Alkemade bouwt nieuw raadhuis Milieudefensie pleit voor duo-bak-systeem in Alkemade CeidacSomani mm Inbraak school HUIDIGE GEMEENTEHUIS WORDT GESLOOPT Speelplein De Regenboog gevaarlijk door verzakking Zevenhoven plaatst dorps- plattegronden T-.ETDEN OMGEVING •DINSDAG 6 OKTOBER 1987 PAGINA 12| Gehaktballetjes in tomatensaus met snijbonen en aardappelen - ehocoladevla met bitterkoekjes Als u met zijn beiden bent, dan heeft u het volgende nodig: 1 sneetje brood (wit, bruin of volkoren), 200 g gehakt, zout, peper, noot muskaat, 30 g margarine, 1 ui, 1 wortel, 2Vt dl water, 1 bouillonblokje, laurier blad, tijm, half blikje to matenpuree, 12 g bloem, peterselie; 500 g snijbonen, zout, sui ker, 2 plakjes ontbijtspek; Vt tot 1 kg aardappelen; Vt liter chocoladevla (Vt li ter melk, 20 g cacao, 45 g suiker, 25 g maizena), 4 bit terkoekjes, 2 lepels melk of rum, 2 schuimpjes. Maak het gehakt aan met in water geweekt brood, zout, peper en nootmuskaat. Vorm van de gehaktmassa per per soon vijf gladde balletjes, dat lukt het beste met vochtige handen. Leg de gehaktballe tjes een uur koel weg en bak ze vervolgens in warme mar garine rondom bruin. Schep tiet gehakt uit de pan en bak een mengseltje van gesnip perde ui en wortel al om scheppende twee minuten in het overgebleven vet. Voeg water, bouillonblokje, lau rierblad, tijm, tomatenpuree en de gehaktballetjes toe en laat het mengsel tien minu ten koken. Maak van de bloem met wei nig koud water een papje, schenk dat bij de tomaten- massa en laat de saus al roe rende twee minuten koken. Maak de saus af met zout, peper en fijngeknipte peter selie. Zet de gesnipperde snijbonen op met weinig kokend water en zout. Kook de groente in twintig minuten gaar, giet tiaar af en schud er naar smaak zout of suiker door. Bak het in stukjes verdeelde ontbijtspek licht uit en leg tiet op de groente. Snijd de bitterkoekjes in Stukjes, besprenkel deze met melk of rum en laat ze een half uur staan. Schep de stukjes bitterkoek door de chocoladevla. Gebruik een schuimpje als garnering. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 9 okto ber waargenomen door apotheek Zuid-West in Lelden en apotheek Lin naeus in Leiden. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuls polikli nieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. BURGERRAADSLIEDEN KOren- brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., dl. en wo. tl.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1. bond van samen werkende verenigingen; 8. keurig; 9. beroep; 11. kleurling; 14. aan boord (afk.); 16. kloosterlinge; 17. muzieknoot; 18. Engels eiland; 20. biersoort; 21. schroef tot voortstu wing van vliegtuigen; 22. boom; 23. ogenblik; 24. bijbeldeel (afk.); 25. dekking; 31. elektrisch geladen atoom; 33. plant. Verticaal: 2. voegwoord; 3. naald boom; 4. voedsel; 5. stad In Duits- land; 6. insekt; 7. persoonlijk vnw.; 10. voorwerp van gekleurd papier; 12. wandtapijt met ingewerkte figu ren; 13. elegant; 15. hoofddeksel; 17. afhangend deel; 19. pluis op wollen stoffen; 20. zangstem; 25. zomerverblijf; 26. graad van sterk te; 28. geslacht van mensen; 29. gesloten; 30. rivier in Italië; 32. symbool van nikkel. OPLOSSING in ze :od oe ;®oi "62 :s©j qz :ned •93 "»ue> 92 U|8 02 :dou 61 :deeis LI U9J®q si :>if!|Je|s ei :u||eqo6 Zi :uo|diuei oi L i-»oi -g :uew •g !ueie :uep e :ue z iibboiwba uieieisod et luoi ie :ued oc :»euej qz :(|d lz :dl» '92 "10 PZ "62 :d®t 22 u®l -tedojd iz :®ib o2 '81 Zi :you '9t '.