LIEFDESVERDRIET tv-spel vol zieleroerselen IO/TELEVISIE rouwen kijken meer levisie dan mannen i Nederland t r 1 Ap EaidoeSoutmit MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 PAGINA 9 0, deze Top 10 ia gemeten ge- nde de maand augustus. De He vindt plaats op grond van pro' ji|(dichtheid$percentage; één ln' ml is gelijk aan 131.000 Ne- J[P|j iders, ouder dan 6 jaar. De •ne rijn i zijn afkomstig van het d*n rroekbureau Intomart, dat e 1 ontinu kijkonderzoek houdt, ug dracht van de Kijk- en Luis- mst van de NOS. d.a KonRumenlenbua aldii g.uur journaal Hie Master Socutara hter het Nieuwe Televizier 3.140.000 3.010.000 3.010.000 VOO 2.880.000 22% 6.6 24% 23% 23% 7.3 lese NOS-maandlijsr vergelijkt met de wekelijkse Top 10 afdrukken, zal voor het eerst Socutera tegenkomen. Deze lachtigde ontbreekt in de reguliere lijst, omdat daarin lenloze omroepen worden opgenomen. In plaats van de hebben we in de maandlijst ook de absolute cijfers opge- Kijk eens goed en constateer dat slechts 3'A miljoen Ne- lers regelmatig naar het 8-uur journaal kijken Er is na- ook een groep die alleen om half 11 kijkt of alleen om maar heel vaak kijken de kijkers van het 8-uur journaal jar de andere bulletins. Conclusie: de meerderheid van het Rek kijkt niet naar het (belangrijkste) NOS-journaal. Wie eeds niet gelooft dat het journaal zo slecht bekeken wordt, nog een paar andere cijfers: de gemiddelde kijkdichtheid gramma-categorie. Amusement: 16%; drama: 12%; sport: ormatie: 10%; jeugd: 6%; kunst: 4% mkt dat al die kijkers naar de buitenlandse zenders zitten ikeloeren, slaat ook de plank mis. In augustus haalde de 6%. de ARD en ZDF elk 4% en Sky Channel 3%. Alle ove- fsï buitenlandse zenders en satelliet-stations haalden per zen- 1 hooguit een gemiddelde van 1%. EDWIN BAKKER .VERSUM In de periode oktober 1986 tot en met maart bedroeg de kijktijd voor Nederland 1 en 2 bij vrouwen 1 en 52 minuten per dag en bij mannen 1 uur en veertig mi- Vrouwen keken vooral 's middags voor 17.00 uur en 's a- tussen 20.00 en 22.00 uur meer televisie dan mannen. Dit it uit het Continu Kijk-onderzoek van de NOS/STER. mate waarin vrouwen en mannen kijken verschilt per pro- mmasoort. Vrouwen kijken meer dan mannen naar Neder- televisie-series, Nederlands amusement, buitenlandse co- lies en tv-feuilletons en ook wat meer naar lichte informatie laar kinderprogramma's. Daarentegen kijken vrouwen aan lijk minder dan mannen naar sport op televisie en naar ero- getinte uitzendingen. Het Nederlands publiek dat naar Ne- 0 land 1 en 2 kijkt bestaat in het algemeen voor 54 procent uit •m iwen en voor 46 procent uit mannen. Een opvallend gegeven i it volgens een NOS-telefoonenquete vier van de tien vrou- i tijdens het televisie-kijken andere activiteiten hebben. Van mannen zei daarentegen een op de tien het televisie-kijken te i ibineren met andere bezigheden. Bij het gezamenlijk kijken het opvallend vaak de mannen die de afstandbediening van rd televisie-toestel hanteren, ioa „Ik maak er geen geheim van. In dit tv-spel heb ik een deel van mijn eigen ervaringen verwerkt. Ja ren geleden werd ik ver liefd op een meisje, dat mii na enige tijd de bons gaf. Het leed was zoals dat behoort niet te overzien. Met mijn tweede meisje fnaakte ik het uit. Pas bij de derde vond ik me zelf terug en was het raak. Daar ben ik nu al jaren mee getrouwd". Meer dan openhartig aan het woord de schrijver Karei Eykman, wiens boek „Lief desverdriet", waarmee hij