Avanti moet L&T laten oorgaan Dames van Leiden in opmars Lisse leest Leiderdorp deles VAN HEEK EN VAN DER VELDE WINNEN MEERKAMP NA 5-2 ZEGE: SPORTTRIBUNE CeidócSotrumt MAANDAG 12 OKTOBER 1987 PAGINA 15 Spinst De Jock/ Vederpelt NOORDWIJKER- 1IOUT Ellen de Jock en Loek Ne- B erpelt legden gis- eren beslag op de 1 erste plaats van f» iet mixed-dubbel B1oernooi op de bow- ingbanen van 1 loordwijkerhout. .Thuisbowlers" De 1 Jock en Nederpelt Scoorden een totaal JVan 3612 punten en ^lieven daarmee lermann en Her mann 24 pins voor. LEIDEN De meerkampkampioenschappen bij Bataven en Spartaan brachten in Lisse een verrassende (Hein van Heek) en in Leiden een verwachte overwinning (Harry van der Velde). In beide kampen werd het laatste atle- tiekfestijn van dit seizoen afgesloten met een fiks aantal clubrecords. Voor het eerst pakte Hein van Heek de seniorentitel bij De Spar taan. Tom de Koning, al jaren de vaste topper, werd bij het speerwerpen van zijn troon gestoten na een spannende strijd. Met een totaal van 6253 punten bleef Van Heek De Koning (6168 pun ten) nog ruim voor. John van der Zwet kwam mede dankzij een goede 50.9 seconden op de 400 meter en 4.22.0 minuten op de afsluitende 1500 meter op een totaal van 5860 punten. Sterk was ook de hoogtesprong van Vincent van Steyn over 1.92 meter. In Leiden was Theo Brusche niet in staat om zijn vorig jaar verloren gegane meerkamptitel te heroveren. Tegen Harry van der Velde kon hij slechts op twee onderdelen de strijd in zijn voordeel beslissen. Beide meerkampers staken met kop en schouders boven de rest van de deelnemers uit. Op de derde plek eindigde Friedhelm Dreckmeyer. Bij de dames was Marian Langezaal opper machtig. De enige tegenstand die Langezaal had kwam van A juniore Ellen Silverentand, die het echter op het tweede nummer, hoog, al weer liet zitten. Langezaal eindigde op 4172 punten terwijl Silverentand met 3785 punten het juniorenrecord verbrak. In Lisse leverde het gevecht tussen Cuny de Nie, Paula van Beek en Tessy Lenting een nieuw clubrecord op. De kleinste van het drietal ging uiteinde- pelzen na een heftige strijd met Tessa Molenaar. - Bij de jongens won in Leiden Keimpe Roosjen, die met zijn sprint- en werptalenten veel ver der kan komen dan de ruim 5000 punten van deze editie. Bij de jongens B won Johan van Velzen mede door een clubrecord speerwer pen. De C titel ging naar Mark van Bel die het meerkamptotaal van Robert Rijpma uit 1980 overtrof. Bij de D jongens leek de suprematie van Mare de Boer groter dan hij was. Met een clubrecord speerwerpen, 80 meter horden en 80 meter vlak verbeterde hij ook zijn eigen to taalrecord. Firmin Candido was ook goed voor een clubrecord op de horden en had aan het eind slechts 100 punten achterstand op De Boer. In Lisse kwam Coen Rosdorff als beste A ju nior uit de bus, vooral door zijn sprint- en springresultaten. Arnd Broecke was heer en meester bij de B's, mede door een goede hoog tesprong en een verre speerworp. Bij de jon gens C was de strijd tussen Steian Molenaar en Dennis Verhaar tot het eind toe spannend. Molenaar won uiteindelijk, maar had daar wel een snelle hordenrace voor nodig. Rob Verkes voerde aan het eind van de meerkamp de lijst van ruim dertig jongens D aan mede door ook weer een uitzonderlijk snelle hordentijd. Bij de meisjes kwamen de titels in handen van Karin Guyt (3096 punten) bij de meisje C en Angela van Grieken (2432 punten) bij de meisjes D. Bij Bataven verbeterde Kirsten van Gaaien het meerkamptotaal bij de