Bernstein magistraal met Concert gebouworkest Felle strijd om Britse Booker-prijs DE KEER Concert van bouwkabaal Nederlandse Opera indrukwekkend met traditionele Don Carlos 'KUNST CeidaeSoutont VRIJDAG 9 OKTOBER 1987PAGINJ PROCES TEGEN FLAMENGO- STER LOLA FLORES gisteren een proces aangespannen tegen de beroem de Spaanse actrice en flamengo-zangeres Lola Flo- res. De artieste - beter bekend als „La Lola" - zou de afgelopen jaren systematisch de belastingdienst heb ben opgelicht. De rechter eist ruim 2,5 miljoen gul- den borgsom van haar. Lola Flores is in Spanje een y levende mythe. Tijdens de Franco-dictatuur was zij het symbool bij uitstek van het traditionele Spanje. De zangeres is al vaker door de belastingdienst op het matje geroepen. De eerste keer verzekerde zij dat ze niet wist dat belasting betalen verplicht was. - De tweede keer zei ze dat ze vergeten was het for mulier in te vullen en de derde maal - enkele maan den geleden - verklaarde ze diep verontwaardigd - dat actrices van haar formaat geen belasting behoor den te betalen, maar juist door de overheid zouden •- moeten worden gesubsidieerd. MINNEAPOLIS Met de uitvoering van de ouverture „Groundbreaker", een 7 minuten durend werk voor spijkerpis tool, steenzaag en betonmixer, heeft de Amerikaanse componist Stephen Paulus woensdag een ode gebracht aan de bouwvaksec tor. Bij de start van een bouwprojekt in een voorstad van Min neapolis werd het werk onder veel bijval ten gehore gebracht. Het gelegenheidsorkest was behalve uit musici met normale in strumenten aangevuld met bouwvakkers met veiligheidshel men, maar verder in smoking, die hun gereedschappen tot de meest zuivere klank probeerden te verlokken. Het concert nam een aanvang met een kakafonie van bouwgeluiden die zich ver volgens vermengden met de klanken van hobo's, klarinetten en trombones. Als baslijn fungeerden zaag- en maalgeluiden, ter wijl het spijkerpistool met een enkel schot het werk voltooide. Bij veel toehoorders bleek het „huwelijk van de schone kunsten met de ambachten", zoals een van hen het uitdrukte, bijzonder in de smaak te bevallen. Internationaal accordeon-concours in Arnhem ARNHEM In Arnhem wordt van dins dag 20 tot en met zaterdag 24 oktober het internationale accordeon-concours „Coupe Mondiale 1987" gehouden. Aan het con cours doen twintig solo-accordeonisten mee uit elf verschillende landen. Het is voor het eerst sinds tien jaar dat de Coupe Mondiale in Nederland wordt gehouden. Vorig jaar streden de accordeonsolisten in Polen. Tij dens het concours wordt bovendien het 60- jarig bestaan herdacht van de Nederlandse Organisatie voor Akkordeon en Mondhar- monika (NOVAM). Samenstelling Dave Brubeck Quartet gewijzigd DEN HAAG De samen stelling van het Dave Bru beck Quartet, dat op 15 ok tober in het Circustheater in Scheveningen optreedt, is door ziekte van twee mu sici gewijzigd. Bassist Chris Brubeck wordt vervangen door Eugene Wright en achter de drums zal in plaats van Randy Jones nu Bob Militello gaan zitten. Zowel Wright als Militello hebben eerder deel uitge maakt van het kwartet. (ADVERTENTIE) BOEKHANDEL LEIDEN LEIDERDORP OEGSTGEEST KATWIJK VOORSCHOTEN Leiden vergeet de verdediging LEIDEN De basketballers van Luba Leiden verloren gis teravond met 8576 van Ear ly Bird. De Leidenaren, die hard werkten en aanvallend goed speelden, lieten het in de defensie afweten. Het verlies betekende de tweede neder laag van de Leidse ploeg in - deze competitie. De wedstrijd in Purmerend kende twee breekpunten. Vlak voor de rust, in de 18e minuut en bij een stand van 3229, kwam Leiden twee minuten lang vrijwel niet tot scoren. De thuisploeg scoorde wel en liep daardoor weg naar een 3731 voorsprong bij rust. Na de pau ze overkwam dat de Leidena ren nogmaals. Na drie minu ten geen punt gemaakt te heb ben, ging op de stand 4731 de teller voor Leiden weer lo pen. De gasten kwamen lang- zaam terug tot een marge van 10 punten (68- -58). De Purme- rendse gastheren lieten Leiden echter niet dichterbij komen. Topscorers bij Leiden waren Thijs Minderhout (23 punten) en de bij Leiden na een schon- sing debuterende Ben de Jong (21 punten). Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. AMSTERDAM Diri gent Leonard Bernstein en het Concertgebouwor kest hebben elkaar ge vonden in het oeuvre van Gustav Mahler. In 1985 bracht hij de negen de symfonie, in juni van dit jaar de vierde symfo nie en nu hij alweer in Amsterdam is staan Mah ler's eerste symfonie en liederen uit „Das Kna- ben Wunderhorn" op het programma. Bernstein combineert Mahler met de negende en de achtste symfonie van Schubert en met die composities gaat de Amerikaanse dirigent en het Amsterdamse orkest van 18 tot 24 oktober naar Leipzig, naar Oost- en naar West-Ber- lijn. Volgend jaar wordt Bernstein zeventig jaar en hij kan dan terugzien op een tuim veer tigjarige carrière als dirigent, als pianist en als componist. Kort na de Tweede Wereld oorlog veroverde hij Europa. In het Scheveningse Kurhaus dirigeerde hij destijds het Re sidentie Orkest in Beetho- vens eerste pianoconcert - hij was één van de eerste pianis ten die speelde èn dirigeerde - in de negende symfonie van Beethoven en met het Toon- kunstkoor in de tweede sym fonie van Mahler. Zou Bern stein weten dat het Residen tie Orkest nu de beschikking heeft over een eigen Muziek zaal en zou het voor het Leonard Bernstein en Jaap van Zweeden Haagse concertpubliek ook niet aantrekkelijk zijn als Bernstein in de naaste toe komst weer in de Residentie zou dirigeren? Bernstein is - al gaan de ja ren tellen - nog altijd de diri gent die orkest en publiek meesleept in zijn uitbundig heid, zijn enthousiasme, zijn expressiviteit en zijn uitstra ling. Zijn visie op Schuberts Onvoltooide is een visie met het accent op de melodische pracht, op de tederheid en op de melancholie. Opvallend was de nadrukke lijke waardering die Bern stein aan de dag legde voor de prestaties van het orkest, concertmeester Jaap van Zweden kreeg zelfs een om helzing. De herhaling van dit concert morgenavond zal zondagmiddag over Hilver sum 4 worden uitgezonden, het is te hopen dat de weer gave niet ontsierd wordt door de enkele rafels, zoals die gis teravond in enkele fragmen ten vookwamen. De eerste symfonie van Mah ler, met opus door de compo nist aanvankelijk als pro grammamuziek bestempeld, heeft voor een dirigent als Bernstein alles in zich om zijn hartstochtelijke muzika liteit, zijn meeslepende musi- ceerdrift en zijn hang naar effect te kunnen botvieren. Bernstein verliest wel zijn haren maar niet zijn „stre ken", de koperblazers enkele maten in de finale staande laten spelen past uiteraard precies in zijn opvatting. Maar diezelfde Bernstein komt in „Feierlich und ge- messen" tot zulke ongelooflij ke hoogtepunten, weet de fi nale in alle glorie en alle te derheid zo uit te bouwen dat men graag erkent: hij is nog altijd de grote veelzijdige mu sicus aan wie men graag zijn hart verliest. Het voltallige publiek leverde het hart met enthousiasme bij hem in: de ovaties en het gejubel waren als vanouds en de maestro deelde al die hulde nadruk kelijk met het orkest. ADRIAAN HAGER lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllll Alles goed? „Is alles goed met u?". vroeg prinses Diana gisteren aan een balletdanser die volledig aan het oog onttrokken werd door de tutu van de balle rina die hij optil de. De vraag kwam tijdens een bezoek aan de Royal Ballet School in Lon den. „Di". die zelf ooit op het podium danste met onder meer de balletster Wayne Sleep, is een bekend bal letfan. FOTO: AP IIIIllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Nederlandse Opera brengt Don Car los in de