Topsporters leren elkaar bij Superstars kennen taliaans leren op radio en tv ADIO/TELEVISIE CeidaeSomfliii MAANDAG 5 OKTOBER 1987 PAGINA 9 Voor deze Top 10 is gemeten ge durende de periode ven maandag 14 tot en met zondag 19 septem ber. De selectie vindt plaats op grond van het kijkdichtheidsper- centage; één procent is gelijk aan 131.000 Nederlanders, ouder dan 6 jaar. De gegevens zijn afkomstig van bureau Intomart, dat een con tinu kijkonderzoek houdt, in op dracht van de Kijk- en Luister- dienst van de NOS. Reaktie Jos Brink Land, zee lucht TROS 2.659.300 IILVERSUM „Pronto?" is de titel van de beginnerscursus taliaans van Teleac die op 20 oktober start. In het Italiaans etekent pronto, hallo of letterlijk bent u klaar? Elk tele- oongesprek begint met pronto? Het belangrijkste doel van '1 eze cursus is dat de cursist Italiaans leert verstaan en ge- 0 prekjes kan voeren, zodat hij zich in allerlei situaties kan edden. In twintig radio- en televisie-lessen, met behulp van tudiebijeenkomsten, geluidscassettes en schriftelijk materi al, wordt geleidelijk kennis gemaakt met Italië en de Italia- en. Deze Teleac-cursus is in nauwe samenwerking met de IRT tot stand gekomen en wordt zowel via de Nederlandse ls de Vlaamse televisie en radio ongeveer gelijktijdig uitge- onden. )e televisielessen zijn een belangrijke steun in het leerpro- es. De lessen in het boek moeten voorafgaand aan de tv- issen worden bestudeerd. „Pronto?" speelt zich af in de pro- inciestad Lucca, die dichtbij Pisa in Toscane ligt, ongeveer 3 kilometer van de Middellandse Zeekust. Lucca is gekozen mdat in Toscane betrekkelijk zuiver Italiaans wordt gespro- en en omdat het een prachtig stadje is. Verschillende inwo- iers worden gevolgd in allerlei dagelijkse situaties, zoals vinkelen, openbaar vervoer, de weg vragen, eten en drin- :en. In de radiolessen komen de dialogen uit de televisieles ogmaals aan de orde. Er worden speciale oefeningen aange- g loden die een belangrijke hulp bij net leren vormen. Aan de and van binnengekomen vragen via het telefonisch spreek- ur, zal speciaal worden ingegaan op de moeilijkheden bij de ietreffende les. Behalve het telefonisch spreekuur worden ok bij „Pronto?" studiebijeenkomsten en taalcursussen in ,ucca georganiseerd. Teletekst geeft tijdens de cursus infor- ïatie over Italiaanse culturele manifestaties, films, enzo- oort. )e twintig televisie- en radiolessen worden wekelijks op insdag uitgezonden (Ned. 1: 18.30-19.00 uur). Vanaf 10 no- ember start de cursus opnieuw. De twintig radiolessen zijn anaf 22 oktober wekelijks te beluisteren op donderdag (Ra- io 5: 21.30-22.00 uur). De BRT start de televisielessen op f. maandag 26 oktober (TV 2: 18.45 uur) en de radiolessen op ffiaterdag 31 oktober via BRT 3. n ret cursuspakket kost 150,- en is te bestellen door dit be- nlrag over te maken op postgiro 54.42.32 t,n.v. Teleac, ifjtrecht, onder vermelding van: Pronto? HARDENBERG - Het is midden in de zomer als de opnamen worden ge maakt voor de Superstar- ontmoeting, die van avond op de buis gaat, op Ned. I om 20.28 uur. Een deel van de AVRO-be- manning heeft zijn in trek genomen in het mo tel Hoogeveen, vanuit Hardenberg gezien de dichtstbijzijnde hotelac commodatie, die het 70 man tellende gezelschap dat meewerkt aan het tv- programma „Superstars" kan herbergen. Drup pelsgewijs komen de top sporters en hun jeugdige secondanten het motel binnen. Sommige top sporters zijn bij de overi ge deelnemers wel van naam bekend, maar men weet niet precies welk gezicht bij welke naam hoort. Neem bijvoorbeeld Tony Col- lard. Men kent hem immers alleen van de beeldbuis als de breedgeschouderde ijshoc- key-international. In werke lijkheid blijkt hij een schriel, klein mannetje te zijn. Bij het noemen van de naam Ken neth