Brinkman blijft satelliet reclame fel afwijzen Zeven jeugdfilms uit 2000 verhalen TADIO/TELEVISIE £eidoc commit DONDERDAG 1 OKTOBER 19S7 PAGINA 19 pCagney Lacey" -olitie-serie met 'rouwen in hoofdrol IILVERSUM De Ameri- aanse politie-serie „Cagney •acey" is in eigen land een norm succes. De reeks heeft aar inmiddels zes seizoenen chter de rug en het ziet er liet naar uit dat hij snel van iet scherm zal verdwijnen, linds de start wordt de serie larlijks ruim bedeeld met Jmmy Awards. De formule, waarbij twee vrouwelijke genten de hoofdrol spelen, ileek een gouden te zijn. Het succes lag echter niet al- -ieen verscholen in het feit dat Sharon Gless als de blonde phris Cagney en Tyne Daly -èls de donkere Mary Beth La- '(jey levensecht bij het kiikpu- jliek overkomen. De afleve ringen, waarvan er inmiddels jneer dan honderd zijn ver- /aardigd, geven een natuurge trouw beeld van het werk dat jje politie dagelijks voor zijn biezen krijgt. Bovendien i^rordt de reeks niet doorspekt i^net overdreven geweld en is »/r een prachtige balans gevon den tussen de huiselijke be kommeringen van het tweetal de problemen waarmee ze )p hun werk te maken krij gen. Deze ingrediënten deed rfe VARA besluiten de serie r*an te kopen. De eerste afleve ring wordt zondag (Ned. 1 om ^2.30 uur) op het scherm ge bracht. Daarna zullen er dit pieizoen nog twaalf volgen. De /Dmroep zendt overigens niet ille afleveringen uit de reeks jit, maar heeft een keuze ge naakt uit de programma's, die n het tweede seizoen op het Amerikaanse scherm waren te tien. De afleveringen die in houdelijk wat minder interes sant of saai zijn, krijgt de Ne derlandse kijker dan ook niet Ie zien. «Cagney Lacey" zijn ge woon twee werkende vrou- iven. Al aan het begin blijken te elkaar tegenpolen te zijn. Mary Beth Lacey is getrouwd Jn heeft kinderen, Chris Cag- Tsey is vrijgezel. Bovendien i^lijkt Cagney veel impulsiever i^e handelen dan Lacey en is reerstgenoemde minder mode- liewust dan de ander. Die te genstellingen, maar ook de irKerschillen op het sociale vlak ifvorden heel soepeitjes verwe gen in de verhalen. Het enige tpadeel hiervan is dat niet alle rafleveringen een even sterke ontknoping hebben. Toch sblijkt er genoeg spanning in de $eeks te zitten om de aandacht l^ast te houden. Mocht de serie li>ij de kijker genoeg waarde ring oogsten, dan is het twee- iJal, volgens de VARA, ook in iNederland een heel lang leven beschoren. it HANS PIËT Mary Beth (Tyne Daly) en Chris Cagney (Sharon Gless) ...ge woon twee werkende vrou wen... FOTO: VARA GOIRLE Minister Brinkman zal op korte termijn geen stappen ondernemen tegen het commerciële satellietstation Sky Channel. Het televisiestation had gedurende de zomer reclameboodschappen uitgezonden die in strijd leken te zijn met de huidige kabelrege ling. Brinkman wil echter eerst afwachten wat het gesprek van zijn departement met Sky Channel oplevert. Voorts speelt de be handeling van de rechtmatigheid van het Nederlandse reclame verbod door het Europese Hof van Justitie een belangrijke rol in de overwegingen van de bewindsman om op te treden. Brinkman zei tijdens een symposium van de vereniging van kabelexploitan ten (VECAI) in Goirle, de kabelexploitanten aan te willen pakken als mocht blijken dat Sky „stelselmatig" het reclameverbod (het verbod om op Nederland gerichte reclame uit te zenden) negeert. Hij dreigde met intrekking van de zendmachtiging die nodig is voor het doorgeven van satellietprogramma's via de kabel. Forse boetes tot 50.000 gulden per overtreding zijn ook mogelijk. RADIO RIJNMOND GAAT OP PROEF 12 UUR PER DAG UITZENDEN ROTTERDAM Radio Rijnmond, de regionale omroep voor zui delijk Zuid-Holland, gaat met ingang van 12 oktober minimaal ge durende twee maanden op