Dubbel succes bij EK-volleybal Heren slachten Joegoslavië af Dames treffen ideale partner sportuitslagen j uoetballerlei De Zijl/LGB nu al zeker van tweede EC-ronde Schaatsbond eert Hilbert van der Duim PIRARD STOPT MET WIELRENNEN port op tv pre 4 OOSTENRUKSE BEKERHOUDER TWV INNSBRUCK MET 24-6 AFGEDROOGD Koerstips Sort EcidoeSou/UMit ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1987 PAGINA 11 'gr BETAALD VOETBAL Eredivisie Mofffen pSV-Feyenoord 0S'79-Willem II Sparta-PEC Zwolle Roda JC-Haariem AZ-FC Groningen Ajax-FC Den Bosch FC Den Haag-Fortuna S. FC Utrecht-FC Voiendam FC Twente-WV Eerste divisie Vandaag SC Cambuur-SC Heracies NEC-Emmen Veendam-Vltesse THstar-SW GA Eagles-SC Heerenveen hel Exceisior-Helmond Sport ïfoo RKC-Eindhoven De Graafschap-MW Dt e FC Wageningen-NAC lien DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Schaats bond heeft gisteren in Den Ha aag vier langebaanrijders er Duim, tweevoudig we- onderscheiden. Hilbert van der reldkampioen en Europees kampioen, werelduurre cordhouder en zeven keer Nederlands kampioen, werd door voorzitter David Meijer van de KNSB geëerd met de gouden bondsspeld. De met krukken lopende Fries, herstellende van een zwaar auto-ongeluk, kreeg een donderende ovatie. De gestopte allrounders Frits Scha lij en Yep Kramer kregen de zilveren erespeld. Die was er ook voor vijfvoudig Nederlands kampioen Ria Visser, die dit seizoen weer deel uitmaakt van de kern ploeg en voor de derde keer aan de Olympische Win terspelen hoopt deel te nemen. De KNSB is trouwens voor een nieuwe periode van vier jaar verzekerd van de financiële steun van Aegon. Voor de nieuwe, na het Olympische schaatsseizoen startende periode van vier jaar ontvangt de bond in totaal 2,8 miljoen gulden. Henk van Brussel naar FC Groningen GRONINGEN Henk van Bms- sel is de nieuwe oefenmeester van de FC Groningen. Hij zal tot het eind van het lopende seizoen de veldtraining verzorgen. De verant woordelijkheid blijft bij Martin Koeman die sinds het verdwijnen van Rob Jacobs als coach optreedt. Van Brussel: „Ik kan me er volle dig in vinden. Tijdens het lopende seizoen moet je voorkomen dat er veel veranderingen plaats hebben. Martin en ik zullen elkaar niet voor de voeten lopen". De 51-jari ge Van Brussel is meer dan eens als assistent werkzaam geweest, waarna de eindverantwoordelijk heid hem toch ten deel is gevallen. Geen winnaar - in midlotto DEN HAAG Midlotto 38a van deze week heeft geen winnaar van de eerste prijs opgeleverd. De prijzenverdeüng is: Midlotto 38a: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 5 x 55.403,20; 3e prijs: 147 x 540,00; 4e prijs: 5.853 x 13,50; 5e prijs: 67.594 x 5,00. Cijferspel 38a: 6 goed: 1 x 100.000,00; 5 goed: geen winnaar, 4 goed: 21 x 1.000,00; 3 goed: 196 x 100,00; 2 goed: 1.984 x 10,00. DEN HAAG Wielrenner Frits Pirard zal het komende seizoen geen deel meer uitma ken van het internationale wielerpeloton. Na een profloopbaan van bijna tien jaar heeft de 32-jarige Brabander besloten te stoppen. Met het bezit van een sportzaak in Sprundel en een baan bii een grossier in wielermateriaal is zijn toekomst verzekerd. Dit seizoen kwam Pirard uit voor de Belgi sche formatie van Willy Teirlinck. In zijn slotjaar