meisjes C en nam Thirza Horn de titel bij de meisjes D voor har rekening. GERT VELTHUIZEN Jansen redt het net niet 1500 meter, ondanks gebruikmaking van liefst twee hazen, de magische grens van 3.50 minu ten niet gebroken. Om de geweldige vorm waarin Jansen de laatste weken verkeert opti maal uit te buiten hadden Jansen, trainer Bram Wassenaar, nazen Han Kulker en Cees Haasnoot en tegenstander Hans Minnee een plannetje bedacht om onder de 3.50 minuten te duiken. Tijdens de meerkampstrijd nam Han Kulker als eerste haas het voortouw en ging de eerste kilometer in 2.30 minuten. Cees Haasnoot nam het tempo van Kulker over en hielp Jansen in zijn laatste ronde. Op de streep werd echter een tijd van 3.50.1 minuten geklokt, waarmee Jansen zijn persoonlijk re cord met drie seconden verbeterde. Het kon de teleurstelling over het gemiste doel echter niet wegnemen. HAZERSWOUDE extro/Avanti heeft za terdag de beslissende slag Lm de herfsttitel van L&T Eindhoven verloren. Wat werd vermoed, werd aterdagavond bevestigd: {iet versterkte (Henk van panje erbij) Eindhoven is freel te sterk voor het ver- vakte (Andras Podpinka iveg) Avanti. Het werd 5- ;d3 in het voordeel van de j(ierfstkampioen van vorig jaar. De landskampioen tag alleen Tibor Kreisz inet drie winstpartijen se rieus tegenstand bieden. Sisteren won Avanti met 44-4 van Shot Wagenin- [gen en L&T met 18-0 van Tempo Team Amster dam. Aan de kop van de ranglijst staat Eindhoven nu met 114 uit 7 en Avanti met 103 uit 8 wedstrijden. Toch speelde de Hazerswoudse équipe niet slecht. De betere conditie van Avanti zorgde bo vendien voor enige nivellering in het tweede deel. Nederland se damestrots Bettine Vriese- koop bleek, ondanks geen en kele overwinning, weer lang zaam „de oude" te worden. Met name tegen Paul Haldan (18-21, 17-21) en Ron van Spanje (16-21, 18-21) toonde zij aan over vorm te beschikken. Vriesekoop vertrekt volgende week naar Polen. Met Rob Turk en „Pietie" Bakker wordt de „Open Poolse" aan gedaan, waaraan meteen een 10-daagse trainingsstage wordt gekoppeld. Met name voor Bakker het mogelijk begin van een inter nationale carrière. De „kleine" Bakker is gestopt met school en richt zich vanaf dit seizoen naast het volgen van enkele verzekeringscursussen vol ledig op tafeltennis. „Dat doe ik twee jaar en dan kijk ik hoe ver ik gekomen ben", aldus de zoon van Avanti's clubcoach. Bettine Vriesekoop: vier nederlagen. Zaterdagavond toonde hij al duidelijk gegroeid te zijn in vergelijking tot het vorig sei zoen. Maar ook voor Rob Turk is Polen weer een stap verder naar een internationale carriè re. Wellicht gaat hij mee als lid van de nationale équipe. Vriesekoop begint met Polen aan haar laatste, lange seizoen, dat moet eindigen in het Olympische Seoel. Nationaal gezien is Avanti dus gewoon nummer twee en werkt coach Gerard Bakker aan het verhogen van het mannenpeil van zijn club. Cruciaal was zaterdagavond de dubbele averij, die de Hazers woudse dubbels opliepen. De twee verliespunten legden di rect de basis voor een welis waar verwachte, maar uitein delijk toch te fors uitgevallen nederlaag. De gevluchte Roe meen van L&T, Paul Haldan, won alle vier zijn partijen. Henk en Ron van Spanje sloe gen zich volledig stuk op ver dediger Kreisz, evenals Van Haren trouwens. Ron van Spanje en Van Haren verloren verder van Bakker en Turk. Gisteren behaalde Avanti wel FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN weer een ruime overwinning op Shot Wageningen. Met maar liefst 14-4 werd de