werkdagen uitzenden van 7 uur 's mor gens tot 7 uur 's avonds en in het weekend van 10 uur tot 5 uur 's middags. Voor dit experiment is toestemming gegeven door minis ter Brinkman. WVC heeft een subsidie van 30.000 gulden beschik baar gesteld om de Dienst Kijk- en Luisteronderzoek van de NOS het experiment met een onderzoek te laten begeleiden. Het experi ment is technisch bij Radio Rijnmond betrekkelijk eenvoudig te realiseren, omdat deze regionale omroep als enige beschikt over een eigen zender, die staat bij de Rotterdamse Waalhaven. De ove rige regionale omroepen zijn ingebed in de programmering van ra dio 1, zodat langdurige uitzendingen bij die omroepen op korte ter mijn moeilijker te realiseren zijn. In de beginfase zal Radio Rijn mond vrij nauw aansluiten bij de programmering van radio 3, de zender waarop Rijnmond momenteel „inbreekt" voor de regionale uitzendingen. Dat betekent dat er vrij veel gemakkelijk in gehoor liggende muziek zal worden uitgezonden. Dat gebeurt om de luis teraar in de beginfase niet te vervreemden van de nieuwe zender. HILVERSUM Niet minder dan 2000 verhalen en/of idee ën kreeg de NCRV in de per soon van filmer Karst van der Meulen binnen na een oproep aan jongeren om een eigen verhaal of belevenis te be schrijven. De bedoeling zat hierbij voor van de beste in zendingen een film te maken, spelend in de wereld van de jongeren en ook gespeeld door jongeren. Onder de titel „Mijn idee" gaan deze zaterdag 3 oktober van start, wekelijks één. Het heeft veel voeten in de aarde en een jaar werk gekost het zover te laten komen. „Tweeduizend inzendingen", zo vertelt Karst van der Meu len, „moesten op bruikbaar heid gelezen en getoetst worden. Je kunt niet zeggen, dat het kaf van het koren ge scheiden moest worden. Ik vond het allemaal koren in die zin dat ik daarmee een onbele- merd uitzicht kreeg op wat bij jongeren leeft, hoe zij levens ervaringen verwerken. Dat deed bij mij een inzicht groei en, waarmee ik tijdens het ma ken van de films naar aanlei ding van wel gekozen verha len mijn voordeel heb kunnen doen. Dat komt allemaal in je grijze cellen terecht en dat moet je aan de films af kun nen zien, in de benadering van de onderwerpen". Opvallend is dat voor het me rendeel de verhalen afkomstig zijn van meisjes. Die voelen zich ofwel nauwer betrokken bij wat er om haar heen ge beurt dan wel vinden zij er ge makkelijker woorden voor. Meisjes schrijven bovendien bespiegelender waar jongens eerder geneigd zijn actie en achtervolging de boventoon te laten voeren. Meisjes tonen zich bedrevener in het signale ren van levensgevoelens. Het eerste verhaal, zaterdag, is nochtans van een jongen af komstig. Het heet „Henkie" en behelst een detective, waarin het aan dadendrang niet ont breekt. Ene Michiel van Grinsven speelt voor Henkie. Als volwassenen zijn Willeke van Ammelrooy en Hugo Met sers er bij gehaald. Hele kunst Volgens Karst v.d. Meulen vergt het een hele kunst om al die jonge spelers te vinden. Waar haal je die vandaan? Daarvoor heeft hij heel wat middelbare scholen afgelopen. Daar koos v.d. Meulen het „speelmateriaal". Je kunt je vergissen. Al te vlotte lieden klappen te gemakkelijk dicht voor de camera, terwijl de meer stille typen juist voor de camera goed tot recht kunnen komen. Op de duur komt je dan aan anderhalf dozijn jon gens en meisjes toe, die in de praktijk van het werk bruik baar blijken te zijn. Voorlopig dus elke zaterdag een ander verhaal. Volgende week zien we in „Voor wat hoort wat" de complicaties die je oproept als je stiekum wat van je zusje leent, amusante misverstanden rond geleend goed. De ernst des levens wordt niet uit de weg gegaan in de film „René en Sandra". Deze handelt over kindermis handeling, die men voor