- Zwemmers De Zijl/LGB en LZ naar middenmoot CeidaeGou/ta/nt Jug Dubrovnik straft AZC uitgeschakeld foutjes Zijl/LGB af Erik van der Maas stormvast Saturnus teveel kansen Piet Kraan beste in Valkenklasse Vierde remise LMHC Dubbele winst Kees Uittenhout DIOK BEHOUDT ONGESLAGEN STATUS 1 LEIDEN Tijdens de dit weekeinde door WV Braassemermeer gehouden Na-Braassemkampi- oenschappen hebben een aantal zeilers uit de regio ereplaatsen behaald. Aan het evenement, dat voor de 57e maal werd gehouden, deden in totaal 400 zeilers mee. Piet K^raan (Leimuiden) was in de Valkenklas se de beste. Ed Hoppe (Voorschoten) werd in die klasse derde. De strijd in de Olympiajol- klasse werd beheerst door Leidenaar Fred Moerman. Hij bleef Hagenaar Hans van der Kooy (2) en Jos de Jonge uit Buiten Kaag (3) voor. G. Burgerding uit Leiden eindigde in de Klipperklasse als eerste, voor Noordwijker F. Zitman. Voor F. Brinkmann (Wassenaar) was er goud bij de 12-voetsjollen. In de Sharpie- klasse kwam Nico Prins uit Roelofarendsveen als sterkste uit de strijd. Bij de Regenbogen greep Jan van Staveren (Leimuiden) net naast de zege. Reeuwijker Pe ter Hogendam won in die klasse. Theo Muilen (Buiten Kaag) werd derde, voor Warmonder Peter Kempeniers. Robert Verboon (Roelofa- rendsveen) was de sterkste bij de Draken. Tweede werd daar Sassenheimer C. van Goe verden. Jurgen Poortma werd met zilver beloond in de Randmeerklasse. Rotterdammer Herman Prohn was hem te snel af. In de Yngling-klasse tenslotte lag er eremetaal voor Hans Kroese (1) uit Oudewater en de Lisse Marlies Hoek (2). MAANDAG 28 SEPTEMBER 1987 PAGINA 18 LEIDEN Ook Rugby Club Hilversum vormde niet echte een bedreiging voor de ongeslagen status van DIOK. De immer las tige tegenstander en voor malig Nederlands kam pioen werd in De Mors met 26-4 „weggezet". Het lukte The Bassets niet iets aan het geschonden zelf vertrouwen te doen, al werd debutant Wasps wel met 23-21 verslagen. LSRG kreeg ondanks een veldoverwicht klop van Castricum 2: 3-4. De blauwgelen van DIOK do mineerden eigenlijk de de vol le wedstrijdduur tegen RCH. Al voor de rust tekende de be tere techniek en vooral de hechtere collectiviteit zich af: 8-0. na de pauze maakten de Leidenaars net karwei koel af: 26-4. The Bassets maakte het zich zelf onnodig moeilijk tegen Wasps. De debutant maakte goed gebruik van de Sassen- heimse fouten en kwam voort durend vanuit een achterstand terug en verloor uiteindelijk „maar" met 23-21. Met name in de voorwaartsen was Wasps opgewassen tegen de „hango ren". LSRG verloor in de promotie klasse noord maar net van Castricum 2. En onverdiend ook nog eens, want de Leidse studenten waren niet alleen beter geweest, ze hadden ook veel kansen op scores gehad. Na de kick van Pieter Fischer in de eerste helft was het ech ter gebeurd met punten. LEIDEN De dames van Leiden deden het met hun 3-0 zege op Zandvoort beter dan de heren. Die haalden tegen Tegenbosch hun vierde achtereenvol gende gelijkspel. Room burg deelde met HOCO (1-1) en de dames van Noord wijk delen door de 2-0 winst op Leionidas de leiding in hun eerste klas se met Warande met 7 punten uit 4 wedstrijden. De heren van Leiden speelden bij het Eindhovense Tegen bosch in een hoog tempo. Al vanaf de vijfde minuut keken de Leidenaren tegen een 1-0 achterstand