ï&idóeSou/ta/rit Beestenspul trekt20.000 bezoekers ALLER LEI(DS) STAD OMGEVING Pleidooi voor winkelcentrum Wagnerplein Motorrijdster gewond inderboeken- eek bol van itiviteiten BURGERLIJKE STAND Symposium over sportgeneeskunde Uitslaande brand in flatwoning del ooizuiveringen redelijk cht tijdens open dag Hertog van Alva bezoekt Leiden Duur etentje Fietsster zwaar gewond Tas gestolen Ruiten koffiehuis ingegooid Portemonnees gestolen vervolg van voorpagina) iEIDEN De twaalfde iditie van de dierenma- ïifestatie Beestenspul leeft het afgelopen ^_jkeinde zo'n 20.000 ,im woe kers getrokken. )at is meer dan bij de wee vorige edities, toen (ait ir beide keren ongeveer 8.000 mensen de kassa's ian de Groenoordhallen [alt asseerden. Groenoord- w allendirecteur A. de df fong spreekt dan ook an een groot succes, al ormden de acties tegen Ie stand van de Neder- oo, andse Vereniging van 3: 'okkers van Eedelpels- dieren zaterdag een dis sonant tijdens het evene ment. „Ik had er geen rekening mee gehouden dat dit zou ge beuren", zo reageerde De Jong op de acties tegen de aanwezigheid van de fokkers van edelpelsdieren. „Ik was blij met de komst van de ver eniging. Iedereen is vrij om zijn standpunt te verkondi gen. Ze zouden twee nesten met nertsen laten zien en een video vertonen over de jaar cyclus in de pelsdierenfokke- rij. Ik zag daar niets vreemds in". De protestactie kwam vrij dagavond al op gang. Carla Raymaekers, die samen met haar man de Dierenhulp- dienst Leiden en omstreken Q er Met plakkaten maakten diverse organisaties duidelijk dat de pelsdierfokkers tot ongewenst bezoek waren verklaard. foto's: wim van noort bestiert: „Ik liep 's avonds na het opbouwen van onze stand nog een rondje door de hal. Bij de stand van de fokkers van edelpelsdieren bleek uit gebreid reclame gemaakt te worden voor het dragen van bontjassen. Ik vond dat niet kunnen op een manifestatie als Beestenspul. De bezoekers bekijken zo'n stand, zien dat ook organisaties als de Die renbescherming op de mani festatie staan en denken dat het dan allemaal wel meevalt met die pelsdierenfokkerij. De komst van de fokkers was aangekondigd, maar we heb ben er vantevoren eigenlijk niet zo bij stilgestaan dat het een dergelijke stand zou worden. Er zijn ook mensen die thuis Blauwe Poolvossen en chinchilla's houden Pels- dieren hoeven niet per se voor bont gefokt te worden. Maar we zijn daar wat kort zichtig in geweest". Gesteund door onder meer de Dierenbescherming, Greenpeace en andere orga nisaties die zich om het wel zijn van dieren bekommeren, protesteerde Raymaekers vrijdagavond bij Groenoord- hallendirecteur De Jong, or- tanisator van Beestenspul. >ie wees op de contractuele verplichtingen die hij met de Vereniging van Fokkers van Edelpelsdieren was aange gaan. Zaterdagochtend, kort na de opening van de manifestatie, besloten zo'n tien organisaties hun stands niet te bemannen uit protest tegen de aanwe zigheid van de pelsdierenfok kers. Een gesprek met alle betrokkenen had geen oplos- ers was igenhjk 00 )eu9d trok zich weinig aan van de perikelen rond de pelsdierfokkers en vermaakte zich volop, aat het sing in het conflict kunnen brengen. Door middel van grote plakkaten in hun kra men maakten de organisaties het publiek duidelijk waarom ze