UEFA hanteert ondanks afspraak vrije loting Eredivisie in het kort sportuitslagen SPORTWERELD Gênant optreden volleyballers COMPLETE RESULTAAT NIET VERLIEZEN BIJ SCHAKERS NU VOOROP voetballerlei IMPORT CfiidócSoiMant ZATERDAG 3 OKTOBER 1987PAGINA9 -BETAALD VOETBAL VANDAAG Eerst» divisie JAC-NEC ■mmen-De Graafschap iilW-SC Cam buur ■Indhoven-Excelslor felmond Sport-Go Ahead Eagles Heeren veen-T elstar MORGEN Eredivisie ■C Gronlngen-Roda JC Willem ll-PSV :eyenoord-FC Twente WV-FC Utrecht Volendam-FC Den Haag :ortuna S-A]ax :C Den Bosch-AZ Eerste divisie (eracles-RKC ;W-Veendam Vltesse-RBC >port op tv elgië Nederlands 1, 22.50 uur. port op zaterdag. elgië Nederlands 2, 20.55 uur K volleybal. elgië Frans, 22.10 uur Match chau. uitstand 2, 22.00 uur Das ak- uelle Sport-Studlo. uitstand 3, 20.15 uur Sport im testen. BC 1, 12.15 uur Grandstand. BC 2, 21.20 uur: Golf. ky Channel, 14.50 uur Basket- al. ky Channel, 15.50 uur Motor- port. Channel, 21.25 uur: Worste- Channel, 15.30 uur -sr elgië Nederlands 1, 20.05 uur portweekend. elgië Nederlande 2, 15.00 uur tadion. elgië Frans, 18.30 uur: Sport. V 5, 16.00 uur: Rugby, uitstand 1, 13.45 uur Atletiek, uitstand 1, 16.15 uur Paarde- uiteland 1, 18.10 uur Sport- :hau. uitsland 1, 19.50 uur Sport- chau-Telegramm. uitsland 2, 17.22 uur Die port-Reportage. 0C 1, 15.00 uur Golf. BC 2, 14.00 en 22.10 uur Golf. ;ky Channel, 14.35 uur Ameri- an football. ky Channel, 15.35 en 23.25 iir Australisch voetbal, ky Channel, 22.25 uur Tennis, uper Channel, 15.30 uur port. oerstips HAAG De koersen van Wol- Een Duindigt vragen de aan- L Vanavond om 17.30 uur is de start op Wolvega en morgen Duindigt om 13.00 uur. Onze or Wolvega luiden, toers: Chambrefille M (4), Chane tenzorg (9), Cine Fish (1). .koers: Brilspeed B (6), Bo Ivens Brian W (5). Bardana (5), Bonita Flight Amice (6). koers: Zep Star Last (5), Zarol t (4), Anton Woldberg (2) koers: Zierit Kandia (5), Ymke Ivelde (10), Zo Boy Rose (7). oers: Zizi del Sol (2), Zairly Albo Ajax White (7). koers: Zie Zo Boszorg (6), Zilver- W (4). Zenodorus (7). koers: Zarolien H (10), Woodsong You Bet (6). koers: Walkover (3). Widi Buiten- re (2), Uno Skoatter (5). e koers: Vorden's Dillon (2), Sir mnigan (7), Verona Weber (3). koers: Yco Bonni (3), Yard Boe- e (6), Yorki Ulandia (9). lindigt morgen koers: Bakker B (8), Arrows K (7), inabell Hanover (6). 'koers: S fve (4), St. ■si Answer Mendel (7), Astrid (9), Zidra Hanover (10). koers: Gillot Bar (2), Tosno (8), King (6). -1: Bambino Ricardo (13), Brenda pthuizen (5), Ascot K (4). i-2: Clan Vrijenesse (6), Crack Bui- "iptain Morgan (5). (9), Annfine Mountain I), Wino Weber (13). t koers: Star Ride (3), Cry For The bon (4), Ototo (1). fó-4: Wicky del Sol (3), Zeno Oost- md (5), Zebrano du Bois (12). t5-5: Yoboko du Bois (5), Zeus Boe- elte (7). Yellowa (2). Ie koers: Calista Cunera (1), Channa mover (2), Carla Quick (4). te koers: Ygor Peterhof (5), Yick kdtenzorg (7), Vina O (6). Manager damesploeg naar huis door ziekte OUDERGEM Na het vroegtijdige vertrek van Henriëtte Weersing is de dames-volleybalploeg ook een begeleidend lid kwijtge raakt. Manager Ger Bouw- knegt werd gistermorgen in allerijl met een