Baasner keihard karakter temidden van familietrots gekleurd gezien EaidóaQowuvnt <Bn ADIO/TELEVISIE DINSDAG 29 SEPTEMBER 1987 PAGINA 19 j imon Jo vormen mislukt )misch duo in gala-flop koo, Oj I. 1001 ia 18 iu het ze in Amerika eigenlijk wél lukken om uitslag van de Oscar-toekenning geheim te >a||«! nden tot het moment dat tijdens het feestelijk aildl [g de enveloppen worden opengescheurdAan in ori reacties van de winnaars in de zaal te zien wel. ken' o ons krijgen ze zoiets maar nooit voor elkaar. iwi De omt dat omdat ons landje te klein is, of omdat ]r garj jereen erop uit is iemand anders een vliegje af j van vangenIn elk geval: het embargo op de toe- se oni uning van de Gouden Kalveren was vrijdag- d priji iddag al door een Amsterdams avondblad door- oken, waardoor de lol er vrijdagavond tijdens uitreiking duidelijk af was. e kregen die door de TROS rechtstreeks in de liskamer uitgeserveerd en konden dus zien hoe jeltjes Dick Maas het Kalf voor de beste regie casseerde, hoe de Italiaanse top-actrice Giulliet- m Hasina echtgenote van Federico Fellini) geen over de grens wist te spreken, hoe de En- tOfSfl ^anC ^e^m°Ur rnoc^t ^aten koren hoeveel neB 'IStaHI JILVERSUM Hartstocht, list, bedrog, versleten adel, fa milietrots, verstolen misleiding. Uit dergelijke ingrediënten Sffwerd de Duitse serie „Het erf goed Guldenburg" samenge steld. Vanmiddag begon TROS- tv ermee, de eerste van voorlo- dertien afleveringen. In titsland en België werd door ijkers al gretig gereageerd op dit spel tussen mensen die met e B.V. t-30301 likte omt ~Ï984 iitijdi sweg B-IJ Nederlands ze nog in huis had (ze heeft een Ne derlandse moeder) en hoe de organisatoren haar uitgerekend een uitreiking lieten doen aan de voor haar onuitspreekbare Ine Schenkkan. Allemaal aardig om te zien; onschadelijke folklo re van de film. Maar wie was er op het dodelijke idee gekomen dit kikkerlandse filmgala op te la ten luisteren met een 'act' door de filmprogram ma-presentatoren Simon van Collem en Jo Röp- cke? De heren zaten op een soort Muppet-balkon in de Jaarbeurszaal en moesten leuk gedachte di aloogjes uitspreken in de stijl van de heren Wal dorf en Statler in die onvolprezen poppenshow. Dat lukte dus niet. Jo en Simon mogen misschien allebei op hun eigen manier verstand hebben van film (en bij Simon heb ik zelfs daar mijn twijfels over), en elk een min of meer goed bekeken tv- programma aanvoeren op dat gebied; dat geeft geen enkele garantie dat ze ook 'leuk' kunnen doen. Het was een niet alleen beschamende, maar ook ergerlijke vertoning van slecht ingestudeerde en slecht uitgevoerde ongein. Een van de weinigen die 'overeind' bleef in (lit gala-gedoe, dat getuigde van een belachelijke pompeusheid in de aanpak en gênant dilettantis me in de technische uitvoering (zo'n uit- en inrol lend plankier, dat je voortdurend hoort piepen was presentatrice Astrid Joosten. Ze bewoog zich onbevangen door het geblunder, straalde iets van spontane charme uit en maakte ons bovendien deelachtig van de volgende onsterfelijke intro ductie: „We beginnen met het Cultuurkalf en daarvoor wil ik minister Brinkman uitnodigen". Dat de prachtige film „Vroeger is dood" enkele van de belangrijkste prijzen weghaalde uit de Filmdagen, deed mij deugd: de jury had kennelijk oog voor kwaliteit en ging niet door de knieën voor het opgelegd pandoer van het gevestigde sterrendom zoals dat in „Een maand later" was vertegenwoordigd. Maar als semi-professionele televisiekijker vraag ik mij, kijkend naar al die ophef over die Nederlandse bioscoopfilmpjes, wel af: hoeveel mensen gaan er eigenlijk naar die films kijkenMen schijnt met enkele tienduizen den al heel blij te zijn. Het eerste het beste televi sieprogramma (dat 'beste' dan maar even tussen aanhalingstekens) wordt al bekeken