Apel- doornse équipe terzijde ge schoven. Kreisz won alle par tijen, Turk driemaal, evenals Bakker. Robert de Groot speelde in de plaats van Vrie sekoop en verloor van zowel Gerdie als Trinko Keen. Turk en Bakker dienden Geert Ver haag voor te laten gaan. LEIDEN In het hoge hoorden lieten de heren hockeyers van de LMHC een overwinning door hun vingers glippen. De iames van Leiden doen iet steeds beter. Zij be- lalden hun tweede rui- le overwinning op rij. De ïoordwijk dames hand- laafden hun koppositie in andere eerste klasse door een 2-0 overwinning pp Craeyenhout. ieHet Groningse GHBS was Itgeen slechte tegenstander voor jXeiden, dat het reizen met een naar verre uitwedstrijden prefereert boven het ver- ,rvoer per auto. Beide ploegen de eerste 35 minuten kansen in de vorm van De thuisploeg jtfstuitte op een in grote vorm ^verkerende keeper Tom van i,der Meer. Bij Leiden vielen de ^rebounds wat ongunstig voor 'de aanvallende sticks, zodat de ■ijscore tot de rust egaal bleef. In jsde tweede helft lagen de ver- ojhoudingen anders. Leiden had afduidelijk het betere van het ^spel en speelde van tiid tot tijd 'hioogstrelend hockey. Na twin- ,jjtig minuten knalde Bob-Jan V|Dietrich een strafcorner hard v(in (0-1). Een wegens tijdrek- 3(ken in het nadeel van Leiden nagegeven beslissing bracht een ai chaotische situatie teweeg, die g Leiden een strafbal en dus de ^overwinning kostte (1-1). d Roomburg speelde zijn slecht- n| ste wedstrijd tot nu toe in de aeerste klasse bij de heren. Op n Delft moesten de studenten j worden bestreden. Een ploeg die bekend staat om haar ge brek aan techniek, maar tege- e lijk aan haar enorm compensa- tievermogen middels inzet, m Reeds in het vroege begin van ide wedstrijd hielp Pieter Wi- .jnius Roomburg aan een voor- n sprong, die nog geen minuut T. later weer ongedaan werd ge- jt maakt door Delft uit een straf corner die aanvankelijk fou- 0 tief werd gestopt, maar waar- 4 bij de „voordeelregel" werd toegepast. Aan het einde van o een zeer rommelige eerste ji helft, schiep Roomburg zich via Winius een gunstige uit- 11 gangspositie voor de tweede nelft. Hij scoorde uit de re bound van een strafcorner. De ploeg slaagde er dan ook bijna in om een meer geschoold spel te spelen. Na 10 minuten in de tweede helft echter stokte dit streven en begon Delft een aantal gevaarlijke counters te produceren. Twee daarvan werden doeltreffend afgeslo ten. Dit was voldoende voor een 3-2 overwinning. De dames van Noordwijk, die de volgende week het duel te gen Alecto aangaan hebben nogal wat in hun mars dit sei zoen. In hun opmars werd het Haagse Craeyenhout onder de voet gelopen. Had in het ver leden Noordwijk nog wel eens problemen met deze Haagsche dames, dan was dat nu zeker niet meer het geval. De doel punten vielen halverwege de eerste en de tweede helft. Door Hanneke van der Voort, die een fraaie aanval succesvol afrondde, werd het 1-0. Het tweede doelpunt ontstond uit' een strafcorner van specialist Renate van der Bent (2-0). Bij de Noordwijksen speelde voor al linksachter Marinne Snirp een goede partij. Alecto speelde een uitwed strijd tegen Groen Geel uit Wassenaar en verdiende 10 minuten voor rust een strafbal die door Eugenie Westerduin benut werd. Toen Groen Geel agressiever ging spelen liet Alecto zich jammerlijk naar de slachtbank voeren. Een straf corner werd hard binnenkant paal ingeschoten (1-1). Twaalf minuten voor tijd viel het zwaard voor Alecto, dat dit maal een strafbal tegen moest verwerken: 2-1. Leiden speelde