de buitenwereld poogt te verstop pen, ofschoon men onder de blauwe plekken zit. Leuker wordt het als „De gedachtenle- zer" aan het woord komt. Dit Links de schrijfster Maaike Verstraten met de twee spelers van het verhaal „Een week om nooit te vergeten" Czeslaw de Wijs en Annemarie Steen. foto: ncrv bedenksel van Erwin v.d. Broek werkt aan de hand van een walkman die met inge sproken bandjes teksten pro duceert. Deze vinding doet op de meest onverwachte, maar ook gewenste momenten van zich spreken. Dit leidt tot een aanzienlijke stimulans in het intermenselijk verkeer. In „Een week om nooit te ver geten" vat een meisje liefde op voor een rolstoeljongen. Hoe die twee elkaar speels versie ren wordt aan de hand van een verrassende camera al evenzeer duidelijk als door middel van het gesproken woord. Tevens treft het na tuurlijke gemak, waarmee de iongen en het meisje met el kaar optrekken. Met boven dien een verstandige groot moeder in de buurt. In weer een ander verhaal heeft een roodharig meisje geleerd lu diek van zich af te bijten als men haar om haar coiffure be spot. Verrassingen Zo dienen deze films niet al leen tot vermaak, maar ook tot lering. Dat ligt voor de hand. Jongeren betrokken bij hun omgeving raken als zij aan het schrijven gaan als vanzelf aan de dingen van de dag. Zij ont dekken dat het leven vol ver rassingen steekt. Hoe zij daar op reageren komt veelal in hun verhalen terecht. En daarmee in de films. Eerder werden op deze wijze tot stand gekomen films in de middaguren vertoond. De uit zending is nu naar de avond verplaatst. Omdat de ouders dan meekijken stijgt het kijk cijfer aanzienlijk. In Duitsland en de Scandinavische landen is men al tot aankoop van de ser;ie overgegaan. Jeugdige schrijfster Maaike Verstraten, die het verhaal over de rolstoeljongen produ ceerde, vertelde, dat zij in de film haar eigen verhaal helder had teruggevonden. Maar dat het haar bij het schrijven toch anders voor ogen stond dan zij gewaar werd bij het terugzien van de film. Zij zegt: „Ik had het uiterlijk van die jongen anders beschreven dan ik het op film terug zag. Maar ik vind wel dat het mijn eigen verhaal gebleven is". Filmer v.d. Meulen voegt hier aan toe, dat vrijwel geen enkel verhaal zich leende voor di recte omzetting in film. Daar moesten scenario's voor her schreven worden. Dit is nooit op eigen houtje door de film makers gebeurd, maar telkens in overleg met de auteurs. Die moesten hiervoor allemaal na gelopen worden, door het hele land heen. Een plotje van vijf minuten vergt nogal wat werk voor het in een film van een half uur is omgezet. TON OLIEMULLER nederland 1 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Yale Summers en Ross Hagen. Afl.: Een thuis voor Jenny 16.50 De kinderkrant, kinder programma NOS 17.30 'Ae-Journaal EO 17.46-18.05 Tijdaein-buiten- land, actualiteitenrubriek met Aad Kamsteeg IOS 18.15 Het begin van een nieuw seizoen TELEAC 18.30 Werken met de personal computer, les 1 EO 19.00 Nathalie, tekenfilmserie. Afl.: Hoe was het ook al weer? 19.24 mFlapuit,kinderprogram ma NOS 20.00 m Journaal en weerover- zicht EO 20.28 Een lied. een lach. een traan en 34.000 verhalen, muziekprogramma rond de zanger Mike Burstyn en het Israëlische legerorkest o.l.v. Ziko Graziani 21.40 Het hart op de tong, bij belstudieprogramma met Henk Binnendijk 22.15 Tijdsein, actualiteitenma gazine met nieuwe onthul lingen in de zaak Wallen berg, o.a. het verhaal van iemand die Wallenberg in 1970 nog gezien heeft. Verder aandacht voot de bezuingirtgsdriften van Flip de Kamvan de PvdA, die zelfs verder gaan dan die van het kabinet en een re portage over het electro- nisch oor. Via implanteren van moderne electronica in het oor kan een bepaal de groep gehoorgestoor