zegevierde Pirard in de Wijnroute, eindigde hij als derde in de Grote Prijs van Antibes en werd hii veertiende in-Parijs - Roubaix. De renner beleefde het hoogtepunt van zijn loopbaan in 1983. In dat jaar won hij in dienst van de Italiaanse ploeg Mobili de eerste etappe van de Ronde van Frank rijk, waarin hij als 42e eindigde. Tweede zege voor Duinwijck VILLACH Nederlands badmintonkampioen Duinwijck heeft ook de tweede wedstrijd uit de voorronde groep van het toernooi om de Europese beker voor verenigings teams gewonnen. In Villach werd BC Olym- piqüe Lausanne (Zwi) met 6-1 verslagen. Vandaag speelt de Haarlemse vere niging tegen de Schotse ti telhouder BC County, dat ook met 6-1 van Lausanne had gewonnen. De win naar komt uit in de halve eindstrijd. Van Ek/Lambriex tweede in Pusan PUSAN Jan van Ek en Huub Lambriex zijn giste ren tijdens de inhaaldag van de voor-olympische zeilwedstrijden bij Pusan, in de vierde race als twee de geëindigd. Het duo uit Alkmaar en Leiden lag lange tijd op de eerste plaats, maar moest uitein delijk olympisch kampioen Sellers voor laten gaan. In het klassement zonder af trek zijn Van Ek en Lam briex tweede achter de Amerikaan Knapp, met af trek van het slechtste re sultaat tot nu toe zijn de Nederlanders echter eerste. nd aag fertand 1, 2145 uur. Scha- (jariand 2, 16-55 uurEK vot- fiel duïand 2, 2240 uur Studio m 46 Nadertand». 2125 uur. op zaterdag. 5,1400 en 19.00 uur Sport. "1, 13.15 uur Tennis. 1, 1405 uur Sport- «I SU. 2, 22X5 uur. Das Ak te Sport-Studio. 3, 20.15 uur Sport lm C 1, 13.15 uur Grandstand. C 1, 00.10 uur Darts en golf. C 2, 1740 uur Darts. Channel, 1450 uur Golf. f Channel, 1540 uur Motor- Channel, 21X5 uur Worste per Channel. 15X0 en 20X0 n Golf. Channel, 10X0 uur ikbaL «S. 1, 1425 uur. Auto- 2, 15X0 uur Auto- ennen en volleybal. 2, 18X0 uur. Volley- (Ierland 2, 19X0 uur Studio ort. ij)» Nederlands 1, 20.10 uur eekend. Nederlands 2. 15X0 uur I Frans, 19X0 uur Sport. 1,16.00 uur Sport. i 1, 13.15 uur Tennis. 1, 18.10 uur Sport- ci. 1, 19X0 l Telegramm. 2, 17X2 ort-Reportage. Asland 3, 16X0 uur Sport lm C C 1, 9X0 en 10X0 uur Zeilen. 2,13X0 uur Sunday grand- ind. 2, 17X0 en 00.15 uur Golf. C 2, 22X5 uur. Autosport. j Channel, 1435 uur Amert- i football. j Channel, 15X5 en 22X5 Australisch voetbal, ir Channel, 15X0 uur. Ka- Sport- R Die x 'rotest McEnroe ei liet gehonoreerd *T YORK Het eroep van John McEnroe sgen een schorsing van vee maanden en een boe- «van 10.000 dollar, opge- d door de Internationa le Proftennis Raad "1 MIPTC), is gisteren in New York verworpen. De ichorsing wordt maandag ffectief en duurt tot 27 lovember. In deze periode Mg de Amerikaan, niet litkomen in enig Grand 'rix-toernooi of in een an jer evenement, dat onder j uspiciën van de MIPTC valt. McEnroe werd ^ge- traft voor zijn misdragin- |en tijdens het laatste ij] toernooi om de open Ame rikaanse titelstrijd in Flus hing Meadow. OUDERGEM De Europese voetbalkampioenschap pen hebben het Belgische volleybalpubliek nog niet massaal naar de Sporthallen in Gent, Genk, Eupen en Oudergem weten te lokken. Een hele horde Nederlan ders blijkt wel geïnteresseerd. Gisteravond zagen zij dat volgens verwachting werd afgerekend met Joego slavië: 3-0. Het was voor