regie van Alberto Fassinl, naar een concept van Luchino Vis conti. Muziektheater. Amsterdam, gisteravond. AMSTERDAM Gister avond vond de premiere van Verdi's opera Don Carlos in het Amsterdam se Muziektheater plaats. Met de aan Luchino Vis conti ontleende regie hei - stelde de Nederlandse Operastichting het ver trouwen dat door de bij zonder slecht gevallen re gie bij de vorige opera, Tristan en Isolde, een ge duchte deuk had opgelo pen. De feitelijke regie lag in handen van een Vroe gere medewerker van Visconti, Alberto Fassini, die uitging van de sinds 1965 in Rome heringestu- deerde regie die Visconti voor de uitvoering in 1958 in de Milanese Scala ont wierp. Van de vele - minstens zes - versies van deze opera werd voor deze serie uitvoeringen gekozen voor de zogenaamde Parijse versie uit 1867 met het libretto in de oorspronkelijke taal, het Frans. Bovendien be sliste men de eerste acte, de zogenaamde Fontaine Bleau- scène niet weg te laten, hoewel dat, gezien de buitensporige lengte van deze opera, wel vaak gebeurt. Nu bleef de be zoeker bijna vijf uur aan zijn stoel gekluisterd, de drie pau zes en enige changementen niet meegerekend. Of deze uitvoering met zijn rij ke decors en zijn traditionele regie als een succes moet worden beschouwd, is een kwestie van smaak. Persoon lijk ben ik geneigd om het oogstrelende decor en de niet minder exquise costuums in uitgekiende kleurencombina ties als een aanwinst te be schouwen. Deze muziek van Verdi, waarin een soort ko ninklijk „Dynasty"-verhaal wordt verteld, mag zich als een feestelijk platenboek voor het oog ontrollen. Visconti le verde daarbij een platenboek dat met grote smaak is opge maakt en is verlucht met na turalistische details als een paard en jachthonden. Hartmut Haenchen zag kans het Nederlands Philharmo- nisch Orkest met veel nuances en precisie door de lange par tituur te loodsen. De greep op het koor, met name in de eer ste acte, was echter bij de pre mière nog niet optimaal. Bij de zangers waren het vooral de mannen die grote indruk maakten met William Stone als Rodrigo, Neil Rosenshein als Don Carlos, Harrie Peeters als koning Philips en Pieter van den Berg als monnik. Ko ningin Elizabeth kreeg een waardige vertolking door Su zan Mary Pierson, wier stem echter veel vibrato had en in het forte al te schel werd. Wat dat betreft kreeg de vurige prinses Eboli een pakkender uitvoering door Mimi Lerner, ook al kon zij deze bijzonder veeleisende partij stemtech- nisch niet helemaal perfect vertolken. Een punt van kritiek betreft het Frans dat zelden fraai werd uitgesproken en slechts ten dele goed verstaanbaar was. Het is zonder meer jam mer dat deze magnifieke uit voering, waar een groot pu bliek mee zou kunnen worden getrokken, niet langer ge speeld kan worden dan de reeds lang tevoren uitverkoch te acht maal. ERIK BESIER (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN De vijf juryleden die straks de winnaar of win nares van de fel begeerde Boo ker-prijs zullen kiezen, hebben kortgeleden op de gebruikelij ke manier zes namen van be kende Britse auteurs op de voordracht geplaatst. De prijs van 15.000 pond wordt op 29 oktober' met veel luister uitge reikt in Londens Guildhall. Voor de Britse literaire wereld is dat de belangrijkste gebeur tenis van het jaar. De zes kandidaten van 1987 zijn: „Anthills of the Savan nah", door Chinua Achebe (een Nigeriaan die in Londen „de grootvader van de Afri kaanse lieratuur wordt ge noemd en die al 20 jaar geen nieuwe roman meer had ge schreven), „Chatterton", door Peter Ackroyd, „Circles of De ceit", door Nina Bawden, „Moon Tiger", door Penelope Lively, „The Colour of Blood", door Brian Moore en „The Book and the Brotherhood", door Iris Murdoch. Voor auteurs die op de voor dracht staan - en bijzonder voor de uiteindelijke winnaar of winnares - is de