den weer geluiden oppik ken. Tensl' tage over volgens het voormalig ver zet en ex-patiënten niet de meest efficiënte vorm van zorg voor mensen met oor logsproblemen 22.45 Hoe vrijwillig is vrijwillig? discussieprogramma o.l.v. Andries Knebel over euthanasie NOS 23.40 Journaaal 23.45 Nieuws voor doven nederland2 NOS 17.45 Paspoort voor Turken 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Joegoele- ven 18.30 Sesamstraat 18.45 rnJeugdjournaal 19.00 Journaal 19.12 Dit Is Disney, tekenfilm- magazine 20.00 m Ja, natuurlijk, serie pro gramma's over natuur en natuurbehoud. Presenta tie: Karin de Groot 21.00 m Rondom tien: Uit het nest gevallen, praatpro gramma gepresenteerd door Henk Mochel. dat dit maal is gewijd aan miskra men en ontijdige geboor ten. Daarbij wordt stilge staan bij de 30.000 mis kramen die er In ons land jaarlijks plaatsvinden en de 2.500 sterfgevallen rondom de geboorten. Ge sprekken hierover met ou ders, verpleegkundigen, artsen, familie en vrienden, waarbij ook enkele vrou wen onthutsende zaken vertellen over de handel wijze van vrouwenartsen 21.45 Goed nieuws, gesprek met mensen die nog kie zen voor het leven in een religieuze gemeenschap NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.15 Referendum in Suriname, reportage over het Refe rendum over de nieuwe Surinaamse Grondwet. Aansluitend: Studio-dis cussie 23.55 Nieuws voor doven ïrt 1 7.55 Nieuwe in teletekst 8.00 Tik Tak, peuterprogramma 8.05 Ptona, kinderprogramma. Afl.: Pions en de paddestoelen B.10 Fame, Amerikaanse tv-serle met Debbie Allen. Lee Curreln, Eric Grimpel e.a. Afl.: De ont maskering 8.55 Juka Box, videoclips 9.05 Karizien, tips voor koken en lekker eten. Afl.: Konijn en vis- vulling 9.25 I] Comedy Capers: De Baron (The baron), kort komisch film pje met Ben Turpin 9.40 Programma overzicht 9.45 Nieuws 0.10 Kunst-zaken I0.20 Hoger-Lag ar, twee kandida- tenduo's spelen tegen elkaar met speelkaarten en enquête vragen. Presentatie: Walter Caplau 0.55 Panorama, actualiteitenrubriek 1.45 Chateauvallon (9), 26-dehge Franse tv-serle van Paul Plan- chon en Serge Friedman over de lotgevallen van de familie Berg met ChantaJ Nobel, Jean Doury e.a. 2.45-23.05 Nieuwe an Coda 4rt 2 .00 Zonen en dochters (Sons and Daughters). Australische tv-se- rie. De kloof tussen Beryl en David wordt groter. De relatie tussen David en Margaret Is veranderd .23 Intermezzo: Sonate, van Dus- sek. uitgevoerd door Gyde Knebush, harp (herh.) .25 Oehin, Japanse tv-serle met Ayako Kobayashl en Shiro Ito 0.10 Kwidam, videospelletje 0.15 Wraak! (The Hit), Engelse speelfilm uit 1984 van Stephen Frears. Met o.a. Terence Stamp, John Hurt en Laura del Sol. Muziek: Eric Clapton en Roger Waters. Ex-gangster Willie Parker heeft met zijn ge tuigenis een aantal ex- colle ga's voor tien jaar in de gevan genis doen belanden. Tien Jaar later worden er twee huur moordenaars op zijn spoor ge zet 1.50-22.35 Laven met borstkanker. Afl. 4: Nazorg. Presentatie: Paula Semer (herh.) ttbf 1 17.30 Nouba nouba, tekenfilms 118.00 Papa bonheur (The Cosby rt Show). Amerikaanse comedy- }l8.25 Carre fours, gevarieerd pro- 019.00 gramma Journaal *19.03 Ce aotr, regionaal nieuws 19.26 Quick et Flupke, tekenfilm „19.30 Journaal 120.05 Autant «avoir, Informatief ms- t gazine. Vandaag: Vervters C20.20 La profaaalonal. Franse poll- jt t lef Hm uit 1981 van Georges e Lautner. Met Jean Paul Bel- mondo. Robert Hossein, Mi chel Beaune e.a $22.05 Europella 87 Autriche: La mond# du cinéma fllmrubriek, 1 met ditmaal aandacht voor Erich von Strohalm en Axel r Cortl 23.05 Lactate nieuws ^23.35-23.45 La pinsis eoclaBete Der gute Engel, achtdelige tv- serie met Fritz Eckhardt, Ha- demar Bankhofer. Gaby Ban- schenbach e.a. Afl. 1: Das Res taurant