acute blin dedarm-ontsteking naar het AMC in Amsterdam over gebracht. De 43-jarige on derwijzer uit Abcoude was donderdag tijdens de „ver huizing" van Eupen naar Oudergem onwel geworden. Rolschaatsen Bij het WK kunstrijden op rol schaatsen in Nieuwzeeland is Dailita Hendriks negen de en Claudia Stam zestiende geworden bij de figuren. Op het vrij rijden werd Hendriks negende en Stam elfde. Dammen Na de vijf ronde om het wereldkampi oenschap is de tweekamp tussen Gantwarg en Dib- man nog in balans. Gantwarg bood gisteren na 4 uur en 15 minuten in een spannende tijdnoodfase remise aan. De partij nam 55 zetten in beslag. De match, die in Irkoetsk wordt gespeeld, gaat over twintig partijen. Voetbal René Keemers is de nieuwe doelman van Heracles. De 20-jarige Keemers is afkomstig van de hoofdklasser HSC 21 uit Haaksbergen. Badminton De Indonesische speler leuk Sugiarto is gisteren uitgeschakeld in het wereldbekertoernooi te Kuala Lumpur. De titelhouder verloor in een inci dentrijke partij van de Chinees Xiong Guobao met 12- 15 en 11-15. GENK De Nederlandse vol- maar één speler verantwoorde- verlies behoed. De 25-jarige leyballers hebben zich gisteren lijk: Marco Brouwers. Hij nam speelster was in Oudergem in met een uiterste krachtsinspan- na de tweede set de plaats in van het duel tegen Roemenië de eni- ning gekwalificeerd voor de Jan Posthuma. Voor de lange ge stabiele factor in een zwal- strijd om de vijfde plaats bij het Fries was die beslissing van Se- kende ploeg. Met haar nimmer EK. In Genk leverde Oranje linger uiterst zuur. Posthuma aflatende ijver en inzet sleepte echter wel voor de tweede keer haalde als enige van het jonge Piersma de uitgebluste ploeg bij de strijd om de Europese titel basisteam een voldoende. Maar naar de zwaarbevochten zege. een wanprestatie. Het verschil met Brouwers hoopte de Ameri- Met een plaats bij de eerste zes met de blamage tegen Roemenië kaan spirit te krijgen. ligt de damesploeg geheel op de lag in het feit dat er dit keer wel De Nederlandse damesploeg won door Pang en Murphy uitgestip- werd gewonnen. België hield de gisteren het duel tegen Roeme- pelde koers. Maar zonder de in- Nederlandse heren heel lang nië met 3-2. De setstanden in breng van Piersma had het puur op enthousiame bij. Uitein- Oudergem waren: 15-5, 10-15, keurkorps het niet gered. De delijk gaf in het slechte duel de 11-15, 15-13, 15-9. Door de zege ploeg vocht in het treffen met de individuele klasse bij Oranje speelt het Nederlandse team Roemeensen een lang tegen de toch nog de doorslag: 3-2. vandaag om de vijfde plaats te- eigen vermoeidheid, voor het Voor het bereiken van het duel gen Italië. behoud van de concentratie en om de vijfde plaats, tegen Ingrid Piersma behoedde de Ne- tegen de verregaande noncha- Tsjechoslowakije, was eigenlijk derlandse ploeg voor gezichts- lance met de eigen opslag. Zoetemelk rijdt laatste koers in Tilburg TILBURG Om er honderd procent zeker van te zijn dat Joop Zoetemelk zijn laatste officiële wedstrijdkilome ters op de weg in hun stad rijdt heb ben de organisatoren van de prof- ronde van Tilburg hun koers ver schoven van 18 oktober naar 1 no vember, 17.00 uur. De bijna 41-jarige Zoetemelk