Leiderdorp eens over sportcomplex De Does JOUR NAAL ïV Noordwijkse bibliotheek viert 15-jarig bestaan Sassenheimse dansschool mag verder bouwen ijl HUI VERWARRING ROND ONTSLUITING SWEILANDPOLDER LEIDEN OMGEVING ficidócSoivumt ÜU Wassenaar verhoogt tarieven Meer geld voor cultuurprijs Brommer op auto 5Ci-- Inbraak in apotheek Kleuter loopt onder auto in Voorschoten EERSTE PAAL NIEUWBOUW NOG DIT JAAR DE GROND IN Feestjebij Bemardus DINSDAG 29 SEPTEMBER 1987 PAGINA Noordwijkerhout haalt klein chemisch afval op NOORDWIJKERHOUT Wet- houder P.C. Heemskerk geeft maandag 5 oktober het startsein voor de ophaalactie van klein che misch afval in Noordwijkerhout en De Zilk. Het afval wordt, ge scheiden, huis aan huis opgehaald in de week van 5 tot en met 8 ok tober. Deze week krijgt elk huisge zin een blauwe zak waarin men het klein chemisch afval kan doen. Deze zak wordt door de rei nigingsdienst opgehaald. Wethou der Heemskerk haalt maandag ochtend 5 oktober de eerste zak op bij de woning van mevrouw Van Haarlem aan de Warmerdamstraat 24 in De Zilk. WASSENAAR De inwoners van Wassenaar krijgen binnen kort mini-containers om het huishoudafval in te doen. Gevolg is wel dat het ophalen van het huisvuil een stuk duurder wordt. 3800 Wassenaarse gezinnen moeten volgend jaar 30 gulden meer betalen voor het ophalen van hun huisvuil en in 1989 krijgen ze nog eens een verhoging van 36 gulden. Voor 2500 andere Wasse naarse gezinnen, die nu ook hun afval in plastic zakken aanbie den, zal het tarief van 171 gulden in 1988 worden verhoogd naar 216 gulden. Voor die Wassenaarders die nu al een 120 of 240 li ter container hebben wordt het tarief 27 gulden of 156 gulden lager. Dat besloot de gemeenteraad gisteravond al hadden PvdA en D66 er wel moeite mee. Eerder verklaarde mevr. C. van der Meij-Klumpert zich tegen deze lastenverzwaring voor de Wasse naarse huishoudens. Ook nu weer pleitte zei voor een meer ge- differenteerde tariefstelling voor ae Wassenaarse huishoudens, waarbij de minst draagkrachtigen ontzien zouden worden. Vol gens Wethouder C. Barning is dat niet haalbaar. De verhoging van de tarieven rioolrechten stuitte op aanmerkelijk minder be zwaren. Voorgesteld werd de tarieven voor het rioolrecht per 1 januari 1988 met 12 procent te verhogen. Jubileum bij damesvereniging SASSENHEIM De damesvereniging St. Theresia heeft gisteren in de kantine van de V.V. Teylingen mevrouw P. Hoogervorst, die 50 iaar lid van de vere niging is waarvan de laatste 31 jaar als penningmeester, gehuldigd. Ze werd toe gesproken door voorzitter Mevrouw A. Noordermeer. Deze overhandigde een speciaal voor de jubilaresse ontworpen broche, bestaande uit drie roosjes van de H. Theresia. Dit werd gevolgd door een gedicht waarin de voorzitter vermeldde dat mevrouw Hoogervorst tot ere-lid van de vereniging is benoemd. Hierna werd de medaille omgehangen met de inscrip tie „Ere-lid van Damesvereniging St. Theresia", en aan de andere zijde „1956/1987 penningmeesteresse". WASSENAAR De gemeenteraad van Wassenaar is akkoord gegaan met het instellen van een twee jaarlijkse cultuurprijs. De prijs zal bestaan uit een oorkonde en een bedrag van 3000 gul den. Voor een receptie en /of culturele manifestatie rond de uitreiking van de prijs wordt 2000 gulden uitgetrokken. Deze bedragen lagen precies andersom tijdens de bespreking van het voorstel in een raadscommissie enkele weken geleden. Maar op aandrang van de commissieleden heeft het college van B en