haar beste wedstrijd van het lopende sei zoen thuis tegen Gooische. Eindelijk was er dan sprake van een teamverband, waar door de individuele kwalitei ten van de ploeg optimaal tot uiting kwamen. Nadat Leiden steeds op voorsprong was ge komen in de eerste helft, dook het toch met een 2-2 de rust in. Drie juweeltjes van respec tievelijk Frederique Westra, Barbera Rijks en Barbera Forescate- aanvoerder Martijn Paasen wordt afgestopt door de Alecto- verdediging. FOTO: SP ning. Alecto en Forescate vochten een felle streekderby uit waar in geen doelpunten vielen. Nietemin was er een sterk overwicht van het Leiderdorp- se middenveld aangevoerd door routinier Wout van der Meulen. Aan Voorschotense kant werd een strafbal niet toegekend en door Alecto werd een zuivere strafbal ge keerd door de uitblinkende Peter Streeder. LEIDEN Leiderdorp leed zaterdag de eerste competitienederlaag sinds een jaar. Lisse mocht in de eigen hal als „beredoder" optreden, zij het met mini male cijfers (73-72). BVO behaalde in Gorinchem een knappe overwinning op Goba (69-81). De dames van MSV en Grashoppers kenden dit weekeinde weinig problemen. MSV toonde zich een klasse be ter dan hekkesluiter Ra cing Amsterdam (88-71), terwijl Grashoppers in Delft weinig moeite had met DAS (53-81). In Lisse speelde zich zaterdag ongetwijfeld de wedstrijd van de week af. Lisse dat zich ze ker in de eigen hal een taaie tegenstander weet, had zich goed voorbereid op dit duel. Temeer daar trainer/coach Frans Broekhof wist dat zijn ploeg mogelijkheden had te gen Leiderdorp dat als team nog lang niet de iuiste vorm heeft. Ondanks dat zelfver trouwen van de Lissenaren, was de openingsfase duidelijk voor Leiderdorp dat vooral door de fanatieke verdediging, al direct een gat sloeg (6-13). Het gat had veel groter kun nen zijn indien Leiderdorp niet zo slordig met de kansen was omgesprongen. Nu gaf het Lisse de kans te profiteren van die onzorgvuldigheid. De Lis senaren bleven mentaal goed overeind en trokken langzaam maar zeker het initiatief naar zich toe. Frank Wessels her stelde voor Lisse het reboun- devenwicht terwijl ook schut ter Erik van Zelm (25) steeds meer in de wedstrijd kwam. Lisse sloop naderbij en had met de rust de aansluiting te pakken (36-38). Coach Peter Paulides van Leiderdorp maakte zich daarover niet al teveel zorgen: „Wij beslissen de wedstrijden veelal pas in de tweede helft, omdat we een breder team hebben dan de meeste van onze tegenstan ders". Lisse dacht daar zater dag anders over. Het buitte de zwakke punten in de „dorpse" defensie knap uit en kwam na 10 minuten voor het eerst goed op voorsprong (58-50). Leider dorp zag de bui toen behoor lijk hangen, al knokte de ploeg zich toch weer langszij. De wedstrijd kreeg een zinderend slot, waarin Broekhof gokte en gelijk kreeg. Hij bracht voor het eerst die avond Theo Koomen binnen de lijnen. Koomen zag zijn geduld 14 se conden voor tijd beloond met het winnende punt (73-72). Een wedstrijd om nog eens te rug te zien. Voor Paulides ge wedstrijd Goba met de cij fers 69-81 opzii gezet. Na een 40-40 ruststand besliste BVO het duel in de tweede helft door de fanatieke press. Guard Peter de Boer speelde voor de Alphenaren een opvallende In"5e dames promotiedivisie speelde Grashoppers tegen DAS. De ploeg van coach Han Wallaart kende weinig proble men met deze tegenstander. Wallaart: „DAS probeerde het gebrek aan kwaliteit binnen het team te compenseren met tactische trucs, maar dat had weinig succes. We hielden het initiatief