Cruijff ziet in absentie Rijkaard iets positiefs )tto heeft geen moeite met ondergeschikte rol Timman negeert factor fortuin Napels begroet Real Madrid met eieren EcidócCSouAont ileumdag ij Crescendo Uitstel voor De Sleutels Volleybalzege Belgen dank zij doping Zweden Zilveren plak voor zeilduo De Bruin voorzitter Europese volleybalbond Voetbalstadions België nog steeds niet veilig FC Den Haag op Radio West Keulers stapt op uit bestuur NIJB Van 't Hek bedankt voor Oranje MARSEILLE VAN DE KOOK DOOR VERLIES Fataal ongeluk met speedboat AGE QRT DINSDAG 29 SEPTEMBER 1987 PAGINA 9 )EN Oud-leden van de korfbalvereniging prtndo kunnen op zondag «ober hun oude teamgeno- ontmoeten tijdens een fa- ietoernooi op het complex de Saffierstraat in Leiden. toernooi, waaraan een ptal familieteams deelne- ,n wordt gehouden om het «'rig bestaan van de kanti- Tuister bij te zetten. Het nement begint om 10.00 de prijsuitreiking vindt jts in de rust van de com- itiewedstrijd Crescendo - r (aanvang 15.00 uur). LEIDEN Het duel De Sleutels - Oegstgeest moet binnen twee weken na 3 oktober gespeeld worden. Oorspronkelijk zou het duel, na ondeling overleg op 24 september gespeeld worden, maar door over matige regenval werd het treffen toen afgelast. Daarop konden beide clubs het over een speelda- tum vóór Leidens Ontzet niet eens worden. De KNVB heeft nu uitstel ge- Seven tot 17 oktober. Bei- e clubs moeten nog een datum afspreken. BRUSSEL De overwinning van Zwe den op België (3-1) bij de Europese titel strijd volleybal voor heren in België is ongeldig verklaard. De Zweedse speler Hakan Bjorne werd bij een controle be trapt op het gebruik van verboden stimu lerende middelen. Ook bij contra-experti se was komen vast te staan dat Bjorne dope had gebruikt. Om welke substantie het ging, is niet bekend gemaakt. De uit slag werd veranderd in een overwinning van 3-0 voor België. Hierdoor is Grieken land alleen koploper geworden in poule B met zes punten. Zweden en België de len de tweede plaats met vijf punten. PUSAN Jan van Ek en Huub Lam- briex hebben de zilveren medaille be haald bij de voor-olympische zeilwedstrij den voor de Zuidkoreaanse havenstand Pusan. De Nederlandse Tornado had daarvoor overigens wel een protest op de slotdag nodig. Medaillekansen zouden er ook geweest zijn voor Henri Koning en Hans Schel ling in de Flying Dutchman indien in de voorlaatste wedstrijd de protestvlag gehe sen was. Coach Henri van der Aat voelde daarvoor echter weinig om bestaande goede relaties niet te verstoren, omdat de uiteindelijke vierde plaats in een klasse die nog niet olympisch „gepresteerd" had zeer aanvaardbaar was. BRUSSEL Piet de Bruin, sedert 1972 voorzitter van de Nederlandse Volleybal Bond, is op de rustdag van de strijd om de Europese volleybaltitels in België gekozen tot voorzit ter van de Europese Federatie (CEV). In 1975 werd De Bruin bestuurslid van de Europese federatie. Zijn taken in de NeVoBo zal De Bruin, zeker voorlopig, blijven verrichten. BRUSSEL in het Heizelstadion, waar als Bijna twee en een half jaar na de ramp tadion, waar als gevolg van supporters- geweld en onvoldoende veiligheidsvoorzieningen 39 doden vielen, is het merendeel van de voetbalstadions in België nog steeds hoogst onveilig. Dat blijkt uit een grootscheeps onderzoek van de con- sumenténorganisatie Test-Aankoop. Gisteren