..IJshockey is ziek" FC Den Haag voorkomt de terugval Handig 'miniburo' ïeidacSotm/nt REISLUST HOCKEYERS AAN BANDEN GELEGD Young Boys gelijk tegen Grasshoppers Historische prestatie van volleyballers AFGETREDEN BESTUURSLID MR. PIET KLEULERS: Primeur Van Wijhe Twee keer 24 is een record AMERSFOORT Vier entwintig lopers van de at letiekvereniging Altis heb ben afgelopen weekeinde een nieuw officieus we reldrecord gevestigd op de 24 uur hardlopen. De lo pers volgens een bepaald schema iedere keer een baanronde aflegden, kwa- e- men in 24 uur uit op een afstand van 497,065 kilo meter. Het record stond sedert 29 april 1984 op naam van Capricornia uit Australië met een afstand van 419,150 kilometer. MAANDAG 5 OKTOBER 1987 PAGINA 11 Elly van Hulst achter Budd PETTINENGO Elly van Hulst is gisteren in de Italiaan se plaats Pettinengo tweede geworden in een wegwedstrijd over 3 kilometer met een hoogteverschil van 300 meter. Ze maakte een tijd van 9.01,7. Dat was ruim zeven seconden langzamer dan de Engelse winnares Zola Budd, die dank zij een snelle, maar riskante afdaling op 8.54,6 uitkwam, bijna twaalf seconden onder het parkoersrecord. Derde werd de Portugese Conceicao Perreira in 9.11,8. lugbybond gaat naar de scholen iMERSFFOORT De Nederlandse rugbybond hoopt op de iholen nieuwe leden te winnen. Zaterdag ging de bondsraad, jdens een vergadering in Amersfoort, alucoord met een kost- ui baar landelijk promotieplan. De 55-jarige rugbybond wil met be- d. tulp van dit plan over een dood punt heenkomen. Het aantal in lubs is stijgende, maar het aantal actieve rugby-spelers daaren- egen totaal niet. De scholen staan centraal in het promotieplan, e bond ziet daar de meeste potentiële leden. De bond wil vol- end jaar, als de vrouw in de sport centraal staat, de nationale ames-selectie laten deelnëVnen aan de interland-programma's an Frankrijk en Engeland. Harmsen ontkent vijf miljoen voor Frank Rijkaard HILVERSUM Voorzitter Ton Harmsen van Ajax ontkent inzake Frank Rijkaard ooit een transferbedrag van vijf miljoen te hebben genoemd. „Er is nog nooit over een dergelijk bedrag gesproken. We heb ben hier bovendien met drie partijen te maken: Rijkaard, PSV en Ajax. wij willen dit nebjes en keurig afhandelen. Ik tracht als enige woordvoerder de zaak te rege len. Ik heb contacten met Frank. Wij heb ben een afspraak dat we deze week ver der praten. Hij heeft in het geheel ook heel wat te vertellen. Zijn zaakwaarnemer Cor Coster is echter in Spanje en is overi gens heel verbaasd over deze zaak. Dat geldt ook voor zijn raadsman", aldus Harmsen. Harmsen: „Als Rijkaard daar gemoedrust uit krijgt, dan mag hij van ons weg. Je kunt hem niet anderhalf jaar op de bank houden", verklaarde Harmsen over de speler, die vorige week zondag verklaarde nooit meer onder de technische directie van Johan Cruijff bij Ajax te willen func tioneren. Johan Cruijff had alle reden om afgelopen weekeinde zorgelijk te kijken. Zijn ploeg bevocht op de valreep een gelijkspel bij Fortuna Sittard (3-3). Door voorzitter Ton Harmsen werd gisteren bevestigd dat het bestuur de technisch directeur had overru led inzake een voortijdig vertrek van Frank Rijkaard. FOTO: ANP Cruijff wilde als eerst-verantwoordelijke Rijkaard aan zijn contract houden, dat tot de zomer van 1989 doorloopt. Het excep tionele geval, zoals Harmsen het affaire betitelde, heeft volgens de voorzitter ech ter een bijzondere behandeling nodig. Anton Mang start voor maar 1 ronde BUENOS AIRES Wereld- kampioen Anton Mang staakte tijdens de Grote Prijs van Ar gentinië motorsport in de 250cc na één ronde de strijd. De Westduitser protesteerde op deze manier tegen de slech te