Invoering kaarten van agressie Olympische voetballers kunnen Seoel vergeten Ceid^c Qowuunt tJ aderlijde in ":S* ve finale Bestuur Barcelona met spoed bijeen Football-profs in Amerika staken Nipte nederlaag voor Den Helder ZUIDKOREA VERTRAAGT VOORBEREIDING SPELEN CHTIGJARIGE OUD-SCHEIDSRECHTER PIET HEENEMAN: erste live punt ^ortsjnoi 'lankzeiler Verschoor noet wachten op protest ginj ORT WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1987 PAGINA 13 r-BERLIJN Ar- Vaiiderlijde heeft gfs- rond zonder moeite op >ierh en gewonnen van zijn Ihem^ Juitse train ingspart- 2. B: c Markus Bott tijdens ■Amen xtkstoernooi te Oost- 'ck 2-lm. De Europese kam- in het zwaargewicht, I top groter dan Bott, erste de partij van het Amsta i en plaatste zich voor Zwiise ialve finales. Daarin Disch» Vanderlijde tegen de tjlc Oesman Arsaljev, die -hod-! inten yan de Hongaar jgj. gj A wnn Miten-l Alvics won. (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA - Het bestuur van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona komt vanavond in spoedzitting bijeen om te be slissen over het eventuele onmiddellijke ontslag van trainer Terry Venables. Vol gens de grote meerderheid van de direc tieleden is de Britse coach verantwoorde lijk voor de slechte sportieve resultaten van de afgelopen weken. Barcelona heeft door drie achtereenvolgende nederlagen in slechts vier competitiewedstrijden nu al zes punten achterstand op leider Real Ma drid. Voorzitter Nunez is inmiddels terug gekomen op zijn besluit om af te treden en blijft voorlopig nog aan de macht Russen mijden Europese basketbal- toernooien LONDEN Het verlies van de Europese titel aan Griekenland heeft in de Russische basketbal- wereld voor grote beroering ge zorgd. De angst voor het missen van de Olympische Spelen in Seoul is zo groot, dat de bond heeft besloten de herenploegen niet in te schrijven voor de Euro pese bekertoernooien, die deze week van start gaan. De basket ballers moeten zich voorbereiden op de kwalificatie-toernooien voor, Seoul. Om dezelfde reden blijven ook de Bulgaarse dames teams weg. YORK Voor de tweede keer in zes iaar hebben de spelers in de Ameri kaanse National Football League een staking uitgeroepen. Zij eisen de vrij heid om zelf te kunnen bepalen voor wie zij spelen. Gene Upshaw, de voor zitter van de spelersvereniging van de NFL, konidgde de staking aan tijdens de rust in de wedstrijd tussen de New England Patriots en de New York Jets. „Het kan niet meer worden afgewend. Wij zijn gedwongen een actie te begin nen die slecht is voor de spelers, voor de fans en voor de eigenaren," aldus Upshaw. „In verschillende steden ha len de spelers hun kastjes al leeg. An deren volgen in de loop van de week". KINGSTON Den Helder heeft gisteravond een kleine nederlaag geleden in de eerste wedstrijd uit de openingsron de van het Europese basket- baltoernooi voor bekerwin naars. In Engeland verloor Den Helder met 82-84 van Kingston. Bij de rust leidden de Noordhollanders nog met 47-41. Het verlies