maakte de organisatie onder luid protest van een aantal offi ciële instanties bekend, dat van de 17 stadions van eerste klasse-clubs, er slechts vier (het gezamenlijke stadion van Club Brugge en Cercle Brugge, en die van Anderlecht, Beveren en Standard-Luik) aan de veiligheidsvoorschriften voldoen. Alle overige sta dions, met als koplopers die van RWDM en Berchem, zijn volstrekt onveilig, aldus Test-Aankoop, dat zich baseerde op de richtlijnen die een speciale inspectie commissie kort na het Heizel-drama opstelde. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverdeling van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn als volgt: Lotto 39: le prijs: 2 x 206 237.80 2e prijs: lx 150.000,00; 3e prijs 66 x 2546.60 4e prijs: 3826 x 43,90; 5e prijs: 61.168 x 5.00. Toto 39: le prijs: 2 x 11.596.10 2e prijs: 44 x 351.30; 3e prijs 600 x 64.40. Toto-gelijk 39: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs 34 x^ 61,20; 4e prijs: 632 x IUNDALK Johan ijff, die de in onmin «raakte Frank Rijkaard graag de boete van 2500 ruiden persoonlijk wil J needelen, zegt nog geen cheuring ontdekt te heb- I ten in zijn spelersgroep. 'I Er zijn geen kampen, die i chter speler of achter j rainer gaan staan. Gis- i eravond moest de spe- j ersgroep in Ierland om s de tafel om het gedrag tan Rijkaard te bespre- en. Cruijff wil het oor- i deel van de groep best neenemen in zijn over wegingen, maar zegt zelf te beslissen over de affai- i L „Prestiges tellen ech- j ter niet voor mij. Het gaat om de kwaliteit van de voetballer." De technisch directeur zei gis teren een positief effect be speurd te hebben van het wegblijven van Rijkaard. „Elk negatief punt heeft ook zijn positieve kant. Tegen FC Den Bosch stond er voor het eerst dit seizoen een elftal. Het was alsof ze met de neus op de feiten waren gedrukt, dat je elkaar in een elftal no dig hebt. Rijkaard was een soort doping voor de ploeg. De tweede wedstrijd tegen Dundalk kan daar weer een bewijs van worden", aldus Cruijff. Cruijff heeft harde maatrege len aangekondigd bn nieuwe pogingen van PSv spelers van de Amsterdamse club tus sentijds aan zich te binden. Cruijff, nog steeds aanhik- kend tegen" de affaire-Rijk aard, wil in een nieuw niet alleen de Philips [eval Iport Vereniging uit Eindhoven aanpakken, maar sluit ook de nationale voetbalbond, de KNVB, niet uit van sancties. De bond wordt door Philips gesponsord. Cruijffs toorn zou kunnen uitmonden in het niet langer beschikbaar stellen van Ajacieden voor de natio nale selecties. Volgens Cruijff is de laatste waarschuwing aan Eindhoven gedaan bij de afwikkeling van de zaak-Rijkaard. „Ajax is machtig als club. PSV heeft de morele normen in de voet balsport overtreden. We heb ben veel dreigementen achter de hand", aldus de technisch directeur, die de kansen van zijn ploeg op een landstitel nog steeds hoog inschat. „Er spelen vijf Ajacieden in PSV. We kennen 'die jongens. Er komt nog een koude winter". Lerby griep PSV, dat Halvar Thoresen en Frank Arnesen al geruime tijd moet missen, maakt zich zorgen over Sören Lerby. De 29-jarige Deense international bleek gisteren bij aankomst in Istanbul last te hebben van een opkomend griepje. Hij heeft in de namiddag niet deelgenomen aan de training, doch heeft slechts licht uitge lopen. „Het is afwachten", verzuchtte trainer Guus