W besloten duizend gulden minder te besteden aan de zaken rond de uit reiking van de prijs om zo duizend gul den meer te kunnen geven aan de ont vanger van de prijs. SASSENHEIM Een bromfietser uit Lisse is gistermiddag om vijf over half vier op een be drijfsauto gebotst. De auto, bestuurd door een man uit Hazerswoude, kwam uit een uitrit van een bedrijf aan de Wasbeekerlaan. Hij onder schatte de snelheid van de bromfietser, reed de weg op richting Hoofdstraat. De bromfietser, die uit Warmond kwam, botste achterop de wa gen. De Lisser viel en liep een hoofdwond op. Hij werd ter plaatse behandeld door een arts. Een 21-jarige Noordwijkerhouter is gistermid dag met kneuzingen naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. De man reed op de kruising Warmonderweg/Prinsenlaan met zijn brommer tegen een auto. De auto, bestuurd door een 60- jarige Oegstgeestenaar, kwam uit de Prinsen laan en stond stil op het fietspad van de War- monderweg. De brommer reed over de War- monderweg. De bromfiets wordt onderworpen aan een technisch onderzoek. WASSENAARSE VERDRONKEN WASSENAAR De 43* rige E. Planken uit Wai naar is gistermiddag rond drie uur door de Wasse. naarse politie dood aange troffen in een sloot langs dj Schouwweg. Een voort ganger zag de vrouw in 1 water liggen tussen het J& hannahuis en het Wav^ park en belde de politie Onderzoek heeft uitgewe- zen dat de vrouw op zater dag of zondag is verdron- ken. Een misdrijf wordt uitgesloten. De politie ver- moedt dat de vrouw na het gebruik van alcohol per on geluk in de sloot is terecht gekomen en verdronken. LEIDERDORP Een apotheek aan het Loeve- stein in Leiderdorp is vannacht het doelwit ge weest van een inbreker. De man wist zich een toegang tot het pand te verschaffen door een bo- venraampje open te bre ken. Hij maakte zich ech ter uit de voeten toen het alarm af ging en de apo theker een kijkje kwam nemen. Het is nog niet bekend of er iets gestolen VOORSCHOTEN Een 5- jarige Voorschotense kleuter is gistermiddag met een hoofdwond naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden gebracht nadat hij op het Sa- vornin Lohmanplantsoen on der een auto was gelopen. De auto werd bestuurd door een 33-jarige vrouw uit Voor schoten. De kleuter liep plot seling de weg op en de auto mobiliste kon het kind niet meer ontwijken. Het ongeluk gebeurde rond vier uur. LEIDERDORP De ge meenteraad van Leider dorp heeft gisteravond unaniem besloten een sportcomplex te realiseren op de plaats van het hui dige zwembad De Does aan de Hoogmadeseweg. Het zwembad wordt ver bouwd tot een recreatie- bad, onder andere door de aanbouw van een recrea tief gedeelte van circa 650 vierkante meter waarvan de wanden kunnen worden opengeschoven in de richting van de ondie- Ee buitenbassins. Verder omt er een sporthal. Door de koppeling van bin nen- en buitenbad en door openstelling van het recreatie ve binnenbad in de zomer krijgt het bad een all-weather karakter. Het diepe 50-meter- bad gaat verdwijnen. Het zwembad moet ruimte bieden aan een sauna en fitness van de sportschool van Theo van Houdt die tevens een rol in het management zal gaan vervul len. Een sporthal met een kan tine zullen een geïntegreerd deel vanhet complex uitma ken. Het geheel vergt een in vestering van ongeveer 9,5 miljoen gulden. Met dit besluit zette de ge meenteraad een streep onder een al enkele jaren durende discussie over de meest gewen ste oplossing van de zwembad- problematiek in Leiderdorp. Vorig