Nederlandse Missieraad verliest zelfstandigheid kerk wereld brieven lezers weer GEESTELIJK LEVEN/OPINIE beroepingen Protestants antwoord op katholiek „scheldwoord" blijft in kerkorde Nieuwe katholieke vertaling van vier Evangelieën £eidóc Magere vertoning Lubbers en de media CeidaeSou/UMit DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 PAGIN Proces-verbaal voor Goeree wegens belediging Lubbers DORDRECHT De rijkspolitie heeft gistermiddag in Puts- hoek de evangelist Lucas Goeree aangehouden. Hij was met zes medewerkers bezig het tijdschrift Evan te verspreiden, waarin passages voorkomen die volgens de politie beledigend zijn voor onder anderen minister-president Lubbers. De premier wordt in het blad vergeleken met Hitier. Dit heeft de rijkspolitie van Dordrecht bekendgemaakt Lucas Goeree had nog ongeveer 300 bladen bij zich die door de rijkspolitie in beslag zijn genomen. Na verhoor is Goeree weer in vrijheid gesteld. Gereformeerden: doventolken in kerkdienst welkom LUNTEREN De gereformeerde synode heeft de deur (van de kerk) opengezet voor zogenaamde doventolken. Dat zijn mensen die door middel van gebarentaal aan de doven die de dienst bijwonen vertellen waar het over gaat. De synode vond dat het verlangen naar emancipatie en integratie van doven in de samenleving terecht is. Het verdient bijzondere aandacht van de kerken. Zij zullen geld over moeten hebben voor de aanstelling van de doventolken. Enkele synodeleden hadden toch wat bedenkingen. Een doorslag van de preek uitdelen zou ook kunnen. Of liplezen, meende men. Ook moeilijkheden schrikken ons niet af. Spreuk van de Welfen Compromis in Italiaanse schoolstrijd ROME De schoolstrijd tus sen de Rooms-Katholieke Kerk en de Italiaanse rege- caan, kardinaal-staatssecreta ris Casaroli, en de Italiaanse premier Giovanni Goria heb ben gisteren overeenstem ming bereikt over de inter pretatie van het concordaat uit 1985, dat de onderlinge betrekkingen tussen Italië en het Vaticaan regelt. Het Vaticaan had de Italiaan se regering ervan beschul digd plannen voor het gods dienstonderwijs te hebben opgesteld die in strijd met het concordaat waren. In een ge zamenlijk eommuniqué wordt gezegd dat Casaroli en Goria „overeenstemming hebben bereikt over de bete kenis en de draagwijdte van het Concordaat met het oog op het godsdienstonderwijs". Bijzonderheden werden niet bekend gemaakt. Sinds de invoering van het nieuwe concordaat in 1985 is godsdienstonderwijs geen verplicht vak meer, maar de staat heeft wel toegezegd dit vak te zullen garanderen. In de nieuwe plannen van de. regering-Goria zouden gods dienstlessen naar het eerste of laatste lesuur worden ver schoven, waardoor het voor veel kinderen makkelijker zou worden de lessen niet bij te wonen. Paus Johannes Paulus II gaf openlijk steun aan de bezwa ren van de Italiaanse bis schoppen. Hij werd daarin bijgevallen door de socialisti sche leider Bettino Craxi, die destijds als premier, samen met kardinaal Casaroli, het concordaat had ondertekend. Nieuwe hoogleraren in Kampen LUNTEREN De generale synode van de Gereformeer de Kerken in Nederland heeft twee hoogleraren be noemd aan de Theologische Hogeschool te Kampen, die vanaf dezelfde dag Theologi sche Universiteit heet. In de vacature-Rothuizen werd tot hoogleraar ethiek dr. G. Manenschijn (55) te Amstelveen benoemd. Hij is thans universitair docent ethiek aan de theologische faculteit van de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. In de vacature-Bakker werd tot hoogleraar dogmatiek dr. G.W. Neven (42) te IJssel- muiden benoemd. Na zijn studie aan de Theologische Hogeschool in Kampen is hij nu 14 jaar verbonden aan deze gereformeerde predi kantenopleiding, eerst als wetenschappelijk assistent, het laatste jaar als universi tair hoofddocent. Hij is al die tijd betrokken bij het projekt inzake de theologie van dr. O. Noordmans. Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Ridderkerk, toezeg ging. T. Ouwerkerk te IJzendoorn. Aangenomen naar 't Woudt, drs. M. Treuren kandidaat te Utrecht, die bedankte voor Lemele en Zuldland. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Elburg, drs. K.H. de Jong te Ridderkerk. Kerken vrijge- UTRECHT De Neder landse Missieraad, het beleidsorgaan waarin alle katholieke missio naire organisaties zitting hebben, verliest zijn zelf standigheid. De nieuwe missieraad wordt een ad viesorgaan van de bis schoppen onder leiding van de Haarlemse bis schop H. Bomers. Dit meldt het maandblad Bijeen, een uitgave van de Stichting gezamenlij ke Missiepubliciteit. De samenstelling van de nieuwe raad zal drastisch veranderen. Daarin zullen al leen zitting mogen hebben instanties die de zegen van de bisschoppenconferentie hebben of, als een diocesane organisatie betreft, de in stemming van de plaatselijke bisschop. In de nieuwe structuur is een hoofdrol toebedeeld aan de Pauselijke Missiewerken, de Bisschoppelijke Vastenactie en de Bisschoppelijke Ad viescommissie voor Latijns Amerika. Deze instanties val len nu al onder het gezag van de bisschoppenconferentie en uit deze organen zal een zes personen tellend bestuur worden gevormd onder lei ding van mgr. Bomers, nu in het bisschoppencollege belast met missie-aangelegenheden. De veranderingen zijn aange kondigd in een brief van kardinaal Simonis aan het bestuur van de Missieraad in april van dit jaar. Als motief voor de hervorming voert de kardinaal aan dat de statuten van de nieuwe Missieraad in overeenstemming moeten worden gebracht met het nieuwe kerkelijk wetboek en twee Vaticaanse documenten uit de jaren zestig waarin de conciliebesluiten op het ge bied van de missie zijn uitge werkt. In de afgelopen maanden heeft de Nederlandse Missie raad geprobeerd de voorstel len van het bisschoppencolle ge bij te stellen. Om dat met succes te doen heeft men ge probeerd de zaak buiten de publiciteit te houden. Vol gens een woordvoerder van de Missieraad, adjunct-direc teur J. Berckelmans, zullen eind deze maand definitieve voorstellen op tafel komen. Officieel is er volgens hem echter nog niets beslist. Van de zijde van de r.k. kerkpro vincie kon geen commentaar verkregen worden op de stand van zaken. Beroering Onder veel deelnemende in stanties aan de Nederlandse Missieraad is beroering ont staan over de voorstellen. Gewezen wordt op het feit dat kritische instanties als het Missionair Centrum en het Bureau voor Internatio nale Solidariteit in Limburg hun zaak in de toekomst wel kunnen vergeten, omdat zij niet de goedkeuring krijgen van bisschop Gijsen van Roermond. Een aantal mis sionaire organisaties gelooft dat met de structuurwijziging een halt zal worden toegeroe pen aan de kritische-maat- schappelijke koers die de Ne derlandse Missieraad voert. Behalve met evangeliever kondiging is de Missieraad zich steeds meer gaan bezig houden met de oorzaken van armoede en onderontwikke ling in de Derde Wereld. De raad houdt zich ook uitvoerig bezig met bewustmaking rond vraagstukken van vrede en gerechtigheid en oefent kritiek op de behande ling van vluchtelingen en de wijziging van het sociale stel sel in Nederland. De Nederlandse Missieraad werd in 1967 geïnstalleerd door kardinaal Alfrink „om in opdracht van de bisschop pen de katholieke geloofsge meenschap in ons land mis sionair te inspireren. In 1974 kreeg de Missieraad van de toenmalige bisschoppen een leidraad mee over „een nieuw missionair tijdperk", die naar vele missionaire in stanties uitstekend heeft ge werkt. Oud-missie-bisschop Rudolf Kardinaal Alfrink ..nieuw missionair tijdperk... FOTO: DIJKSTRA Staverman die tot dit voor jaar voorzitter was van de Nederlandse Missieraad, be zwoer de bisschoppen bij zijn