het eerst sinds mei van dit jaar dat de équipe van Selinger weer in de buurt van het vaderland acteerde. Pas na deze EK komt Nederland voor eigen publiek in actie als na het Haarlem-toernooi de Olympische kwalificatie op het spei zal staan in Amsterdam. En het thuisfront heeft in dat halve jaar heel wat gemist aan ontwikkeling. Oranje's jongste uitgave met Blangé, Zwerver, Benne (allen Martinus), Postnuma, Zoodsma, (beiden Animo) en Grabert (Geldrop) straalde haast Russische koelte uit, zo geconcentreerd en gecontroleerd werd Joegoslavië afgeslacht: 15-5, 15-10, 15-1. De bijna 100 procent scorende Ben ne, de sprongsurf van Zoodsma, het sterke blok van Posthuma en het steeds weer aanzwengelende motortje Grabert; zij doen de ex-basis spelers vergeten. Natuurlijk zitten Goedkoop en Brouwers al in de herfst van hun volleybal-carrière en moest de geringe lengte van Avital Selinger wel heel erg gecompenseerd worden door de rest. Jongens als Leeuwerink, Teffer en Boudrie, die dit toernooi on danks zijn blessure als twaalfde man mag meemaken, zullen zich in de toekomst nog wel weer terugvechten. Voorlopig ech ter kraait de jeugd victorie. „Je hebt nu het gevoel alsof je de hele wereld aan kunt", merkte Blangé direkt na de wedstrijd al treffend op. „Ik heb een zelfvertrouwen als een gek". En Benne opgelucht: „Zo, die last is nu van ons af. Nu kunnen we lekker ontspannen verder gaan werken". EUPEN De nationale damesploeg trof gisteren bij de Europese Polen als ideale openingspartner. Het Neder lands team kon in Eupen rustig warm draaien zonder echt in gevaar te raken. In vier sets en honderd minu ten beslisten de pupillen van coach Pang het duel: 14- 16, 15-11, 15-11, 15-7. In groep A behoren de Poolse dames onmiskenbaar tot de zwak kere tegenstanders. Het Nederlandse team kon zich kalm opma ken voor de zware confrontaties met Tsjechoslowakije, West- Duitsland, Italië en de Sovjetunie. Nederland startte tegen Polen allerminst overtuigend. Coach Pang had zijn beproefde zestal Piersma, Brunninkhuis, De Vries, Weersing, Van Eijkeren en Doevendans in het veld gestuurd, maar de basis draaide niet. Het meespelen van De Vries was een flinke meevaller. De ge routineerde spelverdeelster, die zondag in de voorlaatste oefen wedstrijd tegen Bulgarije een kuitbeenblessure had opgelopen, had de afgelopen week nauwelijks kunnen trainen. Het zestal had in het parochiehuis van Eupen, dat in een speelzaal voor de volleybalsters is herdoopt, last van plankenkoorts. Vooral de nerveuze debutante Doevendans was verantwoordelijk voor een hele reeks misverstanden, die de Poolse ploeg in een oogwenk op 0-8 bracht Bij die stand greep Pang in. Doevendans en Van Eijkeren werden gewisseld voor De Jong en Boersma en kwa men niet meer terug. De verse krachten brachten dat extra beetje veerkracht in dat nodig was om de ploeg over het dode punt te tillen. Via 5-13 kwam Oranje terug tot 14-14. De Poolse dames hadden in die fase nog net kracht genoeg om de set te grijpen (14-16). In de tweede set trok Oranje de lijn door. Het zestal ging in vlot tempo op weg naar de gelijkmaker (15-11). De derde reeks was de set van Boersma, Weersing en De Vries. Het trio trok de ploeg naar een hoger niveau en de Polen