Leeuwin zal menigeen zijn schouders ophalen. Met de toevoeging „de wereld kampioen karate' zal men misschien enigszins uit de droom worden geholpen, maar echt bekend is de kara te-specialist niet. Ruben Krouwel maakt een enigszins verlegen indruk en lijkt wat aanpassingmoeilijkheden te hebben. Van nabij „Het is pas de tweede keer dat ik echt in de publiciteit kom', zegt hij verontschuldi gend. Hij is nu van nabij te bekijken. De eerste keer was de afgelopen winter, toen hij de wintertriathlon won. Ooit van kaatser Johannes Brandsma gehoord? De Fries heeft totaal geen last van de naamonbekendheid. Hij ont popt zich in het sportieve ge zelschap als de grappenma ker. Uiteraard is sportmin- nend Nederland op de hoogte van de wereldprestaties van Bernard Schnieders, die dat samen met Egbert Streuer heeft bereikt. Welk gezicht achter de integraalhelm van deze motorbakkenist schuil gaat is minder bekend. Van voetballer Hans Gillhaus weet men dat hij van FC Den Bosch naar PSV ging, maar dat is dan ook alles. Richard van Kempen is de nationale schaatsmarathon-kampioen. In zijn dagelijkse „kloffie' ziet hij er toch anders uit dan in zijn schaatstenu. Van de tien topsporters zijn er slechts drie die geen nadere (visuele) introductie behoe ven: schaatser Leo Visser, bokser Arnold Vanderlijde en voetballer Ben Wijnste kers. Vanavond zal men ze nog eens van nabij kunnen bekijken, zoals de topsporters dat tijdens de opnamen de den, zeker Leo Visser, die zich ontpopte als de superstar onder de superstars. Terwijl de topsporters en hun jeugdige secondanten (aan de topsporters werden 14/15-ja- rige meisjes gekoppeld) ken nis met elkaar maakten en vooral sportnieuwtjes met el kaar uitwisselden, werkten de technische ploeg van de NOS en de decorbouwers keihard om op tijd voor de opnamen klaar te zijn. Ter reinknechten deden hun ui terste best om moeilijke hin- dernisbanen te ontwerpen. Ook bij de sporters was enige nervositeit te bespeuren. Te genover tv-kijkend Neder land wil men niet afgaan. De eerste klap zou ook hier wel eens een daalder kunnen zijn. Als het zwemonderdeel is afgewerkt lijkt de span ning gebroken. De „kop' is er af en ontspannen werkt ieder toe naar de twee onderdelen op de Vecht, die komische ta ferelen opleverden. Ben Wijnstekers, Arnold Vander lijde en Kenneth Leeuwin blijken behoorlijk moeite te hebben met de kano. Voor ze nog maar een meter gevaren hebben kapseist hun boot, hetgeen de drie sporters een nak pak oplevert. Geen succes De geplande bike-boat-wed- strijd wordt geen succes. De „veredelde waterfiets' bliikt niet bestand tegen de explo sies waarmee de topsporters van start gaan. De ene bike- boat na de andere wordt een voudig kapot getrapt. Scheidsrechter Zijlstra sportinstructeur aan de Uni versiteit Twente - „schiet' dit onderdeel af. Er zal ter plek ke een andere wedstrijd be dacht moeten worden. „We hadden geluk dat er Canade se kano's met peddels voor handen waren, anders had den we een onderdeel moeten schrappen', zegt op nameleider Ron Kroon. TopPop-presentator Bas Wes terweel probeert tussendoor het publiek enthousiast te maken, maar zijn „komische act' mist elke uitwerking. De overigens sympathieke Bas moet zich later gerealiseerd hebben dat het sportpubliek toch heel anders is dan het pop-publiek. De duizenden mensen, die het „strijdtoneel' omzomen, willen juist van hem informatie over de deel nemers en willen weten welk gezicht achter de naam van een deelnemer schuilgaat. Bas verschuilt zich achter het excuus dat hij van de pro gramma-leiding geen micro foon mag gebruiken. Hoofd Informatief van de AVRO - Fons van Westerloo - heeft het beter begrepen. Na inter ventie zijnerzijds neemt Rob Pach de microfoon ter hand en kondigt de deelnemers aan. Het was jammer dat men toen reeds aan