-q-B n Me6eu n :*c»i '6 '8 :e|)BJepej i :jbbiuozijoh Riolering in de Kaag ALKEMADE De gemeente Alkemade gaat binnenkort be ginnen met de aanleg van rio leringen langs de Boekhorster- weg in Zevenhuizen en de Ju- lianalaan en het gebied Spij kerboor in de Kaag. Een en ander komt morgenavond aan de orde tijdens de vergadering van de raadscommissie finan ciën. De werkzaamheden om vatten de aanleg van een ge meentelijke riolering langs de genoemde wegen waarbij voor elk afzonderlijk gebouw een aansluitpunt wordt gemaakt. De kosten voor het aansluiten van de afvoerleidingen komen voor rekening van de eigenaar van de betreffende woning. LEIDERDORP Dieven hebben het afgelopen week einde toegeslagen in de Laboratori- umschool Rijnland aan.de Leidsedreef in Leiderdorp. Vermoedelijk kon den ze door een open raam naar binnen komen. Het magazijn werd bezocht, en daar werd 150 gulden buitgemaakt. Botsing dronken automobilisten WOUBRUGGE Twee automobilisten, afkomstig uit Alphen en Woubrugge zijn vannacht op de pro vinciale weg in Wou brugge op elkaar gere den. Beide bestuurders reden onder invloed. Zij werden niet ge wond bij de aanrijding, waarbij de ene auto de andere van achteren raakte. Tegen de bestuurders is proces-verbaal opge maakt. Hazerswoude-dorp krijgt kunstwerk HAZERSWOUDE Burgemeester J.W. van der Sluijs onthult komende zaterdag om 11.00 uur het nieuwe plas tiek aan de Rembrandtlaan/ Frans Halsstraat in Hazerswoude-dorp. Het kunstwerk is gemaakt door de Rotter damse kunstenaar Harm de Grijs (29). De titel van het plastiek is „Two Fa ced" en het is gemaakt van stalen bui zen met een doorsnede van 11,5 centi meter. Het beeld is zes meter hoog, 1,8 meter breed en 1,7 meter diep. In totaal weegt het kunstwerk 550 kilogram en het moest met een takelwagen op zijn plaats worden gezet. Harm de Grijs wil met het beeld de ba lans van kleurvlakken in de ruimte uitbeelden. De kleuren rood en ceel worden ondersteund door zwarte dra gers geven „het driedimensionale" aan. Met de kleurvlakken probeert De Grijs één vlak te omsluiten, „het rationele" aan te geven door gebruik van geome trische ruimten en „het irrationele" door kleur om dan beide tot een geba lanceerd geheel te vormen. Als locatie werd gekozen voor het plantsoen aan de Rembrandtlaan/Frans Halsstraat in Hazerswoude-dorp omdat het beeld daar van bovenaf kan worden bekeken vanaf de Zuidsingel. Verder kan men het beeld blijven „vol gen" wanneer men de dijk af rijdt en krijgt men steeds andere gezichtspun ten daarop. Ook aan het einde van het fietstunneltraject is het plastiek nog te Brandweerkazerne moet in centrum komen WASSENAAR Er moeten meer brandweerlieden komei en de kazerne moet verplaatst worden naar het centrum, bj het gemeentekantoor op de gemeentewerf. Deze conclusie moesten de leden van de commissie algemene en bestuurlijk» aangelegenheden gisteravond wel trekken na een voordrach van directeur Kors van gemeentewerken in de brandweerka zerne over het functioneren van de Wassenaarse brandweer Op dit moment bevindt de kazerne zich aan de Pieter Twent laan, vlak bij raadhuis De Paauw. Deze plaats wordt als a-cen traal aangeduid. Het merendeel van de vrijwillige brandweer lieden woont in een straal van 500 meter rond net gemeente kantoor in het centrum. Volgens Kors zou dan ook de kazerne op de gemeentewerf gevestigd moeten worden om de uitruks- nelheid te verbeteren. Al bijna twee jaar staat er een eerste blusvoertuig op het terrein van de gemeentewerf en de erva ringen daarmee zijn zeer positief. Wanneer nu ook nog meer gemeente-ambtenaren toe willen treden tot de vrijwillige brandweer, zou daarmee het permanente personeelstekort kunnen worden opgeheven. ALKEMADE WD en CDA zijn voorstander van de bouw van een nieuw gemeentehuis in Alkema de op dezelfde plaats als het oude. Dat bleek gis teravond tijdens een ver