jaar november werd een voorstel van het college voor de bouw van een recreatiebad volgens de plannen van de stichting zwembad De Does met slechts één stem verschil verworpen. Niet alle raadsle den bleken overigens even ge lukkig met de oplossing voor de variant Recreatie-II waar het college voor heeft gekozen. Zo hield het PvdA-raadslid G. Keijzers een uitgebreid betoog waarin hij nog eens zijn twij fels over de haalbaarheid van de financiële randvoorwaarde van vijf ton op langere termijn etaleerde. De PvdA zou vol gens Keijzers tevreden ziin ge weest met een zwembad zon der meer als basisvoorziening zonder recreatieve franje. Met een stuurgroep uit de raad zou, zo meende Keijzers, vrijwel zeker tot een renovatievariant hebben geleid. Ook CDA-frac- tievoorzitter A. Roest had kri tiek op de voorbereiding, maar koos niettemin voor een recre atief bad. Een probleem was voor zijn fractie de haast waarmee tot een besluit moest worden gekomen. Wethouder mevrouw C. Hui gen-van Boven (WD) had weinig moeite de kritiek te weerleggen. Zij wees op de procedure die met de raad was afgesproken om tot een besluit te komen. De kritiek dat er naar een recreatievariant was toegewerkt, legde zij naast zich neer. Sporthal De bouw van de sporthal bleek ook de algemene instem ming van de raad te hebben. Vorig jaar had alleen het raadslid H. van der Zande (PPR/PSP) hier bezwaar te gen. Gisteravond bleek hij overstag te zijn gegaan. Door slaggevend woor hem was een gesprek met sportraadvoorzit ter R. van der Vlies. De opvat ting van de sportraad dat de wedstrijdsport niet boven die van de recreatieve sport gaat, was voor Van der Zande ge ruststellend. Door de belang stelling van de KNVB en RCL voor medegebruik van de sporthal is de vrees voor leeg stand van de bestaande sport zaal Op Dreef weggenomen. Een onderhandse aanbesteding moet nog uitwijzen naar wie de opdracht voor de bouw van het sportcomplex uitgaat. Aan genomen mag echter worden dat dit het Tilburgse bouwbe drijf Pellikaan zal zijn dat in tensief bij de voorbereiding betrokken is geweest. Met de uitwerking van de plannen is nog enkele maanden gemoeid. Verwacht wordt dat dit jaar nog de eerste paal voor het nieuwe sportcomplex de grond in gaat. De hal van het verpleeg- en verzorgings huis Bernardus in Sassenheim was gisteravond stampvol met bewoners, die een kijkje namen bij de officiële Ingebruikname van de automatische deuren. Met de installatie van de deuren is een jarenlange wens van de bewoners en directie van Bernardus in vervulling gegaan. Na een openingslied verwijderde de heer Butter een laken dat voor de deur was gespannen. Vervolgens knipte mevrouw Van den Akker een lint door en reed in haar rolstoel de hal in, gevolgd door de heren Guldemond en Butter. FOTO: HENKV.D. ENDE Kinderzegels weer te koop Ruim 300.000 kinderen gaan vanaf morgen van deur tot deur om kinderpostzegels en wens kaarten aan de man te brengen. Ze doen dit om leeftijdgenootjes in binnen- en buitenland te helpen. De zegels hebben dit Jaar als thema Kind en Beroep. Charlotte Mutsaers die ze maak te, beeldde meisjes af in beroepen te land, ter zee en in de lucht. De zegels komen op woens dag 11 november uit. Dan komen de kinderen weer langs om de bestellingen af te leveren. FOTO: PR jch NOORDWIJK In 1971 werd voor het eerst ge sproken over een op te richten Openbare Biblio theek in Noord wijk. In iets meer dan een jaar tijd werd de oprichting een feit en vond de officiële