veiligheidsvoorzieningen op het circuit. Sito Pons won mede daardoor de 250cc-klas- se. Op het circuit in Buenos Aires bleef de wegracer uit Spanje de Fransman Domini que Sarron voor. Ton van Dalen weg bij FC Groningen GRONINGEN - Manager Ton van Dalen zal binnen twee weken vertrekken bij FC Groningen. Van Dalen leeft al geruime tijd in onmin met voorzitter Renze de Vries. Van Dalen werd vorig sei zoen door de Groningse club aangetrokken als coordina tor, maar zag zich in ziin be voegdheden aanzienlijk be perkt door zijn voorzitter, die het liefst alle touwtjes zelf in handen houdt. HMBHiVM" Op de grond JOORDWIJK Vitesse )elft benutte de (Leidse) eestdag der feestdagen om Joordwijk met beide be en op de grond te zetten, 'enminste: officieel wés et de Delftse debutant die (oord wijk zaterdag op ei- en veld een 0-1 nederlaag lebracht. In werkelijkheid vas het natuurlijk Noord- vijk zelf dat het onheil i ver zichzelf afriep. De rotse roodwitte lijstaan- 'oerder (acht winstpunten lit vier duels) weigerde te en Vitesse stelselmatig de n grote hoeveelheden ge le sreëerde mogelijkheden te tenutten, waarna een heu- e blunder van doelman n Dick Dortmundt de ploeg nfran trainer John Eelman -Je das omdeed. De uitlo pende Dortmundt miste, Ie tien minuten voor tijd, zo- i- wel de doorbrekende Flip- y se als de bal die de Delftse aanvaller veel te ver voor Ie vch uit had gespeeld, r- waarna Flipse met dank d aan Dortmundt toch kon r./coren. Die oefenmeester r- wenste zijn toch zeer ge- ijloutineerde doelwachter elf overigens niet als de leirote zondebok te zien. „le i-vereen zal nu wel gaan pen dat Dirk het heeft laan, maar zo is het na- iurhjk niet. Best, hij heeft jblunderd. Maar dat ineemt niet weg dat Noord- wijk gewoon had moeten finnen Ju Noord wijk dat niet id en Quick Boys verras- id de punten deelde met inburg, had met name sburgse Boys zaterdag een hele goede dag. De ijnsburgers wonnen met m 2-0 van Oranje Nassau en 'oeren nu alleen de rang- aan. DeZijl/LGB met schrik vrij iLEIDEN De Zijl/LGB, vorige week nog zo sterk "'tredend in de eerste ron- 1 van de Europa Cup, vam gisteren nog maar nipt met de schrik vrij tij dens de tweede ronde van de nationale bekerstrijd. Bij '.AZ&PC werd in het laatste part een 9-3 achterstand nog net weggewerkt. In het laatste fluitsignaal was het Mark van Belkum die met ujn derde treffer de gelijk maker produceerde. Een winnenddoelpunt, om dat de uitspelende ploeg in u'n geval doorbekert... UVS laat koploper ontsnappen LEIDEN UVS heeft een - uitstekende kans gemist om de aansluiting met de kop te herstellen. In het i-nchtstreekse duel tegen 1 liistaan voerder Papen - orecht gaven de Leide- naars tweemaal een veilig ylijkende voorsprong knul- Ik uit handen. Een 2-0 ruststand en een 3-2 voor sprong vlak voor tijd ble ken niet voldoende voor de volle winst. Trainer Arie Lagendijk toonde zich na afloop dan ook een uiterst ontevreden man. Met name de manier („persoonlijke louten") waarop de Papen- drechters (getraind door oud-Feyenoordspeler Joop van Daele) aan hun doel punten kwamen, wekte de irritatie bij de Leidse oe fenmeester op. „Dit was dé wedstrijd om aansluiting te krijgen. We hebben van daag echter vergeten te voetballen en misten daar bij op belangrijke posities de agressie. Ondanks die 2- 0 zaten we daarom niet echt in de wedstrijd. ptwfl-'ii.i In Gent versloeg de Oostduitse volleybaldamesploeg de Sovjetu nie en verraste daarmee de favoriet voor de titel bij de dames. FOTO: ANP GENK De Nederlandse vol leyballers zijn tijdens het toer nooi om de Europese titel als vijfde geëindigd. Nederland zegevierde zaterdag in Genk in drie sets over Tsjechoslo wa- kije. De setstanden