start in het criterium over tachtig kilometer tussen veertig be roepsrenners van alleen de Neder landse nationaliteit. De KNWU heeft de Tilburgers intussen toestemming verleend. De afscheidswedstrijd van Zoetemelk in de Brabantse stad was aanvankelijk voorzien voor 18 okto ber. ZURICH De resultaten van de loting voor de tweede ronde van de voetbaltoernooien om de Europese bekers bracht gisteren in Ztlrich een golf van verbazing en ook wel verontwaardiging te weeg. Een manoeuvre van het bestuur van de Euro pese Voetbal Unie (UEFA) lag hieraan ten grondslag. De UEFA besloot op het laatste moment in de toer nooien voor landskampi oenen en bekerwinnaars van het „plaatsingssys teem" af te stappen, ofwel een vrije loting te hante ren, waardoor topploegen tegen elkaar zouden kun nen spelen. In het toer nooi om de UEFA-beker hield de UEFA vast aan vier poules van acht clubs. De eerste wedstrijd wordt 21 oktober gespeeld, de tweede 4 november. In het toernooi voor de lands kampioenen ging alle aan dacht uit naar Real Madrid-FC Porto. De Spaanse kampioen bereikte onder leiding van de Nederlandse trainer Leo Been hakker de tweede ronde via Napoli en krijgt nu de beker houder FC Porto tegenover zich. Napoli behoorde niet tot de negen clubs, die in de ope ningsronde waren geplaatst, Porto natuurlijk wel. Direc teur Manuel Fernandez Trigo van Real reageerde: „Wat kan ik ervan zeggen. We zouden Porto in de finale moeten ont moeten, en niet in zo'n vroeg stadium. Het zou nooit zijn ge beurd als het plaatsingssys teem was gehandhaafd". Real moet vanwege dezelfde DEN HAAG Het volledige resul taat van de gistermiddag in Zurich verrichte loting voor de verschil lende Europese bekertoernooien luidt als volgt: Europa Cup 1: Xamax Neuchatel (Zwi)-Bayern München (Brd), Real Madrid (Spa)- FC Porto (Por), Bordeaux (Fra)-Lil- leström (Noo), Aarhus (Den)-Benfi- ca (Por), Glasgow Rangers (Sch)- Gornik Zabrze (Pol), Sparta Praag (Tsj)-Anderlecht (Bel), Rapid Wien (Oos)-PSV (Ned), Steaua Bukarest (Roe)-Omonia Nicosia (Cyp). Europa Cup 2: Vlaznia Shkodra (Alb)-Rovaniemi (Fin), OFI Kreta (Gri)-Atalanta Bergamo (Ita), FC Den Haag (Ned)-Young Boys (Zwi), Real Sociedad (Spa)-Dynamo Minsk (Sov), Sporting Lissabon (Por)-Kal- mar FF (Zwe), Hamburger SV (Brd)-Ajax (Ned), KV Mechelen (Bel)-St. Mirren (Sch), TJ Vitkovice (Tsj), Spartak Moskou (Sov)-Werder Bremen (Brd), Bröndby (Den)-Sportul Bukarest (Roe), Inter Milaan (Ita)-Palloseura Turku (Fin), Vitoria Guimaraes (Roe)-Beveren (Bel), AC Milan (Ita)-Espanol (Spa), Wismut Aue (DDR)-Flamurtari Vlora (Alb), Aberdeen (Sch)-Feyenoord (Ned), Chaves (Por)-Honved Budapest (Hon), FC Utrecht (Ned)-Hellas Ve rona (Ita), P'ssia Dortmund (Brd)-Velez Mostai (Joe), Barcelona (Spa)-Dynamo Moskou (Sov), Tou louse (Fra)-Leverkusen (Brd), Pa- nathinaikos (Gri)-Juventus (Ita). Rode Ster Belgrado (Joe)-Club Brugge (Bel), Victoria Bukarest (Roe)-Dynamo Tiflis (Sov). UEFA-straf die bepaalde dat het duel met Napoli in een leeg stadion werd gespeeld, zijn thuiswedstrijd op ten min ste 350 kilometer van Madrid afwerken. Voorzitter Pinto da Costa van FC Porto stelde: „Ik betreur het ten zeerste, dat dit belangrijke toernooi nu al