EZL niet gelukkig met stortplaats iiïïtïïïï Zwammerdamse kerk vier eeuwen oud JOUR NAAL Nog geen beugelweg tussen Langeweg en winkelcentrum DSS geeft voorkeur aan eigen clubhuis LEIDEN OMGEVING CekLeSouumt DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 PAGINA J Inbrekers actief in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Inbre kers hebben gisteravond en vannacht toegeslagen in Roelofarendsveen. Toen de bewoners van een woning aan de Spoorstraat gisteravond thuis kwamen ontdekten zij dat de achter deur was opengebroken. De dieven hadden een fototoestel en een CD- speler meegenomen. De bewoners van een woning aan de Fresiastraat kwamen tot dezelfde ontdekking toen zij vanmorgen opstonden. Die ven hadden de achterdeur geopend en cheques meegenomen terwijl zij lagen te slapen. Ook bij een woning aan het Rijnland werd vannacht in gebroken. Wat hier gestolen is is nog niet bekend. Training schaatsgroep Ter Aar TER AAR Schaatstrainingsgroep Ter Aar wil op dinsdagavonden van 21.45 tot 22.45 uur met een groep mensen gaan oe fenen tijdens het recreatie-uur op de ijs baan in Haarlem. Het animo voor het trainen op zondagochtend is namelijk zo groot, dat de trainingsgroep daarvoor geen abonnementen meer kan afgeven. De mogelijkheid voor deelname aan het recreatie-uur geldt tot 15 maart volgend jaar. De Schaatstrainingsgroep Ter Aar stelt een trainer beschikbaar die de deel nemers gaat begeleiden. Vervoer vindt plaats vanaf een centraal punt in Ter Aar. De kosten bedragen honderd gulden voor niet-leden. Belangstellenden kun nen contact opnemen met G. van der Hoorn, Walnootstraat 3, 01722-3750. BROMFIETSER ERNSTIG GEWOND ALPHEN AAN DEN RIJN Een 17-jarige bromfietser uit Alphen is gistermiddag op de kruising Presi dent Kennedylaan-Batenstein ernstig gewond geraakt. De bromfietser reed aan de verkeerde kant van de weg op het fietspad langs de President Ken- nedylaan richting de kruising. Een vrachtauto naderde eveneens de kruising en wilde de President Ken- nedylaan oprijden. De 24-jarige be stuurder uit Nieuw Vennep zag de bromfietser, die met een flinke snel heid de kruising opreed, te laat en een botsing was het gevolg. De brom fietser is met ernstig hoofdletsel naar het Rijnoord Ziekenhuis gebracht. Subsidie voor jubilerend koor ZOETERWOUDE De christelijke ge mengde zangvereniging Zingt den Heere krijgt van de gemeente Zoeterwoude een garantiesubsidie van ruim 4500 gulden. De zangvereniging wil in september 1988 in de dorpskerk een jubileumconcert ge ven. Op 16 september van dat jaar bestaat het koor precies 70 jaar. Gedacht wordt aan een Mozart programma met onder meer de Krönungsmesse en het Requiem. Beide werken vereisen medewerking van een niet al te omvangrijk orkest en vier zangsolisten. De totale kosten zijn voorlo pig begroot op 11.000 gulden en daar staat aan geraamde inkomsten ruim 1800 gul den (men verwacht 150 bezoekers.) te genover. Kerk in Haaswijk OEGSTGEEST De Gereformeerde Kerk vrijgemaakt heeft een verzoek ingediend bij het projectteam Haas- wijk om een lokatie aan te wijzen waar een klein kerkje gebouwd zou kunnen worden. Volgens het team is dit „in principe moeilijk inpasbaar, maar wordt het verzoek nogmaals bekeken". De aanvra gers zoeken een stuk frond van 1500 vier- ante meter. Man in knie geschoten WARMOND Een 19-jarige inwoner van Rijnsburg heeft gistermorgen een stalen nagel met een lengte van zeven en een halve centimeter in zijn knie gekregen. Het ongeluk ge beurde bij de firma Padox in de Veerpolder. De man bracht met een schietpistool nagels aan in een deur. Het apparaat gleed van de deur af. Het slachtoffer trachtte de hamer op te vangen met zijn knie, maar daarbij ging het apparaat af. De Rijnsburger is overgebracht naar een zie kenhuis. De arbeidsinspectie stel een onderzoek in. KUNST IN ANTONIUSHOVE LEIDSCHENDAM De gemeenti Leidschendam