door enkele honderdduizenden Nederlanders, en de meer suc cesvolle shows trekken miljoenen kijkers. Dan steekt het feit dat de uitreiking van de persprijs voor het beste tv-program ma zich min of meer in obscuriteit afspeelt in een Hilversums zaaltje met genodigden, met alleen vijf seconden aandacht in het NOS-journaal, behoorlijk schril af tegen het gala-misbaar in Utrecht rond die kalveren. Bij de uitreiking van de Nipkow-schiif zat VAR A-bons Marcel van Dam eenzaam op de laat ste rij: zijn omroep leverde zelfs geen enkele van de bijna dertig titels die door de tv-critici in dis cussie waren gebracht, en hij ziet voortdurend zijn meest belovende medewerkers weglopen naar de concurrentie, zoals nu Astrid Joosten weer naar de TROS. Zou dat de reden zijn dat hij nu in arren moede heeft besloten zélf maar weer programma 's te gaan maken 7 Misschien zit er dan wel weer een Nipkow-schijfje in... RENÉ DE COCQ elkaar een spel spelen. Martin, - 'denl Graaf van Guldenburg, heel 017^1oude adel, drijft een brouwerij, maar moet zich schikken naar --^■de wensen van potentate moe der Herta, met een hele sleep familie en aantrouwsels achter zich aan. Vol onderlinge vete Die moeten dan ook nog opboksen tegen een concurre rende familie met soortgelijke achtergrond en achterklap. Volgens de opzet speelt Wil- fried Baasner als de aange- 0, trouwde Achim Lauritzen „ein zweilichtiger Figur". Wat ver staat hij daaronder en hoe vult hij dat in? Zijn antwoord komt er op neer, dat hij „ein doppel- Mensch" moet spelen, een dubbelzinnig geaard man, een soort ruwe bolster met een blanke pit. Eigenlijk niet min der ook een oportunist, iemand die in voorkomende gevallen leep inhaakt op de omstandig- leden. In die Guldenburgse fa milie ziet men uitersten naast elkaar. Een moeder pleegt zelf moord. Een zoon hangt de playboy uit. Dit alles temidden van veel onoprechte karakters. Typisch oude adel die de draad van de eergevoelens kwijt is. Zij laten zich voorstaan op hun aloude edelaardigheid en ver- langen een dienovereenkomsti- behandeling, wensen naar de ogen te worden gezien. Wie voor een eigen houding jegens hen kiest, wordt door nen ge negeerd en uitgeschakeld. De figuur Achim Lauritzen toont zich in dit gezelschap een man met een keihard karakter, met hier en daar de nobele trekken van de man die de re delijkheid niet uit het oog ver liest. Baasner maakt er werk van zich te verdiepen in een fi guur voor hij deze gaat spelen: „Ik lees alle tekst zorgvuldig door, zoek daarin aaknopings- E>unten met wat ik met mijn ta- enten als toneelspeler waar kan maken. Ik relativeer ge makkelijk, zie de donkere en de lichte kanten van elk ka rakter. Er bestaat in elk mens een beduidende mengeling van tussentinten, alles tussen ge meen en gaaf". Volgens hem mag je deze Duitse serie niet vergelijken met produkten als Dallas of Dynasty. Deze zijn opgebouwd uit episodes van tien minuten, waarna een mi nuut moet worden afgehaakt om de reclame een kans te ge ven. Zo werkt dat in Duitsland niet Dit betekent, dat in een derge lijke serie meer aandacht kan worden besteed aan de opbouw van figuren dan in Amerika mogelijk is. Elk karakter be staat volgens hem uit een mo zaïek van kleuren, die samen de ziel van een mens bepalen. Voor hem als toneelspeler wordt het werk boeiend wan neer die kleuren ingevuld moeten worden. In zijn rol als Lauritzen wisselt hij ruw optre den af met trekjes die op zijn gevoelige aard duiden. Hij laat zich daarbij niet alleen door ei gen inzichten leiden, maar evenzeer door die van de regie. Wilfried: „Dat is alleen moge lijk met een goede tekstbehan deling. Daaruit bestaat voor een deel je vak, dat je waar maakt wat de schrijver er in heeft gelegd, van Shakespeare tot Brecht. Je kunt je niet met elke auteur geestelijk verwant