taliaans publiek dolaat van Gullit Woestijnralley Djerba wordt drama In Haagse regio te weinig trainingsmogelijkheden" Linford naar Zürich Stein niet terug bij Hamburger SV QeidóaOowiant VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 PAGINA 9 ijfo en Pfaff niet Belgische selectie ISSEL Middenvelder Enzo Sci- an Internazionale is door de Belgi- bondscoach Guy Thijs gepasseerd de EK-kwaiificatiewedstrijd te- Schotland, woensdag in Glasgow, selectie van het Belgisch elftal 't in vergelijking met het verloren I tegen Bulgarije vier veranderin- onaergaan. Naast Scifo raakte ook lediger Renquin (Standard Luik) Jlaats kwijt. In hun plaats heeft de voor Club Brugge uitkomende 5 en De Wolf van AA Gent op- kepen. Doelman Pfaff en aanvaller Wènbergh zijn door blessures niet jÜikbaar. Bodart (Standard Luik) tiit van de selectie. André Wasiman voor vier wedstrijden geschorst ZEIST André Wasiman van Excelsior is door de tuchtcom- missie van de KNVB vier duels geschorst naar aanlei ding van de rode kaart, die de Rotterdammer zondag kreeg in het duel Eindhoven-Excel sior. Wasiman moet tevens een boete van 100 gulden betalen De spelers Knel (Sparta), Ja- link (AZ), Gall (Veendam). Wesselink (Go Ahead Eagles) en Niesten (Telstar) kregen een schorsing van één wed strijd opgelegd. ZURICH John Linford (29) speelt tot en met seizoen 1988/89 voor FC Zürich. De aanvaller van Fortuna Sittard, die in Nederland ook voor DS'79 en FC Den Haag uitkwam, kwam gistermiddag tot een akkoord met de Zwitserse club. De Brit werd vergezeld door zijn zaakwaarnemer Bob Maas kant, van de Stichting Arbeidszaken. Over de hoogte van de transfersom zijn door beide clubs geen mededelingen ge daan. Linford, die in Engeland voor Norwich speelde, stond bovenaan het verlanglijstje van Timo Konietzka, de trainer van Zürich. In Zwitserland weet men weinig van de de Brit, die dit seizoen zes keer scoorde voor Fortuna Sittard. Lin ford heeft in Nederland indruk heeft gemaakt door zijn har de en provocerende manier van voetballen. Dat kostte hem vele schorsingen. Linford, die nog de arbeidsvergunning moet krijgen voor Zwitserland, moet in Zürich de aanval- sproblemen oplossen. De spits, die zondag bij Fortuna-Ajax door Konietzka werd gescout, komt in de plaats van de zwaar geblesseerde Wolfgang Vöge. Voor die positie waren ook Lunde, Jörgensen, Bunk en Brucic in de markt. Van der Smissen laat kans op profstatus voorbijgaan SPA De Brabantse biljarter Christ van der Smissen heeft zijn kans op een plaats in het selecte profgezelschap van de BWA gemist. Van der Smis sen ontbrak gisteren bij het Grand-Prixtoernooi in Spa, waar één plaats bij de profs te verdienen valt. De Nederlander was al geplaatst bij de beste zes tien, maar zegde twee dagen voor het driebanden- toernooi in België af. Hij liet weten de voorkeur te geven aan de nationale teamcompetitie. In het ver leden klaagde Van der Smissen vaak over de ge ringe kans voor hem om tot het BWA-profcircuit toegelaten te worden. Rini van Bracht is de enige Nederlander in die groep van beroepsspelers. De belangrijkste uitslagen uit het kwalificatietoernooi: Vet (Ned)-Choog Ki Piak (Zkr) 15-9, 5-15, 15-7; Lee Sang Chun (Zkr)-Velthuis (Ned) 15-7, 15-12; Korte (Den)-Bongers (Ned) 9-15, 15-13, 15-13; Po- peyus (Ned)-Crispian (Zwe) 15-13, 15-7; Connesson (Fra)-Havermans (Ned) 15-3, 15-6. Niets staat vertrek Cruijff naar Barcelona nog in de weg (Door onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA Johan Cruijff bereidt zijn vertrek naar FC Barcelona voor. Cruijff heeft tot nu toe altijd verzekerd dat hij niet naar Barcelona gaat zolang voorzitter Nunez daar aan de macht is. In een interview gis teren met de Catalaanse krant El Dia ruimt hij dit obstakel uit de weg. „Ik heb nooit gezegd dat ik niet naar Barcelona wil zolang Nunez voor zitter is", aldus de huidige Ajax-coach. „Ik heb alleen geëist dat ik volle- dige onafhankelijkheid krijg in mijn werk. Vroeger dacht ik dat Nunez mij die vrijheid niet zou geven. Maar hoe de zaken er nu voor staan weet ik niet." Cruijff maakt met deze uitspraak de weg vrij voor een eventuele aanstelling als trainer bij de Catalaanse miljoenenploeg. Het dagblad El Dia weet ook te melden dat de ex-speler van Barcelona zijn belastingproblemen met de club inmiddels heeft opgelost. De huidige coach Lluis Aragones - opvolger van de ontslagen V enables - heeft een contract tot het einde van dit seizoen. In het interview met de Catalaan se ochtendkrant geeft Cruijff toe dat hij al een concrete aanbieding van Barcelona's vice-voorzitter Gaspart ontvangen heeft. LN „ZWARTE TULP" TOT „FENOMENALE GEK" tfOME Italië ligt aan s,i voeten van Gullit. Na h paar goede wedstrij- J'h van de Nederlander a bij de Italianen alle ai tippen doorgeslagen. Er <j een nieuwe vorm van tfërkunde tot ontwik- liing gekomen: de Gul- v, eratuur. Sportjourna- ten en andere scriben- a proberen met uiterst 'öemrijk taalgebruik de van de Neder- ier te beschrijven. pyijl Marco van Basten 1,1 gjgt te .verzinken in de grij- ,e [middelmaat, is Italië hele- v aal idolaat van het specta- aire spel van de ex-PSV- '.Een kleine bloemlezing een dag of vier uit de iaansé pers: Zoals hij zich ontketend ver het veld beweegt, liikt hij de vleesgeworden dui- mv§l. Maar de mensen vere ren hem als de Zwarte ma donna van Czestochowa '(Corriere della Sera). „En dan is daar die feno menale gek van een Gullit, die onbedwingbare wervel storm. Hij verlaat steeds de Ruud Gullit, in Italië omschre ven als „de vleesgeworden duivel". FOTO: AP rijen van het koor, maar hij weet elke keer weer nieuwe kracht te geven aan het elftal en aan het publiek. Met hem krijgt ie dereen een gevoel van su perioriteit". (Corriere dello Sport). „En elke keer als Gullit op rechts aanzette ging de porceleinkast aan diggelen. Allemaal probeerden ze de zwarte tulp af te stoppen, Carillo, Celestini, de libero Agabatini, maar Gullit ver hief zich met het onweer staanbare gemak van een majestueuze adelaar". (Gazzetta dello Sport). „Gullit, formidabel, supe rieur. Hij is de echte Mara- dona van dit nieuwe voet balseizoen. Het is niet zo zeer dat Gullit Maradona in de schaduw houdt, het lijkt meer op een zonsver duistering". (La Stampa). „Angstaanjagend, zoals hij op je afkomt. Wat heeft die man in zijn benen, dyna miet?" (De keeper van As- coli, in Gazzetta dello Sport) Groter dan Pele De grote voetbalkenner Omar Savori, de vroegere Argentijnse sterspeler, blijft in ziin taalgebruik wat meer met oeide benen op de grond. Toch is ook Sivori helemaal weg van de Nederlander. „Voor het eerst ben ik dit jaar naar Milan gaan kijken. En in dit Milan, dat veel ster ker is dan vorig seizoen, heb ik voor het eerst Gullit aan het werk gezien. Over het al gemeen, wanneer een groot voetballer onder de loep wordt genomen, zoekt men een vergelijking met een kampioen uit het