opening plaats in een noodgebouw aan de Wete ringkade. Nu, 15 jaar la ter, is de bibliotheek sinds vier jaar tot volle tevre denheid gevestigd in een prachtig modern gebouw, pal naast het oude stekkie, dat nu in gebruik is door de Noordwijkse natuur- vereniging. De bibliotheek maakte in 15 jaar tijd een enorme groei door, van 2980 lezers in 1974 tot 7563 in 1986. In tegenstel ling tot de meeste andere bi bliotheken vertoont die van Noordwijk nog steeds een ge stadige groei. Het 15-jarig be staan zal niet uitbundig worden gevierd. Natuurlijk gaat volgens het hoofd varr de bibliotheek, mevrouw G. van Duyvnvoorde en voorzitter van het bestuur, P. Passchier, de vlag in top op de feestelijke dag zelf. Dat zal ziin op woens dag 7 oktober. Alle kinderen die op die dag een bezoek brengen aan de „bieb" zullen een presentje krijgen. Verder zal nuis-aan-huis een uitge breide folder worden bezorgd plus boekenlegger, waarin alle informatie over 15 jaar Biblio theek Noordwijk te vinden is. Het uitgebreid vieren van het jubileum is volgens Duyven- voorde niet mogelijk omdat de bibliotheek deze weken bol staat van de activiteiten. Is men nu en de komende week nog druk met allerlei aktivi- teiten rondom het project „Spel en speelgoed", georgani seerd door de Werkgroep Cul turele Vorming Schooljeugd, vanaf 10 oktober staat er weer van alles te gebeuren in het kader van de nationale kin derboekenweek. Passchier en Van Duyven- voorde benadrukken dat de Noordwijkse bibliotheek altijd, met inachtneming van de be perkte financiële mogelijkhe den, zoveel mogelijk organi seert voor de Noordwijkse be volking, leden of niet-leden. Door de jaren heen is een col lectie boeken opgebouwd van 50.000 exemplaren en inmid dels is men begonnen met het bestellen van compact disc's die vanaf januari volgend jaar uitgeleend gaan worden. Het inlichtingenwerk heeft de laatste jaren een grote vlucht genomen. Een leuke aktie in dit kader was de vragenaktie „vragen staat vrij" die begin van de maand van start ging. Meer dan honderd leuke, bij zondere en ook heel moeilijke vragen werden gesteld, die vrijwel allemaal door de bi bliotheekmedewerkers konden worden beantwoord. Met deze aktie hoopt men te hebben la ten zien dat iedereen ook voor het stellen van vragen bij de bibliotheek aan het goede adres is. Andere aktiviteiten zijn de klassebezoeken en de schrij versavonden. De eerste schrij versavond van dit seizoen is op 13 oktober, wanneer Her mine de Graaf komt vertellen over haar leven en werk. Op 22 oktober wordt in de bi bliotheek het eerste boekje van Pieter de Jong, een Noordwijkse tekstschrijver van liedjes over verstandelijl gehandicapten en als arts ver bonden aan de dr. mr. Willem van den Berghstichting, geboden. De titel van he boekie is „Van vreemde voge tot koekoeksjong". Op deze avond wordt verder een caba retvoorstelling gegeven doe „Klein foutjewaarin Piete de Jong ook meespeelt. De bibliotheek heeft vele plannen voor de komende ja ren. Zo staat op het verlang lijstje de aanschaf van vidi o/tv bovenaan. Katalogusauto matisering is een volgend stap. Bladmuziek vormt e< „zwart gat" in de collectie van dat gat wil men zeker af Een andere stap is de invoe ring van een electronisch in formatiesysteem. Volgens Van Duyvenvoorde, sinds 1 juni van dit jaar hoofd van de 1 bliotheek is het opvallend dat de jeugdleners het wat af laten weten. Een oorzaak daarvan weet ze niet te noemen. Wel zal daar onderzoek naar worden