Dagmarkt verhuist naar Herenstraat Leiden; Elam B.V., Haarlemmerweg 2-4, Tel. 071-121210/213341. CcidaeSotvuwi Vanessa voor een schoon Wassenaar Eerste paal in november RUIM 1200 LITER GIF OPGESLAGEN IN SCHUUR Woedende bewoners blokkeren Rijnstraat Weinig weerstand tegen centrumplannen Lisse RENAULT 21 LEIDEN OMGEVING DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 PAGINA. 16 WASSENAAR Het gemeenteraadslid C. Over- devest (CDA) wil dat de gemeente op alle gemeen telijke wagens stickers plakt met de afbeelding van zangeres Vanessa met de tekst „Voor een schoon Wassenaar zing ik het hoogste lied". In de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening en openbare werken trachtte Overde- vest gisteravond bij de rondvraag geheel tegen de zin van de wethouder en zijn medecommissiele den in een al in Den Haag in gebruik zijnde poster te ontvouwen. Zangeres Vanessa zal in november in Wassenaar trouwen en dan in haar huis in de villawijk de Kiviet trekken. Of Vanessa haar af beelding ook aan een Wassenaarse actie ter bevor dering van een schoon dorp wil lenen, kon Over- devest niet bevestigen. Bromfietsers op elkaar LISSE Twee brom fietsers zijn vanmorgen op de Stationsweg in Lis- se op elkaar ingereden. Eén van de bromfietsers sneed de bocht af op het oversteekpunt voor fiet sers en kwam in de baan van zijn tegenligger te recht. De bestuurders, beiden 16 jaar oud en af komstig uit Lisse en De Zilk klapten met de hoofden tegen elkaar. Zij zijn overgebracht naar het Diaconessenhuis in Heemstede. Nieuw jeugdorkest Canite Tuba Canite Tuba LISSE De muziekvereniging Canite uit Lisse wil een nieuw jeugdorkest beginnen. Daarvoor worden 20 tot 30 nieuwe muzikanten gezocht. Het is niet nodig dat men al een muziekinstrument kan bespelen. Canite Tuba zorgt voor muzieklessen die wekelijks worden gegeven in de Notenkraker. Na 18 maanden is meespelen in een orkest mogelijk. Ook nieuwe leden voor de harmonie en de drumband zijn welkom. Behalve plannen voor een nieuw jeugdorkest, wil de muziekvereniging Canite Tuba, het onderkomen uitbreiden. Er moet een extra lokaal bij komen. De eerste onderhande lingen zijn hierover gaande. De harmonievere niging probeert deze maand ook nieuwe dona teurs en sponsors te vinden. Dit gebeurt door huis-aan-huis informatie over de vereniging rond te brengen. Bibliotheek in Voorhout VOORHOUT De inwoners van Voor hout kunnen over niet al te lange tijd beschikken over een bibliotheek. Wet houder B. Joon heeft dit gisteren ge zegd. De bouw zal waarschijnlijk samen kunnen gaan met die van het nieuwe gemeentehuis. Door een voor de ge meente voordelige grondtransactie is dit mogelijk. In het verleden waren al lo- katies genoemd: naast de fiets- en voet gangerstunnel of naast de openbare school die in Oosthout komt. „Stel dat we dit alles kunnen waar maken, een nieuw gemeentehuis, een bibliotheek plus de ondersteuning van de sportvere nigingen, dan kunnen wij als gemeente de inwoners toch een prima pakket aan voorzieningen leveren", aldus wethou der Joon. VOORHOUT De eerste paal van 24 driekamerwoningen van de woningbouwvereniging Voorhout in de wijk Oosthout gaat in november de grond. Dat zei directeur L. van der Lans van de woningbouwvereniging gisteravond tijdens een verga dering van de ledenraad. De woningen worden 5.10 breed en hebben een woonkamer, keu ken en twee slaapkamers. Van 8 woningen ligt de woonkamer aan de voorzijde en 16 wonin gen hebben een tuinkamer. De aanvangshuurprijs zal ongeveer 490 gulden bedragen. NOORDWIJK Een aantal vaten met in totaal 1200 liter chemisch afval afkomstig uit de ver- findustrie zijn gistermiddag in beslag genomen Het gif lag opgeslagen in een schuur achter eei boerderij gelegen op het grensgebied Katwijk /Noordwijk. De Katwijkse eigenaar is schuldij bevonden