in de an derhalf duur durende wed strijd waren 17-15, 15-12, 15- 10. Nederland boekte in België het beste resultaat uit de histo rie van de Europese kampi- oenschapstoernooien. In 1948 eindigde Oranje als zesde. De dames werden eveneens vijf de. De titels werden in België veroverd door Oost-Duitsland bij vrouwen na een zege op de Sovjetunie en de Russen bij de mannen na een zege op Frankrijk. VOLENDAM FC Den Haag lijkt in het stadium te zijn gekomen van het massale oogsten. Na de successen op het Europese front, dat mogelijk een verder vervolg krijgt, gezien het optimisme bij spelers en trainer Van de Meent, worden ook in de competitie ook ineens aan sprekende resultaten geboekt. Maar een grote jubelstemming is zeker nog niet op zijn plaats, daar de winst met de alleszeggende cijfers van 5-1 gistermiddag tpgen een onthutsend zwakke tegenstander werd geboekt. Wel iswaar blijkt ook de nieuwste lichting Volendamse talenten be hept met een soms fabelachtige techniek, maar mist de formatie van Jan Brouwer te veel krachtspelers om dat overwicht om te kunnen zetten in doeltreffende acties. En over zulke spelers be schikt FC Den Haag juist wel. Zuinig, gegroepeerd en slagvaardig. Zo opereerde FC Den Haag gisteren. Met opnieuw een hoofdrol voor spits Remco Boere, die na de treffers tegen Fortuna en Ujpest weer twee doelpunten op zijn conto mocht bijschrijven. Het Volendamse veldspel oogde weliswaar in de beginfase voortreffelijk, maar toen Van Dorpel en Duif dotten van kansen lieten liggen en Den Haag uit de eer ste de beste counter doeltreffend uithaalde, was het gebeurd met de wankele overtuiging van de ploeg uit het IJsselmeerdorp. Den Haag kwam al in de tiende minuut op 0-1 door fouten van Van der Poppe en Bond, waardoor Boere kon voorzetten en de kleine middenvelder Danen knap raakschoot. Op slag van rust was een tweede fout van Van der Poppe voldoende voor een ,sprint-met-doelpunt van Boere (0-2) en veel morrende Volen- dammers in de kleedkamer en op de tribune. Twee counters, doeltreffend door Schellevis en Rontberg afge rond, nekten Volendam. Remco Boere tenslotte maakte op zeer fraaie wijze de laatste treffer. In een moelijke hoek gedrongen door doelman Klouwer verrastte hij laatstgenoemde met een bal, die hij met de buitenkant van zijn rechtervoet binnenschoot: 1-5. Volendam - FC Den Haag 1-5 (0-2), 10. Danen 0-1, 45. Boere 0-2, 61. Bond 1-2, 71. Schellevis 1-3, 72. Rontberg 1-4, 90. Boere 1-5. Scheidsrechter Luinge. Toe schouwers: 4500. Gele kaart: Klouwer (Volendam). Volendam: Klouwer, Zwarthoed, Bond, Bakker en Mulder, Steur, Van der Poppe en Plugboer (Vijent); Jonk, Van Dorpel, Duif (Tol). FC Den Haag: Stam; Van Alphen. Jol, Lanknaar (Van Oosten) en Purvis; Da nen. Otto en Van den Hoogenband; De Roode (Schellevis), Boere, Rontberg. GELEEN Het Neder landse ijshockey is ziek. Er wordt bij enkele van de acht clubs uit de eerste divisie dusdanig met stichtingen gerommeld, dat de situatie veel over eenkomsten vertoont met de wereld van de koppel bazen. Dat stelt de vorige week als bestuurslid van de Nederlandse IJshockey Bond (NIJB) afgetreden Limburgse advocaat mr. Piet Keulers. Als voorzitter van eerste-divi- sieclub Smoke Eaters uit Ge leen werd Keulers de afgelo pen maanden geconfronteerd met transfer-moeilijkheden. Zijn club wilde international Vorstenbosch overnemen van Eindhoven, maar zag zich ge dwarsboomd door de arbitra gecommissie van de NIJB, die zich over het vernieuwde re glement had gebogen. Daarop bestudeerde Keulers de papie ren van een paar verenigingen en kreeg hij het bewijs in han den van enkele affaires, die volgens hem bij de belasting dienst allerminst in de smaak