deinsden angstig terug voor de verwoestend harde smashes van Weersing: 15-11. De vierde set was daardoor nog slechts een formaliteit (15-7). Knie-operatie Pfaff Jean-Marie Pfaff zal twee weken niet kunnen voetbal len. De doelman van het Bel gisch elftal en Bayern Mün- chen liep woensdag tijdens de kwalificatiewedstrijd in Sofia tegen Bulgarije een kniebles sure op. De arts van de Belgi sche voetbalbond, Walter Re- dant, stelde gisteren de diag nose. - Redant verklaarde dat Pfaffs rechterknie in München ver der onderzocht zou worden. Een operatie is volgens de arts niet uitgesloten. België verloor het duel met 0-2 en mag zich als uitgeschakeld beschouwen voor de eindron de om het Europees kampi oenschap. Pfaff raakte ge- blesserd toen hij trachtte Bozhidar Iskrenov het scoren te beletten. Hoog verzekerd De Spaanse voetbalbond heeft deze week een speciale verzekering afgesloten voor de spelers van het nationale elftal. Voetballers die in de toekomst geblesseerd raken tijdens een interland krijgen ruim 3,5 miljoen gulden uit gekeerd in geval van blijven de invaliditeit. Bij tijdelijke blessures keert de verzeke ringsmaatschappij de spelers 25.000 gulden per week uit. Geen feest Pierre Littbarski vierde afge lopen zaterdag in Mannheim een jubileum. De 27-jarige, tegenwoordig als spelverde ler bij FC Köln acterende voetballer kwam voor de 250e keer in actie in de Bun- desliga. De van orgine Berlij- ner kon zich echter na afloop niet in het feestgewoel stor ten. Daar was door het te leurstellende gelijkspel (0-0) ook geen aanleiding voor, hoewel de formatie van Christoph Daum dank zii die puntendeling wel op gelijke hoogte kwam met koploper Werder Bremen. „Der Litti" moest namelijk vroeg naar bed, omdat hij zich zondag middag al in Jesteburg, dat onder de rook van Hamburg ligt, moest melden om zich voor te bereiden op de vriendschappelijke interland tegen Denemarken van afge lopen woensdag. Waarin Littbarski sterk begon, maar vervolgens volledig anoniem over het veld zwalkte. Berucht boek Het duel met de Denen werd het interlanddebuut van doelman Bodo Illgner, een teamgenoot van Pierre Litt barski. Door de affaire-Toni Schumacher, de doelman die na zijn beruchte boek in Köln zijn biezen kon pakken, kreeg de twintig-jarige Ill gner vorig seizoen een kans zijn talenten in de Bundesliga te tonen, nadat hij al twee jaar in het Müngersdorfersta- dion op de bank had gezeten Illgner greep de kans die hij Pierre Littbarski: jubileum. kreeg met beide handen aaii en werd prompt geselecteerd voor het nationale jeugdteam, hetgeen al snel leidde tot promotie (nationale team) als tweede doelman achter Eike Immel van VfB Stuttgart. Geen plaats Er was woensdag geen basis plaats voor de voetballer van het afgelopen seizoen, Uwe Rahn van Borussia Mönchen- gladbach. Rahn dacht weer een kans te krijgen toen Hans Dorfner van Bayern München zich geblesseerd af meldde. Beckenbauer zette Rahn echter op de bank. In de tweede helft viel de ploeg maat van de Nederlander Erik Willaarts nog in, maar voor de zoveelste keer bleef hij in de Mannschaft vert on der de maat. Waarmee hij zijn kandidatuur opnieuw be paald niet onderstreepte. Oktober-feest Met Bayern München-Wer- der Bremen werd vorig weekeinde