aan het opslaan van gif. Het gif i overgebracht naar een vernietigingsbedrijf ii Rotterdam. VOORHOUT - De Dag- markt wordt de nieuwe supermarkt in de Heren straat. Het Edahconcern, waar de Dagmarkt on derdeel van is, heeft gis termiddag een contract getekend met de bouwer van de supermarkt, de Vóorhoutse aannemer G. van der Hulst. Jac. Her mans b.v., die een super markt begint in de wijk Oosthout, is met dit con tract akkoord gegaan. Aanvankelijk had dit con cern bezwaren tegen de bouw van een supermarkt aan de Herenstraat omdat dit de derde supermarkt in Voorhout dreigde te worden. De verhuizing van de Dagmarkt, die nu nog aan de Jacoba van Beieren- laan is gevestigd, betekent dat er in Voorhout maar twee supermarkten komen. En dat is voor Hermans b.v. een accèptabele situatie. Wethouder D. IJdo toonde zich gisteravond tevreden met deze overeenkomst. „Dit is een gelukkige ont wikkeling. Er is in Voor hout maar ruimte voor twee supermarkten". Bezwaar De overeenkomst tussen Edah, Hermans en Van der Hulst betekent niet dat de bouw van de beide super markten direct kan begin nen. Gisteravond werden voor de commissie beroep en bezwaarschriften enkele indieners van bezwaar- schiften tegen de bouw van de supermarkten gehoord. Het belangrijkste bezwaar kwam van C. Bierman, die op dit moment een pand aan de Jacoba van Beieren- laan verhuurt aan de Edah. Daarin is de Dagmarkt ge vestigd. In het bestem mingsplan ligt echter geen detailhandelbestemming op het terrein. De supermarkt- vestiging is dus min of meer illegaal. De gemeente Voorhout heeft deze situatie enkele jaren oogluikend toegestaan omdat er geen andere su permarkt in Voorhout was. IJdo: „We hebben altijd duidelijk gezegd dat, zodra er alternatieven zouden zijn, de gemeente planologi sche stappen zou onderne men tegen de illegale vesti ging. We willen voorkomen dat er opnieuw een detail handel komt aan de Jacoba van Beierenlaan". Dit houdt in dat bij het vertrek van de Dagmarkt uit het pand van Bierman het on mogelijk wordt voor de ei genaar de ruimte opnieuw als winkel te verhuren. P. Duysens, woordvoerder voor Bierman, protesteerde tegen deze gang van zaken. Ook maakte hij bezwaar te gen het verlenen van bouwvergunningen voor de supermarkten aan de He renstraat en in Oosthout. Duysens: „Wij hebben een contract met de Dagmarkt tot 1991. Als Van der Hulst straks gaat bouwen en de supermarkt in Oosthout ook wordt gerealiseerd, zijn er tot 1991 drie supermark ten in Voorhout". Duysens stelde dat Bierman de Dag markt zeker aan het con tract zou houden. „Straks staan er drie knotsen van supermarkten in Voorhout. Op een kleine bevolking lijkt mij dat niet logisch. De bouwvergunning aan Van der Hulst en voor Oosthout moet in heroverweging worden genomen". KNOV Behalve de bezwaren van Bierman diende ook het Koninklijk Nederlands On- dernemersverbond (KNOV) gisteravond een bezwaar in tegen de bouw van de su permarkt in Oosthout. De bezwaren van het KNOV richtten zich op de opper vlakte van de supermarkt, zo'n 900 vierkante meter. Ook Hermans b.v. hand haafde haar bezwaren te gen de bouwvergunning voor de supermarkt aan de Herenstraat ondanks de ge tekende akkoorden die vol gens woordvoerder R. Ger- ritse waterdicht zijn. Zolang de mogelijkheid van drie supermarkten in Voorhout in theorie nog bestaat worden de bezwaren niet ingetrokken. Wethouder IJdo verdedigde gisteravond het gemeente lijk beleid door te stellen dat de bedoelingen van de gemeente altijd duidelijk zijn geweest. „Het gedogen van de illegale vestiging aan de Jacoba van Beieren laan duurt niet eeuwig. Dat is enkele malen in de ge meenteraad gezegd. De ge meente gaat nu ook stappen ondernemen om een nieu we detailhandelsvestiging in het pand van Bierman onmogelijk te maken. Dat was overigens ook een van de eisen