Booker een garantie om schatrijk te worden. Nu de hoger genoem de zes het al zo ver hebben ge bracht, tellen de literaire kwa liteiten van hun werk haast niet meer mee. In 1984 snoepte Anita Bookner de Booker-prijs weg met haar roman „Hotel du Lac". Vóór die tijd werden van een nieuw boek van haar telkens hooguit 2000 exemplaren verkocht. Haar nieuwste roman, „A Friend from England", staat momenteel bovenaan de lijst van bestsellers. Hij is alle be kende namen, die steengoed verkopen, zó voorbijgesneld, net alsof het niets was. Kingsley Amis, de Booker- prijswinnaar van afgelopen jaar, was een populaire keuze. Alle boekhandelaren en het publiek waren met zijn ver kiezing in hun schik. Amis' uitverkoren roman, „The Old Devils", stond direct op de bestsellerslijst. Van de gebon den uitgave van dit werk wer den meer dan 100.000 exem plaren verkocht. Booker-prijskandidaten en - winnaars hebben uiteraard groot financieel voordeel bij de tors toenemende paperback- verkoop van hun jongste boek. Daarnaast zijn er de Ameri kaanse en andere buitenlandse rechten die een hoop geld op brengen. En zij krijgen boven dien de zekerheid dat de beste uitgevers voortaan om het hoogst zullen bieden voor hun volgende boek. De Booker-prijs is nog vrij jong. Hij werd in 1969 gelan ceerd door de Britse suikergi- tant Booker McConnel, met antoren in de City van Lon den, die toen al een poosje „ook eens wat anders" deed met financieel erg waardevolle contracten waarin romans van Agatha Christie en Ian Fle ming de hoofdrol speelden. In het begin trok de uitreiking van de Booker-prijs, waaraan een wel enig prestige was ver bonden, niet erg de openbare aandacht. Maar in 1980 kwam er verandering. Dat jaar deed zich de titanenstrijd voor waarin het ging om „Earthly Powers", van Anthony Bur gess, en „The Rites of Passa ge", van William Golding. Het publiek wierd wakkergeschud en intersseerde zich van dan af regelmatig voor het jaarlijk se Bookèr-gebeuren. Sedertdien is de Booker een prijs die door alle Britse au teurs en uitgevers wordt be geerd. Bij laatstgenoemden steekt vooral de forse stijging van de verkoop van de zes boeken die op de voordracht staan de ogen uit. Peter May er, de grote baas van Penguin Books besefte dit voordeel al toen de Booker-prijs nog lang niet zo populair was als dit vandaag de dag het geval is. Hij koopt telkens zo snel mo gelijk alle beschikbare paper backrechten van de zes wer ken die ongeveer een maand vóór de uitreiking van de prijs op de zogeheten „shortlist" worden geplaatst. Dit laatste gebeurt zelden probleemloos, want de vijf juryleden raken het haast nooit volledig met el kaar eens. Elk lid heeft meest al zelf ook enkele titels opzij gezet, die hij of zij veel meer geschikt vindt dan de boeken, gekozen door de anderen. De jury van dit jaar staat on der het voorzitterschap van P.D. James, Groot-Brittanniës top-auteur van detectivero mans. De andere iuryleden zijn journalist John Thompson,, directeur van de Britse com merciële radio, de biograaf Lady Selina Hastings, de zwarte ITN-nieuwslezer Tre vor McDonald en de Schotse romanschrijver Allan Massie. Het is wat men in Groot-Brit- tannie noemt „een middle of the road"-groep, die tot nu toe een weinig controversiële keu ze heeft gedaan. Dit jaar waren voor het eerst nieuwe regels van kracht voor het uitpikken van zes boeken die op de voordracht zouden komen te staan. Uitgevers mochten elk maar drie boeken voorleggen. Pas wanneer deze werden afgewezen, konden zij een lijst van andere titels en hun auteurs indienen. Ieder jury-lid kreeg 93 romans te le zen, waaruit de keuze moest worden gemaakt. De Britten kunnen tegenwoor dig in sommige gokwinkels een deel van hun zuur ver diende pondjes wagen op de auteur die naar hun mening op 29 oktober de Booker-prijs in ontvangst zal nemen. Deze plechtigheid