voelen. Ik zeg dat altijd zo: „Man kann Shakespeare lieben und Brecht liebhaben". Op de zelfde manier relativeert Wil fried ook kritieken. Wat zeg gen hem slechte kritieken op tv-rollen, als de mensen op straat hem begroeten onder de naam waarop hij op dat mo ment speelt. Die zijn dan toch door je rol geraakt. Even goed gebeurt het, dat de kranten goed over je schrijven en dat het volk op straat niets van je moet hebben. Hij doet even ge makkelijk mee in een rol in se ries als „Derrick" als "Tatort": „Wanneer men mij vraagt voor een typerende rol, een man die in zijn eigenaardigheden moet worden neergezet, doe ik daar graag aan mee. Dat beschouw ik als een uitdaging". Hij maakt geen verschil tussen een rol in een film, op de tv of op het to neel. Dat is een kwestie van speeltechniek. In het ene medi um hou je je spel wat kleiner dan in het andere. De camera maakt iets al gauw groter dan je hebt bedoeld. Baasner kan zozeer aangegre pen worden door vragen, die je hem over zijn werk stelt, dat hij regelmatig uit zijn stoel op springt om zijn antwoorden speelmatig te verduidelijken. Hij neemt daarbij opzichtig ge markeerde houdingen aan. Hij is zichtbaar van geboorte een Pruis, die met zijn ouders vluchtend voor de Russen uit in Hamburg terecht kwam en daar werd opgevoed. Welis waar geen Spartaanse opvoe ding, maar wel een waarin de discipline hoog genoteerd staat. Daarnaar gevraagd zegt hij: „Dat heb je als kunstenaar ook nodig. Noem mij eens één grote Wilfried Baasner: „Ik speel een man met een keihard ka rakter met hier en daar zachte trekken". FOTO: TROS kunstenaar die zich niet laat leiden door de eisen die zijn vak aan hem stelt. Van Bach tot Beethoven. Zij gingen uit van de stelregels die er voor hun vak bestaan. Daar slaat een Duits spreekwoord op: "Men kan overdag geen geluk hebben als men er s nachts niet heel hard voor heeft gewerkt. Geen acteur kan buiten een le vensbeschouwing. De mijne is dat je honderd pet. eisen aan je zelf moet stellen terwille van de ander". Het liefst speelt hij vertwijfelde mensen. Die vormen een toets steen voor zijn talent. Even ge makkelijk accepteert hij rollen voor bijv. een operette: „Ich kann nicht singen, aber ein Sanger kann nicht spielen". Op die manier kunnen ze elkaar op gelukkige wijze aanvullen, wanneer het om een karakter rol gaat. Gemakkelijke rollen bestaan volgens hem niet. „Je moet een mens in zijn diepste wezen neerzetten, zelfs in een bijrol. Dat vraagt inspanning en des kundigheid". Volgens hem vroeg men hem niet voor niets in deze Gulden burg-rol. Doortastend en mee dogenloos tegelijk, dat wordt van hem verwacht, zonder re kening te houden met de eisen die de schoonfamilie aan hem stelt. Hij blijft zich kritisch op stellen tegenover zijn eigen werk. Interessse in je vak slaat hij hoger aan dan intelligentie. „Je hoeft niet precies te weten hoe een mens in elkaar steekt. Al spelend moet je daarnaar blijven tasten. Daar gaat je pu bliek dan aan meedoen. Zo be reik je de ideale relatie tussen speler en publiek. TON OLIEMULLER TROS 15.30 Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma 15.55 Het erfgoed Guldenburg (Das Erbe der Gulden- burgs), veertlendelige Duitse tv-serie van Jürgen Goslar. Met o.a. Brigitte Horney en Kart-Helnz Vos- gerau. Afl. 1: De gouden ketting. In zuidelijk Slees- wijk-Holstein woont het adelijke geslacht Gulden burg. Hun rijkdom danken ze echter aan de bank. De familie kampt met ernstige financiële problemen (zie elders op deze pagina) NOS 17.30 W6-Journaal TROS 17.46 TROS Popformule, mu ziekprogramma vanuit dis cotheater 'Escape' In Am sterdam. Presentatie: Martijn Krabbé TELEAC 18.30 Geschiedenis en instel lingen van de VS, voor lichtingsprogramma over deze cursus 18.45 Klussen in huis, voorlich tingsprogramma TROS 