een Gouden Griffel in de wacht sleepte, voor IKON-tv werd bewerkt. Hierin krijgt ene Monika het stevig voor de kiezen met haar zieleroer- selen, als haar jongen Peter het op zeker moment voor gezien houdt Morgen kan het bekeken worden op Ned II om 19.12 uur. Een week later wordt in het tweede deel verteld hoe het afloopt. Wie het boek al las, kan er toch voor gaan zitten. In samenwerking tus sen de schrijver en regisseur Jan Keja werd er voor een niet-literaire benadering ge kozen. De beelden moeten het verhaal vertellen. Daar voor werd o.m. een popgroep ingeschakeld, die het liefdes verdriet niet alleen in diver se toonaarden bezingt, maar ook in nadrukkelijke percus sie laat weten wat je daar aan kan doen. Wie op dit punt zijn draai niet vindt, blijft zijn leven lang een amoureuze zwerver, die al tijd achter de einder het wenkend geluk zal zoeken. Lessen Het leven is geen zachtzinnig gebeuren en de liefde kent zijn harde lessen. Hierover weet Eykman uit eigen bele ving te berichten. Mijn zusje hield er vroeger maanden lang een geliefde op na, die haar op een gegeven ogen blik zonder meer liet zitten. Op de vraag hoe zij dat zeer verwerkte, antwoordde zij kordaat: „Ik kies een onhan dige jongen, zorg ervoor dat- ie heel erg verliefd op mij wordt en dan geef ik hem de bons". Zo werkt dat blijk baar. De popgroep Abba zong er al over: „Er zijn „winners and loosers"; niemand komt ongeschonden uit de strijd om het bestaan van de liefde, the struggle for live and love". Eykman doet er ook niet gemakkelijk over. Hij zegt, dat een uitgeraakte om- Monika en Peter, voortaan vrienden. gang evenveel pijn kan doen als een mislukt huwelijk. Liefde kent ook smart. Hij vertelt hoe hij in dit verhaal ook zijn gevoelens heeft ver werkt die hem bevingen, toen zijn oudste dochter uit huis ging om op zichzelf te gaan wonen. Letterlijk vult hij zichzelf aan: „Ik ben niet zo senti menteel, dat ik last heb van waterlanders als ik mijn ei gen teksten lees. Maar tel kens bij het herlezen van dit verhaal heb ik het toch even moeilijk met mezelf". Dit weerhield hem er niet van om aan dit tv-spel een gevoelvol schertsgedicht toe te voegen, waarvoor hij in spiratie opdeed bij het ro mantische Candlelight-pro- gramma van Jan van Veen. Dit komt er ongeveer op neer, dat de liefde geen zee te hoog gaat, maar dat je er jammerlijk in om kunt ko men. Zo is er nog meer, dat in dit stuk „Liefdesverdriet" het gevoel aanspreekt. Moni ka heeft het ernstig te kwaad met zichzelf als „haar" Peter voorstelt voortaan „vrien den" te blijven. Alsof het om twee vergelijkbare groot heden gaat en alsof haar ver beeldingswereld niet ineen is gestort. Zij krijgt de zichtba re steun van moeder. Maar liefdespijn is toch een andere pijn dan een stukgevallen knie. Het lijkt wel of je een gat in je hart valt. In het boek komt wat Moni ca doormaakt in monologen naar buiten. Geschreven woord. De beeldelectronica biedt andere mogelijkheden. Daarvoor werd een Cupido de scene binnengevoerd, die te spelen krijgt wat het meis je allemaal door moet ma ken. Daar komen prachtige scenes uit, zoals wanneer Monika een andere coiffure laat aanleggen om het gevoel van de oude mens een beetje van zich af te schudden. De ludieke kapper maakt er „toedeloe" een speels spinsel van. Onwijs gaaf. De Rotterdamse „Zwarte hand"-groep liet zich graag inpalmen om dit spelletje mee te spelen. Suus Broek- huysen, John Buysman, Rina Galama, Keim'pe de Jong, Louis Kockelman en Peter Tinke zetten dit spel al eerder op het toneel in de re gie van Andy Daal. Zij haal den er zelfs een goede fee bij. Die leert Monika lering te trekken uit deze levensles. Zij moet langs andere wegen nieuw geluk gaan zoeken, maar gooi nooit herinnerin gen weg. Je zult ze later hard nodig hebben. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 AVRO 15.30 Morgen gebeurt het (1), totaalprogramma met als thema de nieuwe vindin gen die ons leven (gaan) bepalen. Presentatie: Ka- rel van der Graaf, Amanda Spoel, Bas Westerweel, Ad Visser, Ruud ter Weijden e.a. Met om 15.35 Service Salon, gevarieerd pro gramma met amusement en informatie, waarin o.a. getoond wordt hoe men in de toekomst via een drukknop in de huiskamer de boodschappen kan be stellen NOS 17.30 WB-Journaal AVRO 17.46 Morgen gebeurt het (2), vervolg. Met: 'Morgen ge beurt het... ook voor jou', Toppop-special over jon geren en de technologi sche vernieuwingen TELEAC 18.30 Slaapstoornissen, voor lichtingsprogramma 18.45 Pronto, voorlichtingspro gramma over de cursus Italiaans AVRO 19.00 Morgen gebeurt het (3), vervolg. Met aandacht voor een oefening van de Koninklijke Marine en om ca.19.25 AVRO's Sportpa- norama, waarin een repor tage over ontwikkelingen in de sport, zoals onder zoeken naar aërodynami ca, hartslagmeting, kle ding en schoeisel. Verder het doelpunt van de week NOS 20.00 E Journaal en weerover- zicht AVRO 20.28 Morgen gebeurt het (4), vervolg. Met o.a. de repor tages 1. 'Het ziekenhuis', registratie van een opera tie in het Academisch Me disch Centrum in Amster dam, 2. 'De krant', een 'The Golden Girls', vandaag op Ned. 2 om 21.47 uur. FOTO: ANP kijkje op de redactie van De Telegraaf, 3. 'De uni versiteit', over de TU Twente, waar indrukwek kende ontdekkingen worden getoond die in de industrie al worden toege past of binnenkort toege past zullen worden en 4 'De haven', over het afhan delen van vrachten die pet schip de haven van Rotter dam binnen komen 00.00 Ontdek je plekje, filmim pressie van Nederland: mooiste plaatsen. Afl. Naarden NOS 00.15 Journaal 00.20 Nieuws voor doven er slechthorenden NEDERLAND2 18.30 18.45 19.00 19.27 19.52 22.30 22.45 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Sesamstraat ^Jeugdjournaal Journaal HV Kwartslag: Sporen van staal, korte film over de opkomst en teloorgang van de Utrechtse staalfa briek Demka. Het verhaal van hard en smerig werk. van een buurt waarin het silhouet van de fabriek do mineerde, van de vele huishoudens waarin de Demka centraal stond VARA Labyrinth, spelprogram- ma gepresenteerd door Peter Jan Rens De baas in huis? (Who's the boss). Amerikaanse comedyserie. Afl.: Het stuk van de maand. Mona laat voor een liefdadig doel een kalender maken, waar Tony voor moet poseren. Angela neemt daar heftig aanstoot aan Bergerac-special: Vuren in de herfst, extra lange aflevering van deze Engel se politieserie met John Nettles in de hoofdrol. Op Jersey arriveert een man, die paranormaal begaafd is. Hij weet de steenrijke weduwe te overtuigen een séance aan te gaan. Daar komen echter heel wat ge heimen uit Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: De operatie. Dorothy raakt bij het dansen gewond, maar weigert naar een dokter te gaan. Dan komt de aap uit de mouw. Zij is bang voor iedereen die een witte jas draagt Topspin, kort filmpje van Joachim Kreek over tafel tennis NOS Journaal Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven en slechthorenden di ret ch Mauw» in teletekst Tik Tak, peuterprogramma Plons, kinderprogramma Kameleon. doe-programma voor kinderen. Afl.: De tijd Avonturenbasi (Danger bay). Canadese Jeugdserie. Afl.: Va kantie Juke box Uitzending door derden. Pro gramma van het Vrije Woord 5e I Programma-overzicht D I Nieuws öm, I Music-Hall (slot), vierdelige Franse serie van Marcel Blu- wal. Met Simone Slgnoret, Da niel Olbrychskl. André Dusso- Wikken en wegen, consumen tenmagazine gepresenteerd door Miel Louw. Met o.a. een test van gezinswagens, insek- ten verdelgen en nieuwe trends met verse voeding Ommekeer Step-Tussen bei de. In deze reportage wordt het tot stand komen gevolgd van het tweede theaterstuk van de groep 'Stap' die be staat uit mentaal minder vali- fht 4-23.05 Mauws an Coda IT 2 B Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie. Patricia probeert op een Hf meedogenloze manier Stephen terug te winnen. Tony doorziet Sheiley Intermezzo: 4 brothers. 1 sis ter van Werner van Cleemput. Door Quintessens Oshin, Japanse tv-serte met Ayako Kobayashl en Shiro Ito 0 Programma-overzicht Kwidam, videospelletjes met Marleen Gordts Extra Time, sportmagazine Blikvanger, maandelijks mo demagazine. 1. Le Défilé, bal letvoorstelling met Jean-Paul Gaultier. 2. Pole position, mo deshow in de hallen van Kort- rijk; Modespel: Jo Lemaire; Straatmode: Genk. Presenta- tie: Ghisialne Nuytten 35-22.10 Hane Flower, program ma rond de componist Hans Flower, die deze zomer tachtig werd IBF 1 ONEm, vakaturebank M 30 Nou be rvouba, tekenfllmmaga- VI zine »P.p. bonheur (The Cosby Show), comedyserie Cerrefours, gevarieerd pro gramma Journaal 03 Ce eoir, regionaal journaal 26 Quick st Flupke, tekenfilmse- l rie 30 Journaal ia 05 Contacts, verkeerstlps. Afl.: h Instltut Beige pour la Sócurité Routlére L'écran-témoln: Taxi driver, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Martin Scorsese. Met Ro bert de Niro, Jodie Foster. Cy- blll Shepherd e.a. Aansluitend. Discussie met als thema: Les quartiers chauds |5 Laatste nieuws 35-00.05 Tribune économlque st DUITSLAND 1 15.50 Ta gee scha u 16.00 Die Montagafamilie. tv-serte met Ingeborg Schöner. Gert Haucke, Gabrieie Fischer e.a. Afl.: Mónner 16.25 Da ich schon mehr als 100 Jahr zu Gaat auf dieser Erde war (1), mensen die meer dan 100 jaar oud zijn vertellen over hun leven 17.15 ffFlussfahrt mit Huhn, kinder serie. Afl.: Reise an den Hori zon 17.45 17.55 18.25 19.00 19.57 20.00 20.15 22.30 23.00 00.30 00.35 Hier und Heute, regionaal ma gazine Drei Damen vom grill, tv-se- rie. Afl.: Einsamkeiten Remington Steele, tv-serie. Afl.: Adel verzichtet Programma-overzicht ffTagesschau Die letzten Tage von Pompeji (slot), vijfdelige tv-film naar de roman van Edward Bulwer Lyt- ton. Met Ned Beatty, Franco Nero. Linda Purl e.a. Lydon moet in het circus tegen Glau- cus aantreden, die ter dood Is veroordeeld. Hij kan echter niet vergeten wat Glaucus voor hem gedaan heeft en weigert. Maar als hij hoort dat Glaucus dan voor de leeuwen zal worden gegooid, belooft hij hem een snelle dood Von der Schulbank zum Ely- see: Elite in Frankreich, docu mentaire Nur für Busse, sketches met Jochen Busse Tagesthemen, actualiteiten Duo Valentianos, tv-film van Gertrud Pinkus. Een Jonge goochelaar leert Margaret Wtedstruöke kennen, één van de weinige overlevenden uit de variété-wereld van de dertiger Jaren. Samen met haar doch tertje leeft zij nu als straatmu zikant. De goochelaar raakt gefascineerd