heeft drie kunstwer ken aangekocht tiidens de Najaar stentoonstelling 1987 van leden vai het Leidschendamse Kunstenaar Kollektief. Aangekocht zijn een ob ject in zandsteen van Annelies d» Jong, een object in papier-maché vai Wim Fraeyhoven en een materia schilderij van Cees Paauw. Deze laat ste kunstenaar heeft wethouder J.J van Nievelt-Volmuller (openbar werken) gevraagd het aankoopt* drag van zijn werk (6000 gulden) ti bestemmen voor de wederopbouw van houtzaagmolen De Salamander De tentoonstelling, inclusief de dooi de gemeente aangekochte werken, kan nog tot en met 30 oktobei worden bezichtigd in ziekenhuis St Antoniushove, Burgemeester Ban ninglaan 1, tijdens kantooruren. LEIDERDORP De aan leg van de regionale vuil stortplaats in Leiderdorp in het Doesgebied nabij de rijksweg A4 is een ont wikkeling die door het nabijgelegen Elisabeth Ziekenhuis niet wordt toegejuicht. „Wij begrijpen wel dat die stortplaats er gens moet komen, maar we zijn er niet geheel ge rust op", stelt mr. W. Rombout, algemeen direc teur van het ziekenhuis. De heer Rombout denkt daar bij niet in de eerste plaats aan de gevolgen voor de volksge zondheid. „De gemeente Lei derdorp heeft ons verzekerd dat de stortplaats en kraakin stallatie vanwege de hinder wetvergunning onder strikte voorwaarden moeten werken. Daardoor zou er geen risico zijn voor de volksgezondheid. Wel zou de installatie in finan cieel opzicht nadelig voor ons kunnen werken. Als er meer schoongemaakt moet worden in het ziekenhuis en luchtfü- ters eerder vervangen moeten worden als gevolg van het stof dat door de vuilstortplaats zou kunnen worden geproduceerd gaat ons dat geld kosten. Als de installatie volledig volgens de voorschriften in bedrijf is is die schade niet te verhalen", aldus de algemeen directeur. Het Elisabeth Ziekenhuis merkt nu al dat het verkeer op de drukke rijksweg A4 een na delige invloed heeft op het zie kenhuis. „De kant die aan de rijksweg ligt heeft aantoon baar meer problemen met ver vuiling. Dat effect zou door de komt van de vuilstortplaats kunnen worden versterkt. Dat zou bijvoorbeeld tot gevolg kunnen hebben dat je de ra men niet zo makkelijk meer geen bezwaarschrift indienen tegen komst de vuilstortplaats. Wel ziin de bezwaren kenbaar gemaakt aan de gemeente. Het Elisabeth Ziekenhuis is weer in gunstiger financieel vaarwater terechtgekomen, dat blijkt uit het jaarverslag over 1986. Aanvankelijk moest in dat jaar door bezuinigingen van het Rijk een tekort van 1,3 miljoen gulden worden weggewerkt. De directie zag zich genoodzaakt met bezuini gingsvoorstellen te komen, waarbij ook personeel ontsla gen zou worden. Dat leverde een ernstig conflict met de on dernemingsraad op. Uiteinde lijk hoefden de bezuinigingen niet doorgevoerd te worden. Erkend werd dat het EZL effi ciënt werkt met een te laag budget en het budget werd in het kader van de zogenaamde knelpuntenregeling met 1,7 miljoen gulden verhoogd. „De begroting is gelukkig weer evenwichtig geworden", stelt de heer Rombout. De vooruit zichten zijn zelfs relatief gun stig, aangezien het EZL moge lijk zal profiteren van een an dere verdeling van de zieken huisbudgetten. Daarbij wordt geld voor ziekenhuizen die een iets te ruim budget hebben overgeheveld naar ziekenhui zen die te krap zitten. „Een verschuiving van één procent zou voor het Elisabeth Zieken huis al 600.000 gulden opleve ren", aldus de algemeen direc teur. In 1986 nam het aantal klini sche patiënten van het EZL met ruim 2,5 procent toe. Het aantal poliklinische patiënten steeg met ruim 1 procent. De gemiddelde verpleegduur daalde tot 9,2 dagen en bleeft daarmee 11,5 procent onder de op grond van landelijke cijfers verwachte verpleegduur. ALKEMADE - Een „beu gelweg" tussen de Lange weg en het nieuw te bou wen winkelcentrum in Roelofarendsveen zit er voorlopig niet in. Dat bleek gisteravond in