ingesteld. Ook vakan tiegangers maakten minder gebruik van het uitleensyt teem 626 vorig jaar tegen 83 in 1985/ Kinderboeken week (2)Computers vond Kinderboeken week (1) De Leiderdorpse bibliotheek in Muzenhof besteedt specia le aandacht aan de kinder boekenweek. Donderdag wordt een middag met dia's, tekenen en volksdansen ge organiseerd voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar van kwart over vier tot half zes. Op donderdag 8 oktober eveneens een middag van kwart over vier tot half zes, maar dan voor de kinderen van 9 tot en met 12 jaar met puzzeltocht en volksdansen. Op zaterdag 10 oktober geeft poppenkast Trinette voorstel lingen. Om twee uur is er een voorstelling voor kinde ren van 4 tot en met 7 jaar, om half vier voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Gra tis kaartjes voor de activitei ten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek. In de bibliotheek van Lisse treedt morgenmiddag vanaf twee uur de volksdansgroep uit de Poel op. Om kwart over twee start een diavoor stelling op de voorleeszolder en de gehele middag is er de puzzel „Zoekspel Europa Kinderen kunnen in de bi bliotheek kleurplaten opha len. Tevens zijn er twee ten toonstellingen: van bekroon de boeken en boeken over Europa. WAO De WAO-kring is de Zeven sprong aan de Rusthoflaan in Sassenheim van start gegaan met haar winterprogramma. Dinsdagmiddag kunnen de dames bezig zijn met hand werken, woensdagmorgen is er volksdansen of bloem schikken en 's middags kla verjassen, sjoelen en biljar ten. Verder is er ook een taalcursus. Op dinsdag 20 ok tober is er van tien tot vijf uur in de Zevensprong ver koop van handwerken Voor meer informatie kan men contact opnemen met me vrouw C. Witte man, telefoon 01711-11187. Het Vrouweno verleg Zoeter- woude houdt vandaag in de aula van de Westwoudschool een computeravond. De bij eenkomst is bedoeld om de computerklooftussen vrouwen en hun kinderen te dichten. De videofilm „Het zit in de computer" wordt vertoond en men kan zelf werken op een personal com puter. De bijeenkomst begint om acht uur. Opbrengst De kaartavond voor de Zoe- terwoudse missionarissen heeft vrijdagavond 855 gul den opgebracht. In totaal de den 60 kaarters mee. CDA De afdeling Leidschendam van het CDA houdt donder dag een ledenvergadering in de zaal van de Andreaskerk aan de Gruttolaan. Drs. J.M.M. Penders, lid van het Europees Parlement namens de Europese Volkspartij en het CDA, houdt een inleiding over Europese aangelegenhe den. Aanvang acht uur. DEN HAAG/SASSEN- HEIM De bouw van de dansschool Van de Pavert op de hoek Concordia- straat/Hoofdstraat mag doorgaan. Dat heeft de Raad van State vanmor gen beslist. Digros B.V. had om schorsing van de bouwvergunning ge vraagd. Zij maakte be zwaar tegen het tekort aan parkeerplaatsen in de omgeving van de super markt door de bouw van de dansschool en eiste dat de dansschool alsnog „op palen" wordt gebouwd. Onder en rond de school zouden dan 48 parkeer plaatsen kunnen worden gerealiseerd. E. van Santen zei gisteroch tend namens de Digros tegen staatsraad J. Blaauw het een kwalijke zaak te vinden dat de gemeente Sassenheim zich niet aan de oude afspraak vah bou wen op palen nad gehouden. Toen dit om financiële rede nen niet haalbaar bleek, werd besloten de dansschool alsnog op de begane grond te bouwen. Dit betekende dat er vijf par keerplaatsen minder konden worden aangelegd. Van San ten betwijfelde of het alleen om financieringsredenen was