in het teken staat van de kracht meting tussen de twee beste clubs". Ton Harmsen, de voorzitter van Ajax, maakte zich behoor lijk kwaad over het plotselinge besluit van de UEFA de regel van geplaatste clubs te laten vallen. „Ik ben hier uitermate ontstemd over. Normaal ge sproken zou het niet mogelijk moeten zijn, dat wij al in een zo vroeg stadium op een club als HSV stuiten. En kijk eens naar het treffen Real Madrid- FC Porto. Dat is toch een re gelrecht lachertje. Dit soort za ken moeten in de toekomst vermeden worden". In de televisiestudio van de KRO was Ajax' coach Johan Cruijff gematigd optimistisch over de komende duels tegen Hamburger SV. „Er zaten nog een paar ploegen in de beker, die ik liever had gehad. HSV is een sterke tegenstander, een goeie ploeg. Ik weet er niet meer van dan ik op zaterdag in het Bundesliga-overzicht op televisie zie. Ik ga er in elk ge val van uit dat deze tegenstan der door ons te pakken is". Ook tegenstanders gemakkelijke klus DEN HAAG De resultaten van de nieuwe tegenstanders van de vijf Nederlandse clubs in de eerste ronde van de Europese bekertoernooien waren: Rapid Wien (PSV): 6-0 (thuis) en 1-0 tegen Hamrun Spartans (Malta). Young Boys (FC Den Haag): 1-2 en 3-1 (thuis) tegen Dunajska Streda (Tsj). Hamburger SV (Ajax): 5-0 en 3-0 (thuis) tegen Avenir Beggen (Lux). Aberdeen (Feyenoord): 0-0 en 1-0 (thuis) tegen Bohemians (Ier). Hellas Verona (FC Utrecht): 1-1 en 3-1 (thuis) tegen Pogon Scczecin (Pol). Trainer Han Berger van FC Utrecht reageerde niet al te vrolijk op het resultaat van de loting. De ploeg uit de Dom stad zal, voorspelde Berger, zijn handen vol krijgen aan Hellas Verona. De voormalige Italiaanse landskampioen staat er in de serie A echter niet al te gunstig voor. Met drie pun ten uit even zo veel wedstrij den bezet Verona, dat afgelo pen zondag met 1-3 van Samp- doria verloor, de negende plaats. „In onze groep zaten clubs, die ik veel liever zou hebben gehad", liet Berger vanuit Zürich weten. „Honved en Chaves klonken mij zeer aantrekkelijk in de oren. Zelfs Barcelona zou ik graag als te genstander hebben gehad. Die ploeg zit momenteel flink in de versukkeling". PSV-trainer Hiddink toonde zich gisteren niet ontevreden met het resultaat van de loting van zijn ploeg tegen de Oos tenrijkse kampioen Rapid Wien. De krachtsverhoudin gen tussen beide clubs liggen volgens hem niet ver uit el kaar. Zijn tevredenheid over de loting baseerde Hiddink op zijn lijst van clubs, die hij lie ver nog even wilde vermijden en waarop Rapid Wien niet De twee belangrijkste mannen In de UEFA, Bangerter (links) en vrije loting voor de tweede ronde van de diverse EC-toernoolen. voorkwam. Hiddink waar schuwde echter onmiddellijk voor een al te optimistische stemming. „Tegen de Turkse kampioen hebben we gezien waar dat toe kan leiden. Er heerste een stemming rond de ploeg, zo van: die uitwedstrijd is een zacht eitje. Gebleken is dat dat op dit niveau niet zo is". Rinus Israel zei na de loting Aberdeen, de tegenstander van Feyenoord, zo slecht te kennen, dat hij zo veel moge lijk gelegenheden zal aangrij pen de Schotse ploeg te obser veren. „De club heeft een goe de naam in het voetbal", aldus