Die Tintenfische aus dam zwaitan Stock (3), tiendelige kinderserie Kain Tag wie jadar andara, kinderserie in zes delen van Detlef Gumm en Hans-Georg Ullrich. Afl. 3: Eine tierische Bande Klemens und Klementinchen, kinderprogramma. Dubbele afl.: Die Gënse vom Mühlental- /Klemens ist verschwunden Tagesachau Hier und Haute, regionaal ma gazine Losberg, tv-serle. Afl.: Ab- schied höchster Ebene Falcon Crest, Amerikaanse tv- serle. Afl.: Treurige Wahrheiten Programma-overzicht (ETegeeschau Weltmacht Terrorismus? - 10 Jahre nach Mogadischu, do cumentaire over het Internatio nale terrorisme, met berichten uit Bonn, Bayrut. Rome, Bolog na, Washington en Parijs De 7. Sinn, verkeerstips Ein MUchener in New York - Der Fischer Wolfgang bleibt am Bell, reportage van Peter Warneke Tegesthemen Traumiage, tv-fllm van Konrad Sabrautzky. Met Richard Hal ter. Karin Baal. Ilse Neubauer e.a. (herh.) Tagesachau Nechtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kuiert- kampff duitsland 2 i Sterben lernen leben lemen, Ingo Hermann in gesprek met Elisabeth Kübler-Ross. Afl. 1: Der Tod der anderen (herh.) i Ein Fall für TKKG, zesdelige Jeugdserie naar het gelijknami ge boek van Stefan Wolf. Met Fablan Harloff, Christian Pfaff, Kal Maahs e.a. Afl. 4: Der Schlangenmensch I Haute (2 Tde-Hlustrierte, actualitei ten. sport en amusement i Agentin mit Herz, Amerikaan se tv-serle met Kate Jackson. Bruce Boxleltner, Beverly Gar land e.a. Afl.: Diamanten ge- gen Bargeld Programma-overzicht l Haute I Tele-As, spelprogramma met Carolln Relber en Peter Rapp. Gasten: Gilbert O'Sulllvan. Draft Deutscher, Rudl Carroll e.a. I Gesundheitsmagazln Praxis, tips voor de gezondheid. Van daag: 1. Meer praten, minder techniek. 2. Oktober, test- maand voor veiligheid en ge zondheid. 3. REHA - beurs voor gehandicapten. 4. Tinni tus. of het continu horen van bepaalde tonen. 5. Sport voor ouderen wetenschappelijk on derzocht Heute-Journal Die Zahmung des Monster, driedelige documentaire serie over bewapening en ontwape ning. Afl. 1: Der Traum vom Frieden Barbara Stanwyck speelt de hoofdrol in de film 'Jeopardy' op Duitsland 3 om 20.15 uur. FOTO: AP 22.55 (EDer Leutnant und sein Rich ter (slot), tweedelige tv-film naar de roman van Maria Fa- gyas. Met Helmut Griem, lan Charleson. Barbara de Rossi e.a. De pers en het parlement verlangen opheldering over de gifmoord en de moordaansla gen. De militaire rechter Kunze heeft een verdachte, maar slechts enkele aanwijzingen. Volgens zijn theorie Is het een geval van kameradenmoord. Van bovenaf wordt druk uitge oefend om de zaak In de doof pot te stoppen 00.40 Heut# duitsland 3 Schooltelevisie Programma met de mule Aktuelle Stunde, regionaal magzine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale atudio'e D Film em Donneretag: Se- kunden der Angat (Jeopardy), Amerikaanse speelfilm uit 1952 van John Sturges. Met o.a. Barbara Stanwyck en Barry Sullivan. Helen en Doug Still- win zijn.voor een vakantie naar Mexico getrokken. Op een eenzaam strand raakt Doug beklemd tussen de verrotte planken van een steiger. Zijn vrouw krijgt hem echter niet los, maar onderlussen wordt het wel vloed (herh.) Filmtip: Tonino Guerre Ober Michelangelo Antonionl Aber die Heimat let mir geal- tert™, portret van de volks dichter Augustin Wlbbelt (1862-1947) In dissen heil'gen Hallen™, documentaire over de plaats Graz In Oostenrijk, waar vele zangers uit Amerika samenko men Der Mann, der den Stuhl neu erfand, documentaire Laatste nieuwe lï) Ondertiteling vla TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen ding. BZwart/wlt-ultzendlng. ■33 Zwart/wlt-ultzendlng met on dertiteling vla TeleTekst. BS Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orglnele versie met ondertitels. ■9 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: zwart/wlt-ultzendlng In orglnele versie met ondertitels. bbc 1 15.