hun medewerking weiger den. Dat leidde er volgens De Jong toe dat er een vija houding ten opzichte van vertegenwoordiger van de pelsdierenfokkers ontstond, die „bijna escaleerde". Aftocht Nieuw overleg tussen organi satie en vertegenwoordigers van de pelsdierenfokkers leidde tot de toezegging van de vereniging dat ze zondag zou wegblijven. Voorwaarde was wel dat de protesterende organisaties hun plakkaten zouden weghalen. Volgens een vertegenwoordiger van de fokkers werd besloten de aftocht te blazen om met name de talrijke schoolkin deren die Beestenspul bezoe ken niet de dupe te laten worden van de geïrriteerde sfeer. „Maar we vinden het zeer onterecht dat andere standhouders het vertrek van een andere standhouder kun nen bewerkstelligen Iets dergelijks is ons nog nooit overkomen", aldus secretaris W. Verhagen van de vereni ging. „Bijzonder jammer, want er zijn al zoveel misver standen over het fokken van pelsdieren". Volgens De Jong waren na het besluit tot vertrek de pro blemen uit de wereld. „Ik kreeg een bos bloemen van de protesterende organisaties als dank voor al mijn moeite en de pelsdierenfokkers heb ben me uitgenodigd hun eerstvolgende bijeenkomst bij te wonen. Van rancune is geen sprake. De protesteren de organisaties hebben zich zaterdagmiddag weer met enthousiasme op de manifes tatie geworpen Afgezien van de perikelen rond de stand van de pelsdie renfokkers was de twaalfde aflevering van Beestenspul volgens De Jong een groot succes. Zo'n 20.000 bezoekers passeerden zaterdag en zon dag de kassa's van de Groe noordhallen. „Het weer zat ons erg mee. Als het warm is gaan mensen liever naar het strand. We hadden het niet besteld, maar het kwam ons goed uit. Ook de kleurplate- nactie was een groot succes. We zitten met een enorme berg kleurplaten. Ook het be sluit om meer met honden te doen en ze niet alleen in een hok te laten zitten sloeg aan. De demonstraties van de Ky- nologenvereniging Rijnland trokken veel belangstelling", aldus De Jong. Toch wil hij volgend jaar de opzet wat wijzigen. Volgens De Jong moeten er meer die ren komen in de grote hal, waar nu veel stands zonder dieren stonden. De kleine hal, waar tal van konijnen, hanen en hennen zich in hun hokken lieten keuren, bood de bezoekers wat hem betreft nog te weinig dierenpret. Dat Beestenspul niet alleen die renliefhebbers, maar ook die- renkenners wat te bieden heeft, bleek daar wel. Het konijn in kooi 429A, een zwarte zilvervos, heeft blij kens het op de kooi hangen de juryrapport een te plat ge zicht. „Snuit kan scherper", zo luidde de beoordeling. Of de bewoner van kooi 429A inderdaad een stomp gelaat heeft viel niet te constateren: hij had zijn kop onder het stro gestopt, vermoedelijk sinds bezoekers hem op het juryrapport hadden gewezen. Toch had hij nog geen reden tot klagen. Nadat zijn baas hem had opgehaald werd de hal in gereedheid gebracht voor de maandagochtend- handel in slachtvee... LEIDEN Het winkelcen trum aan het Wagnerplein mag niet verdwijnen. Dat heb ben de bewoners en de directie van de bejaardenhuizen Haag- wijk, Van der Willigenhof en van de Serviceflat Statenhof in een brief aan het college van B en W laten weten. Vol gens de bejaardencentra moet de gemeente ervoor zorgen dat het winkelcentrum niet dicht