verleden. Tijdens de wedstrijd en daar na, terwijl ik deze regels schrijf, breek ik me het hoofd over de vraag op wie hij lijkt. Ik heb niemand kunnen vinden waarmee ik hem kan vergelijken. Hij heeft veel weg van de Ar gentijn Kempes, maar hij is technisch veel beter. In zijn katachtige bewegingen heeft hij iets van Pelé, maar daar naast is er toch veel dat hem werkelijk uniek maakt: ik heb nog nooit zo'n sterke speler gezien", schrijft Sivori in de Corriere della Sera. Si vori heeft felle kritiek op trainer Sacchi van Milan, omdat hij Gullit op de rech tervleugel geposteerd heeft. Sivori vindt dat Gullit veel beter tot zijn recht komt wanneer hij, net als in het Nederlands elftal, direct ach ter de spits opereert. „Dan pas ben ik er zekér van", schrijft Sivori, „dat wij hier in Italië het geluk zullen hebben een speler te zien die uniek is in de wereld". De enige die wat afstand neemt van de Gullitverering is Gianni Brera, de nestor van de Italiaanse sportjour nalistiek. In La Repubblica erkent hij dat Gullit „formi dabel" is, maar hij laat duide lijk merken dat hij de cultus rond de Nederlander zwaar overdreven vindt. Gullit heeft zijn echte hoogtepunt in Italië nog niet bereikt, meent Brera. „Dat zal pas het geval zijn als hij officieel hei lig wordt verklaard". Uniek tenniscomplex geopend Wedstrijden om de open Au- worden uitgesteld. Gisteren stralische tenniskampioen- opende Neale Fraser, captain schappen hoeven voortaan van het Australische Davis- niet meer wegens regen te Cupteam, de 700 ton wegende overkapping. Met het omdaai- nationale tenniscentrum van en van een knop kan het dak Melbourne beginnen op 11 ja- geopend en gesloten worden, nuari. foto: ap De kampioenschappen in het HAMBURG Uli Stein keert niet terug in het doel bij Ham burger SV, de Westduitse tegenstander van Ajax in de tweede ronde van het Europa-Cuptoernooi voor bekerwinnaars. Don derdagavond besloot de leiding van HSV unaniem Stein niet te rug te nemen als doelman. Publiek, pers en zelfs de burgemees ter van Hamburg, Von Dohnanyi, hadden aangedrongen op cle mentie voor de 32-jarige ex-international, die na het Westduitse Super-Cupduel tussen Bayern en HSV op non-actief werd ge steld. Stein sloeg in die wedstrijd, op 29 juli, de Münchense aanvaller Jürgen Wegmann met een vuistslag buiten westen. De excen trieke keeper, die sinds 1980 209 Bundesligaduels voor HSV af werkte. kreeg snel na zijn wandaad steun voor een terugkeer in de hoofdmacht. Zijn door trainer Skoblar aangetrokken Joego slavische vervanger Pralija bleek bij lange niet de kwaliteit van Stein te hebben. Enkele forse nederlagen deed de druk op het bestuur van Hamburger SV stijgen om de doelman terug te ne men. Zeventig procent van de HSV-selectie was positief over de terugkeer van Stein. Tachtig procent van de luisteraars van NDR-radio spraken zich woensdag vóór de doelman uit. Don derdagmorgen bleek 93,13 procent van de lezers van de Ham burger Morgenpost pro Stein. Zonder effect. Voorzitter Klein, vice-voorzitter Kallmann, penningmeester Becker, trainer Sko blar en manager Magath bleken unaniem in de stemming over Stein. Met nul stemmen voor en vijf tegen werd het voorstel Stein weer in genade aan te nemen verworpen. ljartbond wil ntrole op pinggebruik ISDEN -. Ook de Konink- Nederlandse Biljart Bond een discussie op gang Sen over de invoering van oping-controles in de bil- port. Op de eerstvolgende adering van