,Het huishouden is ook niet alles" k L IKRO GAAT NIET COMMERCIËEL Kort geding bonden tegen NOS-bestuur WILLEKE ALBERTI: :ADIO/TELEVISIE VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 PAGINA 17 21. [ILVERSUM De KRO iest er als enige van de ge- rofileerde omroepen niét oor om commerciële om- joep te worden als dat de nige uitweg zou bieden om e blijven voortbestaan. Dit Ajifeeft KRO-voorzitter mr. B. phmitz gezegd op de verga ai pring van de Kontaktgroe- Vn, de zeven bisdommelijke roepen waarin de achterban KRO-begunstigers is ge- i rganiseerd. Hij zei de ideeën 19 an NCRV en VARA wel te unnen begrijpen. „Die om- 14 jepen redeneren, dat als zij 21 laan voor de keuze tussen hangen en „commercieel gaan", zij liever kiezen voor dat laatste. Door bij minister Brinkman hun claim neer te leggen dat zij voor bepaalde commerciële opties in zijn als hun voortbestaan mogelij kerwijs wordt bedreigd, com pliceren zij ook de weg naar een duaal systeem. Maar is het wel helemaal geloof waardig? Eerst jarenlang principiëel verzet plegen en dan ineens zeggen zonodig overstag te gaan", aldus de KRO-voorzitter. „Er blijkt zelfs niet het begin van enig fatsoenlijk rekenwerk te zijn gemaakt, om van denkwerk maar te zwijgen, over wat voor commerciële omroep het nu eigenlijk gaat, hoe dat in ons land (naast een pu bliek systeem) exploitabel zou zijn, en hoe de criteria geformuleerd zouden moeten worden. Bij de KRO achten we het ondenkbaar dat WVC, de regering en het parlement niet eerst - voor dat er over een commerciële omroep wordt gesproken - de effecten van een duaal bestel zullen analyseren", aldus de heer Schmitz. HILVERSUM - De gezamenlijke omroepbonden hebben van het NOS-personeel toestemming gekregen een kort geding aan te spannen tegen het NOS-bestuur. Via dit geding willen de bonden het NOS-bestuur dwingen hen de noodzakelijke informatie over de reorganisatie van de NOS te geven. Er bestaat het recht op tij dige informatie over reorganisaties. Volgens FNV, CNV, NVJ en Unie BLHP heeft de NOS de bonden nog geen enkel plan gepre senteerd voor de nieuwe situatie. Bovendien vrezen de bonden dat de onttrekking door het kabinet van 210 miljoen gulden aan de omroepreserve de financiële onderbouwing van een sociaal plan ernstig ondergraaft, zo niet onmogelijk zal maken. Hiertegen gaat het NOS-bestuur overigens ook procederen. Op de protestbijeen komst gistermiddag werd het personeel opgeroepen vrijdagmiddag massaal te verschijnen op de bestuursvergadering van de NOS. verder zijn er actieplannen in voorbereiding. GEEN RECLAMEDAG OPAVRO-TV RIJSWIJK - De Omroepraad stemt niet in met het AVRO-plan een themadag over reclame op tv te brengen. Het gaat om een pro gramma dat de AVRO in samen werking met de STER en het Ge nootschap voor Reclame op 28 december wil uitzenden. Dit ge nootschap zou over de opbrengst mogen beschikken. De AVRO vraagt hiervoor van minister Brinkman 3,5 uur extra zendtijd. Zij wil dit programma dienstbaar maken aan reclame met extra re clameblokken. Volgens de Om roepraad heeft de AVRO niet hard kunnen maken dat hier sprake is van een bijzonder geval of een bijzonder doel, waarvoor extra zendtijd kan worden gege- ^ILVERSUM Met de ingle „Samen Zijn" af- iomstig uit de Veronica- inderserie „Pompy, de Cobodoll" is Willeke Al- lerti terug van wegge- /eest. Na een vier jaar 2i arende stilte waarbij ze ?uiaar man (voetballer Sö- en Lerby) vergezelde L laar Monaco, bloeide haar hiesten-hart weer op oen ze begin dit jaar in I lederland terugkeerde. Het huishouden is ook iet alles", was haar ant woord op de vraag waar- tl m ze weer voor de pla- enstudio had gekozen. laar hernieuwde succes 1 letekent overigens niet lat Willeke de zaallichten n de warme blikken van laar publiek weer zal op