Vries tiental bedwingt in Voorburg Wilhelmus ocos Slotfase nekt Lugdunum 1Éffe. FC Lisse weer schotvaardig Roodenburg klopt ook Yerburch £eidóc<Sommtt ibbel rlies ■HlÉliS£« Ondanks veldoverwicht verliest DOSR van NSV'46 Eerste zege Blauw Zwart Alphense Boys knullig onderuit Al* MAANDAG28SEPTEMBER 1987PAGINA IS BURG Er zijn van die ■jjden waarin je als ploeg te- i moet zijn met een punt. Het dat UVS in Voorburg tegen Imus afwerkte, werd er giste- oor de Leidenaars eentje uit lij d( itegorie. Immers: na veertig duei en niet tien man verder n d« n (Leon Meijs was uit het veld Pa- ird) en dat tegen een tegen- ir die op dat moment al met 1- pui t het is bepaald geen situatie heé i aan de tocb altijd na te t zü-fci volle winst mag denken, o vreemd dus dat UVS-trainer agendijk zich na afloop tevre den in de handen wreef met het be reikte 1-1 gelijkspel. „Gezien het spelverloop was dit hier het maxi maal haalbare. Natuurlijk ben ik te vreden". Lagendiik was met name te spreken over de instelling die zijn tiental in het Voor- burgse had gedemonstreerd. „De ploeg is in een goed resultaat blijven geloven". Daarbij was „Arie's tiental er na de pau ze ook nog eens in geslaagd het door La gendijk voorgeschreven concept foutloos uit te voeren. „Er moest gegroepeerd worden gespeeld. En vanuit de zone moest dan de gevaarlijke situatie worden afge dekt. De ploeg heeft dat goed gedaan. En daarbij hadden we natuurlijk het geluk dat Wilhelmus z'n extra man gewoon ach ter hield en pas drie minuten voor tijd een extra puntspeler inzette. Want mede daar door hebben we het na rust nauwelijks moeilijk gehad". Een zienswijze waarin collega Ruud de Groot zich overigens niet kon vinden. De Leidse oefenmeester in Voorburgse dienst stelde zijn pionnen Strang en Dijkstra wel degelijk te hebben doorgeschoven nadat Meijs tegen zijn tweede boeking was opge lopen. „Alleen kwam daar nauwelijks iets uit omdat Dijkstra steeds bij Fred Filippo in de fuik liep". De Groot en Lagendijk verschilden na af loop overigens op meer punten duidelijk van mening. Over de hardheid van het Voorburgse spel, met name in de beginfa se bijvoorbeeld. Waar De Groot het had over het afgeven van het gebruikelijke „visitekaartje", sprak Lagendijk later van te veroordelen „intimidatievoetbal". „Wil helmus is een fysiek spelende ploeg. Dat weet je. Maar je kunt ook te ver gaan". Desondanks zou het UVS-voorstopper Leon Meijs zijn die door scheidsrechter Slavenburg als enige naar de kant werd gestuurd. De Leidse verdediger was eerder al wegens grof spel in het boekje beland, en mocht vertrekken nadat hij de inderdaad verre van foutloos fluitende leidsman had toegevoegd een „blinde me neer" te zijn. Op dat moment keek UVS overigens al tegen een 1-0 achterstand aan, omdat doelverdediger Arno Schouten eveneens een „blinde vlek" in het spel had gestopt. Schouten liet de door Osinga hoog voor het doel gebrachte bal als een beginneling uit de handen vallen, waarna het Arthur Dijkstra geen enkele moeite kostte het leer in het Leidse doel te schuiven. Na de tweede tegenslag in de vorm van de verwijdering van Meijs, zag de nabije toe komst er voor UVS bepaald niet al te rooskleurig uit. Hetgeen in de praktijk dus bleek mee te vallen. Vlak voor de pauze kwamen snelle