en wil het verle den reconstrueren Tagesachau Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 16.00 16.04 17.00 17.15 18.56 1900 19.30 Programma-overzicht Heute Elf Lander, ein Land - die Bundesrepublik, dertiendelige documentaireserie over de BRD, gezien door de bewo ners. Afl. 1: Ein schónes, ein schwieriges Vaterland (herh.) Technik 2000, technisch maga zine voor jongeren. Presenta tie: Biggi Leichtermann Heute 15: Tele-illuatrierte, actualitei ten. sport en amusement Ein Colt für alle Falie, Ameri kaanse tv-serle met Lee Ma jors, Douglas Barr, Heather Thomas e.a. Afl.: Der Dameni- mitator Programma-overzicht Heute Bud Spencer Sle nannten ihn MUcke (Lo chlamavano Bulldo zer). Italiaanse speelfilm uit 1978 van Michele Lupo. Met Bud Spencer, Raimund Hram- storf. Joe Bugner, e.a. Mücke verliest zijn vissersboot door een ongeluk met een onder zeeboot. Via een vechtpartij en een café aan de haven, wordt hij trainer/speler van een Lesley-Ann Down is te zien In het laatste deel van 'Die letz ten Tage von Pompe'f, op Duitsland 1 om 20.15 uur. FOTO: AP plaatselijk voetbalteam, dat de favorieten willen verslaan. Aan sluitend: Ratschlag für Klno- ganger, filmmagazine. Ditmaal aandacht voor de film 'Radio Days' van Woody Alten 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-Journal 22.10 Reisebilder aua der DDR. 'Die Marlitt, oder: Tod In Arnstadf, documentaire over de oudste stad in de DDR: Arnstadt 22.40 ®Der Leutnant und sein Rich ter (1). tweedelige film naar de roman van Maria Fagyas. Met Helmut Grien, lan Charteson, Robert Diet e.a. Richard Mader wordt door gif vermoord. Hier na ontvangen meerdere offi cieren gifbraven. Er Is een ver dachte die wordt aangeklaagd, met kans op ernstige gevolgen 00.25 Heute DUITSLAND 3 18.30 19.00 20.00 20.15 20.45 22.15 22.45 Erzéhlen und Erziehen: Mar- chen, Fabel, Parabel, cursus Duits Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Raamprogramma van de re gionale studio's Tagesachau ffündenstrasse, tv-serle met Georg Uecker, Annette Kreft, Wolfgang Grönebaum e.a. Afl.: Bienvenldo (herhaling van gis teren) Globetrotter Von Madrid bis Galicien, documentaire over het grote verschil tussen het Spanje van Madrid en Galidé Hinter den Schlagzeilen: 1937 Kultur im Rheinland vor 50 Jahren, documentaire Thema des Monats. Weltpre- miere: Ein Kernkraftwerk wird abgerissen. Aansluitend: Laat ste nieuws ffl Ondertiteling via TeleTekst. SI Tweetalige o» stereo-uitzen ding. I Zwart/wit-uitzending. ■T Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. ioi Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■Q Bij nlet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.35 18.00 18.35 19.00 19.35 20.00 20.30 21.00 21.30 23.35 00.00 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Jimbo and the Jet set', 'What's inside?', 'Ratman', "The voyages of dr. Doolittte' en 'Beat the teacher Newsround, jeugdjournaal Blue Peter, informatief kinder programma. Afl.: A parachute made for two The Flintstones, tekenfilmserie Nieuws sn weerbericht London plus Wogen, praatprogramma met Terry Wogan EC Dr. Who, science-flctionserie met Sylvester McCoy, Bonnie Langford. Kate O'Mara e.a. Afl.: Time and the Rani (4, slot) ffHi-de-hi, comedyserie rond een vakantiekamp. Afl. 4: God bless our family ff Deer John (4), zesdelige co medyserie met Ralph Bates, Peter Blake, Rachel Bell e.a. Nieuws en weerbericht Panorama: Must Labour lose? Actuele reportage n.a.v. de La bour