19.00 Alf, Amerikaanse comedy serie. Afl.: Ooggetuige. Alf denkt gezien te hebben dat buurman Trevor Och- monek zijn vrouw Rachael heeft vermoord. Hij vertelt dit aan ledereen die het maar horen wil 19.25 XMijn geheim, spelpro- gramma gepresenteerd door Robert Long NOS 20.00 Journaal en weerover- zicht TROS 20.28 fflDe Bananasplitshow, programma met de ver borgen camera. Presenta tie: Ralph Ingbar. Gast: Carry Tef sen 21.20 De grote club ektie, amu sementsprogramma ter gelegenheid van het tienja rig bestaan van de Grote Club Actie. Presentatie: Martin Gaus. Gasten: Jaap van Zweden, Robert Paul, Oscar Harris, Mini Maxi, Anita Meyer, BZN, Dennle Christian e.v.a. 22.15 TROS Aktue, actualitei tenrubriek 22.50 The dogs of war, Engelse speelfilm uit 1981 van John Ivin, naar de roman van Frederick Forsyth. Met o.a. Christopher Walken, Tom Berenger en Colin Blakely. Jamie Shannon staat aan het hoofd van een groep huurlingen, die overal wil vechten voor welke oorlog dan ook, maar... voor een flinke prijs NOS 00.35 Journaal 00.40 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 18.45 19.00 19.37 20.00 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat T Jeugdjournaal Journaal IKON tn Liefdesverdriet (1), to neelstuk in twee delen, ge schreven door Karei Eyk- man. TV-regie: Jan Keja. Peter heeft de verkering met Monika uitgemaakt, waardoor zij diep in de put zit. Om daaruit te komen, probeert zij zelfs een ande re Jongen te versieren (slot: volgende week dins dag) Kenmerk, aktualltelterv magazine magaz NOS 22.30 22.45 SMultatuli I: Het leven bestaat uit tussenzinnen, het mijne althans, twee delige documentaire over leven en werk van de schrijver Eduard Douwes Dekker, alias Multatuli, die honderd jaar geleden stierf (slot: morgen) De parabei van de Japan se steenhouwer, tv-film naar de oude Japanse ver haal dat Multatuli in zijn 'Max Havelaar' vertelt. Met o.a. Lucas Vanderhorst en Llnda Schagen. Muziek: Guido de Bruyn Voor de bevrijding, Inter viewer Ischa Meyer onder zoekt In dit programma of de bevrijding van homose- xuele mannen en vrouwen is gerealiseerd Journaal Studio Sport extra. EK Volleybal In België (onder voorbehoud) Nieuws voor doven en slechthorenden Het ruimtewezen Alf is weer te rug op de buis. Ned. 1 om 19.00 uur. FOTO: TROS J IRT 1 .55 Nieuws in teletekst 8.00 Tik Tak, peuterprogramma 8.05 Pions, kinderprogramma Het gebeurde hier, verhalen- serie. Afl. 3: De kruisvaarder 16.20 Europese volksverhalen, serie 9 volksvertellingen uit Europa. Afl.: De slangenvrouw, volks vertelling uit Joegoslavië .35 De kruisboog (The crossbow), Amerikaanse/Britse jeugdserie rond de legende van Willem Tell. Met Will Lyman. Jeremy Clyde. Robert Martey, e.a. Afl.: De bedelaars 19 00 60-Plus, seniorenmagazine. Vandaag: Twee generaties grootouders binnen één fami lie. Presentatie: Connie Neefs .40 Programma-overzicht .45 Nieuws .10 Kunst-zaken .20 LQ., quiz met denk- en weet- vragen. Presentatie: Herman van Molle nder 70.50 Sinja Mosa (4), 85-delige Bra ziliaanse tv-serie met Lucelia Santos. Rubens de Falco e.a. 21.40 Uitzending door Derden. Pro- amma van de Socialistische mroepstichting ■22.25-22.45 Nieuws en Coda hu* ?n IU4 mera n. Ti i BRT 2 00ft 009 19.00 Zonen en Dochters (Sons and Daughters), Australische tv-se rie met Peter Phelps, Rowena Wallace, e.a. 19.23 Intermezzo: Larghetto, uit so nate no.1 van Cherubibl. uitge voerd door André Vandries- schen, hoorn. Herti. '9.25 Oshin, Japanse tv-serie 19.40 Programma-overzicht riji#19,45 Nieuws wai 20.10 Kwidam, videospelletjes 3t Jf 20.15 Modem: Het vuur van de Pro vence. Programma over de bosbrandbestrijding In de Pro vence 20.50 Argus, praatshow waarin Jan van Rompaye de media door licht. Gastvrouw is Jessie de Caluwé 10-22.30 Concert Symfonische variaties