gaat. Ze vrezen dat de toene mende leegstand tot gevolg heeft dat alle winkels uitein delijk hun deuren moeten slui ten. Vooral ouderen zouden daarvan de dupe worden, om dat ze veel moeite hebben winkelcentra zoals die aan het Vijf Meiplein te bereiken. OEGSTGEEST Een 24-ja- rige motorrijdster uit Leiden is zaterdagmiddag om vijf over vier uur gewond ge raakt bij een botsing op de Dorpsstraat. Ter hoogte van de Dahlialaan keerde een au tomobilist zijn wagen. De 75- jarige bestuurder uit Rotter dam stond met zijn auto dwars op de weg. De motor- rijdster, die uit Sassenheim kwam, reed tegen de zijkant van de wagen aan. Ze raakte gewond aan haar enkel. Ze werd hiervoor behandeld in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. IDEN De kinderboeken- ek, die vanaf morgen tot en t 10 oktober wordt gehou- i, staat bol van de activitei- voor de jeugd. Voor de ideren wordt al op 21 sep- nber een prijsvraag gehou- over de landen van Euro- De formulieren voor de jjsvraag kunnen worden af- bij de openbare biblio- eek an de Nieuwstraat en ekhandel Zandvliet aan de arlemmerstraat. Tijdens de iderboekenweek wordt de slag bekend gemaakt. On- leiding van Paola Tuin Jrdt op woensdag 23 septem- f van 13.00 en 15.00 een nrproefje gegeven op de iderboekenweek. Er wordt in een workshop gehouden 't het thema: Kinderboeken- Eek „Europa in vogelvlucht", i workshop heeft plaats in Kapelzaal van K&O aan de 'de Vest Er worden tijdens kinderboekenweek in de enbare bibliotheek twee 'toonstellingen gehouden. tentoonstelling gaat over !derdrachtpoppen uit ver- lillende landen en een ande tentoonstelling moet door kinderen zelf aangekleed frden. Voor 30 september nnen de kinderen tekenin- n over de vakantie-beleve- 'n inleveren bij alle vesti gen van de bibliotheek en «handel Zandvliet. De te- hingen worden opgehangei openbare bibliotheek. De erooekenweek wordt op erdag 10 oktober afgesloten Et de toneelvoorstelling „Ben helemaal bekofferd' door aders en Ko. De voorstel- 'g wordt gehouden in de idsgehoorzaal van 14.00 tot DO uur. De entree is één gul- Afgelasting De geplande voorstelling van „De rit over het Bodenmeer". die op woensdag 7 en don derdag 8 oktober in het Lak- theater zou worden gehouden gaat niet door wegens ziekte van één van de spelers van het gezelschap Art Pro. Ruilbeurs Het Comité Tuinstadwijk- Staalwijk houdt in samen werking met de Leidse vere niging „De postzegelvrien den" vanavond een ruilbeurs speciaal voor de jeugd. Vanaf 19.00 uur zijn verzamelaars van postzegels en munten welkom in het gebouw De Linde, Herenstraat 64 in Lei den. De toegangsprijs be draagt één Massage toegangsl gulden. en gediplomeerd Bos, houdt vanaf morgen een cursus massage voor beginners. De cursus be staat uit acht lessen op dins dagavond of vanaf 1 oktober op donderdagochtend. De cursus wordt gehouden in de Psychologische Praktijk Bos, Mors weg 18. Voor meer in formatie: tel. 071-140111. Win terkledingbeurs De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en de Unie van vrijwilligers houdt mor gen en woensdag een Leidse winterkledingbeurs. De beurs heeft plaats in het pand Cae- ciliastraat 18. Morgen kan kleding en schoeisel worden ingeleverd van 10.00 tot 16.00 uur. De avond verkoop is van 19.00 tot 21.00 uur. Op 30 sep