de Europese ratie CEB, volgende nd, zal Nederland pleiten reglementen zodanig te nderen, dat spelers gecon- erd kunnen worden op gebruik van verboden sti- irende middelen. Aanlei- voor dit nog niet formele dpunt is een doping- !en afgelopen weekeinde de Vreese en Daniël Rü- n betrapt op het gebruik het kalmerende middel ral. De test werd gehou- op last van het ministerie volksgezondheid. De Bel ie overheid heeft onaf- telijk van de sportbonden trijd aangebonden tegen ng. De reglementen in de rtsport voorzien niet in elijke controles. (VB wil lerduel tussen mpioen en kerwinnaar >T Het bestuur betaald )al is voornemens een jjkse wedstrijd tussen de pioen en de bekerwinnaar Nederland te houden. De I wil naar het voorbeeld Engeland, België en sland in de week vóór de van de competitie een elijk superduel. ens algemeen secretaris iregts heeft de bond naar :iding van het succes in mitenland van dergelijke trijden het plan voor een e bond. De KNVB wijkt in af van de Engelse op- laar wordt de recette van larlijkse wedstrijd om de ity Shield voor een goed aangewend. De bond nog geen naam voor de itrijcf DIRK VAN DER VOORT DEELNEMER AAN STRANDCROSS: DEN HAAG Maar één van de twaalfduizend deelnemers aan de zesde Veronica Strandrace start zondag in een roze outfit. Haagenaar Dirk van der Voort moet op deze ma nier de aandacht trekken, want een plaats in de voorste gelederen zit er dit jaar niet in. De start plaatsen zijn namelijk verdeeld op basis van de resultaten van vorig jaar. Toen, tijdens zijn tweede strandrace, viel Van der Voort uit met materiaal- pech. De achttienjarige ralleycros- ser komt dan ook niet voor op de deelnemerslijst met de eer ste 56 rijders van de soloklas se. „Het is ook onmogelijk om met startnummer 340 nog voorin te eindigen. Niet alleen omdat het hele parcours al is omgeploegd" door de voorgan gers, maar ook omdat ie niet voluit kunt gaan. Op zo n eve nement komen veel onerva ren rijders af en ik zal mijn handen eraan vol hebben die te ontwijken". Voor Van der Voort is de strandrace desondanks elk jaar weer een hoogtepunt. En niet in de laatste plaats door de overweldigende publieke belangstelling. De organisato ren verwachten zondag een kwart miljoen bezoekers. Van der Voort: „Als je die opkomst vergelijkt met het aantal toe schouwers bij een normale cross; daar staan alleen de mensen die bij de rijders ho ren lang de kant". De strand race is ook voor de rijders zelf veel spectaculairder. Wordt er op een circuit een snelheid van 35 kilometer per uur ge reden, op Scheveningen ver wacht Van der Voort met zijn nieuwe 500-cc motor op het stuk langs het water 160 kilo meter per uur te halen. Net als toppers Dave Strijbos en John van den Berk begon Dirk van der Voort al op jon ge leeftijd met crossen. „Ik reed altijd op het crossertje van mijn broer en toen ik acht was kreeg ik er zelf een. Mijn broer heeft ook een tijd goed gereden. Mijn vader kocht zijn spullen, dus die kon er geen tweede crosskind bijhebben. Sinds ik cross be taalt mijn oom alles voor me. Hij is helemaal gek van cros sen, al zou hij voor geen gul den op zo'n ding rijden. Mijn broer is inmiddels gestopt. Die kreeg een vriendinnetje dat niet van motoren hield en toen was het gauw afgelopen. Je weet hoe dat gaat. Ik wil ook per se alleen maar een meisje als ze ook gek van de sport is. Voor niets of nie mand wil ik ophouden met rijden". De suikeroom van Van der Voort pompt per