aan. Eeen door Harmen Jansen slecht wegge werkte strafcorner betekende 1-0. Vijf minuten later was het echter weer gelijk via de uit blinkende Mark van Pappe- lendam na een voorzet van Er- nest Meijer Swantee. Harmen Jansen Schoonhoven maakte zijn fout van het eerste doel punt ruimschoots goed met een schitterend hoog inge- pushte strafcorner, waarmee hij zijn ploeg op voorsprong bracht: 2-1. In de tweede helft verviel Leiden in een spel van zeer bedenkelijk niveau en moest met lede ogen toezien dat Tegenbosch op 2-2 kwam. Roomburg doet het niet slecht voor een debutant in de eerste klasse, maar trainer-coach Jaap Suyck verwacht nog wel wat meer van zijn ploeg. Zijn ploeg moet het te vaak afleg gen tegen de hardheid die veel eerste klasseclubs ten toon spreiden. Ook het uit Oister- wijk afkomstige HOCO han teert een dergelijk speltype. Roomburg imponeerde niet, maar won met marginaal ver schil door een doelpunt van Lucas van Schaik in de 20ste minuut van de eerste helft. In de tweede helft kwam er geen verandering in de score door dat Roomburg zichzelf vaak onnodig onder druk zette en HOCO de goed keepende Ro nald Seys niet achter het net kon laten vissen. De dames van Noord wijk be wezen tegen Leonidas, dat het winnen van uitwedstrijden geen eenmalige zaak is: 2-0. De Noordwijksen waren zuini ger op de bal dan de Rotter- damsen. Daardoor had Noord- wijk regelmatiger en langduri ger balbezit dan hun opponen ten. Beide doelpunten vielen in de eerste helft. Alexandra van Kan speelde in beide ge vallen een hoofdrol, door eerst zelf te scoren en een kwartier later Jacqueline de Groot van een winnende voorzet te voor zien. Bij Noordwijk nam voor- stopster Jolanda Boks afscheid. Alecto ontving het niet te hoog geklasseerde Craeyenhout. In een weinig boeiende strijd met weinig kansen kwamen de Leiderdorpsen na een 0-1 ach terstand na rust op 1-1 via Ma- riëtte Kruidenier uit een straf- cormer. Leiden was aan eigen publiek wel verplicht om tegen hek kensluiter Zandvoort eens ruim te winnen. Dat het niet meer dan 3-0 werd lag niert aan de aanvalsopbouw; mid denvelders Sabine Linn en Karin van der Lee speelden een glansrol. De Leidse goals kwamen op naam van Barbera Boertje, Catelijn Kranendonk (uit de rebound van een straf corner) en Frederique Westra (straf cormer). LEIDEN Mede dankzij het goede optre den van Erik van der Maas heeft de Roelo- farendsveense waterskivereniging De Bra sem de tweede plaats behaald, in de strijd om de NWB Cup. Ondanks het erbarmelijke weer leidde de kopman van het Brasemteam bestaande uit Alexander Boecken, Duncan Mooiman en Martijn van Scherpenzeel zijn ploeg naar een fraaie tweede plaats achter het Brielse Nautica. In het dagklassement werd Van der Maas eerste voor Van Bergen en Slot. In het totaal klassement over alle wedstrijden werd De Brasem tweede achter Nautica en won Alexander Boecken de schanstitel bij de as piranten. Erik van der Maas bezig aan zijn beste on derdeel (de slalom) tijdens de NWB cup wed strijden op De Braasem. FOTO: WIM VAN NOORT Geen krant ontvangen Bet tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, tetefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. BERLIJN AZC Alphen is in het toer nooi om de Europese waterpolobeker voor landskampioenen in West Berlijn