Party Conference, waarin o.a. een interview met Neil Kln- nock Lovejoy (6), tiendelige come dyserie met lan McShane, Phyllis Logan. Dudley Sutton e.a. Film *87, filmrubriek gepresen teerd door Barry Norman. Dit maal o.a. een discussie over geweld in bioscoopfilms, n.a.v. van de in Engeland omstreden film 'Angel Heart' van Alan Parker. Verder aandacht voor de onlangs overleden filmma ker John Huston. Robert Mit- chum en Lauren Bacall verlet ten over hun ervaringen met Huston en uit Amerika een re portage vanaf de filmset van 'Mr. North', waarin Huston een rol zou speten Glass, vijfdelige documentaire serie. Afl.: Glas in lood Weerbericht BBC 2 17.30 18.00 19.10 19.30 20.00 22.40 23.35 Labour party conference, rechtstreekse reportage vanuit Brighton. Met om 15.00 en 15.50 Nieuws en weerbericht Tomorrow's world, populalr- wetenschappelijk magazine EThe Saint takes over, Ameri kaanse speelfilm uit 1940 van Jack Hivety. Met George San ders. Wendy Barrie, Jonathan Hale e.a. Under sail, serie reportages over zeilraces. Afl.: The great Mail Race (Finland) Open road, programma rond de Amerikaanse komiek John Lanahan Seven agas of Man, zevendeli ge serie over de verschillende fasen in het teven van de mens. Afl.: A girl called Dick, over Jongeren in Londen Harry Truce - dead or alive, Amerikaanse speelfilm uit 1976 van William A. Graham. Met o.a. Bruce Dern, Helen Shaver en Gordon Lightfoot. 1900: Harry Tracey is de laatste der desperado s, op de vlucht voor de wet en achter de vrouw van zijn dromen aan. Ook de In- dusttele Revolutie krijgt steeds meer greep op het 'Wilde Wes ten' Newsnlght, actualiteiten Weerbericht SKY CHANNEL 16.00 First run, popprogramma met nieuwe videoclips 16.30 Young, Free and Single, met Gary Davies 17.00 The DJ Kat Show, gevarieerd kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat 18.00 The Monkees, comedyserie. Afl.: The Case Of The Missing Monkey 18.30 Hogan's Heroes, comedyserie. Afl.: Will The Real Adolph Ple ase Stand Up 18.57 Europees weerbericht 19.00 The New Dick ven Dyke Show, comedyserie. Afl.: A Star Ain't Bom 19.30 Planet of the Apes, sctence- ficlionserie. Afl.: The Gladia tors 20.25 Beulah Land (2). driedelige Amerikaanse miniserie met o.a. Lesley Ann Warren en Don Johnson (herh., slot: donder dag) 22.22 Europees weerbericht 22.15 Mobil Motorsport nieuws 22.45 Spaans voetbal 23.45 Engelse Top 40 (herh.) 00.42-00.45 Europees weerbericht SUPER CHANNEL 16.00 The Music Box Live Show, met Nino Firetto 17.00 Countdown, popprogramma met Adam Curry 18.00 The Secret Garden, kinderse rie 18.30 Doctor Who, sctence-fictionse- rie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: The masque of Mandragora (1) 19.00 Game for a Laugh, amuse mentsprogramma 19.25 Europees weerbericht 19.30 Survival, natuurfilmserie. Afl.: Eagle come home 20.30 Three of a kind, comedyshow met Lenny Henry. David Cop- perfield en Tracey Ullman 21.00 Romance: Three Weeks, tv- film met o.a. Simon MacCor- kindaie en Richard Reeves 22.00 Super Channel News 22.25 Europees weerbericht 22.30 Super Sport 23.30 Europees weerbericht 23.35 Frontline: The Battle for the Planet, documentaireserie over milieuzaken. Afl.: Shifting sands (herh.) 00.30 Spitting Image, satirisch pop- penprogramma 01.00 Simon Potter 02.00 Amanda Redington 03.00 The Buzz 04 00 The Music Box Live Show 05.00 Countdown 06.00-07.00 The Face MTV EUROPE 00.00-24.00 ED Popprogramma's, met vj's Marcel Vanthilt, Ray Cokes en