weken. „Ik heb geen ilannen om in het land op ,e treden. Het blijft echt lu leperkt tot het maken jI an platen en het optre- ti len op televisie", n )at laatste doet ze vrijdag Ned. 2 om 21.40 uur) in een n rogramma dat Tom Manders 1 voor een kwart verant- w /oordelijk voor het nummer TlSamen Zijn", samen met boortje Kandt rond Willeke ^Vervaardigde. Er waren ver schillende redenen om Wille ke weer eens in het zonnetje te zetten. Eén ervan was het feit dat ze inmiddels dertig jaar in de showbusiness zit en een an der het uitbrengen van' haar nieuwe elpee „Vrienden voor altijd". Noortje en Tom verzonnen een aardig concept. Tom Man ders jr.: „We wilden niet zo maar een paar liedjes doen, dus hebben we haar in een auto gezet. Ze rijdt als het ware langs de hoogtepunten uit haar carrière. Het is een rit waarbij ze een aantal mensen tegenkomt, die een belangrijke rol hebben gespeeld in haar le ven en carrière. Het was een heel verrassende tocht voor Willeke omdat ze nooit wist wie zij tegen zou komen. Zo ontmoet ze in Frankrijk Wil lem Duys, die bijna onherken baar is vermomd, maar ook Jeroen Krabbé en John Led- dy, met wie ze in de succesvol le tv-serie „De Kleine Waar-" heid" heeft gespeeld. We zijn tien dagen met de produktie bezig geweest en hebben enorm gelachen". Hommage Manders jr. omschrijft het pro gramma als een hommage aan Willeke. Tom: „Ze is een zan geres die uit haar hart zingt. Hetzelfde geldt voor haar acte ren en daarin vertoont ze overeenkomsten met Rudi Falkenhagen en Johnny Kraaykamp. Die hebben dat ook. Ze heeft in de bioscoop goed gescoord met „Rode Sien" en op televisie met „De Kleine Waarheid". Het is leuk om die prestaties nog eens on der de aandacht van het pu bliek te brengen. Haar privé- leven hebben we ongemoeid gelaten. We vonden het verkeerd deze in dit program ma te betrekken". Hoe populair Willeke ooit was en eigenlijk nog is, geeft Tom Manders aan met de verkoop van haar singletjes. „Vlak voor The Beatles doorbraken, ver kocht ze al 100.000 45-toeren plaatjes en was ze samen met Rob de Nijs enorm geliefd in Nederland. Zoals je weet heeft Willeke ook heel veel met haar vader Willy Alberti sa mengewerkt. Daarvan hebben we een apart blokje gemaakt". Leukste fragmenten Tom Manders jr. heeft heel veel voorbereidingstijd gekre gen voor het programma. Tom: „Dat vond ik heerlijk. Ik ben met veel plezier het NOS- archief ingedoken om de leuk ste fragmenten naar boven te halen. Gelukkig heeft de NOS een heel goed archief. De hoogtepunten van Willeke's carrière lagen in de jaren zes tig en zeventig. In de jaren, tachtig deed ze voornamelijk gastrollen. Bij het kijken naar al dat materiaal, zag ik ook een stukje van mijn eigen le ven terug. Ik denk dat het pu bliek dat ook wel zal hebben". In dat archiveren van de leuk ste fragmenten ging veel tijd zitten. Tom: „Ik ben daar twee weken heel intensief mee be- ziggeweest. Het was niet altijd even gemakkelijk. Tenslotte hoeft wat toen leuk was, nu niet meer leuk te zijn. Het FOTO: VOO kijkgedrag van het publiek is veel plezier gemaakt. Het was door de jaren heen tenslotte echt de moeite waard en ik behoorlijk veranderd. Televi- deed het graag voor Willeke. sie is een constant verande rend medium, dat in Amerika wel wordt omschreven als Ze is tenslotte een echt vak kauwgom voor de ogen. Maar dier". ik heb het programma met HANS PIËT 16.15 Applaus, magazine over kunsten en evenementen. Presentatie: Ansje van Brandenberg en Tineke de Groot NOS 17.30 '/26-Journaal KRO 17.46 Alvin en z'n boefje (Alvin and the Chipmunks), te kenfilmserie 18.11 KRO'a tekenfilmfestival TELEAC 18.30 Cursus Handwerken, les 1 KRO 19.00 Mini-playbackshow, ge presenteerd door Henny Huisman. Vanavond met imitaties van Rob de Nijs, Kate Bush, Lee Towers en Anita Meyer, Madonna en The Beatles NOS 20.00 SJournaal KRO 20.28 Hints, spelprogramma. Presentatie: Frank Kramer 21.00 Miss Marple, Engelse mis daadserie naar de verha len van Agatha Christie. Afl.: Het lijk in de biblio theek. Mevrouw Bantry en Miss Marple doen hun best om de onschuld van de ko lonel te bewijzen. De fami lieleden van het slachtoffer hebben een waterdicht ali bi. Dan wordt er een twee de lijk gevonden.... 