afscheid de raad intact te la ten. „De missionaire wereld, dat geheel van organisaties, verenigingen en mensen in Nederland, is niet niks. Daar mogen we best trots op zijn. Die wereld hangt bepaald niet als los zand aan elkaar, vormt een dicht netwerk. Zou men in deze wereld in grijpen, dan komt men aan een belangrijk kerkelijk* en religieus erfgoed. Wie aan deze wereld gaat morrelen, vindt heel wat tegenover zich." PAUL VAN VELTHOVEN Wat is er voor nieuws? Twee opmerkelij ke bezoekers op de boekenbeurs in Frankfurt. Deze twee zus ters informeren bij de stand van een protestantse uitgeverij wat voor nieuwe boe ken er zijn ver schenen. FOTO: AP SYNODE GEREFORMEERDE KERKEN: LUNTEREN - Het begrip „de zuivere leer" verdwijnt niet uit de kerkorde van de Gereformeerde Kerken. Er waren plan nen om dat eeuwenoude begrip te vervangen het wekt misverstanden op maar dat stuitte op teveel weerstanden, zowel in de synode als in plaatselijke kerken. Enkele tiental len kerken hadden hun bezwaren tegen het vervangingsvoor- stel bij de synode ingediend. Prof. dr. H.B. Weijland, adviseur van de synode, legde uit dat het begrip al voorkomt in de Nederlandse Geloofsbelijdenis uit de zestiende eeuw, het geschrift dat ten grondslag ligt aan de protestantse kerken in Nederland. In die geloofsbelijdenis wordt „de zuivere leer" gebruikt als reformatorisch antwoord op het katholieke „scheldwoord" voor het reformatorische ge loof: de nieuwe leer. 1 Een bezwaar tegen het begrip „zuivere leer" nu is dat veel mensen de oorspronkelijke betekenis ervan niet kennen en dat het ten onrechte gaat functioneren als een „ijkpunt" in discussies wat wel en niet goed gereformeerd is. Prof. Weiiland betoogde dat vervanging van het begrip „zui vere leer de discussie over wat wel en wat niet ligt in de lijn van wat de Gereformeerde Kerken belijden, alleen maar aan wakkert. NIJMEGEN De Ka tholieke Bijbelstichting (KBS) heeft gisteren in Nijmegen een nieuwe versie van de vier evan geliën (Matthëus, Mar cus, Lucas en Johannes) en de Handelingen der apostelen gepresenteerd. Aan de vertaling, die in het voorwoord door de kardinalen Simonis en Godfried Danneels uit België bij de gelovigen wordt aanbevolen, heb ben veertien mensen ge durende zeven jaar ge werkt. De voorzitter van de coördi natiecommissie voor het ver taalwerk. prof. dr. B.J.M. van Iersel, rector-magnificus van de Katholieke Universiteit in Nijmegen, vergeleek de nieu we vertaling met de Steten- vertaling waarvan vorige maand het 350-jarig bestaan werd herdacht. „Deze verta- „KARDINAAL KENT ACHT MEI BEWEGING ONVOLDOENDE" TILBURG Het bevreemdt de Acht Mei Beweging zeer dat kardinaal Simonis het be sluit pater P. Nelen niet in de bisschoppelijke adviescom missie voor Latijns-Amerika te herbenoemen, motiveert met een verwijzing naar diens funttie in deze bewe ging. „Telkens blijkt weer dat U de aard en de doelstel lingen van de Beweging als mede de doelstellingen van de gelovigen die daarbij be trokken zijn, onvoldoende kent." Dit schrijft voorzitter W. Stael-Merkx in een brief aan kardinaal Simonis, waar in ze namens de Acht Mei Beweging reageert op het be sluit van de bisschoppencon ferentie. Zij herinnert hem eraan dat deze een jaar geleden de Acht Mei Beweging had ver zekerd dat „de bisschoppen vanzelfsprekend zorgvuldig kennis willen nemen van de gedachten, die in de bewe ging leven, met die luisterbe reidheid die voor het welsla gen van ieder gesprek nood- nog zakelijk is". Dat gesprek, schrijft Stael, heeft i steeds niet plaats gevonden. „Niettemin oordeelt U al voordat U in voldoende mate kennis heeft kunnen nemen van de gedachten die bij ons leven." ling is net als de Statenverta ling, overgezet uit de Griekse grondtekst; ze heeft dezelfde pretentie van getrouwheid als de Statenvertaling maar het taalgebruik is in tegen stelling