Hid- dink, „morgenavond weten Frank Rijkaard wil graag ach ter zijn maatje Ruud Gullit (links) aan naar het buiten land, maar krijgt daar als het aan Johan Cruijff ligt geen ruimte voor. FOTO: ANP we meer. Zo'n griepje maakt je gauw een paar dagen slap. Lerby's karakter kennende denk ik wel dat hij woensdag avond in de wedstrijd tegen Galatasaray erbii zal zijn". Maar als dat het geval is speelt PSV in zijn tweede wedstrijd van de eerste ronde van het toernooi om de Euro pa Cup voor landskampioe nen in dezelfde samenstelling als zondag in de bewogen ont moeting tegen Feyenoord. „We moeten ons woensdaga vond niet laten provoceren. Niet door gebeurtenissen bin nen maar ook niet door bui ten het speelveld", betoogde de technische leider van de landskampioen. „We moeten de tegenstander in de eerste fase van de wedstrijd heel ge concentreerd opvangen. Maar niet alleen verdedigend. Ten slotte is de defensie van de Turken het kwetsbaarste deel van de ploeg. Met een tegen- goal kunnen we de beslissing afdwingen". PSV zal het niet simpel krij gen. Galatasaray weet zich ge steund door 40.000 supporters. PSV door amper zestig uit Nederland overgevlogen aan hangers en zo'n 500 man van de Turkse vestiging van Phi lips. üf HAAG Het is irgen voor Heini Otto al ser de zestiende keer it hij het meemaakt, j aar nog steeds is de 33- rige Amsterdammer er et op uitgekeken. In te- ndeel. Ondanks een etblessure, eergisteren gelopen in de thuiswed- rijd tegen Fortuna Sit- rd, wil Otto er maar al graag bij zijn als FC en Haag in eigen huis koste van het Hon- Ujpest Dozsa de e ronde van het Eu- toernooi voor be- Twinnaars probeert te reiken. „De Europa Cup grandioos", weet Otto s geen andere Hagenaar. ini Otto, reserve-aanvoer- r van FC Den Haag, heeft zijn honderdste officiële wed strijd voor de club van Stoop inmiddels al weer achter de rug. Een jubileum dat aan het begin van deze competitie zon der bombarie passeerde. Sinds augustus 1985 verdedigt Am sterdammer Otto de Haagse ?;roen-gele kleuren en meestal ungeert hij als middenvelder. Maar zoals het een routinier betaamt is hij ook elders inzet baar. Achterin, zoals bijvoor beeld afgelopen zondag toen voorstopper Joop Lankhaar ontbrak, maar ook voorin, zo als blijkt uit de 21 treffers die hij in Haagse dienst op zijn naam bracht. „Je moet je on dergeschikt kunnen maken aan het elftal", vindt Otto. „Zoals zondag tegen Fortuna. Toen vormden we een eenheid op het moment dat dat echt nodig was". Tegenslagen De nog steeds in de hoofdstad wonende Heini Otto, ook bui ten het veld één van de gang makers bij FC Den Haag, is nog zichtbaar trots op de wijze waarop tegen de Limburgers een achterstand van 1-0 werd weggewerkt. „We speelden goed en na dat tegengoal heb ben we de draad toch weer op gepakt. Dét is de vooruitgang van dit team", vindt Otto, in z'n vrije tijd jeugdtrainer bij het Amsterdamse SDW waar hü ziin voetballoopbaan begon. „Ondanks" zijn leeftijd Otto een contract dat hem voor nog minstens drie jaar aan FC Den Haag bindt. „Waarom niet? Willy van der Kerkhof is 37 en die speelt nog als een jonge god", meldt Otto vol strijdlust. En aansluitend: „We hebben een relatief jong team, maar kunnen nu zelf te genslagen overwinnen. En dat komt doordat we de afgelopen jaren zoveel van die tegensla gen hebben gehad. De groep is daardoor naar elkaar