22.00 Brandpunt, actualiteiten rubriek. Reportage over problemen in woning bouw. De woningbouwcor poraties zitten danig in de problemen omdat de be leggers niet met geld over de brug komen. Dit heeft grote gevolgen voor de so ciale woningbouw in Ne derland, want op het mo ment wordt er weinig ge- bouwd. Verder wordt Pre mier Lubbers in het weke lijks gesprek ondervraagd over o.a. de algemene be schouwingen en wordt ook deze week een gefilmd verslag verwacht van Willi- brord Frequin uit Surina me. Kees Jansma vat de wedstrijd Telstar-Volen- dam samen. 23.00 In 't holst van de nacht, Canadese serie. Afl.: Uit gesteld vonnis (Show down). Een keiharde moordenaar weet na zijn veroordeling in de recht zaal te ontsnappen. Hij wil wraak nemen op O'Brien, die hem al twee keer gear resteerd heeft NOS 23.55 Nieuws 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 Burt Lancaster speelt een van de hoofdrollen in de Ameri kaanse Indianenfilm „Slag om Apachenpas". Ned. 2 om 23.35 uur. FOTO: SP 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 aJeugdjournaal 19.00 Journaal AVRO 19.12 Prijs je rijk, spelprogram ma gepresenteerd door Fred Oster 20.05 V, Amerikaanse science fiction serie. Afl. 1Het is nu een jaar nadat de aarde de buitenaardse wezens heeft overwonnen. Onderbevel- hebster Diana wordt nu te rechtgesteld voor haar misdaden. Zij ontsnapt echter... 21.40 Samenzijn, special rónd Willeke Alberti, hommage aan Willeke Alberti door haar vrienden en kollega's van de afgelopen 30 jaar (Zie elders op deze pagina) NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 De nazaten, driedelige do cumentaire serie over de nazaten van de gerefor meerde bevolkingsgroep Kuyper. Deel 1: Water bij de wijn 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden VARA 23.35-01.20 Slag om Apachen- pas (Ulzana's raid), Ameri kaanse speelfilm uit 1972 van Robert Aldrich. Ulza- na, een indiaan uit het re servaat, kan de ellende van zijn volk niet meer aanzien en trekt, samen met tien andere indianen, ten strijde tegen de blan ken. Alleen de spoorzoe ker Mcintosh kan hem nog tegenhouden. 5RT 1 5 Nieuw* Tik T*k. Afl. 136. (herh.) De tovenaar van Oz. Japanse tekenfilmserie naar de boeken van Frank Baum. Afl.29: Een bloem waar pit In zit Bingo, hitparadeprogramma. 5 De Vlaams-nationale omroep- atlchting Mededelingen Weerbericht The coco-cola kld, Australi sche speelfilm uit 1985 van Du- san Makavejev. De jonge ver koopleider Becker wordt door zijn Coca-cola bazen naar Au stralië gestuurd om de ver koop van dit artikel wat op te porren. HIJ ontdekt er een dis- trikt waar nog nooit een flesje Coke verkocht werd... Charbon-velour#, filmmagazi ne. Thema: Tuinen: kadrages en sequensen. N.a.v. de aanleg van het Pare de la Villette te Parijs en vooral van de opval lende indeling van dit park worden enkele mogelijke rela ties tussen de tuinarchitectuur en filmdramaturgie geschetst J-23.10 Nieuws en Coda 8RT 2 i Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Afl.390: Tegenslag voor Jill. Patty dwingt Margaret en Beryl tot een gesprek I Oahin, Japanse serie van Yukl- ko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met Ayako Kobayashi en Shlro Ito. Afl. 152 Nieuw* Weerbericht en Kwidam Extra time De wereld in de jaren dertig (Die Welt der drelssiger Jahre), zes-delige Duitse