de raadscommissie financiën. Over het algemeen zijn de WD en de PPR, vooral om financiële redenen, duidelijk tegen de aanleg van de weg. Het CDA ziet de weg wel zitten, maar niet op dit moment, ter wijl de PvdA een trouw voorstander van de volle dige RAAK-plannen blijkt te zijn. Zowel PvdA als CDA Dleitten er gisteravond voor dat het plan voor de beugelweg ook nog door de gemeenteraad wordt behandeld. Wethouder L.M. Beelen voelde daar niet veel voor, maar burgemeester A.H. Meerburg wel. In beslo ten kring zullen ze het verder uitvechten en zal blijken of het afgewezen plan toch nog aan de gemeenteraad ter be oordeling wordt voorgelegd of niet. De commissieleden bespraken een ambtelijk rapport met maar liefst zeven varianten op de veelbesproken „beugel- weg". Deze varianten variëren in lengte van 150 tot 450 meter inclusief een of twee bruggen van twintig meter. De kosten variëren van een half miljoen tot bijna drie miljoen gulden. De weg loopt over grond van Dobbe (potgrondbedrijf), Huigsloot (bloemenkweker) en over grond van diverse eige naren aah de Zuidzijde van de Langeweg. Kruising De meeste varianten voorzien in een T-kruising nabn het parkeerterrein van café-nar 't Veen aan de Langeweg, maar één variant eindigt op de plaats waar nu de panden Langeweg 6, 8 en 8a staan. Het beginpunt van de meeste va rianten is bij het nieuw te bou wen winkelcentrum op het terrein van kweker R. Huigs loot, maar één plannetje voor ziet in een T-kruising naast de Rabobank ter hoogte van het huis met de grote beukebomen ervoor. In de vergadering vie len drie van de zeven varian ten onmiddellijk af, omdat de commissieleden bouwplannen van kweker R. Huigsloot en het schildersbedrijf H. Schoo van de Langeweg beslist wil den respecteren. In de vergadering van de raadscommissie ruimtelijke or dening, eerder deze week, voerde architect J. van Rijn namens de RAAK-winkeliers het woord. Hij gaf de gemeen te een voldoende voor de be handeling van de winkelcen trum-plannen. „Maar een nog hogere voldoende is te verdie nen als ook de beugelweg mag worden gerealiseerd", zo sprak Van Rijn. Het toekomstige winkelcentrum, waarvan de eerste paal begin volgend jaar zal worden geslagen, moet voorzien in de behoefte aan „recreatief" winkelen in de plaats van het ouderwetse „ge haast" winkelen. Recreatief Het nu ter beoordeling liggen de plan vormt volgens Van Rijn in ieder geval een goede aanzet tot „recreatief winke len". Voorbeelden van deze nieuwe trend zijn onder meer te vinden in Lisse, Leiderdorp en Alphen aan den Rijn. „Nu zien we het nog als iets extra's, maar over een paar jaar zijn voorzieningen voor recreatief winkelen een must", aldus Van Rijn. Hij wil dat in het winkelcentrumgebied ook wo ningen worden gebouwd, met name zogenoemde senioren- woningen. „Dit komt de aan trekkelijkheid van het gebied ten goede, zorgt voor wat soci ale controle en voorkomt on gewenste samenscholingen in de avonduren". De PvdA was het zowel in de raadscommissie ruimtelijke or dening als in die van financiën helemaal eens met de RAAK- friannen en trachttte op veler- ei wijzen de medecommissie leden over te halen om positief te staan tegenover de komst van een beugelweg. Het CDA in de raadscommissie ruimte lijke ordening bleef echter op het standpunt staan dat be staande bedrijven (Schoo en Huigsloot) niet mochten stag neren als gevolg van de komst van een beugelweg. Bovendien wil deze partij eerst een beter inzicht hebben in de toekom stige verkeersdrukte op het Noorc^einde alvorens kan worden besloten tot de aanleg van de beugelweg. De PPR ziet veel meer in een westelij ke omleidingsroute (vanaf het Noordeinde naar het Westein de) dan in de oostelijke beugel- weg. Grafisch De jeugd van 9 tot en met 14 jaar oud kan zich zater dag en zondag grafische technieken eigen maken in de Ateliers Hollandsche Tuyn aan de Bernardstraat 