Volvo vernieuwt 760 DE MICRA'TREND.» WIE SNEL IS KRIJGT ISOO,- AAN EXTRA'S KADO. IMI5SAI Welkome wijzigingen bi Peugeot/Citroën '88 I AUTO STARRE ACHTERAS NIET HEILIG MEER VOLVO dealer ficidaeSotuant DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 PAG Het belangrijkste nieuws dat Volvo voor het model jaar 1988 te bieden heeft is een gefacelifte 760-serie, waardoor het onderscheid met de goedkopere 740 weer groter wordt. Ook in de andere series zijn er nieuwigheden, maar nieuws is toch vooral dat Volvo van zijn geloof is gevallen. Tot voor kort schreef dat geloof een starre achteras voor, zelfs al werd dat in de Zweedse modellen een nogal zwaar geval. Ook de Nederlandse Volvo's uit de 300-serie hebben een starre verbinding tussen de aangedreven achterwielen, maar met een De Dion con structie bereikt men een aar dig gemiddelde tussen de voordelen van starre as en on afhankelijke wielophanging. Het zware differentieel is dan immers geen deel van de ge veerde achteras, maar beves tigd aan de carrosserie. Voor de Zweedse modellen 760 en 740 bedacht men een speciale geleidearm-constructie om de starre achteras mèt differen tieel zo goed mogelijk te gelei den. Maar ook daarmee werd die as niet lichter en dat merk te je op een slecht wegdek of op scherpe richels. Vandaar dat men ten lange leste de 760 nu echte onafhankelijke ach terwielophanging meegeeft, met twee dwarsarmen en een langsarm per wiel. Diezelfde constructie krijgt natuurlijk de exclusieve 780 coupé. Daarmee hebben we het niet gehad, want verder zijn de zeer zake lijke rechte carrosserielijnen niet meer heilig. Het front van de 760 helt nu wat achterover en krijgt met nieuwe lampen een ronder aanzien. De motor kap wordt voortaan van alu minium gemaakt en is daar mee half zo zwaar als het oude stalen exemplaar. Van binnen wordt het verschil met de 740 voortaan evenzeer duidelijk dank zij een nieuw dashboard in de 760 met wat vloeiender lijnen die geïnspireerd zouden kunnen zijn door de dash boards waaraan Mercedessen en BMW's herkenbaar zijn. De uitrusting van de 760 werd weer exclusiever. De vering van de achterwielen heeft au tomatische niveauregeling, het remsysteem krijgt standaard ABS mee en alle versies heb ben een elektrisch bediend schuif/kanteldak. In verdrukking De aloude 240-serie komt nog wat meer in de verdrukking door de introduktie van een 740 basismodel onder de GL- versie. Dit model, zowel ver krijgbaar in sedan- als station car-vorm, krijgt dan niet een 2.3 liter motor mee, maar een tweeliter krachtbron met 74 kW/100 pk zoals die ook in het 240-basismodel gebruikt wordt. De prijs is met 44.825,- voor de sedan precies vier mil- le lager dan die van de GL, waar ae serie tot nu toe mee begon, en toch nog ruim zes mille hoger dan die van de eenvoudigste 240. Tevens is het basismodel 740 nog lever baar met de zescilinder diesel van 60 kW/82 pk, die eerst in de 740 GL werd geleverd. Die 740 GL krijgt voortaan de tur bodiesel mee (80 kW/109 pk), de GLE krijgt de turbodiesel met tussenkoeler (90 kW/122 pk), waarmee tevens definitief de diesels uit de 760-reeks zijn verdwenen. Ook Volvo kan vanzelfspre kend niet achterblijven op het gebied van milieuvriendelijke motoren. Wist men eerst de tweeliter 360-modellen al schoon te krijgen zonder naar een katalysator te grijpen, vanaf januari dit jaar was te vens de 1,4 liter 340 „spontaan schoon". Dat lukte niet met de 1,7 liter motor, waarvan nu wel een kat-versie verschijnt met een haartje minder ver mogen. Voor de 480 ES coupé komt er eveneens een wat verzwakte katalysatormotor