Israel, „een gerenommeerde tegenstander. Vooral in verde digend opzicht lijkt die ploeg moeilijk te bekampen. Aber deen haalde de tweede ronde tegen Bohemians met 0-0 in de uitwedstrijd en één benutte strafschop thuis. Kennelijk hebben de Schotten moeite met scoren. Een voordeel voor ons is dat we eerst uit spelen. Kunnen we onze speelwijze beter aanpassen." Konden Real Madrid en FC Porto wel huilen om het resul taat van de loting in de strijd voor de landskampioenen, drievoudig toernooiwinnaar Bayern Mtlnchen was vrolijk gestemd. De Beierse club, vo rig seizoen verliezend finalist tegen FC Porto, speelt tegen de Zwitserse kampioen Xamax Neuchatel, waar rechterspits René van der Gijp in dienst is. Xamax werd vorig seizoen in de tweede ronde van het toer nooi om de UEFA-beker, na de 0-0 in Nederland en de 1-1 in Neuchatel, uitgeschakeld door FC Groningen. Het ver keert in de nationale competi tie in een crisis. Ruud Gullit en Marco van Basten kunnen aan de volgen de zware klus beginnen met AC Milan. In het toernooi om de UEFA-beker speelt AC Mi lan tegen Espanol. De club uit Barcelona imponeerde tegen Borussia Mönchengladbach. In West-Duitsland wonnen de Catalanen al met 1-0. In de stromende regen zegevierden zij vervolgens in Barcelona met maar liefst 4-1. AC Milan rekende na de nederlaag van 0-1 af met een andere Spaanse club, Sporting Gijon: 3-0. TILBURG Het internationaal schaaktoernooi in Tilburg is in het stadium gekomen, dat niet verliezen voor de koplopers be langrijker is dan winnen. Aan die voorwaarde werd voldaan, maar beslist is daarmee nog niets. Alle partijen werden afgebro ken, waardoor vandaag voor de acht grootmeesters een dag vol overwerk wordt: eerst de afgebroken partijen van gisteren, ge volgd door Sokolov - Ljuboevic uit de elfde ronde en als piece de resistance het restant van de zwoegende Kortsjnoj tegen Hüb- ner uit ronde nummer tien. De verwachting is, dat Jan Timman na de verorbering van al die zeeslangen een half puntje voorstaat op het tweetal Hübner en Nikolic met Joesoepov daar weer een half puntje achter. Met nog twee ronden te gaan, zijn Joesoepovs kansen op de eindzege en de bijbehorende hoofdprijs van twintigduizend gulden vrij wel verdwenen. In de afgebroken stelling tegen Jan Timman heeft hij weliswaar een pion meer, maar de ongelijke lopers staan garant voor een deling van het punt. Dat is niet het geval met Timmans grootste concurrent Robert Hübner. De plus-pion die Nikolic tegen de Westduitser creëerde, heeft wel degelijk be tekenis. Waarschijnlijk zelfs een winnende. DEN HAAG De karakteristieken van gister avond voor de eredivisie betaald voetbal ge speelde wedstrijden zijn: Haarlem - Sparta 1-0 (0-0): 64. Van Velzen 1- 0. Scheidsrechter: Van der Niet Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Knel (Sparta). Haarlem: Metgod; Masefield, Atteveld, Verkaik en Baas; Matthaei, Nijholt en Van Tour; Hol- verda (Moniz), Van Velzen (Luesken) en Pee per. Sparta. De Goey; Wijnberg, Van den Berg, De Kant en Knel; Olde Riekerink, Van Stee (Vuurens) en Ridderhof (Schuurhuizen); Leng- keek, Böckling en, Ellerman. PEC Zwolle - DS79 2-1 1-1): 8. Buisman 1-0, 57. FOTO: ANP Van der Waart 2-0, 