in Londens Guildhall komt integraal op de tv. Vele Britten geven Iris Murdoch, die door miljoenen lezers wordt bewonderd en de Booker-prijs al eens heeft ge wonnen, opnieuw een goede kans. Maar Brian Moore en Penelope Lively zijn ook ster ke kanshebbers. Voor een uitgebreide agen da, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EURO CINEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Robocop (16); 18.30, 21.00. za. wo. 13.30. zo. ook 16.00. EUROCINEMA II: Robo cop (16); 18.30, 21.00. Een avon tuur met een «taartje (al); za. wo. 14.00. zo. 14.00, 16.15. EUROCI NEMA III: Een maand later (al); 18.30, 21.15. za. zo. wo. ook 13.30. zo. ook 16.00. EUROCINEMA IV: Beverly Hill* Cop II (al); 18.45, 21.30. za. zo. wo. ook 13.45. zo. ook 16.15. NACHTVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I: Robocop (16); za 24.00. EUROCINEMA II: Ik ga vreemd (18); za. 24.00. EUROCI NEMA III: Een «chot In de rooa (18); za. 24.00. EUROCINEMA IV: Beverly Hill« Cop II (16); za. 24.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Robocop (16Y. 19.00. 21.15. za. zo. wo. ook 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Who'« that girl (al); za. zo. wo. 14.30; The living daylights (al); 14.30, 18.45, 21.15; Een maand later (al); 19.00, 21.15. do. vr. ma. dl. ook 14.30. The Un touchables (16); Secret of my suc cess (al); Beverly Hills Cop II (al); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON NACHTVOORSTELLINGEN REX: Wellustig en onverza (18); vr. za. 23.30. NOORDWIJK LIDO THEA1 (Pr. Bernhardstraat 56. tel. 017 12800): Lethal Weapon (16); za ma. 19.00. Crocodile Dundee za. zo. ma. 21.15. KATWIJK CITY THEATER (Badstraat 30. tel. 01718-740! Predator (16); do. vr. za. zo. 14.45. 19.00, 21.15. ma. di. 19 21.15. CITY THEATER II: C dren of a lesser god (al); do. 14.45. 19.00. za. 19.00. zo. 14. 19.00, 21.15. ma. dl. 19.00, 21. The living daylights (al); do. 21.15. Overvallers in de dier tuin (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY 01717-4354): Children of a lei* God (al); do. t/m zo. 19.00, zo. o 15.45. ma. dl. wo. 20.15. Weeks (16); vr. za. 21.15. Opera Malandro (16); do. zo. 21.15. KINDERVOORSTELLING Feestelijke reveu van tekenfll sterren; za. zo. wo. 14.00. Troel beertjes II; vr. za wo. 15.45. WASSENAAR ASTRA 01751-13269): De naam van roos (12); do. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING Asterii contra Caesar; za. zo. 14.00. Bandjes Op het kerkplein voor de Hervormde Kerk in Sassen- heim zijn zaterdagmiddag vanaf half drie cassetteband jes te koop, getiteld „Ont moetingen met het Oranje- Carillon". Vooraf is er om twee uur een optreden van Adest Musica, gevolgd door een inleidend woord van burgemeester Kret. Op de bandjes staan opnamen van het optreden in de Dorps kerk donderdag en vrijdaga vond na Pasen, waaraan werd deelgenomen door een aantal plaatselijke koren en solisten. Tijdens de verkoop van de bandjes zorgt de bei aardier voor feestelijke klanken. Een bandje kost ze ventien gulden vijftig. Jazz Het trio The Players en zan geres Alice treden zondag middag op in het Jazz Café Lisse ('t Vierkant aan de Heerweg 214). Het concert begint om drie uur en duurt tot zeven uur. De toegang sprijs bedraagt vijf gulden. Disco De evenementencommissie van Zevenhoven houdt zon dagmiddag van twee tot vijf uur een discomiddag in dorpshuis 't Trefpunt met medewerking van disco theek Night Town uit De Hoef. Iedereen is welkom. De entree bedraagt een rijksdaalder. Film In De Vonk in Noord wijk wordt maandagavond door Filmhuis Noord wijk de film „Hannah and her Sisters" van Woody Allen vertoond. In de film spelen onder an deren Mia Farrow, Max van Sydow, Michael Caine en Woody Allen. De voorstel ling begint om half negen. De toegangsprijs bedraagt zeven gulden, leden moeten vijf gulden betalen. Ijspegel De surfclub Ter Aar hpudt