Het '88-model van de Volvo 760 heeft behalve een volledig vernieuwd front een onafhankelijke multl-llnk achterwielophanging (in sedan-versie), een compleet nieuw dashboard en een nieuwe, elektronisch geregelde airconditioning. FOTO: PR (ADVERTENTIE) Hoge Rijndijk 352-354 Leiden - Telefoon 071-899307 bij; het wachten blijft op een turbo-variant. Wel is eind ja nuari volgend jaar een zelf ontwikkeld anti-blokkeer remsysteem klaar voor de 480 ES. Verder nieuws uit de Ne derlandse tak: de elektronisch geregelde stuurbekrachtiging van de 480 ES (die voortreffe lijk werkt) wordt leveraar voor de 360-modellen. Een welkom nieuw extra voor de 480 ÉS is voorts nog aircondi tioning. Tot slot is er voor de snelle be slissers een beperkte serie 340 DL modellen (1,4, 1,7 of diesel motor) met extra uitrusting onder de titel „Driving in sty le", waarbij die extra uitrus ting uiteraard tegen geredu ceerde prijs wordt aangeboden. En als u nu toch „in style" aan het rijden bent kunt u bij de Volvo-dealer een Diners Club kredietkaart aanvragen. Be halve de normale kredietmo gelijkheden biedt die kaart dan de mogelijkheid met „plastic geld" te betalen bij de dealer voor brandstof, onder houd en accessoires. Want dat is de nieuwe trend; de credit card geeft echt wat krediet (afschrijving aan het eind van de maand), terwijl betalingen met bank- of giropas onmid dellijk worden afgeschreven. PETER FOKKER Doordat Peugeot's 405 in Frankrijk al weer enige tijd te koop is, en het ook al meer dan twee maanden geleden is dat we er als buitenlandse pers mee reden, viel dit model als „nieuws" op de tentoonstelling in Frankfurt eigenlijk weg. Maar nieuws blijft het toch een beetje, want de levering in ons land is pas begonnen. Ci- troën kon er met de vijfdeurs variant op de AX nog een pri meurtje uitslepen, zij het be scheiden ten opzichte van an der nieuws. Maar ook dat is toch nieuws, evenals de pro grammawijzigingen van beide merken voor 1988. De Peugeot 405 kwam al uit gebreid aan bod bij de intro duktie in juli, zodat we nu al leen nog even de prijzen toen nog niet definitief moeten controleren. Wel, zoals beloofd kost het eenvoudigste model tussen 26 en 27 mille: om precies te zijn komt de 405 GL 1.4 op 26.400,-. Het meest verwacht men voor ons land van de GL en de GR mét 1.6 motor, evenals de 1.9 motor le verbaar met of zonder kataly sator voor dezelfde prijs. Die GL 1.6 komt dan op 28.900,-, de luxueuzer GR-versie met die motor op 30.900,-. De 205-serie gaat het nieuwe modeljaar in met enkele wel kome wijzigingen, met name een vernieuwd interieur. Daarin schittert vooral een nieuw dashboard. De verwar ming en ventilatie wordt nu met draaiknoppen in plaats van schuifregelaars bediend, er is een groter en dus beter overzichtelijk meterpaneel en er zijn nieuwe bekledingsstof- fen. De versies met de kleinste motoren (954 of 1124 cm3) kre gen een nieuwe krachtbron, die eerder gebruikt werd voor de Citroen AX. Dit brengt voor de 1.1. versie een van 37 kW naar 40 kW/55 pk toege nomen vermogen, terwijl deze motor tevens schoon is. De achterklep van alle modellen kreeg een aangebouwd spoi- lertje. Op het gebied van uit rusting zaten sommige mis schien te wachten op stuurbe krachtiging voor de dieselver sies (en de Automatic), hoewel die voorziening niet strikt noodzakelijk is. Maar goed, hij kan nu voor 1.565,- extra ge leverd worden. Zoals aangekondigd bij de pre sentatie van de 405 is de 305 in sedanversie uit het gamma ge- Maar ook een aantal 505 mo dellen verdwijnt, kennelijk omdat de vraag te klein is: het gaat om de