van gedeputeerde staten die in juni een ver klaring van geen bezwaar afgaven voor de bouw van de supermarkt in de Heren straat". IJdo wees er verder op dat de winkeloppervlak te van de supermarkt in Oosthout in overeenstem ming is met het geldende bestemmingsplan. De commissie beroep- en bezwaarschriften geeft ad vies aan de Voorhoutse ge meenteraad. De raad beslist uiteindelijk of de bezwaren al dan niet gegrond zijn. Wethouder D. IJdo ver wacht dat de definitieve be slissing wordt genomen in de raadsvergadering van november. Als de bezwaren worden afgewezen gaat de bouw van de supermarkt in de Herenstraat eind novem ber van start. Woordvoer der van de Edah, J. Vos, over het contract tot 1991 met Bierman: „Het staat vast dat zodra de super markt in de Herenstraat klaar is, de Dagmarkt daar in trekt. Met Bierman gaan wij praten over het con tract". FOTO: HENK VAN OEN ENDE KATWIJK Bewoners van de woonwijk Schut- terswei hebben gistermid dag massaal de Rijnstraat geblokkeerd. Het korte protest was gericht tegen het uitblijven van de her inrichting van deze weg, die de woonwijken in het Binnendorp scheidt. Doordat dinsdagmiddag voor de derde keer binnen een paar maanden een kind het slacht offer werd van een verkeers ongeluk zijn de emoties in de wijk Schutterswei hoog opge laaid. Vooral omdat buurbe- woners al jaren bij het ge meentebestuur pleiten voor de noodzakelijke herinrichting van de veel te drukke Rijn straat. De woonwijk Schutterswei in Katwijk Rijn ligt geïsoleerd van de rest van het Rijndorp. Zowel de winkelfuncties als de scholen zijn aan de westkant van de Rijnstraat. Voor alle bewoners geldt derhalve dat de Rijnstraat meerdere keren per dag overgestoken moet worden. In de praktijk blijkt dat een gevaarlijke manoeuvre te zijn, want het autoverkeer in de Rijnstraat is druk en door de inrichting van de straat moeilijk te zien. Een lange flauwe bocht langs de wijk maakt de weg tot een ge vaarlijk te nemen struikelblok, vooral omdat het verkeer vaak, aldus buurtbewoners, te hard over de Rijnstraat raast. Al sinds jaar en dag ijveren buurtbewoners van de wiik Schutterswei voor herinrich ting van de Rijnstraat. Diverse gesprekken en voorgelegde plannen aan het gemeentebe stuur hebben tot nu toe niet geleid tot de gewenste aanpas sing bij een van de straten uil het oude Rijndorp, die haak: op de Rijnstraat staan, en van- waaruit men de oversteek moet maken. Alhoewel op eer lokatie een middenberm ge maakt is, om het oversteken t€ vergemakkelijken, blijkt dez€ oplossing niet te werken, om dat het middenstuk zo smal is, dat voor- en achterwiel van d€ fiets op het straatgedeelte blij ven staan. Daarnaast is deze oversteek precies in het mid den van de flauwe bocht, zo dat men het autoverkeer moeilijk kan zien aankomen. IISSE De plannen met de terreinen van de Witte Zwaan en Vreeburg hebben gisteravond tijdens een in formatie-avond weinig weerstand ondervonden. Zoals bekend vestigt de Digros zich aan het Vierkant in Lis se. Deze supermarkt komt op het terrein van De Witte Zwaan. Voorts worden 70 parkeerplaatsen aangelegd. Voor de talrijke aanwezigen was het zo klaar als een klontje dat de Digros er komt. De diverse op- en aanmerkingen beluiste rend viel namelijk te constateren dat elke spreker er van uit ging dat die 1350 vierkante meter winkelvloeroppervlak wordt ingevuld. „En daar ben ik als buurman en als ondernemer erg blij mee", aldus de heer Nic. de Bruin. Hij zei dat sinds het eta blissement De Witte Zwaan veertien jaar geleden werd gesloopt, hij menige nacht heeft wakker gelegen door de plannen die om de haverklap op dat gebied werden losgelaten. Ook wethouder H. Smith enstateerde dat men met de komst van de Digros op zichzelf niet zoveel problemen heeft. Smith onder streepte het gegeven dat het nog om schetsen