wordt in het Helderse kamp gezien als een goede uitgangspositie voor het duel, dat volgende week in ei gen huis wordt gespeeld. SEOUL Zuidkorea heeft het Olympisch Comité van Noordkorea laten weten niet voor morgen te antwoorden op*het voorstel van het buurland de problemen rondom de verdeling van de Olympische Zo merspelen binnenkort te bespre ken. Aanvankelijk zouden de Zuid- koreanen gisteren een besluit ne men. Een official van het Olym pisch comité van Zuidkorea liet gis teren doorschemeren dat zijn land niet op het verzoek zal ingaan. „Alle besprekingen over de organi satie van de Spelen gaan via het Internationaal Olympisch Comité. Met minder dan een jaar voor de opening van het evenement moet Noordkorea haast maken met de beslissing of het akkoord gaat met het laatste aanbod van het IOC", aldus de official. Volgens het laat ste aanbod mag Noordkorea vijf onderdelen organiseren. Volgens Amerikaanse schout-bij-nacht Wil liam T. Pendley, lid van het opper bevel over de VN-troepen in Zuid korea, is Noordkorea er duidelijk op uit de Olympische Spelen van volgend jaar té dwarsbomen. In Panmunjom verklaarde Pendley, dat Noordkorea bezig is met een „sinister en gevaarlijk plan" de Zo merspelen van 1988 te vernietigen. I HAAG Een been- maakte op 16-jarige een einde aan zijn c-Aglbaicarrière. Hij be- Khw het voetballen te la- voor wat het was en p zich geheel op het aacj idsrechteren. Op 14 a 'nS lari 1924 maakte hij lem- debuut in de toenma- Haagsche Voetbal c. id om pas ruim dertig later de fluit aan de !en te bangen. Na die ode bleef hij actief in amateurvoetbal en dat VE; ij tot de dag van van- ardir g nog steeds. „Rooie wlek t" Heeneman wordt gen 80 jaar. ma ewj Heeneman vindt het ove- K. is geen verdienste om die ieevorderde leeftiid te be- „Als je geluk hebt dat id bent, word je het Daar hoef je niets lie doen," zegt hij onder it van een borrel. „Het tuwens toch een hele :k, want eind van de n ik ook nog eens 53 ouwd". Heeneman zich duidelijk op de ie festiviteiten. „Ik ben wat de familie in petto heeft. Ik weet er nog niets van, dat maakt het alle maal des te aardiger". Op zeventienjarige leeftijr' maakte Heeneman zijn debuut als scheidsrechter en nog steeds is hij geïnteresseerd in alles wat met dat vak te ma ken heeft. Hij geeft toe dat het tegenwoordig moeilijker is een wedstrijd te fluiten dan vroe ger. „Maar", verduidelijkt de inmiddels van „rooie Piet" veranderde „grijze Piet", „dat heeft de voetballerij ook aan zichzelf te wijten. Het duide lijkste voorbeeld is wel het in voeren van de gele en rode kaarten. Toen is de agressie op de velden pas goed begonnen. En daarmee ook het vandalis me op en rond de tribune". „Kijk", legt hij uit, „als een scheidsrechter geen gele kaart geeft aan iemand die een over treding maakt, gaat het pu bliek joelen en de tegenstan der gaat lopen mekkeren. Dat kweekt allemaal agressie. Ik liet altijd even weten dat ik er was en dan verliep een wed strijd over het algemeen rus tig. Maar ik stuurde ook wel eens een