zullen vallen. Wat de financië le gevolgen van deze zaken zijn, weet Keulers niet. Keulers stelt, dat het probleem rond de overgang van spelers symptomatisch is voor de toe stand, die bij enkele clubs be staat. In een brief aan het NIJB-bestuur schrijft Keulers: „Ik heb de indruk, dat enkele clubs misbruik maken van de stichtingen. Het bondsbestuur weet niet hoe het ter plaatse in elkaar steekt. Ik wens daar voor geen verantwoordelijk heid meer te dragen". Keulers kwam in maart in het nieuwe bestuur, nadat de „oude garde", onder wie voor zitter Fred Schweers, was weggestemd. De gekozen voor zitter Sjoerd Feenstra begon aan een grootscheepse schoon maak, die noodzakelijk was nadat de NIJB in opspraak was gekomen door financiële malversaties van het vorige bestuur. Keulers zou in no vember zijn afgetreden, omdat hij geen tijd heeft voor een dubbele functie binnen het ijs hockey. Zijn „ontdekking" heeft hem voortijdig doen ver trekken. Keulers: „Ik heb de NIJB wel mijn diensten aan geboden als extern adviseur. De bond, die terecht een goede verhouding probeert te krijgen met het ministerie van wel zijn, volksgezondheid en cul tuur, moet snel actie nemen, omdat een paar clubs het mi nisterie van financiën bedon deren. Daarbij gaan personen te werk, die niets met clubs of stichtingen hebben te maken." Secretaris Pirn van Halem van het NIJB-bestuur erkende gis teravond dat het ijshockey er nog niet al te gezond voor staat „We hebben een maand geleden tiidens een vergade ring met alle voorzitters, tegen de traditie in, inzage gevraagd in de financiële huishouding van de clubs. Wellicht schake len we deskundige hulp in van de Nederlandse Sport Federa tie. Kortom, we doen alles ter verbetering van de situatie. Maar we zijn pas zes maanden bezig en hebben we nog veel tijd nodig". Vanavond is op het bondsbu- reau in Zoe term eer de eerste openbare confrontatie te ver wachten tussen Geleen en de andere clubs bij de perspresen tatie voor het nieuwe seizoen, dat volgende week begint Ge leen boycot die bijeenkomst, maar zal vervolgens wel aan wezig zijn bij het afscheid van scheidsrechter Nico Toemen, die komend seizoen voor de Britse ijshockeybond zal wer ken. Niemand andere dan Dries van Wijhe (op de foto) kwam zaterdag de primeur toe in eerste skeelertocht over bijna hetzelfde parcours als dat van de Elfstedentocht. D jarige Van Wijhe deed over de 200 kilometer zeven uur en veertien minuten. Van had een voorsprong van twaalf minuten op Bennie van der Weide, die met een v vlucht leven in de tocht langs 47 Friese dorpen en steden had gebracht Van der wees in de eindsprint Berend Visser en Edward Hagen terug. Laatstgenoemde, een t rijk marathonschaatser, had zich als laatste van de 172 deelnemers Ingeschreven. Skecnis 27 rijders voltooiden de tocht. Door de straffe wind en het lang niet overal voor de gevoe lige skeelerwieltjes geschikte wegdek ontwikkelde de koers zich tot een monstertocht Het meersndeel van de deelnemers moest om die reden opgeven. FOTO: PERS UNIE AMSTERDAM Tijdens de zaterdag in Amsterdam gehouden Algemene Le denvergadering van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) bracht voorzitter Bouma in zijn openingstoespraak naar voren dat het finan cieel gezien steeds moeilij ker wordt alle wensen van de bondscoaches (Hans Jorritsma bij de heren, Gijs van Heumen bij de dames) in te willi gen. „De dames en de heren zijn wederom Europees kampioen geworden. Op zichzelf een vreugdevolle zaak. Maar het schept ook verplichtingen, willèn we aan de top blijven meedraaien. Dat brengt enorm veel kosten met zich mee. Het is duidelijk dat we ons enige beperkingen moeten opleggen. Daarom