vrijwel het laatste onderdeel toe was.... BEN JONGSMA 15.45 17.00 17.30 17.46 NEDERLAND 1 AVRO Kokkerellen, culinair ma gazine met Ria van Eijn- dhoven en Sonja van Proosdij Service Salon, gevarieerd magazine met Catherine Keyl en Amanda Spoel Dungeons Dungeons, tekenfilmserie NOS 'A6-Journaal AVRO Foofur, tekenfilmserie. Afl.1: Een harige kwestie TELEAC Topppop, popprogramma met o.a. video-primeurs, AVRO's rtv-tip en een op treden van The Voice. Pre sentatie: Bas Westerweel TELEAC Cursus Sociale Zeker heid. Les 1: Ziektewet- /WAO AVRO Wordt vervolgd, magazine met strips, tekenfilms, nieuwe video-uitgaven en de AVRO's Wordt Ver volgd Club. Presentatie: Han Peekei AVRO's Sportpanorama, sportmagazine NOS SJournaal en weerover- zicht AVRO AVRO's Superstars, spor tief spelprogramma. Pre sentatie en commentaar: Jack van der Voorn, Arno Vermeulen en Ruud ter Weijden (zie elders op deze pacj.) Opsporing verzocht, pro gramma waarin politie en justitie de medewerking van kijkers vragen bij on opgeloste misdrijven. Pre sentatie: Jan Scholtens en Wil Simon Ein Abend In Wïen (1), de mooiste melodieën uit opera, operette en musical gezongen door Marco Bakker, Marjon Lambriks en Peter Minlch. M.m.v. het Brabants Orkest o.l.v. Jan Stulen Ontdek je plekje, filmim- 19.25 20.00 20.28 pressie van Nederlands mooiste plaatsen. Afl.: 's Gravenhage NOS 23.55 Journaal 00.00 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 FEDUCO/ROF SlFrysk op Skoalle (Fries op school), programma voor Friezen NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat Jeugdjournaal Journaal 18.30 18.45 19.00 HV Kwartslag: Over ouderen gesproken, korte film over ouderen, die het nog zelf voor het zeggen willen hebben KRO De drempel (Treshold), Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Richard Pearce. Met o.a. Donald Suther land, Jeff Goldblum, Sha ron Ackerman en Michael Lerner. De hartchirurg Dr. Thomas Vrain komt voor de moeilijkste beslissing in zijn leven te staan. De eni ge manier om een meisje met een hartkwaal te red den is door inplanting van een zojuist uitgevonden kunsthart i Filmtan, bioscooptlps voor de komende weken. Presentatie: Hans van Wil- ligenburg KRO/RKK i De katholieke leek in kerk en wereld, voorbeschou wing over de Bisschoppen synode In Rome. Ge spreksleiding: Ad Lange- bent KRO i Schaken, Hans Böhm doet verslag van het Interpolis schaaktoernooi in Tilburg NOS i Journaal i Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 .55 Nieuws in teletekst I.OO Tik Tak, peuterprogramma (hertg Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en het vreemde ei 18.10 Avonturenbasi (Danger bay), Canadese jeugdserie met Don nelly Rhodes, Deborah Wake ham e.a. Afl.: Visvervalsing 18.40 E, Canadese tekenfilm van Bretislav Pojar 18.45 Merlins, detectiveserie voor kinderen. Afl.: De wrede wre ker (1). Met: Lea Couzin, Mieke Bouve e.a. Herh 10 Uitzending door derden: Pro gramma van het Vrije Woord 40 Mededelingen en program maoverzicht "19,45 Nieuws 20.10 Oe muiter met de monocle (The monocled mutineer), vier delige Engelse serie met Palul McGann, Timothy West, e.a. I Afl. 1: Held in de maak 21.25 Labyrinth: Esn kwestie van kwaliteit, reportage over de braindrain of de hersenvlucht van Vlaamse wetenschaps mensen naar de VS 22.15 Terugblik. Urbanus blikt terug op zijn carrière binnen een le\ kwarteeuw kléinkunst. Presen- ejr tatie: Kathy Undekens gjS3.05-23.25 Nieuws an Cods: De schrijver van Martinus Nijhoff BRT 2 5 Pronto, Italiaans voor begin ners Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie met Peter Phelps, Pat Mc Donald. Tom Richards e.a. Het ongeval van Amanda zorgt voor verwarring. De verhou ding tussen Beryl en David ver ontrust de omgeving 3 Intermezzo: Romance van Sjostakovitsj, uitgevoerd door Quintessens 