documentai re serie die een overzicht geeft van de gebeurtenissen vanaf de beurscrash In New York tot en met het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog. Afl.: Het verre Oosten I Grüsse au* Wien. 1.Operette muziek van Stolz. Millöcker en Kalman door het BRT Filhar monisch Orkest en solisten en het BRT-Koor. 1TBF 1 The Co*by show Carrefour* Journaal Ce eoir, regionaal journaal Quick et Flupke, tekenfilm Journaal Minute peplllon, consumen- tentlps Una sela affaire, Franse speel film uit 1980 van Alain Bonnot. Met: Victor Lanoux, Marlène Jobert, Agnès Chateau, e.a. Een gescheiden vrouw woont met haar kind alleen en heeft een baantje als secretaresse op het gemeentehuis. De bur gemeester wordt door de poli tie ervan verdacht het brein te zijn achter een grootscheepse drugsorganisatie. Via zijn se cretaresse proberen ze aan bewijzen te komen Europalia 87 Autriche: Vienne la rouge. Vienne la noire Laatste nieuws 23.50 Sargent Anderson, Amerikaanse politieserie DUITSLAND 1 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 I 20.00 20.15 E Tagesschau Die Jegd nach dem Pferde- dieb (Ride a northbound hor se), Amerikaanse speelfilm uit 1969. Regie: Robert Totten. Met: Michael Shea, Ben John son, Carrol O'Connor e.a. De 15-jarlge wees Cav heeft zijn familiebezit verkocht om zijn grootste wens te vervullen: een eigen paard. Hij wordt echter steeds door een paardenhan delaar. die zijn snelle paard wil hebben, bedreigd. Dan wordt het paard gestolen... Tagesschau Hier und Heute, actualiteiten H3 Solo fiir 12, spelprogramma E WWF-Club, live uit de stu- Programma-overzicht IB Tagesschau EB Die Dornenvögel (The thorn- birds), vierdelige tv-film naar de roman van Colleen McCul- lough. Met: Richard Chamber lain, Rachel Ward. Jean Slm- mons.e.a. (herh.) Afl.3. Maggie wil niet dat Ralph van haar hu welijk hoort. Op aandringen van Luke neemt Maggie een baan aan als huishoudster bij een echtpaar, waarmee zij snel bevriend raakt. Luke bekom mert zich weinig om haar 21.50 Plusminus, economisch rrtaga- 22.30 Tagesthemen met Bericht aus 23.00 Sportschau, met o.a. Bundes- liga-voetbal 23.25 Man nannte ihn Kelly (Yellow stone Kelly). Amerikaanse speelfilm uit 1959 van Gordon Douglas. Met: Clint Walker, Edward Byrnes. John Russell, e.a. De ervaren pelsjager Yel lowstone Kelly is niet bereid zich door de Amerikaanse ca valerie als padvinder tegen de Indianen te laten gebruiken. Tegen zijn wil raakt hij toch verwikkeld In de strijd tussen de cavaleristen en de Sloux... 00.55 Tagesschau 01.00 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- DUITSLAND 2 14.50 Harold Lloyd: Ausgerechnet Wolkenratzer (Safety last), Amerikaanse speelfilm uit 1923 van Fred Newmeyer en Sam Taylor. Met: Harold Lloyd, Mil dred Davis, Bill Strothers e.a. Aansl.: Heute-Schlagzeilen 16.30 Freizeit... und waa man da- raus machen kann, vrlje-tijds- magazlne. Vandaag: 1. Hel- matverein Balkum - restauratie van een oude watermolen 2. Round Table Clubs gezellig heid en diensten voor anderen; 3. Zelfgemaakte mode. Sa menstelling: Sibylle Nlcolal 17.00 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern 17.15 Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.45 Robin Hood, serie met Jason Connery, Judi Trott 18.15 Heute-Schlagzeilen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heuta 19.30 Auelandsjournal. Presentatie: Rudolf Radke 20.15 Aktanzaichan: XY....ungelöst, Eduard Zimmerman bericht i.s.m. de politie over onopge loste misdaden 21.15 Showfenater, amusementspro- Richard Chamberlain als Ralph de Bricassart in „De Doorn vo gels". Duitsland 1 om 20.15 uur. FOTO: PR tramma gepresenteerd door abine Sauer 21.45 Heute-Journal, aktualiteiten 22.10 Literatur im Café, gesprekken met auteurs n.a.v. de Frankfur ter