voor plano en orkest, van Franck. Solist: Ivan Mora- vec. Met het filharmonisch Or kest van Luik o.l.v. Pierre Bar- tholomèe 3 i. rtbf 1 [17.15 ONEm, vacaturebank a*01 17.30 Nouba, nouba, tekenfilms aa» 18.00 Pappa bonheur (The Cosby Show). Amerikaanse comedy serie '825 Carrefours, gevarieerd pro gramma -t'900 Journaal '9 03 Ce soir, regionaal journaal 19-25 Lotto en jokeruitslagen 19 26 Quick et Flupke, tekenfilm •19.30 Journaal 20.00 Variétés: Cubes *87, amuse mentsprogramma met als gas ten Nick Kamen. Tlna Charles, Alpha Blondy e.a. Presentatie: Thierry Luthers Europalia '87 Autriche: Babel, Opera Sigmundi, debat gepre senteerd door Franpoise Wolff 22.35 Laatste nieuws 23.05-00.40 Ciné-Club de minuit: La belle captive, Franse tv-film U, uit 1983 van Alain Robbe-Gril- let. Met Daniel Mesguich, Ga- brille Lazure. Cyrielle Claire e.a. DUITSLAND 1 15.50 16.00 Lebenswege, documentairese rie. Afl.: Ich sag' ja immer, ich bin 39 - Theater der Erfahrun- gen 16.45 Spaas am Dienstag, kinder programma 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und haute, regionaal ma- 18.20 19.25 19.57 20.00 20.15 21.00 21.45 22.30 23.00 01.10 01.20 Das A-team, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Feueralarm Diplomaten kiisst man nicht, tv-serie Programma-overzicht BTagesschau Alles Oder Nichts, spelpro- gramma met Max Schautzer Kontraste, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie Tagesthemen Claire, musical van Manfred Karge en Stanley Walden Tagesschau Nachtgedanken DUITSLAND 2 16.00 16.04 16.15 17.00 17.15 17.45 18.20 18.56 19.00 19.30 20.15 21.20 21.42 21.45 22.10 Heute Die SchIGmpfe, tekenfilmserie Jugend forecht, Tiiftler wer den Profis, natuurkundig en technisch magazine Heute s Tele-illustrierte Tom A Jerry, tekenfilmserie Der Apfel fëlt nicht weit vom Stamm, quizprogramma Programma-overzicht Heute Die Reportage: Eret sterbt das Meer..., reportage over de vervuiling van de Noordzee Diese Drombuschs, tv-serie Programma-overzicht Mach mit - der Umweit zulie- be, natuur- en milieumagazine Heute-Journal Die Sport-Reportage. Voor ronde van de UEFA-cup Das kleine Fernsehspiel: Von einem der auszog~ ins Ruhr- gebiet, tv-fllm van Chrlstoph Böll. Het Ruhrgebled wordt graag gebruikt voor de film en televisie. Chrlstoph Böll heeft een film gemaakt die het Ruhr- gebied anders dan op de ge bruikelijke wijze laat zien. na melijk als een industrieel spek takel DUITSLAND 3 18.00 18.30 19.00 20.00 20.15 21.00 21.45 Cursus wiskunde Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Auslartdreporter. 'Beatrix Mu- gishagwe aus Tansania: Nach der 'Wende' reportage over Tanzania Rückblende, documentairese rie. Afl.: Vor 450 Jahren ent- deckt: Die Kartoffel, elne Knol- Ie die Geschlchte machte, do cumentaire Formel Eins, overzicht de, ARD-hitparade Menschen in NRW: Ich war gar kein guter Schuier in Deutsch - der Schriftsteller und Kritiker Hein rich Vorm- weg, portret Wie uns die Nach barn eehen. 'Honecker in der Bundesrepu- blik'. reacties uit Oost en West op het staatsbezoek Laatste nieuws BBC 1 17.00 17.10 19.30 20.00 21.00 21.30 22.20 23.00 23.55 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Henry's cat', 'Sebastian', 'Beat the teacher' en 'Bad boys' Newsround, jeugdjournaal Cf) Grange hill, jeugdserie over de leerlingen van een school. Er zijn nogal wat veranderin gen op school: schoolhoofd Baxter is vertrokken en zijn plaats is ingenomen door een zekere mr. Bronson, een be noeming waar niet iedereen even blij mee is. Ant Jones is van school af. maar kan zijn vroegere vrienden niet verge ten. in het bijzonder Gerogina. Grote verbazing wekt de terug keer van Zammo, die zijn ver loren schooljaar wil inhalen. Het kost hem wel veel moeite zijn vroegere junkie-vrienden te ontlopen en niet weer ver