5 Oshin, Japanse tv-serie met Ayako Kobayashl en Shiro Ito Mededelingen en program ma-overzicht Nieuws Kwidam, videospelletjes Eztra Time, sportmagazine 3-22.20 Welkom in München (Welcome to Munich), de droomstad Munchen stelt zich zelf voor in twaalf taferelen. Met het Orkest van de Bayeri- sche Rundfunk, Margot Wer ner, Carolin Reiber, Limahl e.a. RTBF 1 ONEm, vakaturebank Nou ba nouba, tekenfilms Papa bonheur (The Cosby Show), Amerikaanse comedy serie met Bill Cosby, Lisa Bo- net, Keshla Knight e.a Carrefoura, gevarieerd pro gramma Ca eoir, regionaal journaal Quick at Flupke, tekenfilm Journaal Contacts, verkeerstips Europalis Autrichs '87 - Ecran tèmoin: Welcome in Vienna, Oostenrijkse speelfilm uit 1986 van Axel Corti. Met Gabriel Barylli, Nicolas Brleger. Clau dia Messner. e.a. Aansluitend: Debat over Oostenrijk en Kurt Waldheim Laatste nieuws Nathalie Baye speelt de hoofd rol in de film 'Détective', van avond op Duitsland 1 om 23.00 DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 18-00 Die Montagsfamilie, tv-serie met Ingeborg Schoner. Gert Haucke, Gabriele Fischer e.a. Afl.: Demo mit Gefühl 16.25 Da ich schon mehr als 100 Jahr zu Gast suf diesar Erda war, programma waarin men sen die meer dan honderd jaar oud zijn vertellen over hun le- 17.15 Janoacha Traumstunda: Oh wie schön 1st Panama, kinder programma 17.45 Tagaaachau 17.55 Hiar und Haute, regionaal ma gazine 4 16.25 Drei Damen vom Grill, tv-se- rie. Afl.: Flohmarktgeflüster 19.00 Remington Steele, tv-serie. Afl.: Irisches Puzzle 19.57 Programma-overzicht 20.00 EITageeechau 20.15 EB Die Insel, zesdelige tv-serie met Christian Kohlund, Heinz Meier, Christine Kaufmann e.a. Afl.: Weiter weg als Hawaii 21.15 Der Pate vom Nil, filmdocu mentaire over de Egyptische bouwtycoon Achmed Osman 21.45 Bitte umblattern, amuse mentsprogramma met bijdra gen van Albert Krogmann 22.30 Tageathemen, actualiteiten 23.00 Daa nacht-Studio: Detective (Détective). Franse speelfilm uit 1985 van Jean-Luc Godard. Met Nathalie Baye. Claude Brasseur. Johnny Holllday e.a. In een hotel In Parijs wordt boksmanager Jim Fox Warner achtervolgd door zijn schuldei sers: hij Is een echtpaar en een mafloso, die met zijn mannen in hetzelfde hotel verblijft, 40 miljoen franc verschuldigd. Te gelijkertijd proberen twee de tectives een moordzaak van twee |aar geleden op te lossen 00.35 Tagesschau 00.40 Nschtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heuta 16.04 Elf Lender, ain Land - die Bundssrapublik, dertiendelige documentaireserie over een Duitse bondsstaat, zo gezien door de bewoners. Afl.: Ba- den-Württem berg - Das süd- deutsche Gefühl (herh.) Berufswshl heuta: Aprsnds ustsd espanol - Fremdspre- ehe im Beruf, reportage over de kennis van vreemde talen als beroep Haute is) Tete-illustrierte, actualitei ten. sport en amusement Ein Colt für alle Fall#, Ameri kaanse tv-serie met Lee Ma jors. Douglas Barr, Heather Thomas e.a. Afl.: Das Geheim nis des Berges Programma-overzicht Haute Oh Jonathan Oh Jonathanl Duitse speelfilm uit 1973 van Franz Peter Wirth. Met Heinz Rühmann, Peter Fricke, Fran- ziska Oehme e.a. De steenrijke Jonathan Reynold ligt op ster ven. Zijn zoon Tobias komt In allerijl opdagen om zijn vader in diens laatste uren bij te staan. Vader heeft nog één wens: hij zou graag zijn aan staande schoondochter Gloria zieri. Tobias kan zijn aanstaan de nergens vinden en laat een onbekende studente haar plaats innemen. Aansluitend: Ratschlag für Kinogdnger, film tip i WISO, sociaal-economisch ma- i Heute-Journal. Aansluitend: Polit barometer I Die Zahmung daa Monster#, driedelige documentaireserie. Afl. 2: Nur kein Krieg aus ver- stehen, over de angst In het atoomtijdperk van een mogelij ke derde wereldoorlog i Übar daa Prinzip Verantwor- tung. De filosoof