Buchmesse. met: Luciano de Crescenzo, Daniel Cohn- Bendit. Pavel Kohout e.a 23.25 Aktenzeichen: XY....ungelöst, reaktles van kijkers 23.30 Die Sport-Reportage: Golf In ternational - German Masters vanuit Stuttgart-Mönsheim. Kommentaar: Harry Valérien 00.00 Die Strassen von San Fran cisco (The streets of San Fran cisco), Amerikaanse politiese rie. Met: Karl Malden. Richard Hatch, Barry Primus e.a. Afl.: Ein guter Polizist, aber.... Agent Dave Lambert is een be langrijke getuige tegen de drugshandelaar Birmingham. Maar deze ontdekt dat Lam bert homoséksueel is. een feit dat hij bij zijn Indiensttreding had verzwegen. Birmingham gebruikt dit gegeven om hem te chanteren 00.50 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Organisation, cursus bedrijfs wetenschap. Les 5 Hallo Spencer. Kinderpro gramma Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport en Blickpunkt Dëseldorf Tagesschau met weerbericht Lander-Menschen-Abenteuer: Sorland auf hoher See, docu mentaire over de reis van de driemaster Sorland llnterwega mit James Cook, serie over de reis die James Cook destijds maakte en nu door een Italiaanse expeditie herhaald wordt. Afl. 1Insein der Llebe Reportage: Mlt Tempo 200 nach Europa, Europa rückt na- her, reportage Duett in Bonn, 6-dellge come- dy-serle met Karin Boyd, Hei- ner Lauterbach. Burghart Klaussner e.a. Afl.4: Heiligen- Schein Nachgesplelt: Die Partisanen von Wilna, gedramatiseerde documentaire over het plaatsje Wilna, waar vele joodse men sen zaten en enkelen de holo caust overleefden Laatste nieuws BBC 1 Children's BBC met Andy Cra ne en Corners. Met om: Superted, Tekenfilm What's all this than! Newsround, jeugdjournaal Grange hill Horse of the year show Journaal en weerbericht London Plus, regionaal nieuwsmagazine Wogan, Met Terry Wogan i Blankety Blank. Afl 4 21 Yeara of the two Ronnies, de beste sketches met Ronnie Barker en Ronnie Corbett ult de afgelopen 21 Jaar Journaal Regionaal nieuws Weokendweerbericht Pulaski (2), Drama-serie met David Andrews en Caroline Parker. Regie: Roy Clarke. Afl.2. Larry Summer stort in el kaar en gaat voor zijn rust naar de Halesworth Health Farm. Daar maakt hij kennis met het naaktmodel Cherry Hart. Zij blijkt de vriendin van een belangrijk zakenman, die er alles aan doet om haar kwijt te raken. Cherry vraagt Larry haar te helpen. Omnibus: Soviet cinema, 3- delige documentaire serie over de Russische kunsten in de tijd van de glasnost Horse of the year show Weerbericht BBC 2 14.15 Conservatieve Party 15.00 Niauwa en weerbericht 17.30 E Tarzan triumphs, Ameri kaanse speelfilm uit 1943 van William Thiele. Met: Johnny Weissmuller, Frances Gifforf, Johnny Sheffield e.a. Tarzan bindt de strijd aan tegen de Nazi's 18.45 Cricket 19.30 The education programme 20.00 The friday report 20.30 The gardeners' world, tuinier- tips 21.00 Foreign bodies 21.30 Petsr Ustinov's Russla, 6-dell- ge serie waarin de Britse ac teur een persoonlijk verslag geeft van zijn uitgebreide zwerftocht door de Sovjet- Unie. Afl.: Seeds of dissent 22.20 Newsnight, actualiteltenmaga- zine 23.30 Ride in the wirldwind, Ameri kaanse speelfilm uit 1966 van Monte Hellman. Met: Cameron Mitchell, Jack Nicholson, Tom Filer e.a. Drie onschuldige cowboys worden aangezien voor postkoetsovervallers. Hierdoor worden ze gedwon gen te vluchten. Jack Nichol son. die zelf een belangrijke rol speelt, schreef ook het scena rio voor deze film. 00.45 Weerbericht Ondertiteling via TeleTekst. O Tweetalige of stereo-uitzen ding. EZwart/wlt-uJtzendlng. ■JZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. iol Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. ■D Bi) nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ultzending In orglnele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 Here comes the Weekend with Bondstec 17.00 The O J Kst Show 18.00 The Monkees. Amerikaanse serie 18.30 Hogan'e Heroes. Australische serie 18.57 The Unlroyal Weather Report 19.00 The new Dick van Dyke Show. Komisch programma 19.30 Castaway. Romantische avon- turenserie. 