tember is de verkoop van 10.00 tot 14.00 uur. CFO- vergadering De CFO afdeling loeiden ver gadert vanavond vanaf acht uur'in het kerkelijk centrum De Regenboog naast het win kelcentrum De Kopermolen in de Meren wijk. Jan Anne- veld, CFO-onderhandelaar in het ambtenarenoverleg met minister Van Dijk, zaJ tekst en uitleg geven over recente ontwikkelingen. Ook worden er enkele jubilarissen gehul digd. LEIDEN Geboren: Brigitta, d.v. D. Parlevliet en M. C. Cummins; Jo hanna Cathahna, d.v. J. 't Hart en A. K. Romeijn; Cornells, z.v. W. C van Hoogdalem en G Zomer, Nazet, d.v. H. Benalioui en F Tahar, Johan nes Leonardus Gerardus, z.v. L. H. Olijerhoek en M. A. J. Verdel; Lau rens, z.v. J. van Zwieten en H. Schild; Nadine, d.v. J. N. M. Sluijs en A. Schoenmaker, Dylan Martien, z.v. M. C. M. Kret en M. C. A. van Leeu wen; Allard Willem, z.v. H. J. Lind- hout en F W. Timmers; Eva Mariska, d.v. P. F. J. van den Bos en J C. T. M. Koek; Sjoukje Catharina Theresia, d.v M. J. C. Johanns en M A. S. M. Marijnen; Erwin Rogier, z.v A. W. Jansen en H. J. Marijt; Ta mara, d.v. W. van der Plas en A. A. van Velzen; Michael, z.v. R. Crama en A. C. Smink; Andrea, d.v. E. J. van Uitert en S. A. Murcia; Renske Christine, d.v. J. J. Vermeijden en E. A. Rijkhoek; Linda Antonia Ge- rarda, d.v. F. D. Houwaart en A. A. van der Plas; Maria Louise Elisabeth, d.v. P van Duijn en M. van Rijn. Overleden: J P. P. Putman, geb. 29- 6-1897, vrl.; M. van Leeuwen, geb. 4- 5-1918, man; J. J. Bol, geb. 18-4-1929, man; E. G. Jansen, geb. 21-1-1926, vrl. echtgen. van L. Jansen; F. Sij- branda, geb. 9-3-1897, vrl.; K. Bos man, geb. 11-12-1923. man, W A. Kam. geb 9-5-1910, man; H. Bouw- knegt, geb. 13-6-1939, man; K. de Munnik, geb. 2-2-1913, man; C. A. van den Heuvel, geb. 20-9-1901, man. Y. Bakay, geb. 14-8-1987, man; N. van der Keur, geb. 19-3-1899. man; W. H. Nijman, geb. 2-8-1930, man; M C. Opdam, geb. 12-8-1929, man; J. G. Harland, geb. 31-5-1908, man; L. S. Boer, geb. 5-10-1903, vrl. geh. gew. met F. B. Joon; C. E. van Par- reeren, geb. 21-4-1895, vrl.; A.F.F.M. Keuls. geb. 26-12-1898, man; C. A. de Groot, geb. 3-4-1934, man; A. Klinkenberg, geb. 28-10- 1963, man; M. van Wijngaarden, geb. 5-4-1912, vrl. echtgen. van D. van Ot- •terloo; H. Heierman. geb. 10-6-1922. man; W. J. Keumng, geb. 11-6-1923. man; H. Ciere, geb. 19-12-1929, man; H. E. de Voogd. geb. 12-9-1903, vrl. echtgen van W. J Hooftman; A. A. Soldaat, geb. 4-2-1908, vrl. echtgen. van H. Scheltens; J J. Mulder, geb. 17-4-1930, man; C. J. Hoek, geb. 8-10- 1933, man Gehuwd: A. N. Vos en M. M. Hoekstra; H. C. F. Selier en Y A. E. de Bruijn; G. Kranenburg en M. A. Bonneur, J. Marijt en B. Voort- man; A. van Maanen en J Oenema; P. C. S. M. Rosdorf f en K. Molevelt; B. de Ridder en B. A. M. Honders; J. Kooien en S. Zwart Ondertrouwd: C. L. Koemans en K. J. F. van West- broek; S. Sarkis en M. G. D. in 't Veld; K. Hoogbruin en J du Mosch; A. S. Nieuwenburg en A. E. Gijzenii, G. Heruer en J. J. Hendrikse; U Boulos en D Pajiin; H. van Wijk en A. H. Kasteelen; H. W. van Dam en F. de Haan. VALKENBURG Geboren: Dirkie Ariea, dr. van C. van der Bent en A. Krijgsman; Jacoba Wilhelmina, dr. van S. C. de Mooij en J. S. Verdoes; Jansje Sophia, dr. van S. C. de Mooij en J. S. Verdoes; Dennis Richard, zn. van