SR, SRD Turbo, Break en Familiale GTD Tur bo Automatic. Het hangt er natuurlijk ook mee samen dat deze serie de volgende is waarvoor een opvolger komt. Bij de 309 is de aankleding verfraaid. De plastic plaat tus sen de achterlichten krijgt voortaan de carrosseriekleur. Het topmodel GTI krijgt een bijpassende luxe-uitrusting, waarin nu ook elektrisch be diende voorportierruiten en centrale deurvergrendeling zijn opgenomen. Zonder overige wijzigingen aan de carrosserie maakte Ci troën van de AX ook een vijf deurs versie; in Frankrijk is men immers als nergens an ders gesteld op eigen deuren voor de achterpassagiers. Zoals gewoonlijk begint de levering in Frankrijk (nu al), terwijl wij buitenlanders nog enkele maanden geduld moeten heb ben. (ADVERTENTIE) Peugeot-Talbot dealer voor Leiden en omstreker Oegstgeesterweg/Maredijk 175 - 2316 VZ Leidi Telefoon 071-212911 t.o. het nieuwe postkant* Verder kan Citroën in de BX- serie nu de al aangekondigde GTI met zestienkleps motor leveren (dezelfde als die in Peugeot's 405 MI 16). De prijs voor de 116 kW/160 pk sterke BX komt op f 48.900,-, duizend gulden goedkoper dan Peuge ot's evenknie. Verder nieuws uit de BX-reeks: de diesel be schikt voortaan over 71 in plaats van 65 pk. Tot CX: hier wordt de Br RE vervangen door de 22 RS, een type met s motor. Evenals de Peug staat de CX op de nol om een geheel nieuwe I ger te krijgen, zij W eerder dan tegen het e« 1988. PETER F<3 Extra: Gedeeld neerklapbare rugleuning achter. Extra: Tapijt-vloerbedekking in kofferruimte. Extra: Tiend-badge op achterzijde. Extra: Aërodynamische wieldoppen. Extra: Speciale pookknop. Extra: Sportstuur. Extra: Kaartenvak in portieren. Extra: Grille in carrosseriekleur. JE BLIJFT ERIN RIJDEN. Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leyden B.V, Ftederik Hendrikstraat 2, tel. 01720-91344. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel. 071-310811. Lisse, Autobedrijf Broertjes B.V, Oraryela tel. 02521-17550. Noordwjjk, Garage Abswoude B.V, Nieuwe Oflemweg 2, tel. 01719-19246/13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866. Sassenheim, Autobedrijf Beugelsdijk bedrijf), Hoofdstraat 158, tel. 02522-31020. De Nissan Micra is de verrai ruime auto die comfort op een unieke wij combineert met handige buitenafmetingej een sportief karakter door moderne tecï o.a felle, lichtmetalen één liter viercilindei motor. De Micra is zuinig en zónder katalj schoon'. U kunt dus overal in Europa prot loos tanken. Verder valt de Micra in eel gunstige klasse voor de wegenbelasting de rijkosten ongekend laag. Nu is de Micra in een beperkt aantal levé als 'Tiend'. En dat betekent dat u voor mai liefst f 1.750,- aan extra's krijgt, waarvt slechts f 250,- betaalt. Tferwijl de SDX-uitv ring waarop de MicraTiend' is gebaseeré al uiterst compleet is. Met onder andere ui zwertkbare zijruiten achter, gelaagde voc halogeen koplampen, tapijt vloerbedekkii tweeachteruitrijlampen,mistachterlicht,k klokje, brede radiaalbanden, wisser en spi op de achterruit, enzovoorts. De Micra 'Th biedt verder tegen 'n geringe meerprijs mi lak en tweekleuren-uitvoering. Kijk dus si naar de Micra 'Ti end' voordat ze weer we Nissan Micra 'Tiend' vanaf Nu Gjaarcarrosserie-garantie.Dezegarantie tegen doorroe? binnenuit is van toepassing op alle Nissan personenauto's Prijs incl. BTW.excl.afleveringskosten.Wijzigingen voorbei Nissan is ook de maker van de Sunny, Prairie, Bluebird, Silvia, 300 ZX, Patrol, King Cab, Vanette, Urvan en Cabstan De Micra 'Ti-end' is een tijdelijk aanbc

Leidse Courant | 1987 | | pagina 20