Gerrie Jansen en Filippo al gevaarlijk door en ook na rust slaagde UVS erin regelmatig gevaarlijk te worden. Zo ook halverwege dat tweede part. Een doorbraak van Jansen leek in eerste instantie stuk te lopen op de blok kende De Vos van Steenwijk, maar een gelukkige kluts bracht alsnog De Kruijs in stelling. De Leidse spits bewees vervol gens ondubbelzinnig zijn waarde door z'n enige mogelijkheid in negentig minuten voetbal onmiddellijk te verzilveren: 1-1. Waarmee UVS derhalve het punt had dat de ploeg door instelling en spel verdiende, zo stelde Arie Lagendijk, niet onterecht. Collega Ruud de Groot was het echter ook daarmee oneens: „Wij maakten de wed strijd, Wilhelmus verdiende hier de pun ten GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 24. Dijkstra 1-0, 69 De Kruijs 1-1. UVS: Schouten, Van der Weijden, Filiptx), Meijs, Van Orssagen. Valk, Faber, Bremmer, Van Leeu wen, Jansen (Rietmeijer), De Kruijs. Boekingen: Meiis (UVS) 2x; De Kruijs (UVS), He vel en Osinga (Wilhelmus). In het duel tegen Ispen leed DOCOS een verlies. In Rijpwete- trloor de Morsploeg niet haar eerste punt (0-0), tevens Cor van der die voortijdig het veld verlaten. Hetzelfde lot iner Hans van Rijn van rijkse Boys beschoren, inks wist zijn ploeg de trijd bij Unitas met 0-2 d af te sluiten. ispen-DOCOS 0-0) ispen is volgens trainer ner duidelijk in stij- jn. Omdat de Zilkers men in de afwerking en de Leidenaren mat was een 0-0 eind- et logische gevolg. DO- eler Cor van der Krogt twee boekingen van ld gezonden, de eerste i ruw spel de tweede na speltederf (vasthou- n de tegenstander). L-Stompwijkse Boys nmentaar op de leiding sk oefenmeester Hans lijn van Stompwijkse vertrekken. Van Kijn e tegen het volgens hem ildig onterecht vlaggen ntenspel van de Unitas- ichter. Willem van Lui- i de Boys moest met een vleeswond naar het zie- gebracht worden, de bedrijven door f Sjaak van der Zalm laaf voor de promoven- ijen-ROAC79 2-1 (0-1) gen haalde de eerste tegen het ook onder- engelende ROAC '79. van der Weiden bracht matie van Mat Kante- jog wel op voorsprong, een foute beoordeling d afstandsschot van Pa- van der Lans en een ïatie Langerak-Van •Brocks waren teveel et goede voor de Rippers, omdat Teylingen-voor- Ferry van der Vlugt lijn wist te redden. LFC <H> rust was LFC opper- ig, maar doelman Wim en Sjaak van der hielden de kanaries op 1. Ook de paal bracht al redding na een vrije van Bles Zuma. Na de werd SVLV sterker, nu was het LFC-doel- 'eter van der Wal die het doel schoon hield. Het 'erk was de Sjaardema- hulpzaam bij een vrije van John van Veen. terechte puntendeling Ive. borg-WSB 3-1 (00) verzorgde veldspel VSB kon niet verhinde- lat beide punten in Zoe- ide bleven. Peter van eijden, de sluitpost van wrg, was dé sta-in-de- voor de formatie van van der Burg. Doelpun- kers voor Meerburg wa- lans Boom, Piet de Ko en Fred Hagenaars. De treffer van VVSB volgde enige slippertje van Heijden. In plaats van simpel weg te stompen, ie de Meerburg-sluitpost te moeten pakken, het- mislukte. Ab Warmer- profiteerde dankbaar, meer was er niet wegge- voor de Noordwijkerhou- to-UDO 1-1 (0-1) •trainer Leo Holl vond n ploeg met het gelijk- igenlijk te weinig kreeg, oon UDO de meeste kan- reeg. amen de Alphena- een afgeslagen