vent weg in de eerste minuut bij een zware overtre ding. Tegenwoordig krijgen ze eerst een gele kaart Onzin na tuurlijk. Bij een zware overtre ding moet een speler het veld uit Of dat nu in de eerste of in de laatste minuut gebeurt. Nee, die kaarten moeten ze af schaffen". Heeneman heeft nog een ver klaring voor het toenemende geweld op en rond de velden, [et gebrek aan clubliefde. „Dat is begonnen met de in voering van het betaalde voet bal", zegt hij. „Hoeveel spelers lopen er nu nog bij betaalde clubs rond die al vanaf hun 1'eugd bij die vereniging spe en? De club interessert ze niets, als ze maar betaald krij gen. En voor die centen ma ken ze ook de grofste overtre dingen. Want als ze dat niet doen worden ze gewisseld. Een mooi voorbeeld is dat van Mi chel Adam in de wedstrijd Ajax-FC Den Haag van afgelo pen zondag. Die jongen wordt voor de leeuwen geworpen, maakt een fout en wordt di rect gewisseld. Dan vergaat die iongen het plezier in het voetbal. En een volgende keer zal hij ook een grove overtre ding maken om te voorkomen dat iemand hem passeert". Heeneman geeft toe dat ook vroeger niet alles koek en ei was. „Ja, ik heb ook wel eens een stadion door de achterdeur moeten verlaten, omdat het publiek het niet helemaal eens was met mijn beslissing", her innert hij zich. „Het moet in de beginjaren vijftig zijn ge weest, toen ik de wedstrijd Go Ahead Eagles-Heracles moest fluiten. De absolute vedette van de Eagles was ene Kolk man. Een paar minuten voor tijd schopte hij opzettelijk een tegenstander. Ik stuurde hem uit het veld en na afloop moest ik onder begeleiding het veld af. Ik ben toen van Deventer naar Apeldoorn vervoerd en daar heb ik de trein naar Den Haag genomen". „Rooie Piet" Heeneman heeft alle correspondentie en kranteknipsels uit zijn rijke loopbaan be waard. FOTO: CEES VERKERK Kopduel Dat is wel het enige incident, dat Heeneman in zijn lange carrière meemaakte. „Dat komt", legt hij uit, „omdat ik door mijn werk als sociaal ambtenaar over een grote mensenkennis beschikte. Ik hoefde maar even naar een speler te kijken en ik wist wat ik voor vlees in de kuip had. Tijdens een wedstrijd DOS- Feyenoord wilden bijvoor beeld twee spelers een kopduel aangaan. Maar ik kon duide lijk aan de gezichten zien dat geen van beiden oog had voor de bal, maar wilden proberen wie van de twee het hardste hoofd had. Nog voor ze de lucht ingingen floot ik af. Ie dereen verbaasd natuurlijk, maar toen ik het had uitgelegd kreeg ik wel gelijk van de spe lers". In de scheidsrechterij had Heeneman dus veel voordeel van zijn maatschappelijke functie. „Ja, je kwam in aan raking met de zelfkant van de maatschappij. Tot mijn taken behoorde net onder meer om te bezien of een vrouw met vier kinderen, in de steek ge laten door haar man, in aan merking kwam voor een uit kering. Dan kwam je in de el lendigste toestanden terecht". Maar Heeneman maakte als sociaal ambtenaar ook leuke dingen mee. „Ik moest ook re keningen van ziekenhuizen bij patiënten vereffenen. Dan kwam