jaar zo'n vijftigduizënd gulden in de grote liefde van zijn neef. „Ik besef ook wel dat ik alleen op dit niveau kan rijden, omdat hij achter me staat. Per jaar verslijt ik twee motoren. Dat Haagse ralleycrosser Dirk van der Voort: „Er komen altijd veel onervaren rijders naar de strand race op Scheveningen. foto: milan konvalinka is al "bijna twintig mille. Na elke race heb ik nieuwe ban den nodig en vervoerskosten en kleding moet je ook niet vergeten. Ik rij tegenwoordig helemaal in het roze. Valt leuk natuurlijk, maar het kost een hoop centen. Ik heb pas een roze helm gekregen; kost negenhonderd gulden". Dirk van der Voort werkt voor de kost in een tweewie- Ierszaak. Zijn werkgever brak vorig jaar tijdens een wegrace een rugwervel en een collega zat enkele weken in een inva lidewagen na een ongelukki ge val van de motor. „Motor cross is niet gevaarlijker dan andere sporten", vindt Van der Voort desondanks. „We- gracen wel, dat gaat veel te hard. Maar als je tijdens een cross valt, is de kans dat je je blesseert klein; de ondergrond is vrij zacht. Ik ben nog nooit fevallen. Tenminste, nooit zo at ik wat brak. Pas geleden reed ik mijn eerste wedstrijd op een 500-cc motor. Toen ben ik er hard afgegaan en zag ik wel sterren. Verder ben ik alleen wel eens met mijn bromfiets gevallen". „Het is jammer dat hier in de buurt zo weinig mogelijkhe den zijn om te trainen. Alleen het terrein op Madestein is een paar uur per week open. Je wordt overal weggejaagd. Op Madestein hebben de mensen van de volkstuintjes last van ons. En er zit toch een hoge wal tussen het cros sterrein en die tuinen. In Scheveningen hebben ze ook een tijd moeilijk gedaan; de race valt gelijktijdig met de kerkdienst. In het zuiden van Nederland hebben alle rijders bij wijze van spreken een crossterrein in hun achter tuin. Daar komen de grote jongens dus ook vandaan. Als er hier in Den Haag of omge ving niets verandert, is der kans inderdaad groot dat ik verhuis". CORIEN BOTMAN PARIJS De woestijn- ralley Djerba 500 blijkt twee doden te hebben ge ëist. De 27-jarige Franse motorrijder Patrice Le- clerc en zijn 38-jarige landgenoot Jean-Pierre Hubeaux, die zondaga vond in een zandstorm in het gebied van Zarzis (Tu nesië) verdwaalden, zijn dood aangetroffen ten zuid-zuid-oosten van Douz. De derde verdwenen motorrij der, de Nederlander Rini Pee- ters, is nog steeds niet gevon den. Het bericht van één van de organisatoren, dat hij gered zou zijn, is onjuist gebleken. Evenmin als de organisatoren in Parijs heeft de Nederlandse ambassade in Tunis iets van Peeters vernomen. De lichamen van de twee Franse motorrijders werden aangetroffen in de losse zand duinen tussen de oase van Tsar Ghilane en Chott El de Douz, ver ten zuiden van het ralley-parkoers. Zondagavond ontbraken tien motorrijders op het appèl bij aankomst in Zar zis. Zij hadden onderweg te maken gekregen met een he vige zandstorm, die het zicht beperkte. De richtingwijzers raakten ondergestoven. De zoekacties, die de volgende dag op gang kwamen, leidden ertoe dat maandag vijf deelne mers werden gevonden en dinsdag nog twee (onder wie de Nederlander Van Ruitten). De onrust steeg, toen ondanks de inzet van zwaar materieel woensdag niets werd gevon den. Er bestond echter de hoop, dat de vermiste motor rijders door nomaden waren opgenomen. Gistermorgen werden de zoek-acties voort gezet. Deze leidden tot de ont dekking van de ontzielde li