UDO- de leiding door een unt van Rinie van Elk. Peter Stuifzand na de vrije doorgang kreeg de UDO-verdediging de eindstand op 1-1 be enaar-VTL 1-2 (00) i goede wedstrijd was het «lelijk VTL dat aan het eind trok. De 1-0 ach- 1 die de Vlietclub op- *erd vier minuten later Atgezet door Henk van 1 na een voorzet van Pattiapon. De 1-2 eind- kwam voort uit een aan tier Pattiapon en Fred Haarlem, afgerond door ""Bos. LEIDEN In het duel in de tweede klasse zondag tussen Lugdunum en Quick (H.) waren het niet de spelers, maar was het de man in het zwart die de hoofdrol voor zich opeiste. In negatieve zin wel te verstaan. De beslis singen van scheidsrechter Leuvekamp zorgden er namelijk voor dat de wed strijd, die zo aardig begon, in een klucht eindigde. Met twee voor Lugdunum nadelige beslissingen zorgde de Naaldwijkse fluitist er persoonlijk voor dat de Leidenaars, on danks een 3-2 voorsprong een kwartier voor tijd, als nog met lege handen ach terbleven (3-4). In de vijfenzeventigste mi nuut, op een moment dat de Kikkerpolderbewoners de wedstrijd redelijk in handen leken te hebben, vond Leuve kamp het de hoogste tijd om de Hagenaars in de vorm van een volkomen onterecht gege ven strafschop de eerste hel pende hand te bieden. Marco Hoogwater benutte het ge schenk dankbaar, waardoor de formatie van trainer Van Zutphen op gelijke hoogte kon komen. Vijf minuten later moest Lugdunum-speler Hen- nie Braxhoven, na een lichte overtreding op Quick-aan- voerder Jos Vercauteren (een neef van Frankie Vercaute ren), voortijdig de kleedkamer opzoeken. Vlak voor tijd was het de Haagse linksbuiten Pa trick Onck die na een voorzet van Alex Rambardo de cata strofe voor Lugdunum volle dig maakte. Lugdunum-trainer Sjaak Rijs- terborgh wenste de verklaring voor de nederlaag overigens niet uitsluitend in het optre den van Leuvekamp te zoe ken. Hij had ook kritiek op het optreden van zijn eigen forma tie: „Natuurlijk, aan de ene kant drukt zo n scheidsrechter een enorm stempel op de wed strijd. Anderzijds krijgen we door fouten in de verdediging te veel doelpunten tegen' Omdat ook Quick zich hieraan bezondigde, was de wedstrijd door de opeenhoping van kan sen het aanzien zeker waard. Voor Lugdunum waren het Cees Schouten (2x) en Edwin Verhoogt, voor Quick Vercau teren, Rob Teeuwisse, Hoog water en Onck, die van de ge boden ruimte wisten te profi teren. Al met al bleef het ech ter jammer dat door het optre den van scheidsrechter Leuve kamp een nare smaak in de mond achterbleef, Lugdunum. MARK VINK Scoreverloop: 3. Teeuwisse 0-1; 21. Verhoogt 1-1; 25. Vercauteren 1-2; 41. Schouten 2-2; 65. Schouten 3-2; 75. Ted van Berk el haalt uit namens Lugdunum. De Leidenaars gingen ongelukkig onderuit tegen Quick H: 3-4. Hoogwater (str.) 3-3; 85. Onck 3-4. Opstelling Lugdunum: Plu, Braxho ven, Van Berkel. De Rooy, Brussee, Bekkering, Verhoogt, Schouten, Van der Kaay, De Vos en Sjardijn. Kaarten: Hennie Braxhoven (Lugdu num): rood. Ondanks verwoede pogingen van Joost Deutekom en een aanstormende Kees Zwetsloot weet Ger Nagtegeller de bal toch voor te krijgen. Doelman Paul Zwaan zou deze situatie voor Foreholte klaren. FOTO: TEJO RINGERS LEIDEN In de derde klasse A was het bij FC Lisse gisteren weer een doelpuntenfestijn. Tien doelpunten