gadering van de stuur groep verbouw of nieuw bouw gemeentehuis. De PvdA heeft nog geen dui delijk standpunt ingeno men. Deze partij wenst eerst een grondig kosten- vergelijkend onderzoek van nieuwbouw en reno vatie. Volgens burgemees ter A.H. Meerburg kost een dergelijk onderzoek meer dan 100.000 gulden, terwijl van tevoren zo goed als vast staat dat re novatie aanmerkelijk duurder is dan nieuw bouw. N. Bakker (CDA) liet weten dat zijn fractie in een nieuw gemeentehuis veel van het oude wil herkennen en terug zien. In dit verband vroeg hij om vooral de historische vere niging Oude Alkemade bij de voorbereidingen te betrekken. Als streefdatum voor de ge reedkoming van het nieuwe gemeentehuis hanteert zijn partij het jaar 1992. Ook de VVD wil niets weten van enig tijdsverlies. „Er is al genoeg over gepraat'\ zo zei VVD'er H. van Duykeren. Mevrouw A. Castelein-van der Hoorn (PPR) ziet het liefst dat het huidige gemeentehuis niet wordt afgebroken. Het pand zou een andere bestemming moeten krijgen. Op het door de gemeente aangkochte ter rein van Rodewijk is volgens haar ruim voldoende plaats voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Mogelijkheden De discussienota over verbouw of nieuwbouw behandelt een viertal mogelijkheden: verbou wen van het oude raadhuis, het laten staan van alleen de gevels, totale nieuwbouw op dezelfde plaats en nieuwbouw op een andere lokatie. De op stellers van de nota conclude ren dat nieuwbouw op dezelf de plaats om tal van redenen het beste is. Aanbevolen wordt om enkele karakteristieke ele menten zoals de gebrandschil derde ramen van de raadszaal, in het nieuwe gebouw op te nemen. De ambtelijke werk groep had in haar afwegingen de adviezen van de Bond Heemschut en Monumenten zorg betrokken. De bond Heemschut is een landelijke vereniging tot be scherming van cultuurmonu menten. De technische advi seur van deze Bond heeft op verzoek van de historische vereniging Oud Alkemade een onderzoek ingesteld. De con clusie luidt dat het oude ge meentehuis behouden moet blijven, omdat het een beeld bepalend monumentaal pand Het raadhuis van Alkemade moet wijken voor nieuwbouw. is, dat kenmerken vertoont Heemschut noemt het oude van de waterstaat-stijl. „Qua raadhuis ook een monumen- uiterlijk doet het gebouw", taal pand, maar deze mening volgens Heemschut, „denken wordt niet gedeeld door Monu- aan de architectuur, waarin mentenzorg, aan wie het ge- vele waterstaatsgebouwen in meentebestuur om advies de negentiende eeuw zijn ge- heeft gevraagd. Heemschut bouwd". vindt het laten staan van al- foto: wim van noort leen de voor- en zijgevels („de schil") geen aanvaardbare op lossing. Dat zou alleen zinvol zijn als ook de hoofddraag constructie-elementen van het gebouw grotendeels behouden blijven. Dan zou namelijk in de gevels en het inwendige van het gebouw beter de histo rie kunnen worden teruggele zen. Mocht onverhoopt toch besloten worden tot nieuw bouw, dan vraagt Heemschut veel aandacht te besteden aan de architectuur. Nieuwbouw mag niet domineren. Een goe de inpassing in de omgeving zou volgens Heemschut kun nen worden gezien als een pleister op de wonde van het verdwijnen van het oude ge meentehuis. Timmerman Monumentenzorg karakteri seert de architectuur van het oude raadhuis als een „tim mermans-architectuur", sim pel van aard, zonder estheti sche waarden. Plaatsing op de rijksmonumentenlijst is dan ook niet mogelijk. Ook Monu mentenzorg is van mening dat het alleen behouden van de voor- en zijgevel een schijnop lossing is, die alleen maar met veel moeite en geld gereali seerd kan worden. Het behou den van de vier panden (bode woning, raadhuis, secretaris- woning