tot de Statenbijbel ei gentijds". De vorige rooms-katholieke vertaling (de Willibrordver taling) dateert van 1961, het jaar waarin ook de KBS werd opgericht. Dat al zo snel een nieuwe is gevolgd, hangt volgens Van Iersel sa men met het uitgangspunt van zowel de Willibrord als de nieuwste vertaling: „Het woord zo laten klinken als het klonk voor de eerste le zer, het woord dus dicht bij de mensen brengen. Een zo tot stand gekomen vertaling heeft een beperkte levens duur gezien de veranderin gen waaraan taal onderhevig zijn opnieuw vertaald omdat vooraf de evangeliën in de Willibrordvertaling geen goede onderlinge samenhang vertoonden en „wat houte rig" lazen, aldus Van Iersel. Eigentijds Afhankelijk 'van de vraag hoe de nieuwste vertaling aanslaat, wordt ze ingepast in de hele Willibrordbijbel. Daarvan en van de financiën en mankracht van het KBS hangt ook af of er van de overige bijbelgedeelten een nieuwe vertaling komt, zo verklaarde Van Iersel. Nieuw in de gisteren gepre senteerde vertaling van de evangeliën en van Handelin gen zijn de woordkeus en de zinsconstructie, beide aange past aan het eigentijdse Ne derlands alsmede het beperk te gebruik van beleefdheids vormen. Ook de tekstverwij zingen en aantekeningen zijn aan een grondige herziening onderworpen. Basis voor de nieuwe vertaling vormde de op dit moment meest gezag hebbende Griekse tekst. Ook is rekening gehouden met ontwikkelingen in de weten schappelijke exegese. De KBS wil ook in de toe komst vasthouden aan de doelstelling zoals deze door kardinaal Alfrink in 1961 bij de oprichting werd ver woord: de Schrift nader tot de mensen brengen en de mensen nader tot de Schrift. „Na de bloeiperiode in de Rooms-Katholieke Kerk van gespreksk ringen in de jaren 60 is nu een stijging van on der meer het aantal leerhui zen te zien. Daarbij willen wij hulp bieden in de vorm van inleidingen en bijvoor beeld deze nieuwe vertaling", verklaarde drs. A.J.J. Ooms, voorzitter van de KBS. Voorts wil de bij mensen leren zei te denken over hun geloof. Ooms: „Ook in deze tijd nog een actuele zaak". De KBS viert zaterdag haar 25-jarig bestaan met een fees telijke studiebijeenkomst aan de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg. Een aan tal deskundigen zullen de problemen bespreken die sa menhangen met de nieuwe vertaling. Inlichtingen: Katholieke Bij belstichting, Baroniestraat 43, Boxtel. Tel. 04116-73537. 'n i Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Openheid ke en maatschappelijke her vormingen aan en de „open heid", die Moskou tegenwoor dig zou uitstralen. Helaas: ik kan er allemaal niet blij mee zijn. Zolang Rusland nog in Afghanistan zit, zolang er nog politieke gevangenen zijn in de Sovjetunie, zolang over Raoul Wallenberg met geen zinnig woord wordt gerept (openheid nul komma nul), zo lang kan ik het geen revolutie vinden. Een werkelijke revo lutie hoeft helemaal niet te be tekenen dat de Sovjetunie ka pitalistisch wordt. Maar ik stel me daarbij wel iets voor van een trots communistisch land, dat de buitenwereld maar al te graag in alle hoekjes van zijn perfect ceorganiseerde maat schappij laat kijken. Zolang de openheid nog niet totaal is, valt er veel vunzigs te verber gen. H. Meulenhof, VOORSCHOTEN. Vluchtelingen Het is ergerlijk dat er mensen zijn, die asielzoekers niet in hun gemeente willen opne men. Er wordt reeds kwaadge sproken voor de vluchtelingen er zijn en de discriminatie zal dan ook niet van de lucht zijn wanneer zij er eenmaal zijn aangekomen. Elke Nederlan der moet goed begrijpen, dat ook hij - al is het theore tisch - asielzoeker zou kunnen worden. Is men dan de oorlog vergeten? Toen waren er vol op Nederlanders die gaarne hun huis en zelfs hun eigen veiligheid afstonden om ver schoppelingen op te nemen. Die mentaliteit is verre te ver kiezen boven die welke