werden het publiek voorgeschoteld, waarvan voor de thuis club zeven waren wegge legd en de rest voor ONA. Waarmee de Lissenaren de ranglijst nog steeds aanvoeren. Een goede runner-up is Altior dat DHL met 3-1 versloeg. In de middenmoot is nu LDWS te vinden. De Leidenaren won nen met 2-0 van Foreholte, dat zich in tegenstelling tot vorig jaar aan de staart van het klas sement terugvindt. In west 1 liep SJC tegen de eerste ne derlaag aan. RODA 1923 was met 1-3 sterker. FC Lisse - ONA 7-3 (3-0) Diegene die eens een middagje van veel doelpunten wil genie ten, moet onherroepelijk eens Lisse aandoen. Een gemiddel de van vier per wedstrijd zegt in dit verband voldoende. Toch is men in het Lissese no£ niet tevreden. Trainer Andre Wahlen: „Er is nog steeds geen lijn in ons spel te ontdekken, we spelen te weinig georgani seerd. Gelukkig gaat het voor in wel van een leien dakje". Pim Hoekstra (2x), Wim Bouc- kaert (2x), Frans Bouckaert, Paul Pijpers en Lau van der Voort zorgden voor de streep jes op de „lei". DHL - Altior 1-3 (1-1) Ook in Langeraar weten de voorwaartsen wel raad met de geboden kansen. Mede door de gisteren scorende topscorer Wilco van Riethoven, Louis van der Hoorn en Ronald Otto heeft Altior een moyenne van bijna drie treffers per wed strijd. Desondanks werd in Delft de hoofdrol vervuld door een verdediger, voorstopper John Bader. Waar veelvuldig inschuivende laatste man René van der Hoorn de nodige gaatjes liet vallen, was Bader steeds, ook met mond, aanwe zig om naderend onheil te voorkomen. Mede daardoor kreeg DHL weinig voet aan Langeraarder grond. LDWS - Foreholte 2-0 ((H)) Het door LDWS door doelpun ten van Erik van der Weyden en Edwin Klavers gewonnen duel werd ontsierd door een „opstootje" vlak voor het ein de. Toen Voorhouter Kees Zwetsloot onopzettelijk keeper Frans Stouten al dan niet raakte, en Cees de Roode al dan niet voor eigen rechter wilde spelen, sloeg de vlam in de pan. Waarna met name de ingevallen (Arroyo was met wel spelende compagnon Loek van Kesteren vorige week bij schilderwerkzaamheden van acht meter hoog van een lad der gevallen) Ton Arroyo en trainer Hans Blom door Voor- houtse bestuursleden in toom gehouden moesten worden. Het relletje werd mede daar door aardig binnen de perken gehouden. SJC - RODA 1923 1-3 (1-1) Werd in Noordwijk steeds ge roepen dat in de voorgaande gewonnen wedstrijden niet goed gespeeld werd, gisteren bij het eerste verlies had „een gelijkspel de verhoudingen be ter weergegeven". Trainer Jan Faas doelde daarmee op de kansen die vooral de gebles seerde en daardoor laat inge zette Jos Alders had gekregen. Omdat Alders van de moge lijkheden geen gebruik maak te, een aangevochten penalty door RODA werd benut en Peter Alkemade eigen doel man Smit verschalkte, was de treffer van Eric Groenewoud niet voldoende voor die „bete re verhouding". LEIDEN Roodenburg mag dit seizoen gerust spreken van een droom star! Immers, in de eerste twee duels werden Rijs wijk (2-0) en HOV (3-0) vrij gemakkelijk aan de kant geschoven en dit maal was Verburch het zelfde lot beschoren. De club van trainer René Pas kwam nooit echt in de wedstrijd en werd (met name in het tweede part) door het goede en attrac tieve Leidse spel met 4-1 overklast. De eerste tien