81. Slagboom 2-1. Scheids rechter Bulthuis. Toeschouwers 3000. PEC Zwolle: Abma; Leusink, Kamstra, Van Buuren en Duim; Booy, Yuëedag en De Meijer (Patrick); Pelleboer, Van der Waart en Buis man (Veldwijk). DS79: Dirven; Matena, Bartelings, Marree en Den Bakker; Van der Net, Stout (Koudstaal) en Doelman Ed de Goeij van Sparta in duel met Haar lemmer Marcel Peeper. Waslander; Boogers, Van der Weel en Slag boom. Gele kaarten: Stout, Matena, Boogers, Koudstaal (DS 79), Leusink (PEC Zwolle). Stand PSV PEC Zwolle Ajax Feyenoord Willem II Sparta FC Utrecht Roda JC Fortuna VVV Haarlem FC Den Bosch FC Den Haag FC Twente Volendam AZ 16 34- 9 13 12-11 12 25-15 12 22-14 11 22-13 11 18-11 10 13-22 9 15-11 9 16-13 9 11-12 9 13-16 7 13-21 6 14-16 6 15-21 6 11-22 5 11-16 5 14-20 4 16-32 Cynisch De sportpers in de DDR .heeft uiterst cynisch gerea- geerd op de slechte prestaties van de Oostduitse teams in de verschillende Europese bekertoernooien. Dynamo Berlin, Dynamo Dresden en ook Lokomotive Leipzig, vo rig seizoen nog finalist in het toernooi der Dekerwinnaars tegen Ajax, werden uitge schakeld. Alleen Wismut Aue bereikte de tweede ron de, ten koste van Valur Reykjavik. Het grootste Oost duitse dagblad, Junge Welt, had op de achterpagina een lege plek om de onvrede met de resultaten duidelijk te ma- Jen. De kop luidde: „Drie teams uitgeschakeld, geen commentaar". De krant gaf wel de maten van een voet- baldoel met als uitleg: „In zo'n ruimte gaan 349 ballen. Vier Oostduitse teams slaag den er woensdag in twee keer te scoren". Armlastig De armlastige Engelse vier- ||«ie-divisieclub Tranmere heeft geweigerd dinsdag in eigen stadion de derby tegen bestuur van Tranmere ken baar had gemaakt dit niet te kunnen opbrengen," oordeel de de rechter dat de wed strijd zonder publiek zou worden gespeeld. Hiermee ging Tranmere ook niet ak koord, omdat dit de financië le nekslag voor de club zou betekenen. Paniek Bij Hamburger SV, dat zater dag een (geflatteerde) neder laag van 8-2 te slikken kreeg bij Borussia Mönchenglad bach, is paniek uitgebroken. De kans is ten minste groot dat Uli Stein terugkeert in het Volkspark-stadion. De doelman werd door de West- duitse voetbalbond na het spelen van eigen rechter tij dens de strijd om de Super Cup tegen Bayern München voor tien duels geschorst. Die straf is nu voorbij en prompt gaan er zelfs in de spelers groep weer stemmen op om de als niet altijd even collegi aal bekend staande Stein (al of niet tijdelijk uitgeweken naar Turkije) terug te halen. De Joegoslaaf Mladen Pra- lija, een vriendje van de nieuwe trainer Josip Skoblar, maakt de ene fout na de an dere. Mark Hughes Eigen bier De Engelse topclubs Liver pool en Manchester United hebben besloten een „eigen" biermerk op de markt te gaan brengen. Liverpool zal het gerstenat niet alleen schenken in het eigen restau rant (niet tijdens wedstrijden trouwens, omdat dat door de Engelse bond is verboden), maar ook gaan leveren aan pubs en supermarkten. David Gillion, één van de directeu ren van de club, heeft zelfs al aangekondigd te denken aan een omzet van 7000 flesjes Eer week. Proost. Liverpool etrekt het bier van Team Advance, een firma van vijf vennoten