als derde geëindigd en gaat dus niet over naar de volgende ronde. Gistermorgen bleek de westduitse kampioen Spandau '04, zoals verwacht werd, een te sterke tegenstander. De Berlijners zegevierden met 13-8. De tussenstanden waren 3-2, 6- 1, 1-1, 3-4. AZC slaagde er slechts één periode in titè dediger Spandau 04 bij te houden. Daanu sliste de Westduitse international Stamm, die voor geen enkele Alphenaar te stoppen, haast in z'n eentje de weds Stamm nam liefst negen van de dertien punten voor zijn .rekening. Eindstand: 1. Spandau '04 3-6 (46-18), 2 Marseille 3-4 (37-24), 3. AZC 3-2 (39-27), l nau Wien 3-0 (10-63). LEIDEN In Harderwijk werden het afgelopen week einde de Nationale Zwem- kampioenschappen voor ve teranen georganiseerd. In drie leeftijdsklassen (25-30, 30-35 en 35 en ouder) werd om de titels gestreden. De enige deelnemer uit de regio, de 42-jarige Kees Uittenhout (Zijl/LGB) voormalig kam pioen op de 100 m schoolslag, won in zijn klasse zowel de 50 als de 100 m schoolslag. Zijn tijden, respectievelijk 31.5 en 1.13.0 waren var zodanig goed gehalte dal bezien over alle leeftijden de 50 m overalwinnaar en op de dubbele afstand slag wist te leggen vierde plaats. llllll!lil!ll!!!llllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllll||||||||||||||||||||||||lll||||l||||||||| LEIDEN De Zijl/LGB ging zaterdagavond, in de eerste ronde van de Europacup 2, met 17-13 eervol ten onder tegen Jug Dubrovnik. Met name op de momenten dat De Zijl langszy kon komen, bleken ae Joego slaven net een maatje te groot. Ondanks het ver lies was Zijl-coach Frits Welling tevreden over het behaalde resultaat. „We hebben een goede wedstrijd gespeeld", stel de hij na afloop. „Het is alleen jammer dat we net op de beslissende momenten even tekort kwamen. Die Joegosla- ven straften elk foutje van ons af. Het publiek heeft vanavond een aan trekkelijke wedstrijd ge zien en dat is ook heel wat waard. Ik kan niet anders dan tevreden zijn met de inzet van de jon gens. Je moet niet verge ten dat die Joegoslaven twee keer per dag trai nen". Het begin van de wedstrijd was overigens, wat de stand betreft niet zo aantrekkelijk. In de eerste periode maakte uitblinker Marc van Belkum pas op 0-3 (uit drie perfect uitgespeelde man meer-situa ties) de eerste goal voor de Leidenaren. De Joegoslaven bleven het heft echter stevig Edwin Redegeld namens De Zijl/LGB In actie tegen Jug Dubrovnik. Jug zou het treffen winnend afsluiten: 17-13. in handen houden, waardoor er op 2-5 van helft werd ge wisseld. Edwin Redegeld maakte de tweede Zijl-goal. In de tweede en derde perio de leek de thuisploeg een aantal keren langszij te ko men. Zover lieten de Zuid- Europeanen, die overigens veel moeite hadden met de felle Leidse press, het niet komen. Zo leek Alex van Belkum, na treffers van Marc van Belkum (2) en Gert-Jan Slobbe, de gelijk maker (6-6) op zijn hand te hebben. Hij miste echter. Du brovnik kende kort daarop geen genade bij een pass-fout van Martin Nederlof: 5-7. Een duur foutje van de pas 18-jarige doelman, die verder een sterke wedstrijd speelde. Ook bij 9-10, in de derde pe riode, mocht De Zijl slechts even hopen op de gelijkma ker. Een korte aanzet van Dubrovnik deed die hoop binnen één minuut echter vervliegen: 9-12. Het bleef in die periode 9-12 doordat eer