20.00 Ritter's Cove. 20.30 Big Valley 21.22 The Uniroyal Weather Report 21.25 From here to Eternity 22.20 Ask Dr. Ruth 22.45 Dutch Football. Met 23.45 Here comes the Weekend with Bondstec 00.42-00.45 The Uniroyal Weather SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Life 17.00 Countdown with Adam Curry 18.00 Super Sonic 19.00 Solid Soul 19.25 The Goodyear Weather Fore- 19.30 Tomorrow's World 20.00 Nurse 22.00 Super Channel News 22.15 Super Channel News 22.30 Major League Baseball 23.30 The Goodyear Weather Fore- 23.35 Car programme. Top Gear 00.00 Amanda on the Orient Ez- press 00.30 The Buzz 01.30 Nino Firetto Totally Life 02.30-03.30 Countdown with Adam Curry TV 5 16.05 Fanchette 17.05 Nouvelle Affiche 17.50 Memoires des Poles 18.05 Recreation 18.40 Des Chiffres et des Lettres 19.00 Thalassa 19.30 Juliett* et Galathee 20.35 Pare-Chocs 21.05 Portrait 22.00 Journal Télévisé 22.30 Divan 22.45 Sports Loiaira Barbara Stanwyck speelt de rol van Victoria Barkley in de western-serie „Big Valley". Sky Channel om 20.30 uur. FOTO: AP RTBF 1 08.15 Nouba-nouba, gevarieerd kin derprogramma met o.a. tekenfilms, de verborgen camera, boekenrubriek, noubactif en Noubana-news 09.30-10.00 Victor English method, cursus Engels. (Herh) 11.40 Interwalionië: Para vosotros, programma voor Spanjaarden -12.20 Interwalionië: lleukoum, pro gramma voor Arabieren 13.00 Tribune economique et socia le: Les classes moyennes. 13.30 La penaëe at les hommes, een programma over filosofie en le- kenmoraal: Erasme, l'éloge de ia fo lie. (herh.) DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sportschau 10.30 Wine Bombenatory, van Fried- helm Werremeier en Wilfried Dotzel. Met Gerd Kunath. Dieter Ohlendiek. Monika Gabriel 11.30 Umschau 11.40 Literatur lm Cafe 12.55 Persoverzicht 13.00 Haute DUITSLAND 2 11.00 Programma-waekovarzicht 11.30 Elf Lander, ein Land - die Bundesrepublik, 13-delige documen taire over de 11 verschillende 'landen' van de DBR, zo gezien door de men sen die er wonen. Afl.3: Bayem - Ber ge machen fromm 12.00 Nachbarn In Europa, informa tie en amusement voor buitenlanders. (12.00 Bijdrage uit Joegoslavië. 12.40 Griekenland. 13.20 Spanje) BBC 1 08.25 Children's BBC mat Comara 08.40 Chucklevision 09.05 Th# Muppet Babies, tekenfilm 09.30 Going live 12.12 Weerbericht 12.15 Grandstand. Sportprogramma. Met paardenraces te Ascot, Horse of the Year Show te Wembley, boksen en hockeywedstrijden te Luton SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory 11.10 Bailey's bird 12.05 Diving do it safe 12.20 The Smash Great Video Race 13.30 Pop Formule SUPER CHANNEL 07.00 Funbus. Met Heathcllff, Lazer Tag. Macron 1, Two-way Tic ket, Zorro en Butterfly Island. 10.00 Super Sonic Club. 11.00 The Power Hour 12.00 Off The Wall. Simon Potter en Amanda Redlngton putten uit het laatste nieuws uit de roe- 13.00 Car Programme: Top gear 13.30 Armchair Adventure: Afl.: Matterhorn. Vier bergbeklim mers proberen op dezelfde manier de Matterhorn te be klimmen als Sir Edward Whymper In 18.65. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VARA: Radio 1 vrijdageditie 19.02 AVRO: St. Kids van de Boven windse. 20.02 NCRV: Water en vuur. 21.02 Mengpaneel. 22.02 NCRV-Vrijdag-Sport. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.07-07.00 Ook goeiemorgen RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Minjonmagazine. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits 19.02 VOO: Curry Van Inkel. 