De Blaeuwe We relt heeft 66 punten uit 8 wedstrijden, Scylla 64 uit 7 en Shot 60 LEIDEN LZ'86 heeft tijdens de eerste ronde van de landelijke B- zwemcompetitie 40 sekon- den afstand kunnen ne men van stadgenoot de Zijl/LGB. De ploeg van LZ eindigde na de wed strijden gehouden met Zian (Den Haag) en 't Y (Amsterdam) op een pun tentotaal van 4293.5, het team van de Zijl/LGB bracht het temidden van de Otters (Hiulversum) en het Alphense AZC tot 4339.7. Een aantal Leidse zwemmers en zwemsters wisten zich te kwalifice ren voor de nationale winterkampioenschappen. Zijl/LGB zwemmer Niels Ou- werkerk blèef tweemaal onder de streeftijd. Op de 200 m vlin der heren zwom hij 2.20.3, goed voor het goud. Antoine Blokpoel (LZ) eindigde in zijn wedstrijd in 2.16.5 als tweede. Marco Blokpoel veroverde voor de Zijl/LGB in 2.24.5 het brons. Ouwerkerk verkreeg zijn tweede NWK startbewijs middels een tijd van 1.03.0 op de 100 m vlinder. Ook Danny van Klink (LZ) presteerde op vallend goed. Op de 100 m schoolslag m.geb73 e.l. tikte zij aan in 1.17.6 ver onder de NWK limiet. Haar clubgenoot- je Nancy Kijk in de Vegte bleef in 1.20.7 onder de in- schrijflimiet. Maaike Parrel (Zijl/LGB) realiseerde op het zelfde nummer 1.26.6. De 200 m wisselslag m.geb71 e.l. werd voor de Zijl/LGB gewonnen door Ingrid van Veen, bij LZ was het Paulien Stastra die in 2.28.9 aan het langste eind trok. Ook zij verwierf zich een plaatsje op de NWK wedstrij den. Ingrid van Veen viel ook op de 100 m vrij en de 200 m schoolslag in de prijzen. Op die nummers behoorden ook Pauli Venekamp (Zijl/LGB) en Winny van Deelen (LZ) tot de snelsten. Robert Jansen (Zijl/LGB) viel driemaal in de prijzen. Op de 200 m wissel heren werd hij derde in 2.23.8 (pers. record), LZ-er Antoine van Weerde was in 2.16.4 de snelste. Op de 200 m vrij heren moest Jansen Marco Blokpoel een volle sekonde voor laten gaan, op de 200 m schoolslag werd Jansen door zijn clubge noot Onno Regensburg van het goud afgehouden. De LZ- ers Geralda Boekweit en Ro gier Bokelrnan waren de eni gen die nog een programma onderdeel winnend afsloten. Boekweit won de 100 m vrij dames. Bokelrnan zegevierde op de 100 m rug j.geb.71 e.l. in 1.11.6. Aan de zijde van de Zijl/LGB werd op dit laatste nummer Erwin Siera in een voor zijn doen snelle 1.11.6 derde. Bij de senioren was de opvallendste prestatie voor Paulien Stastra (LZ). Haar 1.09.5 op de 100 m rug was goed voor het laatste NWK startbewijs. Alexander Wil- lemse (LZ) werd derde op de 200 m rugslag j.geb.69 e.l. Alle verdere medailles vielen in de leeftijdsklasse geb.73 e.l. De naam van Dennis Schouten verscheen tweemaal op de ere lijst, zijn broer Mark (LZ) viel eenmaal in de prijzen. Bij de meisjes waren de laatste me dailles weggelegd voor Maaike Parrel (Zijl/LGB), Nancy Kijk in de Vegte en Sjimmy van Deelen (beiden LZ). Van dit drietal was Kijk in de Vegte met 2.38.1 de rapste. De Zijl/LGB-ers Robbie Dubbel dam en Laurens van Kampen zwommen op de 100 m rugslag naar erenoteringen. De laatste plak was voor Robin Sprink- huizen (Zijl-LGB). Op de 200 m vrij noteerde hij een nieuw persoonlijk record in 2.19.3. had succes want Rick Pielaai en Alfons van den Berg won nen dit keer hun partijen. Ook het vertrouwde herendubbe Henk Westerbeek - Dick Oos tergo was weer hersteld er1 ook dat had succes. Flair lie in Haarlem bij Nashua Duijn wijck 4 de eerste punten lig gen. Toch zag het daar niei naar uit halverwege de wed strijd. Met een voorsprong vai liefst 5-1 kwamen de Alphena ren uit de singles. De dubbels gingen echter allemaal verlo ren zodat Flair met een pun genoegen moest nemen. Daar mee behielden zij wel de kop blessure van Jaqueline van Ravensberg en afwezighheic van Sjaak de Groot was hel team tegen koploper Victoi Sio nogal gehavend. De laatst» plaats van BC Lisse is in dez» wedstrijd nadrukkelijk aange toond en bevestigd. Humphrey Stuiver en Hellen Broerser wonnen ieder een single, ondanks alle goed bedoelde in zet van met name invalste Marina Paling, bleef het daar bij voor de Bollenstrekers. In de lagere klassen trof BC Leiden 1 het slecht in Amersj foort. In een bijzonder span] nend duel ging de strijd hee lang gelijk op. Bram Segijr verloor zijn single, Nico var Egmond won. Brigitte Turk verloor, Anita Kooyman won' De herendubbel werd gewon' nen na twee verlengingen mei 18-16 en 18-17 („De mooist» pot die ik ooit gespeeld heb,' volgens Bram Segijn), de da- mes dubbel ging verloren. D< mixen doorbraken deze schijn bare logica door tot twee maaj toe in een overwiningin voo| de thuisploeg te eindigen. BC Leiden dus verdrietig (om hé verlies), maar toch wel eei beetje blij (vanwege het goedi spel) naar huis sturend. He tweede verloor eveneens me 5-3 en neemt eenzelfde plaat in als het eerste. Het derdi boekte haar eerste overwin ning door Fin Haarlem 3 me 6-2 te verslaan. De regio clul met de meeste teams in de lan delijke competitie (Flair) ha< wisselend succes. Het tweedi won haar wedstrijd tegei Drop Shot 5 met 5-3 medi door het succesvol invallei van weer Marielle Padberg Het derde team speelde tegei koploper DKC 3 en ging ii Den Haag met 7-1 onderuil De eerste 8-0 overwinning ui de regio kwam op naam va; Flair 4 dat geen enkel medeli; den toonde met staartploe Martinus. Het tweede tear van Lisse verloor in Haarler van Fin Haarlem 2 met 6- doordat Brenda Conijn gemis werd. Conijn werd vervange; door haar zus Angela, die wt haar single en haar mix wor maar niet kon vermijden d< de Haarlemse koploper op ko blijft. Spotvogels speelde thu; gelijk tegen Corbulo uit V001 burg. Alma van Winkel e Raymond Bernhard wonne hun singles, de herendubtx werd gewonnen en de beid gemengde spelen werder g( deeld. Het eindresultaat wj dat ook de competitiepunte gedeeld werden. Conijn sterk Tijdens een sterk bezet jeug badmintontoernooi in Groc Brittannie heeft de talentvoll Brenda Conijn de kwart final bereikt. Nadat in de eerst twee rondes probleemloos d tegenstandsters aan de kar werden geschoven trof de Bi Lisse speelster in de achtste f nale de kampioene van Wale Rachel Edwards. Na een spar nende wedstrijd bereikte d Lissese de kwartfinale waari de Engelse nummer 2, Lind Adkinson, haar de weg naa nog meer succes versperde.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16