ik ook wel eens bij, ik zal maar zeggen, de dames van het Groenewegje, die eens in de zo veel tijd in het zieken huis werden gecontroleerd. Ik ging dan zo n huis binnen, haalde het geld op en ver dween weer. Mijn vrouw kreeg op een goede dag bezoek van een kennis en die vertelde haar voorzichtig dat ik wel eens op het Groenewegje was gesignaleerd. Die kennis dacht dat ik daar geld ging wegbren gen". Piet Heeneman kijkt met lief de terug op zijn tijd als ambte naar en scheidsrechter. Hij is trouwens nog steeds actief in de voetballerij. Zo helpt hij nog steeds met de verzending van Voetbal West, het blad van de Haagse Voetbalbond. „En ik ga nog steeds naar FC Den Haag", vertelt hij. „Als oud-scheidsrechter heb ik een diploma voor het leven. Met dat diploma heb ik recht op een plaats op noordtribune van net stadion. Maar daar voel ik me niet veilig. Ik heb dus een bedrag bijbetaald en zit nu lekker beschermd op de hoofdtribune". „Rooie Piet" gaat, zolang hij gezond blijft, gewoon door met zijn activiteiten, waar ook het controleren van wedstrijdfor mulieren bijhoort „Ik heb door de jaren heen zo vaak ge zien dat mensen na hun 65e binnen twee, drie jaar dood gingen, gewoon omdat ze na hun maatschappelijke carrière niets meer te doen hadden. Men moet ervoor zorgen ook na de pensionering iets om handen te hebben. Ik heb nog nooit stilgezeten en ik ben er toch al tachtig mee geworden". DICK DIJKHUIZEN iURG Op de dag, Jan Timman voor het afbrak, haalde Vik- Kortsjnoi gisteren met i zucht van verlichting i eerste halve punt bin- l Joesoepov was bij het rnooi in Tilburg de on- jwillige schenker. Aan duels tussen de vroege- landgenoten gaat een chiedenis vooraf. den troffen elkaar voor het sl in het toernooi van Lone ie. Het was nog in de jaren Kortsjnoi door de Russi- le pers werd doodgezwegen, verhaal gaat, dat Joesoe- telefonisch contact met skou opnam om te vragen hij wel tegen de 'afvallige' cht aantreden. De toestem- kwam. En wat deed sjnoi: hij won dik van de i Russische belofte. De hologische voorsprong, die ip die manier verwierf, is nooit meer kwijtgeraakt. nu niet; al was zijn voor- 'ditmaal net niet doorslag- nd. Met twee afgebroken tijen op de midweekse rust- is Kortsjnoi overigens de oeger van het gezelschap. Jan Timman neemt een kijkje bij de partij tussen Kortsjnoi (links) en Joesoepov. FOTO: ANP In zijn hotel besteedde hij nog eens zes uur aan de ogen schijnlijk simpele stelling in de afgebroken partij tegen Soko- lov zonder een dwingende winstgang te vinden. Sokolov zelf nam het gisteren op tegen de andere debutant in het ge zelschap Predrag Nikolic en bereikte niet meer dan remise. Robert Hilbner werkte zich op als voornaamste concurrent van Timman. De Egyptoloog ontcijferde in een Siciliaanse partij de bedoeling van Ljubo- jevic als was het een papyrus rol. Naarmate de stelling ge compliceerder werd, stapte de Joegoslaaf in steeds hoger tempo rond zijn eigen tafeltje. „Ik stond beter, zo niet totaal gewonnen", waren de met stern-verheffing uitgesproken woorden. Het verloop van de partij tussen Hübner (wit) en Ljubojevic was: 1. e2-e4, c7-c5, 2. Pgl-f3, d7-d6, 3. d2-d4, c5xd4, 4. Pf3xd4, Pg8-£6, 5. Pbl-c3, a7-a6, 6. Lfl-e2, g7-g6, 7. 