met onder meer de vorige week bij Barcelona ontslagen trainer Terry Ve- nables. Teruglopend Voor het toernooi om de we reldtitel, waarvan de eind ronde in 1990 in Italië zal plaatsvinden, hebben zich bij de officiële sluitingsdatum 109 landen aangemeld. Dat zijn er veertien minder dan voor de vorige editie. Een woordvoerder van de we reldvoetbalbond FIFA ver klaarde de teruglopende inte resse uit het feit, dat federa ties een boete krijgen als zij zich na hun aanmelding als nog terugtrekken. „Maar misschien zijn er nog wel brieven onderweg. Die zullen we ondanks het passeren van de termijn accepteren", aldus Tognoni. Transfers Glasgow Rangers heeft de Schotse international Ri chard Gough voor 1,5 miljoen pond (4,8 miljoen gulden) overgenomen van de Engelse eerste-divisieclub Tottenham Hotspur, waar de Nederlan der John Metgod in dienst is. Voor een verdediger is dit een recordbedrag in Groot- Brittannië. Celtic heeft de Schotse international Frank McAvennie overgenomen van de Engelse eerste-divi sieclub West Ham United. McAvennie speelde twee jaar voor West Ham. Zijn ambi ties liggen echter in de natio nale Schotse competitie. Hughes Bayern München wil voor de rest van het lopende seizoen Ulrich Stein Mark Hughes van FC Barce lona huren. De Welshman heeft in Spanje een acht jaar lopend contract, maar speelt op het ogenblik in het scha- duwteam Barcelona Atletico. „Barca" mag namelijk slechts twee buitenlanders (Schuster en Lineker) opstellen. Uwe Klimaschewski gaat om gezondheidsredenen weg als trainer van de Bundesliga- club FC Homburg. Volgens zijn dokter kan hij tot het einde van het jaar niet wer ken. Vorig seizoen stuurde Homburg trainer Fuchs reeds na drie wedstrijden de laan uit. Asiel De Tsjechoslowaakse doel man Pavel Prusa van Vitko vice is deze week na de eer ste Europa Cup-ronde in Zweden achtergebleven. Hij heeft in Stockholm politiek asiel gevraagd. PAARDESPORT Koereen van Schaesberg Eerete koers, 1600 m: 1. Count Surge (MeJ. G. Schlangen) 2.10.5-1.21.6, 2. Cobus Zuydhoeve, 3. Camaro J. Toto: winnend: 1.40, plaats: 1.50, 1.90, koppel: 2.20, trio: 25.00. Niet gestart: Carin Marco. Tweede koer», 1609 m: 1. Bosvlnk T. (T. Smeding) 2.10.0-1.20.8, 2. Bonny Westland. 3. Babesia R. Toto: win nend: 5.40, plaats: 2.00, 1.50, 1.70, koppel: 12.20, trio: 169.10. Niet ge start: Barbara de Noot en Adelaar K. Derde koer», 2100 m: 1. Blanchefleur (W. van Duivenvoorden) 2.54.5- 1.23.1, 2. Bonna Dear, 3. Zamna Ca- slndra. Toto: winnend: 7.00, plaats: 2.30, 1.50, koppel: 7.60, trio: 360.40. Vierde koer». 1609 m: 1. Yen R. (F. Gorter) 2.08.5-1.19.9, 2. Zora Qulnio, 3. Zandokan O. Toto: winnend: 24.60, plaats: 6.80. 1.60, 2.00, koppel: 113.20, trio: 6377,50. Niet gestart: Zaluw en Yvonne Kitty. Vijfde koer», 2100 m: 1. Zamzam For tuna (R. de Vlieger) 2.47.4-1.19.7, 2. Yline, 3. Yankee Dream. Toto: win nend: 1.80, plaats: 1.30, 2.70, 6.60, koppel: 11.10, trio: 105.80. Niet ge start: Yrono Hazelaar, Zorronora en Yroml W. Zesde koer», 1609 m: 1. Zeester Ulandia (R. van Veen) 2.05.7- 1.18.1, 2. Yvlena Odllla, 3. Varsity La ren. Toto: winnend: 5.00, plaats: 1.50, 6.20, 5.90, koppel: 24.70, trio: 597.40. Niet gestart: Vesuvius M. Zevende koer», 2100 m: 1. Vivat Ol- deson (W. Duivenvoorden) 2.45.8- 1.19.0, 2. Velino Majo. 3. Tantieme. Toto: winnend: 11.60, plaats: 2.20, 1.80, 4.80, koppel: 10.00, trio: 338.40. Niet gestart: Warhorse B. Achtste koer», 2600 m: 1. Amon Mar co (W. Duivenvoorden) 3.37.2-1.23.5, 2. Arapao di Robles. 