minuten van de tweede helft waren volledig voor het team uit Leiden- Noord. Schitterende doelpun ten van aanvoerder Marcel van der Burg en Gé Tegelaar brachten Roodenburg toen op een „bevrijdende" 3-1 voor sprong. Met wat meer geluk had deze marge had al in de eerste helft tot stand kunnen komen. Toch was het Verburch dat via een door doelman Van der Kley benutte penalty de lei ding nam. Peter Pret had spits Peter Solleveld namelijk bin nen de zestienmeter de door gang belet. Nog in dezelfde minuut trok Richard Gottmer de zaak met een geweldige „twintigmeterknal" alweer in evenwicht Omdat de Haagse ploeg vrijwel het gehele duel slordig uitverdedigde, kreeg Roodenburg nog enkele goede kansen. Ronald Janssen schoot net over en zag zijn schot op de lijn geblokkeerd. De Ro- meijn raakte de paal en een inzet van Tegelaar werd op de lijn gekeerd door libero Theo Bentvelzen. Enkele minuten voor rust kopte Tegelaar een voorzet van Luc Kok over doelman Van der Kley. Jans sen, die op dat moment buiten spel stond, had toen beter van de in het doel dwarrelende bal af kunnen blijven. Na rust volgde de inmiddels beschreven korte maar hevige opleving die de 3-1 opleverde De mooiste treffer zou echter nog volgen. Deze kwam op naam van uitblinker Henny de Romeijn, die ook al aan de ba sis van het tweede en het der de doelpunt had gestaan. Na dat hij twee verdedigers had uitgespeeld, verschalkte dc snelle linkerspits doelman Van der Kley met een schitterende stiftbal. LOUIS HOOGENDOORN Score verloop: 25. Van der Kley 0-1 26. Gottmer 1-1; 49. Van der Burg 2- 1; 53. Tegelaar 3-1; 76. De Romeijn 4- 1. Roodenburg: Vink, Kok, Peter Pret Rob Pret, Van Haarlem, Gottmer Van der Burg, Goodway (Alberga) Janssen, Tegelaar, De Romeijn. Geen krant ontvangen 7 Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. ROELOFARENDSVEEN Het 0-1 verlies van DOSR tegen NSV'46- coach Paul de Jong zat de Veners niet lekker. De Linschotense-trainer in Noordense dienst immers zag zijn verbale inspan ningen langs de kant met een overwinning beloond worden, ondanks het vel- doverwicht van DOSR. „We hadden gewoon moeten winnen natuur lijk", liet Pim van der Meer teleurgesteld weten. „We hebben goed ge speeld en kansen op goals gehad. Maar ja, je moet ze er dan wel inschoppen". NSV-leidsman Paul de Jong was uiteraard wel tevreden: „Ik denk dat de winst verdiend is. We hebben collectief gevoet bald, al moest ik ze wel wakker houden". De teleurstelling van Pim van der Meer en de boosheid van coach John van der Smissen over het verlies waren begrij pelijk. DOSR opende het tref fen tussen de Veners en NSV het eerste sinds een jaar of 20 fel. Pas na een kwartier kwamen de gasten uit Noor den, onder aanvoering van hun „twaalfde man" De Jong („Mensen vinden mij wel wat luidruchtig, maar ik moet de jongens gewoon nog continu sturen"), een beetje onder de druk van DOSR uit. Het vel- doverwicht werd door de thuisploeg echter weer licht hersteld en er kwamen zelfs kansen voor de Veners. Die gingen echter voorbij, zoals de frequent boven Roelofarends- veen overkomende vliegtui gen. inzetten van Pim van der Meer (via een NSV-been) en Martien Hogenboom jr. ver dwenen net naast het doel. Vlak voor rust leek DOSR echter toch de leiding te ne men, maar de