ste Hans Nieuwenburg een strafworp onbenut liet en De Zijl niet wist te profiteren van een man meer situatie. Jug gaf ook in de laatste pe riode de leiding nimmer uit handen. Via 13-15 werd het in de laatste minuut zelfs nog 13-17. Periodestanden: 2-5; 6-8; 9-12; 13-17. Doelpuntenmakers: Marc van Belkum (6), Gert Jan Slobbe (2), Paul Belt, Hans Nieuwenburg, Alex van Belkum, Edwin Redegeld en Alex Verhoog allen 1. Competitie In de vorige week gestarte competitie voor de lagere teams is Vivax uitstekend be gonnen. De tweedeklasser won vorige week met 10-6 van DSZ en was zaterdag te sterk voor DJK/ZAR: 8-13. Vivax zette gedurende de hele wedstrijd tegen DJK drie jeugdspelers in, die een sterke indruk achterlieten. Serge Dietz bekroonde zijn debuut met vier treffers. Overige doelpunten: Dick van de Bosch (3), Jack Frauenfelder (2), Dick Lan- gerhorst (2), Pascal Stekker man en Pieter van der Kamp elk 1. Periodestanden: 2-3; 4- 7; 5-11, 8-13. In dezelfde klas se won Katwijk nipt met 8-7 van DSZ. Doelpuntenmakers: Hans Schaap 2, Ronald Heem rood 2, Martin Jonker 2, Eddie Hoek en Arco Guyt elk 1. De dames van de Zijl/LGB verloren hun twee de wedstrijd in de eerste klasse ruim van Polar Bears: 2-17. LEIDEN Ondanks een sterk begin konden de heren van Saturnus hun wedstrijd tegen het Delft- se EDH niet winnend af sluiten. Het missen van opgelegde kansen en tien minuten zeer slordig ver dedigen brak de roodwit- ten uiteindelijk op 18-21. Tien minuten lang wisten de heren van Saturnus de disci pline op te brengen om via rustig aanvallend spel EDH in de problemen te brengen. Door te slordig om te springen met de vrije doelkansen sloop de onrust in de ploeg. De rust stand bood nog wel perspectie ven, 9-8 in het voordeel van EDH. De Leidse heren hielden echter vlak na rust open huis in het centrum van de verde diging en EDH profiteerde di- rekt 15-10. Dat het uiteindelijk Zl-18 werd had alleen nog sta tistische waarde. Voor de da mes van OASE had het wel licht beter geweest als er di- rekt was gestart met een 4-2 verdedeging. Nu gebeurde dat pas bij een 4-0 achterstand. Wel konden de Oud-adese da mes nog iets inlopen, maar dat was te weinig om de wedstrijd alsnog winnend af te sluiten, Ancora won met 9-7. Het Was- senaarse Olympia was voor de eerste maal dit seizoen compleet. Wat dat inhoudt heeft HVK aan den lijve on dervonden. Olympia wist door collectief sterk spel en goed keeperswerk van Hermien Goedkoop het zeer fysiek spe lende HVK op ruime afstand te houden. Met name de zeer goed sluitende 6-0 verdedeging leidde naar de dikverdiende 15-4 overwinning. De d u van Northa moesten wedstrijd tegen HW wiX, afsluiten wilde het gelijke jf houden met Olympia. n] vankelijk leek het ook de de kant op te gaan me Noordwijkerhoutse di Door tactisch sterk spel rl een ruststand van 5-3 beinl Na rust werd de voorsp zelfs uitgebouwd tot 7-3.1 bleek echter over zeer veerkracht te beschilff Door hard te werken langzaam maar zeker de terstand ongedaan gem De 7-7 einduitslag gaf de houdingen uiteindelijk weer. Saturnus gat in tweede helft van hun strijd de winst uit hai Hadden de Leidse vrou ook in de tweede helft centreerd blijven spelen had er veel meer inge dan de 12-8 nederlaag dit nu ten deel viel. De heren Rijnstreek gebruikte wedstrijd tegen het