zondag op de Langeraarse plassen een wedstrijd om de ijspegel trofee. Er zijn twee klassen: beginners en gevor derden. De wedstrijd begint om twaalf uur, de inschrijf- post is vanaf half elf geo pend. Het inschrijfgeld be draagt een rijksdaalder. Wie geen surfplank of surfpak heeft, kan deze attributen huren bij surf school Paradi- so. Voor meer inlichtingen: Ad Otto, 01722-2876. Schemerconcert In 't Reghthuys in Nieuw koop wordt op zondagmid dag een schemerconcert ge geven door het trio Saskia Kwast op harp en Koos Kamphuis en de uit Ierland afkomstige Derek Moore op fluit. Op het programma staan werken van onder an deren Krebs, Beethoven, Donizetti, Fauré en Doppler. Het concert begint om vier uur. Leden van kunstge nootschap 't Reghthuys, 65- plussers en houders van een CJP betalen vijf gulden, de overige bezoekers moeten zes gulden vijftig betalen. Open deur en Nico Kruithof (orgel), dienst begint om zeven u Koffieconcert De Stichting Vrienden het Adema-orgel start z dag weer met een nieu serie koffieconcerten kapelzaal tegenover de Agathakerk in Lisse. Op treden wordt door de doe ten van de Muzieksch Lisse: Annemarie van L (harp), Ivonne Stevens Abbe dwarsfluitR Wagner (blokfluit), Paap (accordeon) en Mai Lichters (gitaar). De ent bedraagt vijf gulden, jeugd tot 14 jaar mag gr, naar binnen. Het concert gint om twaalf uur. Natuurwandeling Het Instituut voor Natuur schermingseducatie (I Alphen houdt zondag excursie langs de Ru Kade. Enkele gidsen zul vertellen over de vogelti Het gebied is bekend om spreeuwen, kievieten goudplevieren die daar sc met honderden samen men voor de grote trek. wat geluk zijn er ook w pen en roofvogels waar nemen. De start is om uur bij de parkeerplaats het bruggetje in het bu schap Ofwegen tus Hoogmade en Woubruf Deelname is gratis. Strandloop De atletiekvereniging Bataven uit Leiden ho zondagochtend een stra loop in Noordwi Aanvang elf uur op strand bij de Vuurtoren, kunnen verschillende standen worden gelopen: 5, 10 en 15 kilometer, schrijven kan in restaur De Wulk aan de Konir\ Wilhelminaboulevard Noordwijk. Het inschrijfg bedraagt drie gulden viji kinderen tot en met 14 j oud moeten een rijksdaal betalen L Handwerken De Stichting Open Bej den werk in Alkemade ht zaterdag en zondag een toonstelling van hand\ ken en hobby-werkstuk in de recreatiezaal Arendshorst in Roeh rendsveen. De werkstuk zijn gemaakt door 75 vi wen van de handwerkcl uit Oud Ade, Rijpwetei Nieuwe Wetering en R< farendsveen en de h hobbyclub uit Roelofarei veen. De opbrengst van verkoop van de werksti ken komt ten goede aan clubs. Ook is er een ten, stelling van foto's van Stichting Oud Alkemadej bezichtigen. Openingstijd zijn zaterdag van 14.01 17.00 uur en zondag 12.00 tot 16.00 uur. Toef gratis. Poelgeest In de gereformeerde kerk aan de Julianalaan in Sas sen heim wordt zondaga vond een Open Deurdienst, uitgaande van de gezamen lijke Reformatorische ker ken, gehouden. Voorganger is dominee A.H. Agtereek uit Leiden en medewerking wordt verleend door het tie ner- en jeugdkoor Joyce uit Ridderkerk onder leiding van Jennifer van der Hoek Voor het vijfde achten volgende jaar treffen on\ veer tweehonderd draf) van de naam (van) Poelgè elkaar zondag in de Ridq hof in Koudekerk. Hck punt is de opvoering van in de zeventiende eeuw f schreven toneelstuk Aleid van Poelgeest. Darttoernooi Dart Morgenavond wordt „Landzicht" aan de Verlt weg te Zoeterwoude-c een groot darttoernooi houden. Leden van dartv eniging „De Pinquin en I dere dart-fanaten kunij deelnemen. Aanvang uur. Bingo De supportersclub van j Zoeterwoudse voetbal) eniging SJZ houdt mop de eerste bingo-avond het nieuwe seizoen. V» 20.00 uur zullen in het cl huis op sportpark Haasbn de bingo-balletjes weer len. Tientallen prijzen men de inzet.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16