chamen, die dicht bij elkaar in de zandduinen lagen. De vierde editie van de Djerba 500 ralley, die werd gewonnen door de Amerikaan Scot Har den (Husqvarna) vóór de Fransman Alex Titone, begon onder een slecht gesternte. Al in de eerste etappe raakte de Zwitser Amey bij een val ern stig gewond. TWEE DODEN; NEDERLANDER NOG VERMIST Achtenveertig uur, voordat de noodlottige zandstorm toe sloeg, verbood de Internatio nale Autosport Federatie (FISA) het uitkomen van mo toren in gelijksoortige ralley's als die van Djerba: de Atlas- raUey en de Pharao-ralley. Deze evenementen verliezen daarmee hun algemene karak ter. De ralley van Djerba is uitsluitend bestemd voor mo toren. Vier spelers FC Utrecht in Jong Oranje ZEIST Coach Bert van Lin- gen van Jong Oranje heeft achttien spelers geselecteerd voor de kwalificatiewedstrijd uit de Europese titelstrijd te gen Luxemburg, dinsdag in Middelburg. De selectie: Plomp, Van der Meer, De Kruijff en Fraser (allen FC Utrecht), De Goey en Ellerman (beiden Spar- n;nv,/K„: J Roda JC), Verhagen (VW), (Den Bosch), Barendse (Feyenoord), Jeroen Boere (De Graafschap), Rob Witschge (Ajax) en Vanderbroeck (MW). sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Nootdorp EERSTE KOERS, 2000 meter: 1. Bar- zoi Westland (G. van Eykelenborg) 2.55,1 - 1.27,6; 2. Bas Hallinckveld; 3. Brigitte V. Niet gestart: Broadway Star en Banda d'Óirlo. Toto: winnend 2,30. plaats 1,30 2,60 1,50, koppel 20,60, trio 112,70. TWEEDE KOERS. 2380 meter: 1. Bosvink T (T. Smeding) 3.36,2 - 1.30,8; 2. Another Evento; 3. Barda- na. Toto: winnend 1,90, plaats 1,70 4,20 2,20, koppel 19,80, trio 161,20. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Bon ny Marco (J. Wagenaar) 2.51,6 - 1.25,8; 2. Another Star; 3. Amanda Beltiary. Toto: winnend 1,70, plaats 1,20 1,60 9,60, koppel 10,50, trio 102,80. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Win ner Princess (Ph. van Dijk) 2.48,8 - 1.24,4; 2. Yorker W; 3. Ydo Wielinga. Toto: winnend 10,50, plaats 1,30 1,00 2,60, koppel 9,80, trio 155,90. VIJFDE KOERS, 2380 meter: 1. Bree ze (A. van Brederode) 3.25,9 - 1.26,5; 2. Zarathoestra; 3. Alphonso R. Toto: winnend 2,80, plaats 1,90 2,00 4,10, koppel 11,80, trio 160,40. ZESDE KOERS, 2000 meter: 1. Britta (J. Hendrikx) 2.49,7 - 1.24,9; 2. Ame rican Impulse; 3. Amor de Haar. Toto: winnend 8,70, plaats 1,30 1,20 3,80, koppel 4,50, trio 342,90. ZEVENDE KOERS. 1640 meter: 1, Zera Neyenrode (A. HuIJskes) 2.16,9 - 1.23,5; 2. Yerry Doffe:; 3. Ayres Boy. Niet gestart: Yatha en Yvon Kitty. Toto: winnend 9,50, plaats 1,40 1,00 1,10, koppel 9,70, trio 89,60. ACHTSTE KOERS. 2000 meter: 1. Arizona Guapa (G. van Eykelenborg) 2.47,6 - 1.23,8; 2. Wisdom L; 3. Yon- ker Star. Toto: winnend 1,90, plaats 1,20 2,10 1,30, koppel 24.40. trio 132,80. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Zarolien H (W. Zijlstra) 2.48,9 - 1.24,5; 2. Valerie Fibber; 3. Ulmus du Bols. Toto: winnend 2,20, plaats 1,10 1,30 3,00, koppel 5,80, trio 232,60. TIENDE KOERS, 3100 meter: 1. Zaca- tal du Bois (A. Suykerbuyk) 4.18,3 - 1.23,3; 2. Vorden's Dillon; 3. Yourl Prince. Toto: winnend 4,80, plaats 2.90 5,70 12,20, koppel 34,50, trio 461,50. ELFDE KOERS, 1640 meter: 1. Zuka- sa Way (C. de Leeuw) 2.17,5 - 1.23.8; 2. Zlggy Spencer; 3. Zanny Oranje. Toto: winnend 6,30, plaats 2,00 1,10 1,20, koppel 8,10, trio 57,30. Omzet totallsator. f. 283.118,00.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9