R. M. Krijger en P. J. Zandber gen; Daisy Margarethe, dr. van J. H. Schrok en A. M. van Egmond; Cor nells Albertus, zn. van J. M. de Vries en N Heemskerk; Marioleine Gerrie, dr. van H. G. Aten en H. J. op 't Hof; Joyce, dr. van W. H. de Leeuw en J. M. Hogervorst. Willy Aukje, dr. van B. voor den Dag en W. van Gemert. Overleden: Plokker, Pieter geb. 1924. Gehuwd: J. F. Rhijnsburger en J. A. Klinkenberg, T. Poot en M A. van der Meij, C. J. de Vries en M. QuisL LEIDEN De Medische Fa culteit der Leidse Studenten (MFLS) houdt vrijdag 6 no vember in de collegezalen van het laboratorium van Fysiologie van de Medische Faculteit aan de Wassenaar- seweg 62 een symposium over sportgeneeskunde. Het symposium heeft als titel: „Sport, beweging in de ge neeskunde". Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder andere: sport en voe ding, mentale begeleiding, acute sportletsels, chronische sportletsels en inspannings- fysiologie. Tot de sprekers behoren een sportarts, een sportpsychiater, een arts-fy sioloog, een orthopedisch chi rurg en enkele professionele sporters. Een volledig pro gramma van het symposium is vanaf half oktober ver krijgbaar bij MFLS, Salon wagen, Rijnsburgerweg 10, tel. 071-263483. De gehele woonkamer van een flat aan de Anna van Burenhof Is vannacht rond een uur door brand ver woest. Een 14-Jarlge jongen die aan de overzijde van de flat bij mensen op visite was, ontdekte de brand In de woonkamer. HIJ rende naar de woning en bonkte op de voordeur totdat de bewoners, een vader, moeder en twee zoons, veilig uit de woning waren. De brand is vermoedelijk ontstaan door kort sluiting in de hoek van de woonkamer waar de tele visie stond. Voor de flat stonden vier auto's gepar keerd die schade opliepen door glasscherven van een gesprongen ruit foto: wim van noort >legi - «O' EN (EN Geen massale opkomst maar wel een teresseerd publiek. Zo karakteriseerde een eiat rdvoerder van het Hoogheemraadschap van i: E« land de belangstelling voor de open dag die 21 H [and afgelopen zaterdag hield in vijf afvalwa- "Êw! liveringsinstallaties. In alle EEG-lidstaten 2115 g het publiek de mogelijkheid een kijkje ach- 4Ema de schermen van de zuiveringsinstallaties te ccn en De woordvoerder schat dat de installaties ,3«!Ü -euteri-Noord, Haarlem-Waarderpolder, Kat- 1 Gouda, Zwaanshoek gemiddeld een kleine ntig belangstellenden per installatie trokken. Hoogheemraadschap maakte van de gelegen- gebruik om nog eens de aandacht te vestigen j®* factie Niet in het Riool. De afvalwaterzuive- ,2 installaties krijgen in toenemende mate te t wi pen met condooms, maandverband en inleg- k ijes die de installaties verstoppen. 8.44 LEIDEN De huidige hertog van Alva, Jesus Aguirre y Ortia de Zarate, brengt donderdag 1 oktober een bezoek aan Leiden op uitnodiging van burge meester C. Goekoop. De opvolger van de Alva die vierhonderd jaar geleden opperbevelhebber was van het leger dat de opstand in Nederland moest on derdrukken, houdt een voordracht over de Spaanse visie op de Tachtigjari ge Oorlog. Hij doet dat om 16.00 uur in het Groot Auditorium van het Academiegebouw van de Leidse Universiteit aan net Ra penburg ter gelegenheid van de inter nationale herdenking van het Ontzet van Leiden op 3 oktober 1574. Ook bur gemeester