en postkantoor) ver dient dan volgens Monumen tenzorg meer de voorkeur, omdat daarmede een groep ne gentiende eeuwse gebouwen uit de dienstverlenende sektor blijven bestaan („gebouwen die elkaar versterken"). Deze oplossing kost veel geld, vooral vanwege de slechte kwaliteit van de gebouwen. ALKEMADE Een opknap beurt van het speelplein van de basisschool De Regenboog is hard nodig omdat door ver zakkingen een gevaarlijke si tuatie voor kinderen is ont staan. Een ontwerp-raadsvoor stel hierover komt morgen avond ter sprake in de verga dering van de raadscommissie financiën van Alkemade. Het bestuur van de christelijke school in Nieuwe Wetering heeft een verzoek om herstel van de betegeling van het plein aan B en, W gestuurd. „Het schoolplein rond De Re genboog is nog steeds een zor genkindje", zo stellen B en W in het voorstel. Onlangs werd tevergeefs een damwand ge slagen. Ook herstel van het te gelwerk maakte geen eind aan de verzakkingen. Onderzoek heeft uitgewezen dat een de fecte afvoer van het hemelwa ter de oorzaak van de verzak kingen in het zandlichaam is. Het zand onder de tegels spoelt weg en daardoor ont staan er gevaarlijke gaten. De herstelwerkzaamheden be staan uit het repareren en vastzetten van de afvoerpij pen. Daarna kan het zand aan gevuld worden en kunnen de tegels opnieuw gelegd worden. Medaille voor redden kind Burgemeester J.W. van der Sluijs van Hazers- woude heeft gistermiddag mevrouw D.G. van Harskamp-van Oosterom (40) onderscheiden omdat zij In februari van dit jaar de 3-jarige Cora Koops van de verdrinkingsdood heeft ge red. Het meisje was aan het spelen In de tuin van de buurvrouw van mevrouw Harskamp aan de Jan Lievenslaan in Hazerswoude-dorp. Zij raakte door onbekende oorzaak in een sloot die achter de tuin ligt. Een vriendje waarschuwder zijn moeder dat het kind in de sloot lag en niet meer bovenkwam. Mevrouw van Harskamp kwam op het rumoer af en wist het drenkelinge- tje snel op het droge te halen. Het slachtoffer vertoonde toen geen teken van leven meer, maar door mond-op-mondbeademlng wist me vrouw Van Harskamp het meisje het leven te redden. De Hazerswoudse kreeg de onderschei ding voor haar kordate optreden van de Stich ting Maatschappij tot Redding van Drenkelingen in Amsterdam. Behalve een bronzen legmedaille en een bijbehorend getuigschrift, kreeg me vrouw Van Harskamp een bronzen draagme- daille. foto: henk van den ende VEILING VOOR MUSICAL LEIDSCHENDAM Burge meester W. F. de Vreeze opent komende zaterdag om half twee in De Witte Kaketoe aan de Damlaan in Leidschendam de veiling van kunst, curiosa en antiek waarvan de baten bestemd zijn voor opvoering van de musical „Het blijft geen feest". De veiling telt ruim 200 nummers en staat onder lei ding van veilingmeester Gul denaar van het Haagse Vendu huis der Notarissen. Het eerste stuk, geveild door de burge meester, is een glaskunstwerk van de kunstenares mevrouw Van Eiik voorstellende De Drie Molens in Stompwijk. Bij de te veilen goederen is een typemachine uit 1910, een an tieke bidstoel, een ouderwetse Engelse kinderwagen, Oudhol landse stoelen en een potka chel. Verder veel schilderijen en tekeningen, porselein en curiosa als een kaarsendover blaasbalg en dergelijke. De kijkdag is vrijdag 9 oktober van 14.00 tot 21.00 uur. De toegang is vpj, een catalogus is verkrijgbaar. Voor verdere in lichtingen over deze bijzonde re veiling (geen opcenten) kan men zich wenden tot me vrouw Kortekaas, telefoon 202697. Samenzang In de Hervormde kerk in Sassenheim wordt donder dag een koor- en samenzang- avond gehouden. Medewer king wordt verleend door het Sassenheimse Christelijke Mannenkoor onder leiding