3 in Leiderdorp. Zaterdag kunnen de jongeren van twee tot vijf uur terecht en zondag van elf tot vier uur. Er kunnen dan onder meer linosneden en etsen worden gefabriceerd. Kos ten, inclusief lunch op zon dag: 60 gulden. Informatie: Ateliers HT, Uiterstegracht 52, Leiden, telefoon 071- 143655 of 01717-2008. Accordeon Het accordeonorkest DSVP treedt zaterdagmiddag op in tuincentrum Jaap Kooy aan de Heereweg in Lisse. Het concert begint om half drie. De toegang is gratis. Het programma draagt voor de pauze een semi- klassiek karakter, daarna worden populaire num mers uitgevoerd. Poppentheater Poppentheater Lapland speelt wegens groot succes nogmaals op de zaterdagen 10 en 24 oktober het stuk „Kooi te huur" in Artopa in Lisse. Het stuk is be stemd voor de jeugd van vier tot acht jaar oud en gaat over Joep die met zijn moeder voor het eerst naar de dierentuin gaat. Alles gangskaarten kosten twee gulden per stuk en zijn verkrijgbaar bij de VVV van Lisse. De voorstelling begint om half drie. Gaaikema Seth Gaaikema treedt za terdag op in Tripodia in Katwijk. Hij brengt zijn nieuwe show Seth, waarin hij veel politieke kopstuk ken op de hak neemt. Kaarten zijn te koop bij het VVV kantoor en K&O Leiden. Eventueel vanaf half acht aan de zaal. De voorstelling begint om kwart over acht Fancy-fair De welfare-afdeling van het Rode Kruis te Zoeter woude houdt zaterdag en zondag een fancy-fair in Huize Emmaus. Tevens is er een bescheiden rommel markt. Traditiegetrouw zijn er mooie artikelen te koop die door de bewoners van Huize Emmaus zijn vervaardigd. Het Rad van Avontuur draait, er is een grabbelton en er wordt een verloting gehouden. De fancy-fair is zaterdag geo pend van half twee tot vijf uur en zondag van half twee tot half vijf. Rommelmarkt Scoutinggroep Leif Erik- son houdt zaterdag een grote overdekte rommel markt op de Roucooplaan in Voorschoten. De markt duurt van half twee tot half vijf. Het rad van avontuur zal de hele dag draaien en ook zal er een mini -play-back-show worden gehouden. Gospel Het 10-jarige Jeugd Evan gelisatiekoor New Gospel Sound uit Rijnsburg geeft morgenavond in de Imma- nuëlkerk een jubileumcon cert. Het jeugdkoor bestaat tien jaar en viert dit met een speciaal concert onder het thema „schepping en herschepping". Het is een verhaal met lichtbeelden over de schepping, het le ven van Jezus op aarde en de boodschap die God aan de mensen gegeven heeft. Toegangskaarten kosten een rijksdaalder. De op brengst is bestemd voor het Katwijks Zeehospitium. Het concert begint om acht uur. Kaartavond De speeltuinvereniging Kindervreugd in De Engel houdt morgen een kaarta vond. De eerste kaarten worden om acht uur ge deeld. Neuspeuteren Het duo Pagetti en Smaka- roni speelt zondagmiddag in Ons Huis aan het Kos terspad in Zoeterwoude de voorstelling „Neuspeute ren". Het stuk is bestemd voor kinderen van 2 tot 12 jaar oud en gaat over twee spelers die clown willen worden. De voorstelling begint om half drie. Bierstube Het Zoeterwoudse Mu ziekcentrum aan de Schen- kelweg is komende zondag veranderd in een Wein und Bier Stube, waarin de Egerlanderm uziek de bo ventoon zal voeren. Naast de Suszterwald Musi kan ten komt de Limburgse tonpraten/buuttereedner Ton Jorna in actie. Tradi tiegetrouw wordt ook een wijnkoningin verkozen. Vanaf half twee brengen de Suszterwald Musikan ten een licht, gevarieerd programma ten gehore. De toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder. De hervormde kerk van Zwammerdam heeft roerige tijden doorstaan. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ZWAMMERDAM De hervormde kerk in Zwammerdam bestaat vierhonderd jaar. In het jaar 1587 werd in Zwam merdam de eerste her vormde predikant be noemd, Cornelis Maar- tenszoon, zo staat het in het kerkregisters. Dat jaar wordt dan ook aangehou den als het begin van de hervormde kerk van Zwammerdam. Het ge bouw zelf kent waar schijnlijk al een langer le ven, want uit oude kerk geschriften blijkt dat er al aan het einde van de der tiende eeuw, ten oosten van de Swanenburgerdam in den Ouden Rijn, een kerk gebouwd werd. Deze kerk stond daar in een moeilijke periode. Gelegen als hij was op de grens van Utrecht en Holland moest het gebouw vele oorlogen over zich heen laten gaan. Bekend is dat Zwammerdam sterk leed onder de Hoekse en Kabel jauwse twisten in 1481 waar door er van de kerk niet veel meer overbleef dat het onder stuk van de huidige ingebouw de toren. Hiervan is niets meer te zien omdat deze toren bij de restauratie in 1957 werd inge- klampt. Na de verwoesting van de kerd werd een nieuw kerkgebouw gebouwd, de hui dige gotische kruiskerk. Dit was van oorsprong een katho lieke kerk maar na de Refor matie werd de kerk het bede huis van de Hervormde ge meente in Zwammerdam. Be kend is dat het gebouw al in 1597, tien jaar na het ontstaan van de hervormde gemeente al eens gerestaureerd Werd want bij latere restauraties vond men een steen met daar op het jaartal 1597. Ook nadat de kerk een hervormde' kerk geworden was, had het ge bouw te lijden onder strijdge woel. In het jaar 1672 trof Zwammerdam een grote ramp toen het dorp strijdtoneel was voor de Franse, Duitse en En gelse legers. De Fransen plun derden het dorp en vernielden de kerk die bijna helemaal uit brandde. De- bewoners van Zwammerdam hadden dit zien aankomen en waren bijna al lemaal gevlucht waarbij men niet vergeten had de archief stukken van de kerk samen met de twee zilveren avond- maalbekers mee te nemen. Daardoor kunnen deze bekers nog altijd gebruikt worden. De Zwammerdammenaren bleven na de brand in de kerk niet bij de pakken neerzitten en werkten met man en macht om het gebouw weer in de oude glorie te herstellen. Via de Saten van Holland werd een bijdrage voor reparatie van het pand verkregen en het restantbedrag werd door collectes ingezameld. Daardoor was het mogelijk om in het jaar 1674 een bedrag van twee ëntwintig gulden te betalen aan een werkman die daar voor alle 44.000 stenen van de kerk schoonmaakte. In dat zelfde jaar werden ook de ge brandschilderde ramen in de kerk gezet. Eén daarvan kreeg men van Rijnland. In de doop registers staat te lezen dat an derhalf jaar na deze grote brand alweer in de kerk ge doopt werd. Dëze ramp is niet vergeten want de preken over de gebeurtenis zijn bewaard gebleven en verder herinnert de lezenaar met het dorpswa pen en het liedbord naast de kansel in de kerk zelf aan deze verwoesting. Kerkbank Arm en rijk kwamen in de kerk en zo kwam ook de am bachtsheer van Zwammerdam en Voshol in Zwammerdam ter kerke. Gelijk de grote mode in die tijd liet deze am bachtsheer een eigen kerk bank vervaardigen die ver sierd werd met houtsnijwerk en een mooi bewerkte kuif. Helaas gebruikten ook ande ren deze mooie bank zodat er gekibbeld werd over dit onei genlijke gebruik en de am bachtsheer sloten op zijn bank wilde hebben. De kerk moest tot in januari 1840 wachten voor er een or gel kwam. Toen werd besloten dat een orgel gebouwd kon worden tegen de torenmuur. Dit orgel zou dienen ter op luistering van de godsdienstoe feningen. De gebroeders Loh- man kregen de opdracht voor het orgel en bouwden in twee jaar tijd dit muziekinstrument met elf registers. Het gebouw zelf werd echter steeds ouder en aan het begin van de negentiende eeuw moest men nodig het een en ander opknappen. De oude consitoriekamer werd rom melhok en het koor kreeg een nieuwe zolder en lambrize- ring. In 1886 kwam men er niet onderuit om de kerk bui ten te pleisteren en men bouwde een andere consisto riekamer tegen het noorder- kruis. In de huidige eeuw, om precies te zijn in 1947 werd de kerk op de monumentenlijst geplaatst en moest het gebouw totaal gerestaureerd worden. Dat gebeurde in de jaren 