slaafd te raken, maar zijn ex- vriendin Jackie helpt hem (herh.) The Muppet babies, tekenfilm serie Journaal en weerbericht London plus, regionaal nieuwsmagazine Cr" No place like home, come dyserie met William Gaunt, Pa tricia Garwood. Ann Penfold e.a. Afl. 4: Arthur's home help. Na enkele flinke woordenwis selingen besluit Arthur Crabt- ree zijn vrouw Beryl te bevrij den uit de slavernij van het huishoudelijk werk en een hulp in de huishouding te zoeken SEastEnders, familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chards. Susan Tully. e.a. XLast of the summer wine, dertiendelige comedyserie met Bill Owen, Peter Dallis, Michael Aldrigde e.a. Afl. 4: The really masculine purse (herh.) EEYou must be the husband, zevendelige comedy-serie met Tim Brooke-Taylor en Diane Keen. Afl. 4: Mummy's brave little soldier. Na met 'Summer of love' de bestseller-status te hebben bereikt, worstelt Alice Hammond met de ontknoping van haar tweede boek. Manlief Tom heeft maagklachten en gaat naar de dokter. Een be zoek aan het ziekenhuis helpt hem van zijn klachten af en Alice aan de nodige Inspiratie voor haar boek Journaal, regionaal nieuws en weerbericht Truckers, achtdelige tv-serle over de belevenissen van vrachtwagencahuffeurs, met James Hazeldine. Julie Shipley, Kenneth Cope e.a. Afl. 4: Brea king the eggman Variety club luncn: Russ Ab bot, fragmenten uit een amu sementsprogramma waarin Russ Abbot wordt geëerd Barry Manilow in Japan, re portage over de toernee van deze zanger in Japan (herh.) Weerbericht BBC 2 14.15 Labour Party Conference, rechstreeks verslag vanuit Brighton. Met om 15J0 en 15.50 Nieuws, weerbericht en regionaal nieuws 17.01 One in four, programma over lichamelijk gehandicapten en hun familie Ronnie Corbett raakt weer ver zeild in allerlei komische situa ties, op BBC 2 om 21.00 uur. TEKENING: ROD JORDAN/BBC 17.30 Film "87, filmrubriek met Barry Norman. Herhaling van giste ren met o.a. een discussie over geweld In bioscoopfilms, n.a.v. van de in Engeland omstreden film 'Angel Heart' van Alan Parker en aandacht voor de onlangs overleden filmmaker John Huston 18.00 No limits, jongerenmagazine met informatie en muziek, ge presenteerd door Jenny Powell en Tony Baker 19.00 Open to question '87, bekende mensen laten zich interviewen door jongeren. Ditmaal is Ber- nie Grant, één van de eerste zwarte parlementsleden van Engeland, te gast. Presentatie: John Nicolson 19.30 Schools Prom (2), serie pro gramma's over jeugdconcerten in de Londense Royal Albert Hall. gepresenteerd door vio list Nigel Kennedy 20 00 Floyd on France, culinaire se rie over de Franse regionale keuken, gepresenteerd door Keith Floyd. Afl.: Pays basque, over de Baskische keuken 20.30 Brass tacks, informatief maga zine over alledaagse zaken. Vandaag: The price of power, discussie n.a.v. de reportage van vorige week over de twee miljoen Engelsen, die beta lingsproblemen hebben met hun energierekening 21.00 The Ronnie Corbett show, co rn edyshow met als gasten o.a. Bruce Forsyth, Frank Thornton en Elaine Paige 21.30 ^Australia, documentaireserie waarin bekende Australiërs hun visie geven op de histori sche ontwikkeling van Austra lië, ter gelegenheid van het tweehonderdjarig bestaan van hun land. Afl. 3: Changes, met Philip Adams 22.25 Sing Country, serie reportages over een country-festival in het Wembley Stadion. Met o.a. The Forester Sisters. Boxcar Willie, Moe Bandy en Janie Fricke 22.50 Newsnlght, actualiteitenmaga zine 23.45 Weerbericht 23.50-00.20 Open University ffi Ondertiteling via TeleTekst. IS Tweetalige of stereo-uitzen ding. BZwart/wit-ultzending. KDZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. 