zoals gebruikelijk het „Oktoberfestgeopend. Dat was na afloop dan ook duidelijk te merken. Kurt Hegerich, de penningbewaar der van de nog regerende Duitse kampioen, maakte tenminste de indruk te diep in het bierglas te hebben ge keken. Hij kondigde Otto Rehhagel, de trainer van Werder Bremen, tijdens de persconferentie na afloop tenminste aan met: Erich Rehhagel" en noemde de ge blesseerde Karl-Heinz Riedle Frank Ordenewitz. Bekende figuur Timo Konietzka heeft als trainer weer een club. De vroegere speler van Borussia Dortmund komt voor de tweede keer bij FC Zürich op de loonlijst te staan. Konietz ka was in Zürich al trainer van 1971 tot '78 en volgt nu de Oostenrijker Hermann Stessl op. Stessl moet het veld ruimen omdat de FC zelfs onder de degradatie- streep staat. Servette, de nieuwe club van Karl-Heinz Rummenigge, staat er beter voor. De vroegere ster van Bayern, die onlangs in Basel aan een achillespees werd ge- opeerd, krijgt bij de Zwitsers geen normaal contract. Hij wordt per wedstrijd betaald. Om te worden opgesteld zal de Duitser eerst nog John Eriksen of Sinvel uit de basis dienen te spelen, want ook John Eriksen, Rummenlgge's concurrent. bij de Zwitsers geldt maxi maal twee buitenlanders. In de markt Arsenal was bereid voor Houghton een bedrag van 750.000 pond te betalen, zo'n 2,5 miljoen gulden. Ook Ox ford zei trouwens „nee", ook al omdat Liverpool in de markt zou zijn. Liverpool had eerder John Barnes van Watford en John Aldridge van Oxford United al aange trokken. Aldridge en clubge noot Steve Nichol voeren de topscorerslijst aan met zes treffers. Zii worden op de voet gevolgd door Alan Smith van Arsenal en Gary Bannister van de huidige gkoploper Queens Park Ran- ?rs. Everton, de rivaal van iverpool, heeft al zaken ge daan op de transfermarkt en Ian Wilson, de Schotse inter national, van Leicester City aangetrokken. De Zijl/LGB had gisteravond geen kind aan de winnaar van de Oostenrijkse waterpolobeker, TWV Innsbruck. De Leidenaars wonnen met 24-6. Hier is de voorbereiding van een van die 24 treffers in beeld. Mark van Belkum gaat scoren. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN De Zijl/LGB heeft het „duel" met TWV Innsbruck gister avond aangegrepen om ook het tweede optreden in Europa Cupverband maar direct tot een succes te maken. De Leidse wa- terpolo-ers, die vier jaar terug het Europese debuut luister bijzetten met een halve finaleplaats, klopten hun ontstellend zwakke Oostenrijkse opponent met maar liefst 24-6. Door deze monsteroverwinning heeft de ploeg van coach Frits Welling zich ge plaatst voor de tweede ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Uit de „Leidse" poule van drie ploegen, gaan immers twee teams over naar de volgende ronde. Het tref fen met Innsbruck was in dit verband voor De Zijl/LGB van belang, om dat allerwegen wordt aan genomen dat de derde deelnemende club, Jug Dubrovnik, zowel voor De Zijl als (zeer zeker...) voor de Oostenrijkers te sterk zal zijn. Wordt van „Jug" derhalve verwacht dat de ploeg van daag achtereenvolgens Inns bruck (uiterst eenvoudig) en De Zijl/LGB (moeilijker) aan de zegekar bindt, van de orga niserende club werd gister avond vooraf aangenomen dat de Oostenrijkse bekerwinnaar