van Job C. de Vries, het meisjeskoor De Lenteklokjes onder leiding van Henk Trommel en de alt Reinata Heemskerk. De presentatie wordt verzorgd door Sipke van der Land. Na afloop is er een collecte voor de Stichting Vervolgd Christendom, die zich inzet voor christenen in verdrukking, waar ook ter wereld. De samenzang begint om acht uur, de toegang is gratis. Israël De Stichting Christenen voor Israël houdt de komende tijd een aantal bijeenkomsten in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest Don derdag spreekt ir. J. van de Graaf over „Gods trouw aan Israël". Op 3 november heeft Hanna Stranders het over „De tweede exodus in Gods heilplan Op 5 januari houdt Rebecca de Graaf de verhan deling „Hangt alles als los zand aan elkaar?". Op 2 fe bruari heeft drs. A.J. Visser het over „De toekomst van Israël". Aanvang steeds acht uur. Concert De Christelijke Harmonie- vereniging Crescendo geeft vrijdagavond een concert in de Gereformeerde Kerk aan de Julianalaan in Sassen heim. Aanvang acht uur. Op het programma staan klassie ke en populaire werken waaronder de Hongaarse Dansen van J. Brahms, Trois Danses van Khachaturian en Honky Tonk Ragtime van Willy Faust. De toegang is gratis. Het uit zeventig muzi kanten bestaande orkest staat voor het eerst onder leiding van dirigent Jos van de Sijde uit Rotterdam. Tom Lanoye De Belg Tom Lanoye treedt vrijdagavond op in De Kuip aani de Zeestraat in Noord- wijk. Hij brengt zijn pro gramma „Literair Showva riété voor Waanzinnige Solist in A-majeur". Lanoye, ook wel de Belgische Jules Deel- der genoemd, was eerder in Nederlandse theaters te zien met „Slagerszoon met een brilletje". De voorstelling be gint om half negen, de toe gangsprijs bedraagt tien gul den. SRAN-begunstigers, en houders van een CJP moeten zeven gulden vijftig betalen. Trou Met een feestelijke avond in De Meerkoet in Lisserbroek sluit de show- en drumfanfa re Trou Moet Blijcken vrij dag het jaar af waarin werd herdacht dat de vereniging 90 jaar geleden werd opge richt. De feestavond begint om acht uur uur, om half ne gen geeft de vereniging een uitvoering. Orgelconcert Hans van Nieuwkoop uit Sas senheim geeft vrijdagavond een orgelconcert in de Tri- umfatorkerk in Katwijk. Het programma bestaat uit werken van Bach, Mendels sohn, Widor, Jehan Alain en César Franck. De uitvoering begint om kwart over acht Bazar In het Dienstengebouw aan de Regthuysstraat in Leid schendam wordt vrijdag en zaterdag een bazar gehouden ten bate van het groot onder houd van de Nederlands Hervormde kerkgebouwen in Leidschendam-centrum. De opening van de bazar wordt vrijdag om half drie verricht door dominee M.S.F. Kemp. ZEVENHOVEN Dril grote borden met de plat tegrond van Zevenhover zullen nog dit jaar ge plaatst worden bij de in valswegen in Zevenhoven Er komt een bord in he Noordeinde, een op d< kruising bij de Nederlands Hervormde Kerk en een aan de Stationsweg. Al in het begin van 1985 had de gemeenteraad, op verzoek van Gemeentebelangen Ze venhoven, het benodigde krediet voor deze borden goedgekeurd. Na diverse ke ren van uitstel kon de voor zitter van de raadscommissie openbare werken gister avond meedelen dat de bor den dan toch op korte ter mijn geplaatst zuilen worden Het Vijfbruggenpad, hel fietspad tussen het Noordein de en het Westeinde, moei spoedig voorzien worden van een slijtlaag. Met name de bruggen zijn met regenachtig weer bijzonder glad. Door het slechte weer van de afge lopen zomer is het hele sche^ ma van het wegenbouwbe drijf achter geraakt. Het Vijfbruggenpad zal nog voor Zevenhovense voor koopwoningen zullej nog enkele maanden de kan^ krijgen bouwgrond aan te kopen in bouwplan