88 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■Q Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. SKY CHANNEL 16.00 S The American Show, pop programma 16.30 3 UK Despatch 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie 18.57 Europees weerbericht 19.00 The new Dick van Dyke show, comedyserie 19.30 The quest, westernserie 20.25 A Country Practice, dramase rie 21.17 Europees weerbericht 21.30 Chuck Connors, westernserie 22.00 Nederlands voetbal, met Mar tin Tyler en Jan Rietman 23.00 US College Football. Iowa - Tenessee 00.00 Isl Monsters of Rock, har- drockprogramma 00.45 A Field in the sky, reportage van het licht- en muziekspeka- takel dat op 21 augustus j.l. plaatsvond in de Rotterdamse haven, ter gelegenheid van het Festival van Rotterdam 1988 00.57-01.00 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 The Music Box Live Show, popprogramma met Nino Firet- to 17.00 Countdown, met Adam Curry 18.00 The Secret Garden, jeugdserie 18.30 Catch Kandy, Jeugdserie 19.00 Game for a Laugh, amuse mentsprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 David Attenborough presents, natuurfilmserie. 1. 'Fox watch', documentaire over de vos. 2. 'At home with badgers' 20.30 Benny Hill, comedyshow 21.00 Cop, dramaserie 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Tomorrow's World at Large, wetenschappelijk magazine. Afl.: An explosive situation 00.00 Late Night Romantica, mu- ziekspecial 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04 00 The Music Box Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 Is) Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe. leder uur twee minuten popnieuws met Chris Salewicz en Steve Blame. Verder: concert-agen da (Gig guide), de Mega Mover en Record of the Day. Eenmaal per dag wordt KPO uitgezon den. een programma met de nieuwste videoclips TV 5 16.05 17.35 18.00 18.40 19.00 19.30 22.00 22.00 22.30 Julien Fontanes Magistral La Maison de TF1 Récréation Des Chiffres et des Lettres La Chance aux Chansons Julien Fontanes Magistral Magazine du sport Cine Club de TVS: Theodore et Cie, Franse speelfilm uit 1933 NEDERLAND 1 VOO 15.00 Seabert 15.10 Ghostbue- ters 15.35 Club Veronica Clipe 16.05 Pompy de Robodoll, tv-film van Tom Manders jr. uit 1987 NOS 17.30 «AS- Journaal VOO 17.46 Veronica Sport NEDERLAND 2 VPRO 15.31 Waarom stak de kever de weg over? Amerikaans filmpje van Jan Skrentry 15.38 Kindemlmnieuws 15.42-17.30 Kindereiland, Zweedse kinderfilm van Kay Pollak BRT 1 15.00 Mik, Mak en Mon, sf-serie voor kinderen 15.10 Kameleon, doe-pro- gramma voor kinderen 15.35 Mees ter... .hij begint weer, satirisch pro gramma voor de jeugd 16.00 Nils Holgersson 16.25 Vrouwtje Theele pel 16.40-17.25 Sprookjestheeter DUITSLAND 1 09.45 ARD-flatgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 11.10 Diese Drombuschs 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesschau 15.50 Ta gesschau 16.00 REHA '87 - Beurs voor gehandicapten 16.45 Das Schülermagazin im E raten 17.30 Die Trickfilmschau 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09 45-13.15 Zie Duitsland 1 16 00 Heute 16.04 Morgen schon, tv-serie 16.35 Heidi, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 S) Tele-illustrierte 17.45 Ein Heim für Tiere, tv-serie BBC 1 06.35 Edgar Kennedy 06.55 Weerbe richt 07.00 Breakfast time 08.40 Open air (1) 09.00 Nieuws 09.05 Neighbours 09.25 Labour party con ference 10.00 Nieuws 10.30 Play school 10.55 Five to eleven 11.00 Nieuws 11.05 Labour party confe rence 12.30 Open air (2) 13.00 Jour naal 13.30 Neighbours 13.50 Knots Landing 14 40 Valerie 15.05 Make 'em laugh 15.25 Gardener's direct line 15.50 Children's BBC 17.00 Newsround 17.10 KIN of the castle 17.35 Rolf Harris's cartoon time SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Wake-Up Club 07.35 DJ Kat Show 08 35 I Sky Trax 13.05 Another world 14.00 The Best of A Country Practice 15.00 Transfor mers 15.30 Barrier Reef 16.00 Pop Formule 17.00 DJ Kat Show RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Op reis door Hongarije. 