Maiken Wexe TV 5 16.05 Magazine Economique 16.35 U Familie Plouffe 17.30 Kinderprogramma 18 00 Recreation 18.40 Dee chiffres at dee lettres 19.00 Nouveau Monde 19.30 Variétés 20.20 Doesier 21.00 La Familie Plouffe 22.00 Journaal 22.30-23.30 Play-back NEDERLAND 1 AVRO 15.30 Morgen gebeurt het (1), totaalprogramma met als thema de nieuwe vindingen die ons leven (gaan) bepalen. Presentatie: Karei van der Graaf, Amanda Spoel, Ria Bremer, Ruud ter Weijden e.a. Met om 15X5 Service Salon NOS 17.30 '/^-Jour naal AVRO 17.46-18.30 K Morgen gebeurt het (2), vervolg. Met: 'Mor gen gebeurt het... ook voor Jou', een Toppop-special over Jongeren en de technologische vernieuwingen DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratoeber, praktische tips 10 00 Tageescheu 10.03 Globus - Die Welt von der leben 10.50 I Das film-Festival: Broadway Denny Roes, Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Woody Allen (herh.) 12.15 Weltspio- gel 12.55 Persoverzicht 13.00-13.15 Tagesachau 15.50 Tagesachau 16.00 Die Montagefamilie, tv-serte met In geborg Schöner, Gert Haucke, Ga brieie Fischer e.a. Afl.: Mënner 16.25 Da Ich schon mehr als 100 Jahr zu Gast auf dieeer Erde war (1), mensen die meer dan 100 jaar oud zijn vertel len over hun leven 17.15 ffFluasfahrt mi» Huhn, kinderserie 17.45 schau DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Elt Lander, ein Land - die Bun- desrepublik, dertiendelige documen taireserie. Afl.: Ein schónes, ein schwieriges Vaterland (herh.) 16.35 Technik 2000, technisch magazine voor jongeren. Presentatie: Blggl Leichtermann 17.00 Heute 17.15 IS Tele-iliustrierie 17.50 Ein Colt für alle Falie, Amerikaanse tv-serie BBC 1 06.35 Edgar Kennedy 06.55 Nieuws en weerbericht 07.00 Breakfast Time 08.40 Open air (1) 09.00 Nieuws 10.05 Neighbours, tv-serie 09.25 Labour party conference, van uit Brighton 10.30 Play school 10.55 Five to eleven 11.00 Nieuwe 11.05 Labour party conference 12.30 Open air (2) 13 00 Nieuws 13.30 Neigh bours 13.50 The buccaneer, Ameri kaanse speelfilm uit 1958 van Antho ny Quinn 15 50 Children'» BBC 16.55 Newsround, jeugdjournaal 17.05 Blue Peter 17.35 The Flintstones SKY CHANNEL 07.30 Th» DJ Kat Wake-Up Club 07.35 The DJ Kat Show 08.35 S Sky Trax. Popmuziek 13.05 Another world 14.00 The Outsiders. Afl.: Charlie Cole Eso 15.00 Transformers 15.30 Barrier Reef 16.00 IS First run 16.30 IS Young, Free and 8ingla 17.00 The DJ Kat Show SUPER CHANNEL 07.00 Hippo 08.00 Amanda Reding ton 09.00 Sons and Daughters 09.30 Swim 10.00 Follow Ms 10.15 Street wise 10.30 Emmerdale Farm 11.00 Take Six Cooks 11.30 Simon Potter 12.30 The Name ot the Game 14.00 Europees weerbericht 14.05 Sons and Daughters 14.30 Hippo 15.30 Macron 1 16.00 Tho Music Box Live Show 17.00 Countdown RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VOO: Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 214» KRO: KRO's Jazz Connection. 22-02 Op de eerste rang. 22-50 Bewogen grensgangers. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 0X02-074» AVRO'S Muzieknacht. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 194XHJ74» Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: De Avondspits. 194)2 AVRO: De zwevende hemel. 20.02 Vraag het Visser. 22.02 Candlelight. 2X02 Welke Sinatra bedoelt u? RADIO 4 18.02 VARA- Blazers magazine. 18X0 De Klassieken II. 19.00 De VARA Matinee. 224» Jazz-op-vier. 234» Zout in de pap RADIO 5 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18X0 NOS: Programma voor blinden. 