aan onze kant, verlo ren daardoor geen tempo en scoorden makkelijk". DAS kon inderdaad slechts in de eerste helft het hoge tempo van de Katwijkse formatie bij benen. Rust 22-33. In de twee de helft verslikte de ploeg zich teveel in de eigen tactische wisselingen en zag het Gras- hoppers ver afstand nemen. Eindstand 53-81. Topscores Grashoppers Anja Aandewiel 30; Petra vd Oever 17; Marja v Duin 10. De komende wedstrijd zal Grashoppers het moeten opne men tegen 'buurvrouw' MSV, dat afgelopen zaterdag Racing Amsterdam overklaste. In de Northgohal maakte Tonkie Collee voor MSV het begin van de wedstrijd. De 11-3 na 8 minuten laat zien dat de Noordwijkse verdediging goed sloot, maar dat het aanvallend nog niet echt draaide. Racing liet zich verlokken tot het ne men van driepunters waarmee de ploeg heel even succes boekte (13-14). MSV schroefde toen het tempo omhoog en dat was funest voor de technisch zwakke Amsterdamse ploeg. Via 42-26 met de rust kwam het slot bij 83-58. MSV speel ster Arien Vlieger mocht zich de tweede helft verheugen over een stijgende vorm en eiste met 24 punten de hoofd rol voor zich op. Overige sco res MSV: Ria Bröring 18; Tine ke Vos 13; Tonkie Collee 11; Christa van Schie 8; Marian Janson 4; Yvonne Zwaan 4; Anneke v Brakel 1. De dames van Lisse hebben na Grashoppers en MSV kennis mogen maken met de kracht van Tonego. In een leuke wedstrijd liet Lisse in de eerste helft nog wel een goede in druk achter. Rust 30-30. Het tweede gedeelte verliep min der goed voor de Lisser ploeg. Na zich nog 5 minuten in de tegenstander te hebben vastge beten (38-38), kreeg Tonego plots vleugels en stelde het binnen enkele minuten de winst veilig (40-53). Bij de Lis se dames lukte toen niets meer. De eindstand is deson danks respectabel (51-75). In de rayon eerste klas wach ten de heren van Grashoppers nog op hun eerste overwin ning. Zaterdag werd de ploeg in de eigen hal met duidelijke cijfers verslagen door Binnen land. Via 39-43 met de rust werd het 79-98. Huig van der Meij haalde als enige Katwij- ker een aanvaardbaar niveau. Hij tekende voor 26 punten. De heren van MSV mochten wel de zegekar van stal halen. Rotterdam Zuid 2 werd met 88-71 (50-47) daar als eerste aan vastgebonden. Ron van Bechtum trok de kar met 21 punten. dat het leerzaam was, voor Broekhof vanwege de onder schatting. Paulides: „Iedereen dacht dat het zo goed ging, omdat we bleven winnen. Dat valt dus tegen. Ik hoop dat we hiervan leren". Broekhof: „Men denkt dat we een onbe duidend plattelandsclubje zijn. Nou denk ik zelf ook niet di rect aan een topklassering, maar dat we wel degelijk be hoorlijk wat in de melk te brokkelen hebben, dat hebben we vanavond tegen Leider dorp bewezen". In de heren promotiedivisie heeft BVO de tweede over- Sportwereld Squash Het Nederlands da mesteam heeft op de wereldti telstrijd in Auckland de wed strijd tegen Canada met 2-1 verloren. De Nederlandse overwinning kwam op naam van Babette Hoogendoorn, die de Canadese Pimm versloeg met 9-7, 9-3, 4-9, 2-9, 9-6. Hou- tama verloor van Maycock (8- 10,2-9,9-7,7-9) en Remijnse van Cranbury (4-9,7-9,9-1,7-9). Paardesport De Neder landse vertegenwoordiger Zvetlana Hanover werd in Axevalla (Zwe) in de draverij om het Europees kampioen schap voor 5-jarigen slechts ze vende. Winnaar werd de Zweedse favoriete merrie Christa Sidney met Olie Goop in 1.15.9. Tennis De Bulgaarse Kate- rina Maleeva won het toernooi van Athene gewonnen. In de

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15