C. Goekoop houdt een toe spraak. In de Taffeh-zaal van het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg wordt daarna haring, wittebrood, hut spot en corenwijn overhandigd aan de hertog van Alva, aan de ministers W. van Eekelen (defensie) en L. Brinkman (welzijn, volksgezondheid en cultuur) en aan meer dan veertig buitenlandse ambassadeurs die aanwezig zijn. Volgens de gemeente geniet de viering van Leidens Ontzet grote bekendheid bij Nederlanders die in het buitenland verblijven. Vele Nederlandse vereni gingen en ambassades vieren het feest, waarvoor Leiden dit jaar ongeveer 6100 haringen en 480 flessen Corenwyn zal verzenden. il ORGANISATIE ONDANKS PROBLEMEN ZEER TEVREDEN «Ml ALPHEN AAN DEN RIJN Op een onbewaakt ogenblik is vrijdag avond uit een restaurant aan het Stationsplein een herenportefeuille gestolen met daarin 760 gulden en een rijbewijs. De portefeuille is vermoedelijk van het tafeltje gesto len waar de eigenaar, een Ierse za kenman, zat te eten. Baldadigheid ALPHEN AAN DEN RIJN Met een baksteen is zaterdagavond een ruit ingegooid van een woning aan de Rembrandtlaan in Alphen. Het bankstel dat in de woonkamer stond werd hierdoor zwaar bescha digd. De politie vermoedt dat het om baldadigheid gaat. MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 PAGINA 7 LEIDEN Een 13-jarig meis je uit Voorschoten is vrijdag ochtend rond half negen bij een aanrijding op de Lammen- schansweg ernstig gewond ge raakt. Het meisje wilde op haar fiets vanaf de Koningin- nelaan de Lammenschansweg oversteken. Een 28-jarige Leidse autobestuurder zag het meisje maar verwachtte niet dat zij door zou rijden. Het meisje kwam onder de auto te recht en liep zwaar letsel op. Met een gebroken heup, elle boog, bekken en onderbeen en verwondingen in het gezicht is zij naar het AZL gebracht. LEIDEN Terwijl een 33-jarige Leidse vrouw zaterdagmiddag in een etalage van een winkel aan de Haarlemmerstraat keek, werd haar tas, die zij even op de grond had gezet, weggenomen. In de tas zat een portemon nee met 140 gulden, een betaalpas, een rijbewijs en enkele make-up spul len. Aan het einde van de middag meldde de politie van Delft dat de tas was gevonden maar de porte monnee zat er niet meer in. LEIDEN Bij een koffiehuis aan de Haarlemmerstraat is in de nacht van vrijdag op zater dag rond half twee een ruit vernield. Vorige week werden in dit koffiehuis eveneens rui ten vernield. Het is bekend dat er regelmatig meldingen bin nenkomen bij de politie van omwonenden die nogal wat klachten hebben over onder andere geluidsoverlast. Of het herhaaldelijk ingooien van de ruiten hier iets mee te maken heeft, is niet bekend. LEIDEN Door onoplettend heid of slordigheid van de ei- Senaars is afgelopen weekend rie maal een portemonnee gestolen. Vrijdag werd in de Lombokstraat in het hulp- postkantoor uit een jaszak van een Leidse vrouw van 50 jaar en portemonnee gestolen met daarin ruim 100 gulden. Een portemonnee met daarin ruim 200 gulden werd uit een tas gegraaid van een 54-jarige vrouw uit Leiderdorp die za terdag aan de Aalmarkt bij een groentekar stond. In de Hoogstraat werd uit de tas van een 40-jarige Leidse vrouw een portemonnee gestolen met daarin ruim 400 gulden.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 7