18.40 Kleinze zendgemachtigden. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Gute Rei se. 214» Klussen REGIONAAL Radio West: 174KM8.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 18.00 Hindoestaans 18.30 Ma rokkaans 19.15 Turks 20.00 Muziek voor Migranten. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 18.30-18.20 Middag magazine. Presentatie: Erik Post. BRT 1 18.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 01J0 Leken moraal en filosofie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19-33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Voiwassenenvormlng. 21.35 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 2X30-024» Twee tot twee. BRT 2 14.00 Vooruit achteruit. 17.00 Focus. 17.10 Bizaria. 19.10 Zig-zag. 224)5 Maneuvers In het donker. 2X30-024» Twee tot twee. BRT 3 15.35 Teatime. 18X0 Wel thuis. 17.15 Tot besluit. 18.10 Folkfestival. 194» De sentimenten van een reis door China. 19.45 Muziek van deze tijd. 20.00 Festival van Vlaanderen 1987. 224» Fantastestücke op. 12, Schu mann. 22X0 What's my Blues about? 23.15 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07X0 Nieuws 07X3 Echo-magazine. 08X0 Postbus 900 094)5 Met de KRO. met Hans van Willigenburg. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 In Antwoord op uw schrijven. 114)5 Echo-magazine. 124» KRO's Schone Kunsten. 134» Echo-magazine. 144» VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? Avro aanl 08X0 Uit studio en theater. 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 1X03 Lunchtime-magazine. 1X03 Tijdsein. 13X0 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 teder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA Holland wordt wakker! 09.03 Angeiique. 10.03 Wessei van Diepen. 1X03 VARA's Steen Been Show 14.03 Twee meter de lucht in. 18.03 De verrukkelijke vijftien RADIO 4 07.00 Nieuws. 074)2 TROS: Een goede morgen met Felicia van Deth. 09.00 Continu klassiek. 114» TROS Concertzaal. 12X0 Nieuwe klassieke platen. 1X00 Nieuws. 1X02 De klassieke top tien. 13X0 Belcantorium. 164» NCRV: Het grote werk in kleine bezetting. RADIO 5 09.00 Nieuws 09.02 NOS Sportief. 09X5 Waterstanden. 09X0 RVU: Groen in de ether 10.00 TELEAC: Follow through. 10X0 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 11X0 NCRV-Leerhuis. 11X0 Dagvaardig. 11.40 In beweging. 124» Nieuws. 1X05 Schone wereld. 1X00 Nieuws. 1X10 Nederland en zijn buren. 13X0 Rondom het woord. 144» Elia, de profeet. 14X5 Te Deum Laudamus 15.00 Studio 55. 184» NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Weet: (via FM-»requentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 1X00-134» Lurtchuur met land- en tuinbouw, regionaal nieuws, de uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijn mond: 07X0-08X0 Ochtendmagazine. Tegen achten de column en om 07X5 en 0X15 Quiz en Waarachtig. BRT 1 05X1 Met 1 wakker. 08X0 Uit de band. 11X0 Het vermoeden. 1X10 Actueel. 13X3 Tussendoor 144)3 78 Toeren tijd. Jo Leemans. 154)3 Zo d'ouden zongen. 1X05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Schone schijn. 10.03 Broccoli. 1X00 Regioprogramma. 1X10 Onvergetelijk. 13X5 Orgelrecital Ivan Gullini. 144» De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 0X15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 12X0 Tafeimuziek. 1X10 Actueel 13X0 Namiddag bij BRT-3. 15X0 Kamerconcert. 174» Wel thuis.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 9