0-0, Lf8-g7, 8. f2-f4, 0-0, 9. Le2-f3, e7-e5, 10. Pd4- e2, Tf8-e8, 11. Pe2-g3. e5xf4, 12. Lclxf4, Pb8-c6, 13. Ddlxd6. Dd8- b6+,14 Kgl-hl, Db6xb2. 15. Pc3-d5. Pf6xd5, 16. e4xd5, Te8-d8, 17. Dd6-e7, Td8-d7, 18. Tal-bl, Db2xa2. 19. Dc7- b6, Td7xd5, 20. Lf3xd5, Da2xd5. 21. Tbl-dl,Lg7-d4, 22. Db6-e7. h7-h5, 23. c2-c3, h5-h4, 24. c3xd4, Lc8-h3, 25. Tfl-f2, Lh3xg2+, 26. Khl-gl, Lg2-f3, 27. Tdl-d3, Pc6xd4, 28. Tf2-d2, h4xg3, 29. Td3xd4, Ta8-e8, 30. Lf4xg3, Dd5- b3, 31. Td4-d8, Db3-e3+. 32. Lg3-f2, De3-g5+, 33. Dc7-g3, zwart geeft het op. USAN De prestatie van plankzeiler Bart Verschoor Jd gisteren overschaduwd door het protest, dat het Mstrijdcomité tegen zijn overwinning aantekende, irschoor had de tweede race van het voor-Olympi- zeiltoernooi voor de kust van Pusan gedomineerd. >lgens de Zuidkoreanen van de wedstrijdleiding had 'echter de verkeerde boei gerond. f jury ging langdurig in beraad en besloot nog een getuige te lren, zodat de uitspraak niet eerder werd verwacht dan in de &P van vandaag. een stevige wind en hoge golven zorgde Verschoor voor de ge Nederlandse zege op de tweede wedstrijddag. Door het "ge weer werden de races in de Tornado en de Soling afgelast. de Flying Dutchman draaiden Henri Koning en Hans Schel- lg. op de openingsdag tweede geworden, weer goed mee. Het 10 werd derde. In de 470-klasse kwamen de broers Robert en arc Drontmann net te kort om het Finse koppel Eklund/Ble- eingberg van de winst af te houden. Op het zelfde onderdeel k dames speelden de Nederlandse duo's een rol op het twee plan, met de achtste plaats voor Hennie Vegter en Marion utman en de dertiende voor Tonny van der Vooren en Hen- te Stavenuiter. BOLLEGRAF RONDE VERDER HAMBURG Manon Bolle- graf heeft zich gisteren tijdens het internationale tennistoer nooi in Hamburg voor de tweede ronde geplaatst. Ze won met moeite van de West- duitse speelster Catharina Düll. De setstanden waren 6-3, 2-6, 6-4. Simone Schilder kon de prestatie van haar landge note niet evenaren. Ze verloor in de eerste ronde met twee maal 3-6 van dè Australische Jenny Byrne. HCAW softbalkampioen HAARLEM De dames van HCAW uit Bussum zijn gister avond in Haarlem softbalkam pioen van Nederland gewor-. den. Zij wonnen met 5-0 van HHC in de derde wedstrijd van de „best of three". HCAW had het tweede duel met 1-0 gewonnen. In de eerste wed strijd was het 0-0 gebleven. NORDHAUSEN Het Nederlands Olympisch elftal heeft gisteren in Nordhausen de kwalifica tiewedstrijd uit groep B van de Europese voorron den tegen Oost-Duitsland met 4-2 verloren. Bij rust was de stand nog gelijk: 2- 2. Voor Nederland scoor den in de stromende re gen Hans Gillhaus van PSV en Juul Ellerman van Sparta. Nederland is door deze nederlaag te ver achterop geraakt in groep B. Oost-Duitsland leidt in de voorronde-poule, met zes punten uit