De Vlijt Tot 1 januari 1988 hebben zij voorrang boven buitenstaan ders. Na 1 januari zal beke-| ken worden in hoeverre be langstellenden van buitenaf] in aanmerking komen vooril een aantal kavels grond die! nog niet verkocht zijn. De gemeente is van plan het be lastingtijdvak voor de afval stoffenheffing en de reini gingsrechten van 1 juli tot en] met 30 juni te wijzigen in 1| januari tot en met 31 decem ber. Er zal dan voor de pe riode 1 juli tot en met 31 de cember nog een aanslag naar de bewoners toe gaan met een bijsluiter betreffende de wijziging. De heer B. Bartels (GBZ) pleitte voor een frequenter gebruik van het kwartaal blad De Zevensnippers be treffende het gemeentelijk nieuws. Eens per jaar ver-! schijnt het gemeentelijk in- J formatieblad Te Hooi en Te Gras met vele mededelingen. Bartels vindt dat de gemeen te via de Zevensnippers al eerder informatie, met name zaken betreffende openbare werken, naar de burgerij toe kan spelen. Nu wordt nog slechts de burgerlijke stand in de Zevensnippers ver meld. Men zal proberen aan de wens van de heer Bartels tegemoet te komen. Geen Krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. ALKEMADE De zoge naamde duo-bak is een goed systeem om het huis vuil gescheiden aan de bron op te halen. Dat stelt de Vereniging Milieude fensie kerngroep Alkema de naar aanleiding van het ontwerp-mifieube- leidsplan van de gemeen te. Bij dit systeem wordt het droge afval zoals pa pier, glas, metaal en tex tiel gescheiden van het natte afval waarvan com post gemaakt kan worden opgehaald. „Vooral het niet klakkeloos weggooi en van het afval wordt met een duo-bak bevor derd, in tegenstelling tot minicontainers", aldus de vereniging. Goede voor lichting is daarbij wel noodzakelijk. De gemeente stelt echter dat een proef met de duobak voor een kleine gemeente als Alkemade financieel niet haalbaar is. „Het ontbreekt de gemeente soms een beetje aan durf om van de geplaveide weg af te gaan", verwijt de milieu groep B en W in een reactie op het plan. Zij voegt er aan toe daarmee geen roekeloze investeringen te willen pro moten. „Met het oog op de toekomst waarbij het ge scheiden ophalen van afval meer regel dan uitzondering wordt, zal men zeker op dit gebied het een en ander moeten uitproberen", stelt Milieudefensie. Met het voorstel van B en W om het ophalen van oud pa pier in Alkemade via de ver schillende plaatselijke vere nigingen en scholen te laten blijven plaatsvinden kan de vereniging instemmen. Wel vindt de milieugroep dat er permanent een papiercontai ner op het terrein van open bare werken moet staan waar inwoners tiidens kan tooruren hun oud papier in kunnen deponeren. Datzelf de geldt voor het inzamelen van klein chemisch afval. Dit kan op dit moment 's- ochtends tussen zeven en acht uur en 's middags tus sen half een en half twee. De gemeente zegt echter dat er niet de hele dag voldoende mensen aanwezig zijn op de gemeentelijke werkplaats om het afval in te nemen. Bo vendien biedt de ecocar die regelmatig moet gaan rijden ook mogelijkheden om scha delijke stoffen in te leveren. Over het apart inzamelen van tuinbouwafval van be drijven merkt het college opi dit in de eerste plaats een verantwoordelijkheid van het bedrijfsleven zelf te vin den. De gemeente stelt verder on der meer voor tijdelijk drie extra glasbakken in Alkema de te plaatsen en één voor tuinders op het terrein van de gemeentelijke werkplaats, informatie te verschaffen over de mogelijkheid afval in een compostvat tot com post te verwerken en de mo gelijkheid om dagelijks be strijdingsmiddelen in te leve ren bij de gemeente.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 12