22.02-24.00 Countdown Café RADIO 4 18.00 NOS: Nieuws. 18.02 Aspecten van de Kamermuziek 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 PromeNOS: Radio Filharmo nisch Orkest met solisten. 2. Belgische volksmuziek. 3. He-' dendaagse saxofoonmuzlek. 22.30 Jazz Geschiedenis. 23.00-24.00 Kernkrachten, hoorspel RADIO 5 17.56 NOS: Mededelingen en Nieuws 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 P.P.: D'66. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Programma voor buiten landers. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Schoolagenda. 21.15 Zicht op Israel. 21.40-22.00 Theologische verkennin-' gen REGIONAAL Radio West: 17.00- 18.00 Avondmagazine met Victor De- coninck. Actualiteiten, column en overzicht van de regionale avondbla den. Omroep Rijnland: (Vla FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrij dag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Radio Rijnmond (leder uur regionaal nieuws na het ANP) 18.30-18.20 Middagma gazine. Presentatie: Erik Post. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensemblea. 19.10 Actueel. 19.33 Beraber. voor Turken. 20.03 Imago, jongerenmagazine. 21.03 Klapstoel. 23.30 Twee lot twee BRT 2 18.00 Moe. hoor 'ns hoe. 19.10 Hitriders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Countryside. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.00 Festivalprogramma. 18.30 Strijkkwartet nr. 9, Beethoven. 19.00 Kroniek 2, magazine. 19.45 Trio nr. In d, Haydn. 20.00 PromeNos. Radio Fllh. Ork. en Groot Omroep Koor: Franck en Puccini. 2) Belgische jazz. 3) Ned. Saxofoonkwartet. 23.00 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)l 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. 07.45 Dierenmanieren. 08.06 TROS Aktua. 06.25 Ontbljtgast van de week. 09.03 Prijzenslag, introductie. 09.08 Doe 't zelfrubriek. 09.20 Kieskeurig. 09.35 Plantenrubriek. 09.50 Autorubriek. 09.57 introductie kamerbreed. 10.08 Van boeken bezeten. 10.20 Prijzenslag. 10.30 Op uw gezondheid. 10.50 Prijzenslag, finale 11.03 Tros Kamerbreed. 12.03 Oud plaatwerk. 12-56 NOS: Land-en tuinbouw. 13.06 TROS Aktua. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: VARA's Vrije Zaterdag 11.03 Tussen Barend en van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 13.03 Comité van aanbeveling. 13^5 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Club-toer. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met 06.00 Nieuws. 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss Co. 13.02 Veronica klassiek: Radio Ka mer Orkest. Aansl.: Veronica Kamermuziekserie 86/87. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Wachten op het ge- 09.45 Voorlichtingsprogramma. 10.00 Taal,, tekens en regels, (herh.) 10.15 EO: EO-Jongerendag 1987 REGIONAAL Radio Wast (vla FM- frequentie Radio 1) 11.00-11.30 Regio nale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekeinde. 11.30-12.30 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio. Omroep Rijnland (Via FM- frequentle 105.7 MHz) 12.00 Hindoes- taans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal. Radio Rijnmond 10.00 Nieuws. 10.03 Een uur amuse ment met Hans van Vliet. 11.00 The mauitzending. 12.00-13.00 Wat nu weer. een programma vol regionale verrassingen BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Subotom Skupa. 09.10 Slnta-se em casa 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Licht-klassieke muziek. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 Vlaamse top tien. 12.00 Top 30: nationale hitparade. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties met Vlot Clementi 10.00 Pronto, inleiding. 10.30 Wljswijzer. 11.00 Harmonies en fanfares. 11.30 St. John's College Choir. 12.00 Tafelmuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 17