viif wed strijden. Nederland is laat ste met twee punten uit vier. Het olympisch elftal kan de reis naar Seoul daardoor ver geten. Halverwege de Europe se kwalificatiereeks voor net Olympisch voetbaltoernooi heeft Oranje immers nog steeds geen overwinning ach ter de naam staan. In Nord hausen werd gisteren de twee de nederlaag in vier duels ge leden. Weer waren de Oost- duitse voetballers de Neder landse B-keus, kort voor rust nog leidend met 2-1, te glad af. Vorig jaar opende de DDR de strijd in groep B met een over winning (1-0) in Utrecht De 4- 2 van gisteren was het tweede, en nu doelpuntrijke succes van de Oostduitsers, die in de an dere drie duels geen enkele keer tot scoren kwamen. Oost-Duitsland kreeg bij de overwinning alle medewer king van de ploeg van nieuw bakken coach Nol de Ruiter, die zijn uitblinkers kende in de voorste linie. Daar impo neerden Meijer en Gillhaus, terwijl Ellerman ongrijpbaar bleek bij zijn demarrages van het middenveld. Achterin, waar FC Den Haag-verdediger Joop Lankhaar ontbrak, bleek de zwakheid van Oranje te schuilen. Willems greep in de eerste helft dom in, toen Mörz dreigde door te breken. De Zwitserse scheidsrechter Röth- lisberger moest voor het vast houden door de Twente-mid- denvelder een strafschop ge ven, die door Halata, vorig jaar in Utrecht ook trefzeker, werd benut: 1-0. Vier minuten later was het Hans Gillhaus, die Nederland weer op gelijke hoogte bracht (1-1). Toen één minuut voor rust de nationale topscorer Juul Ellerman zijn doelpunten-instinct toonde, leek een verrassing in de maak. Coach De Ruiter ging echter toch met een domper de kleedkamer in, toen Richter nog voor het rustsignaal weer gelijk maakte. Blunder Menzo Meteen na rust was het een blunder van doelman Stanley Menzo, de laatste weken in zijn clubelftal Ajax ook verre van betrouwbaar, die Neder land op achterstand bracht. Wuckel tekende voor de toe valstreffer (3-2), waardoor Oranje in de achtervolging moest. Nederland beheerste in die tweede helft het spel, maar de verzorgde spelopbouw leid de niet meer tot doelpunten. Vijf minuten voor het eind zorgde de ver opgerukte ver dediger Peschke voor de be-, slissing (4-2), die voor Oost- Duitsland niet onverdiend was. Coach Nol de Ruiter was on danks de nederlaag best tevre den over de verrichting van zijn spelers in de temporijke wedstrijd, die aan beide partij- WESTDUITSERS BEHOUDEN KANS OFFENBACH West- Duitsland heeft nog kans zich te plaatsen voor het voetbaltoernooi bij de Olympische Spelen van Seoul. De Westduitsers wonnen gisteravond voor vierduizend toesehouwers in Offenbach met 3-0 van Griekenland. In groep A heeft Denemarken zes punten uit drie duels. West-Duitsland heeft twee punten uit even zo veel' wedstrijden. en veel kansen bood. „We zijn hier door één facet geveld: het gebrek aan ervaring. Zulke te gentreffers als tegen de Oost duitsers mag je gewoonweg niet incasseren. De eerste drie treffers hadden met fouten te maken. Het slotdoelpunt van oost-Duitsland is normaal. Wij dringen