22.02 Metterdaad. 22.06 Hemelsbreed. 22J0 Als mensen veranderen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Pluche en Plastic. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22J2 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Maria Callas 1923-1977: Pagli- acci, opera van Leoncavallo. 21 JO liter am a. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Muziek van deze eeuw. RADIO 5 18.10 NCRV: Literama-Poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18J0 NOS: Homonos. 19.00 Programma voor buitenlan ders. 20J0 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Klussen REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 17JO Actualiteiten. 18.00 Leiden Politiek 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00 Popwetenswaardigheden. 21.00- 23.00 Sport Café. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 16.30-18.20 Middag magazine met Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel. 18J0 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20J3 Sport en muziek. Met voetbal: lokeren - Honved Boedapest. 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23JO-02J0 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Het orgeltje van Yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23JO-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueei. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay. 19.45 Pianowerkjes van Tsjaikovskt. 20.00 Festival van Vlaanderen 1987. 22J0 Hoofdpijn. 23JS-23.45 Nachtmuziek. SUPER CHANNEL MORGEN 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Floyd on Food 10.00 Follow me 10.15 Everyday Yoga 10.30 Emmer- dale Farm 1100 What a picture 11.30 Simon Potter 12.30 In at the deep end 13.30 Tomorrow's World at Large 14.00 Weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Ghostbusters 16.00 Music Box Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 08.30 De rode draad muziek. 13.07 TROS: TROS Aktua. 13-20 Het Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 16J5 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeie morgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14J3 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country trail. 12J3 Ronduit op 3. 13J3 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonfton. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de Barok. 10J0 Orkestpaiet. 11J5 Symfonische muziek uit Enge land. 12JS Promenade. 13.00 Nieuws. 13J2 EO: Lunchconcert 14.00 Songs of praise. MJ0 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09 J0 RVU: Zo was het (7). 10.00 TROS: De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Mieke Teikamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: TROS Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma met land- en tuinbouw, regionaal nieuws, de uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07JO-O6JO Och tendmagazine. BRT 1 05J1 Met één wakker. 0SJ0 Uit de band. 11 JO Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13J3 Culturele Informatie. 14J3 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. Voetbal: Dynamo Boekarest - KV Mecheien. BRT 2 05J0 Goedemorgen morgen. 07.12 Ook goelemorgen. 06.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. 17 J0 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee met Raff. 10.00 Schoolradio. 11J0 Jean Sibelius (4). 12.15 De toonladder in de vorm van een kleine opera voor viool altviool en klavecimbel. Ma rais. 1310 Actueel. 1330 Music Snuff Box 14.00 Abu Hassan, opera van Von Weber. 14.55 Intermezzo. 15J6 Die Heimkehr aus der F remde. opera van Mendelssohn. 16.10 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 19