geen probleem van betekenis mocht opleveren. „Als de mentaliteit goed is", had coach Welling eerder al laten weten, „moeten we gemakkelijk van Innsbruck kunnen winnen". In het met 250 toeschouwers goed bezette zwembad De Zijl bleek gisteravond al snel dat de Leidse ploeg zelfs niet eens een goede mentaliteit nodig had om de Oostenrijkers met de neus op de feiten te druk ken. Na één partje „kat en muis" leidde de thuisclub met 6-2, halverwege was die score reeds opgelopen naar 14-2. En was het de Innsbruck-delega- tie helemaal duidelijk gewor den dat de trip Leiden maar het beste als vakantiereisje in het grote clubboek kan worden opgenomen. Sportief gezien hebben de Oostenrij kers hier in ieder geval hele maal niets te zoeken. Hoe ver De Zijl/LGB zelf is, is op dit moment overigens ook nog niet geheel duidelijk. De Leidse formatie wil dit jaar een rol gaan spelen in het landskampioenschap en ziet ook in de komende tweede Europese ronde winstgevende mogelijkheden. De ploeg ken de al een succesvolle voorbe reiding op het seizoen en maakte gisterenvond inder daad een sterkere indruk dan in de vorige jaargang vaak het geval was. In hoeverre het hier echter de kracht was van De Zijl/LGB, dan wel de ont stellende zwakte van Inns bruck, moet nog worden afge wacht. Wat dat betreft zal het duel dat vanavond (20.00 uur) in zwembad De Zijl wordt af gewerkt tegen het gerenom meerde Jug Dubrovnik, be paald meer duidelijkheid scheppen. GERT-JAN ONVLEE De Zijl/LGB - TWV Inns bruck 24-6 (6-2, 8-0, 3-2, 7-2). Doelpuntenmakers De Zijl: Hans Nieuwenburg en Alex van Belkum beiden 5, Mark van Belkum 4, Edwin Rede- geld, Gert-Jan Slobbe, Alex Verhoog en Paul Belt allen 2, Hans Trijsburg en Edo de Boef beiden 1. TWV Innsbruck: Hannes We ber 4, Laslo Matsik en Martin Schletterer beiden 1. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg EERSTE KOERS. 2100 m: 1. Black van Hoafer (J. van der Pijl) 2.56,4- 1.24,0, 2. Boelo Helium, 3. Boyo Fran ce. Toto: winnend 7,50, plaats 3,20, 1,90, koppel 6,70, trio 68,60. TWEEDE KOERS. 1609 m: 1. Bonny Westland (W. Velis) 2.12,7-1.22,5, 2. Ann David. 3. Barbara de Noot. Toto: winnend 8,60, plaats 2,50, 1,60, 4,10, koppel 19,90, trio 569,60. DERDE KOERS. 1200 m: 1. Countach (T. Caln) 1.13,3, 2. Gwynbrook, 3. May May. Toto: winnend 2,10, plaats 1,80, 3,40, koppel 7,10, trio 21,70. VIERDE KOERS, 2100 m: 1. Zega B (G. de Jong) 2.53,6-1.22,7, 2. Ajax Buitenzorg, 3. Zeb David. Niet ge start: Boy de Bloomerd. Toto: win nend 10,30, plaats 2,60, 1,10, koppel 15,20, trio 139,50. VIJFDE KOERS. 2100 m: 1. Amon Marco (mevr. J. Dragt) 2.50,2-1.21,0, 2. Zweden, 3. Zonnekind. Niet ge start: Alewyn Bush en Alex di Trida. Toto: winnend 2,30, plaats 1,60, 1,10, koppel 1,80, trio 34,00. ZESDE KOERS. 1700 m: 1. Intensitie (T. Caln) 1.47,7, 2. Silver Bill. 3. Zaba- ra Raaphorst. Niet gestart: Romanus. Toto: winnend 6,90, plaats 3,40, 1,90, koppel 8,30, trio 51,50. ZEVENDE KOERS. 2100 m: 1. Biana- transs R (H. Hamming) 2.51,7 - 1.21.8, 2. Alma De Bloomerd, 3. Zo- leo Boslust. Toto: winnend 2,50, plaats 1,10, 1,40, 1,80, koppel 3,40, trio 49,20. ACHTSTE KOERS, 4100 m: 1. United Power (C. Kammlnga) 5.32,9 - 1X0,4, 2. War Glory, 3. Vriend. Niet gestart: Volita fan Skarn en Ytranssbelwin R. Toto: winnend 11,80, plaats 1,90, 5,60, 1,70, koppel 130.80. trio 1339,40. NEGENDE KOERS. 