aan voor 3-3, dan loop je risico's. De DDR speelde energieker". Oost-Duitsland - Nederland 4-2 (2-2): 28. Halata (strafschop) 1-0, 32. Gill haus 1-1, 44. Ellerman 1-2, 45. Rich ter 2-2, 46. Wuckel 3-2, 85. Peschke 4-2. Scheidsrechter. Röthlisberger (Zwi). Toeschouwers: 5.400. Oost-Duitsland: Weissflog; Schössler, Schmidt, Peschke en KöUer, Bredow, Man (DoU), Halata en Raab; Wuckel en Richter (Mothes). Nederland: Menzo; Van Aerle, Van Eek, Plomp en Verkuyl; Brood, Wil lems (Blattler) en Krüzen (Van der Waart); Ellerman, Meijer en Gill haus. Het doelpunt van PSV'er Hans Gillhaus (midden) mocht het Ne derlands olym pisch elftal niet baten. Door de Ne derlaag tegen de DDR (4-2) zijn de kansen verkeken. BOKSEN Internationaal toernooi in Oost-Ber- lijn Zwaargewicht: Vanderlijde (Ned) wint op punten van Bott (WDI), Arsal jev (Sov) w.o.p. van Alvics (Hon), Hey- deck (ODI) w.o.p. van Husarik (Tsj),, Dells (Cub) w.o.p. van Schulz (ODI). PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS, 2.000 m.: 1. Attack (F. A. Ottersberg) 2.41,0 - 1.20,5, 2. Brenntranns R, 3. Binky Hanover. Niet gestart: Be Turbo. Toto: winnend 5,90, plaats 2,50, 2,70, 4,40 koppel 18,60, trio 484,40. TWEEDE KOERS, 2.000 m.: 1. Afra Baker (R. L. Pools) 2.43,7 - 1.21,9, 2. Ace Maid, 3. Beauty Tonnawerd. Toto: winnend 8,50, plaats 2,80, 1,80, 1,80, koppel 28,70, trio 315,70. DERDE KOERS, 1.609 m.: 1. Alk G (J. H. Hennink) 2.06,0 - 1.18.3, 2. Anton Geesink, 3. Anna Baker. Toto: win nend 15,30, plaats 4,80, 1,70, 2,60, koppel 32,80, trio 871,70. VIERDE KOERS. 2.000 m.: 1. Zarol Duke (Mw. J. Dragt) 2.38,4 - 1.19,2, 2. Wolidomes, 3. Zera Neyenrode. Toto: winnend 1,90, plaats 1,20, 1,20, 1,50, koppel 4,70, trio 44,70. VIJFDE KOËRS, 2.000 m.: 1. Benny Jeanet (H. W. Schoonhoven) 2.41,4 - I.20,7, 2. Bianca Pitt, 3. Britta. Toto: winnend 3,80, plaats 2,10, 1,80, 1,40 koppel 14,70 trio 115,70. ZESDE KOERS. 1.609 m.: 1. Aaron Buitenzorg (H. W. Langeweg) 2.05,8 - 1.18,2, 2. Aida Oostland, 3. Andrea. Toto: winnend 3,50, plaats 2,10, 2,00, 3,80, koppel 4,30, trio 167,80. ZEVENDE KOERS. 2.000 m.: 1. Arro gant G (J. F. van Dooyeweerd) 2.42,5 - 1.21,3, 2. Zany Robel. 3. Ybelle Duke. Toto: winnend 4,70, plaats 1,70, 3,00, 2,20, koppel 19,30, trio 211,00. ACHTSTE KOERS, 2.440 m.: 1. Yes- ter P (A. J. Mollema) 2.36,4 - 1.18,2, 2. Zenith Nora, 3. Yet Star Last. Toto: winnend 8,30, plaats 1,80, 1,50. 1,50, koppel 16,00, trio 379,80. NEGENDE KOERS (Sprintkampioen schap van Nederland), 1.609 m.: 1. Action Skoatter (A. W. Bosscha) 1.58,2 - 1.13,5, 2. Wanda Pluto, 3. Ys- vink K. Toto: winnend 1,10, plaats 1,00, 1,00, 1,00, koppel 2,20, trio 55,70. TIENDE KOERS, 1.609 m.: 1. Apollo (M. Bouwhuis) 3.17,5 - 1.20,9, 2. Zim- pulse Alkestis, 3. Waran Stam) 2.06,1 - 1.18,4, 2. Winston Oxford, 3. (dead heat) Yselina Hemmen en Yurriaan L. Toto: winnend 19,30, plaats 2,10, 1,10, 1,30, 1,30, koppel 19,00, trio (5- 4-2) 172,70, (5-4-6) 194,00. TOTALISATOR-OMZET f. 436.769,00 SCHAKEN Internationaal toernooi in Tilburg 6e ronde: Hübner (Wdl)-Ljubojevic (Joe) 1-0, Timman (Nedi-Andersson (Zwe) afg., Sokolov (Sov)-Nikol!c (Jsl) 1/2-1/2, Kortsjnoj (Zwi)-Joesoepov (Sov) 1/2-1/2. Stand: 1. Timman 4 punten ït 1 afg. partij, 2. Hübner 3 1/2 en i afg. partij, 3. Nikolic 3 en 1 afg. par 4. Joesoepov 3. 