men sen al bij voorbaat de deur wijst. Overigens is het natuur lijk wel zo, dat de overheid veel goed werk zou kunnen doen door tijdig voor een goe de voorlichting te zorgen. Hier geldt nu eenmaal: wat de boer niet kent dat vreet ie niet. Wanneer de bevolking van ze kere gemeenten de kans zou worden geboden uitgebreid kennis te nemen van ae ach tergronden van de vluchtelin gen in kwestie, zou het mis schien allemaal anders lopen. Wanneer men de vluchtelin gen ook werkelijk netjes aan de bevolking zou voorstellen, zou dat helemaal prachtig zijn (onbekend maakt nu eenmaal onbemind). Ik maak me sterk dat wanneer de overheid de, zaak aldus zou voorbereiden, er zelfs mensen zouden op staan, die zich als vrijwilliger voor de vluchtelingen zouden inzetten. Th. Braamstra, DELFT. Synode Uw correspondent Gerard Kessels heeft een gedegen po ging gedaan de uitkomst van ae lopende bisschoppensynode te voorspellen. Jammer dat hij het langzamerhand versleten verwijt van geheimzinnigheid weer op het Opus Dei loslaat. Het Opus Dei is bij ingewijden zeer bekend. Er is veel litera tuur over beschikbaar. De cen tra, ook in Nederland, zijn ten minste even toegankelijk als vergelijkbare instellingen en het bestuur en de adressen zijn in de daartoe geëigende lijsten terug te vinden. Ook uw cor respondent wist in een artikel in uw krant van 27 november 1986 minister Scalfaro van Ita lië te citeren, toen deze in het parlement verslag uitbracht van een regeringsonderzoek na een dergelijk verwijt. „Noch in juridische, noch in feitelijke zin (is het Opus Dei) een geheime organisatie", zei hij. Merkwaardig dan dat uw correspondent dergelijke onge fundeerde termen blijft ge bruiken. D.J. Sweeny, Informatiebureau van Opus Dei in Nederland, AMSTERDAM. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Het is verbazingwekkend dat premier Lubbers gisteren de Tweede Kamer zo'n terughoudende opstelling koos to^uv het ging om de vraag of het kabinet de minima wat tegemo 'eÉ wil komen. Bijna een half miljoen minima dreigen volgei jaar behoorlijk in koopkracht achteruit te gaan en terec hebben alle fracties het kabinet gevraagd dat te voorkome jr rei EXTRA maatregelen werden daarbij op de eerste plaats b pleit omdat grote groepen van de echte minima huisho dens waar men van één minimum inkomen moet rondk|oi men zo langzamerhand onvermijdelijk in de problemfei komen. Maar op de tweede plaats wilden de pleitbezorge van de echte minima daarmee ook bereiken dat de sociaf" partners, en dan met name de werknemers, zich wat mi gaander opstellen teneinde de zo broodnodige loonmatigii te bereiken. Terecht noemde CDA-fractieleider Bert de Vri het tegemoetkomen aan de minima de prijs die het kabin moet betalen voor het bereiken van maatschappelijke aai vaardbaarheid van z'n bezuinigingsplannen. Het gaat daarl om ruim honderd miljoen gulden, een relatief klein bedr vergeleken bij de zeven miljard die het kabinet volgend jafg denkt om te buigen. De weinig royale houding van het kabinet is niet alleq verbazingwekkend, maar zelfs laakbaar. Premier Lubbe stond gisteren omstandig uit te leggen dat het wat de looi matiging en het economisch herstel betreft nu ook eens vj vakbeweging en werkgevers moet komen. Het kabinet zet pogingen voort die twee belangengroepen tot medewerk» te brengen, zo betoogde de minister-president. Maar even ter logenstrafte hij zijn eigen woorden door slechts uite mager tegemoet te komen aan de wensen van de hele Twe de Kamer, daarmee de vakbeweging in de gordijnen jagen De Tweede Kamer is bij het verdere verloop van de alg mene beschouwingen vandaag teruggekomen op de kwes van de minima. Hopelijk brengt het kabinet uiteindelijk ruimhartigheid op een royaal gebaar te maken. Terecht ki premier Lubbers zich afvragen of koopkrachtbehoud w volledig te verwezenlijken zal zijn. Dat zal