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Batty Stories'. 'Batty adventu res'. 'Beat the teacher' en 'Thundercats' 16.55 Newsround, jeugdjournaal 17.05 Blue Peter - Expedition USSR, serie Informatieve Jeugdprogramma's over het le ven in de Sovjet-Unie 17.35 The Flintatonee, tekenfilmserie 18.00 Journaal en weerbericht 18.35 London plus, regionaal nieuwsmagazlne 19.00 Top of the pope, popprogram ma met Peter Powell en Simon Bates 19.30 (EEastEndars, familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 20.00 Tomorrows world, weten schappelijk magazine. Presen tatie: Peter McCann, Maggie Philbln, Howard Stableford en Judith Hann. Met o.a. reporta ges over een satelliet voor ra dio-amateurs en een nieuw be veiligingssysteem voor auto's. Verder aandacht voor nieuwe patenten, zoals voor een wan delstok annex paraplu 20.30 IE Only fools and horaea, zes delige comedyserie. Afl. 4: Tea for three (herh.) 21.00 Journaal an weerbericht 21.30 Blackadder III (3). comedyse rie met Hugh Laurie. Rowan Atkinson. Helen Atkinson- Wood e.a. 22.00 Conference Question time, discussieprogramma n.a.v. de Labour Party Conference 23.00 The untouchables, misdaad serie met Robert Strack, Paul Picerni, Nicholas Georglade e.a. Afl.: Ain't we got fun 23.50 Weerbericht bbc 2 15.55 Golf 17.40 Off the course 18.00 Battlestar Galactic», Ameri kaanse sclence-fictionserie met Lome Green. Dirk Bene dict. Richard Hatch e.a. Afl.: The gun on Ice Planet Zero (2) 18.50 Starshot, spelprogramma waarin beroemdheden en sportlui strijden om de Daihat su Trophy 19.20 Miniature worlds, achtdelige serie korte natuurfilms. Afl. 4: A load of rubbish 19.30 Ebony, magazine voor kleurlin gen, met o.a. aandacht voor een Spaans Initiatief om meer zwarte toeristen naar Mallorca te trekken 20.00 Call my bluft, spelprogramma 20.30 Top gear, automagazine 21.00 Moonlightnlng, Amerikaanse detectiveserie met o.a. Cybill Shepherd en Bruce Willis. Afl.: The next murder you hear. Oe luisteraars van het populaire radioprogramma 'Heartbreak hotline' horen hoe d.J. Paul McCain tijdens de uitzending wordt vermoord. Detectives Maddle Hayes en David Addi son vragen zich af of de moord 'live' was, want waar Is het lijk? (herh.) 21.50 40 Years at tha ICA: A history of tha present, cabaretesk feestprogramma met o.a. Lu- mlere Son, Laurie Booth en Loose Tubes (herh.) 22.30 Newsntght, actualiteiten 23.25 Weerbericht 23.30-00.05 One In four sky channel 16.00 S3 The Smash Great Video Race, popprogramma met Pat Sharp en Ronnie the runner 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 Tha Monkees, comedyserie. Afl.: Monkee in the Ring 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Information Please 18.57 Europees weerbericht 19.00 The New Dick van Dyka Show, comedyserie. Afl.: After the Ball is over 19.30 Get Smart, comedyserie. Afl.: And Baby makes four (2) 20.00 Tom Jones, muzikaal pro- gramma met Tom Jones 20.25 Beulah Land (slot), driedelige Amerikaanse miniserie met o.a. Lesley Ann Warren en Don Johnson (herh.) 22.02 Europees weerbericht 22.05 Championship wrestling 23.00 Golf on Sky: Dunhill Cup 1987, hoogtepunten 00.00 Spaans voetbal 00.57-01.00 Europees weerbericht super channel 16.00 Nino Firetto Totally Live, pop programma 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 The Secret Garden (7). Jeugd- 18.30 Sonny Hayes and Co, amuse mentsprogramma 18.58 Super Channal vanavond 19.00 Gamo for a Laugh, amuse mentsprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Armchair adventure, docu mentaireserie over expedities. Afl.: South seas voyage 20.