toege groeid. Niet alleen in het véld, maar vooral ook daarbuiten. Je kunt heus wel stellen dat we daar mentaal sterker van geworden zijn. Vooral de jon gere jongens. Die hebben nu al zóveel meegemaakt. Met een spandoek het veld op en noem maar op. De datum van 1 maart zit bij iedereen nog in het geheugen. Die gestaakte wedstrijd tegen Ajax Beteken de voor FC Den Haag een zwarte dag in de geschiedenis. Gelukkig is daarna iedereen gaan inzien dat de club erdoor in gevaar kwam. Eén van de mooiste dingen van het afgelo pen seizoen vond ik nog dat we toch in de bekerfinale te recht kwamen. Dat had nie mand natuurlijk verwacht". Alle ogen Dank zij die finale-plaats (en de Europa Cup-zege van Ajax) presenteert FC Den Haag zich dit jaar voor het eerst sinds 1976 weer buiten de lands grenzen. Dertien dagen gele den werd in Budapest de ren tree gevierd met een tevreden stemmende nederlaag van 1-0. „We gingen er heen om de schade zo beperkt mogelijk te houden", blikt Otto terug. Cij feraars hebben uitgezocht dat zo'n score overigens maar in 38 procent van de gevallen een plaats in de volgende ronde tot gevolg had. „Morgen zijn alle ogen weer op FC Den Haag gericht", voorspelt Otto. be halve misschien FC Utrecht zitten de andere clubs bij voor baat al in de volgende ronde. Nu wij nog. En daarvoor heb ben we morgen flinke steun van het publiek nodig. Het is geweldig zoals ze zich de laat ste tijd gedragen. Langzamer hand merk je ook dat het stempel er een beetje vanaf gaat en dat is natuurlijk een goede zaak. Je voelde de laat ste dagen ook dat het Europa groeide. Binnen Ik heb het eerder Cup de hele club. bij FC Amsterdam en FC DEN HAAG De wed strijd FC Den Haag-Ujpest Dosza, zal morgenavond rechtstreeks worden uitge zonden op Radio West. Het programma uit het Zuider park begint om 20.00 uur. Twente meegemaakt Europa' Cup is en blijft iets aparts". Maar uitgerekend nu ligt het Haagse Zuiderpark-stadion er troosteloos bij. Alle staanplaat sen op de Noord-tribune zijn immers verworden tot een grote zandbak, bepaald geen vrolijk decor voor een Europa Cup-duel. „Ik ben al blij aat de zitplaatsen op Noord toch nog gebruikt kunnen worden", zegt de sympathieke Amster dammer, die bij het Engelse Middlesbrough proefde wat „echte voetbalsfeer" is. „Mor genavond is het donker en dan zul je wel niet zoveel zien van die rare entourage. Als je op het veld loopt merk je daar trouwens toch niet zoveel van. Maar nogmaals, wel van het publiek. We rekenen op hun steun en hebben het ook hard nodig. Ik gun het echt ieder een van de club dat we een ronde verder komen. Van de voorzitter tot Kees de ter reinknecht. Na al die ellende hebben we zoiets wel ver diend. Het moet morgen één grote happening worden". ROB LANGEVELD GELEEN Voorzitter Pieter Keulers van ijshockeyvereni- ging Geleen is afgetreden als bestuurslid van de Nederland se IJshockey Bond. Hij wil hiermee protesteren tegen een beslissing van de arbitrage commissie, die zijn club bena deeld zou hebben. Keulers stelt dat de bond „goochelt" met het nieuwe transfer-sy steem, waarvan hij één van de ontwerpers is. Volgens het nieuwe reglement mogen per club maximaal twee Nederlandse spelers ver trekken naar een concurrent Geleen trok in de zomer twee ijshockeyers van Eindhoven aan: John Vorstenbosch en Mike Louwers. De Brabantse club verkocht