nader onderzocl moeten worden, want de mate waarin het streven naar koop krachtbehoud succes zal hebben is afhankelijk van het effe van tal van regelingen samen. Maar er behoort in elk gev een positieve intentie door het kabinet te worden uitgespri ken. Na de magere vertoning van gisteren is de overtuiging kracht van zo'n uitspraak er ondertussen overigens al nii groter op geworden. PREMIER Lubbers dreigde gisteren weer eens in opspra; te komen vanwege zijn persoonlijk vermogen. Het bou vardweekblad Nieuwe Revu publiceerde een aantal gegij vens, waarvan de redactie zo is achteraf gebleken j vóór publicatie moet hebben geweten dat ze in een geheel verkeerde samenhang waren geplaatst. Dat volgt uit verkil ringen van diegenen, die in het sensatieverhaal erg selectf bleken te zijn geciteerd. Het publiceren van een artikel i sluitend vanwege het effect, met voorbijgaan aan het norrr le journalistieke streven de waarheid te achterhalen, is l zonder verwerpelijk. INMIDDELS ondervond premier Lubbers opnieuw aan di lijve dat het hebben van een eigen vermogen voor een polil cus in Nederland een handicap is en dat waarschijnlijk alf wel zal blijven. De wijze waarop sommige media zich op artikel hebben gestort doet vrezen dat bij nog al wat le: en kijkers op zijn minst de onjuiste indruk is blijven hang» dat waar rook is ook wel wat vuur zal zijn. STAATSSECRETARIS Koning van financiën reageerde gi teren zeer adequaat, door de conclusies van het blad dir» en overtuigend tegen te spreken. Rond het middaguur gisl ren was al duidelijk dat er weinig van het artikel klopte, snel konden sommige media kennelijk niet reageren danks de ontkenning van de staatssecretaris en de conclui van belastingdeskundigen dat er niets aan de hand was, gon het veel bekeken journaal van half zes het bericht n< met de mededeling, dat Lubbers „op een oneerlijke man» gebruik zou hebben gemaakt van een belastingregeling, de redactie van het NOS-journaal moet toch wel beter hi ben geweten. Politici reageerden gisteren over het algemi snel en adequaat op de misleidende berichtgeving. Een di van de journalistiek hinkte daar wat achteraan. Aanhoudend wisselvallig DE BILT (KNMI) Een sto- ring boven de Noordzee, die vandaag buien bracht, trekt naar het noorden weg. Een randstoring komt snel dichter bij en veroorzaakt morgen veel bewolking en regen. Za terdag behoudt deze depressie haar greep op het weer en zul len er veel buien vallen. Op zondag is er een korte verbete ring; er kan een enkele bui vallen, maar het weer steekt gunstig af tegen dat van de omliggende dagen. Na het weekeinde komen vanuit het zuiden en het westen depres sies dichterbij. In de eerste helft van de komende week liggen beide depressies dicht bij ons land. Een blijvende Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor morgen en zaterdag: Zuid-Scandinavie. Half tot zwaar bewolkt en perioden met regen. Middagtempera- tuur 10 tot 15 graden. Britse Eilanden: Wisselvallig en perioden met regen ot bui en. Middagtemperatuur onge veer 14 graden. Benelux-. Onbestendig en vrij koel. Middagtemperatuur on geveer 14 graden. Frankrijk. Half tot zwaar be wolkt en enkele buien. Mid dagtemperatuur van 14 graden in Normandië tot 22 eraden Spanje, Portugal: Half to zwaar bewolkt en enkele bui en. Middagtemperatuur van 2 tot 25 graden, maar zaterdal in het noordwesten aanzienlij! koeler. Alpengebied. Half tot zwaï bewolkt! en vooral zaterda buien. Middagtemperatuï rond 17 graden. regenbui H 11 10 Eindhoven Den Helder Rotterdam Zd. Limburg regenbui 14 11 Aberdeen h.bew. 11 7 Athene zw.bew. 23 16 Barcelona zw.bew. 27 18 Helsinki zw.bew. 13 8 Innsbruck zw.bew 17 8 Klagenfurt motregen 17 9 Kopenhagen niet ontv. Lissabon onbew. 21 17 Luxemburg regen Casablanca h.bew. 13 10 25 21 13 0 27 18 Bayrut Tel-Aviv

Leidse Courant | 1987 | | pagina 2