Hans Jonas In gesprek met Ingo Hermann i Haute DUITSLAND 3 18.00 Dat Buch daa La bans - dar Roman 18.30 Seeametraat 19.00 Aktuaila Stunda, regionaal magazine met nieuws en sport 19.45 R gem programma van da re gional# studio's 20.00 Tagaaachau 20.15 SUndanatraaaa, tv-serie met Dietrich Siegl. Marianne Ro- góe. Hermes Hodolides e.a. Afl.: Spiele 20.45 Geeucht - Gefunden 22.15 Hintar dan Schlagzeilan: Dia Machtzantran von Morgan, documentaire over de Invloed van technische en weten schappelijke databanken 22.45 WDF-SpM: The war game (Atomkrieg), Duitse bewerking van de gedramatiseerde docu mentaire van Peter Watkins 23.35 Dar Stemanhimmal im Okto ber, documentaire over het beeld van de sterren in Okto ber 23.50 Laatste nieuws CS Ondertiteling via TeleTekst. is) Tweetalige of stereo-ultzen- C Zwart/wit-uitzending. ■3 Zwart/wit-ultzendlng met on dertiteling via TeleTekst. io) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: rwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. Steve Martin speelt de hoofd rol in de film 'The jerk', BBC 2 om 21.00 uur. FOTO: PR BBC 1 15.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Jimbo and the Jet set', "What's inside?', 'Ratman', 'Ewoks' en 'Beat the teacher' 17.00 Newsround, jeugdjournaal 17.05 Blue Pater, informatief kinder programma 17.35 Horse of the year show, repor tage van dit hippisch festijn in Wembley 18.00 Nieuws an weerbericht 18.35 London plus, regionaal maga- 19.00 Wogan, Terry Wogan ontvangt gasten in zijn praatprogramma 19.35 Dr. Who, science-fictionserie met In de hoofdrollen Sylvester McCoy en Bonnie Langford. Afl. 5: Paradise Towers (1) 20.00 SHi-da-hL comedyserie die zich afspeelt In een vakantie kamp. Afl.: Only the brave 20.30 fflDear John, zesdelige come dyserie met Ralph Bates, Peter Blake, Rachel Bell e.a. 21.00 Nieuwe, regionaal nieuws an weerbericht 21.30 Panorama, actualiteitenrubriek 22.10 Film *87, filmmagazine gepre senteerd door Barry Norman 22.40 Horse of the year show, re portage 23.50 Weerbericht BBC 2 15.55 World about ue, documentai reserie. Afl.: Yemen, the roof of Arabia 16.50 The curious case of Victor Grayson 17.30 Tomorrow's world, populalr- wetenschappelijk programma 18.00 EThe Saint's doubts trouble, Amerikaanse speelfilm uit 1940 van Jack Hively. Met George Sanders, Heiene Whitney en Jonathan Hale 19.05 Tekenfilm 19.10 Under sail, serie reportages over zeilraces. Afl.: Galway hookers (Ierland) 19.30 Open road, programma rond de Amerikaanse komiek John Lanahan 20.00 Seven ages of Man, zevendeli ge documentaireserie over de verschillende fasen In het leven van de mens. Afl.: Bossy sees things 21.00 The jerk, Amerikaanse speel film uit 1979 van Carl Reiner. Met Steve Martin. Bernadette Peters. Catlln Adams e.a 22.30 Newsnight, actualiteiten maga zine 23.15 Weerbericht SKY CHANNEL 16.00 El First run, popprogramma 16.30 Is) Young, Free and Single, met Gary Davies 17.00 Tbs DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie. Aft.: Captain crocodile 18.30 Hogen's Heroes, comedyserie. Afl.: Kllnk's rocket 18.57 Europees weerbericht 19.00 The New Dick van Dyke Show, comedyserie. Afl.: The replacement 19.30 Planet of the Apes, Ameri kaanse science-fictionserie. Afl.: The trap 20.25 Police Story, misdaadserie 21.23 Europee# weerbericht 21.25 Mobil Motorsport news 22.00 Spaans voetbal 23.00 E) Soul in the City, poppro gramma (herh.) 00.00 (s) Engelse top 40 (herh.) 00.57-01.00 Europee# weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 Super Sonic. Amanda Reding- ton met muziek en tekenfilms 19.00 Going for Gold, quizprogram ma waarbij een reis naar de Olympische Spelen in Seoul is te winnen 19.30 The Spice of Life, docuemen- taireserie over krulden uit het Verre Oosten. Afl.: Chillies 20.00 Teacher# Only, comedyserie 20.30 Three of a kind, comedyshow met Tracey Ullman, Lenny Henry en David Copperfteld 21.00 Taggart, mini-thrillerserie met o.a. Mark McManus en Neil Duncan. Afl. 1: Killer 22.00 Super Channel Newt 22.30 Football, hoogtepunten uit de wedstrijden van de afgelopen 23.35 Frontline, actualiteitenrubriek 00.30 The Buzz, met Simon Potter 01.30 Nino Firetto Totally live 02.30-03.00 Countdown MTV EUROPE 00.00-24.00 ID Popprogram ma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Malken Wexo. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den. een programma met de nieuwste videoclips TV 5 Dossier Nord/Sud, econo misch magazine La Crime d'ovide plouffe, tv- Kinderprogramma Récréation Des chiffree at daa lettres, spelprogramma Nouveau Monde, actualiteiten Variétés Dossier La crime d'ovide plouffe, tv- serie Journaal Magazine Petite# Intrigues at Grandss Montsgnee, documentaire NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven TROS 15.30 Roeco's rad van avontuur 15.55 Het erfgoed Gulden- burg, tv-serie. Afl. 2: De zwarte roos 16.35 Met da Plancius naar Spits bergen. Chriet Titulaer in de voetspo ren van Pieter Plancius en Willem Ba- rentsz op zoek naar overblijfselen van 17e eeuwse walvisvaarders 17.00 Bart Vos op eenzame hoogte, repor tage NOS 17.30 Vrt-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, muziekpro gramma met Martijn Krabbé DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Verbraucher 10.00 Heuta 10.03 Berufswshl haute 10.30 EB Die Insel. Afl. 1: Weiter weh als Ha waii 11.30 Gott und die Welt: Immer wieder leben (herh.) 12.10 Die Zah mung des Monsters 12.55 Persover zicht 13.00-13.15 Haute 15.50 Ta gesschau 16.00 Lebenswegs: Von einem der auszog - Berühmt war den, filmportret van de dompteur René Strickler 16.45 Spasa am Dien stag, kinderprogramma 17.45 Tagaa achau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heuta 16.04 Die Schlümpfe, tekenfilmserie 16.15 Pfiff, sport voor jonge kijkers 17.00 Haute 17.15 Is) Teie-illustrierte 17.45 Schwarz auf Weiss: Dis Jagd nech Schlagzeilan, quiz met Dieter Thomas Heek BBC 1 06.35 Leon Errol 06.55 Weerbericht 07.00 Breakfast Time 08.40 Open Air (1) 09.00 Nieuws 09.05 Neighbours, tv-serle 09.25 Conservative party conference 10.00 Nieuwe 10.25 Play school 10.55 Five to eleven 11.00 Nieuwe 11.05 Conservative Party Conference 12.30 Open Air (2) 13.00 Journaal 13.30 Neighbours, tv-serie 13.50 Lisbon, Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Ray Milland. Met Ray Milland, Maureen O'Hara, Claude Rains e.a. 14.15 Magse 8 the Lady, Australische speelfilm uit 1978 van Gene Levitt 15.20 Favourite things: Jeffrey Archer 15.50 Children's BBC 17.00 Newsround, jeugdjournaal 17.10 ^Grange hill, serie 17.35 Hor se of the year show SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 Sky Tra* 13.05 Another World 14.00 Best of a Country Practice 15.00 Transformers 15.30 Barrier Reef J6.00 (D Sky Trax 17.00 The DJ Kat RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 1445 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 2242 Op de eerste rang. 22-50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 0242-07.00 AVRO's Muzieknacht RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 1845 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-0740 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 1843 NOS: De Avondsplts. 1942 AVRO: Get back. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 2342 Droomgeheimen RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 1840 De Klassieken II. 20.00 Nieuws. 2042 De VARA Matinee. 2240 Jazz-op-vier 23.00 Zout in de pap RADIO 5 18.10 VARA: Chips die Je niet kunt eten - magazine. 1840 PP: Uitzending van de RPF. 1840 NOS: Programma voor blinden. 1840 Kleine zendgemachtigden. 