5. Anders- son 2 en 2 afg. partijen, 6. Sokolov 2 en 1 afg. partij, 7. Ljubojevic 2, 8. Kortsjnoi 1/2 en 2 afg. partijen. VOETBA'. Olympis h kwalificatietoernooi Groep B Oost-Dui sland-Nederland 4-2. Stand: 5 2 2 1 3 2 10 3 3 Oost-Dultsl. Italië IJsland Portugal Nederland 6 5 3 2 2 2 (5-4) (3-0) (3-3) (1-2) (4-7) Groep A: West-Duitslaild-Grleken- land 3-0. Stand: 1. Denemarken 3-6, 2. Roemenië 4-3, 3. West-Duitsland 2-2, 4. Polen 1-1, 5. Griekenland 2-0. Reservedivisie A: Telstar-DS79 2-1, Sparta-Ajax 1-3, AZ-Volendam 3-1. Haarlem-Feyenoord 5-1, Excelslor-FC Den Haag 2-1, FC Utrecht-SW 6-3. B: Heracles-De Graafschap 1-1, FC Groningen-GA Eagles 3-0, Cambuur- Vitesse 4-2, Wagenlngen-Emmen 1-1, PEC Zwolle-Heerenveen 6-3. C: PSV- Helmond Sport 9-2, RKC-RBC 1-1, Roda JC-Fortuna Slttard 2-1, Eindho ven-Willem 2 0-4. Eerste duels in tweede ronde Engel se League Cup: Everton-Rotherham 3-2, Barnsley-West Ham United 0-0, Bournemouth-Southampton 1-0. Burnley-Norwich City 1-1, Cambrid ge-Coventry City 0-1, Darlington- Watford 0-3, Rochdale-Wimbledon 1- 1, Shrewsbury-Sheffield Wednesday 1-1, Southend-Derby County 1-0, Swindon-Portsmouth 3-1, Wlgan-Lu- ton Town 0-1. WIELRENNEN Zesdaagse Münater Eindstand: 1. Kristen-Roman Her mann (WDt-Ue) 220 punten, op één ronde 2. Thurau-Clark (WDI-Aus) 313, 3. Giebken-Pijnen (WDI-Ned) 224. 4. Günther-Tourné (WDI-Bel) 175, op negen ronden 5. Frank-Betz (Den- WDI) 102. ZEILEN Voor-Olympische wedstrijden In Pu- een 2e dag Heren Plankzeilen (protest loopt nog): 1. Verschoor (Ned), 2. Foyen (Noo), 3. Frostad (Noo), 4. Reintsema (Ned). Tussenstand: 1. Belot (Fra) 11,0 pun ten, 2. Steele (VSt) 20,0, 3. Lawrence (Aus) 20,7. 4. Verschoor 24,0. 5. Reintsema 25,7. Finn: 1. Childerley (GBr), 2. Koperski (Sov), 3. Westergaard (Den), 14. Neel- eman (Ned). Tussenstand: 1. Armlt (NZI) 8,0, 2. Westergaard 18,7, 3. Ma- cleod (VSt) 19,7, 15. Neeleman 43,0. 470: 1. Eklund/Blechelngberg (Rn). 2. Robert en Marc Drontmann (Ned), 3. Buckley/Newlands (GBr). Tussen stand: 1 Buckley 5.7, 2. Kinney/Orlov (VSt) 14,7, 3. Janka/Korte (WDi) 24.0. 5. Drontmann 28,0. Flying Dutchman: 1. Sela/Amir (1st), 2. Schönherr/Poulsen (Den), 3. Ko ning/Schelling (Ned). Tussenstand: 1. Braun/Kenney (VSt) 8,0, 2. Koning 8.7. 3. Schönherr 13,0. Star 1. Adams/Olsen (VSt), 2. Gould- /Sieck (VSt), 3. Jensen/Mikkelsen (Den). Tussenstand: 1. Adams 3,0, 2. Gould 13,0, 3. Johansson/Hansson (Zwe) 13,7. Dames 470: 1. Lemström/Lemström (Fin), 2. Hedgecock/Rushall (GBr). 3. Lugar/McLean (Can), 8. Vegter/Bult- man (Ned), 13. Van der Vooren/Sta- venuiter (Ned). Tussenstand: 1. Lem- ström 8.0, 2. Söderström/Bengtsson (Zwe) 11,7, 3. Lugar 17,4, 7. Vegter 28,0, 16. Van der Vooren 44,0.

Leidse Courant | 1987 | | pagina 13