echter ook An- toine Geesink aan Heeren veen. Het vertrek van de drie spelers was in strijd met het transfer-systeem. DEN HAAG Tom van 't Hek heeft coach Hans Jorrits- ma laten weten zich niet meer beschikbaar te stellen voor het Nederlandse herenhockey team. De 29-jarige aanvoerder van Oranje verklaarde steeds meer moeite te hebben met de telkens omvangrijker worden de voorbereidingen op de gro te toernooien. Van 't Hek droeg 26 keer de aanvoerders band van Oranje en scoorde 88 maal. SCHAKEN Toernooi In Tilburg Negende ronde: Predrag Nlkollc (Joe) - Arthur Joesoepov (Sov) 1-0, Ulf An- dersson (Zwe) - Viktor KortsjnoJ (Zwl) 0-1, Jan Timman (Ned) - Ljubomlr Ljubojevic (Jsl) 1-0, Robert Hübner (WDI) - Andre) Sokolov (Sov) 1/2-1/2. Stand: 1. Timman 6 1/2 pnt, 2. Hüb ner 5 1/2 pnt. 3. Nlkollc 5 pnt en 1 afg.partij, 4. Joesoepov 5 pnt. 5. An- dersson en KortsjnoJ 3 1/2 en 1 af, 7. Sokolov 2 1/2 pnt en 1 af. 8. Ljuboje vic 2 1/2 pnt. VOETBAL Bundealiga VFL Bochum - Bayer Uerdlngen 1-4. totaal verkeerd onderwerp, on interessant, oude koek en niet van toepassing op ons. Ik weet ook wel dat hij er met de ha ren is bijgesleept, maar dat is nog geen reden om de toptrai- ners uit het amateurvoetbal ,Het bestuur heeft de laatste naanden alles gedaan om een ïg te vinden in de affai- met I%V. Rijkaard wilde bij ijax blijven voetballen. Het bestuur heeft daar keihard aan jewerkt tot vorige week. En nu piepelt Rijkaard diezelfde mensen door na een conflict iet de trainer weg te blijven ij Aiax. Als hij terugkomt, moet hij beginnen met zijn ex cuses te maken aan de voorzit ter, het bestuur en daarna pas de spelers en de technische 'a staf. De eerste stap zal van °f Frank moeten komen. Het is 1 een slechte basis als hij moet iac worden overgehaald. Met om praten kom je er niet. Als-ie tornt, is het een kerel en ge- e' beurt er iets, dat goed is voor P) zijn toekomst. Het zou in ieder D geval verschrikkelijk zonde r. zijn als zo iemand verloren gaat voor het Nederlandse voetbal, het Nederlands elftal en natuurlijk voor Ajax. Maar we hebben alleen iets aan de oude Rijkaard. Hij zou moeten zijn zoals Van Basten en Wou ters. Dat zijn jongens, die in moeilijkheden de mouwen op stropen. Nu Rijkaard verkopen zou niet goed zijn. Hij is niet klaar voor een vertrek naar het buitenland. Hij moet daar voor nog klaargestoomd worden." 3 (Johan Cruijff in ANP-ver- E haal) .Bet hele betoog was een aan fluiting. Ver beneden peil. Een drie kwartier te vervelen. Bij- NVB- ezig. opki op hoge verwachtingen. En na iedereen was op het KN\ sportcentrum aanwezig. I dergelijke grote opkomst duidt dan worden wij door Michels niet serieus genomen". (Voetbaltrainer Hennie Schipper van amateur- hoofdklasser DWV in de Telegraaf) „Er ligt bij mijn afscheid een goed lopend bedrijf, dat 320 da gen per jaar open is. 50 dagen meer dan een normaal bedrijf. Als ik dan zie dat we ondanks een krankzinnig hoge pacht prijs van jaarlijks zeven-, acht ton aan de gemeente toch quit te speelden of zelfs een kleine winst met het circuit maakten, dan zeg ik: we hebben het zo slecht niet gedaan. Ik moest er uit stappen omdat ik als direc teur te sterk ben voor dit nieu we gezelschap. Inclusief voor mijnheer Holm. Ieder gesprek meldt hij drie, vier keer dat hij de directeur is, maar of hij weet hoe de zaak werkelijk in elkaar zit