1940 Voor buitenlanders. 2040 TELEAC: Gute Reise. 2140 Personal Computer 2. REGIONAAL Radio Wast: 1740-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 1740 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-2140 Turks programma. Verder als Radio 1. Ra dio Rijnmond: 1640-1840 Middag magazine. Presentatie: Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 1840 Lekenmoraal en -filosofie. 19.10 Actueel. 1943 Mohajirin, voor Marokkanen. 2043 Tropical. 21.03 Passage '87. 2140 Hafabra: blaasmuziek. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-0240 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Bizaria. 19.10 Zig Zag. 2245 Maneuvers In het donker. BRT 3 18.10 Actueel. 1840 Kaleidofoon (14). 19.00 Een reis door China. 1945 Muziek van deze tijd. 2040 Symfonie Orkest van de BBC. 2240 Blues and jazz. 23.15 Pianomuziek: Ravel en Fauré. MORGEN SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Super Sonic 09.00 Sons and Daughters 09.25 Training Doga the Wood house Way 09.50 Follow ma 10.05 You are what you eat 10.30 Play Golt 11.00 The Buzz 12.30 Frontline 13.25 Europaaa weerbericht 13.30 Sons and Daugh ters 14.00 Who pays the Ferryman? 14.55 Europees weerbericht 15.00 Hippo 16.00 Nino Firstto Totally Live 17.00 Countdouwn RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)l 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 0740 Nieuws. 0743 Echo-magazine. 06-50 Postbus 900. 0945 Met de KRO. met Hans van Willigenburg. 1042 KRO s Schone Kunsten. 10.05 Ratel 1142 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 1445 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aanl 0840'Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 1140 Ik zou wel eens willen weten. 1243 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 1340 VPRO: De plantage. 13.50 Mar gr eet Dolman. 14.05 Rumoer 14.50 Klein concert. 15.07 Een uur Ischa. 15.54 Vrije geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 1843 NOS: Oe Avondspits. 19.02 VARA: Jongerenprogramma. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 2342 Tracks RADIO 4 07.00 Nieuws. 0742 TROS: Een goede morgen met Bert van Mourik. 09.00 Continu Klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 1240 Nieuwe Klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke top tien. 1340 Belcantorlum. 18.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.00 Nieuws. 00.02 NOS Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Huisman. 1040 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 Nieuws. 12.05 De verdieping. 1245 Tegendraads geloven. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 1340 NCRV-LeerspfcegeJ. 13.40 Dagvaardig. 1340 Rondom het woord. 14.15 Schoolradio. 1440 TELEAC: Follow through. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van hel recht. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-0840 Ochtendmagazine met regionaal nieuws, actualiteiten, weer en verkeer. 12.00-1340 Lunchuur met land- en tuinbouw, regionaal nieuws en de uit-tip van de dag. Radio Rijn mond: 0740-0640 Ochtendmagazine. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0640 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel 1340 Tussendoor. 1443 78 Toeren tijd, Jo Leemans. 1543 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 0540 Sjapoo. 08.12 Kurte metten, talkshow. 10.03 Broccoli, gevar. muz. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Vlaamse artiesten. 1345 Ivan Guilinl, orgel. 14.00 De gewapende man. 1740 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee (1). 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee (2). 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Actueet. 1340 Namiddag op BRT 3. 1540 Strijkkwartet nr 2. Dvorak

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9