mee opgekomen Richard Wesselman deponeer de de bal uit een door John van Klink genomen corner ook naast het NSV-doel. „Na zo'n helft weet je dat één uitval van hun voor ons fataal kan zijn", analyseerde Pim van der Meer achteraf. En DOSR-coach John van der Smissen instemmend: „Toen NSV op de lat had geschoten, verzuimden we de bal het veld uit te-trappen. Op dat moment sprong die, ondanks kanrie voor Leander Rietbroek, Ri chard Wesselman en Martien Hogenboom voor de thuisclub, niet meer uit handen werd ge geven. ERIK HUISMAN gingen we dus de mist in". NSV op voorsprong. Een voor- Beiden doelden daarbij op bij na enige keer dat NSV werke lijk gevaarlijk voor doelman Edward van der Meer opdook. Na stevig onder druk gestaan te hebben koos de Noordense formatie, inclusief laatste man Peter van der Star, massaal de aanval. Van der Star haalde onverwachts van ver uit en poeierde de bal tegen de on derkant van de lat De terug springende bal werd niet met een door de DOSR-defensie weggewerkt Jonathan Fürst zag daarop, tot grote vreugde van lawaaipapegaai De Jong zijn k*ns schoon en schoot Spelverloop: 65. Jonathan Fürst (0-1). Opstelling DOSR: Edward van der Meer. Wesselman, Straver, Loos (Van Es), Van Klink, Marco van der Meer, Pim van der Meer, Koek (Van Heiningen), Hogenboom (jr.). Riet broek, Hogenboom (sr.). Opstelling NSV'46: Vork, Van der Star, Van der Zwet, Balvert, Fran sen, Blom, Van Koert. Rob Volwater, Pietersen, René Volwater, Fürst LEIDEN Blauw Zwart wist in een boeiende wed strijd tegen Nieuwen- hoorn de eerste overwin ning binnen te halen: 2-3. Het venijn zat duidelijk in de staart van het duel. In de laatste tien minuten wist de Wassenaarse eer steklasser, na de gelijkma ker van de formatie uit Hellevoetsluis alsnog toe te slaan. Beide ploegen kregen legio kansen om de score nog ver der op te voeren, maar strand den bij hun pogingen op de doelverdedigers Hollaar (Nieu- wenhoorn) en Kraayenbrink (Blauw Zwart). Vlak voor rust bracht de kopsterke Eef Splin- der de thuisploeg op 1-0. Na de pauze kwam Blauw Zwart op voorsprong door treffers van Marcel l'Ami (vrije trap in de kruising) en Danny Minnema (simpel intikken na een voor zet van Marcel Vee re). Of schoon door een doelpunt van Auke Wagenaar een gelijkspel in de maak leek, was het Leo Bellekom die met een kopbal de punten alsnog mee naar Wassenaar bracht LEIDEN Alphense Boys heeft in de derde competitiewedstrijd tegen Voorburg de eerste neder laag geleden. Het verlies werd door trainer Paul Bahlmann gekwalificeerd als „knullig". Bahlmann doelde daarmee op het ge geven dat beide Voor burgse doelpunten het ge volg waren van „giganti sche" fouten van zijn ver dedigers. Bij de eerste treffer ging laat ste man Koos van Zoest in een ongevaarlijke situatie volko men onnodig in de fout, bii de tweede reageerde Ronald See- gers op de „weg" van keeper Arie Tollenaar met zijn hoofd in te trekken in plaats van de bal weg te koppen. Des te te leurstellender was het verlies omdat de Boys het betere van het spel hadden. Aan het creeren van kansen kwamen zii overigens te weinig toe. Het Alphense doelpunt werd dan ook gescoord uit een „dode" si tuatie. Frank Bakker schoot van elf meter raak.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 15