dat het plan op palen niet door kon gaan. „Ik begrijp niet waarom daarover met de Di gros geen contact is opgeno men. Misschien had Digros de bouw zelf kunnen financie ren". Van Santen betichtte de ge meente verder van „gegooc hel" met aantallen parkeer plaatsen. „Om te maskeren dat. er wel degelijk door het nieu we plan, in vergelijking met het oude plan en het bestem mingsplan, parkeerplaatsen verloren gaan". Bovendien vond Van Santen dat de par- keerbehoefte van de dans schoolbezoekers wordt onder schat „De parkeersituatie is al wanhopig, zonder dat de dans school ook nog eens op een parkeerplaats wordt gebouwd en nieuwe parkeerders aan trekt". A. Haasnoot van de gemeente Sassenheim wees erop dat in het oorspronkelijke bestem mingsplan is voorzien in '48 bij de Digros. jrdat er extra parkeerplaat sen aan de Oude Haven zijn gemaakt en binnen korte tijd parkeerplaatsen bij de Jan van Brabantweg komen betekent dit dat er binnen een straal van 100 meter 134 parkeer plaatsen zijn. „Dat zijn er 86 meer dan in het bestemmings plan", meende Haasnoot die concludeerde dat een bestem mingsplanwijziging voor de bouw van de dansschool dus verantwoord was. Haasnoot wees op het feit dat de dans school wordt gebouwd op de plaats van een voormalige kleuterschool en dat aanvan kelijk met de Digros overleg is gevoerd over de uitbreiding van de 20 parkeerplaatsen die naast de kleuterschool lagen. In 1986 wees de Digros een a eindbod van de gemeente af waarna de plannen voor de dansschool werden ontwik keld. Haasnoot: „Ondertussen wordt de parkeerruimte vlak naast de Digros al verruimd van 20 tot 36 plaatsen". Haas noot pleitte voor afwijzing van de gevraagde schorsing van de bouwvergunning. Van de Pa vert moet immers op 1 decem ber zijn huidige dansschool bo ven de Amrobank verlaten. „Als de bouw stil komt te lig gen, staat hij midden in het seizoen met zijn leerlingen op straat", aldus Haasnoot. Dans schoolhouder H. van de Pavert zelf legde nogmaals de nadruk op het feit dat hij overdag geen lessen geeft en in de vooravond alleen aan jonge- ren. „Die komen met de fiets en de brommer. WARMOND De ontsluiting van de Sweilandpolder in Warmond verloopt minder vlot dan was verwacht, dat bleek uit de vergadering van de con tactcommissie voor het Lage Land gis teravond in Warmond. Met het Lage Land worden de zogenaamde War- mondse „overzeese gebiedsdelen" be doeld, de polders aan de rechterkant van de Kagerplassen die grenzen aan de gemeente Alkemade. Op de agenda stond het punt „ontslui ting Sweilandpolder". Daarmee werd feitelijk bedoeld: de ontsluiting van de boerenbedrijven van Van der Geest en Van Schie, via een aansluiting op de Boekhorsterweg. Bij de bewoners van de polder bestond echter de indruk dat het ging om de volledige ontsluiting van de polder. Die verkeerde indruk moest door de vertegenwoordigers van de gemeente worden weggenomen. Op dit moment heeft de gemeente War mond geen plannen voor een verdere ontsluiting van de polder. Initiatieven daartoe moeten door de bewoners zelf worden genomen, zo werd duidelijk ge maakt. De ontsluiting van de twee boe renbedrijven is inmiddels een aardig stuk gevorderd. De onsluiting, met een j lengte van anderhalve kilometer wordt grotendeels door de boeren betaald. De gemeente Warmond geeft subsidie, j Toch ziin er problemen, omdat er on duidelijkheid bestaat over de eigen domsrechten van enkele stukken grond.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 16