1048- 1957 onder leiding van archi tect Piet van der Sterre en Monumentenzorg. Het vierhonderjarig bestaan van de hervormde kerk wordt eind oktober officieel gevierd. Er is een gedenkboek gemaakt door de heren Cees Langeveld en Adri den Boer. Op 28 okto ber wordt dit boek, met daarin de totale kerkgeschiedenis, overhandigd aan de Kerk voogdij en burgemeester Paats. Daarna is er een viering met een toespraak van dominee Eijsinga en orgelspel. Donder dag wordt uitleg gegeven over het gedenkboek en is er een spel voor iedereen. Zaterdag 31 oktober wordt mini-kerke- pad gehouden in Zwammer dam. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn de drie kerken binnen de gemeente opengesteld en kan men ze bezichtigen. Bij dit mini-kerkepad hoort ook een expositie in de hervormde kerk waarbij men de kerkelij ke archiefstukken en de be houden avondmaalbekers kan bewonderen. Natuurlijk zijn er ook foto's van de kerk te zien. AARLANDERVEEN - Het college van B en W van Alphen aan den Rijn heeft voorgesteld hel Dorpshuis uit te breiden. Zo kan muziekvereniging DSS uit de ruimtenood worden geholpen. DSS geeft echter voorkeur aan nieuwbouw bij de gym zaal aan de Aarlander- veenseweg. Deze nieuwbouw is echter strijdig met het bestemmings plan dat op die plaats sportter rein en openbaar groen voor schrijft. Wijziging van dat be stemmingsplan zal een moeilij ke zaak worden. Daarbij komi ook nog dat er aan de gymzaal en de eventuele aanbouw de nodige voorzieningen moeten worden aangebracht in ver band met geluidsoverlast en de nodige ventilatie tijdens hel musiceren. Daarom is de ge meente met het voorstel geko men om het Dorpshuis uit te breiden voor DSS. DSS bruikt nu ook delen van hel Dorpshuis en de samenwer king wordt als redelijk positiel beschouwd. Het Dorpshuis kan zonder inkomsten uit huur van DS en DSS heeft graag een ruimti waarin zij zelf consumpties kan verkopen. Daarnaast zou een aanbouw voor DSS tame lijk hoog moeten zijn en waar schijnlijk meteen al te klein zijn. DSS wil wel praten met het Dorpshuis over een even tuele aanbouw, maar toch ook verder gaan met de plannen voor de aanbouw aan de gym zaal. Daar wordt nu ook al door de majoretten geoefend en heeft men de beschikking over voldoende parkeerruimte die ook gebruikt kan worden als buitenoefenruimte. De gymzaal zelf kan dan drie tot vier keer per jaar jgebruikt worden voor grote uitvoerin gen. Burgemeester Smeetsweg krijgt belangrijke functie ZOETERWOUDE Het ge meentebestuur van Zoeter woude is momenteel in onder handeling over de kosten van aanleg en exploitatie van het fedeelte van de Burgemeester meetsweg tussen de Indus trieweg en de toekomstigt rijksweg 11. Die onderhande lingen worden gevoerd met Rijk en Provincie. De Burgemeester Smeetsweg krijgt een belangrijke functie ornaat de weg tijdelijk zal die nen als „vervangende rijks weg" tot het moment dat rijks weg 11 wordt opengesteld voor het verkeer vanaf de Burge meester Smeetsweg richting Alphen aan den Rijn. D« grondwerken voor het gedeel te van rijksweg 11 tussen Al en de Burgemeester Smeets weg is al uitgevoerd. Volgens de laatste informatie die bi het gemeentebestuur van Zoe terwoude is binnengekomen ligt het in de bedoeling in 1990 de verharding aan te brengen op genoemd gedeelte van d« rijksweg 11. Fietspad Tot de werkzaamheden beho ren tevens de aansluiting van de Ommedijkseweg op rijks weg 11, alsmede de aanleg van een fietspad vanaf de Indus trieweg tot aan het Molenpad Overigens zal de aansluiting van de Ommedijkseweg o" rijksweg 11 met zeer ve< voorzichtigheid moeten plaats vinden. Voorkomen moet na melijk worden dat de aanslui ting zó aantrekkelijk wordt voor het verkeer dat de sluip route via de Weipoortsev vervolgens of richting thuizen/Zoetermeer of rich ting Zoeterwoudedorp extra wordt belast.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 14