1609 m: 1. Yman- za Komo (A. de Wrede) 2.06,9 - 1.18.9, 2. Yline, 3. Yakka K. Niet ge start: Winston van Echt. Toto: win nend 10,60, plaats 4,00, 4,20, 8,70, koppel 57,80, trio 1620,80. TIENDE KOERS, 2100 m: 1. Abel Tasman (W. Duivenvoorden) 2.50,1 - 1.21,0, 2. Zola Eik. 3. Yvo. Niet ge start: Zimrod B en Yzella K. Toto: winnend 2.30, plaats 1,40, 2,10, kop pel 4,40, trio 97,10. TOTALISATOROMZET: I. 235.939.00. SCHAKEN Internationaal toernooi In Tilburg 7o ronde: Kortsjnoi (Zwi)-Ljubojevic (Joe) 1/2-1/2. Stand: 1. Timman (Ned) 5 punten. 2. Hübner (WDI) 4 1/2, 3. Nikolic (Joe) en Joesoepov (Sov) 4, 5. Andersson (Zwe) 3 1/2, 6. Kortsjnoi (Zwi) en Ljubojevic (Joe) 2 1/2, 8. Sokolov (Sov) 2. VOETBAL Bundeeliga Werder Bremen-Waldhof Mannheim 3-1, Hannover '96-Borussla Dort mund 2-3. VOLLEYBAL EK io Bruseei Groep A (Oudergem): Frankrijk-ltalië 3-1 (10-15, 15-5, 15-5, 16-14); Sovjet- unie-Roemenlë 3-0 (15-1, 15-5, 15-3); Nederland-Joegoslavië 3-0 (15-6, 15- 10. 15-1). Groep B (Genk): Griekenland- Tsjechoslowaklje 3-2 (13-15, 15-8, 15-6, 4-15, 15-5); Belglë-Spanje 3-0 (16-14, 15-9. 15-13); Zweden - Bulga rije 3-1 (15-8. 9-15, 15-13. 15-10). Frankrijk-Hongarije 3-2 (15-12, 15-10, 15-17, 11-15, 15-12). WATERPOLO Europa Cup Landskampioenen: AZC-CN Marseil le 9-12. Bekerwinnaars: De Zijl LGB-TWV Innsbruck 24-6. ZEILEN Voor-olympische wedstrijden in Pu- san Tornado, 4e race: 1. Sellers/Timms (F1J), 2. Van Ek/Lambriex (Ned), 3. Knapp/SteinfekJ (VSt). Totaal (zonder aftrek): 1. Knapp/SteinfekJ 21,4 pun ten. 2. Van Ek/Lambriex 26, 3. Faou- /Quemec (Fra) 33,4. Soling, 4e race: 1. Kosteckl/Baylis- /Ballingham (Vst), 2. Jungblut/Kro- ger/Bartel (WDI), 3. Persson/Walli- n/Oberg (Zwe). Totaal (zonder aftrek): 1. Kostecki/Baylis/Ballingham 21,7, 2. Persson/Wallin/Oberg 26,7, 3. Shai- duko/Pollakov/Kanov (Sov) 37,7. Groep A (Eupen): Nederland-Polen 3-1 (14-16. 15-11, 15-11, 15-7); Sov- jetunie-Tsjechoslowakije 3-1 (15-13, 11-15, 15-1, 15-2); Italië-West-Dults- land 3-2 (15-7, 12-15, 9-15, 15-7, 15- 12). Groep B (Gent): Oost-Duitsland-Bul- garije 3-0 (15-11. 16-14, 15-9); Roe- menië-Belglë 3-0 (15-9. 15-3, 15-9); WASSENAAR De W5-draverijen staan zondag weer centraal op de dravers baan van Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur en onze tips voor deze meeting luiden. 1e koers: Bodine Sunrise (6), Bonita de Queen (7), Astrid Marian (4). 2e koers: Braddies Purdy (5), Frev Oft (1). Ma Fleur (2). 3e koers: Bravo Zljpveld (7), Bright Star (4), Binky Hanover (3). 4e koers: Sammy Jo (7), Lymlnster (1). St.Wendred (5). 5e koers (W5-1): Acajou K (6), Amin- go Buitenzorg (2). Zoon van Freule (8). 6e koers(W5-11): Zep Star Last (3), Adrienne (11), Zarol Duke (1). 7e koers(W5-lll): Zesttul Dream (8). Alfons (6). BZN (5). 8e koers: Anthony's Dream (1), Saros Delta (6), Ros Fandango (7). 9e koers(W5-IV): Alex di Trlda (1). Al- rodite W (9), Amazone Cede (13). 10e koers(W5-5): Yick Buitenzorg (7), Yevillon Nora (3). Amor Geert (9). 11e koers: Wanda Piuto (6), Ulaan (4), Yogi Bear (2). 12e koers: Zamajo Star (5), Yet Star Last (6), Vanzaa S (2).

Leidse Courant | 1987 | | pagina 11