gaat en er dus nog van alles mogelijk is qua invulling. Door hem werd tevens aan gegeven dat het nu voorliggende bestemmingsplan overigens za ken toestaat waarmee de omwonenden wellicht helemaal niet gelukkig zouden zijn als die zouden worden gerealiseerd. Daar onder de mogelijkheid tot fikse bebouwing en open opslag. „En als dat in de lopende procedure wordt afgewezen, vallen we te rug op het vigerende bestemmingsplan en dat houdt in dat theo retisch de ruimte vrii is voor een grootschalig gebouw dat bij voorbeeld een horecabedrijf kan zijn". Diverse omwonenden vroegen aandacht voor de verkeerspro blematiek die ontstaan als het terrein wordt ontsloten op de Westerdreef, de privacy, geluidsoverlast en andere milieu-aspec ten en de overlast van winkelwagentjes. De bewoners gaven via hun woordvoerders te kennen dat men bezwaren aan zal teke nen indien zij niet in voldoende mate worden tegemoetgeko men, waarbij door zowel burgemeester G. J. van der Kroft als door wethouder H. Smith werd aangetekend dat alle bezwaren, eisen, wensen en opmerkingen worden gein ven tariseerd en in dien mogelijk in de meer definitieve plannen worden opgeno men. Daarna gaan de plannen de normale proceduregang volgen en heeft men alle gelegenheid om bezwaren aan te tekenen. Warmond doet mee aan verkeersactie WARMOND De gemeente Warmond gaat samen met de ge meenten Oegstgeest, Rijnsburg en Sassenneim meedoen aan het stimuleringsplan „Aktie-25%". Door middel van deze actie wil het ministerie van Verkeer en Waterstaat gemeenten en instel lingen stimuleren meer aandacht te geven aan de verkeersvei ligheid en daarmee het aantal verkeersslachtoffers met 25 pro cent verminderen. De raadscommissie openbare werken ging gisteravond akkoord met dit initiatief. Enige kanttekening maakte de commissie bij het voorstel van B en W om de beschikbare fondsen te besteden aan maatregelen aangaande de doorgaande route. Zij zag meer in extra inspanningen en dan met name op het gebied van de verkeerseducatie. Overigens komt er naast de startpremie, voor Warmond ruim 5000 gulden, slechts geld beschikbaar naarmate de doelstelling van de actie gerealiseerd wordt. Concreet bete kent dit dat in de komende jaren het aantal verkeersslachtoffers in de deelnemende gemeenten met acht per jaar moet afnemen om voor een premie in aanmerking te komen. MMet de Renault 21 heeft het fenomeen Mid- m' jib denklasse haar betekenis voorgoed ver- V/// loren De grenzen met de Tbpklasse zijn opgeheven. Niet alleen omdat de Renault 21 zijn prijsgenoten op -veel belangrijke punten ach ter zich laat. Oók omdat 'n aantal van n goede eigenschappen zelfs in de Tbpklasse zeldzaam zijn. Z'n comfort bijvoorbeeld. Een werkelijk formidabele ruimte voor passagiers én een grote hoeveelheid bagage. Maar ook zin prestaties. Zo raast de GTS van 0 naar 100 in 10,7 sec, met een top van 185. En dat zijn cijfers, waar niet alleen de meeste Middenklassers, maar ook heel watTopklassers niet aan kunnen tippen. De Renault 21 dankt zijn kunnen aan een uiterst gunstig gewicht en een voortreffelijk ge- stroonüijnde carrosserie (uiteraard met 5 jaar plaatwerkgarantie). Zaken die overigens ook borg staan voor een ronduit laag brandstofverbruik. Voeg daar nog eens zin stijlvolle uiterlijk aan toe en u weet waarom de Renault 21 eigenlijk geen Middenklasser meer is. Maar ja, hij heeft wel die prijs. Vandaar dat we 'm dan ook maar 't beste Promotieklasser kunnen noemen. De Renault 21 is leverbaar in 9 versies, met 6 verschillende motoren (o.a. een 2J1 Diesel). Prijs: vanaf f 27.995,- Unci. BTW). Aflevenngskosten: f 450,- (incl. BTW). U least al een Renault 21 voor f 0,27 per km (of f 699,- p.m.). De Rijnstraat werd gistermiddag korte tijd bezet door vooral kinderen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16