zw Hermes voor enkele eï menten met de opsteJ Door de vele blessures is streek gedwongen om et spelers versneld in te w Hierdoor bleef de schade het Haagse Hermes beperi een 16-11 nederlaag. HV1 in het begin nogal wat m met de Hollandiaan. De te wedstrijd werd echter name door de grote inzet nog winnend afgesloten 1 Uitslagen: Dames: X Wings 10-16, Fairplay-& luiden 6-6, Kwiek spot Rijnstreek 9-6, Forel Westlandia 2 26-3, MSV4 5-11, EHC 3-HVS 9-10. H MSV-EHC 2 16-17, Sch den-Fairplay 7-24. PU v Van onze zwemmedewerker LEIDEN Zowel voor de zwemploeg van De Zijl/LGB als voor die van LZ stond dit weekeinde de Jeugdcompetitie op het programma. Deze compe titie zal in de huidige vorm volgend jaar niet meer weerkeren, daar een samenvoeging met de se niorencompetitie in het verschiet ligt. Beide Leid se verenigingen, De Zijl/LGB komt uit in de hoogste nationale divisie, LZ akteert een klasse la ger, zwommen naar een positie in de middenmoot. Op het persoonlijke vlak wis ten vier Leidse zwemmers zich een startbewijs voor de Nationale Winterkampioen- schappen te verwerven. De LZ-tweeling Mark en Dennis Schouten bleven op de 200 m wisselslag j.geb.75.e.l. onder de Bondseis. Danny van Klink (LZ) realiseerde op de 200 m schoolslag m.geb.71.e.l. 2.51.3 ruim onder de limiet. Zijl/LGB-zwemster Ingrid van Veen bleef een seconde boven de vereiste tijd steken. De laat ste limietzwemmer was Niels Ouwerkerk (Zijl/LGB). Op de 100 m vlinder j.geb.71.e.l. bleef hij in 1.03.4 ook onder ziin per soonlijke recordtijd. Ouwer kerk won tevens de 100 m rugsilag, ook hier vestigde hij een nieuw persoonlijk record. Maaike Parrel (Zijl/LGB) viel driemaal in de prijzen. Zij ze gevierde op zowel de 100 m vlinderslag (1.15.5) als op de 200 m vrij (2.19.3) in haar kiel zog sleepte zij een aantal club- fenoten mee naar eremetaal: lariolein Blokpoel, Amarentia Verkade en Gwendolein Roe- berding vielen één of meerde re malen in de prijzen. Parrel wist verder op de 400 m wis selslag bij de wat oudere meis jes achter haar clubgenootie Ingrid van Veen als tweede aan te tikken. Ook in het LZ- kamp bevonden zich dubbele winnaars. Karin S tas tra troef de op de 100 m vlinder m.ge b.75.e.l. Bianca Singeling (LZ) met ruim drie seconden af. Daarnaast veroverde zij op de 100 m vrij nogmaals een zil veren plak. Nancy Kijk in de Vegte voegde ook twee ere- Êlaatsen aan haar totaal toe. en tweede plaats op de 100 m vlinder en een derde plaats op de 100 m rug waren haar deel. Zijl/LGB-zwemster Danny Dubbeldeman bleek de snelste op de 100 m vlinder m.geb.75. 'In 1.21.9 troefde zij haar con currentes af, waarna zij op de 100 m vrij in 1.11.7 nog een bronzen plak uit het water vis te. Twee LZ-ers vielen nog in de prijzen. Paulien Stastra tik te op de 200 m wisselslag als tweede aan. Daniel van Eygen ten slotte werd in 3.06.4 derde op de 200 m schoolslag j.ge- b.75.e.l. De laatste medailles waren voor De Zijl/LGB-ers Marco Blokpoel en Robin Sprinkhuizen. Blokpoel rt seerde op de 400 m vrij b.71.e.l. een tijd van 4.. ruim voldoende voor het go Robin Sprinkhuizen stopte de 100 m vrij j.geb.73.e.i klokken op 1.03.2, goed v het brons. In een later estal te nummer verbeterde hij derom zijn beste prestatie bracht zijn persoonlijk terug tot 62.5. na

Leidse Courant | 1987 | | pagina 18