betwijfel ik. Daar komt hij echter wel snel ach ter. Want hij heeft een gezond stel hersens. Ik heb zes jaar, ze ven dagen in de week, tien tot twaalf uur per dag gewerkt. En nog kwamen we met der tien personeelsleden tijd te kort. Ik zie echt niet in hoe deze nieuwe leiding met de helft van dit aantal werkne mers denkt de zaak wel even te kunnen runnen". (Oud-directeur van circuit Zandvoort Jim Vermeulen in NRC Handelsblad) Lumpur in Maleisië. Daar heb ik tien dagen getraind met de damesselectie en een aantal ju nioren. De Maleisische Open zouden op dinsdag beginnen. Op maandag heb ik 's morgens nog heel lekker met Astrid van der Knaap getraind, 's Middags werd ik plotseling moe en 's avonds kwam de koorts op. Ik heb een arts ge beld, maar die bleek onvind baar. Toen heb ik bij een kli niek op straat pillen tegen de koorts gehaald. Die hielpen wel iets. Op woensdag kwan de toernooi-arts aan m'n bed. Maar de dag erna kwam de verhoging weer op. Toen ben ik naar Djakarta gevlogen, heb de Indonesische Open laten lo pen en ben naar huis gegaan. Thuis is er bloed geprikt en daar kwam uit, dat ik leed aan een virus, dat op de lever werkte. Daar ben ik dank zij rust en medicamenten geluk kig nu van genezen. Ik heb de training weer volledig kunnen hervatten". (Eline Coene in Badmin- tonrevue). „Als je jarenlang hebt gebouwd om met een club de top te be reiken en je ziet het nu instor ten dan doet dat je zeker wel wat. Het is zelfs zo dat ik van plan ben iets te gaan onderne men. Met een paar andere oud gedienden, die ook van mening zijn dat er iets moet gebeuren. Anders is Hermes ten dode op geschreven. Op de jaarverga dering zal er desnoods met een stemming moeten worden be paald welke kant we op willen.' Want de degradatie naar de eerste divisie zal grote conse quenties hebben. Dan is het af- (Oud-trainer van de hand balvereniging Hermes Dick Stam in Handbal. „In juni vertrok ik naar Kuala „Ja,in mijn beroep ben ik af- Jim Vermeulen FOTO: PR hankelijk van verschrikkelijk veel verschillende factoren. De hele week moet ik trainen. Het eindprodukt daarvan ligt op vrijdag. Misschien heb ik de hele week fantastisch getraind. De ploeg is fit. Er zijn geen blessures, geen schorsingen. Je kan de hele ploeg opstellen. Je hebt het prima gedaan. De te genstander goed geanalyseerd. De jongens zijn gretig, dat voel je. Nou, dan kom je zondag naar het stadion. Je krijgt te maken met een scheidsrechter? Fluit hij vroeg? Laat? Heeft de grensrechter zijn dag? Doet hij net in jouw voordeel? Is je spits in vorm? Gaat de bal tegen de lat? Weet ik veel. Er zijn zo veel dingen waar je afhanke lijk van bent voordat je kan zeggen: ik heb een prestatie ge leverd. En dan nog blijf ik al tijd afhankelijk van anderen". (Trainer Barry Hughes van Sparta in de Nieuwe Re vu) TILBURG Het gecom bineerde effect van Russi sche roulette en eigen daadkracht heeft Jan Timman een stuk dichter bij de eindoverwinning gebracht in het schaak toernooi in Tilburg. Een zege van historische bete kenis, omdat de nationale kampioen het Tilburgse prestige-evenement nog nooit op zijn naam heeft gebracht. De fortuin, die Timman in eerdere ronden zo goed gezind was, speelde geen rol bij de magistrale overwinning op Ljubojevic. Eindelijk speelde Timman een partij uit één stuk, die op de 33ste zet leidde tot onafwendbaar