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 20.58 Super Channel morgen 21.00 The Invisible Man, tv-serle met Pip Donaghy in de hoofd rol. Afl. 1: The strange man's arrival 21.30 Tales of the unexpected, tv- serle naar verhalen van Roald Dahl. Afl.: The gift of beauty 22.00 Super Channel News 22.28 Super Channel morgen 22.30 Golf: La Manga Trophy 23.30 Europees weerbericht 23.35 The American Video Awards 1987, muzikaal programma met o.a. Herble Hancock, Little Ri chard en The Bangles 01.00 Simon Potter 02.00 Amends Redington 03.00 The Buzz 04.00 Nino Firetto Totally Uva (herh.) 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face mtv europe 00.00-24.00 (2 Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthllt, Ray Cokes en Maiken Wexe tv 5 16.05 Cea Msssleurs da la santé, Franse speelfilm uit 1933 17.35 En Province, lea gites ruraux 18.00 Récréatton 18.40 Dea chlffree at daa lettres 19.00 Champa Elyaeea 20.40 Aujourd'hui an France 21.00 Cinéma, Clnémaa 22.00 Journaal 22.30 Apoatrophaa nederland 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven RVU 14.00 Honger hoeft niet (1) KRO 14.30 The band wagon, Ameri kaanse speelfilm uit 1953 van VI neen- te Minelli 16.15 Sport op vrijdag, sportprogramma met Kees Jansma en Hansje Bunschoten NOS 17.30 V>6-Joumaal KRO 17.46 Alvin en i'n duitsland 1 Umachau 12.10 Die Zahmung Monsters (1) 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesachau 14.50 Salto Mortals - Die Geschichte ainor Ar- tistenfamilio (18). tv-serie (herh.) 15.50 Tagesachau 16.00 Walt Dis ney's Mickey en Donald presente ren: Sport-Goofy 16.25 Ea geschah am See, tv-film van Lawrence Gor don Clark naar het kinderboek 'A pattern ol roses' van K.M. Peyton 17.45 Tagesachau duitsland 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1 14.35 Heute 14.40 EEine Frau mit Unter- nehmungsgsist (Roughly speaking). Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Michael Curtiz 16.30 Freizeit™ und was man daraua machen kann, vrije- tijdsmagazine 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Robin Hood, bbc 1 06.35 Edgar Kennody 06.55 Weerbe richt 07.00 Breakfast lima, ontbljtte- levlsie 08.40 Open air (1) 09.00 Niauwa en weerbericht 09.05 Neigh bours, tv-serie 09.25 Labour party conference 10.30 Playschool 10.55 Five to olavsn: Diana Quick 11.00 Nieuws en weerbericht 11.05 Labour party conference 12.30 Open air (2) 13.00 Journaal 13.25 Neighbours, tv- serie 13.50 Thousands cheer, Ameri kaanse speelfilm uit 1943 van George Sidney 15.50 Children's BBC 17.00 Newsround, jeugdjournaal 17.05 ffi Grange hill 17.35 Roland Rat - The eeriee (herh.) sky channel 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 S Sky Trax 13.05 Another World 14.00 Tha Beat Of A Country Practice 15.00 Transformers 15.30 Barrier Reef 16.00 S Here cornea the Weekend 17.00 The DJ Kat Show RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 18-35 Man en Paard. 19-02 KRO's Country time. 19.55 Maria ter Steeg. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 EO: True light. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 17.03 VOO: Hollandse hits 07.00-074» Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: De Avondsplts 19.02 TROS: Soul- en Disco Show. 21-02 De LP Show. 23.02 Sesjun RADIO 4 18.00-00.00 VPRO: Peace on earth, totaalprogramma over John Coltrane (1926-1967). Om 16.00 De vroege periode en na 18.00 de middenperiode. Om 18.00 en 20.00 Nieuws RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de njst. 1X40 IOS: Turks programma. 19410 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 2030 TELEAC: Follow through. 214)0 Handwerken REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconlnck. Actualitei ten, column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Vla FM-frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-194)0 Vandaag de dag op donderdag. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30-18-20 Middagmagazine. Presen tatie: Erik Post. 18.55 Beiaardmuz)ek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. voor Spanjaar- 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenvorming. 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson 23.10 Crooners en soft music 2330-0X00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Haertbreak hotel. 184)0 Over stuur. 19.10 Funky town. 224)5 Boem Boem, zwarte en blanke pop van vroeger en nu. 2X30-0X00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel 1830 Etnische en Volksmuziek. 194)0 Europalia - Oostenrijk. 19-45 Home Made. 2030 Groot-Jongeren-Podium. 224)0-2X45 Nieuwe muziek super channel morgen 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 08.58 Super Channel vi 09.00 Sona and Daughtara World of Photography 09.50 Follow me 10.05 Madhur Jaffray'a Indian Cookary 10.30 Tom Keating on Paintera 10.55 Super Channel van daag 11.00 Simon Pottar 12.00 Em- mar da I a Farm 13.00 The Chieftain» 13.25 Europeee weerbericht 13.30 Sona and Daughters 14.00 Movie: Becoming Laura, film met Jennifer Jewison In de titelrol 14.55 RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VPRO: Het Gebouw. 1x08 NCRV: Hier en nu. 1x35 Kerk Vandaag. 14.05 V.I.P.-roem. 164)5 VARA: De Rode Draad RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 KRO: Het levende woord. 07.12 OntbIJtshow. 0X50 In gesprek met Pater Adrt Maat. 094)3 Adres Onbekend. 104)3 In antwoord op uw schrijven. 114)3 M/V - Magazine. 11.50 In gesprek met Pater Adri Maat. 124)3 Indonesië van twaalf tot twee. 144)3 Ratel. 154)3 KRO'S Famlliehoorspel: De te- 1X30 TROS: Gerard de Vries draalt 174)3 Nederlands hltwerk RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 074)3 VOO: Ook goelemorgen. 09.03 Goud van Oud. 114)3 Adam Curry. 124)3 Bart en de Zwart. 1X03 De Top 40 RADIO 4 074» Nieuws. 074)2 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 094» Liederen voor bariton en plano. 104)5 Gamba-en viool muziek. 11.05 Orkestmuziek 1X00 Jazz-op-vier-concert. 1X00 Nieuws 134)2 Operette. 144» EO: Buxtehude In perspektlef. 14.30 Klein bestek. 1X30 Uit de schat der eeuwen. 1X00 Ongehoord. RADIO 5 0X00 Nieuws. 094)2 NOS Sportlef. 0X29 Waterstanden. 0X30 RVU: Sociocratie. 104» AVRO: Meer dan Muziek. 114» Toppers van toen klassiek. 11.45 Overheidsvoorlichting. 1X00 Nieuws 1X15 FEDUCO: Wijzer op 5. 1X00 Nieuws. 1X10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 144» De stofzuiger. 1435 Transvaal kade 22 (2). 1X45 Her Jaar van de monumenten. 1X00 Sonja's Tip Tijd. 1X30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Weet: (vla FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 1X00-1X00 Lunchuur met actualitei ten. land- en tuinbouw, ult-tlp van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmomt 07.30-0X30 Ochtendmagazine. BRT 1 0X31 Met 1 wakker. 08.00 Nieuws. 0X20 Uit de band. 1130 Het vermoeden. 1X10 Actueel. 1X33 Tussendoor. 144» 78 Toeren tijd. 1X03 Zo d'ouden zongen. 1X09 Neem Je tijd. BRT 2 0530 Dag en dauw. 0X00 Nieuws. 0X12 Brussel. Brussel. 1X03 Platenpoets. 1139 Medlatlps. 124» Regio programma. 1X10 Hadlemlcha. 144» De stemming. 1X00 Abraham al gezien? 174» Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0X00 Nieuws 0X19 Ochtendvariaties. 09.00 Nieuws. 09.15 Eugen Jochum, dirigent 1X00 Schoolradio. 114» Kathleen Farrier. 1130 Een strijkkwartet van Schubert 1X20 Tafeimuziek 1X10 Actueel 1X30 Natafelen met Robert Waa- muth. plano. 144X5 Nathan Mllatein. viool 1535 Eon strijkkwartet van Dvorak. 1X15 Liederen.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19