3. Ynette Kwik. Toto: winnend: 3.30. plaats: 1.30, '1.20, 2.20, koppel: 9.30, trio: 75.20. Niet gestart: Zadonls Boszorg. Totalisatoromzet: 161.083,00. SCHAKEN Internationaal toernooi In Tilburg Joesoepov (Sov)-Timman (Ned) af- gebr., Ljubojevlc (Joe)-Andersson (Zwe) afgebr., Kortsjnoj (Zwi)-Sokolov (Sov) afgebr., Nikolic (Joe)-Hübner (Brd) afgebr. Stand: 1. Timman 7 punten en 1 afg. partij, 2. Hübner 6 en 2 afg. partijen. 3. Nikolic en Joe soepov beiden 6 en 1 afg. partij, 5. Kortsjnoj 5 en 2 afg. partijen, 6. An- dersson 5 en 1 afg. partij, 7. Sokolov 4 en 2 afg. partijen. 8. Ljubojevic 3 pnt en 2 afg. partijen. SURFEN World Cup brandingsurlen in Wee- terland Heren, snelheidswedstrijd: 1. Belbe- oc'h (Fra), 2. Wylie (Aus). 3. Van den Berg (Ned), 4. Naish (Vst). 5. Krlsten- sen (Den), 6. Tellier (Ned). Stand: 1. Belbeoc'h 6.0 punten, 2. Duncker- beck (Spa) 8.0, 3. Nalsh 9.7, 4. McGain (Aus) 10.0, 5. Van den Berg 12.7. Dames: 1. Müller (Brd). 2. Dun- kerbeck (Spa), 3. Van Soollngen (Ned), 6. De Jong. Stand: 1. Duncker- beck 5.7, 2. Van Soollngen 7.0, 3. Gravellne (Can) 11.0. VOLLEYBAL Europese kampioenschappen In Brussel Halve finales (Gent): Sovjetunle-Bul- Sarije 3-0 (15-9, 15-6, 15-10), Oost- ultsland-Tsjechoslowaklje 3-0 (15-9, 15-13, 15-2). 15-5, 15-8), Hongarlje-Poien 3-0 (15- 10. 15-6, 15-10). Om de vijfde plaats (Ouderegm): Italië-Frankrijk 3-0 (15-10. 15-13. 15- 6), Nederland-Roemenlé 3-2 (15-5, 10-15, 11-15, 15-13, 15-9). Halve finales (Gent): Sovjetunie- Griekenland 3-0 (15-5, 15-5, 15-12), Zweden-Frankrijk 0-3 (10-15, 9-15, 5- 15). Om de negende plaats (Genk): Roe- menlë-Bulgarije 3-0 (15-10, 15-6, 15- 10), Itallë-Spanje 3-1 (15-10, 12-15, 15-7, 15-9), Roemenië-Bulgarije 3-0 (15-11, 15-8, 15-3). Om de vijfde plaats (Genk): Joegoslavió-Tsjechoslowakije 3-2 (15- 11. 10-15, 15-4, 4-15, 15-13). Neder- land-België 3-2 (10-15, 10-15, 15-10, 15-9, 15-9). WIELRENNEN Rond» van Ierland 3e etappe: 1. Yates (Gbr) 224 km in 6.03.46, 2. Kelly (Ier) op 9.17. 3. Van Hooydonck (Bel), 4. Pedersen (Den). 5. Imboden (Zwi), 6. Roche (Ier) allen zelfde tijd als Kelty. 7 Kietel (Vst) op 10.27, 8. Van der Poel (Ned). 9 Leleu (Fra), 10. Da Sllva (Por). 14. Kuiper. 16. Van Orsouw, allen zelfde tijd als Kiefel. Algemeen klassement: 1. Kelly (Ier) 17.35.46, 2. Roche (Ier) op 37 sec.. 3. Imboden (Zwi) op 55 sec.. 4. Peller (Fra) op 1.28, 5. Van der Poel (Ned) op 1.33, 6. Earley (Ier) op 1.48. 7. Klmmage (Ier) op 2.31, 8. Duclos-Las- salle (Fra) op 2.33, 9. Weltz (Den) op 2.48, 10. Boyer (Fra) op 3.03, 12. Lammerts op 4.45, 13. Ducrot op 4.56, 14. Maassen op 5.14, 17. Draay- er op 23.21. Profkoers In Berlare (België) 1. Harings (Ned) 153 km In 3 uur, 48 minuten, 2. Criqulellon (Bel). 3. Breu- kink (Ned), 6. Van Loon, 8. Hoonden. 15. Van Wijk, 22. Arntz allen zelfde tijd als Harings. VOETBAL

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9