mat. Minstens zo belangrijk voor de stand was het feit dat Arthur Joesoepov in stijgende tijdnood niet het maximale rendement haalde uit een stuk-offer en met nog één minuut voor acht zetten op de klok in de fout ging, waardoor Nikolic met het volle punt ontsnapte. Timman neeft met 6 1/2 pnt uit negen partijen een voor sprong van een punt op Robert Hübner, die teveel lichamelij ke problemen heeft om serieu ze aanspraken op de eindzege te koesteren. Een vastzittende linkerschouder bezorgt de ge brilde Westduitser nogal wat last, waardoor de risicoloze re mise-variant van Andrej So kolov hem niet slecht uit kwam. Kortsjnoj lijkt inmiddels het niveau van de tobbers defini tief ontstegen. De grand old man dwong met zwart nog wel Andersson diens eerste neder laag te erkennen. NAPELS Een menigte fans van Napoli heeft Real Madrid gisteren een voor proefje gegeven van de heksenketel die morgen zal ontstaan in het San Paolo-stadion bij het Eu ropa Cupduel tussen de kampioenen van Italië en Spanje. Na aankomst op de luchthaven van Napels werd de delegatie uit Ma drid uitgescholden en be kogeld met eieren en to maten. De ploeg van Leo Beenhakker moet in Napels de eerder be haalde voorsprong van 2-0 verdedigen. Aanvoerder Diego Maradona verslechterde de sfeer aan de vooravond van het duel nog meer door te be weren dat de Nederlandse coach de Italianen heeft uitge maakt voor „Mafiosi". „Ik heb altijd een goede indruk gehad van Beenhakker. Die opinie heb ik twee weken geleden moeten herzien. Al zou Real Madrid zijn vroegere sterspe lers Di Stefano en Puskas heb ben meegenomen, dan nog zullen we winnen. We zullen de spelers van Real overal be schermen, behalve op het veld. Daar is het een strijd van leven en dood", verklaarde de Argentijn tegenover Spaanse kranten. Het gerucht ging dat Marado na besprekingen had gevoerd met Mendoza, de voorzitter van Real Madrid. Het contract van de vedette bij Napoli loopt aan het einde van dit seizoen af. De Italiaanse club wil zijn aanvoerder behouden. Mara dona zou het aanbod hebben gekregen tot 1993 voor tien miljoen gulden per seizoen bij Napoli te spelen. (Van onze correspondent Bob van Huët) PARIJS Bernard Tapie, ei genaar en geldschieter van de Franse topclub Olympique de Marseille heeft met rigoureuze maatregelen gedreigd wanneer niet snel betere resultaten worden behaald. Aan de voor avond van de Europa Cupre turn tegen het Oostduitse Lo- komotiv Leipzig heerste in het voetbalgekke Marseille een crisisstemming door de slechte prestaties van duur betaalde sterren als Giresse, Genghini, Le Roux, Papin en de Duitsers Förster en Klaus Allofs. „Er lopen bij ons te veel spelers met een verleden in plaats van jongens met toekomst", aldus een woedende Tapie afgelopen weekeinde na het onverwach te verlies thuis tegen hekkes- luiter Auxerre. Woedende sup porters van Marseille wacht ten de spelers na afloop van de wedstrijd op. De in het nauw gebrachte verdediger Ayache moest door de politie worden ontzet. Auto's van andere spe lers werden zwaar beschadigd. BUDAPEST Bij de training voor een speedboatrace in de van het eiland Krk in Joegoslavië is de Hongaar Joszef Fröhlich om het leven gekomen. De 37-jarige stuur man uit Budapest ramde met zijn boot een voor anker lig gend schip. Hij was op slag dood.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9