hebben we ook niet alle plannen van de coaches kunnen honoreren". De KNHB hoopt niettemin, dat zich nog financiële steunpila ren zullen melden om zo goed mogelijk het olympische sei zoen door te komen. Op de be groting, die dit keer over an derhalf jaar (tot en met 1988) is opgemaakt, beslaat de las- tenpost voor de vertegenwoor digende teams in totaal 1,784 miljoen gulden, zijnde een kwart van alle bondslasten. In de begroting is rekening ge houden met een negatief saldo van 125.000 gulden. Het beleid betreffende het zaalhockey was één van de be langrijkste discussiepunten. Met name vanuit het district Zuid en het district Noord werd een pleidooi gehouden voor het serieus nemen van het zaalhockey, iets, waar het in het recente verleden nogal aan heeft ontbroken. Naar vo ren kwam, dat het grootste probleem ligt rond de tophoc- keyers, die zich gedurende de winterstop, waarin een aantal maanden zaalhockey wordt beoefend, al weer moeten voorbereiden op het tweede deel van de veldcompetitie. Het bondsbestuur, dat enige tijd geleden een beleidsnotitie hierover verspreidde, zal zich de komende tijd buigen over een oplossing, waarbij wordt gedacht aan 6 a 7 beschermde weekeinden voor het zaalhoc key, vermoedelijk vooral in de maanden januari en februari. DEN HAAG De tegenstanders van de Nederlandse ploegen in de diverse Europa Cupvoetbaltoernooien hebben het gedurend ehet afgelopen weekeinde op een uitzondering na goed gedaan. Slechts Young Boys, te genstander van FC Den Haag, won niet. De Zwitsers speelden doelpuntloos gelijk tegen koploper Grasshop pers. FC Aberdeen, de komende tegenstander van Feyenoord in het UEFA Cuptoernooi, nam zaterdag in de Schotse eredivisie de eerste plaats op de ranglijst van Hearts of Midlothian over. Aberdeen won met 3-0 op eigen veld van Dunfirmline. Peter Nicholas, Willy Falconer en Keith Edwards scoorden voor Aber deen. Trainer Guus Hiddink van PSV zag zaterdag in Oostenrijk lijstaanvoerder Rapid Wien met tien spelers de uitwedstrijd te gen Admira Wacker met 2-1 winnen. Hiddink moet onder de indruk zijn geraakt van de veerkracht van de Oostenrijkse kam pioen, die in de competitie voor de 23e opeenvolgende keer on geslagen bleef. Hiddink drukte zich na afloop van zijn eerste spionagereis naar Oostenrijk diplomatiek uit. „Rapid is een slim me ploeg". Vanaf de 21e minuut moest Rapid met tien man ver der spelen. Spelmaker Kienast kreeg de rode kaart voor een grove charge tegen Artner. Linzer ASK, vorige week woensdag uitgeschakeld voor de UEFA Cup door FC Utrecht, met 4-0 van de Wiener Sportclub. Hamburger SV, dat na elf wedstrijdronden een achterstand van zes punten heeft op de ranglijstaanvoerder FC Köln, nadert het vertrouwde niveau met ae overwinning van 3-1 op Uerdingen. HSV, opponent van Ajax in het EC II- toernooi, verscheen met vervangers voor zes geblesseerde spe lers in Volksparkstadion. Hellas Verona, opponent van FC Utrecht in het UEFA Cuptoernooi, versloeg Juventus met 2-1. De Deen Elkjaer Larsen scoorde twee keer voor Hellas. Dit 'miniburo' is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De stevige cassette meet slechts 8 12 cm en bevat een schaar, een metmachine met nietjes,'een linaal(tje), paperclips, plakband in houder, vlakgom, lijm, een rolmaat en een mesje. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam:. Telefoon:(voo' controle bezorging) Deze ontvangt de knot de eerste twee weken gntis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank het 'miniburo' aan: Naam:Voor Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnumrr ""•8, 2500 VD Den Haag (postzegel betalen wij). 3

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11